Lutra Mały Katechizm

Zaawansowane Informacje

Martin Luther napisał jego Katechizm Mały, prosty podręcznik wykładowy w wierze chrześcijańskiej, w 1529 po jednym z największych rozczarowań swego życia.

W 1527 i 1528 Luter i jego współpracownicy zostali poproszeni przez księcia wglądu do swoich kościołów Saksonii.

Wyniki były głęboko rozczarowujące.

Nieznajomość panował wśród duchownych i świeckich podobne, a szkoły były ruiny. Aby spełnić potrzeby popularnych instrukcji Luther natychmiast sporządziła wykresy ścienne zawierające wyjaśnienia w prosty język dziesięć przykazań, Ojcze nasz, i Apostolski symbol wiary. Po jego kolegów opóźnione w ich własnych wysiłków skierowanych na dostarczanie materiałów edukacyjnych, Luther ciągną razem jego ściany wykresów i ich opublikowane jako krótkie, proste ekspozycja wiary.

Jego katechizm Lutra przeznaczone jest pomoc dla rodziny kultu.

W jego wstęp on skazany rodziców którzy, zaniedbując chrześcijańskiego wychowania swoich dzieci, miał stać się "najgorszych wrogów Boga i człowieka".

Prawie wszystkie z katechizmu w sekcji rozpoczął z uwagi skierowane na czele z domu (np. "dziesięć przykazań w formie zwykłego, w którym głowa rodziny jest nauczyć go do swego domu").

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Katechizm składa się z dziewięciu odcinków, każdy serię pytań i odpowiedzi.

Te rozdziały traktują dziesięć przykazań, Apostolski symbol wiary, Ojcze nasz, chrzest, spowiedź i rozgrzeszenie, i Pana Wieczerzy.

Obejmują one również instrukcje na poranne i wieczorne modlitwy, łaski na posiłki, i "Tabela stawek celnych" składają się fragmenty biblijne "wybrane do różnych warunków AGD i mężczyzn, przez które mogą być napominani do swoich obowiązków."

Znaczna część wpływów z Luteranizm na świat można przypisać do sukcesu tego katechizm w wyrażając głębokie prawd wiary w języku zrozumiałym dla wszystkich.

W odróżnieniu od niektórych Reformatów spowiedzi, Luter, Mały Katechizm określa dziesięć przykazań przed opisujące dzieło Chrystusa.

Katechizm jest ekspozycja Credo koncentruje się na wolnym dar zbawienia w Chrystusie.

I jego części na chrzcie i Wieczerzy Pana przedstawienie poglądów, prowadzenie mediacji między sacramentalism katolickich i protestanckich zaledwie symboliki, która w pełni rozwinięte Luther długich teologicznych dzieł.

Mark A NOLL

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


TG Tappert, ed., The Book of Concord.

The Small Katechizm

Informacje zaawansowane - Pełny tekst

przez Martin Luther

Spis treści

Luther's Przedmowa do drobnych Katechizm

Martin Luther

Wszystkie wiernych i pasterzy Boskiej i Preachers:

Łaska, miłosierdzie, pokój w Jezusie Chrystusie, Panu naszym.

Godnymi ubolewania, nieszczęśliwy warunek, który odkrył w ostatnim czasie, kiedy również był gościem, przymusowej i namawiał mnie do przygotowania [opublikuje] Katechizm tego, czy doktryny chrześcijańskiej, w tym małych, zwykły, prosty formularz.

Miłosierdzia!

Dobry Boże!

to, co ujrzałem w kolektorze nędzy!

Wspólne ludzi, zwłaszcza na wsi, nie mają wiedzy, niezależnie od doktryny chrześcijańskiej oraz, niestety!

wielu pasterzy są całkowicie niezdolna do niekompetentnych i nauczy [tak, że jeden jest wstydzi się mówić o niej].

Niemniej jednak, wszystkie twierdzą, że są chrześcijanami, którzy zostaliście ochrzczeni i odbierać [wspólnego] sakramentów świętych.

Oni [nie rozumieją i] nie mogą [nawet] albo recytujemy Ojcze nasz, Credo, lub dziesięć przykazań; żyją jak niemy brutes i nieracjonalne wieprzów, a jeszcze teraz, że Ewangelia ma przyjść, oni dobrze nauczyć do nadużyć, takich jak wolność wszystkich ekspertów.

O wy, biskupi!

[opłata ta, do której zostało popełnione przez Boga], co wy kiedykolwiek odpowiedź na Chrystusa za tak shamefully zaniedbanych ludzi i nigdy na chwilę odprowadzane biurze?

[Jesteś osób, do których ten sam ruiny chrześcijańskiego wyznania jest wymagalna.

Musisz zezwolić na mężczyzn tak shamefully err; jest wasze winy, bo zawsze musisz zrobić coś, co raczej niż biurze wymagane jest do zrobienia.] Maj wszystkie nieszczęścia uciec!

[Nie chcę w tym miejscu powołać się na swoje nieszczęście głów.] Poszukać polecenia Sakramentu w jednej formie [ale nie jest to najwyższa ungodliness połączeniu z największych impudence, że jesteś kładąc nacisk na zarządzanie sakramentu tylko w jednej postaci , I na swoje tradycje] i nalegać na Twoje prawa człowieka, i jeszcze w tym samym czasie użytkownik nie obchodzi w co najmniej [podczas scruple i zupełnie bez obawy], czy ludzie znają Ojcze nasz, Credo, dziesięć przykazań , Lub jakiejkolwiek części Słowa Bożego.

Biada, biada, wam zawsze!

Dlatego entreat [i Zaklinam] dla was wszystkich w imię Boga, moi drodzy bracia i Panowie, którzy są lub preachers duszpasterzy, aby poświęcić się serdecznie do biura, do Zlitujcie na ludzi którzy są powierzone wam, aby pomóc nam zaszczepić Katechizm na ludzi, a zwłaszcza na młodych.

A ci z was, którzy nie mogą zrobić lepiej [Jeżeli którykolwiek z Was są tak niewykwalifikowanych, że masz absolutnie nie wiedzą o tych sprawach, niech się nie wstydzi, aby] podjąć tych tabel i formularzy i ich wrażenia, słowo za słowo, na ludzi , W następujący sposób: --

W pierwszej kolejności, niech kaznodziei przede wszystkim być ostrożnym, aby uniknąć wielu rodzajów lub różnych form tekstów i dziesięć przykazań, Ojcze nasz, wyznanie wiary, sakramentów, itp., ale wybrać jeden formularz, do którego przypisany, a inculcates który przez cały czas, rok po roku.

W [dam rady tego jednak, ponieważ wiem, że] młodych ludzi prostych i musi być prowadzone przez jednolite, rozstrzygane teksty i formy, tak łatwo się pomylić, kiedy nauczyciel na co dzień uczy, a także w niektórych innych lat sposób, jak gdyby chciał dokonać ulepszeń, a więc wszystkie wysiłku i pracy [które zostały wydatkowane w nauczaniu] jest stracone.

Również nasi przodkowie błogosławiony ten dobrze rozumie, bo wszystkie wykorzystane w takiej samej formie w Ojcze nasz, Credo, a dziesięć przykazań.

Dlatego też powinno [naśladować ich staranności i być do bólu] uczą młodych ludzi prostych i tych części w taki sposób, aby nie zmieniać sylabę, lub ustawić je dalej i powtórzyć je inaczej niż jeden rok w innym [nie Niezależnie od tego, jak często będziemy uczyć Katechizm].

Stąd można wybrać niezależnie od formy proszę, i stosować się do niego na zawsze.

Ale kiedy głosimy w obecności doświadczeń i inteligentnych ludzi, może wykazywać swoje umiejętności, i może przedstawić te części w tak różnorodnych i złożonych sposobów i podać je jako mistrzowska zamienia się można.

Ale z młodych ludzi do jednego trzymać stałe, trwałe formy i sposób, i uczyć ich, przede wszystkim te części, czyli dziesięć przykazań, Credo, Ojcze nasz, itd., zgodnie z tekstem, dosłownie , Tak, aby również one mogą się powtarzać go w ten sam sposób po i zobowiązać go do pamięci.

Ale tych, którzy chcą się uczyć należy powiedział, że zaprzecza Chrystusa i nie są chrześcijanami, nie powinny one być dopuszczone do sakramentu, jako sponsorzy zaakceptowane na chrzest, ani wykonywać żadnej części chrześcijańskiej wolności, ale powinno być po prostu odwrócił się do Papieża i jego urzędników, nawet do samego diabła.

Ponadto, ich rodziców i pracodawców powinny odmówić ich jedzenia i picia, a [to również zrobić dobrze, gdyby] powiadamiają o nich, że książę będzie dysk rude takich ludzi z kraju, itp.

Dla nas, chociaż nie może i nie powinna życie ktoś w to uwierzyć, jeszcze powinniśmy nalegać i apelujemy do ludzi, że oni wiedzą, co jest dobre i złe z tymi, wśród których mieszkają i chcą, aby ich życia.

Bo kto pragnie zamieszkać w mieście, musi znać i przestrzegać prawa miejskie, ochrona, która chce korzystać, niezależnie od tego, czy jest on w sercu wierzącego lub w prywatnych i jeden lub zbójeckich knave.

W drugim miejscu, po tym, jak dowiedział się również tekst, a następnie im również poczucie, że wiesz co to oznacza, i ponownie wybrać formę tych tabel, lub inne krótkie jednolite metody, co chcesz, i przestrzegać do niego, a nie zmiana jednego sylaby, jak to było po prostu powiedział dotyczące tekstu; swój czas i wziąć się do niego.

W przypadku nie jest konieczne, aby podjąć wszystkie części naraz, ale jeden po drugim.

Po pierwsze przykazanie zrozumieć dobrze, a następnie podjęcie drugiej, i tak dalej, w przeciwnym wypadku będą one wystarczające, aby nie być w stanie zachować wszelkie dobrze.

W trzecim miejscu, po tym co nauczał ich krótki katechizm, a następnie podjąć duże Katechizm, i dać im także bogatsze i pełniejsze wiedzy.

Tutaj wyjaśnić na co duży przykazanie, [artykuł] petycji, a część z różnych dzieł, zastosowań, korzyści, zagrożenia i urazów, jak znajdziesz te obficie stwierdzono w wielu książek o tych sprawach.

A zwłaszcza, że przykazanie wzywać lub jego części, która najbardziej cierpi największy zaniedbania wśród ludzi.

Na przykład, siódmego przykazania dotyczące kradzieży, musi być strenuously wezwał wśród mechaników i handlowców, a także rolników i pracowników, wśród tych ludzi różnego rodzaju nieuczciwość i thieving pierwszeństwo.

Tak, zbyt, należy wzywać również czwartej Commandment wśród dzieci i wspólne ludzi, że mogą one być cichym i wiernym, posłusznym i spokojne, i trzeba zawsze powoływania wiele przykładów z Pisma, aby pokazać, jak Bóg błogosławił takie karane lub osób.

Szczególnie należy tu apelujemy do rodziców i sędziów oraz zasady i wysłać swoje dzieci do szkoły, pokazując im, dlaczego jest ich obowiązek to zrobić, a co damnable grzechu są zobowiązujące jeśli nie to zrobić.

Na takie zaniedbania oni obalić i zniszczyć zarówno do królestwa Bożego, i że na świat, działając jako najgorszych wrogów Boga, jak i mężczyzn.

I on bardzo prostym, co do nich jeden okropny sposób są one szkodliwe, jeśli nie będą one pomóc w szkoleniu dzieci, które mają być pasterzami, preachers, aplikanci [również dla innych urzędów, z którymi nie możemy odstąpić w tym życiu], itd., i że Bóg ukarze ich za poważny.

Dla takich głoszenie jest potrzebne.

[Zaprawdę, nie wiem na temat jakichkolwiek innych, że warto być traktowane tak samo jak ten.] Rodzice i sędziów są obecnie sinning unspeakably w tym względzie.

Do diabła, również ma na coś okrutnego, ponieważ z tych rzeczy [które może on hurl Niemcy w największym niebezpieczeństwie].

Wreszcie, od tyranii do papieża zostało zniesione, ludzie nie są już skłonne przejść do Sakramentu i lekceważy go [jako bezużyteczne i niepotrzebne].

Tu znów wzywając jest konieczne, jednak z tego zrozumienia: Jesteśmy na życie nikt nie wierzyć, lub do otrzymania sakramentu, ani naprawić wszelkie prawa, ani czas, ani miejsce, ale mają głosić w taki sposób, aby z własnej inicjatywy, bez naszego prawa, będą wzywać siebie i, jak to było, zmusić nas duszpasterzy zarządzania Sakramentu.

Odbywa się to przez nich mówi: Kto nie ma ani pragnienie Sakramentu przynajmniej niektóre cztery razy w roku, to jest obawa, że gardzi sakramentu i nie jest chrześcijańska, podobnie jak on ma chrześcijańskie którzy nie wierzą lub wysłuchać Ewangelii; dla Chrystusa nie znaczy, to pominięcie, lub lekceważy to, ale to wy, jak często, jak pijecie, itp. Zaprawde, On chce go zrobić, a nie całkowicie zaniedbane i pogardzie.

To wy, mówi.

Teraz, kto nie bardzo wartości sakramentu co pokazuje, że nie ma grzechu, nie ciało, nie diabeł, nie świat, nie śmierć, nie ma niebezpieczeństwa, nie piekło, że jest on nie wierzy, wszelkie takie rzeczy, chociaż jest on w je ponad głowę i uszy i to podwójnie diabeł własnych.

Z drugiej strony, on nie potrzebuje łaski, życia, Raj, niebo, Chrystus, Bóg, ani nic dobrego.

Na razie Uważał, że miał tyle, że jest zła, a tak dużo, że potrzebna jest dobra, ale nie chciał w ten sposób sakrament zaniedbania, przez które takie zło jest naprawiona i tak wiele dobrego jest przyznany.

Nie będzie konieczne, aby zmusić go do sakramentu przez wszelkie prawa, ale będą pochodzić z bieżących i konne własnej porozumieniem, będzie sobie życie i apelujemy, że należy dać mu sakramentu.

Stąd, nie musisz dokonywać żadnych prawa w tej kwestii, jak Papież nie.

Tylko jasno określone korzyści i szkód, na potrzebę i użytkowania, zagrożenia i błogosławieństwo, związanych z tym sakramentem, a ludzie będą się z nimi bez Twojej przymusu.

Ale jeżeli nie są one pochodzą, niech go i powiedz im, że takie należą do diabła, nie chodzi ani nie czują potrzebę ich wielką łaskę i pomoc Boga.

Ale jeśli nie wzywać tego, czy prawo złożenia lub bane go, jest twój błąd, jeżeli lekceważy Sakramentu.

Jak mogłoby być inaczej niż oni gnuśny, jeśli śpią i są ciche?

Dlatego też spojrzeć na to, wy, pasterze i preachers.

Nasze biuro mieści się obecnie różne rzeczy z tego, co było na Papieża, jest obecnie poważną i zbawienną.

W związku z tym obecnie obejmuje znacznie więcej trudności i pracy, zagrożenia i próby, a oprócz niego, niewiele nagrody i wdzięczność w świat.

Ale sam Chrystus będzie nasza nagroda, jeśli wiernie pracy.

W tym celu może Ojciec wszystkich pomoże nam łaski, do której należy zawsze i dzięki chwale przez Chrystusa, naszego Pana!

Amen.


The Ten Commandments

Jako głowa rodziny powinna uczyć je w prosty sposób, aby jego rodzina.

Na pierwsze przykazanie.

Ty nie będziesz miał innych bogów.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu, miłości i zaufania w Bogu przede wszystkim rzeczy.

Drugie przykazanie.

Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, na próżno.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie przekleństwem, przysięgam, użyj witchcraft, kłamstwie, lub oszukania przez Jego imię, ale wezwanie go w każdy problem, modlić się, chwałę, i wdzieczni.

Trzecie przykazanie.

Będziesz uświęca świętych dni.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie lekceważy i głosząc Jego Słowo, ale posiada on święty, i chętnie słuchać i uczyć się.

Czwarte przykazanie.

Będziesz czci ojca twego i matkę [że może być dobrze z tobą i byś długo żyć na ziemi].

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie lekceważy ani gniewu naszych rodziców i kapitanów, ale im cześć, służą, posłuszne i przytrzymaj je w miłości i szacunku.

The Fifth Commandment.

Nie będziesz zabijał.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie zaszkodzi ani nie szkodzą naszym bliźnim w jego ciało, ale i pomóc mu w befriend ciała co trzeba [co potrzeba i zagrożenia życia i ciała].

Szósty przykazanie.

Nie będziesz cudzołożył.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, abyśmy mogli prowadzić życie godne i czystym w słowach i czynach, a każda jego cześć i miłość małżonka.

Siódme przykazanie.

Nie będziesz kradł.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że nie może podjąć naszego sąsiada pieniędzy lub mienia, ani im przez fałszywe towar lub postępowania, ale pomóc mu w celu poprawy i ochrony jego mienia i działalności [że jego środki są zachowane, a jego warunkiem jest poprawa ].

Na ósme przykazanie.

Będziesz nie zeznawaj fałszywie wobec bliźniego twego.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie deceitfully klamstwo, zdradzi, oszczerstwa, lub, jeśli nasz sąsiad, ale bronić go, [i myśleć] mówić dobrze o nim, i umieścić w sprawie budowy wszystkiego najlepszego.

Dziewiąte przykazanie.

Nie pożądaj domu bliźniego twego.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że nie mogą starać się dostać craftily naszego sąsiada dziedziczenia lub dom, i uzyskanie przez niego show [sprawiedliwości i] prawo itd., ale pomóc i usług z nim zgodne.

Dziesiąty przykazanie.

Nie pożądaj żony bliźniego twego, ani jego sługą człowieka, ani jego niewolnicy-sługi, ani jego bydło, ani niczego, co jest jego.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Powinniśmy strachu i miłości Boga, że możemy nie estrange, życie, lub zachęcają od naszej żony bliźniego, służby lub bydła, lecz nakłania ich do pozostania i [pilnie] nie ich obowiązkiem.

Co Powiedz Czy Bóg tych wszystkich przykazań?

Odpowiedź.

-- On mówi w ten sposób (Exod. 20, 5f]: Ja jestem Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, tylko karze grzechy ojców na dzieci aż do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy Mnie nienawidzą, i miłosierdzie pokazano aż tysiące z nich, że Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Bóg grozi do ukarania tych wszystkich, że przekraczacie przykazania.

Dlatego powinniśmy bać Jego gniew i nie działa w sprzeczności z tych przykazań.

Lecz On obiecuje łaski i błogosławieństwo dla każdego, aby zachować wszystkie te przykazania.

Dlatego należy również miłości i zaufania do Niego, i chętnie zrobić [gorliwie i pilnie zamówić nasze całe życie], zgodnie z Jego przykazaniami.


Credo

Jako głowa rodziny powinna uczyć go w prosty sposób, aby jego rodzina.

Pierwsza art.

Stworzenia.

Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego, Stwórcę nieba i ziemi.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Wierzę, że Bóg uczynił mnie i wszystkich stworzeń, że On dał mi moje ciało i duszę, oczy, uszy, i wszystkie moje kończyny, mojego powodu, i wszystkie moje zmysły, i wciąż zachowuje je, oprócz niego, odzież i buty, mięso i pić, i homestead dom, żonę i dzieci, pola, bydło, i wszystkie moje rzeczy, które on przewiduje, bogato i codziennie do mnie ze wszystkimi, że potrzeba wspierania tego ciało i życie, chroni mnie od niebezpieczeństwa, a Osłony do mnie i do mnie zachowuje od wszelkiego złego, a wszystko to z czystego, ojcowską, boska dobroć i miłosierdzie, bez żadnych zasług lub worthiness we mnie, dla wszystkich, które zawdzięczamy go do Niego, aby podziękować, chwałę, służą, a są Mu posłuszne.

Jest to z pewnością najbardziej prawdziwe.

Drugi art.

Odkupienia.

I w Jezusa Chrystusa, Syna swego Jednorodzonego, naszego Pana, którzy została przez Ducha Świętego, narodził się z Maryi Dziewicy; poniósł pod Ponckim Piłatem, został ukrzyżowany, umarł, i pogrzebany; On zstąpił do piekła, trzeciego dnia wstał ponownie z martwych; Wstąpił do nieba, i siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie On, aby ocenić szybki i umarłych.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Wierzę, że Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg, Ojciec zrodził z odwiecznie, a także prawdziwym człowiekiem, narodził się z Maryi Dziewicy, jest moim Panem, którzy odkupił mnie, zagubionych i skazany stworzeń, zakupionych i wygrał [wydał] mnie ze wszystkich grzechów, od śmierci, i od władzy szatana, nie ze złota lub srebra, ale z Jego świętym, drogocenną krwią i Jego cierpienia i śmierć niewinnych, tak że może być [w całości] swój własny, i żyć zgodnie z Nim w Jego królestwo, i służyć Mu wieczną sprawiedliwość, niewinności i blessedness, tak jak On zmartwychwstał, żyje i króluje na całą wieczność.

Jest to z pewnością najbardziej prawdziwe.

Trzeci art.

Uświęcenia.

Wierzę w Ducha Świętego, jeden święty Kościoła chrześcijańskiego, komunia świętych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie ciała i życie wieczne.

Amen.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Wierzę, że nie mogę przez mój własny powód lub wierzyć w moc Jezusa Chrystusa, mojego Pana, lub przyjść do niego, lecz Duch Święty wezwał mnie przez Ewangelię, oświeconego mnie z Jego darów, uświęceni i przechowywane do mnie w prawdziwe wierze, tak jak On wzywa, gromadzi, oświeca, uświęca i całego Kościoła chrześcijańskiego na ziemi, i utrzymuje ją z Jezusem Chrystusem w jednej prawdziwej wiary, chrześcijaństwa, w którym codziennie On odpuszcza wszystkie grzechy i bogato do mnie i wszystkich wierzących, i na ostatni dzień podniesie się do mnie i wszystkich umarłych, i dam do mnie i do wszystkich wierzących w Chrystusa życie wieczne.

Jest to z pewnością najbardziej prawdziwe.


W Ojcze nasz

Jako głowa rodziny powinna uczyć go w prosty sposób, aby jego rodzina.

Ojcze nasz którzy jesteś w niebie.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Bóg w ten sposób [z tego małego wprowadzenia] czule nakłania nas, aby sądzić, że On jest naszym prawdziwym Ojcem, i że jesteśmy Jego prawdziwe dzieci, abyśmy mogli zapytać Niego z ufnością wszystkich ubezpieczeń, Drogie dzieci, drodzy poprosić ich ojca.

Pierwsza Petycja.

Hallowed się Twego imienia.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Imię Boga jest rzeczywiście święty sam w sobie, lecz modlimy się w tej petycji, że mogą stać się świętym wśród nas również.

Jak to zrobić?

Odpowiedź.

-- Gdy Słowo Boże jest nauczany w jej czystości i prawdy, a my jako dzieci Boże także prowadzić święte życie zgodnie z nim.

W tym celu pomoże nam, drodzy Ojca w niebie.

Ale ten, kto żyje i naucza inaczej niż Słowo Boże uczy profanes imię Boga wśród nas.

Od tego zachowania nam Ojca Niebieskiego.

Druga petycja.

Twoje królestwo przyjść.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Królestwo Boże jest rzeczywiście bez naszej modlitwy, sam w sobie, lecz modlimy się w tej petycji, że może przyjść do nas również.

Jak to zrobić?

Odpowiedź.

-- Kiedy nasz Ojciec niebieski daje nam swojego Ducha Świętego, aby przez Jego łaski wierzymy Jego święte Słowo i prowadzić godly życia tutaj w czasie i yonder w wieczności.

Trzeci Petycja.

Bądź wola Twoja na ziemi, jak to jest w niebie.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Na dobre i upodobanie Boga jest rzeczywiście zrobione bez naszej modlitwy, ale modlimy się w tej petycji, że może być wykonane także wśród nas.

Jak to zrobić?

Odpowiedź.

-- Gdy Bóg łamie i utrudnia co złe rady i które nie pozwalają nam hallow imię Boga ani Jego królestwo, niech się, jak będzie z diabeł, świat i nasze ciało, ale prowadzi nas wzmacnia i wytrwali w Jego Słowa i wiary aż do końca nasz.

To jest Jego łaskę i dobrej woli.

Czwarty Petycja.

Daj nam dzisiaj chleba naszego powszedniego.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Bóg daje chleb, nawet bez naszej modlitwy, aby wszyscy ludzie bezbożni, ale modlimy się w tej petycji, że doprowadzi on do nas znają, i aby otrzymywać nasz chleb z dziękczynieniem.

Co rozumie się przez chleb?

Odpowiedź.

-- Wszystko, że należy do wsparcia i chce z ciała, takich jak mięso, napój, odzież, obuwie, dom, homestead, pola, bydło, pieniądze, towary, pobożny małżonek, dzieci pobożnych, pobożnych sług, pobożnych i wiernych sędziów dobry rząd, dobra pogoda, pokój, zdrowie, dyscypliny, cześć, dobre przyjaciele, wierni sąsiedzi i tym podobne.

Piąty Petycja.

I przebacz nam naszych grzechów, jako tych, którzy nam wybaczyć Trespass przeciwko nam.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Modlimy się w tej petycji, że nasz Ojciec w niebie nie spojrzeć na nasze grzechy, ani zaprzeczyć, takie petycje ze względu na nich, bo są godne żadna z rzeczy, za które modlimy się, nie mamy zasłużoną nich, ale że On będzie ich przyznania wszystkim do nas przez łaskę, bo mamy codziennie wiele grzechu, i rzeczywiście zasługują na nic innego, jak tylko kara.

Tak będzie My, z naszej strony, także serca przebacz, a także łatwo czynić dobro dla tych, którzy grzech przeciwko nam.

Szósty Petycja.

I prowadzić nas nie ulegli pokusie.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Boże, rzeczywiście, tempts nikt, ale modlimy się w tej petycji, że Bóg straży i prowadzić nas, tak że diabeł, świat i nasze ciało nie mogą nas zwodzić, ani uwodzić nas do misbelief, rozpacz, i inne wielki wstyd i vice; i chociaż mamy być przez nich assailed, że nadal możemy w końcu pokonać i zdobyć zwycięstwo.

Siódmy Petycja.

Ale Deliver Us From Evil.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- Modlimy się w tej petycji, jak w podsumowaniu, że nasz Ojciec w niebie to wydaje nam od wszelkiego zła, ciała i duszy, mienia i cześć, i ostatnio, gdy nasza ostatnia godzina przyjdzie, udzielić nam błogosławiony końca, a graciously nas z tego Vale of Tears do siebie do nieba.

Amen.

Co to oznacza?

Odpowiedź.

-- I ta powinna być pewne, że te petycje są dopuszczalne do naszego Ojca w niebie i usłyszał, bo On sam nam tak, aby się modlić, i obiecał, że On nas wysłucha.

Amen, Amen, że jest Tak, tak, to jest tak.


Sakrament Chrztu Świętego

Jako głowa rodziny powinna uczyć go w prosty sposób, aby jego rodzina.

Pierwszy.

Co to jest chrzest?

Odpowiedź.

-- Chrzest jest nie tylko zwykłą wodą, ale jest to woda comprehended w Boga i polecenia związane z Bożego Słowa.

Który jest, że słowo Boże?

Odpowiedź.

-- Chrystusa, naszego Pana, mówi w ostatnim rozdziale Mateusza: Idźcie na cały świat i nauczali wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Po drugie.

Co Chrzest lub dać zysk?

Odpowiedź.

-- Działa odpuszczenie grzechów, dostarcza od śmierci i diabła i daje zbawienie wieczne wszystkim tym którzy uwierzyli, jak słowa i obietnice Boże deklaracji.

Jakie są takie słowa i obietnice Boże?

Odpowiedź.

-- Chrystusa, naszego Pana, mówi w ostatnim rozdziale Marka: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Po trzecie.

Jak można zrobić takie wielkie wody?

Odpowiedź.

-- Nie ma wody, że rzeczywiście nie je, ale słowo Boże, które jest z wody, i wierze, która wierzy, takie słowo Boże w wodzie.

Do bez Słowa Bożego woda jest proste i nie wody chrztu.

Jednak ze Słowem Bożym jest chrzest, który jest, łaskawy wody życia, a obmycie odradzające w Duchu Świętym, jak mówi Święty Paweł, Tytus, rozdział trzech: Przez obmycie odradzające i odnawiające w Świętej Duch, którego On rzucić na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, że są usprawiedliwieni Jego łaską, należy spadkobierców zgodnie z nadziei życia wiecznego.

Jest to wierna do powiedzenia.

Po czwarte.

Co takiego chrztu z wody oznacza?

Odpowiedź.

-- To oznacza, że stary Adam w nas powinien codziennie przez contrition i nawrócenia, być zatopione i umrzeć ze wszystkimi grzechami i złem żądz, i znów, nowy człowiek codziennie pojawiają się i wyjdzie, którzy będą żyć przed Bogiem w sprawiedliwość i czystość na zawsze.

Gdzie jest to napisane?

Odpowiedź.

-- Święty Paweł mówi do Rzymian, rozdział 6: Jesteśmy pochowany z Chrystusem przez chrzest w śmierć, że, podobnie jak on, jak powstał z martwych dzięki chwale Ojca, tak i my wkroczyli w nowe życie.


Spowiedź

W jaki sposób chrześcijanie powinni być nauczane wyznać.

Co to jest Spowiedź? *

Spowiedź obejmuje dwie części: jedna jest, że wyznajemy nasze grzechy, z drugiej strony, że otrzymamy rozgrzeszenie, lub przebaczenie od spowiednika, jak z Bogiem, a nie w mądry wątpliwości, ale mocno wierzę, że nasze grzechy są tym samym odpuszczone przed Bogiem w niebie.

Co powinniśmy wyznać grzechy?

Przed Bogiem należy się winny wszystkich grzechów, nawet tych których nie wiemy, co robimy w Ojcze nasz.

Ale przed spowiednikiem powinniśmy wyznać te same grzechy, które znamy i czuć się w naszych sercach.

Jakie są te?

Tutaj uważają stacji zgodnie z dziesięć przykazań, czy to ojciec, matka, syn, córka pana, pani, człowiek-pracownik lub służąca-sługa, czy zostały nieposłuszni, unfaithful, gnuśny, czy masz jakiekolwiek martwią jednego słowa lub czyny, czy masz skradzione, zaniedbane, lub zmarnowane nic, lub zrobić inne szkody.

Módlcie się, proponuje mnie krótki formularz spowiedzi.

Odpowiedź.

-- Należy mówić do spowiednika w ten sposób: Reverend i Szanowny Panie, proszę ja was, aby słuchać moich spowiedzi, przebaczenia i do wymówienia dla mnie ze względu na Boga.

Przejdź!

I biednego grzesznika, wyznać siebie przed Bogiem winny wszystkich grzechów, zwłaszcza ja wyznaję przed tobą, że Ja jestem człowiek-pracownik, niewolnicy, itd. Ale, niestety, służą mego unfaithfully; w tym, że w I nie uczyniły tego, co polecił mi, mam je wywołało, i spowodował ich przekleństwem, były zaniedbania [w wielu rzeczy] i dozwolone szkody do zrobienia; zostały również immodest w słowach i czynach, quarreled z mojej równa, grumbled i zaprzysiężone w mojej pani, itp. Do tego wszystkiego jestem zmartwiony, i modlić się o łaskę, chcę zrobić lepiej.

A pani kapitan lub mogą mówić w ten sposób:

W szczególności wyznaję przed tobą, że nie mam wyszkolonych wiernie moje dzieci, Domestics, a żona [rodzina] dla chwały Boga.

Mam niech ustawić zły przykład poprzez rude słowa i czyny, uczyniłem mojego sąsiada szkody i zło go zna, i biorąc pod uwagę fałszywe przeładować towar i krótkich środka.

A cokolwiek innego uczynił wobec Boga oraz jego stacji, itp.

Ale jeśli ktoś nie znajdzie się w takiej lub obciążonych większym grzechem, nie powinien on sam problem lub szukaj wymyślać lub innych grzechów, a tym samym dokonać spowiedzi jeden tortur, ale jeden lub dwa wspomnieć, że wie.

Tak więc: W szczególności wyznaję, że raz niech; ponownie, kiedyś wykorzystywanych niewłaściwego słowa, mam po tej lub zaniedbywane, itp. Niech to wystarczy.

Ale jeśli nie znasz się na wszystkich (co jednak jest mało możliwe), wówczas nikt nie wspomina w szczególności, otrzyma odpuszczenia, lecz na swoje ogólne spowiedzi, które można dokonać przed Bogiem do spowiednika.

Wtedy spowiednik powie:

Bóg jest miłosierny i wzmocnienie do ciebie twoja wiara!

Amen.

Ponadto:

Czy ty uważasz, że przebaczenie jest mój Boże przebaczenie?

Odpowiedź.

-- Tak, Drogi Panie.

Potem niech powie:

Jak ty wierzysz, więc być może zrobić dla ciebie.

A przez to polecenie Pana naszego Jezusa Chrystusa I forgive tobie twoje grzechy, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Amen. Odejdź w pokoju.

A ci, którzy mają wielkie obciążenia na ich sumień, lub są distressed i pokusy, spowiednikiem będzie wiedzieć, jak komfort i zachęcać do wiary więcej fragmentów z Pisma Świętego.

To jest tylko ogólne formy spowiedzi na automatycznie.

(Te pytania mogą nie zostały skomponowane przez samego Lutra, ale odzwierciedlają jego naukę i zostały włączone do wydania Small Katechizm w trakcie jego trwania.)


Sakrament Ołtarza

Jako głowa rodziny powinna uczyć go w prosty sposób, aby jego rodzina.

Co to jest Sakrament Ołtarza?

Jest to prawdziwe Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa, zgodnie z chleba i wina, dla nas, chrześcijan, aby jeść i pić, zlecone przez samego Chrystusa.

Gdzie jest to napisane?

Świętych Ewangelistów, Mateusza, Marka, Łukasza i Pawła, więc napisać:

Pana naszego Jezusa Chrystusa, tej samej nocy, w którym został zdradzony, wziął chleb, a kiedy odmówiwszy dziękczynienie, połamał go on, i oddał go jego uczniowie, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje, które jest dla Ciebie.

To nie na moją pamiątkę.

Po ten sam sposób również wziął kielich, kiedy supped, odmówiwszy dziękczynienie, dał im go, mówiąc: Weź, napój wy wszyscy.

Ten kielich jest Nowy Testament we Krwi mojej, która jest dla Ciebie rzucić na odpuszczenie grzechów.

To wy, jak często, jak pijecie, na moją pamiątkę.

Jaka jest korzyść z takiego jedzenia i picia?

To pokazało nam w te słowa: Biorąc pod uwagę, i rzucić na komputerze, na odpuszczenie grzechów, a mianowicie, że w sakramencie odpuszczenia grzechów, życia i zbawienia są podane nam przez te słowa.

Bo gdzie jest odpuszczenie grzechów, tam też jest życie i zbawienie.

Jak ciała jedzenia i picia nie takie wielkie rzeczy?

To nie jest jedzenie i picie, rzeczywiście, że nie je, ale słowa, które tutaj stoję, a mianowicie: Biorąc pod uwagę, i rzucić na komputerze, na odpuszczenie grzechów.

Które słowa są, obok ciała jedzenia i picia, jako główny rzeczą w sakramencie, a kto wierzy, że te słowa to, co ma powiedzieć i wyrazić, a mianowicie, na odpuszczenie grzechów.

Kto, a następnie otrzyma takie Sakrament godnie?

Post i przygotowania organizmu jest istotnie, grzywny szkoleń zewnętrznych, ale jest on naprawdę godny i dobrze przygotowane którzy nie wierze w te słowa: Biorąc pod uwagę, i rzucić na komputerze, na odpuszczenie grzechów.

Ale on nie wierzy, że te słowa, lub wątpliwości, jest niegodne i nienadających się, bo słowa Dla Ciebie wymagać zupełnie sądzić serca.


Dzienny Modlitwy

Jak głowa rodziny powinna nauczyć jego gospodarstwa domowego, aby się modlić rano i wieczorem

Poranna Modlitwa.

 1. W poranek, kiedy powstanie, będziesz błogosławił się z Krzyża Świętego i powiedzieć:

  W imię Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

  Amen.

 2. Następnie, klęczącej lub stojącej, powtórz Credo i Ojcze nasz.

  Jeśli zdecydujesz, możesz dodatkowo, mało tego powiedzieć modlitwę:

  Dziękuję Ci, mój Niebieskiego Ojca, przez Jezusa Chrystusa, Syna Twój drodzy, że Tyś mnie na bieżąco z tym noc wszystkie szkody i zagrożenia; i proszę cię, aby mnie ten dzień także od grzechu i wszelkiego złego, że wszystkie moje czyny i życie proszę ciebie.

  Aby w Twoje ręce powierzam I ja, moje ciało i dusza, i wszystko.

  Niech Twój święty Anioł być ze mną, że Wicked Foe może mieć żadnej władzy nade mną.

  Amen.

 3. Następnie przejdź do swojej pracy z radością, śpiewanie hymnu, jak dziesięć przykazań, co może sugerować swoje nabożeństwa.


Wieczór modlitwy.

 1. W wieczór, gdy idziesz do łóżka, będziesz błogosławił się z Krzyża Świętego i powiedzieć:

  W imię Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

  Amen.

 2. Następnie, klęczącej lub stojącej, powtórz Credo i Ojcze nasz.

  Jeśli zdecydujesz, możesz dodatkowo, mało tego powiedzieć modlitwę:

  Dziękuję Ci, mój Niebieskiego Ojca, przez Jezusa Chrystusa, Syna Twój drodzy, że Tyś mnie graciously trzymane w tym dniu, i proszę cię do przebacz mi wszystkie moje grzechy, gdy mam zrobione źle, i graciously zachować Mnie tej nocy.

  Aby w Twoje ręce powierzam I ja, moje ciało i dusza, i wszystko.

  Niech Twój święty Anioł być ze mną, że Wicked Foe może mieć żadnej władzy nade mną.

  Amen.

  Następnie przejdź do snu i natychmiast cheerfully.

  Jak szef z rodziny uczyć jego rodzina do Zadaj błogosławieństwo i Wróć Dzięki.

  Zadawanie błogosławieństwo

  Dzieci i pracowników pójdzie do składany stolik z rąk i reverently, i powiedzieć:

  Oczy wszystkich czekać na Ciebie, Panie, Ty dajesz im mięso w odpowiednim sezonie; Ty openest rękę, a satisfiest pragnienie każdego żyjących.

  Uwaga

  Aby zaspokoić pragnienie oznacza, że wszystkie zwierzęta otrzymują tyle do jedzenia, że są one na tym koncie radosne i dobre cheer; za opiekę i avarice utrudniają takie zadowolenia.

  Potem Ojcze nasz, modlitwy i tutaj następuje:

  Pana Boga, Ojca Niebieskiego, błogosławił nas i te dary twoje, które podejmujemy od twojego bountiful dobroci, przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

  Amen.

  Powracający Dzięki.

  Podobnie również po posiłku są reverently złożony z rąk i powiedzieć:

  O wdzieczni Panu, bo dobry, bo Jego miłosierdzie trwa na wieki.

  On daje żywności na wszelkie ciało; On daje do Bestii jego żywności, a także do młodych kruków, które wołają.

  On delighteth nie w siłę konia; On nie bierze przyjemność w nogach z człowiekiem.

  Pan bierze w nich przyjemność, że strach Nim, w nadziei, że w Jego miłosierdzie.

  Potem Ojcze nasz i modlitwy tutaj następujące:

  Dziękujemy Tobie, Panie Boże, Ojcze, przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, za wszystkie twoje korzyści, którzy livest i reignest zawsze i na wieki.

  Amen.


  Tabela stawek celnych

  Niektóre fragmenty w Pisma do różnych miejsc i święcenia kapłańskie, upomnienia się o ich obowiązków i odpowiedzialności

  Do biskupów, pasterzy, i Preachers.

  A biskup musi być nienagannie, mąż jednej żony, czujny, trzeźwy, dobre zachowanie, ze względu na gościnność, apt uczyć, a nie do danego wina, nie uderzenie, nie chciwi na filthy lucre, ale pacjent, a nie brawler, nie covetous; który ruleth również jego domu, po jego dzieci poddane wszystkie wagi; nie nowicjusz; gospodarstwa szybko wiernych Word On był nauczał, że może on być w stanie przez zdrową nauką zarówno nawoływać i przekonać gainsayers .

  1 Tm.

  3, 2ff; Tytusa 1, 6.

  Co zawdzięczamy słuchaczy do swoich pasterzy.

  Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.

  1 Kor.

  9, 14.

  Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza.

  Gal. 6, 6.

  Niech starsi również zasadę, że należy liczyć godnych podwójnej czci, którzy są szczególnie pracy w programie Word i doktryny.

  Dla Pismo mówi: Nie będziesz kaganiec wół, że obecnie treadeth zboże, a robotnik jest warta swojej nagrody.

  1 Tm.

  5, 17.

  18. Sluchajcie im, że mają panował nad wami, i przedstawia siebie, bo zegarek dla siebie samych, jak oni, że należy dać uwagę, że mogą zrobić to z radością, a nie smutek, bo to jest nierentowny dla Ciebie.

  Hbr.

  13, 17.]

  Dotyczących praw obywatelskich rząd.

  Niech każdy podlega dusza aż do wyższych uprawnień.

  Do władzy, która istnieje wszędzie jest duchowny Boga.

  Każdy, kto przeciwstawia się władzy przeciwstawia się zwyczajem Boga, a ci, którzy otrzymują odporne na siebie potępienia.

  On nie słucha miecza na próżno, bo jest minister Boga, revenger do wykonania gniew na niego, że czyni zło.

  Rz.

  13, 1-4.

  Co zawdzięczamy Przedmioty do magistrackiego.

  Oddajcie więc Cezarowi to, co jest Cezara.

  Matt. 22, 21.

  Niech każdy podlega dusza aż do wyższych uprawnień, itp. Dlatego wy potrzeby muszą podlegać nie tylko dla gniewu, ale również dla sumienia "dobra.

  W związku z tym powodować płacić daniny wy również, bo są ministrami Boga, uczestniczenia ciągle na to rzeczą bardzo.

  Oddajcie więc do wszystkich swoich należności: daniny, do których ma daniny; niestandardowych, do których niestandardowych; strachu, do których strach; cześć, komu cześć.

  Rz.

  13, 1.

  5ff. I Zachęcam zatem, że, po pierwsze, supplications, modlitwy, intercessions, podając się podziękowania dla wszystkich ludzi, dla królów i za wszystkich, którzy są przy władzy, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z pobożnością i wszystkich uczciwości.

  1 Tm.

  2, 1f Umieść je na uwadze podlegają księstw i uprawnień, itp. Tytusa 3, 1.

  Zgłoś się do każdego człowieka zarządzenia dla Pana dobra, czy się do króla jako najwyższego, lub jako prezesów aż do nich, które są wysyłane przez niego, itp. 1 Pet.

  2, 13f]

  Dla Mężowie.

  Wy mężowie, żony mieszkają ze swoimi zgodnie z wiedzą, co ku czci żony, jak aż do słabszej statku, i jako spadkobiercy wraz z łaską życia, że modlitwy nie może być utrudniony.

  1 Pet.

  3, 7.

  I nie może być wobec nich gorzkie.

  Kol. 3, 9.

  Dla Żony.

  Żony, przedstawia się ku własnej mężom, jak Panu, tak jak Sarah słuchali Abrahamowi, nazywając go panem, której wy córki, tak długo, jak dobrze czynicie i nie boi się z wszelkimi zdziwieniem.

  1 Pet.

  3, 6; Ef.

  5, 22.

  Dla rodziców.

  Wy ojcowie, nie prowokować do gniewu waszych dzieci, lecz wprowadzają je w pielęgnowania i napomnienie dla Pana.

  Ef.

  6, 4.

  Dla dzieci.

  Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom w Panu, bo jest to prawo.

  Czcij ojca twego i matkę, która jest pierwsze przykazanie z obietnicą: aby ci było dobrze i abyś był długowieczny na ziemi.

  Ef.

  6, 1-3.

  W przypadku pracowników płci męskiej i żeńskiej, wynajmowane mężczyzn i Laborers.

  Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie z oczu usługi, jak mężczyźni-pleasers, ale jako słudzy Chrystusa, czyniąc z woli Boga z serca, z dobrej woli robić jako usługa do Pana, a nie do mężczyzn; wiedząc, że to, co dobre, co ktoś czyni, tym samym jest on otrzyma od Pana, czy ma on być wolne lub obligacji.

  Ef.

  6, 5ff; kol. 3, 22.

  Dla kapitanów i kochanki.

  Wy mistrzów, to samo, co im zagraża znosząc, wiedząc, że wasz Nauczyciel też jest w niebie, nie ma względu na osoby z Nim.

  Ef.

  6, 9, kol. 4, 1.

  Dla młodych osób w ogóle.

  Podobnie, wy młodsze, przedstawia się ku starszym.

  Tak, wszyscy z was podlega jeden do drugiego, i być ubrany w pokorę, Bóg przeciwstawia się pysznym, i daje łaskę do pokorni.

  Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby On was glos w odpowiednim czasie.

  1 Pet.

  5, 5.

  6.

  Dla wdów.

  Ona jest wdową, że faktycznie, i pustynię, zaufał Bogu i trwa w supplications i modlitwach dniem i nocą.

  Ale ona, że żyje w przyjemność jest martwe, podczas gdy ona żyje.

  1 Tm.

  5, 5.

  6.

  Wspólne dla wszystkich.

  Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

  Tu comprehended wszystkich przykazań.

  Rz.

  13, 8ff i wytrwać w modlitwie za wszystkich ludzi.

  1 Tm.

  2, 1.

  2.

  Niech każdy z jego lekcji uczą się opieki,

  A wszystkich gospodarstw domowych ma również taryfy.


  Christian Pytania z ich odpowiedzi

  Opracowany przez Dr Martin Luther dla tych, którzy zamierzają udać się do sakramentu

  ( "Chrześcijańskiej odpowiedzi na pytania o" wyznaczenie Luter jako autor, po raz pierwszy ukazał się w wydaniu Small Katechizm w 1551, pięć lat po śmierci Lutra).

  Po spowiedzi i instrukcji w dziesięć przykazań, Credo, Ojcze nasz, i sakramentów chrztu i Wieczerzy Pana, pastor może zwrócić, lub może zwrócić się chrześcijan na te pytania:

  1. Czy uważasz, że jesteś grzesznikiem?

  Tak, wierzę.

  Jestem grzesznikiem.

  2. Skąd wiesz?

  Od dziesięć przykazań, które nie zachowało.

  3. Czy Przepraszamy za wasze grzechy?

  Yes, I am sorry, że Zgrzeszyłem przeciwko Bogu.

  4. Czego zasłużoną od Boga ze względu na wasze grzechy?

  Jego gniew i displeasure, czasowego śmierć i wieczne potępienie.

  (Patrz Rzymian 6:21, 23).

  5. Czy masz nadzieję być zbawiony?

  Tak, to jest moja nadzieja.

  6. W kimże Pan zaufanie?

  W moim drodzy Pana Jezusa Chrystusa.

  7. Kto jest Mesjaszem?

  Syna Bożego, prawdziwego Boga i człowieka.

  8. Ile Bogowie istnieją?

  Tylko jeden, ale istnieją trzy osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty.

  9. Co ma zrobić dla Chrystusa, że ufasz w Niego?

  On umarł za mnie i Swą krew za mnie na krzyżu na odpuszczenie grzechów.

  10. Czy Ojciec też umrzeć?

  On nie.

  Ojciec jest tylko Bóg, jak Duch Święty, lecz Syn jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem.

  On umarł za mnie i Swą krew dla mnie.

  11. Skąd wiesz?

  Od świętej Ewangelii, od słowa wszczynanie Sakramentu, a przez Jego ciało i krew mnie podane jako zastaw w Sakramencie.

  12. Co to są słowa instytucji?

  Pana naszego Jezusa Chrystusa, w nocy, kiedy został zdradzony, wziął chleb i kiedy odmówiwszy dziękczynienie, połamał go i on dał uczniom i rzekł: "Weź jeść, to jest Ciało moje, które za was będzie wydane. to na moją pamiątkę ".

  W ten sam sposób również wziął kielich po wieczerzy, kiedy odmówiwszy dziękczynienie, oddał go do nich, mówiąc: "Pijcie z niego wszyscy ci, ten kielich jest Nowy Testament we Krwi mojej, która jest rzucić na za odpuszczenie grzechów. To nie tak często, jak można pić, na moją pamiątkę ".

  13. Czy Twoim zdaniem, a następnie, że prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa w sakramencie?

  Tak, wierzę.

  14. Jak przekonuje was, aby sądzić?

  Słowo Chrystusa: Weź, jedzcie, to jest Ciało moje, pijcie z niego wszyscy ci, to moja krew.

  15. Co należy zrobić, kiedy jeść Jego Ciało i pić Jego Krew, i w ten sposób otrzymać jego zastaw?

  Musimy pamiętać i głosić Jego śmierci i rzuca Jego krwi, tak jak On nas nauczał: To nie tak często, jak można pić, na moją pamiątkę.

  16. Dlaczego powinniśmy pamiętać i głosić Jego śmierci?

  Po pierwsze, abyśmy mogli dowiedzieć się, aby sądzić, że stworzenie nie mogły zadowolenia za nasze grzechy.

  Tylko Chrystus, prawdziwy Bóg i człowiek, może to zrobić.

  Po drugie, dlatego możemy uczyć się horrified przez nasze grzechy, i odniesieniu do nich jako bardzo poważne.

  Po trzecie, dzięki czemu mogą znaleźć radość i komfort w Chrystusie sam, i dzięki wierze w Niego zostaną zapisane.

  17. Czym motywowany Chrystusa na śmierć i dokonać pełnej zapłaty za wasze grzechy?

  Jego wielką miłością do ojca i dla mnie i innych grzeszników, jak jest napisane w Jana 14; Rzymian 5, 2 i Galatów Efezjan 5.

  18. Wreszcie, dlaczego chcesz, aby przejść do Sakramentu?

  That I może nauczyć się wierzyć, że Chrystus, z wielką miłością, umarł za moje grzechy, a także uczyć się od Niego miłości Boga i bliźniego mego.

  19. Co należy ostrzegasz i zachęcać do chrześcijańskich do otrzymania sakramentu często?

  Po pierwsze, jak na komendę i obietnicę Chrystusa Pana.

  Po drugie, z własnej pilna potrzeba, z powodu którego polecenia, zachęty i obietnicy podano.

  20. Ale to, co należy zrobić, jeśli nie są świadomi tej potrzeby i nie ma głodu i pragnienia sakramentu?

  Aby taka osoba nie może być lepiej radę niż podane w ten sposób: po pierwsze, powinien on dotykać swego ciała, aby sprawdzić, czy nadal posiada on ciało i krew.

  Potem należy wierzyć w to, co Pisma mówią o tym w Galatów 5 i Rzymian 7.

  Po drugie, powinien on rozejrzyj się dookoła, aby zobaczyć, czy jest on nadal w świat, i pamiętaj, że nie będzie brak grzechu i problemy, jak w Piśmie Świętym mówią John 15-16 oraz w 1 John 2 i 5.

  Po trzecie, będzie z pewnością diabeł też wokół niego, którzy z jego leżącego i mordowanie dzień i noc niech nie ma pokoju, w terminie lub bez, jak Pismo go w hotelu Jan 8 i 16; 1 Piotra 5; Efezjan 6; 2 i 2 Tymoteusza.

  Uwaga:

  Te pytania i odpowiedzi są nie dziecięca zabawa, ale są opracowywane z wielką gorliwość celu przez czcigodny i pobożny Dr Luther zarówno dla młodych i starych.

  Niech każdy z uwagą i uważają to za poważne sprawy, bo pisze św Paweł do Galatów w Rozdział szósty: "Czy nie jest błąd: Bóg nie może być szydził."


  Także, zobaczyć:


  Luther


  Lutheran


  Luther's 95 Teza

  Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


  Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

  Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest