Monoteletyzm

Informacje ogólne

Monoteletyzm był 7 - wieku bizantyjski doktryny, że przyjęła nauczanie dwóch naturach w Jezusie Chrystusie, zgodnie z definicją (451) na Sobór Chalcedoński, lecz oświadczył, że będzie tylko jedna lub tryb działalności (Energia). Monothelitic formuła została przyjęte (624) przez cesarz bizantyjski Herakliusz jako kompromis, który mógłby być do zaakceptowania przez Monophysites (Monofizytyzm) Egipt i Syria.

Sergiusza, patriarcha Konstantynopola, championed nauki i zdobył poparcie Egiptu i Ormiański Monophysites.

W chrystologiczna kontrowersji w młodszym wieku szybko imigracji, jednak.

Sergiusz poszukiwać wsparcia Honoriusz I, którzy zatwierdziła Monothelitic formuła, szczególnie oddalającej Chalcedonian nauczania "dwa testamenty."

Monoteletyzm został potępiony przez jego następców i Honoriusz przez Sobór Konstantynopolitański III (680).

Ponieważ pisma Honoriusz przyczynił się do upowszechnienia tego nauczania, także został skazany, chociaż nie był oskarżony o oficjalne nauczanie herezji.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Agnes Cunningham

Monoteletyzm

Zaawansowane Informacje

Monoteletyzm była herezja dominują zwłaszcza we wschodniej kościoła w siódmym wieku, który powiedział, że jak Chrystus miał tylko jeden rodzaj (Monofizytyzm), bo będzie miał tylko jeden (Grecki monos, "sam"; thelein, "będzie").

Cesarz Herakliusz próbę pogodzenia monophysite biskupów, którzy stwierdził, że ludzkiej natury i boską w Chrystusie były spojone do trzeciej postaci, poprzez oferowanie w jego ecthesis (wyznanie wiary) w 638 pogląd, że Chrystus pracował przez boskie - ludzkie energii .

Ten kompromis był w pierwszym przyjęte przez Rzym i Konstantynopol, ale szybko się Sophronius Biskup Jerozolima, zorganizowany sprzeciw wobec ortodoksyjnej Monoteletyzm.

Grzywna obrony osobie Chrystusa jako jeden z dwóch naturach w dwa testamenty zostało wydane przez Jana Damaszek.

W Sobór Chalcedoński zadeklarowały, że "ma dwóch naturach Chrystusa".

To był już zmieniony przez Radę Konstantynopola, który oświadczył, że Chrystus miał dwóch testamentów, jego ludzi będzie podlegające Jego Boskiej woli.

WN Kerr


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Jana Damaszek, Ekspozycja w ortodoksyjnej wiary, III; Harnack, History of Dogma, IV; AA Luce, Monofizytyzm; HP Liddon, boskość naszego Pana.

Monoteletyzm i Monothelites

Informacje Katolicki

(Czasami MONOTHELETES pisemnej, z monotheletai, ale jest bardziej naturalny eta transliterated do późnych łacina I.) herezja w siódmym wieku, potępił w szóstej Generalnego Rady.

To było w istocie zmiana Monofizytyzm, rozmnażane w ramach Kościoła katolickiego w celu pogodzenia Monophysites, nadzieje reunion.

Teologicznej PYTANIE

W Monophysites zwykle były reprezentowane przez swoich przeciwników jako katolicki odmawiać wszystkich rzeczywistość na ludzką naturę Chrystusa po unii.

To chyba logiczne potrącenia z niektórych ich język, ale był daleki od rzeczywistego nauczania ich starsi lekarze.

Ale przynajmniej pewne jest, że w jedności Chrystusa (na które nalegał na rzeczywiste i rzekome Nestorianizers) oznaczać tylko jedną zasadę zamiaru i woli, i tylko jednego rodzaju działalności lub operacji (Energia).

Osobowość wydawało im się objawił w woli i działania, i myśli jednego osobowość musi dotyczyć będzie jednego i jednej kategorii działań.

Osobie Chrystusa, jest divino-człowieka, dlatego musi obejmować jeden divino-ludzki będzie i jedno-divino działalności człowieka (patrz EUTYCHIANISM; MONOPHYSITES I Monofizytyzm).

A. dwa Testamenty.

W katolickiej doktrynie jest proste, w każdym razie w jego główne kierunki.

Wydział skłonny jest integralną częścią natury ludzkiej, dlatego nasz Pan będzie miał człowieka, ponieważ On wziął doskonałą ludzką naturę.

Jego Boskiej woli, z drugiej strony jest jedna z numerycznie, że z Ojcem i Duchem Świętym.

Konieczne jest zatem, aby potwierdzić dwa testamenty w Chrystusie.

Ale jeśli słowo będzie się do wydziału nie oznacza jednak decyzja podjęta przez będzie (będzie chciał, nie będzie skłonny), to prawda, że dwa testamenty zawsze działał w harmonii: dwa testamenty i dwóch chętnych akty prawne, ale jeden obiekt, jeden będzie chciał; wyrażenie św Maksym, było duo thelemata choć mia gnome.

Słowo będzie wykorzystywany jest również do nie oznacza decyzji woli, lecz jedynie velleity lub chcą, zamierzać wobec natury (thelesis) w przeciwieństwie do zamierzać wobec wskaźnika (boulesis).

Są to jednak dwie części tego samego wydziału, istnieją zarówno w Chrystusa bez żadnych niedoskonałości, a Jego naturalny przepływ ludzi będzie się doskonale z zastrzeżeniem jej racjonalne lub swobodnego przemieszczania się.

Wreszcie, wrażliwych apetytu jest również czasem będzie uprawniony.

Jest ona integralną częścią natury ludzkiej, a zatem istnieje w doskonałej ludzkiej natury Jezusa Chrystusa, ale bez żadnej z niedoskonałości wywołanych przez grzech pierwotnego lub faktycznego: On nie może mieć namiętności (w tym znaczeniu tego słowa, które pociąga za sobą bunt z powodu), nie concupiscence, nie "z ciałem".

W związku z tym "będą niższe" jest zaprzeczył w Chrystusie, tak dalece jak to nazywa się będzie, gdyż pozwala na racjonalne będzie (był on w tym sensie, że Honoriusz zostało powiedziane przez Jana IV do zaprzeczyć, że Chrystus był niższy będzie), ale to jest potwierdzenie w Nim tak dalece, jak jest nazywany będzie, bo slucha racjonalne będzie, i tak jest zamierzać na participationem: w rzeczywistości w tym drugim znaczeniu zmysłowym apetytu jest mniej niewłaściwie nazywane będzie w Chrystusa niż w nas, dla quo perfectior jest volens, eo liczniejszy sensualitas w eo de voluntate habet.

Jednak w ścisłym znaczeniu tego słowa będzie (votuntas, THELEMA) zawsze jest racjonalne będzie, nieprzymuszonej woli.

Dlatego też słusznie powiedzieć, że w Chrystusie, ale istnieją dwa testamenty: Boskiej woli, które ma charakter Bożego i człowieka racjonalnego, w którym zawsze działa w harmonii z wolnego i poddanie się do Bożego.

Odmową przyjęcia na więcej niż jeden będzie w Chrystusie przez heretyków niekoniecznie związane niekompletność Jego ludzką naturę.

Oni confounded woli jako wydział z decyzją wydziału.

Twierdzili oni, że dwa testamenty musi oznaczać, wbrew woli, z których wynika, że nie można wyobrazić dwa odrębne wydziały mające ten sam obiekt.

Co więcej, oni zobaczyli, że słusznie Bożego będzie to ostateczny regulujące zasady, hegemonikon, ale będą wolne ludzi działających pod jego kierownictwem wydawało im się otiose.

Jednak to pominięcie uniemożliwia Pana naszego działania jest: wolne, od ludzkich działań, z czym zasłużeni, rzeczywiście sprawia, że Jego ludzkiej natury, ale nic nieracjonalne, nieodpowiedzialne instrumentu z Divinity - maszyny, których Divinity jest siła napędowa.

Aby Sewer naszego Pana wiedzy był podobny do jednego rodzaju - Miał tylko Opatrzności Bożej nie ludzkiej wiedzy i poznawcze wydziału.

Takie gruntowne wnioski nie były rozważane przez wynalazców Monoteletyzm i Sergiusza jedynie dwa testamenty zaprzeczył, aby stwierdzić, że nie było budzić w ludzką naturę Chrystusa do promptings z Bożego, a On z pewnością nie znajduje się w konsekwencji jego własnych katastrofalne nauczania.

B. dwóch operacji

Operacji lub energii, aktywność (Energia, OPERATIO), jest równoległa do woli, w tym jest tylko jeden Bóg działalności, ad extra, wspólne dla wszystkich trzech osób; mając na uwadze, że istnieją dwie operacje Chrystusa, na Jego dwóch naturach .

Słowo Energia nie jest tu zatrudniony w sensie Aristotelean (actus, w przeciwieństwie do potentia, dynamis), byłoby to praktycznie identyczne z esse (existentia), i to jest kwestią otwartą wśród teologów katolickich, czy treść jest jednym w Chrystusie lub dwa.

Nie Energia tutaj oznacza po prostu działania (jak Vasquez, a następnie de Lugo i innych, będących w posiadaniu niesłusznie), ale wydział działania, w tym akt wydziału.

Petavius nie ma trudności w obala Vasquez, odnosząc się do pisarzy z siódmego wieku, ale on sam mówi o duecie rodzajów operationum jako równoważne operationes duet, który wprowadza zamieszanie między niefortunne Energia i praxeis lub energemata, że jest między wydziału działania i wiele działań produkowane przez wydział.

Ta niejasność terminów jest częste w nowoczesnych teologów, występuje w dawnych przodków, np. Sophronius św.

Działania Boga są niezliczone w tworzeniu i Opatrzności, ale Jego Energia jest jednym, bo ma jedną naturę z trzech osób.

Poszczególne działania wcielony Syn przemieszczenia się z dwóch odrębnych i unconfused energeiai, bo ma dwóch naturach.

Wszystkie działania są przedmiotem jednej (lub agenta i principium), ale są albo boskiego lub ludzkiego w zależności od charakteru (principium quo), z których są one wzbudził.

W związku z tym Monophysites były całkiem w prawo, że wszystkie działania, ludzkie i boskie, wcielony Syn mają być określone do jednego agenta, którzy to Bóg-człowiek, ale zostały one źle powodując w konsekwencji jego działania, zarówno u ludzi i Bożego, muszą być nazywany "theandric" lub "Divino-człowieka", i musi przejść z jednego człowieka divino-Energia.

St Sophronius, a po nim św Maksym i Święty Jan Damasceński, wykazało, że dwóch Energia produkują trzy klasy działań, ponieważ działania są skomplikowane, a niektóre z nich są zatem umieszczonych w ludzkiej i Boskiej.

(1) Nie są działania podejmowane przez Boskiego Syna Bożego wspólnie z Ojcem i Duchem Świętym (np. tworzenie dusz lub ochrony wszechświata), w którym Jego ludzkiej natury nie ponosi jakiejkolwiek części, a te nie mogą być nazywane divino - ludzi, bo są czysto Bożego.

To prawda, że jest on poprawny powiedzieć, że dziecko orzekł wszechświata (przez communicatio idiomatum), ale jest to kwestia słów, i jest przypadkowe, a nie formalnej predication - którzy On stał się dzieckiem wszechświata, jak orzekł Boga , A nie jak dziecko, i przez działalność jest całkowicie Bożego, nie divino-człowieka.

(2) Istnieją inne działania Bożego Słowa Wcielonego i poprzez wykonywane w Jego ludzkiej naturze, jako do podnoszenia martwych przez słowo, aby uzdrawiać chorych przez dotyk.

Tutaj Bożego działania jest odróżnić od ludzkich działań dotykania lub mówiąc, choć korzysta z nich, ale dzięki tej ścisłej connexion słowo theandric nie jest obecnie miejscem dla całego kompleksu działać, gdy Bożego działania, wykonywane przez ludzi może być zwany oficjalnie theandric lub divino-człowieka.

(3) Znowu, nie są czysto ludzkiego działania Chrystusa, takich jak ruch pieszy lub jedzenie, ale są one ze względu na człowieka wolnego będzie, działając w odpowiedzi na wniosek Boskiej woli.

Są wzbudził z ludzi potentia, ale pod kierownictwem Boskiego.

Dlatego są one również nazywane theandric, ale w innym sensie - są one istotnym theandric, humano-boskie.

Byliśmy więc, że do pewnego Pana naszego działania słowo theandric nie może być stosowana na wszystkich, dla niektórych może ono być stosowane w pewnym sensie, inni w innym sensie.

Laterański Radę 649 anathematized wyrażenie una deivirilis OPERATIO, mia theandrike Energia, przez które wszystkie działania ludzkie i boskie są wykonywane.

To niefortunne, że poczułem odniesieniu do pism Pseudo-Dionizy Areopagita uniemożliwił teologów z proscribing wyrażenie deivirilis OPERATIO razem.

Wykazano, że wyżej jest prawidłowy, aby mówić o deiviriles actus lub actiones lub energemata.

W Kaine theandrike Energia, Pseudo-Dionizy została obroniona przez Sophronius i Maximus jako odnoszące się do Bożego Energia przy produkcji mieszanej (formalnie theandric) akty prawne; theandric staje się w ten sposób prawidłowe epitet z Bożego działania w pewnych okolicznościach, i to wszystko.

Chociaż Monophysites w ogóle mówił o "jeden theandric działania", jeszcze słowa św Martin na Lateranie Rady mówi nam, że niektóre Colluthus nie chciał iść nawet tak daleko, jak ten, bo obawiali się, bo "theandric" może opuścić kilka operacji do natury ludzkiej; on preferowany słowo thekoprepes, Deo decibilis (Mansi, X, 982).

Odmowę dwóch operacji, nawet bardziej niż odmowa dwóch testamentów, że ludzką naturę Chrystusa nieożywionej jeden instrument będzie Bożego.

Thomas wskazuje, że choć instrument uczestniczy w działaniach na agenta którzy go używa, ale nawet nieożywionej instrumentu działalności własnej, o wiele bardziej racjonalne ludzką naturę Chrystusa ma swoje własne działania w ramach ruchu wyższe otrzymuje z Bóstwem.

Ale dzięki tej wyższej ruchu, dwóch naturach działać w porozumieniu, zgodnie z słynne słowa św Leo's Tomasza: "Agit enim utraque forma communione cum alterius i proprium est, scilicet verbo operante i Verbi jest, że carne exsequente i carnis horum est unum coruscat miraculis, aliud succumbit injuriis "(Ep. 28, 4).

Te słowa były notowane przez Cyrusa, Sergiusza, Sophronius, Honoriusz, Maksym, itp., i odegrał dużą część w kontrowersji.

Ta komunikacja z dwóch operacji wynika z doktryny katolickiej w perichoresis, circuminsessio, z dwóch unconfused i nierozerwalny charakter, jak ponownie St Leon: "Exprimit quidem sub distinctis actionibus veritatem suam utraque charakter, sed NEUTRA se ab alterius connexione disjungit" (Serm. liv, 1).

St Sophronius (Mansi, XI, 480 sqq.) I św Maksym (Ep. 19) wyraził tę prawdę na samym początku na kontrowersje, jak również później, i to nalegał na Święty Jan Damasceński.

Thomas (III, q. XIX, a. 1) oraz wyjaśnia: "Wzruszający participat operationem moventis, że movens utitur operatione Moti, że tak utrumque agit cum communicatione alterius".

Krüger i inni mają wątpliwości, czy można stwierdzić, że kwestia dwóch operacji został już decyzję (jak Loofs posiadaniu), w Justyniana czas.

Ale wydaje się, że Leo's St słowy, jeszcze wcześniej, były wystarczająco jasne.

W pismach z dnia Sewer z Antiochii założyć, że jego przeciwnicy katolickiej byłoby utrzymanie dwóch operacji, a tajemniczy mnich w szóstym wieku, Eustazy (De duabus naturis, PG, LXXXIV, 909) przyjmuje wypowiedzi.

Wiele z licznych cytatów z Grecki i łacina Ojcowie wysuniętego na Lateranie Rady oraz w innych przypadkach są niejednoznaczne, ale niektóre z nich są wystarczająco jasne.

Naprawdę dowiedziałem się teologów jak Sophronius Maximus i nie zostały na straty, choć i Cyrus Honoriusz były zdziwienie.

Patriarchy Eulogius z Aleksandria (580-607) miał pisemny wobec tych którzy nauczał jeden, ale jego praca była nieznana Cyrus i Sergiusza.

HISTORIA

Pochodzenie z Monothelite kontrowersje związane jest więc przez Sergiusza w piśmie do Honoriusz.

Gdy cesarz Herakliusz w trakcie wojny, która rozpoczęła się około 619 roku, przybyli do Theodosiopolis (Erzeroum) Armenia (około 622), Monophysite imieniem Paul, lider w Acephali, wygłosił przemówienie przed nim za jego herezja .

Cesarz oddalił go z argumentów teologicznych, a dodatkowo korzysta z wyrazem "jednej operacji" Chrystusa.

Później (około 626), pytali Cyrus, biskupa i Phasis metropolitalnych w Lazi, czy jego słowa były prawdziwe.

Cyrus był niepewny, a przez cesarza zamówienia napisał do Sergiusza Patriarchy Konstantynopola, którego Herakliusz bardzo zaufanych, doradztwo.

Sergiusza w odpowiedzi wysłał mu rzekł do listu zostały napisane przez Mennas do Konstantynopola Papież Wigiliusz i zatwierdzony przez tego ostatniego, w którym powołano kilka organów, były dla jednej operacji i będzie.

To pismo zostało zadeklarowane potem się fałszerstwem i został dopuszczony do takich należy na szóstej Generalnego Rady.

Nic bardziej wystąpiły, zgodnie z Sergiusza, aż w czerwcu, 631, Cyrus został zainicjowany przez cesarza do Patrz na Aleksandria.

Cały Egipt został następnie Monophysite, i było stale zagrożone przez Saracenów.

Herakliusz był niewątpliwie bardzo pragną zjednoczyć wszystkich do Kościoła katolickiego, do kraju został znacznie osłabiony przez dissensions z heretyków między sobą, a ich goryczy wobec oficjalnych religii.

Były cesarzy uczynił starania o reunion, ale w piątym wieku Henoticon z Zeno został potępiony przez papieży jeszcze nie spełnione wszystkie heretyków, a w szóstym wieku potępienie z trzech rozdziałów miał prawie spowodował schizmy między Wschodem i Zachód bez przynajmniej w placating w Monophysites.

Cyrus był w tej chwili większe sukcesy.

Imagining, bez wątpienia, podobnie jak wszyscy katolicy sobie wyobrazić, że Monofizytyzm zaangażowanych twierdzenie, że ludzką naturę Chrystusa był nonentity po Unii Europejskiej, był zachwycony na akceptację przez Monophysites z serii dziewięciu Capitula, w którym Chalcedonian " dwóch naturach "potwierdziła," jeden z kompozytów Hipostaza ", a physike kai Kath hypostasin Enosis, wraz z indeks asygchytos, atreptos, analloiotos.

Święty Cyryl, wielkiego lekarza z Monophysites, jest cytowane, a wszystkich jest satysfakcjonujące, aż w siódmym propozycja naszego Pana jest używany jako "Jego pracy Bożego i Jego dzieła przez jednego człowieka theandric operacji, zgodnie z boską Dionizy".

To słynne wypowiedzi o Pseudo-Dionizy Areopagita jest podejmowane przez krytyków nowoczesnego, aby pokazać, że pisał pod Monophysite wpływów.

Ale Cyrus uwierzyła, że jest to ortodoksyjne wypowiedzi, używany przez Mennas, a zatwierdzony przez Papież Wigiliusz.

Był więc w triumfie reunion do Kościoła na dużą liczbę Theodosian Monophysites, że tak, jak Sergiusz frazy, wszystkich ludzi i prawie wszystkie Aleksandria Egipt, Tebaida, Libia stała się w jednym głosem, a także mając na uwadze, że dawniej oni nawet nie usłyszeć nazwy św Leo i Rady z dnia chalcedon, teraz one entuzjastycznie przyjęte z nich głośno w świętych tajemnicach.

Ale Monophysites widział wyraźnie więcej, i Anastazjusz na Synaj mówi nam, że dysponowało "nie miały one przekazywane z chalcedon, ale chalcedon z nich, uznając, jeden natury Chrystusa poprzez jedną operację".

St Sophronius, znacznie czczona mnich Palestyny, szybko się Patriarcha Jerozolima, Aleksandria była w tej chwili.

Zdecydowanie sprzeciwił się wyrazem "jedną operację", i jest przez Cyrus w obronie, wyjechał do Konstantynopola, i wezwał na Sergiusza, na których porad wyrażenie zostało użyte, że siódmy capitulum musi zostać wycofane.

Sergiusz myśli tego zbyt trudne, gdyż zniszczenia dokonane gloriously unii tak, ale do tej pory był pod wrażeniem, że napisał do Cyrus, że będzie również w przyszłości do spadku zarówno wyrażenia "jednej operacji" i "dwóch operacji", oraz myślał, że konieczne jest skierowanie całej pytanie do papieża.

(Do tej pory jego własnych opowieści.) Ta ostatnia postępowanie musi nas ostrzec, aby nie oceniać zbyt Sergiusz harshly.

To może być wynalazek, że się urodził z rodziców Monophysite (tak Anastazjusz Synaj), w każdym razie był przeciwnikiem z Monophysites, a on oparty na swoją obronę "jedną operację" na cytatów z Ojców w swoim piśmie z dnia Dziękujemy! ortodoksyjnych poprzednika Mennas, które jego zdaniem miały homologacji Papież Wigiliusz.

Był politykiem którzy ewidentnie wiedział niewiele teologii.

Ale miał odpowiedzieć na więcej niż on przyznaje.

Cyrus nie był naprawdę wątpliwe w pierwszej kolejności.

Jego list do Sergiusza z wielkim politeness wyjaśnia, że powiedział, że cesarz był zły, i miał podaną słynne słowa św Leo's FLAVIAN do Tomasza: "Agit utraque charakter communione cum alterius i proprium est", po prostu zdefiniowania dwóch odrębnych, lecz nierozerwalnie operacji ; Sergiusz był odpowiedzialny za kierowanie go w błąd poprzez wysłanie mu listu z Mennas.

Co więcej, św Maksym mówi nam, że Sergiusz pismo Theodore Pharan z prośbą o jego opinię; Theodore uzgodnione.

(Jest prawdopodobne, że Stephen Dora był w błędzie w co Theodore jeden Monothelite przed Sergiusza.) Pracował też na jednej Severian Paul-eyed, tym samym, z którymi miał Herakliusz spornych.

Miał wniosek George Arsas, Monophysite follower Pawła Czarnego z Antiochii, aby przedstawić mu władze do "jednej operacji", mówił w swoim piśmie, że był gotów do unii na tej podstawie.

The Alexandrian Jana Almsgiver (609 lub 619) zajął w tym piśmie z Arsas z własnej strony, a jedynie zapobiegać przez irruption z Saracens (619) z wykorzystaniem go do uzyskania depozycji Sergiusza.

W piśmie do Honoriusz, Sergiusz nieświadomie rozwija innym herezja.

Autor przyznaje, że "jedną operację", choć używane przez kilka Ojcowie, to dziwne wypowiedzi, a może sugerować odmowę z unconfused unii dwóch naturach.

Ale "dwóch operacji" są również niebezpieczne, sugerując, by "dwa sprzeczne testamentów, jak gdyby kiedy Słowo Boże chciała wywiązać się ze swoich oszczędności Passion, Jego człowieczeństwo sprzeczne z oporem i Jego woli, a więc dwa sprzeczne testamenty będą wprowadzone, który jest ludzie bezbozni, bo to jest niemożliwe, że w tej samej sprawie powinny istnieć dwa testamenty naraz, i wbrew sobie nawzajem, jak do tej samej rzeczy ".

Jak dotąd ma on prawo, ale w dalszym ciągu: "Dla oszczędności doktryny świętych Ojców wyraźnie naucza, że intelektualnie animowany ciało Pana nie wykonuje swoich naturalnych, z wyjątkiem przemieszczania się, i przez własną contrariwise impuls do kierunku Word hypostatically Boży zjednoczył się do niego, ale tylko w czasie oraz w sposób i do tego stopnia, że Słowo Boże pragnie, podobnie jak nasze ciało jest przenoszony przez nasz racjonalny umysł.

Tu mówi Sergiusz z naturalnych będzie z ciałem, i Boskiej woli, ale nie wspomina o wyższej woli, która rzeczywiście jest w całości przedmiotem Bożego upodobania.

Może on w istocie należy rozumieć włączenie tej intelektualnej będzie w "intelektualnie animowany ciało", ale jego myśli nie jest jasne, a jego słowa po prostu odzwierciedleniem herezja jednego będzie.

On dochodzi do wniosku, że najlepiej jest po prostu wyznać, że "Jednorodzonego Syna Bożego, którzy naprawdę jest zarówno Bogiem i człowiekiem, jak działa Boskiej i ludzkiej, oraz z jednego i tego samego Słowa Wcielonego Boga postępować niepodzielny i nierozdzielnie zarówno Boskiej i ludzkiej działalności, jak uczy św Leo: Agit enim utraque, itp. "

Jeśli te słowa i cytat z St Leo cokolwiek znaczyć, oznaczać dwóch operacji, ale Sergiusz's błąd leży dokładnie w weryfikacji tej wypowiedzi.

Nie może być zbyt dokładnie pamiętać, że dokładność teologiczna jest kwestia definicji, a definicja jest sprawą słów.

Zakaz prawo słowa herezja jest zawsze, nawet jeśli autor nie ma żadnego zakazu heretical zamiarem jest tylko i krótkowzroczne lub pomylić.

Honoriusz odpowiedział reproving Sophronius, chwaląc i Sergiusza odrzucenia jego "nowej ekspresji" "dwóch operacji".

On popiera zalecenia sformułowane przez Sergiusza, i nie ma winy za capitula z Cyrus.

W jednym punkcie, idzie dalej niż którykolwiek z tych, dla których używa się słowa: "Dlatego my potwierdza jeden z Pana naszego Jezusa Chrystusa".

Możemy łatwo wierzyć zeznań John Abbot Symponus, którzy napisali list do Honoriusz, że on przeznaczony wyłącznie do odmowy będzie niższy o ciało w Chrystusie, które będą sprzeczne Jego wyższe, i że w ogóle nie odnosząc się do Jego Boskiego będzie , Ale w związku z pismem z dnia Sergiusz takiej interpretacji jest słabo bardziej oczywiste.

Jest oczywiste, że nie było żadnych Honoriusz bardziej umyślnego heretic niż Sergiusza, lecz był równie niepoprawne w swojej decyzji, a jego miejsce w pomyłka dużo bardziej katastrofalny.

W innym liście do Sergiusza Twierdzi, że poinformowała, że Cyrus nowych zgłoszeń, jedna lub dwie operacje, mają zostać pominięte, ich stosowanie jest najbardziej głupi.

W jednym z ostatnich czterech miesięcy z mocą 638 zostało wydane na piśmie przez papieża wydania "Ekspozycja" w składzie przez Sergiusza i upoważnionych przez cesarza, jest znany jako Ecthesis z Herakliusz.

Sergiusz zmarł 9 grudnia, kilka dni po obchodzi rada, w której Ecthesis został entuzjastycznie jako "uzgodnienie z prawdziwie apostolskim nauczaniu", słowa, które wydają się być odniesienie do jego założona w piśmie z dnia Honoriusz.

Cyrus otrzymaniu wiadomości z tej rady z wielkim rejoicings.

W Ecthesis jest kompletny wyznanie wiary, zgodnie z pięciu Generalnego Rady.

Jego Ciekawostką polega na dodaniu zakaz wyrażania jednego i dwóch operacji, a stwierdzenie w nich Chrystusa, bo wbrew woli powinno się odbyć.

W piśmie z dnia Honoriusz był grób dokument, ale nie definicji wiary wiążące dla całego Kościoła.

W Ecthesis była definicja.

Ale nie miał Honoriusz cognizance go, bo zmarł 12 października wysłannikami którzy przybyli do cesarza na potwierdzenie nowych Papież Seweryn odmówił polecamy Ecthesis do ostatniego, ale obiecał, połóż ją przed nim na wyrok (patrz MAXIMUS Konstantynopola).

Seweryn, nie konsekrowane do maja, 640, zmarł dwa miesiące później, ale nie bez potępił Ecthesis.

Jan IV, którzy w grudniu udało mu, nie straciła w czasie posiadania Synodu do potępienia go formalnie.

Kiedy Herakliusz, którzy mieli jedynie na celu nadania skuteczności nauczania Honoriusz, dowiedział się, że dokument został odrzucony w Rzym, zdementowane w liście do Jana IV, i położył na Sergiusza winy.

Zmarł luty, 641.

Papież napisał do starszego syna Herakliusz, mówiąc, że bez wątpienia Ecthesis teraz zostać wycofane, a apologizing dla Honoriusz, którzy nie oznaczało dla nich będzie uczyć w Chrystusie.

Święty Maksym Wyznawca opublikowany podobny obrony Honoriusz, ale żadna z tych apologists mówi nic o oryginalnej błąd, zakaz na "dwóch operacji, która została wkrótce staną się jeszcze raz główny punkt kontrowersji. W rzeczywistości w tej kwestii nie Honoriusz obrony było możliwe. Ale Pyrrhus, nowy patriarcha Konstantynopola, był zwolennikiem tego Ecthesis i potwierdził to w wielkim Rady, która St Maximus, jednak, jak reproves zwołuje nieregularnie. Po śmierci Konstantyna i na wygnaniu Jego brat Heracleonas, Pyrrhus sam został zesłany do Afryka Tu był przekonany w słynnej kontrowersji ze św Maksym (zob.) do zrzeczenia się odwołania do Vigilius i Honoriusz i potępienia Ecthesis; udał się na Rzym i jego przedłożenia Papież Teodor , Jan IV zmarło (październik, 642).

Tymczasem protesty ze Wschodu nie były życzenia.

St Sophronius, którzy, po coraz Patriarcha Jerozolima, zmarł tuż przed Sergiusz, miał jeszcze czas, aby opublikować na swojej enthronization formalne skorzystanie z dogmatu o dwóch operacji i dwa testamenty, która została następnie zatwierdzona przez szóstej.

Ten niezwykły dokument był pierwszym pełnym ekspozycja doktryny katolickiej.

To zostało wysłane do wszystkich Patriarchów, St Sophronius i pokornie poprosił o korekt.

Jego odniesienia do St Leo są ciekawe, zwłaszcza jego oświadczenie: "Wyrażam zgodę wszystkich swoich pismach, jak i naukę postępowania z ust Piotra Coryphæus i pocałować je objąć nimi i ze wszystkimi mojej duszy".

Więcej na jego otrzymania mówi Leo's St definicje tych Piotra i św Cyryla, jak Mark.

On również duży zbiór zeznań Ojców na rzecz dwóch operacji i dwa testamenty.

On wreszcie przesłane do Stephen Rzym, biskupa Dora, pierwszy biskup Patriarchatu, którzy dała nam się opis sposobu, w jaki świętego doprowadziły go do świętego miejsca Kalwarii i nakazał mu, mówiąc: "Będziesz wziąć pod uwagę, aby Bóg został ukrzyżowany którzy dla nas w tym świętym miejscu, w Jego chwalebne i straszne nadejściem, kiedy On przyjdzie, aby sądzić żywych i umarłych, jeśli ty opóźnienia i umożliwić jego wiara, aby być zagrożone, ponieważ, jak Ty wiesz, ja sobie pozwolić, ze względu na naruszenie Saracenów, który spadnie na nas za nasze grzechy. niezwłocznie przekazać, a następnie, od początku do końca na świat, aż ty się do Stolicy Apostolskiej, gdzie są fundamenty święte doktryny. Nie raz, nie dwa, lecz wiele razy, należy wyraźnie znany wszystkim tych świętych mężów, że nie wszystko zostało zrobione, a opona nie od razu i nakłaniając beseeching, aż z ich apostolską ich mądrości i wyprowadź wyroku aż do zwycięstwa. "

Wezwał przez niemal wszystkich ortodoksyjnych biskupów Wschodu, Stephen po raz pierwszy w swojej podróży do Rzym.

W dniu śmierci św Sophronius, jego patriarchalną patrz napadły został przez biskupa Jafy, kibiców z Ecthesis.

Innym heretic Zobacz siedział w Antiochii.

Na Aleksandria związek z Monophysites był shortlived.

W 640 miasto spadła w ręce Arabów w ramach Amru, a niefortunne heretyków pozostał aż do dziś (z wyjątkiem kilku miesięcy w 646) zgodnie z regułą z niewiernym.

W ten sposób cały obszar Patriarchaty w Konstantynopolu, Antiochii, Jerozolima, Aleksandria były oddzielone od Rzym.

Jednak nie ma wątpliwości, z wyjątkiem Egipt, wielką liczbę biskupów i całe ich stada były ortodoksyjne i nie chcą przyjąć Ecthesis.

Biskupi Cypr, niezależne od wszelkich patriarcha, odbyło się 29 maja Synodu, 643, przeciw Ecthesis.

Oni pisał do papieża Theodore list entreaty: "Chrystusa, Boga naszego, na swój apostolski krzesło, O święty głowę, jako Bóg-stałe i nieruchome fundacji. Ty, jak naprawdę mówił Bożego Słowa, sztuki Petera, a na twoje fundamenty filarów Kościoła są ustalone, a on do ciebie popełnione klucze królestwa niebieskiego. Kazał cię do wiązania i luźne z władzy na ziemi i w niebie. Ty ustawić jako niszczyciel herezje świeckie, jak Coryphæus i lider ortodoksyjnej i unsullied Wiary. lekceważy nie wtedy, Ojcze, wiarę naszych przodków, tossed przez fale i imperilled; rozpraszania rządów z głupim świetle Twego Boskiego wiedzy o Najświętszym. zniszczenia i bluźnierstwa insolence z nowych heretyków z ich nowej ekspresji. chcąc za nic ma do swojej ortodoksyjnej definicji i pobożny i tradycji na rozszerzenie Wiary wśród nas. Dla nas - O inspirowane, ci którzy prowadzą rozmowy z świętych Apostołów i siedzieć z nimi -- wierzyć i wyznać z naszych starych, ponieważ bardzo swaddling clothes, zgodnie z nauczaniem świętych i Boga-Papież Leon obawiając się, i stwierdzając, że "charakter każdego z utworów komunii z innymi, co jest właściwe dla niego", itp. Oni sami deklarują gotowy do męczeńską zamiast opuścili doktryny św Leo, lecz ich Arcybiskup Sergiusz, kiedy powstał prześladowania, został znaleziony na stronie z persecutors, nie męczenników.

Jest aż nadto jasne, że św Maksym constantinopolitan i jego przyjaciół, St Sophronius oraz biskupi Palestyny, Sergiusz i jego suffragans, nie miał pojęcia, że Stolica Apostolska została naruszona przez litery Honoriusz, ale spojrzeć na niego jako tylko portu zbawienia.

Podobnie w 646 biskupów Afryka i sąsiednich wysp znajdujących się w posiadaniu rady, w imię którego z naczelnych Numidia, Byzacene i Mauretania wysłany wspólny list do papieża Theodore, skargę na Ecthesis: "Nikt nie może wątpić, że nie jest w Stolicy Apostolskiej wielka i nieustanna fontanna o odlewania wody dla wszystkich chrześcijan ", i tak dalej.

Oni dołączyć listów do cesarza i patriarcha Paweł, który ma zostać wysłany do Konstantynopola przez papieża.

Oni boją się pisać bezpośrednio, były prezes, Gregory (którzy mieli na przemian disputation jego przyjaciela św Maksym z Pyrrhus) miał budzily i sam cesarz, i właśnie został pokonany, był to cios dla prawowierność, które doprowadzone do dyskredytuje go w Konstantynopolu.

Victor, wybrany Prymas Kartagina po litery zostały napisane, dodaje jeden z jego własnej.

Paul patriarcha któremu cesarz Konstans miał zastępować Pyrrhus, nie zostały potwierdzone przez papieża Theodore, którzy zażądali od niego, że pierwszy Pyrrhus powinny być wypróbowany przez Radę przed dwóch przedstawicieli Stolicy Apostolskiej.

Paul's odpowiedź jest zachowany: opinie, naraża się na tych Ecthesis, a on chroni je odwołując się do Honoriusz i Sergiusza.

Theodore wyraźne zdanie osadzania przeciwko niemu, i przez Pawła retaliated zniszczenia łacina ołtarz, który należał do rzymskiego Zobacz w pałacu Placidia w Konstantynopolu, aby wysłannikami papieskim może nie być w stanie zaoferować Świętej Ofierze; on również ludziom ich , Wraz z wielu ortodoksyjnych laymen i kapłanów, przez więzienia, wygnania, lub paskami.

Ale Paweł, pomimo tego przemocy, nie miał żadnego pomysłu na przeciwstawienie się definicje Rzym.

Do chwili obecnej, Honoriusz nie zostały zdementowane, ale bronił.

Było powiedział, że nie będzie nauczał, ale zakaz w Ecthesis dwóch operacji był, ale wykonanie przedmiotu Honoriusz miał zatwierdzony, i jak dotąd nic nie miał, jak się wydaje, zostały oficjalnie opublikowane w Rzym w tej kwestii.

Paweł, trochę naturalnie, myśli byłoby wystarczające, gdyby spadł do nauczania jednego będzie zakazany i wszystkie odniesienia się do jednego lub dwóch testamentów, jak również do jednej operacji lub dwie operacje, które może być trudno wezwał, że nie było to zgodne z nauczaniem Honoriusz.

Byłoby środek pokoju, Wschodu i Zachodu będzie ponownie zjednoczona.

Dlatego też Paul cesarza do wycofania Ecthesis, i zastępować, że opracują spowiedzi wiary jedynie dyscyplinarną zakazu w ramach wszystkich czterech wyrażeń najostrzejsze kary; żadna z cesarskimi cerkiewne przedmioty mają już uprawnienia do quarrel nad nimi, ale nie winić jest dołączyć do każdej którzy mogą być wykorzystywane zarówno w alternatywnej przeszłości.

Transgresja tego prawa jest zaangażowanie depozycji dla biskupów i duchownych, excommunication i wydalenie dla mnichów, utratę urzędu i godności dla urzędników, dla bogatszych laymen grzywien, kar cielesnych i stałego wygnania dla biedniejszych.

Do tego okrutnego prawa herezja się nienagannie i prawowierność zabronione.

Jest znany jako Typ Constans.

Nie jest to dokument Monothelite, bo zabrania tego herezja, jak wierze katolickiej.

Jego Data września mieści się między 648 i 649 wrześniu.

Papież Teodor zmarł 5 maja w ostatnim roku, a następcą został w lipcu przez St Martin I. W październiku St Martin, która odbyła się wielka Rady na Lateranie, 105 biskupów, na którym byli obecni.

Papież otwarcia mowy daje z historii herezji, a potępia Ecthesis, Cyrus, Sergiusza, Pyrrhus, Paula, oraz typ.

Jan IV miał mówił w odniesieniu do Sergiusza i Martin nie wspominając Honoriusz, było oczywiście niemożliwe, aby obronić go, jeśli Rodzaj było być skazany za herezję.

Stephen z Dora, a następnie w trzecim wizyty w Rzym, przedstawiła długą pamiątkę, pełen nabożeństwa do Stolicy Apostolskiej.

A następnie delegacja, 37 Grecki Abbots zamieszkałych w pobliżu lub Rzym, którzy mieli najwyraźniej uciekał przed Saracenów z różnych domów w Jerozolima, Afryka, Armenia, Cylicji, itp. zażądał Sergiusz potępienie, Pyrrhus, Paweł, Cyrus i anathematizing z tego typu Apostolskiej i głowę Zobacz.

W heretical czytać dokumenty były częścią pisma z Theodore Pharan, siódmego propozycję Cyrus, pismo do Sergiusza Cyrus, fragmenty z synody posiadanych przez Sergiusza i Pyrrhus (którzy mieli już pożałował swego nawrócenia), i zatwierdzenia w Ecthesis przez Cyrusa.

Pismo do Sergiusza Honoriusz nie czytać, nie było nic powiedzieć o korespondencji z ostatnim z Sergiusza.

St Martin podsumował; następnie pismo do papieża Pawła Theodore oraz rodzaj były odczytywane.

Rada przyznała w dobrej intencji tego ostatniego dokumentu (tak, aby uniknąć cesarza jednocześnie potępiając Paul), ale ogłosiła, że zakaz heretical do nauczania dwóch operacjach i dwa testamenty.

Liczne fragmenty z Ojców i pisarzy z Monophysite zostały przeczytane i dwadzieścia kanonów zostały uzgodnione, XVIII, które potępia z Theodore Pharan, Cyrus, Sergiusza, Pyrrhus, Paweł, Ecthesis, typ, zgodnie z anatema.

Pismo do cesarza została podpisana przez wszystkich.

W encyklice pismo zostało wysłane przez cały Kościół w imię St Martin i Rady, adresowanym do wszystkich biskupów, kapłanów, diakonów, Opatów, mnisi, ascetics, i do całego sacrum fulness z Kościołem katolickim.

To było ostateczne i pełne potępienia z constantinopolitan polityki.

Rzym miał zna ex cathedra.

Stephen z Dora, zanim został mianowany wikariusz papieski na Wschodzie, ale miał przez błąd został poinformowany tylko jego obowiązek depose heretical biskupów, i że nie był upoważniony do zastępczego ortodoksyjnych biskupów w ich miejsce.

Papież teraz dał tej komisji do Jana, biskupa Filadelfii w Palestynie, którzy został zamówiony do mianowania biskupów, kapłanów i diakonów w Patriarchaty Antiochii i Jerozolima.

Martin wysłał listy do tych Patriarchaty, i Peter, którzy wydają się być wojewoda, prosząc Go, aby wspierać jego wikary; Peter był przyjacielem i korespondent św Maksym.

Papieża Jana przywódcy, arcybiskup Tesaloniki, i ogłosił nominacje do Makary z Antiochii i Piotra z Aleksandria być nieważne.

Constans retaliated poprzez St Martin porwanych w Rzym, i podjąć więźnia do Konstantynopola.

Święty odmówił przyjęcia Ecthesis, a po cierpieniach, z których wiele ma w sobie związane dotykania dokument, zmarł męczeńską na Krymie w marcu, 655 (zob. Marcin i).

Święty Maksym (662), jego uczeń mnich Anastazjusz (również 662), a innym Anastazjusz, wysłannik papieski (666), zmarł złego traktowania, męczenników ich prawowierność i nabożeństwo do Stolicy Apostolskiej.

Choć St Martin był torturowany i insulted w Konstantynopolu, patriarcha Paweł był umierający.

"Ach, ta zwiększy ciężkości mojego wyroku", exclaimed do cesarza, którzy wypłacane mu wizytę i Constans została zamiennych do papieża życia na chwilę.

Po śmierci Pawła Pyrrhus został przywrócony.

Jego następcą Piotra wysłał list do papieża niejednoznaczne Eugenius, która nie wspomnieć o dwóch operacji, a tym samym zachowaniem w rodzaju recepty.

Rzymska ludzi podniosła zamieszki, gdy był on w Sta.

Maria Maggiore, i nie pozwalają na papieża do kontynuowania jego Masa obiecał aż do odrzucenia listu.

Constans wysłał list do papieża o jeden Gregory, z darem do Świętego Piotra.

It was rumoured w Konstantynopolu, że wysłannikami papieża byłoby przyjąć deklarację "jeden i dwa testamenty" (dwa ze względu na charakter, jednego ze względu na unię).

Święty Maksym odmówił wierzyć w raporcie.

W rzeczywistości Peter napisał do Witalian (657-672) professing "jeden i dwa testamenty i operacje" i dodając zniszczone cytaty z Ojców, lecz wyjaśnienie myśli był niezadowalający, przypuszczalnie dlatego, że był tylko pretekst do podtrzymania typu.

W 663 Constans skierował do Rzym, które zamierzają uczynić go jego pobytu, ze względu na jego unpopularity w Konstantynopolu, oprócz wprowadzania do śmierci papieża i proscribing ortodoksyjnej wiary, miał zamordowany jego brat Teodozjusz.

Papież otrzymał wszystkie należne mu cześć, i Constans, którzy mieli odmówić, aby potwierdzić wybory Martina i Eugenius, zarządził nazwa Vitalian być wpisana na diptychs Konstantynopola.

Nie wspomina się, że zostały wykonane z typu.

Ale Constans znaleźć Rzym nie zgodzi.

Po spoiling kościoły, wycofał się do Sycylii, gdzie uciskanych ludzi.

Zginął w jego kąpiel w 668.

Vitalian stanowczo sprzeciwia bunt na Sycylii, a Konstantyn Pogonatus, nowego cesarza, znaleziono na wyspie w pokoju na jego przybycie.

Nie wydaje się, że brał jakiekolwiek zainteresowanie typu, które niewątpliwie nie było wykonywane, choć nie znosi, bo była w pełni z jego zajmowanych wobec wojny Saracenów do 678, kiedy zdecydowana wezwać Rada Generalna do końca, co on uważany jako quarrel między widzi na Rzym i Konstantynopol.

Pisał w tym sensie do Donus (676-78), którzy już był martwy.

Jego następca św Agaton następnie montowane Synod na Rzym i inne zarządził, która odbędzie się na Zachodzie.

A opóźnienia dwa lata była spowodowana tym, i heretical Theodore Patriarchowie Konstantynopola i Makary z Antiochii cesarza Zapewniamy, że papież w pogardzie Easterns i ich monarchy, a oni próbowali, ale bezskutecznie, aby uzyskać nazwę Vitalian usunięte z diptychs .

Cesarz poprosił o co najmniej trzech przedstawicieli, które mają być przesłane z Rzym, z dwunastoma arcybiskupów i biskupów z Zachodu i czterech mnichów z każdego z Grecki klasztorów na Zachodzie, być może jako tłumacze.

On też wysłał Theodore na wygnanie, ponieważ prawdopodobnie był przeszkodą do reunion.

Pierwsza sesja Rady Œcumenical szósty odbyły się w Konstantynopolu (7 listopada, 680), Constantine Pogonatus składu oraz po jego lewej, w miejscu, honoru, papieski legates.

Makary z Antiochii był tylko prałat którzy stanęli na Monoteletyzm, i był w odpowiednim czasie potępione jako Heretic (patrz Makary lub Antiochii).

W pismach św Agaton i rzymskiego Rada nalegała na decyzje Rady na Lateranie, oraz wielokrotnie potwierdziła inerrancy do Stolicy Apostolskiej.

Dokumenty te zostały entuzjastycznie przyjęte przez Radę i zaakceptowana przez Jerzego, nowy patriarcha Konstantynopola i jego suffragans.

Makary musiał odwołać się do Honoriusz, a po jego potępienie pakiet, który był dostarczony do cesarza została otwarta, aw niej okazały listy do Sergiusza Honoriusz i Honoriusz do Sergiusza.

Jak te były podobne do najlepszych Typ zadeklarowanych heretical, było nieuniknione, że powinny one być potępiony.

Piąta Rada ustala przykład potępiając umarłych pisarzy, którzy mieli zmarł w komunii katolickiej, ale George sugerował, że jego poprzedników może być martwe oszczędził, a tylko ich nauczanie anathematized.

W legates może mieć zapisane imię Honoriusz również, gdyby zgodził się na tym, ale oczywiście miał kierunkach: Rzym, aby nie sprzeciwia się jego potępienie, gdy wydawało się konieczne.

Ostateczne orzeczenia dogmatyczne zawiera decyzje z pięciu poprzedzających ogólne rady, potępia Ecthesis oraz rodzaj i heretyków według nazwy, w tym Honoriusz, i "wita z uplifted ręce" litery Papież Agaton i jego Rady (patrz Honoriusz I, papież ).

Adres do cesarza, podpisane przez wszystkich biskupów, oświadcza, że po Agaton, a on Apostolskie nauczanie.

"Z nami walczył książę Apostołów, aby pomóc nam mieliśmy imitator i jego następca na jego przewodniczący. Starożytne miasto Rzym proffered Ci divinely pisemnej spowiedzi i spowodował światło dzienne w dogmaty wzrost zachodnich pergamin. A atrament połyskiwały, a przez Agaton, Peter mówił, a ci, autocrat króla, głosowali z Wszechmogący którzy króluje z Tobą ".

List do papieża została również podpisana przez wszystkich Ojców.

Cesarz wydał dekret z mocą w długich bulli, w której echa decyzji Rady, dodając: "To są nauki o głosy Ewangelii i Apostołów, są to doktryny świętych i synody z wybiera i patrystycznych językami; te zostały zachowane untainted przez Piotra skale wiary, szef Apostołów; w tej wierze żyjemy i panowania. "

The Emperor's list do papieża jest pełna takich wyrażeń, jak na przykład: "Chwała Bogu, który nie wondrous rzeczy, który były bezpieczne Wiary wśród was nienaruszone. W jaki sposób powinien on nie tak, że w skale, na którym założył swój Kościół, i prorokował, że bramy piekła, wszystkie zasadzki na heretyków, powinien go nie przemogą? od niego, jak z sklepienie niebieskie, słowa prawdziwe flashed o spowiedzi ", itp. Ale Święty Agaton , Pracownik wielu cudów, umarł, i nie otrzymają listu, tak że spadł do St Leon II, aby potwierdzić rady.

Tak było Wschód zjednoczył się na Zachodzie po niekompletne, ale godne ubolewania schizmy.

Wydaje się, że w 687 Justynian II wierzył, że Rada nie była szósta w pełni egzekwowane, pisał do papieża Konon, że zmontowane z wysłannikami papieskim, Patriarchów, metropolitów, biskupów, Senat i cywilnych urzędników i przedstawicieli różnych jego armii , I ich oryginalnych podpisania aktów, które niedawno zostały odkryte.

W 711 tronie była zajęta przez Filipikos Bardanes Bardanes, którzy nie był uczniem opata Stefana, uczeń "lub raczej liderem" Makary z Antiochii.

On doprowadzony do diptychs Sergiusz, Honoriusz, i innych heretyków potępiony przez Radę; on spalił akty (ale prywatnie, w pałacu), przywódcy Patriarchy Cyrus, i zesłany kilka osób którzy odmówili zapisać odrzucenie rady .

On upadł, 4 czerwca, 713, prawowierność i został przywrócony przez Anastazjusz II (713-15).

Papież Konstantyn odmówił rozpoznać Bardanes.

W wtargnięcie patriarcha, Jan VI, napisał mu list z długich przeprosin, wyjaśniając, że przedłożone Bardanes aby zapobiec gorsze zło, i utrzymywać w wielu słowach headship z ponad Rzym Kościoła powszechnego.

To był ostatni Monoteletyzm.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Johna Chapmana.

Przepisywane przez Douglas J. Potter.

Dedykowane do Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa w Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Główny starożytnych władze do naszej wiedzy o Monothelites są akty Synod Laterański i szóstej, dzieła św.

Maksym Wyznawca i Anastazjusz SINAITA i Collectanea z Antypapież Anastazy.

Nowoczesnych działa tylko kilka należy szczególnie wymienić: COMBÉFIS, Auctarium Novum, II (Historia Monothelitarum et Dissertatio apol. Pro actis VI synodi (Paryż, 1648); PETAVIUS, De Incarnatione, VIII, IX; HEFELE, Hist. Rad, V (tr inż.); BARDENHEWER, Ungedruckle Excerpte aus einer Schrift des Patriarchen von Eulogius Aleksandria (w Theolog. Quartalschrift, 1896, no. 78); OWSEPIAN, Die Entstehungsgeschichte des Monotheletismus nach ihren Quellen geprüft (Lipsk, 1897). Patrz również Honoriusz I, papież, a MAXIMUS Konstantynopola.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest