Uwierzyć Religijny Informacja Źródło - dla Misjonarzy

Uważamy, że Pan nie może być zadowolony z tego, jak nienawiść wypełnione tak wielu jego zwolenników są w stosunku do innych, którzy nie zgadzają się z ich poglądów i przekonań, zwłaszcza innych wierzących w Niego! Ponad połowa wszystkich siedmiu miliardów ludzi na naszej planecie wierzą w go, jedynego prawdziwego Boga Abrahama (który obejmuje chrześcijan, Żydów, muzułmanów i innych), ale większość z nich czuje skrajną nienawiść wobec innych jego zwolenników. Dlaczego? Ponieważ każda z wielu różnych religii i wyznań w ich własnych indywidualne założenia dotyczące o co mu chodzi, aby nauczyć nas, a więc każdy wybiera Naucz selektywne, a czasami zniekształcone informacje na temat wszystkich innych systemów wierzeń. Może Pan zadowolony z tego rodzaju zachowań? Nie sądzę.

Uważamy, że on chciałby wszystkich ludzi, aby mieć dostęp do i zrozumienia dokładną i rzetelną informację na wszystkie tematy religijne. Chrześcijanie wierzą, że On zainstalowany nim Ducha Świętego w każdej osoby takie, że osoba ma wówczas Boską pomoc dotyczącą dostrzeżenie tego, co jest prawidłowe w odniesieniu najlepszy sposób uwielbienia Jedyny Prawdziwy Bóg. systemy religijne mają tendencję, aby spróbować zmusić zwolenników, aby zaakceptować tylko to, co ich uczyć i być głuchy lub nawet kontradyktoryjności do rzeczy, ktoś może powiedzieć. Nie ma nic złego w Zaufanie i po swojej religijnej liderem, i rzeczywiście, ważne jest, aby to zrobić. Ale nie musi być także niektóre systemu kontroli i równowagi, gdzie Pańska prawda Wiadomość nie może być zniekształcony.

Niedawno uświadomiłem sobie, że jeśli Jezus przybędzie w jednej z wielu tysięcy Kościołów chrześcijańskich, w Jego szaty i Jego długie włosy i ogólny wygląd, On z pewnością można odmówić dopuszczenia do Kościoła! Co to ​​mówi o naszym współczesnym rozumieniu tego, co próbował nas nauczyć?

Katalog Chrześcijańskich Przedmiotów:

Cyfry A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

4000 Early Christian Rękopisy

Katalog Inne Religie:

C H I J K M N R S T UW różnych religii i wyznań każdego absolutnie twierdzą, że ich interpretacja jest lepsza do wszystkich innych. Czy to nie jest arogancja, coś, że Pan Bóg chciał nam uniknąć? Czy nie Spróbuj nauczyć nas pokory i tolerancji innych? Wydaje się nam, że jeśli zdecyduje się na religii odnoszą się do Jedynego Prawdziwego Boga przez nieco mylące zbiór trzech różnych nazw (Ojciec, Syn i Duch Święty) lub Go zobaczyć, jak bardzo trudne (żydowska) lub Kochać (chrześcijaństwo), to oznacza, że jest inaczej? Chyba nie. To chyba po prostu oznacza, że my, ludzie, nie są tak inteligentne jak często chcesz twierdzą, i że istnieje wiele, wiele rzeczy, które tylko niejasno zrozumieć. Jest rzeczywiście wydaje się wiarygodna możliwość, że wszyscy jesteśmy rzeczywiście "mówią tym samym językiem miłości i uwielbienia dla Jedyny Prawdziwy Bóg Abrahama ", ale po prostu nie (jeszcze) sobie z tego sprawę!

Każda religia zachęca Passion dotyczące wierzyć, w co wierzą. Dobra. Ale najczęściej to obejmuje nienawiść do obcych, którzy wierzą inaczej niż oni sami. To nie może być to, co Pan miał na przeszkadza! Zwłaszcza jeśli ci nieznajomi stało się również stara czcić samego Pana! To smutne, że tysiące różnych grup chrześcijan czytać angielskie tłumaczenia te same oryginalnych starożytnych hebrajskich i greckich tekstów i interpretacji, co czytają inaczej niż Kościół w dół ulicy, a następnie znaleźć przyczyny do rozwoju obelgi i nienawiść do sąsiadów, którzy uczęszczają, że Kościół. Jak to możliwe, że jesteśmy tak płytkie, aby wpaść w takie rzeczy? I że inne Kościół naucza tego samego Arogancję dotyczące tego Kościoła? są albo z tych Kościołów w prawo w takich postaw wyższości, które wydają się dość obrzydliwe obserwatorów? Jezus nie uczyć pokory i nie Arogancję?

centralnego powód istnienia BELIEVE zasobów jest, aby spróbować zapewnić najlepsze takie informacje, które możemy gromadzić . Wielu naszych prezentacjach tematycznych obejmują (osobne) artykuły napisane przez uczonych protestancka chrześcijańskich uczonych katolickich, żydowskich uczonych, naukowców ortodoksyjnych, muzułmańskich uczonych, itp, aby spróbować zapewnić jak najszerszy widok z zastrzeżeniem, by w tym perspektywy z różnych ( naukowe) wskazówki. Mamy również fragmenty ważnych buddyjskich, hinduskich, muzułmańskich i innych tekstów religijnych, które często wydają się pokazać tę samą miłość, życzliwość, cierpliwość i inne cechy, które są znane w prawie wszystkich religii.

Kościoły każdy interpretuje wiele różnych rzeczy generować swoje własne pomysły na temat, w jaki sposób Kościół ma być. Ciekawym przykładem do rozważenia może być kilka akapitów z dyskusji szanowanym Christian uczonego dotyczące Jezusa "samoświadomości" podczas jego ziemskiej działalności. To uczony zwraca uwagę, że w żadnym momencie nie Jezus nigdy nie odnoszą się do siebie jako Syna Bożego i jako coś zupełnie innego od warunków stosowanych dla żydowskich rabinów w czasie, takich jak "mojego Pana". Kościół po Wielkanoc, po tym jak umarł, opracowane niemal wszystkich tytułów, które teraz odnoszą się do Jezusa. Ale współczesnych chrześcijan i nowoczesne Kościołów wierzą, że zostały one zastosowane do Jezusa, podczas gdy on żyje na Ziemi. To nie był przypadek. Jezus wyraźnie sobie sprawę, że On miał unikalną i intymnej relacji z Bogiem, lecz On nigdy nie sugerował, że czuł, że był Synem lub w jakikolwiek inny Boskiej Istoty! Możliwe, że dokonał on tych uwag jako założenie, w oparciu o fakt, że za każdym razem, że On o cud, że nastąpiło! Prawda, że jest Jedyny Prawdziwy Bóg Wszechświata oznacza, że takie cuda mogą się pojawić, ponieważ On je chce! Ale nie zdawałem sobie sprawy, to wszystko, a On wierzył, że miał REQUEST Miracles "od Ojca"! Kościoły Prowadzone przez wieki, że te rzeczy były dokładne i prawdziwe wypowiedzi, ale wydaje się być przede wszystkim opinie przywódców Kościoła po Wielkanocy jak to było rozwijających się. (W ostatnich kilku tygodniach jego życia, Biblia daje dowód, że Jezus zaczął w pełni sprawę, jak wyjątkowa On było! Do tego czasu Czuł potrzebę prosić Ojca za takie rzeczy jak cuda, a w rezultacie, zarówno on jak i wszyscy zaczęli odnosząc się do Niego jako Syna.) Uważamy, że Pan pragnie nas wszystkich do zapoznania się z rzeczywistą prawdę , a niekoniecznie tylko opinie owej Prawdy, która odbyła się przez ministrów od konkretnego Kościoła. Czy nie wydaje się to, co On chciał?

BELIEVE jest obecnie kolekcja ponad 7000 artykułów szanowanych uczonych na całym 2,300 tematy religijne. protestanckie kościoły chrześcijańskie, Kościół rzymskokatolicki i cerkiew, wszyscy idą wiar, które wiążą się setki poszczególnych przedmiotów, z których każdy jest dokładnie przedstawione w BELIEVE. Wiele z tych przedmiotów są bardzo ważne dla wiary, jak Eschatologia, ale rzadko są prezentowane w nabożeństwach lub podczas studiowania Biblii. Inne są powszechnie znane tematy religijne, jak zbawienia, lub Chrzest, że po prostu przedstawić dokładniej niż zazwyczaj dostępne.

Przysłów 4:5. Pobierz mądrości, rozumu, zapomnieć nie Przysłów 1:7 Strach / czci Pan jest początkiem wiedzy, lecz głupcy odrzucają mądrość i karność. Jana 5:39 badać Pisma 1 Tes. 5:21 Udowodnij wszystkie rzeczy; trzymać tego, co jest dobre. (wszystkie KJAV) Także Prz. 2:3-5; Prz. 3:13; Prz. 15:14; Prz. 23:23; i 2 Piotra 1:5 Klemens Aleksandryjski może opisali ten najpełniej, (około 200 rne), w Stromata, księga VIII rozdział I.


Myślimy, że może się okazać, że odświeżający, że nie mamy zamiaru przesuwając się w kierunku dowolnego konkretne postawy i stanowiska. My również nie mają zamiaru próbując namówić cię lubić lub nie lubią żadnej konkretnej grupy lub nazwę lub Wiary. (mamy nadzieję, że będzie dążyć NIEKTÓRE Wiara i niektóre metody uwielbienia Boga!) Naszym zamiarem jest jedynie do Prezentujemy Państwu wystarczająco dokładne, obiektywne informacje, takie, że można zrobić własny przemyślany wniosku o konkretnym temacie. Jeśli masz wątpliwości, Bóg, chrześcijaństwo, religia lub pytania, obawy, wątpliwości, sceptycyzmu, prawdopodobnie jesteś we właściwym miejscu do uzyskać aktualne informacje, na których można tworzyć własne wnioski. Staraliśmy trudno nie obejmować opinie lub nieobsługiwane logiki. Nasza postawa jest, że trzeba znaleźć własne wnioski (tak długo, jak masz dokładne informacje do pracy z) i to nie jest nasze miejsce, aby spróbować przeciągnąć cię wszędzie!

Koncepcja, że staraliśmy się pamiętać w montażu zdaniem jest: Cokolwiek robisz, pracy na to z całego serca, tak jakbyś pracował dla Pana, a nie dla mężczyzn. (Kol 3, 23)

(NIV). W tym względzie mamy prawie 4000 dodaje pełne teksty Early Christian Rękopisy (przetłumaczone na angielski) Uważamy, że cyników może być zaskoczony w przeglądanie poprzez niektóre z nich, jak na przykład, pojedynczy prezentacja na Diatessaron z Tacjan obejmuje ponad 3800 przypisów! Dostęp do całej gromady wynosi: 4.000 Early Christian Rękopisy Rękopisy! Poziom opieki intelektualnej i uwagę na dokładność jest naprawdę imponująca

Aby Powołując się BELIEVE stronie internetowej:W wyniku od wielu tysięcy otrzymanych e-maili, mam wrażenie, że Duch Święty chce mi dodać te linki tutaj do stron, które Ja, redaktor BELIEVE, składających się, a które nie są w rzeczywistości w miejscu uwierzyć. Nie było tak wiele osób którzy wydają się mieć błędne wyobrażenia na temat chrześcijaństwa w ogólnych lub niektórych centralnie ważnych części to, że wydaje się konieczne, aby te dwa linki dostępne tutaj. Nowej Prezentacji Chrześcijaństwa Christian Arogancji, obłudy Oto inny link, który można uznać za warte jakaś myśl Chrześcijaństwo - Zbawienie - End of Life


Wydaje się, że większość ludzi ma ogromne nieporozumienie dotyczące tego, co jest "tekst naukowe" rzeczywiście jest! Dobrym przykładem może być nasza prezentacja na Argumenty za Istnieniem Boga. Jeśli większość ludzi próbował komponować, że prezentacja, w tym praktycznie dowolnego kościoła lub jego pracowników, to oni złożyć go w "oczywisty" sposób. I to nie może kwalifikować się do bycia "pracy naukowej" bez względu na to, jak wspaniale zostało zbadane i przedstawione! Jeśli spojrzeć na naszej prezentacji połączonej tutaj , widać znaczącą różnicę, która kwalifikuje go jako naukowe. Zaraz po pierwszym przedstawieniu argumentów na istnienie Boga, że autor ma sekcję, która omawia argumenty przeciwko istnieniu Boga! Most chrześcijańskiej Ministerstwa wydają się być brutalnie przeciwko tym takie rzeczy! Wiele z nich powiedział mi, że jestem przekonany, iść do piekła, aby umożliwić takie rzeczy, które należy uwzględnić w BELIEVE! Niesamowite! nalegać na tylko opowiadać ich strony jakichkolwiek opowieści lub jakichkolwiek problemów, najwyraźniej uznając, że każde z nich genialny wystarczy, aby określić, co ich Kościół Użytkownicy powinni mieć możliwość, aby usłyszeć i co ich Kościół Członkowie powinni być pozbawiony słuchu! Nie rzeczywista uczony nigdy tego zrobić! Jest uważany za niezwykle ważne, by zawsze prezentować obu stron, ze wszystkich stron, w każdej sprawie, logicznie i dość. Uczeni to rzadko faktycznie przedłużyć, że do wniosków tworzących, inne niż to, co jest solidnie oparte na argumentach i znanych faktów. W przeciwieństwie do tego, uważamy za niezmiernie frustrujące, że większość chrześcijańskie książki, artykuły i przemówienia zazwyczaj TYLKO zapewniania selektywnego dowodów, które pojawia się, a następnie całkowicie wspierać niezależnie wnioski, że (Christian) pisarz lub mówca chce się ubiegać. Mamy nadzieję, że widać różnicę, jak to naprawdę jest bardzo, bardzo ważne. Jeśli chodzi BELIEVE, nie koniecznie chcą przedstawić myśli i argumenty, które pojawiają się przeciwstawić Chrześcijaństwo lub jakiś Kościół, ale w wysiłku na przedstawienie szkolne uczciwość, uważamy, że jest to niezwykle ważne, że my tylko obecne artykułów przez uczony-autorów, które biorą pod uwagę wszystkie strony każdej kwestii. Praktycznie każdy argument, a każda grupa ma wspaniałe aktywów, ale także kilka brodawek! Uważamy, że byłoby potencjalnie zwodnicze gdy staraliśmy się ignorować istnienie tych brodawek! Ten tekst jasno, że mamy wielkie zaufanie do mózgu i osobistego rozeznawania każdego czytelnika, zwłaszcza, że jesteśmy przekonani, że zamieszkującego Duch Święty pomoże każdej osobie w sprawie tego. Więc nie mamy żadnych wątpliwości, co w związku z faktem, że nasze Scholar-autorzy czasem omówienia spraw, które mogą wydawać się niepokojące dla chrześcijan. Uważamy, że jest to o wiele lepiej niż jedynej alternatywy, że jesteśmy świadomi, Gdzie się będzie wybrać pojedynczy punkt widzenia, aby spróbować przedstawić wszystkich naszych gości.

Kilka z najważniejszych tematów w BELIEVE mają prezentacje, które wystają ponad 100 ekranów tekstu! Prezentacja Kościoła Rzymskokatolickiego jest więcej niż 30 ekranów długości. jeden na Boga jest około 150 ekranów w długości. Jeden na Jezusa jako Dziecko jest blisko 500 ekranach w długości! Nawet powszechnie nieznanym przedmiotem jak Supralapsarianism jest około pięciu ekranów długości, z kilkoma linkami do innych wierza stron, które są ściśle związane z że przedmiotem. Niektóre z bardziej niejasnych tematy są pokryte w jednym lub dwóch ekranach.

Jest z pewnością mnóstwo chrześcijańskich i innych miejsc kultu religijnego w Internecie. Wielu z nich mają charakter informacyjny, ale wydają się na ogół występuje tylko własne widok cokolwiek tematy dyskutować. To może być cenne, ale często może spowodować niepełne zrozumienie tych tematów. Jak student chrześcijaństwa lub jakiejkolwiek innej religii naprawdę zrozumieć każdy temat, jeśli on / ona ma dostęp do jednego wąskiego punktu widzenia tylko? Tak, zdajemy sobie sprawę, że może być wartość czasem prezentując TYLKO JEDEN podejście, NOT wychowywanie spraw, które mogą spowodować niektórych chrześcijan, aby się mylić lub niepewne. Dobra.

Naszym dla religi chrześcijańskiej Kościół uważa, że w ogóle jest źle konsekwentnie zrobić. Jak człowiek może stworzyć solidne podstawy do wiary, czy niekompletne lub niedokładne lub zniekształcona informacja jest wszystko, co jest dostępne? Co, jeśli tylko twoja pierwszej klasie Nauczyciel postanowił nauczyć się jej ulubione litery alfabetu, a nie wszystkie 26 z nich? Nasze podejście jest spróbować wyobrazić sobie, w jaki sposób Jezus mógł przedstawił informacje religijną. będzie musiał przedstawić tylko kilka faktów, które obsługiwane punktu On chciał zrobić? Mamy to wątpię! ​​Musiał przedstawił żadnych oświadczeń, że on tak naprawdę nie wierzę, aby mogło być prawdziwe, albo że było inaczej niekompletne lub nieprawdziwe lub wprowadzające w błąd lub zwodnicze? My w to wątpię! ​​Uważamy, że On będzie musiał cierpliwie usiadł z każdym, kto miał na pytania i On by pomógł każdej osoby, aby w pełni zrozumieć odpowiedzi na te pytania.

Często uważa się rzeczywistą sytuację która istniała w pierwotnym Kościele. Pełny Biblię, jak wiemy, tylko został sfinalizowany niemal 400 lat po śmierci Jezusa. Czasami uważa namiętny chrześcijaninem około 80 rne, który akurat nie ma cała Biblia, ale tylko jednego arkusza z jednego List Pawła. Co może Pan oczekiwać od tej osoby? pełnego zrozumienia wszystkich aspektów chrześcijaństwa? To nie byłoby możliwe dla niego! Ale on na pewno przeczytać tę stronę każdego dnia i na pewno go zapamiętać. Bez względu na specyfikę, że Paul może zostały omówione w tej stronie, ten człowiek byłby skupia swoje życie na. I czujemy, że Pan będzie całkowicie zadowolony z niego w tym wysiłku. Co ciekawe, kiedy przyniosłem tę historię do kilkuset innych Ministrów w ciągu roku, w najmniej dwieście tych ministrów chrześcijańskich razu powiedział mi, że ten człowiek poszedł do piekła, bo nie mając PEŁNI następnie wszystkie aspekty chrześcijaństwa! Zawsze jestem zdumiony Ministrów słuchu powiedzieć, że i to mnie przeraża dotyczące tego, co mogą one być nauczając w ich własne Kościoły! Są one albo ignorantem albo pominąć faktu, że kompletny tylko Biblia została rozstrzygnięta na około 390 AD, ale nadal żądać wcześniejsze chrześcijanie posiadać wiedzę odnośnie Biblii, które nie wtedy nawet istnieje! Wydaje mi się, że te nowoczesne Ministrowie Wierzymy, że chrześcijaństwo jest całkowicie legalistycznych, gdzie nie musi czytać fragmenty Biblii, które sprawiają, że stosunek clear Jezusa o takich rzeczach!

BELIEVE jest tutaj z zamiarem umożliwienia naszym gościom dostęp do wszystkich (wiarygodne) perspektywy, że jesteśmy świadomi, od, z zamiarem umożliwienia głębszego oddania dla Pana.

Cóż, mamy wadę tutaj! Nie jesteśmy Jezu! Nie mamy jego wiedzy i zrozumienia! Więc po prostu spróbować najlepszych możemy dostarczyć najbardziej dokładne, zrozumiałe i pełne informacje możemy, na każdym z tych wielu przedmiotów. To jest w zasadzie powód rdzeń dla uwierzyć Religijny Informacja Źródło stronie internetowej. Staramy się nie wyrażać opinie, ale tylko przedstawić fakty i wszystkich ogólnie przyjętych postaw na siebie przedmiotem.

Artykuły te zostały napisane przez wielu Autorów, światowej sławy uczonych w poszczególnych przedmiotów. Czuliśmy, że takie uczonych były najlepsze dostępne władze w każdym z wielu przedmiotów. Jesteśmy świadomi, że prawdopodobnie zostały miliony artykułów napisanych przez religijnych uczonych na przestrzeni wieków, a my mamy tylko był w stanie (jak dotąd) recenzję drobny ułamek z nich. Oznacza to, że ten BELIEVE stronie powinny być zawsze praca w toku, i miejmy nadzieję, na zawsze lepiej i lepiej! czasami mówimy, że w innym trzydziestu lat, wierzcie może zacząć przypominać coś, że Pan może być zadowoleni z!

W procesie wyboru 7,000+ artykuły, które są obecnie zawarte w to uwierzyć, zbadaliśmy ponad 50.000 artykułów, które nie zawierają. Jeżeli artykuł wydawało tendencyjne lub niekompletne lub nie solidnie na podstawie przyjętych norm szkolnych, nie obejmują go. Mamy nadzieję, że pozostałe artykuły są użyteczne dla odwiedzających tę stronę.

Czy zainteresowanie jest przypadkowy ciekawość i głębokie badania filozoficzne, BELIEVE pewnością powinny być pomocne. Wiele z zastrzeżeniem prezentacje zaczynają się od prezentacji ogólnego poziomu przedmiotu, który często następuje bardzo wszechstronnej Zaawansowane prezentacji (-ów) dla studentów i badań Ministerstwa. Rzeczywiste Pismo z Biblii na ogół nie jest wliczone w cenę, ale wiele tysięcy odniesień biblijnych są włączone, jak są obszerne bibliografie (w przypadku większości artykułów) dla jeszcze dalszych badań.

Czy kiedykolwiek był nieco niejasne, gdy minister odnosi się do Uświęcenia w kazaniu? Albo Ultradispensationalism? Albo Chrzest? Albo Infralapsarianism? Albo Zbawienie? Cóż, większość ministrów nie będziemy nawet wspomnieć o dwóch z tych bardzo ważnych aspektów wiary chrześcijańskiej w swoich kazaniach! Ale to, gdyby tylko mogli! A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat swojego znajomego Metodyzm? Albo o Amisze Przekonania? Albo historii Modlitwy Pańskiej? Czy kiedykolwiek byłeś ciekaw, jak nasze nowoczesne wiara w Jezusa, ale wyrafinowane, gdzie są dzisiaj? Albo chciałeś głębszego zrozumienia któregokolwiek z setkami innych interesujących tematów religijnych?

Oto niektóre powody, gdzie możesz przeglądać BELIEVE!

Jak wspomniano powyżej, mamy już do znacznego wysiłku w celu wyeliminowania stronniczości z tym zbiorze artykułów. Uzasadnione jest dla większości autorów się entuzjastycznie na ich temat, ale jeśli autor pokazał tak skrajne postawy, które możliwe zakłócenia faktów może się zdarzyć, zostawiliśmy taki artykuł OUT! BELIEVE jest przeznaczona jako źródła informacji, która ma "równych szans" najbardziej możliwe, tak, że czytelnicy mogą liczyć na uzyskanie przydatnych i uczciwego i dokładne informacje. Jest tylko jeden znaczne odchylenie, że nie została usunięta, że przed sataniści, ateiści i podobnych grup. Uważaliśmy, w tym niektóre z własnych informacji, do równowagi niektóre negatywne komentarze, że niektóre z naszych zawartych autorów zrobić, ale zdecydowaliśmy, że nie chcemy, aby zachęcić lub publikowania lub wsparcia działań lub przekonań takich grup.

Jeśli masz wrażenie, że wszelkie szczególności prezentacji w tej biblioteki pokazuje znaczną stronniczość za lub przeciw dowolnym systemem grupowym lub przekonań, poinformuj nas o tym za pomocą wiadomości e-mail lub pocztowych List. Mamy nadzieję, że na zawsze poprawić BELIEVE, a możesz pomóc!

Ludzie regularnie wysyłać w rękopisach i esejów, które mają nadzieję, że dodaje się do naszej wiary stronę. Niestety, większość z nich nie może być tutaj. Jedną z cech nalegać na to, że WSZYSTKIE Perspektywy na temat lub problem być równo i sprawiedliwie omówione, tak jak to jest w przypadku jakichkolwiek wiarygodnych pracy naukowej. Gdy większość ludzi czuje motywację do napisania esej, to dlatego, że mają bardzo silne uczucia dotyczące jednego konkretnego punktu widzenia na ten temat. W wielu miejsca, nie ma nic złego w tym, że w "promowanie" tej konkretnej perspektywy. Jest nawet często doskonałym sposobem na zachęcanie ludzi do przyjęcia tej konkretnej wiary. Ale uwierz ma przedstawić wszystkie perspektywy równie jak jest to możliwe, i tak " sprzedaż boiska "dla jednego stanowiska nie są powszechnie pożądane tutaj. W wielu przypadkach, takich esej może być dość łatwo rozszerzona o przeciwstawnych punktów widzenia. Było wiele wspaniałych rękopisy nadesłane, które mogłyby być wykorzystane w takiej modyfikacji, a nie inaczej.

Poszczególne prezentacje web-page są zaprojektowane, aby prawidłowo wyświetlić na dowolnym komputerze w domu. Są to mam nadzieję, że również kompatybilny z przestarzałych komputerów i przeglądarek, które misjonarze często muszą używać. (Pliki są każde wykonane absolutnie tak małe, jak oni może być tak, że takie misjonarze mogą mieć krótszy czas i koszty dostępu do Internetu.) BELIEVE nie zawiera banerów lub innych obrazów, które mogą kolidować z takiego wykorzystania.

Jeśli ktoś dokładnie studiował całą treść BELIEVE (równowartość ponad 10000 stron tekstu maszynopisu , ponad 30.000 ekranów), a także Biblia, wypadkowa wiedzy religijnej będzie bardzo zbliżone do tego z Divinity Stopień z seminarium! Zdajemy sobie sprawę, że większość ludzi nie będzie używać go, że dokładnie! Ale jeśli trzymać do pobrania BELIEVE Program na dysku twardym komputera, lub zachować zakładkę do tej strony internetowej w przeglądarce, informacje będą szybko dostępne, szybciej niż można go znaleźć w książce odniesienia!

BELIEVE ma dwa równoległe stron domowych, jeden z tematów wymienionych alfabetycznie, a drugi z kilku przedmiotów centralnych na początku listy. (Lista przedmiotem jest prawo, a link powyższym można dostać się do drugiej listy.) Sposób, w jaki obie listy objęte są ustanowione zachęca do przeglądania. Ty lub Twoje dzieci mogą mieć 15 minut dostępnych jeden dzień. Można było zagrać w grę komputerową! Ale jeśli zdaniem jest tam, może równie dobrze zdecydować, aby dowiedzieć się co nieco o Arminianizm lub o Ewangelikalizm. Nie musisz popełnić ogromny blok od czasu do niego (ale można!)

Nawet bardzo pobożni chrześcijanie będą prawdopodobnie znaleźć wiele nieznanych terminów na liście po prawej stronie. Wiele protestanckich chrześcijan nie zdaje sobie sprawy, że wiele rzeczy, jak ww arminianizmu prawdopodobnie się (w ten czy inny sposób) w znaczny sposób w rozwoju wierzeń Kościoła chodzą! Bardzo niewielu chrześcijan wydaje się wiedzieć, że prawie wszystkie współczesne Kościoły chrześcijańskie są Semi-sabatu!

Dodaliśmy tłumaczenia z języków obcych na wszystkich BELIEVE (bez rozległych Early Christian Rękopisy ). Mamy nadzieję, że wersja francuska może pomóc misyjnych wysiłków w wielu krajach Afryki, gdzie francuski jest językiem podstawowym. Podobnie, mamy nadzieję, że wersje hiszpańskie i portugalskie mogą być pomocne dla misjonarzy w Ameryce Południowej. I nadzieję, że jak Chińczycy dowiedzieć o "światem zewnętrznym", niektóre z nich mogą znaleźć wartość, albo w wersji chińskiej. Mamy również nadzieję, że jeśli ludzie arabskie mają dostęp do dokładnych informacji na temat różnych religii świata, mogli dowiedzieć się, że jesteśmy . o wiele bardziej podobni, niż jesteśmy różni

Inne powody istnienia BELIEVE są:

Dla Ministerstwo BELIEVE może być użytecznym źródłem kiedy pasterze montażowe swoich kazaniach. Wiele z tematów to bardzo obszerne dyskusje, szczególnie zaawansowanych artykułów.

że można również być pomocne do Ministerstwa, gdy członkiem Kongregacji zwraca się pytanie o mało znany temat. Odświeżanie, że wiedzę zdobytą na Focjusza w Divinity School można szybko zrobić!

Na co świadczy o innych BELIEVE jest przydatnym źródłem informacji, kiedy masz zamiar zeznawać do kogoś innego Wiara. Artykuły opisujące niemal wszystkie systemy wierzeń świata są włączone. Wiedząc coś o tym, co dana osoba obecnie uważa pomoże Ci w inteligentny komentarz na temat swoich przekonań, a następnie wyrazić zalety systemu wierzeń. To może pomóc rozwijać szacunek i wiarygodność w was i dokonać prezentacji bardziej akceptowalne. Często, kiedy chrześcijanie świadkami dla innych, oni wychodzą, dlaczego osoba, obecnie uważa, co on / ona robi, jak gdyby to nie ma znaczenia, często dlatego, że bardzo mało wiedzą o tym innym systemie wierzeń. To często jawi się jako bardzo obraźliwe! Oto szansa, aby poprawić efekt swojej Świadczyć o innych, pokazując szacunek dla nich inteligentnie omawianie ich obecne przekonania.

Aby potwierdzić lub zaprzeczyć wątpliwą komentarz dokonane przez znajomego. Czasami słyszę, jak ktoś mówi coś religijną, że tylko brzmi dziwnie! Normalnie nie masz szybki dostęp do odwoływania książek do badań na temat, lub po prostu nie chcą inwestować godziny śledzenia takich informacji. BELIEVE prawdopodobnie ma przydatne informacje na ten temat, dostępne w ciągu kilku sekund. Wiedząc tego, może być bardziej prawdopodobne, "sprawdź to!"

BELIEVE został po raz pierwszy umieszczone w Internecie na wiosnę roku 1997. Od tego czasu nie było niesamowite liczba osób odwiedzających naszą stronę! Wygląda na to, że większość stron internetowych szybko chwalić się, jak dużo ruchu jest na miejscu. Biorąc pod uwagę treść tej strony, czujemy, że byłoby błędne podejście. Duże liczby są zasadniczo nieistotne! Nasz interes jest (miejmy nadzieję!) zawsze każdego pojedynczego gościa, z naszych wysiłków w celu pomóc tej osobie, aby lepiej zrozumieć Boga i religii i chrześcijaństwa. Jeśli ktoś jest w stanie zbliżyć się do punktu lepiej zobowiązując się do Boga (i Jezusa), a następnie nasze wysiłki są udane! Tak więc, o ile mamy do czynienia, możemy mieli ONE gościu! I, ponieważ są ważne dla Boga i Jezusa, jesteś dla nas bardzo ważne. Uważamy, że jest postawa Jezusa chciałby nam mieć!

Ponadto, zdajemy sobie sprawę, że może być zainteresowany wiedząc więcej o organizacja, która stworzyła i prowadzi uwierzyć.

Nasz Kościół, Szkoła Kościół Chrystusa jest stosunkowo normalne protestanckiego chrześcijaństwa.

Nasze Wyznanie Wiary w Chrystusa Walk Kościoła jest bardzo podobny do tego większości Kościołów protestanckich, choć mogłyby być bardziej szczegółowo przedstawione! Najbardziej zauważalna różnica pomiędzy naszym Kościołem i innych Kościołów protestanckich jest nasz specjalny nacisk na zawsze próbuje dowiedzieć się, co Jezus mógłby powiedzieć lub zrobić w każdej sytuacji, a następnie działać i mówić odpowiednio. Zasadniczo, wynikiem tego jest to, że nasz Kościół wydaje się znacznie mniej dogmatów niż wiele innych Kościołów. Zamiast stosowania żadnych sztywnych formułowanie odpowiedzi, wierzymy, to lepiej zrozumieć i odpowiedzieć na każdej sytuacji życia indywidualnie. To oświadczenie Należy dokonać cały okres istnienia BELIEVE o wiele bardziej logiczne, ponieważ to naprawdę pasuje do koncepcji. Każdy użytkownik jest osobą fizyczną, inaczej niż ktokolwiek inny. To jest nasza wiara, że jeśli zapewnić wystarczającą ilość dokładnych informacji, każdy użytkownik i jego / jej napełnienie Duch Święty będzie mógł rozpoznać prawdę, dla tej osoby. Mamy inną prezentację, które mogą być interesujące, gdzie podstawowe znaczenie chrześcijaństwa jest prezentowane, w rozumieniu naszego Kościoła, w Co to ​​jest Chrześcijaństwo, Anyway? http: // mb-soft.com/public2/ourchris.html. Zauważyliśmy, że ostatnio bumperstickers zaczynają pojawiać się "WWJD" (What Would Jesus Do?) na nich. Uważamy, że wspaniałe, bardzo podobny do tego, co nasz Kościół ma zawsze Próbowałem robić i uczyć.

Z pewnością nie są doskonałe, a nie, to uwierzyć. W tym duchu, to prawdopodobnie ma sens dla nas, aby dopuścić do znacznego "stronniczości", że wiemy, że mamy ! BELIEVE obecnie nie zawiera prezentację na temat "Collection Plate" lub "darowizny" lub "Mammon", ponieważ nie jesteśmy pewni możemy "dość" przedstawienie takiego tematu. Mamy dość nietypowe postawy wobec tego tematu!

Krótko po redakcji BELIEVE została zapisana (w wieku 19 lat), był na wakacjach i udział Kościoła na Florydzie. "Nowy" chrześcijanie są szczególnie entuzjastycznie, i że było w tym przypadku. Jednak w ciągu godziny i pół Service, minister przeszedł ! kolekcji Plate pięć razy każdego Byli racjonalnie uzasadnionych powodów: normalny kolekcji; zbiór naprawić parkingu i podjazdu Kościoła; kolekcja dla projektu budowlanego w kierunku o szkółce niedzielnej; kolekcja dla ministra gości; a kolekcja dla chrześcijańskiego zespołu muzycznego, który grał podczas Serwisu. Jednakże, wspólnie, doświadczenie było obraźliwe dla edytora. Nie będąc w stanie sobie przypomnieć dokładnie, co się stało, po prostu wydawało się, że coś jest nie różni się od drogi Jezusa Może nie chciał go mieć.

W wyniku tego doświadczenia, Edytor, i wierzą, mają intensywny nastawienie o utrzymanie doświadczenie religijne i uczenia się jak najdalej od pieniędzy sprawach. Oczywiście, każdy Kościół musi płacić kredyty hipoteczne i rachunki za media i tym płace personelu, więc pieniądze muszą koniecznie być obecny w pracy każdego Kościoła. Ale Wszyscy widzieliśmy przykłady, gdy coś poszło źle i Ministerstwo pływa wokół w osobistych Learjets i jeździ wokół w szoferem limuzyny. Myślę, że nasza postawa jest, że chcemy, że godzina lub dwie, że każda akcja w Domu Pana w każdym tygodniu, może być w całości koncentruje się na idei religijnych, i że ludzie będą robić swoje oferty do swoich Kościołów, bez konieczności być "szturchnął" istnieniem talerzu Collection! Ale to nie realne! Mamy nadzieję, że każdy Kościół korzysta z dobrej wyroku (i konsultuje swoje Ducha Świętego!) w odniesieniu do wszystkich podmiotów związanych z pieniędzmi, lub na zewnątrz.

Widzimy to jako dość istotnego błędu, a więc nie czujemy, że może dość przedstawić stronę na ten temat! Istnieje wiele powodów, dla lokalnego Kościoła potrzebuje funduszy z kolekcji, więc proszę być hojnym dla nich.

Niedawno sobie sprawę z jeszcze inną potencjalną stronniczość możemy mieć!

Otrzymujemy ogromne ilości e- . poczty, a część z nich jest krytyczna poczty z innych członków protestanckiego Duchowieństwa Generalnie, takie elektroniczną atakuje nas do składania naszych gości do "wilków" (Mt 07:15; Dzieje Apostolskie 20:29). Ich stanowisko jest, że należy intensywnie i wyłącznie zaprezentować nasze perspektywy i przekonania się na wiele tematów zawartych w BELIEVE, i nie powinien zawierać "zastępców" perspektywy na wszystkich! Wierzą, że wprowadzenie możliwości wprowadzenia w błąd nasi goście przedstawiając różne (pozornie wiarygodną) podejścia na tematy, które są centralnie ważne dla wiary. Wierzą, że zobowiązujemy się wręcz świętokradztwa przez otwarcie prezentacji katolickich i prawosławnych i innych przekonań!

No cóż, oni mogą mieć rację, więc nie możemy bronić naszych Działania bezpośrednio do nich! Często też mówią nam, że jesteśmy przeznaczeni do piekła w wyniku tego aspektu BELIEVE! Mamy nadzieję, że się mylą o tym!

Otrzymujemy również wiele pocztą brawo nas dla naszego podejścia "ekumenicznego"!

Mamy tendencję do myślenia, że nie jest dość dokładne, ale pozornie niezwykłego powodu! BELIEVE został stworzony i jest przedstawiony przez naszych ponadwyznaniowe protestanckich chrześcijańskiego Kościoła, który jest nazwany Chrystus Spacer Kościół. Wydaje się, że ważną rolę w tej dziedzinie. Our Kościół ma szczególny nacisk na zachowanie chrześcijańskiej wraz ze wszystkimi standardowe chrześcijańskiej nauki. Uważamy, że Jezus wykazać i omówiono wiele "właściwego zachowania" oprócz słów Jego Nauk. W związku z tym, nasz Kościół widzi szczególne znaczenie w Wynik końcowy Ministerstwa chrześcijańskiej, w zasadzie, stan serca tych, którzy słuchają. Naszym zdaniem, praktycznie tylko zasadnicze pytanie na końcu jest "Czy twoje serce pobożnością oddani Panu?" Uważamy, że to jest jedno pytanie Jezus byłby zainteresowany, w punkcie ktoś jest u bram Nieba. Widzimy, że jako logiczne, a nasze Ministerstwo widzi wszystkie ministerstwa w tym świetle. Oczywiście, chcemy wierzyć, że nasze metody nauczania są ważne, ale uznają, że może być wiele innych sposobów, serce człowieka może być wniesiona do Nabożeństwo w ​​Panu.

Mamy "kwiz" dla Ciebie! Praktycznie wszyscy chrześcijanie pewnie czują, że są one "IN", gdy są one zapisane. Uważamy, że niektóre z nich mogą ! jest to "optymistyczne" o tym Spróbuj tego: W psychicznego wykonywania, w prywatnych, listy dziesięć razy, gdy masz niech Pan w dół! Wielu chrześcijan z tego śmiać, komentując, że wchodzą one krótkie tysiące razy, ale to ćwiczenie jest bardziej trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy pamiętać, że rozważa Pan, aby rozważyć swoje "standardy".

Osoba może pomyśleć, że on / ona jest pobożny, ale bez świadomości wielu razy my, ludzie spadną, nie wydaje się prawdopodobieństwo nie-chrześcijańskiej arogancji. Uważamy, że świadomość osobistej liście dziesięciu przykładów niedociągnięć będzie potwierdzenie statusu sercu tej osoby. W "skali" z tych zdarzeń będzie prawdopodobnie znacznie różnić od osoby do osoby, i to pozostanie prywatna sprawa między tą osobą a Pana.

Celem tego ćwiczenia jest to, że jeśli uda się myśleć dziesięciu różnych konkretnych razy niech Pan w dół, prawdopodobnie jesteś na właściwej drodze. Jeśli nie można myśleć o każdym, lub walka myśleć o kilka, może warto rozważyć wprowadzenie więcej wysiłku w wierze!

Nasi krytycy nie zgadzam! Uważają, że dusza będzie oceniana przez stosowanie się do całego szeregu wymagań. Każdy Kościół wydaje się uczyć własną listę tylko co te wymagania są. Wiele to absolutnie twierdzą, że tylko ich Kościół wie, "prawidłowy" Nauki, i dlatego, że tylko ich członkowie mogliby kiedykolwiek wejść do Nieba. Niedawny szereg komunikatów z takich protestanckiego pastora nieco przeraziły mnie, kiedy jednoznacznie stwierdził, że NIE Katolicki kiedykolwiek w historii nigdy nie dostał się do Nieba! Jego Nominał ma kilka tysięcy członków, a on i inni ministrowie w tym Nominał Naucz, że tylko oni mogli kiedykolwiek wejść do Nieba. Kiedy wskazał, że obecnie prawie miliard katolików, i że wiele z nich jest bardzo pobożny, on powiedział, że to smutne, że tak wielu ludzi były więc błąd! Kiedy wspomniałem niezwykle gorliwy katolik świętych, takich jak św Augustyna, św Benedykta, św Teresy z Avila i św Dominika, znów absolutnie nalegał, wszystkie są w piekle, ponieważ śledził "wilki".

Oczywiście, on może mieć rację! Nie mamy bezwzględny sposób udowodnienia mu źle! A jeśli Jezus naprawdę działa do Nieba, gdzie są stosowane wiele ścisłych "zasady przyjęć" , a następnie, tak, większość z nas będzie "pecha" w dzieje, aby wybrali "zły" Kościół do uczestnictwa.

Widzimy dwa główne problemy w tej sytuacji. Po pierwsze, wydaje się sugerować, że Jezus jest raczej "legalistyczne" w który jest dozwolone do Nieba, i wiemy, od kiedy był z nami, że był brutalnie wobec Żydów za to, że legalistyczna w stosowaniu "Ustawa" Starego Testamentu (np: Łukasza 13:14). Po drugie, i my myślę, co ważniejsze, jest kolejnym implikacje dotyczące Jezusa. Wszyscy wierzymy, że Jezus jest miłość i współczucie, w zasadzie sama definicja słowa! Tak, nasz Kościół, z szczególnym naciskiem na problemy behawioralne, pyta "Czy miłosierny Jezus udziału w Niebie, gdzie będzie odmowy bardzo pobożni ludzie, którzy spędzili całe życie zobowiązuje się do Niego wejście do Nieba? "Nasza odpowiedź jest dobitnie, że On nie jest i nie może.

Tak, uczymy Dwa protestanckie sakramentów chrztu i Eucharystii, i uczymy, że dobre uczynki wypływają z wiary chrześcijańskiej, a nie jest konieczna do tego, a my chrzcić i mają inne wspólne przekonania wielu Kościołach protestanckich. Ale myślę, że byłoby bardzo arogancki (dlatego niechrześcijańskich), aby twierdzić, że my, sam wiedział, jak przygotowanie osób na obecność Pana. Dlatego otwarcie pochwalić wszystkie kościoły, które próbują się przygotować do serc swoich zwolenników na głębokie nabożeństwo do Pana, nawet wtedy, gdy jest zgodna z metodyką, która nie może zgodzić się z.

Robimy Nie mam żadnych dobrych wyjaśnienie, w jaki sposób zajmuje Panu z tej różnorodności w niebie, tylko, że z powodu jego współczucie, On nie! Tak, gorliwy katolik, który uczył centralne znaczenie w czynieniu dobra Pracuje jako warunek zbawienia ( które my, protestanci, że jest bardzo źle!) nadal będzie przyjęty z uśmiechem do nieba, czy rozumiemy, dlaczego! Każdy inny wynik zdaje się sugerować, do Pana, którego Współczucie nie jest to, co chcemy wierzyć, że jest.

Nasz wniosek z tym wszystkim jest to, że przed popełnieniem swoje życie Panu, osoba może swobodnie odwiedzić różnych domów modlitwy. Rozważmy głębszy sens chrztu. Kogo zamierza wpływać poprzez chrzest? Mamy nadzieję, że to nie było dla znajomych lub rodziny . albo przywództwa Kościoła Naszą nadzieją jest to, że (być może nawet prywatnie) został zapisany (faktycznie, widzimy, że jako ochrzczeni przez Ducha), zobowiązała się do Pana, a następnie były publicznie (woda) Ochrzczony tylko dla jednego celu: aby poinformować Pana, "Ja jestem twoja, i ​​będę zawsze wykazać moje nabożeństwo do CIEBIE przez ściśle następujące obrzędy i wierzenia tej (Twoja) Kościoła". Od tego momentu, każdy wierzący ma ścisły obowiązek przestrzegać tego kościoła. Ty które zasadniczo powiedział Pan "sędzia mnie przez ten standard." NIE ma swobodę. Nie ma miejsca na interpretację z Twojej strony! Jeśli zdarzyło się, że boisko w Kościół, który wymaga, aby zapytać: "Jak wysoko?" gdy mówi, skakać, to musisz, nie dla Kościoła, ale do utrzymania wykazania się do Pana całkowitego posłuszeństwa wobec Niego. Tylko dlatego, że Kościół w dół bloku nie wymaga skoków, nie masz pokój do narzekań, a tylko Lepiej dobry w skokach! Twój osobisty Obietnica Pana jest na linii!

Od momentu są ochrzczeni, w konkretnym KOŚCIÓŁ, to tylko, że Kościół chrześcijański obrzędy i wierzenia mają realne znaczenie dla Ciebie. Mamy nadzieję, że wasz Kościół ma uzasadnione przekonania i obrzędy. Wierzenia i procedur w innych Kościoła mogą być bardzo różne, a może nawet wydawać się sprzeczne z tym, co należy wykonać. Dla ciebie, nie ma znaczenia to, co chrześcijanie w tych innych Kościołów musi zrobić. Jednakże, należy zachęcać je do być bardzo pobożny w ich naśladowaniu własnym Kościoła obrzędy i wierzenia. W tej chwili zostali ochrzczeni w tych Kościołów, zrobili swoje własne uroczyste przyrzeczenie Panu na zawsze udowodnić swoją wiarę do Niego. (Wyjątkiem są grupy wyraźnie odbiegające od normy które twierdzą, że są kościoły.)

Niektórzy ludzie wyrazili zaniepokojenie tym dotyczące tego, co by się stało, gdyby przenieść lub inaczej zdecydują się wziąć udział inny Kościół, że te komentarze mogą sugerować, że Zbawienie lub chrztu nie będzie już obowiązywać! Nie, to Nie jest to koncepcja staraliśmy się opisać tutaj! Wierzymy, że w tych sytuacjach, prosty i prywatne rozmowy z Panem będzie informuje go, że teraz chcą być oceniane przez nowy zestaw reguł i zachowań w nowym kościele.

Moglibyśmy mają inny możliwy analogię do wykorzystania tutaj. Kiedy wychodzi za mąż, jeden sprawia, że na pewno zobowiązania wobec innej osoby, a my nawet wtedy powiedzieć "na zawsze". Jednakże, istnieje kilka osób, które natychmiast lub później zacząć myśleć i zachowywać się tak, jakby nigdy nie miał się takiego zobowiązania, które są w jakiś sposób wolną od "tworzących własne zasady" do naśladowania. To jest oczywiście nie do przyjęcia. Uważamy, że jest to niezwykle ważne, że człowiek nie ma wolności "decyzji co do zasady muszą być przestrzegane w odniesieniu Pan ". Tak więc nalegać, że istniejący zestaw zasad dotyczących zachowań i postaw istniejącego Kościoła należy przestrzegać, a nie.

Tak, to jest nasza koncepcja, a nasza jedyna obrona tych atakujących którzy krytykują nas za to, że w lidze z wilkami! Wiele z nich bezpośrednio do zrozumienia, że możemy również kupić łopaty teraz, jak będziemy spędzać Eternity podsycanie pieców w piekle! I znowu mamy bezwzględny sposób wiedząc, lub udowodnienia, że są one błędne, z wyjątkiem naszej wiary w to, co uważamy, że Pan być, i że On jest miłością i współczuciem.

Te kilka akapitów może brzmieć jak "komercyjnych" z naszej strony. Nie należy ich traktować jako takie. Ale mamy otrzymała szereg takich krytyki, i czułem, że to konieczne, aby umożliwić Czytelnicy wiedzieć zarówno o krytykę i naszych powodów BELIEVE jest bardzo "otwarty" formularz, który to jest. W przypadku, że stanowi to "stronniczości" czuliśmy powinieneś wiedzieć o tym!

Jeden końcowy komentarz na temat "zamieszania" możemy może być przyczyną i / lub "wilków" działalności: Inny centralny wiara naszego Kościoła jest, że Duch Święty jest tam z każdego zwiedzającego, aby sądzić, czy chrześcijańska, Poszukiwacz lub sceptykiem. Wierzymy, że Duch Święty daje wskazówki do każdego indywidualnego użytkownika, w odniesieniu do rozeznania prawdy. Dlatego uważamy, że kiedy prezentujemy szeroko akceptowane poglądy różnych chrześcijańskich uczonych "na wielu naszych pacjentów, Duch Święty doprowadzi każdy użytkownik w poszukiwaniu" prawidłowy "jeden dla tej osoby. To dlatego, że nie mamy zastrzeżeń do przedstawienia stanowiska, że nasz Kościół dzieje się nie zgadza, i dlaczego czujemy możemy przedstawić te opinie rzetelnie i uczciwie. I, jak odpowiedzialność za Jezusem, czujemy, że są do tego zobowiązane !

Jeśli więc powinien znaleźć coś w BELIEVE, że wydaje się zgadzam z naukami swojego Kościoła, zalecamy opierając się na tych naukach pierwszy, ale prawdopodobnie pytając świadomych pytania we właściwym czasie i we właściwym miejscu. Oni prawdopodobnie mają doskonałe powody ich wierzenia i Nauki!

Teraz, czy nasze podejście stanowi "ekumeniczna" perspektywę, nie wiemy. Rezultatem jest podobna, o tolerancji i akceptacji innych Kościołów, ale widzimy go jako dla raczej innego powodu niż większość ekumenicznego wysiłki są inicjowane. I nie widzimy potrzebę "zgodności" do pewnego wspólnego zbioru przekonań, ale raczej uznanie, że Pan Smiles na ALL różnorodności podejść chrześcijańskich. Potwierdzamy, że Boży plan dla nas jest daleko poza nasze możliwości, aby całkowicie zrozumieć.

Nasze wrażenie, że Kościoły na ogół koncentrują się na specyficzny "oznacza" w kierunku stania się chrześcijaninem i mamy tendencję do bardziej skoncentrować się na "końcu" rzeczywiście być pobożnym chrześcijaninem. Nie widzimy, że oznacza to, że nie zgadzamy się , ale po prostu, że nie widzimy powodu do sprzeczki między Kościołami, w jaki sposób każdy go zrealizować! Faktycznie, mamy tendencję, aby zobaczyć wartość w jakikolwiek Kościół czuje, że musi zrobić, aby przygotować serca jego członków Kongregacji, więc jesteśmy w rzeczywistości fanem (prawie) wszystkie z nich!

Mamy stronę z dodatkowych uwag na temat naszych Prostych Wierzeń Chrześcijańskich.

BELIEVE zawiera również dokładne i uczciwe prezentacji wszystkich innych głównych systemów wierzeń świata. Znowu myśleć o tym, jak Jezus może traktować takie tematy uważamy, że On będzie otwarty i szczery, mając wiarę, że chrześcijaństwo może "posiadać własny", gdy uczciwi i kompletne informacje są dostępne na temat wszystkich opcji. Nie uważamy, że On byłby "tajemniczy" w unikaniu â inne religie i ich dobre i złe strony. Dlatego staramy się podążać za Jego prowadzenie w BELIEVE. Włożyliśmy tych tematów w dół na dole listy, oddzielone od tematów chrześcijańskich.

Prawdopodobnie uważają siebie za jeden z "dziećmi Bożymi", nie? Co więcej, dziecko z jednego, prawdziwego Boga, którego Abraham, czczony i kto przekazywane z Mojżeszem, aby zapewnić nam to, co powszechnie nazywamy Dziesięcioro Przykazań? Jest wielu ludzi, którzy sprawiają, że te oświadczenia! protestanckich chrześcijan starannie studium Biblii (Stary Testament i Nowy Testament), aby dowiedzieć się, jak Mu pokłon. rzymskokatolickie Stosunek chrześcijan użyć kombinacji z Biblii i Tradycji, aby zrobić to samo. Żydzi używać tylko Starego Testamentu, które nazywają Torę, w Aby wiedzieć, jak wielbić Boga. Muzułmanie użyć kombinacji części tego samego Starego Testamentu, które nazywają Taurah, wraz z ich Koranu, aby dowiedzieć się, jak wielbić samego Boga, którego nazywają Boga. Wszystkie te osoby uważają sami się "dziećmi Bożymi", Jeden Bóg Abrahama. Ciekawe? Jednak wiele z tych dzieci Boga absolutnie nalegać, że inni są czcicielami diabła i dlatego grzeszne! Wielu chrześcijan, którzy rzeczywiście znają praktycznie zilch dotyczące tego, co wierzą muzułmanie, się zaciekle błędne na mnie, wskazując, że Jezus, Ojciec, Jehowa, Jahwe, Bóg i wiele innych Nazwy takie jak Adonai wszystkie odnoszą się do Jedynego Prawdziwego Boga, którego Abraham pierwszy Worshipped. Oni nie mają wystarczająco dużo tła, aby wyjaśnić dlaczego i jak Bóg Abraham, którzy czcimy to jakoś dokładnie przeciwieństwem Boga Abrahama, że muzułmanie czczą wiele razy każdego dnia!

Właściwie, to podejrzewam, że wielu chrześcijan będzie zdumiony, że muzułmanie "Święty Koran opowiada historie Adama i Abrahama i Izraela i Mojżesza i wiele innych, na których opiera się nasza wiara. Wydaje się, że niewielu chrześcijan sobie sprawę, że ich Bóg jest jeden i ten sam Bóg, a kim Żydzi nazywają JHWH (Jahwe lub Jehowa) i kogo my chrześcijanie nazywają Ojca. Oczywiście, ich historie mają różnice z nasza Biblia, ale wiele podobieństw jest coś do rozważenia! Ponownie, wiemy, że Jezus miał być absolutnie pewni, że chrześcijanie nie musieli ich wiara osłabiony poprzez uczenie się o takie rzeczy, ale może pomóc nam wszystkim, aby nauczyć się dogadać lepiej razem .

Rzeczywiście, zauważamy, że Bóg pierwotnie zabronił komukolwiek nawet powiedzieć, Jego Imię! To będzie prawdopodobnie bardzo zdrowe, jeśli zrobiliśmy to dzisiaj. Chrześcijanin będzie wtedy powiedzieć, że on / ona wielbi "Jedyny, Prawdziwy Bóg Abrahama, Mojżesza i Adam . ", który jest dokładnie to samo, że Żydzi i muzułmanie byłoby powiedzieć! Późniejsze pojawienie się tego Jedynego Prawdziwego Boga spaceru Ziemi jako Jezus, zazwyczaj powodują ogromne zamieszanie, zarówno w wielu chrześcijan, w większości nie-chrześcijan. Wielu chrześcijan są tak koncentruje się na Jezusie, że zapominają oni, że pierwsze przykazanie bardzo wyraźnie, że istnieje rzeczywiście jedynego prawdziwego Boga, którego Jezus musi więc być! Pomysł Syn Boży może być pocieszające, ale pierwsze przykazanie wyjaśnia, że nie jest to technicznie możliwe, , że Jezus był i jest taki sam, jedynego prawdziwego Boga, którego Trójcy Concept został stworzony (około 200 lat później), aby spróbować wyjaśnić! niechrześcijan (Żydów i muzułmanów) są bardziej skoncentrowane na Mojżesza Dziesięciu Przykazań, a zatem skoncentrować się na "jedynego prawdziwego Boga" aspekt i myślę, że chrześcijanie są uwielbienia "kogoś innego", a zatem bardzo poprawnie, znajdziesz błąd w które, jak zdaje się konflikt z pierwszego przykazania.

W tej kwestii, Koranu i islamu trzymać Jezusa w bardzo wysokiej wartości, biorąc pod uwagę Mu Proroka, a nawet oczekiwał Go do pewnego dnia powrotu! To jest nasze podejrzenia, że Muhammad (inicjator islamu) niezrozumiany chrześcijańskiej koncepcji Trójcy. W kilku miejscach w ich Koranu, są oświadczenia, które jasno wskazują, że Muhammad myśli że chrześcijanie uważane Jezus jest drugim Boga, a Muhammad agresywnie bronił oświadczenie pierwsze przykazanie, że istnieje jeden prawdziwy Bóg (który wszyscy muzułmanie powtórz co najmniej pięć razy każdego dnia). Jest to nasze podejrzenia, że jeżeli Muhammad był w pełni rozumieć pojęcie Trójcy (Jeden Bóg), to on sobie sprawę, że Jedyny Prawdziwy Bóg wybrał, aby chodzić po ziemi sześćset lat wcześniej jako Jezus! Z tej regulacji, chrześcijaństwo i islam staje się zaskakująco podobne w podstawowych przekonań!

Ich system wierzeń wydaje się mieć wiele błędów w tym dotyczące chrześcijaństwa, takie jak wrażenie, że chrześcijańska Trójca jest Ojciec, Jezus i Matki Boskiej! (Koran, Sura 5,116) Jest to interesujące, ponieważ muzułmanie wierzą, że każde słowo z Koranu jest właśnie dokładne, ponieważ pochodzi bezpośrednio od Boga (Allaha) do Mahometa. Naszym punktem jest to, że nie jest tak "obcych", jak wielu ludzi myśli.

Skoro już jesteśmy w tej stycznej, chcielibyśmy prosić czytelników Christian dlaczego muzułmanie nalegać na stojące Mekka dla wszystkich swoich modlitwach! Czy wiesz? To dlatego, że z jednej rzeczy, budynek w Mekce, zwany Kaaba. Muzułmanie wierzą, że Abraham (yup, NASZ Abrahama!) zbudował Kaaba, a oni uznają Abrahama za to pierwszy "prawdziwy" wierzącego, ponieważ był gotów poświęcić swego syna dla Pana. Uważamy, że interesujące! Każdy człowiek ma prawo do interpretacji takie rzeczy, jednak chcą!

Jeśli to Cię interesuje, stworzyliśmy małe przedstawienie, które jest w pełni zgodne ze wszystkimi chrześcijańskich przekonań i jest także w pełni kompatybilny ze wszystkimi wierzeń muzułmańskich. Jest pod adresem: Zgodność.

Oczywiście, te uwagi nie obejmują zbrojny Muzułmanie terrorystyczne, którzy mają poważne błędy w zrozumieniu ich własnych islamu. Nie wydaje się, aby zdawać sobie sprawę z zaskakująco spokojnym tonem, co islam rzeczywiście stara się nauczyć. Oni zdają się ignorować ich wiele razy, gdy Koran podkreśla braterstwa z Żydów i chrześcijanie, jak brat "wiernych z Księgi (Tora, pierwszych pięciu ksiąg Biblii)". To bardzo smutne, że większość miłujących pokój muzułmanów są malowane wydawać się tak zła przez działania małej liczby niezwykle niebezpieczni ludzie. To z pewnością prawda, że uważamy, że muzułmanie mają wiele błędnych idei i przekonań, w szczególności dotyczących Jezusa, Maryi i chrześcijan. Ale ciekawe jest to, aby zwrócić uwagę na wiele podobieństw, zbyt.

Można też odwiedzić A Chrystus Spacer Kościół, nasza ponadwyznaniowe Christian Church, w pełni funkcjonalny, bez religi prezentacji kościoła Matki Kościoła i usługi w Internecie. Środowisko ma być jak najbardziej zbliżony do tego, w tradycyjnym kościele. Dostępne są cotygodniowe usługi. Dźwięki i muzyka mają być częścią doświadczenia, co będzie oznaczało, zachęcać śpiewać. Po Service, możesz przyłączyć się do Pasterza i inni w Zgromadzeniu w (chat room) grup dyskusyjnych, mają casual rozmowę o tym tygodniu na . temat lub cokolwiek innego na głowie. Prywatna rozmowa jest również możliwe

Informacje o Edytorze z BELIEVE.

Ten adres BELIEVE Strona główna: belieplm.html

Lista Tematów

Christian PrzedmiotówCyfry

Dziesięć Przykazań, Dekalog
Trzydzieści Dziewięć Artykułów
4000 Early Christian Rękopisy
Jezusa na Krzyżu, Siedem słów na krzyżu


A
Abrahama
Testament Abrahama
Dziejów Apostolskich
Adam
Adamici
Adiafora, Adiaphorist
Przyjęcie (Religijna)
Adopcjanizm, Adoptianism
List Adrian
Adwent
Adwentyzm, Adwentystów Dnia Siódmego
Ducha Świętego, Rzecznik
Chrzest, Affusion (Wylewanie Chrzest)
Miłość Agape
Agnostycyzmu
Agrafa Jezusa
Kościół Foursquare Gospel, Aimee Semple McPherson
Alexandrian Teologia
patriarchowie Aleksandrii
Kościoła Amana Society
Amen
Amerykański Świątobliwości Ruchu
Millenarianism, Amillennialism
Amish
Amorytów
Księgę Amosa
Amyraldianism, Amyraldism, Amyraut
Pisma John Calvin
Anabaptystów
Saint Andrew
Anioł
Anioł Pański
Wspólnoty Anglikańskiej
Anglokatolicyzm
świętej Anny
Anihilacjonizm
Antropomorfizmu
Antropozofii
Antyklerykalizmu
Antinomianism
Antiochene Teologii
Patriarcha Antiochii
Listu Antonius
Apokalipsie Księgi Apokalipsy
Apokalipsa Piotra
Apokryfów (Stary Testament)
Nowego Testamentu Apokryfy
Apollinarianism
apologetyki
Apostołów
Apostolski
Ojcowie Apostolska
Sukcesja Apostolska
Suma Teologiczna, Święty Tomasz z Akwinu
Gabriel, Archanioł
Argumenty za istnieniem Boga
Arianizmu
Rezultacie Jezusa
Arka Przymierza
Ormiański Kościół
Arminianizm
Worldwide Kościoła Bożego, Armstrongism
Aryjskiej
Wniebowstąpienia Jezusa
Ascetycznej Teologii
Asceza
Ash środa
Azji Teologia
Chrzest, Aspersion (Zraszania Chrzest)
Wniebowzięcie Maryi
Athanasian Creed
Atanazy
Pokuta
Pokuta II
Augsburski
św Augustyn z Hippony
Augustianów
Listu Aureliusza do Senatu
rząd Kościoła, Władza w Kościele
Urząd Kościoła
Autorzy
Zdrowaś Maryjo, Ave Maria


B
Chrzest
Chrzest, Wierzącego
Chrzest, Niemowląt
Chrzest Lay
Chrzest Tryby
Chrzest Trine
Chrzest Trójjedyny
Chrzest Chrystusa
Świętego Jana Chrzest
Baptyści
Londynie Wyznanie Wiary Baptystów
Południowych Baptystów Wyznania Wiary
New Hampshire Chrzciciela Spowiedzi
Liście Barnaby
św Bartłomieja
Księgi Barucha
Rady Bazylejskiego
Chrzest Wierzącego
Błogosławieństw od Chrystusa
Belgijskie Wyznanie Wiary
Belgijskie Wyznanie Wiary - tekst
Benedyktynów, św Benedykta
żydowskiej Genesis (Zaawansowane). Bereszit
Biblia
Przedmowa do 1611 King James Version Biblii Autoryzowany
Bezbłędność, Nieomylności Biblii
Dosłowne Tłumaczenie Biblii
Tekst Romanized Biblii
Przekładzie Biblii
Biblical Archaeology
Urząd w Biblii
Biblijnego Krytycyzmu (Tekstowy)
Chronologii Biblijnej, Sekwencja wszystkim ważne w chrześcijaństwie
Koptyjski Wersje Biblii
Teologii Biblijnej Ruchu
Data Urodzenia Jezusa, przez kilka metod analitycznych
Dominikanów, Czarne Bracia
Bless Błogosławieństwa
Jezuitów, Bollandists
Księga Concord
Bracia, Dunkers, Dunkards
Hutterian Bracia
Plymouth Bracia
Rzymskokatolickiego Brewiarz
Brytyjskiego Israelitism
Ultradispensationalism, Bullingerism
Obrządku Bizantyjskim


C
Kalendarz
Religijny Kalendarz Data Converter
Kalwaria
Jan Kalwin
kalwinizmu
Pisma Jan Kalwin
Biblijnych Treści, Kanon Biblii
Wczesnego Kanonu Nowego Testamentu
Kanonu Starego Testamentu
Kanonu Nowego Testamentu
Kanonu
Kanonu Biblii
Kanonu Law
Kanonizacji
Kanony z Dort
Kanony z Dort - tekst
Karmelitów
Katechizm
Heidelbergu Katechizm
Heidelbergu Katechizm - tekst
Puritan Katechizm
Rzymski Kościół Katolicki
Roman Catholic Papieży
Ekumenicznego Rady Kościół Katolicki
Rada Chalcedońskim
Ruch charyzmatyczny
Dobierając Kościół, wykres Wyznań
Jezus Jako Dziecko
Adwentyzmu, Chiliasm
Bierzmowania
Jezus
Chrystus
Sekwencyjne Życie Jezusa z Ewangelii, życia Chrystusa
Cuda Wykonywane przez Jezusa 39
Chrystadelfianie, Thomasites
Chrzest, Chrzciny
Biblia (Christian)
4000 Early Christian Rękopisy
Christian Brothers
Kościoły Chrześcijańskie i Kościoły Chrystusa
Znaczenie Słowa Chrześcijańskiej (praktyczna definicja)
Co Czy to Znaczy być Chrześcijaninem?
Chrześcijański Humanizm
Chrześcijański Muzyka Historia
Christian Science
Christian Widzenia Filozofii
Chrześcijańskiej Syjonizmu
Chrześcijaństwa
Chrześcijaństwa i Nauki są Kompatybilne, dziwo
Genesis i Nauka są Kompatybilne
Krajowa Konferencja Chrześcijan i Żydów
Chrystologia
Księdze Kronik
Sequential życia Jezusa, z Ewangelie, Chronologia życia Jezusa
Chronologia życia Jezusa (Katolickiego art)
Chronologia Biblii, Sekwencja wszystkim ważne w chrześcijaństwie
Jan Chryzostom św
Kościół
Kościół Rządu
Kościół Anglii
Kościołów Chrześcijańskich i Kościołów Chrystusa
Kościół z Nazarejczykiem
Kościołów Chrystusa
Cystersów
List Klemensa - Corinthians
Wprowadzenie do Klemensa z Aleksandrii (153-217 rne)
Nawoływanie do pogan - Klemens z Aleksandrii
Instructor - Księga I - Klemens z Aleksandrii
Instructor - Księga II - Klemens z Aleksandrii
Instructor - Księga III - Klemens z Aleksandrii
Stromata lub Miscellanies - Księga I - Klemens Aleksandryjski
Stromata lub Miscellanies - Księga II - Klemens z Aleksandrii
Stromata lub Miscellanies - Księga III - Klemens z Aleksandrii
Stromata lub Miscellanies - Księga IV - Klemens Aleksandryjski
Stromata lub Miscellanies - Księga V - Klemens Aleksandryjski
Stromata lub Miscellanies - Księga VI - Klemens Aleksandryjski
Stromata lub Miscellanies - Księga VII - Klemens z Aleksandrii
Stromata lub Miscellanies - Księga VIII - Klemens Aleksandryjski
manuskryptów fragmentów Klemensa Aleksandryjskiego
Na Ocalenia Rich Man - Klemens Aleksandryjski
Hexapla - Orygenes
Kodeks Watykański (B)
Kodeks Synajski (alef)
Kodeks Watykański(B)
Kodeks Synajski (alef)
Kodeks Aleksandryjski( A)
Kodeks Amiatyński (am)
Codex Bezae (D) Bezæ
Kodeks Efrema (C) Ephræmi
Codex, Kodeksy
List do Kolosan
Ducha Świętego, Pocieszyciela
Zarezerwuj Wspólnego Zamówienia
Księgi Wspólnej Modlitwie
Komunalizmu
Eucharystia, Komunia
Porównawcza Religia
Biblijne Treści, Książki Biblia
Księga Concord, Formuła Zgody
Spowiedzi, Wyznania Wiary
Helvetic Spowiedź
Helvetic Spowiedzi - tekst
Belgijskie Wyznanie Wiary
Belgijskie Wyznanie Wiary - tekst
Augsburg Spowiedź
Puritan Wyznanie Wiary
Westminsterskie Wyznanie Wiary - tekst. Puritan tekst Spowiedź
Genewa Wyznanie Wiary
Westminsterskie Wyznanie Wiary, Londyn Spowiedź
Westminsterskie Wyznanie Wiary - tekst. Tekst Londyn Spowiedź
Londyn Wyznanie Wiary Baptystów
Episkopatu Spowiedź
Szkocki Spowiedź
Southern Baptist Wyznania Wiary
Metodystów Statutu Religii, metodystów Darmowe Artykuły Religia
New Hampshire Chrzciciela Spowiedź
Reformowany Kościół Wierzenia
Potwierdzenie
Kongregacjonalizmu
Sumienia
Soboru w Konstancji
Patriarchów Konstantynopola
Rad Konstantynopol
Konsubstancjacja
Autorzy
Klasztor
Konwersja
Koptyjski Wersje Biblii
Kościół Koptyjski
Listu do Koryntian
Soborów Powszechnych Kościoła Katolickiego
Kościoła Prawosławnego listę synodów i soborów
Rady Basel
Rady Chalcedońskim
Rady Chalcedoński. Rada. Ekumeniczny Czwarty
Sobór w Konstancji
Rad Konstantynopola
Pierwszego dnia Konstantynopolu. Sobór Ekumeniczny.
Sobór w Konstantynopolu. Piąta Rada Ekumeniczna.
Po trzecie Rada Konstantynopola. Szósty Rady. Ekumeniczna
Rada Efezie. Rada. Ekumeniczny trzecie
Rada Efezie. Rada. Ekumeniczny trzecie
Rada Efezie (cd)
Rada Ferrara-Florencja
Rad Laterański
Rady Lyons
Sobór Nicejski Nicejski
Sobór Nicejski. Najpierw Rada Ekumeniczna; Sobór w Nicei.
Sobór Nicejski. Sobór Nicejski (cd)
Sobór Nicejski. Siódma Rada Ekumeniczna. Sobór Nicejski.
Sobór Nicejski. (cd)
Sobór Trydencki
Sobór Watykański
II Sobór Watykański
Sobór w Vienne
Kontrreformacji
Przymierza
Przymierza Prac
Przymierza łaski
Teologii Przymierza
Covenanters
Credo
Nicejsko
Apostołów Credo
Athanasian Credo
Krzyż, Krucyfiks
Ukrzyżowanie
Jezusa na Krzyżu
Droga Krzyżowa
Crypto-Calvinism
Hour of Power Crystal Cathedral
Religijne Kulty


D
Jan Damasceński
Księga Daniela
Data Urodzenia Jezusa, przez kilka Metod Analitycznych
Król Dawid
Sin, Siedem Grzechów Głównych
Teologii śmierci Boga
Dziesięć Przykazań, Dekalog
Znaczenie Słowa Chrześcijańskie
Deizmu
Wiar i Wyznań
Denominacjonalizm
Wybór Kościoła, Wykres Wyznań
Determinizm
Apokryfy (Stary Testament), Deuterocanonical Książki
Księga Powtórzonego Prawa
Uczniów Chrystusa, Campbellites
Pasterstwo Ruchu, Discipleship Ruchu
Zwolnienie, Dispensationalism
Ultradispensationalism, dispensationalism, Zwolnienie
Progressive Dyspensacjonalizm
Boska Immanencja
Bożej Transcendencji
Doketyzm
Doktorzy Kościoła
Nauki Man w Starym Testamencie
Dogma
Dominikanów, Saint Dominic
Donatism
Kanonów Dort
Kanony z Dort - tekst
Predestination, Podwójnej Predestynacji
Filioque Kontrowersji, Double Procesja
Doksologii
Dualizmu
Bracia, Dunkards, Dunkers


E
4000Early Christian Rękopisy
Wielkanoc
Kościół Kalendarz Kalkulator, Wielkanoc Automatyczny Kalkulator
Wschodniej Kościół
Cerkiew Prawosławna
Wschodniej Rite Katolickie Kościoły
Wschodnie Kościoły Obrządku, cerkwi
Księga Koheleta
Soborów Powszechnych Kościoła Katolickiego
Rajskim Ogrodzie, Ewa
Edenic Przymierze
Edersheim Referencje
Praktycznego Wywołanie
Wybór, Elect
Kościół Anglii, Kościół Anglikański
Enoch
List do Efezjan
Soborze w Efezie
Episkopatu Kościół
Episkopalny Spowiedź
Erastianism
List
Eschatologia
Ezdrasza Księga Księgi Ezdrasza I i II
Księgi Księgi Ezdrasza I i II, b
Esseńczycy
Faryzeuszy, Saduceuszy i Esseńczyków (zaawansowane)
Księga Estery
Ewangelickiego Wielka Bracia Kościół, EUB
Eucharystii
Euzebiusz z Cezarei
Monofizytyzm, Eutychianism
Ewangelizacji
Ewangelicyzm
Ewangelii, Evangelion
Garden of Eden, Ewa
Sekwencyjne Życie Jezusa z Ewangelii, Wydarzenia w Jezusa Życie
Ex Opere Operato
Księdze Wyjścia
Księga Ezechiela
Księga Ezdrasza


F
Faith
sola fide, przez wiarę
Czczo
Fatalizmu, Fate
św Felicitas i Saint Perpetua
Męczeństwo Perpetua i Felicitas - Tertulian
Rady Ferrara-Florencja
Filioque Kontrowersje
Sobór Watykański
Chrześcijańskiej Fish Symbol
Stygmaty, pięć ran
Księga Concord, Formuła Zgody
Czterdziestu Męczenników
Cztery Duchowe U
Foursquare Kościół Ewangelia
Franciszkanie
Determinizm, wolność, Free Will
Metodystów Artykuły z Religii
Wolnomularstwo
Bracia
Augustianie, Augustianie Bracia
Franciszkanie, Bracia Mniejsi, Szary Bracia
Dominikanie, Bracia Kaznodzieje, Czarne Braci
Bosych, Biały Bracia
Towarzystwo Przyjaciół - Quakers
OT Prophecies Spełnionych przez Jezusa 100
Fundamentalizm


G
Gabriel (Archanioł),
List do Galatów
Gallikanizm
Genealogia Jezusa
Księgi Genesis
żydowskiej Genesis
żydowskiej Genesis (Zaawansowane)
Genesis i Nauki są Kompatybilne
Genewa Wyznanie Wiary
Getsemani
Duchowych Darów
Glory, Chwalili
Gloryfikacja
dar języków, Glosolalia
Adiafora, Gnezjoluteranie
Gnostycyzm
Bóg, Jahwe, Elohim, Jahwe, Jahwe, Adonai
Nazwy Bóg, Jahwe, Elohim, Jahwe
Trójcy, Bogiem
Ewangelii, Godspel, Godspell
Wielki Piątek
Dobre Uczynki
Ewangelia według Jana
Ewangelia według Łukasza
Ewangelia według Marka
Ewangelia według Mateusza
Sequential życia Jezusa, z Ewangelii, Harmonia Ewangelii
Ewangelii Thomas
Grace
Przymierza łaski
Franciszkanów, Szary Bracia
Wielka Schizma
Ucisk, Wielki Ucisk


H
Księga Habakuka
Księga Aggeusza
Hagiografia
Zdrowaś Maryjo
Chrześcijańskiej Halo
Sequential życia Jezusa z Ewangelii, Harmonia ewangelii z
Nieba
List do Hebrajczyków
Transliteracji Hebrajskich znaków
Hebron
Heidelberg Katechizm
Heidelberg Katechizm - tekst
Helvetic Spowiedź
Helvetic Spowiedź - tekst
Pasterz Hermasa
Wprowadzenie do Pasterza (Pastor) Hermasa
Pasterza Hermasa - pierwsza książka
Pasterza Hermasa - druga książka
Pasterza Hermasa - trzecia książka
Pasterza Hermasa - elucidations
Herezje, jak opisane przez Sobór Ekumeniczny w 381 AD
Hexapla - Orygenes
Masowe, High Mass
Rezultacie Jezusa
Historycznego Kontrowersje Sin
Historia Biblii, Septuaginta
Świątobliwość
Amerykański Świątobliwości Ruchu
Eucharystii, Komunii Świętej
Świętej Rodziny
Świętej Innocents
Mszy, Święta Liturgia (prawosławny)
Kapłaństwo
Główne Zamówienia
Duch Święty, Duch Święty,
Święty Tydzień
Teologia Nadziei, Nadzieja Teologia
Księga Ozeasza
Hour Power
Angelus, Godziny
Zbawienie Domowe
Hutterian Bracia


I
Ikonoklazm
Idealizm
List Ignatius - Efezjan
List Ignatius - Magnezjan
List Ignatius - Trallians
List Ignatius - Rzymianie
List Ignatius - Filadelfian
List Ignacy - Smyrneńczyków, Smyrneńczyków
List Ignacy - Polikarp
Syryjski Wersje - Ignacy
Ignacy - Inne Listy
Listy Ignacego - Saint John
List Ignacego Maryi Panny (fałszywe)
Męczeństwo Ignacego
Fałszywych Listy Ignacego
Niepokalanego Poczęcia Maryi
Bożej Immanencji
Nieuchronnością
Wcielenia
Indian Teologii
Odpustów
Nieomylność, Biblii Nieomylności
Nieomylności
Chrzest, Niemowlę
Infralapsarianism
Inkwizycja
Słowa Wpisane na Krzyżu, INRI
Księga Izajasza
Inspiration
Przeciw herezjom księdze I - Ireneusza
Przeciw herezjom Book II - Ireneusza
Przeciw herezjom księgi III - Ireneusza
Przeciw herezjom księgi IV - Ireneusza
Przeciw herezjom Księdze V - Ireneusz
Ireneusz fragmenty
Ireneusz - Wyjaśnienie
Isaac


J
Jacob
List Jakuba
Saint James
Protevangelium z James
Jansenizmem
Jehowy
Świadkowie Jehowy
Księga Jeremiasza
Saint Jerome
Jerozolimskiej
Liturgii Jerozolima
Jezuici
Jezusa Chrystusa
Sequential życia Jezusa z Ewangelii, Chronologia "Życie Jezusa
Wczesne Dokumenty związane z Historią Jezusa Życie
Cudów Wykonywane przez Jezusa 39
Jezusa Jako Dziecko
Jezusa na Krzyżu
Rezultacie Jezusa
Chrzest Chrystusa
OT Prophecies Spełnionych przez Jezusa 100
żydowskiej Genesis
Saint-Joachim
Księga Hioba
Księga Joela
Saint John
Jana Chrzciciela
Karmelitów, święty Jan od Krzyża
Świętego Jana Chrzest
Ewangelii według Jana
Listach Jana
Teologii Jana
Księga Jonasza
Saint Joseph
Józefa z Arymatei, Arymatei
Księga Jozuego
Święto Jubileusze
Judasza Iskariota
List Judy
Saint-Jude
sądu Bożego
Księga Sędziów
Księga Judyty
Uzasadnienie


K
Book of Kells, iluminowanych rękopisów
Kenotic Teologii, Kenosis
Księgi Królów
Przedmowie do 1611 roku King James autoryzowanych wersji Biblii
Rycerzy Kolumba


L
Lamentacje Jeremiasza
Landmarkism
Sąd Ostateczny
Wieczerza Pańska, Ostatnia Wieczerza
Rad Lateranie
Latitudinarianism
Mormona, Świętych w Dniach Ostatnich
Zasady Wiary Kościoła Mormonów, Święci w Dniach Ostatnich Wierzenia
Chrzest Lay
Wielkiego Postu
Księdze Kapłańskiej
Liberalnego Katolicyzmu
Liberalna Ewangelikalizm
Teologiczne Liberalizm
Teologia Wyzwolenia
Litania
Dosłowne Tłumaczenie
Dosłowności
Liturgia
Liturgia Jerozolimy
Hagiografii życia świętych
Logos
Westminsterskie Wyznanie Wiary, Londyn Spowiedź
Westminsterskie Wyznanie Wiary - tekst, tekst Londyn Spowiedź
Londyn Wyznanie Wiary Baptystów
Modlitwy Pańskiej
Wieczerza
Agape Miłość
Mass, Niska Msza
Ewangelia według Łukasza
Łukasz
Teologii Luke
Martina Luthera
Lutra Mały Katechizm
95 Tez Lutra
Kościół Ewangelicko-Augsburski, Luteranizm
Rady Lyons
Historia Biblii, LXX


M
Księga Machabejska
Machpela, Machpela
Mędrcy
Zakonów
Główne Zamówienia
Majoristic Kontrowersje
Księga Malachiasza
Nauki Człowiek w Starym Testamencie
Manicheizmu, Mani, Manicheizmu
Rękopisy Biblii
Marburgu
Mariologii
Marist Bracia
Ewangelii według Marka
św Mark
Teologii Mark
Szpiku Kontrowersje
Pierwsze Przeprosin Męczennika
II Apologii męczennika
Dialogu - Męczennik i Trypho
Przemówienie do Greków - Męczennik
Justyn Męczennik - Sole rząd Boży
Justyn Męczennik - Resurrection
Justyn Męczennik Fragmenty
Męczeństwo Justyn Męczennik
Liście na Męczeństwa - Polikarp
Maryi Panny
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Niepokalanego Poczęcia Maryi
Marii Magdaleny
Mass
Listu Mathetes - Diogneta
Ewangelii według Mateusza
św Mateusza
Teologia Matthew
Maciej Apostoł
Wielki Czwartek
Foursquare Kościół Ewangelii, Aimee Semple McPherson
Pośrednicząca Teologia
Melchior, Melchiorites
Melchites
Menno Simmons
Mennonici
Mercersburg Teologia
Mesjasz
Metodyzm
Metodystów Artykuły Religii
Księga Micheasza
Millenarianism, Millenaryzm
Adwentyzmu, Millerytów
Ministerstwo
Cud
Cudów Przeprowadzany przez Jezusa 39
Misjologii
Monarchianism, Modalizm
Theological Liberalizmu, Modernizmu
Chrzest, Tryby
Monarchianism
Zakonny
Monergism
Monizm
Monofizytyzm
Monoteizm
Monoteizm i Świat Religie
Monoteizm i Stary Testament
Monoteizm i Trinity
Monoteizm i Nowy Testament
Teologia Moralna
Monoteletyzm
Montaniści
Morawski Kościół
Mormonów, Mormoni
Zasady Wiary Kościoła Mormonów, wierzenia mormonów
Grzechu, grzechu śmiertelnego
Mojżesz
Muratorian Canon, Muratori Fragment Biblii
Chrześcijańskiej Muzyki Historia
Mistycyzm


N
Księga Nahuma
Imion Boga
Nathanael
Naturalnej Teologii
Naturalizm
Kościół z Nazarejczykiem
Nazareth Kamień
Księgi Ezdrasza, Księga Nehemiasza
Neo-Prawosławie
Neotomizmu
Nestorianism
New England Teologii
New Hampshire Chrzciciela Spowiedzi
Nowe Haven Teologia
Nowe Światło Schizma
Nowa Szkoła teologii
Nowego Testamentu Teologia
Sobór Nicejski Nicejski
Nicejsko
Niniwa
Nominalizm
Dla Religi Kościoły Chrześcijańskie
Novation Schizma
Nowego Testamentu Odniesienia do Starego Testamentu
Księgi Liczb
Liczba Chrześcijan w Historii
Sióstr


O
Księdze Abdiasza
Oberlin Teologii
Mszy, Oferując (Prawosławna)
Starokatolicy
Old School Teologia
Jezus na Krzyżu
Origination Jednego boga Belief Systems
Benedyktynów, Benedyktyni, OSB
Główne Zamówienia
Sakramentów, Ordynacja
Oriental Prawosławnego Kościoła
Orygenes
Hexapla - Orygenes
Pochodzenie Duszy
Original Sin
Wierzeń Kościoła Prawosławnego
Cerkiew Prawosławna
Oriental Cerkiew
Cerkiew Notowania Synodów i Soborów
Prawosławie
Ruch Oksfordzki


P
Pacyfizm
Chrzest, PaedoBaptism, PædoBaptism
Niedziela Palmowa
Panenteizm
Panteizm
Papiestwo
Duch Święty, Pocieszyciel
Parker Społeczeństwo
Passion Tydzień, Pasja Cykl, Passion Play
Paschy
Monarchianism, Patrypasjanizm
Patrystycznych Era
Patronów
Paweł
Teologia Paweł
Paulinizmu
Pelagianizm
Pokuta
Pięćdziesiątnica
Zielonoświątkowego
Perfection, Perfekcjonizm
św Felicitas i św Perpetua
Listy Piotra
Saint Peter
Apokalipsa Piotra
Faryzeusze
Faryzeuszy, Saduceuszy i Esseńczyków (zaawansowane)
List do Filemona
św Filipa
List do Filipian
Filozofii Religii
Majora Świecie Filozofowie
Filozoficzne Regulamin
Christian Widzenia Filozofii
Photius
Pietyzm
Poncjusz Piłat
Acta Pilati
Pielgrzymów
Chrześcijańskiej Muzyki Historii, Plainsong
Plymouth Bracia
List Polikarpa - Filipian
List na Męczeństwa - Polikarp
Katolicki Papieże
Pozytywne Myślenie
Modlitwa
Predestynacja
Preegzystencja Chrystusa
Przedmowie do 1611 King James Autoryzowanego Wersja Biblia
Millenarianism Premilenializm, Postmillennialism
Prezbiterianizm
Kapłaństwo Wszystkich Wierzących
Pryscylian, Priscillianism
Process Teologii
Postępowego Dispensationalism
Zwolnienie, Stopniowe Objawienie
Proroka, Prophecy
OT Prophecies Spełnione przez Jezus 100
Proporcja Wiara
Prozelitę
Etyka Protestancka
Reformacja
Reformacji - II
Protestancka Scholastyki
Protestantyzm
Protevangelium Jamesa
Księgi Przysłów
Opatrzność
Księga Psalmów, Psaltery
Pseudepigrapha
Karania
Czyściec
Purytanizm, Puritan
Puritan Katechizm
Puritan Wyznanie Wiary
Westminsterskie Wyznanie Wiary - tekst. Puritan Confession - tekst


Q
Towarzystwo Przyjaciół - Quakers
Kwietyzmu


R
Radical Reformacja
Ransom
Rapture Kościoła
Racjonalizm
Realizm
Rebaptism
Pojednania
Odkupienia, Odkupiciel
Reformacja
Reformacja
Reformacji i Wyznania
Reformowany Kościół
Reformowany Kościół Wierzenia
Regeneracja
Relatywizmu
Religia
Główne Religie świata
Wiar i Wyznań, Religii
Religijne Kulty
Zakonów
Główne Zamówienia
Pokuta
Zmartwychwstanie
Zmartwychwstanie
Księdze Objawienia
Revivalism
Sprawiedliwość
Kościół Rzymskokatolicki
Rzymskokatolicki Papieże
Romanized Biblii Tekst
Listu do Rzymian
Różańcowej
Księgi Rut


S
Sabbath
Sabbatarianism
Sabellianism
Sakramentów
Ofiarę
Saduceusze
Faryzeuszy, Saduceuszy i Esseńczyków (zaawansowane)
św
Saint Andrew
Atanazy
Benedyktyni, Benedykt
Dominikanie, święty Dominik
Saint James
Saint John
Karmelici, Jan od Krzyża
Jan Chrzciciel
Święty Hieronim
Święty Józef
święty Juda
Łukasz
Świętego Marka
Maryja
Święty Mateusz
Paweł
święty Piotr
św Stephen
Karmelitów, św Teresa z Avila
Saint Thomas
Święta Weronika
Zbawienie
Salvation Army
Salvation Domowe
Księgi Samuela
Uświęcenie
Sanctuary
Szatana
świętego Pawła, Saul
Wielka Schizma
Scholastyka
Scholastyki Filozofii
Hour of Power, Robert Schuller
Genesis i Nauki są Kompatybilne
Chrześcijaństwo i Nauki są Zgodne, dziwo
Szkocki Realizm
Szkocki Spowiedź
Pismo
Po Drugie Przyjście Chrystusa
Sobór Watykański II
Sekty, Sekciarstwa
Sekularyzm, świecki Humanizm
Semiarianism
Semi-Pelagianizm
Historia Biblii, Septuaginta
Kazaniu na Górze
Serpent
Jezusa na Krzyżu, Siedem słów na krzyżu
Grzechu, Siedem Grzechów Głównych
Shakers
Pasterstwo Ruch
Ostatki
Sibylline Wyrocznie
Menno Simons
Sin
Historyczne Spór Sin
Grzechu, Mortal Sin
Grzechu, Siedem Grzechów Głównych
Pasterz Hermasa
Saint Simon Apostoł
Simony
Kodeks Synajski
Kodeks Synajski
Księga Syracha
Towarzystwo Przyjaciół - Quakers
Jezuitów, Towarzystwa Jezusowego
Bracia Polscy
Sola Fide, Solafidianism
Pieśń nad Pieśniami
Zbawienie, Soteriologia
Dusza
Dusza Uśpienia
Pochodzenie Duszy
Southern Baptist Wyznania wiary
Inkwizycji (Hiszpański)
Dary Duchowe
Spirytyzm
Zjednoczone Jezusa Chrystusa
wyznanie wiary (patrz różnych wyznań wpisów)
Zasady Wiary Kościoła Mormonów, Oświadczenie Mormona Faith
Stacje Krzyż
św Stephen
Stygmaty, Pięć Ran
Subordynacjonizm
Infralapsarianism, Sublapsarianism
Suma Teologiczna, Teologiczna
Supralapsarianism
Swedenborgian Kościół
Synkretyzm
Synergizm


T
górze Tabor
Targum
Targum II
Temptation
Dziesięcioro Przykazań
Karmelici, Teresa
Terminism
Tertulian
Wprowadzenie do Tertulian (145-220 AD)
Przeprosiny - Tertulian
z bałwochwalstwem - Tertulian
Pokazuje lub de spectaculis - Tertulian
Koronka lub de Corona - Tertulian
Aby Łopatka - Tertulian
Nationes reklam - Księga I - Tertulian
Nationes reklam - Księga II - Tertulian
Nationes reklam - załącznik - Tertulian
Odpowiedź na Żydów - Tertulian
zeznania Soul - Tertulian
traktat o duszy - Tertulian
Wprowadzenie przez Redaktor amerykańskiego - Tertulian
Recepta przeciwko heretykom - Tertulian
Wprowadzenie do pięciu książek przed Marcion - Tertulian
przeciw Marcjon - Book I - Tertulian
przeciw Marcjon - Book II - Tertulian
przeciw Marcjon - księga III - Tertulian
przeciw Marcjon - Księga IV - Tertulian
przeciw Marcjon - Księga V - Tertulian
przeciw Hermogenes - Tertulian
przeciw Valentinians - Tertuliana
się ciałem Chrystusa - Tertuliana
Na zmartwychwstanie ciała - Tertulian
przeciw Praxeas - Tertulian
Scorpiace - Tertulian
Dodatek: Przeciw wszystkim herezjom - Tertulian
Na pokuty - Tertuliana
Na chrzcie - Tertuliana
o modlitwie - Tertuliana
ogłoszenie Martyras - Tertulian
Męczeństwa Perpetua i Felicitas - Tertuliana
Cierpliwości - Tertulian
Imion Boga, Jahwe
Teizmu
Teokracji
Theodore Mopsuestia
Teodoret
Teologia
Teologia Nadziei
Theological Liberalizm
Teologii Jana
Teologia Mateusza
Teologia Mark
Teologii Łukasza
Teologii Pawła
Teologii Pawła II
Teologii Nowego Testamentu
Aleksandryjski Teologia
Antiochene Teologii
Ascetycznej Teologii
Azji Teologia
Teologii Biblijnej ruch
Teologii Przymierza
Teologii śmierci Boga
Indian Teologia
Kenotic Teologia
Teologia Wyzwolenia
Pośrednicząca Teologia
Mercersburg Teologia
Teologia Moralna
Teologii Naturalnej
New England Teologii
New Haven Teologia
Nowa Szkoła Teologii
Oberlin Teologia
Old School Teologia
Procesu Teologia
Teozofia
List do Tesaloniczan
Trzydziestu Dziewięciu Artykułów
Saint Thomas
Ewangelia Tomasza
Summy Święty Tomasz z Akwinu
Święty Tomasz z Akwinu
Saint Thomas Chrześcijanie
Tomizm
List do Tymoteusza
List do Tytusa
Księgi Tobiasza
Tomb Najświętszej Maryi Panny?
Dar Języków
Tongues
Traducianism
Bożej Transcendencji
Transcendentalizmu
Przemienienia
Historia Biblii Tłumaczenia Biblii
Przekładzie Biblii
Przeistoczenie
Transliteracja Hebrajskie znaki
Trapistów
Sobór Trydencki
Ucisk
Chrzest Trine
Trójcy
Chrzest Trójjedyny
Tybinga Szkoła
Dwunastu Plemion Izraela


U
Ultradispensationalism
Ultramontanizm
Unitarianizm
Jedność
Zjednoczony Kościół Chrystusa
Uniwersalizm
Utopii


V
Sobór Watykański
II Sobór Watykański
Kodeks Watykański
Kodeks Watykański
św Weroniki
Historia Biblii, wersje Biblii
Sobór w Vienne
Narodziny z Dziewicy
Maryi Panny
Wolontariusza Ameryki
Wulgaty


W
Waldensów
Way Międzynarodowego
Wesley (John)
Wesleyan Tradycja
Westminsterskie Wyznanie Wiary
Westminsterskie Wyznanie Wiary - tekst
Schizma Zachodnia
West-Syryjskie Rite
Karmelici, Biały Bracia
Księgi Mądrości
Świadek, Bycie świadkiem
Jezusa na Krzyżu, Siedem słów na krzyżu
Słowa wpisane na Krzyżu, INRI
Dobre Uczynki
Przymierza Robót
Główne Religie świata
Worldwide Church of God


Y
Jahwe, Jahwe
Jahwe, Jahwe


Z
Księga Zachariasza
Księga Sofoniasza
Syjonizmu
Chrześcijańskiego Syjonizmu
Ulrich Zwingli


innych religii
(tekst wprowadzający i tematy Chrześcijańskie są powyżej)


A - B
Abbasydów
Abrahama
Testament Abrahama
Abu Bakr
Ahmadi
Aisha
Ali
Bóg
Kult Przodków
Animizm
Antysemityzm
Arabowie
Ashari (Sunnici)
Ateizm
Awerroes
Awicenna
Ajjubidów
Bahaicka
Bar Micwa
żydowskiej Genesis Bereszit
żydowskiej Genesis (zaawansowane) Bereszit
Czarny Muzułmanie
Hinduizm, Braminizm
Buddyzm
Zen Buddyzm


C - G
Wczesna historia islamski Zarys
Porównując Biblii Starego Testamentu z Talmudu
Konfucjanizmu, Konfucjusz
Druzowie
Fatima
Fatymidów (Shia)
Gemara


H
Hadiths
Objawienie - Hadiths Książka 1 z al-Bukhari
Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari
Wiedza - Hadiths Książka z 3 al-Bukhari
porach Modlitwy - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari
Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z Księgi 20 al-Bukhari
Pilgrimmage (Hajj) - Hadiths Książka z 26-al Bukhari
Walka powodować dla Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari
Jednosc, Wyjątkowości Boga (Tauhiid) - Hadiths książki 93 al-Bukhari
Haggada
Halakah
hanafickiej (Sunnickiej)
Hanbali (Sunnickiej)
Hare Krishna
Chasydyzm
Hegira
Hezbollahu
Hinduizm


I
Imamów (Shia)
Wczesnej Historii Islamu Drzewo
Izmael, Ismail
Islam, Muhammad
Islamskiego Kalendarza
Ismailici (Shia)


J
Jafariego (Shia)
Dżinizmu
Artykuły żydowskiej Wiary. Wierzenia żydowskie
Hebrajski Kalendarz
Żydzi
Krajowa Konferencja Chrześcijan i Żydów
Jihad
Święto Jubileusze
Judaizmu


K - L
Kaaba, Black Stone
Kabbalah
Khariji
Jom Kippur
Koranu, Koran
Lamaism
Prawie Szabat
Lilith


M
Machpela, Machpela
Mahajana Buddyzm
Maliki (Sunnici)
Mamelukes
Maturidi (Sunnickiej)
Mekka
Medina
Midrasz
Miszna
Mitraizm
Unifikacja Kościół, Moonies
Islam, Muhammad
Interaktywna Kalendarza Muzułmańskiego
Mutazili Teologia


N - P
Native American Church
Nusayri (Shia)
Okultyzm
Światowość, Otherworldliness
Pascha
Filary Wiary
Politeizm
Prymitywnej Religii
Qarmati (Shia)


R
Ramadan
Rastafarianie
Reinkarnacja
Rosz Haszana
różokrzyżowcy


S
Prawo Szabatu
Sahih al-Bukhari
Saladyn
Satanizm
Scjentologia
Seder
Seldżukowie
Semitów
Shafi (Sunnici)
Szyici, Shia
Szintoizm
Sikhowie, Sikhizm
Solipsyzmu
żydowskie Zasady Wiary. Oświadczenie o żydowskich Faith
Sufizmu
Sunnites, Sunnickiej


T
Talmudu
Porównując Biblijne Starego Testamentu z Talmudu
Tantra
Taoizm
Teokracja
Teozofia
Theravada Buddyzm
Tora
Medytacja Transcendentalna
Wędrówkę Dusz
Święto Trąbek


U - Z
Umayyads
Unifikacja Kościół
Nietykalni
Upaniszady
Wedy
Voodoo
Wahabizm
światowości
Jom Kippur
Zaydi (Shia )
Zen Buddyzm
Zoroastryzm