Jan Kalwin

Informacje ogólne

Francuski teolog Jan Kalwin, b.

10 lipca 1509, d.

27 maja 1564, był, po Martin Luther, naczelną duchu reformacji protestanckiej. Luther zabrzmiał na trąbce na rzecz reform, Kalwin harmonizowane na gości przez reformację, który stał się częścią zachodniej cywilizacji. Kalwin studiował w Paryżu, prawdopodobnie od 1521 do 1526, gdzie został wprowadzony do stypendium humanistyczne i odwołań do reformy kościoła.

Następnie studiował prawo na jego ojca na temat cen ofertowych od 1525 do 1530.

Kiedy jego ojciec zmarł w 1531, Kalwin włączony bezpośrednio do swojej pierwszej miłości - studium klasyki i teologii.

W latach 1526 i 1531 roku wyraźnie doświadczonych protestanckich konwersji. "Boga", pisał dużo później, "w trakcie mojej ostatniej się w innym kierunku przez tajne rein Jego Opatrzności."

Kalwin pierwszych opublikowanych prac był komentarz na Seneca, De Clementia (1532).

A profusion w komentarzach na wpływowych książek o Biblii ".

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Jego miejsce w Francja stała się niepewna, kiedy w 1533 jego przyjaciel Mikołaj Cop, rektor Uniwersytetu w Paryżu, dał adres publiczny wspieranie reform.

Kalwin Ostatecznie został zmuszony do ucieczki w 1535 do Bazylei, Szwajcaria.

Tam produkowane małą książkę o swojej nowej zreformowanej przekonań.

Został on pomyślany do oferty krótkie streszczenie zasadniczych chrześcijańskiej wiary i obrony Francuski protestantów, którzy zostali następnie przechodzi poważne prześladowania, jako prawdziwy spadkobierców z początku kościoła.

To pierwsze wydanie Kalwin's Institutes of Religia chrześcijańska (1536) zawierał tylko sześć odcinków krótki.

Przez ostatnie wydanie (1559), wzrosła do 79 pełnych rozdziałów. Instytuty przedstawia z niezrównaną klarowność wizji Boga w Jego majestatu, Chrystusa jako proroka, kapłana i króla, Ducha Świętego jako dawcą wiary, w Biblii jako ostatecznego organu, i Kościół jako święty lud Boży. swej doktryny Predestination jest Kalwin, odliczenie od jego wiary w ludzkie grzechy i suwerennego miłosierdzia Bożego w Chrystusie.

Po opublikowaniu przez instytuty, Kalwin pełni przeznaczone do poświęcenia swego życia do dalszych badań.

Na wycieczkę do Strasburga w lipcu 1536, jednak był zmuszony do objazdu przez Genewa nadzieję, gdzie się zatrzymać tylko jedną noc.

The fiery Guillaume Farel, którzy mieli długo pracowali na rzecz reformy tego miasta, miał inne plany.

Grożenie Kalwin z przekleństwem od Boga, Farel przekonał go do pozostania.

Następne 2 lata były trudne, jak Kalwin's rygorystyczne plany reformy kościoła i miasta clashed z długą Genewa - stały moralnej obojętności.

W 1538, Kalwin i Farel zostali wydaleni z miasta.

Kalwin przystąpiła do Strasburga, gdzie spędził najbardziej przyjemny lata swego życia jako pastor z miasta Francuski zgromadzenia.

Choć w Strasburgu, Kalwin produkowane wpływowego komentarz na temat Księgi Rzymian, nadzorował przygotowania do liturgii i psalm książki że wykorzystanie później w Genewa, i poślubił wdowę Idelette de bure.

Kiedy przyjaciele Kalwin zyskał kontrolę nad Radą w 1541 Genewa, poprosił go do powrotu, a on niechętnie zgodę.

W ciągu następnych 14 lat jego reformy spełnione silną odporność. Niektóre Genevans następnie, a wielu krytyków później, uważana Kalwin's moralności niesamowicie ciężkie, zakazu jego gra i jego próba wprowadzenia religijnej broszur i psalm śpiew pod Genewa, zajazdy.

Inni podziwiali jego odwagę przekonanie, że wszyscy powinni wychwala Boga.

Wreszcie, The Libertines blundered w 1553 roku, oferując wsparcie dla backhanded heretic Michael Servetus.

Servetus został skazany na śmierć przez spalenie, 1555 i należał do miasta, Kalwin. Presbyterian kościoła, aby on na ustanowiła zasady zaangażowania świeckich, które miały wielki wpływ na całą Europa.

Kalwin Podczas ostatniego roku, Genewa była domem dla wielu uchodźców, którzy religijnych przeprowadzane poza dążeniem do wdrożenia reformy Genevan w ich własnych krajach.

Jego osobiste i listów opublikowanych prac osiągnięte z Wysp Brytyjskich do Morza Bałtyckiego.

W Genewa Akademia, założona w 1559 roku rozszerzył krąg swoich wpływów.

Jego Lucid Francuski promować wykorzystanie tego języka tak jak Luter pracy rozprzestrzeniania wpływ Niemiecki.

W czasie umarł, Kalwin, mimo zastrzeżonego osobowość, miał generowane jego głębokiej miłości między przyjaciółmi i intensywnej scorn z jego wrogów. Jego wpływ, który rozprzestrzenił się po całej Zachodniej świat, było odczuwalne zwłaszcza w Szkocji w ramach prac John Knox .

Mark A NOLL

Bibliografia


WJ Bousma, Kalwin (1987); Q Breen, Jan Kalwin: A Study in Francuski Humanizm (1968); J Kalwin, Institutio religionis christianae, 1559 ed.; HJ Forstman, Słowo i Duch: Kalwin's Nauki biblijne Authority (1962 ); THL Parker, Jan Kalwin: A Biography (1975); R Stauffer, z humanness Jan Kalwin (1971); K Wendel, Kalwin: Powstanie i rozwój jego myśli religijnej (1963).

Jan Kalwin (1509 - 1564)

Zaawansowane Informacje

Jan Kalwin uważany jest za ojca i Reformatów Presbyterian doktryny i teologii. Kalwin urodził się w Noyon, Pikardia.

Jego ojciec był notariuszem którzy służyli biskup Noyon, a co za tym idzie Kalwin, podczas gdy jeszcze dzieckiem, otrzymał w katedrze canonry co płacić za jego edukację.

Mimo że rozpoczął on szkolenie dla kapłaństwa na Uniwersytecie w Paryżu, jego ojciec, ze względu na kontrowersje z biskupem i duchowieństwem w katedrze Noyon, teraz postanowiła, że jego syn powinien zostać adwokatem, i wysłał go do Orleanu, gdzie studiował pod Pierre de l'Etoile.

Później studiował w Bourges w ramach humanistycznego adwokat Andrea Alciati.

To był prawdopodobnie podczas gdy w Bourges, że był protestanckim.

Po śmierci ojca Kalwin powrócił do Paryża, gdzie był zaangażowany w protestanci, a co za tym idzie musiał opuścić, ostatecznie niektórych wydatków w czasie i Włochy w Bazylei, Szwajcaria.

W tym ostatnim mieście opublikował pierwsze wydanie z instytutów z religii chrześcijańskiej (1536).

Po około wędrowny Francja, postanowił udać się do Strasburgu, protestanckiego miasta, ale jednocześnie zatrzymując się na noc w Genewa był zbliżył przez Wilhelm Farel, którzy mieli wprowadzony w ruch protestanckich.

Po znacznym argument Kalwin został przekonany do pozostania i pomocy.

Kalwin i Farel, jednak szybko biegł w silnej opozycji i byli zmuszeni z miasta, Kalwin się do Strasburga, gdzie pozostał na trzy lata (1538 - 41), do posługi Francuski protestanckich społeczności uchodźców.

Rozmowy z powrotem do Genewa w 1541 roku pozostawał tam przez resztę swojego życia jako lider zreformowanego Kościoła.

Chociaż Kalwin był proboszczem Eglise St Pierre i spędził dużo czasu w swoim przepowiadaniu, jego największe wpływy pochodzą z jego pism.

Zarówno jego łacina i jego Francuski były jasne, a jego rozumowanie Lucid. Pisał komentarze na dwadzieścia trzy książki z OT i na wszystkich z wyjątkiem NT Apocalypse. Ponadto on produkowany dużą liczbę broszur, sandy, doktrynalnych, a polemical .

Ale najważniejsze, jego Instytuty poszedł przez pięć edycji rozszerzaniu z niewielką książkę z sześciu rozdziałów do dużych prac siedemdziesiąt dziewięć rozdziałów w 1559.

Kalwin również przetłumaczone wersje oryginalne łacina w Francuski.

Wszystkie te prace były szeroko rozpowszechnione i przeczytać cały Europa.

Nie tylko był Kalwin wpływ powszechne we własnym dni za pośrednictwem jego pism, ale jego wpływ na kościoła ma w dalszym ciągu aż do dnia dzisiejszego. Jego prace zostały przetłumaczone na wiele języków, jeden z najnowszych jest tłumaczeniem z Instytutów do Japoński.

W wyniku tego został teologiczne nauki, jak również jego poglądy polityczne i społeczne wielded mieć silny wpływ na chrześcijan, jak i nie - chrześcijan od reformacji.

WS Reid


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


THL Parker, Jan Kalwin; WS Reid, ed., Jan Kalwin: Jego wpływ na zachodnich Świat; GE Duffield, ed., Jan Kalwin, J Cadier, Bóg Człowiek opanował; TB Van Halsema, był to Jan Kalwin; G Harkness , Jan Kalwin, człowieka i jego etyki; Moura J i P Louvet, Kalwin: A Modern życiorys; BB Warfield, Kalwin i Augustyna; R Stauffer, z humanness Jan Kalwin; K Wendel, Kalwin.

Jan Kalwin

Informacje Katolicki

Ten człowiek, niewątpliwie największego protestanckich divines, a może po St Augustine, a następnie wytrwale przez większość jego uczniów jakichkolwiek Zachodniej na teologii pisarz, urodził się w Noyon w Pikardii, Francja, 10 lipca 1509, a zmarł w Genewa , 27 maj 1564.

A generacji dzieli go od Lutra, którego nigdy nie spotkała.

Przez urodzenie, wykształcenie, i temperamentem tych dwóch bohaterów w ruch reformy były silnie skontrastowane.

Luter był Saxon chłopskiej, jego ojcu górnika; Kalwin sprang Francuski z klasy średniej, a jego ojciec, adwokat, miał nabyć swobody miasta Noyon, gdzie praktykowana cywilne i prawo kanoniczne.

Luter wstąpił do Zakonu augustianów pustelników, wziął mnicha, śluby, został kapłanem i poniesionych przez wiele odium ślubie A NUN.

Kalwin nigdy nie było święceń w Kościele katolickim, jego szkolenia było przede wszystkim w prawo i humanistycznych; nie brał ślubów.

Luther's wymowy mu wybieranych przez jego życie, humor, rudeness, wulgarne i stylu.

Kalwin mówił do dowiedział się cały czas, nawet wtedy, gdy głosił przed tłumy.

Jego sposób jest klasycznym; on powody, dla systemu, bo ma niewiele humoru; zamiast uderzające w cudgel on używa broni z logiką i śmiertelnie persuades przez nauczyciela organ, a nie przez Dziękujemy, wzywając imiona.

Pisze Francuski jak Luter pisze Niemiecki, i jak mu została uznana pionierem w rozwoju nowoczesnego jego językiem ojczystym.

Wreszcie, jeżeli termin do lekarza Wittenberg jeden mistyk, możemy podsumować jako Kalwin szkolnego; On daje artykułować wypowiedzi na zasadach, które Luter miał stormily rzucania się na świat w jego vehement pamphleteering; i "instytuty", gdyż były one pozostawione przez ich autora pozostawały zawsze od standardu protestanckich ortodoksyjnej wiary we wszystkich Kościołach znany jako "Odnowa".

Jego uczniowie Francuski ich sekty o nazwie "religia"; takie okazało się poza Roman świat.

Nazwisko, orkisz na wiele sposobów, został Cauvin latinized zgodnie ze zwyczajem wieku jako Kalwinus.

Dla niektórych nieznanego powodu Reformer jest powszechnie nazywany Maître Jean C. Jego matka, Jeanne Le Franc, urodzony w diecezji Cambrai, wymieniony jest jako "piękny i pobożny", brała trochę jej syna do różnych sanktuariów i zaprowadził go do dobrego Katolickiego.

Na boku ojca, jego przodkowie byli morskiej mężczyzn.

Jego dziadek rozstrzygane w PONT L'Evêque w pobliżu Paryża, miał dwóch synów, którzy stał ślusarze, trzeci był Gerard, którzy się prokuratora w Noyon, i jego czterech synów i dwie córki ujrzał światło.

Mieszkał w miejscu, au-Blé (Cornmarket).

Noyon, biskupa zobaczyć, miał dawna fief z potężnych starych rodziny Hangest, którzy traktowane jako ich osobistej własności.

Ale odwieczną quarrel, w którym wzięli udział miasta, udał się pomiędzy biskupa i kapituły.

Charles de Hangest, siostrzeńca zbyt dobrze znane Georges d'Amboise, arcybiskup Rouen, przekazał w 1525 biskupstwa do swego bratanka Jana, staje się jego wikariusz generalny.

John przechowywane na walkę z jego kanonów do Parlamentu interweniowała w Paryżu, na który udał się na Rzym, a ostatnio zmarł w Paryżu w 1577.

Tę prałat miał protestanckich krewni; jest on oskarżony o posiadanie sprzyja herezji, które w tym roku była początkiem do podniesienia jego głowę między Francuski.

Pracownik dissensions, w każdym razie, dozwolone nowych doktryn obiecujące pole, a Kalwins były mniej lub bardziej zainfekowany przez nich przed 1530.

Gerard's czterech synów duchownych i zostały wykonane w posiadaniu benefices w przetargu wieku.

The Reformer otrzymał jeden chłopiec, gdy dwunastu, był Curé Saint-Martin de Marteville w Vermandois w 1527, i Pont L'Eveque w 1529.

Trzech chłopców z udziałem lokalnych Collčge des Capettes, i nie okazał się John APT Scholar.

Ale jego ludzie byli intymnej z większą folk, de Montmor, oddział linii Hangest, które doprowadziły do jego towarzyszących niektóre z ich dzieci do Paryża w 1523, gdy jego matka była prawdopodobnie martwy, a jego ojciec ożenił ponownie.

Ten ostatni zmarł w 1531, pod excommunication z rozdziału o nie wysyłanie w jego rachunkach.

The Old Man's choroby, a nie jego brak uczciwości, był, jesteśmy powiedział, przyczyny.

Jednak jego syna Karola, nettled przez naganę, zwrócił się w kierunku doktryn protestanckich.

Był oskarżony w 1534 odmawiać katolicki dogmat o Eucharystii, i umarł z Kościołem w 1536, jego ciało zostało publicznie gibbeted jako że z recusant.

Tymczasem młody John trafia poprzez własne próby na Uniwersytecie w Paryżu, dziekan lub syndic, których Noel Bédier, gdyby powstali przeciw Erasmus i urodziła twardego na Le Fèvre d'Gouy Sous Bellonne (Stapulensis), obchodzony na jego tłumaczenie na Francuski w Biblii.

Kalwin, "Martinet", lub oppidan, w Collèege de la Marche, w tym człowieka znajomy (był z Pikardia) i może mieć glanced do jego łacina komentarz na St Paul, datowany 1512, który uważa, Doumergue pierwsze protestanckie książki Francuski pochodzących z pióra.

Inny wpływ na tendencję w taki sam sposób, że z Corderius, Kalwin, opiekun, do którego potem poświęcony jego adnotacji I Tesaloniczan, remarking ", jeśli nie zostaną wszelkie dobro, jakie mam w opublikowanych, zawdzięczamy go do was".

Corderius miał doskonałą łacina styl jego życia był surowy, a jego "Colloquies" Przyniosło mu trwałą sławę.

A gdy upadł na podstawie podejrzeń o herezję, by Calvin pomocy wziął schronienia w Genewa, gdzie zmarł września 1564.

Trzecia Herald "Nowa Nauka" George Cop, do lekarza Francis I, w której znalazł dom Calvin mile widziane i dał ucha do dyskusji religijnych, które Cop uprzywilejowanych.

A czwarty był Pierre-Robert d'Olivet w Noyon, którzy również przetłumaczone Pisma, nasze młodzieńcze człowiek listów, jego siostrzeniec, pisania (w 1535) łacina jeden wstęp do Starego Testamentu i Francuski jeden - jego wygląd jako pierwszy native autora - do Nowego Testamentu.

Do 1527, kiedy nie więcej niż osiemnaście, Calvin edukacji był pełny w swojej głównej linii.

Miał nauczyć się humanisty i reformatora.

"Nagłego nawrócenia" do duchowego życia w 1529, który mówi, nie muszą być podejmowane bardzo dosłownie.

On nigdy nie był gorący katolickiego, ale historie powiedział w jednym czasie jego złego postępowania regulowanego nie fundacji; i bardzo naturalny proces udał się do ponad boku, na którym jego rodzina mają swoje stoiska.

W 1528 roku wpisał się na Orlean, jako student prawa, złożony z przyjaciółmi Francis Daniel, a następnie udał się na rok do Bourges, gdzie rozpoczął głoszenie prywatnych.

Małgorzata d'Angoulême, siostra Francis I, księżna Berry, mieszkał tam z wieloma heterodox Niemców o niej.

On znajduje się ponownie w Paryżu w 1531.

Wolmar miał nauczyl go Grecki w Bourges; z Vatable uczył się Hebrajski, a on rozpatrywany niektórych stosunków z erudite Budaeus.

O tej dacie on wydrukowany komentarz na Seneca "De Clementiâ".

To był jedynie w wykonywaniu stypendium, bez znaczenia politycznego.

Francis I był, rzeczywiście, obsługa protestanci poważnie, i Calvin, teraz doktor prawa na Orlean, w składzie, więc historia działa, oration w filozofii chrześcijańskiej, która Mikołaja Cop wydana na Wszystkich Świętych, 1532, pisarz i mówca konieczności podjęcia natychmiastowych lot z wykonywania przez królewskiego inquisitors.

Ta legenda został odrzucony przez krytyków nowoczesnego.

Calvin spędził trochę czasu, jednak, ze Canon du Tillet w Angoulême ramach feigned nazwy.

W maju 1534 wyjechał do Noyon, zrezygnował z beneficjum, i to powiedział, został uwięziony.

Ale on dostał się do Nerac w BEARN, pobyt w księżna Margaret, i tam ponownie napotkał Le Fèvre, których Francuski Biblii zostały potępione przez Sorbona w płomieniach.

Jego następnej wizyty w Paryżu wypadł podczas gwałtownej kampanii przeciwko Lutherans z Mszy, który przyniósł na odwet, Etienne de la Forge i inne zostały spalone w Place de Grève; Calvin i towarzyszy du Tillet, uciekł - choć nie bez przygody - Metz i Strasburgu.

W tym ostatnim mieście panował Bucer Supreme.

W czołowych reformatorów podyktowane ambona z prawem do ich wyrażających, w tym podróży i okazało się decydująca dla Francuski humanista, którzy, choć z natury nieśmiały i bojaźliwe, zobowiązała się do wojny na papierze z własną suwerennością.

Słynny list do Francis I jest z dnia 23 sierpnia 1535.

Służyła jako prolog do "instytuty", którego pierwsza edycja ukazała się w marcu 1536, Francuski, ale nie w łacina.

Calvin's przeprosin dla króla był wykładowcą, że tabliczek wypowiadającego jako protestanci rebeliantów zostały umieszczone na całym świecie.

Francis I nie czytać tych stron, ale gdyby zrobić tak chciał odkryli w nich zarzutu, nie tolerowały, które Reformer zupełnie scorned, ale na zniesienie katolicyzm na rzecz nowej Ewangelii.

Nie może być tylko jeden prawdziwy Kościół, powiedział młody teolog, więc królowie powinni dokonać wypowiem końca popery.

(Na rachunek "instytutów" patrz Kalwinizm.) Druga edycja należy do 1539, pierwsze Francuski tłumaczenia do 1541; końcowego łacina, zmienionej przez jej autora, jest 1559, ale w powszechnym użyciu, datowany 1560, ma dodane przez jego uczniów.

"Było więcej pracy niż Boga kopalni", powiedział Calvin, którzy wzięli za swoje motto "Omnia ad Dei GLORIAM", w allusion do zmiany miał przeszedł w 1529 założyć na jego dłoni urządzenie wyciągnięta ze spalania serca.

A wiele spornych w rozdziale Calvin Biografia jest wizyta, która był długo myśli, że wypłacona w Ferraro do protestanckich Renée księżna, córka Ludwika XII.

Wiele opowiadań klastra o jego podróży, jaką obecnie przez najlepszych pisarzy poinformowany.

Wszyscy wiemy, dla niektórych jest to, że do reformowania, po jego rozstrzygania spraw rodzinnych i wprowadzenie w ciągu dwóch jego braci i siostry do poglądów był przyjęty zobowiązała się, w wyniku wojny między Charles V i Francis I, w celu osiągnięcia Bale w drodze Genewa, w lipcu 1536.

Na Genewa Szwajcarska Taryfa kaznodziei, następnie szuka chętnych do pomocy w jego propagandy, prosili go z takimi vehemence pobytu i nauczania teologii, że odnosi się Calvin był przerażony do składania.

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do fantazyjnych w surowych prorok tak łatwo frightened.

Ale jako student i recluse do nowych zadań publicznych, może on również mieć wahała przed tłoczenie na niespokojnych wodach Genewa, a następnie na ich stormiest okres.

Nr portret niego należących do tego czasu obowiązują.

Później jest reprezentowany jako połowie wysokości, gięte ramiona, piercing oczy, a duże czoło, jego włosy były kasztanowe z odcieniem.

Ucz się i była na czczo poważne bóle głowy, z której poniósł on stale.

W życiu prywatnym był pogodny, ale wrażliwe, żeby nie powiedzieć nadmierną dominację, jego przyjaciółmi traktuje go z delikatną.

Jego zwyczaje były proste, bo nic nie troszczył o bogactwa, i nigdy nie dopuszcza się wakacje.

Jego korespondencja z 4271 liter, które pozostają, zmienia się głównie na tematy doktrynalne.

Jednak jego silne, zastrzeżonych znaków powiedział na wszystkich, z którymi wszedł on w kontakt; Genewa przedstawione zasady jego teokratyczny, a zreformowanych Kościołów przyjęła jego nauczania tak, jakby to było nieomylnym.

Taki był obcy Farel których zaleca się jego koledzy protestanci, "ten Francuz", wybrał do wykładu na temat Biblii w mieście skłócony.

Genewa miał ok. 15.000 mieszkańców.

Jego biskup już od dawna jej książę ograniczone, jednak, wybieranych przez przywileje.

W vidomne, lub burmistrz, był hrabia z Savoy, i jego rodziny do biskupstwa wydawało nieruchomości, które od 1450, przyznany na ich młodszych dzieci.

Jana Savoy, nielegalne syna z poprzedniego biskupa, sprzedał swoje prawa do księcia, którzy była głowa z klanu, i zmarł w 1519 w Pignerol.

Jean de la Baume, ostatniego z książąt jego kościelnych, opuszczone miasta, które otrzymał od protestanckich nauczycieli w 1519 Berno i Fryburg w 1526 roku.

W 1527 broni Sabaudzka zostały rozerwane w dół, w 1530 przeszedł do stron katolickich pokonać, Genewa stała się niezależnym.

To miał dwie rady, ale ostateczny werdykt w sprawie środków publicznych odpoczął z ludźmi.

Te powołania Farel, konwertować Le Fevre, jak ich kaznodzieja w 1534.

W dyskusji między dwoma Kościołami od 30 maja do 24 czerwca 1535 zakończył się zwycięstwem dla protestantów.

Ołtarze zostały Desecrated, obrazy świętych łamane, masa sporządzona z dala.

Berneński żołnierzy wszedł i "Ewangelii" została przyjęta, 21 maj 1536.

Tę domniemanych prześladowań katolików przez rady, który działał zarówno Kościoła jak i państwa.

Kapłani byli wrzuconym do więzienia; obywateli nie zostały ukarane grzywną do uczestniczenia w kazaniach.

Na Zurych, Bazylea, Berno, a tym samym prawa zostały ustanowione.

Toleration nie wejść do idei czasu.

Calvin Ale choć nie wprowadzono tego aktu prawnego, była głównie przez jego wpływ, że w styczniu 1537 "artykułów", które były głosowane nalegał na komunię cztery razy w roku, ustawiony na szpiegów przestępców, z siedzibą moralny cenzury, i karane w unruly z excommunication.

Nie było się dzieci katechizmu, który sporządził; go wśród swoich szeregach najlepszych pism.

Miasto obecnie włamali się do "jurants" i "nonjurors" dla wielu nie przysięgać na "artykułów", rzeczywiście, oni nigdy nie byli w pełni akceptowane.

Pytania związane z Berno miał dotykania punktów, które uznano za Calvin obojętni.

Uczynił wynik debaty w Lozannie w obronie wolności Genewa.

Ale były zaburzenia w domu, gdy była jeszcze recusancy szerzy; w 1538 zesłany rady Farel, Calvin i niewidomych ewangelisty, Couraud.

The Reformer udał się do Strasburgu, stał się gościem Capito i Bucer, aw 1539 został wyjaśniające do Nowego Testamentu Francuski uchodźców na pięćdziesiąt dwa florins roku.

Kardynał Sadolet miał zająć listem otwartym do Genevans, które ich wygnania już odpowiedział.

Sadolet wezwał schizmy, że był przestępstwem; Calvin Roman odpowiedział, że Kościół był uszkodzony.

On applause zdobytych przez jego uprawnienia chętnie rozmawiamy w Hagenau, robaki i Ratisbon.

Lecz On skarży się na jego biedy i złego stanu zdrowia, które nie uniemożliwiają mu ślubie w tej chwili Idelette de bure, wdowa z Anabaptist którego miał przeliczone.

Nic bardziej znany jest z tego damy, chyba że przyniósł mu syna, którzy zginęli w prawie urodzenia w 1542, i że jej własnej śmierci miała miejsce w 1549.

Po pewnym negocjacji Ami Perrin, komisarz ds. Genewa, Calvin przekonał do powrotu.

On zrobił tak, nie bardzo chętnie, 13 wrzesień 1541.

Jego wejście było wystarczająco skromny.

Kościół konstytucji obecnie uznanych "duszpasterzy, lekarzy, starsi, diakoni" najwyższymi organami władzy, ale została podana do magistratu.

Ministrów miała duchową broń Boże słowo, Konsystorz nigdy, jako takie, na wielded świeckie ramię Preachers, prowadzony przez Calvin i rady, wszczęta przez jego przeciwników, wszedł często do kolizji.

Jednak nakazy z 1541 zostały utrzymane; duchownych, wspomagana przez świeckich starsi, despotically i reguluje szczegółowo działania każdego obywatela.

A Presbyterian Sparta może być postrzegane w Genewa; dawać przykład, aby później Puritans, którzy nie wszystko w ich mocy, aby naśladować jego dyscypliny.

W strukturze, która odbyła się na to, że w Starym Testamencie, mimo że chrześcijanie mieli cieszyć się Ewangelii wolności.

W listopadzie 1552, Rada zadeklarowała, że Calvin "instytutów" były "święte doktryny, które nie mogą mówić przeciw człowiekowi".

Tak więc państwo wydane dekrety dogmatyczne, życie, które były przewidywane wcześniej, gdy jako Jacques Gouet został uwięziony w sprawie opłat impiety w czerwcu 1547, po ciężkim torturom był ściął w lipcu.

Niektóre z oskarżenia wniesione przeciwko nieszczęśliwy młody człowiek były błahych, inne wątpliwe.

Co akcji, jeżeli takie istnieją, Calvin wziął w tym wyroku nie jest łatwe do ustalenia.

Wykonanie jednak muszą być zawarte w jego drzwi, ale biorąc pod uwagę znacznie większe przestępstwo niż banishment z Castellio lub kary na zadane Bolsec - umiarkowane przeciwieństwie do mężczyzn w skrajnych poglądów doktryny i dyscypliny, którzy na podstawie podejrzenia padł jak reakcyjne.

The Reformer nie kurczyć z jego własnej powołania zadanie.

W ciągu pięciu lat pięćdziesiąt osiem wyroków śmierci i siedemdziesiąt sześć z wygnania, oprócz licznych committals z najwybitniejszych obywateli do więzienia, miała miejsce w Genewa.

W jarzmo żelazne nie może być wstrząśnięte off.

W 1555, pod Ami Perrin, rodzaj buntu została podjęta.

Nr krwi było rzucić, ale stracił Perrin dzień, Calvin's theocracy triumphed.

"Jestem głęboko scandalized więcej", napisał Gibbon "w jednym wykonanie Servetus niż na hecatombs które w blazed motoryzacyjny-da-fe z Hiszpania i Portugalia".

On przypisuje się z wrogami Calvin osobistych może zazdrość i złość.

Okoliczności sprawy są dość dobrze ustalone.

Urodzony w 1511, może w Tudela, Michael Podawana y REVES studiował w Tuluzie oraz w Bolonii był obecny na koronacji Karola V. wyjechał na Niemcy i przeniósł się w 1531 w Hagenau jego traktat "De Trinitatis Erroribus", silne unitarne pracy który wydał wiele commotion wśród bardziej ortodoksyjnych reformatorów.

On spotkał Calvin i spornych z nim w Paryżu w 1534, stał się korektor w prasie w Lyonie, wydał uwagę na medycynie, odkryte w mniejszym obiegu krwi, a weszła w śmiertelnym korespondencji z dyktator Genewa dotykając nowego woluminu "Christianismi Przywrócenie ", które przeznaczone do publikacji.

W 1546 wymiany listów ustała.

The Reformer nazwie Servetus arogancki (miał odważył się krytykować "instytutów" marginalnych glosses), i wypowiedział znaczące zagrożenie ", gdy on przyjechał tutaj i mam inny organ, I nigdy nie pozwól mu opuścić miejsce przy życiu."

"Przywrócenie" ukazał się w 1553 roku.

Calvin jednocześnie miał jej autora delated do Dominikany inquisitor Ory w Lyonie, wysyłając do niego człowiek w pismach z dnia 1545-46 i tych glosses.

Hereupon został uwięziony przez Hiszpanów w Vienne, ale On uszedł przez przyjazne connivance, został spalony i nie tylko w wizerunek.

Niektóre nadzwyczajne fascynacji zwrócił mu Genewa, z którego przeznaczone do przekazania Alp.

On przybył na 13 sierpnia 1553.

Następnego dnia Calvin, którzy mieli zauważył go w Kazaniu, dostał jego krytyk aresztowany, kaznodziei własnych pochodzących sekretarz przekazuje go oskarżyć.

Calvin sporządziła czterdziestu artykułów z opłat na trzy głowy, dotyczące natury Boga, chrzest niemowląt, a także atak, który miał Servetus ventured na własną naukę.

Rada zwlekała przed podjęciem decyzji śmiertelnie, ale dyktator, wzmocnione przez Farel, pojechaliśmy na nich.

W więzieniu w winowajcą poniósł dużo i głośno skarżyli.

W Berneński i inne szwajcarskie głosowali za niektóre kary nieokreślony.

Ale Calvin jego moc w Genewa wydawało się stracone, gdy piętna herezja, jak on nalegał, by trzymać się wszystkich protestantów, jeżeli wynalazek nie były wprowadzane do śmierci.

"Niech świat zobaczyć" Bullinger counselled mu, że "Genewa testamentów chwały Chrystusa".

Zatem, zdaniem był wyraźniejszy 26 października 1553, palenia na stosie.

"Jutro mu czasy," Calvin napisał do Farel.

W przypadku gdy czyn został sporządzony, Reformer twierdził, że był oczekiwać złagodzenia kary, lecz fakt ten nie wydaje się zapis w dokumentach.

On spornych z Servetus w dniu wykonania i ujrzał koniec.

A obrony przeprosin i następnym roku otrzymał przyczepności do Genevan ministrów.

Melanchthon, którzy miał głębokie umbrage na bluźnierstwa na Hiszpański unitarne, zdecydowanie zatwierdzone w dobrze znane słowa.

Jednak grupa, że włączone Castellio opublikowane na Bazylea 1554 w jeden broszurę pod tytułem "Czy heretyków być prześladowani?"

Uważa się do pierwszego zarzutu toleration we współczesnych czasach.

Beza odpowiedzi przez argument dla twierdzącej, zaopatrzonej w brutalnych warunkach i Calvin, którego był ulubionym uczniem, przetłumaczone go Francuski w 1559.

W dialogu ", Vaticanus", napisane przed "Papież Genewa" Castellio, nie dostać się do drukowania aż do 1612.

Wolność opinii, jak Gibbon Uwagi ", była konsekwencją, a nie projekt reformacji".

Kolejną ofiarą jego zapał został fiery Gentile, jeden z Włoski sekty w Genewa, które również ponumerowane wśród jego wyrażających Alciati i Gribaldo.

W mniej lub bardziej unitarne w ich opinii, byli zobowiązani do podpisania spowiedzi sporządzone przez Calvin w 1558.

Gentile subskrybowanego go niechętnie, ale w upshot był skazany i więziony za perjurer.

On uciekł się tylko dwa razy w więzieniu Berno, gdzie w 1566 był ściął.

Calvin's impassioned polemiką wobec tych Włochów zdradzają obawy przed Bracia polscy, która miała określić odpadów swojej winnicy.

W aspekcie politycznym, leaned Francuski w sprawie uchodźców, obecnie w miescie obfitych, i więcej niż równowartość w energię - jeśli nie w liczbach - do starszych native frakcji.

Sprzeciw zmarł.

Jego ciągłe głoszenie, reprezentowana przez istniejące w kazaniach 2300 rękopisów i ogromnej korespondencji, dał do Reformer wpływ bez przykład w jego zamknięcie roku.

Pisał do Edward VI, pomogła w ponownym Księga Wspólnej Modlitwy, oraz interweniował między rywalizującymi stronami Angielski za granicą w okresie Marian.

W Huguenot kłopotów, płyta z bardziej umiarkowanym.

Jego naganę z konspiracji w Amboise w 1560 ma zaszczyt go.

Jednym z wielkich dzieł literackich instytucja założona przez niego kolegium, potem na Uniwersytecie, Genewa, rozkwitły wyjątkowo.

Studenci byli głównie Francuski.

Kiedy został rektorem Beza miała prawie 1500 uczniów z różnych klas.

Genewa teraz wysyłane do duszpasterzy Francuski zgromadzenia i patrzył na Rzym, jak protestanckich.

Dzięki Knox, "Scottish Champion of the Swiss Reformacji", którzy został kaznodzieją do zesłańców w tym mieście, jego ojczyzny przyjęła dyscypliny prezbiterium i doktryny predestination jak wyjasnione w Calvin's "instytutów".

W Puritans w Anglii były również potomstwo z Francuski teolog.

Jego niechęć do teatru, tańca i udogodnienia społeczeństwa została w pełni podzielane przez nich.

Miasto nad jeziorem Leman został opisany jako przestępstwo i bez natury zabawy.

Calvin declaimed przeciw "Libertines", ale nie ma żadnych dowodów na to, że takie osoby miały pozycji wewnątrz jego murów na zimno, ciężko, ale w pozycji pionowej postawy charakterystyczne dla zreformowanej Kościołów, genial mniej niż pochodzące z Luther, jest w całości ze względu na ich Założyciel siebie.

Jej istotą jest skoncentrowana pychę, miłość disputation, scorn przeciwników.

Jedyne sztuki, że toleruje się muzyką, a nie instrumentalne.

Nie będzie on miał świąt chrześcijańskich w swoim kalendarzu, i to jest surowy do skraju Manichaean nienawiści do ciała.

Gdy kończy się niepowodzeniem dogmat kalwiniści, staje się on, jak na przykład w Carlyle, niemal czystą stoickich.

"Na Genewa, ponieważ na pewien czas w Szkocji", mówi i Froude'a "moralne grzechy były traktowane jako przestępstwa, które mają być ukarani przez sędziego."

Biblia była kodeksu prawa, administrowane przez duchownych.

Down to jego umierania dzień Calvin głosił i nauczał.

By nie oznacza wieku człowiek był ubierany w tych częstych kontrowersji.

W dniu 25 kwietnia 1564, uczynił swej woli, pozostawiając Francuski 225 koron, z którym dziesięć do spadku jego kolegium dziesięciu do biednych, a pozostała jego nephews i nieces.

Jego ostatnie pismo zostało skierowane do Farel.

Pochowany został bez pompy, w miejscu, które nie jest obecnie możliwą do ustalenia.

W 1900 roku pomnik został wzniesiony w expiation do Servetus w miejscu Champel.

Genewa ma od dłuższego czasu przestał być szefem Kalwinizm.

Jest to rajdy dla wolnej myśli, Socjalistyczna propaganda, a Nihilist conspiracies.

Ale w jej historii wyróżnia się jak Sparta w zreformowanej kościoły, Calvin i jest Likurg.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez William Barry.

Przepisywane przez Tomas Hancil.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom III.

Opublikowany 1908.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 listopada 1908.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest