Mercersburg Teologia

Zaawansowane Informacje

Teologia Mercersburg jest romantyczna Odnowa teologii, która w przeciwieństwie midnineteenth wieku stał się głównym rozwoju amerykańskiej myśli religijnej.

Było to dzieło Nevin John Williamson (1803 - 86), teolog i Philip Schaff (1819 - 93), historyk Kościoła, którzy nauczał na seminarium z Niemiecki Kościół Reformatów w Mercersburg, Pensylwania, w 1840s i 1850s .

Nevin miał Presbyterian ukończył Princeton, miał wykładał tam na krótko, a następnie nauczał na dziesięciolecia w Presbyterian seminarium w Pittsburghu Mercersburg przed wstąpieniem w 1840 roku.

On szczegółowe teologicznych, które undergirded jego pielgrzymki odejściu z Princeton formie Kalwinizm w historii i geniusz w Heidelbergu Katechizm, doktrynalnych standard w Niemiecki Reformatów, wystawiał reformacji w najlepszym wydaniu przed jej spadek do nowoczesnych rationalistic i mechaniczne "Puritanism ".

Nevin krytykował kierunek amerykański protestantyzm w pragnąc Ława (1843), dzieło, które zaatakowane revivalism za zbyt individualistic, zbyt emocjonalne, zbyt wiele związanych z "nowych środków" (takich jak troszczy kanapy dla dusz mocy wyrok skazujący) zwrócił uwagę na człowieka i foibles od pracy Chrystusa i Kościoła.

Aby rozwiązać te ills Nevin zaproponował powrót do klasycznych Reformatów wyroków o Chrystusie i jego pracy.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
The Mystical Obecność (1846) twierdził, że poglądy na reformatorów, zwłaszcza Kalwin, przewidzianych środków w celu przezwyciężenia powierzchownych i subjectivistic protestantyzm.

To rozpoczął się dramatyczny twierdzenie, że "chrześcijaństwo ma swoje uzasadnienie w życie unii wierzącego z osobą Chrystusa, a tym wielkim naciskiem skoncentrowana jest fakt w tajemnicy Chrystusa Wieczerzy".

W związku z Komunii jedynie jako pamiątkę, Nevin przedstawiła przypadku "prawdziwej duchowej obecności."

Bóg, uczył, przychodzi do kościoła obiektywnie, choć nie fizycznie, w Wieczerzy Pana. Wieczerzy z kolei powinno stać się celem kultu, a jego prezentacja wcielony Chrystus centrum teologii.

Gdy przyszedł do Philip Schaff Mercersburg w 1844 na Uniwersytecie w Berlinie, zaprowadził wzdłuż uznanie dla nowego Niemcy idealistyczne filozofii i jej pietistic jak również odnowienie kościoła.

Jego wczesne prace w Mercersburg wezwał protestantów w kierunku pełniejszej oceny chrześcijańskiej przeszłości.

Na zasadzie protestantyzm (1844) zasugerował on, na przykład, że nadal Reformacji najlepszych średniowiecznych katolicyzm.

A on oczekuje na dzień, kiedy Reformatów, Lutheran, a nawet w końcu katolickim wierni mogą dołączyć w chrześcijańskich związków zawodowych.

Takie poglądy doprowadziły do opłat herezji, z których Schaff wyczyszczone się tylko z trudem.

Wpływ Nevin i Schaff był nieznaczny w 1840s i 1850s.

Amerykańskich protestantów byli chorzy na łatwość, z imigrantów i każdy mówił którzy dobrym słowem dla każdego aspektu Kościół rzymskokatolicki.

Zostały one w pełni poświęcić revivalism.

Oni byli zajęci tworzenia planów interdenominational współpracy i nie patrzeć na Uprzejmie Mercersburg nowego czytania historii.

I America's dominującej filozofii protestanckiej, CommonSense realizmu, miał niewielki pokój dla rozwoju idei Nevin i Schaff.

Dwa Mercersburg stalwarts mogli ściśle współpracować w zaledwie dziesięć lat.

Nevin, po edycji Mercersburg weryfikacja od 1849 do 1853, na emeryturę z powodu choroby i rozczarowania.

Schaff lewej Mercersburg w 1863 stanowisk dla nauczania w Andover i seminaria Unii, gdzie aktywnie uczestniczyła w ogólnych ewangelicznego życia Ameryki.

Niemniej, prace w Mercersburg mężczyźni pozostają przewodnik - post dla chrześcijan, którzy podzielają ich wyrokach: że osoba Chrystusa jest kluczem do chrześcijaństwa, że Pana Wieczerzy, rozumiane w sensie klasycznym Reformatów, jest tajne do życia w toku z kościoła, i że badanie przeszłości Kościoła daje najlepsze perspektywy na dostosowanie jego wytrzymałość na ponieść.

Mark A NOLL


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


JH Nichols, amerykański romantyzm w teologii: Nevin i na Mercersburg i Schaff (red.) Mercersburg teologii.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest