Melchior, Melchiorites

Zaawansowane Informacje

Melchiorites jest terminem używanym do naśladowcami Melchior Hoffman (zmodernizowany w Niemiecki jako Hoffmann), którzy Reformer przeprowadzone Ewangelii do Bałtyku dziedzinach, takich jak Estonia i Livonia, Emden w Friesland, i Amsterdamie.

Hoffman był indywidualisty którzy nie zjednoczyć ze szwajcarską Bracia, a oni z kolei repudiated go.

Niemniej jednak uczynił zjednoczyć z pobocznych grupa anabaptystów w Strasburgu w 1530 roku.

Przez pewien czas był Lutheran, ale ostatecznie Luther repudiated go.

W 1530s podróżował on o wiele. Zajmował takich jak szwajcarski Bracia doktryn wierzącego, chrzest, nonresistance, odrzucenie przysiegi, earnest discipleship do Chrystusa, i oddzielenia państwa i kościoła. Napisał wiele książek, głównie na eschatologia.

Zrobił wiele chrztu jako przymierze (por. 1 Pet. 3:21 w Biblii Lutra), i jego zwolenników były często nazywane Bracia Przymierza lub "Covenanters."

Oprócz zwykłych Anabaptist doktryn Hoffman został obsesję eschatologia, reveling w przewidywanych apocalyptic przemocy wobec grzesznika po powrocie Chrystusa, a On był naively wyciągnąć "znaki specjalne" poprzez sny i wizje. On również przeprowadziła ekscentrycznym względu na Wcielenie Maryja była z którą rozumie się jedynie kanał, za pośrednictwem której "niebieskich z ciałem Chrystusa w jego wejście na ziemi." W odpowiedzi na specjalne objawienie poprzez Melchiorite on sie spieszylem powrót do Strasburga w 1533, został aresztowany i karę aresztu, w oczekiwanie, że w sześć miesięcy będzie powrót Chrystusa.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Jednakże, Hoffman świeckich w więzieniu na dziesięć długich lat przed śmiercią w 1543.

Jego reformacji w krajach o niskim powoli dojrzewa na dwa skrzydła: (1) Pokoju Wing doprowadziły Jan Volkerts Trypmaker (męczeńską w 1531) i Jacob van Campen (męczeńską w 1535).

Później liderów w tym pokoju Wing w Fryzja były Obbe Philipsa, jego brat Dirk Philips, a od 1536 Menno Simmons.

(2) W apokaliptycznym i rewolucyjny Melchiorites były prowadzone przez niestabilne Jan Matthijs, którzy ustanawiają theocracy w Munster, Niemcy, gwałtownie i zmarł w 1534, i przez pozbawionych skrupułów "król" Jan van Lejda, którzy została wykonana po 1534 -- 35 Munster "królestwo".

Brutalne Munsterite "Ultra - Melchiorism" było utrzymywane przy życiu przez chwilę Jan van Batenburg (zrealizowane 1538) i Dawid Joris, którzy uciekli do Bazylei w 1544 na podstawie fałszywych nazwę i pomyślnie stwarzane przez resztę swych dni jako Zwinglian.

JC Wenger

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Encyklopedia mennonickiego, II, III.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest