Mormoni

Kościół Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich Świętych

Informacje ogólne

Mormoni to sposób życia praktykowany przez członków Kościoła Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich świętych, często nazywane Mormons lub Latter-day Saints. Pomimo, że dwie trzecie członków Kościoła jest w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza zachodnich państw, członków znajdują się w 100 krajach i 25 innych terytoriów, kolonie, lub posiadłości.

W 1989 r. kościół członkostwa zgłoszone na całym świecie około 7 milionów.

Historia

Joseph Smith założył Kościół w Fayette, NY, w 1830 roku.

Wcześniej on poinformowało, że wizje Boga i innych istot niebieskich, w których był on powiedział, że będzie tego instrumentu w celu ustalenia przywrócone kościoła. Według Smith, jeden z niebieskich posłańców skierowane do niego kilka cienkich metalowych płyt, złoto w wyglądzie i zapisanych w języku hieroglyphic.

Smith's tłumaczenia z płyty, Księga Mormona, opisuje historię, wojny i religijnych pewnej grupy ludzi (ok. 600 pne - 421 AD) którzy od Jerozolima migracji do Ameryki. Smith przyciągnęły niewielką grupę zwolenników którzy osiedlili w Kirtland, a Jackson County, Mo. powodu prześladowania Kościoła przeniósł się do północnej Missouri, a następnie do Nauvoo, Ill. W 1837 misjonarze zostały wysłane do Anglii, a później do Skandynawii; większość ich konwertuje wyemigrował do Stanów Zjednoczonych.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Choć Kościół powodziło w Nauvoo, w obliczu trudnych czasach.

Sąsiedzi resented Mormons głosu w bloku i irate, kiedy stał się pogłoski, że Smith miał potajemnie wprowadził do poligamii Mormoni.

Uczucia szczytowe wartości na 27 czerwca 1844, kiedy mob zbrojnego zamachu Smith, którzy zostały karę aresztu w Kartaginie, Illinois.

Brigham Young, szef Kościoła Rady dwunastu apostołów, został poddany pod głosowanie liderem kościoła na specjalnej konferencji w dniu 8 sierpnia 1844.

W 1846 roku zorganizował i kierował do marca epic z Nauvoo całej równiny i góry do Wielkiej Soli Basin.

W Utah kościoła w dalszym ciągu rosnąć, ale został zakwestionowany przez rząd USA ze względu na uznanie poligamii Mormoni jako elementem.

Wojny prawie rozwiniętych, ale Mormoni przywódcy zdecydowali kompromisu po walce tylko sporadycznie.

W 1862 i 1882, przeszedł antibigamy ustaw Kongresu, w 1879 Sąd Najwyższy orzekł, że wolności religijnej nie może się domagać jako podstawy do praktykowania poligamii.

W 1890 oficjalnie zakończył Mormons w praktyce, czy w Wikipedii jest małżeństwo.

Nie każdy obsługiwany Young wyborów w kościele liderem.

Sprzeciw ostatecznie wycofał się do innej formie Mormoni kościoły, z których największy (o członkostwo 225000) jest reorganizacji Kościoła Jezusa Chrystusa z tego ostatniego - świętych dni, z siedzibą w Independence, Mo. W zreorganizowane, że Kościół posiada przywództwa słusznie należy do bezpośrednich potomków Józefa Smitha.

Organizacja i przekonań

A 3 - członek pierwszej prezydencji, a 12 - mężczyzna Rady Apostołów stanowią główne założenia - co ciała z Utah - opiera się kościół.

Dwa kworum siedemdziesięciu i Prezesi Biskupi są inne organy którzy przewidują wytyczne do jednostek lokalnych.

Ogólne semiannually konferencje odbywają się w Salt Lake City i regionalne konferencje okresowo w innych dziedzinach.

Lokalne i regionalne przywództwa jest przewidziane przez nieodpłatnego świeckich duchownych.

Mormons korzystania z Biblii, Księga Mormona, a dwa inne znaki do książki Joseph Smith - Nauki i Przymierza oraz Perła Wielkiej Wartości - jak ich standardowych pism. Tak więc te akcje z najbardziej tradycyjnych wierzeń chrześcijaństwa, ale z pewnymi zmianami. Mormons że Bóg nadal wykazują swoje słowo do osób którzy dążą do własnych korzyści, liderów lokalnych jednostek do ich własnej jurysdykcji, a także prezesa - Prorok dla Kościoła jako całości. W 1978 roku, na przykład, Mormoni Kościół Władze ogłosiły, że oni zostali pouczeni przez objawienie do strajku w dół Kościoła byłego polityka wyłączeniem czarnych mężczyzn z kapłaństwa.

Kościół baptizes przez zanurzenie w wieku ośmiu osób starszych. Vicarious chrztu dla tych, którzy padły na wieczność i małżeństwa są dwie charakterystyczne Mormoni praktyk. Ostatnich - dzień świętych wierzyć w postęp wieczne ludzi z duchowej stan śmiertelności, a następnie do Afterlife gdzie wskrzeszeni osób otrzyma swoją nagrodę. kościoła stanowi duży nacisk na badania genealogiczne, aby członkowie mogą być poddawane chrzcielnej obrzędy w imieniu swoich przodków.

Kościół użytkowników zapłacić dziesięcina do wspierania działalności Kościoła liczne i budownictwa oraz prac nad dobrobytu gospodarstw lub innych projektów do produkcji elementów dla ubogich.

Lokalne użytkowników pełny program działa w każdej społeczności, w tym do indywidualnych cotygodniowych spotkań mężczyzn, kobiet, dzieci i młodzieży, oraz dwa spotkania - niedziela szkoły i sakrament - do całego ciała Kościoła.

Więcej niż 37.000 (1989) młodych mężczyzn i kobiet poświęcić dwa lata swojego życia jako misjonarze. Kościoła stanowi duży nacisk na solidarności rodzinnej, która jest wspierana poprzez tygodniowy rodziny wieczorem religijne i rozrywki. Swoje silne opozycji do równych praw Poprawka opiera się na jego przekonania, że może okazać się destrukcyjne skutki dla życia rodzinnego.

Ronald G. Watt

Bibliografia


JB Allen i GM Leonard, The Story of ten ostatni - dzień świętych (1976); LJ Arrington i D Bitton, Mormoni Doświadczenie (1979); Bitton D i M Beecher, Eds. Nowa Odsłon Mormona historia (1987); KJ Hansen, Mormoni i amerykańskie doświadczenia (1981); J Shipps, Mormoni: The Story of a New Religious Tradition (1984).

Mormoni - Latter Day Saints

Zaawansowane Informacje

The Mormons, ponieważ zazwyczaj są one znane, stanowią jedną z najbardziej udanych z nowymi ruchami religijnymi z XIX wieku.

Dziś są one podzielone na dwie główne grupy, Kościół Jezusa Chrystusa Ostatnich - świętych dni, zorganizowany z Salt Lake City, Utah, oraz reorganizacji Kościoła Jezusa Chrystusa Ostatnich - świętych dni, z siedzibą w Independence, Missouri.

Oprócz tych głównych grup szereg mniejszych "fundamentalistów" grupy istnieją.

Dziś kościół Utah roszczeń ponad 3 miliony użytkowników, podczas gdy zreorganizowane Kościół roszczeń o 600000 wyrażających.

Kościół Jezusa Chrystusa Ostatnich - dzień świętych został po raz pierwszy zorganizowany na 6 kwietnia 1830, godz Fayette, Nowy Jork, Joseph Smith.

Wkrótce po jego formacji jej członków została przeniesiona do Kirtland, a następnie Jackson County, Missouri, w wyniku intensywnej one napotkał sprzeciwu.

Oni ostatecznie rozstrzygane na miejsce wezwali Nauvoo na Missisipi w stanie Illinois.

Oto one zbudowane i powodziło się dobrze prosperującej miasta.

W dniu 12 lipca 1843, Smith otrzymał objawienie pozwalające na poligamię, który spowodował cztery złudzeń konwertuje do walki Znaleziono - Mormoni gazety.

Smith została wypowiedziana w dniu 7 czerwca 1844, w tym papier, Expositor Nauvoo, w jednym jego publikacji.

W tym braci Smith spłonął w gazecie urzędu.

W rezultacie Joseph Smith i jego brata Hyrum zostały umieszczone w Kartaginie więzieniu, gdzie na 27 czerwca 1844, które zostały brutalnie zamordowany, gdy mob szturm na więzienie.

Po zabójstwie Joseph Smith większość Mormons przyjął kierownictwo Brigham Young.

Mniejszość zebraliśmy około Józefa prawnych do żony i rodziny stanowią reorganizacji Kościoła.

Pod kierownictwem Młoda Mormons w lewo Nauvoo w 1847 i trekked zachód do Utah.

Tutaj przez ponad trzydzieści lat rządził w Brigham Young Mormoni Kościół i założyła swój obecny wytrzymałość.

Mormoni posiada podwójną podstawą.

Pierwszym z nich jest twierdzenie Józefa Smitha, aby otrzymali złote płyty, na których starożytne Pisma są rzekomo zostały napisane. Smith twierdził, że przetłumaczone tych tablic, a następnie opublikowano je w 1830 jako Księga Mormona. Drugie jest podstawą do roszczenia Smith miał spotkanie z życia Jezusa, a następnie, aby otrzymać dalsze znaki od Boga. istoty te dalsze znaki to można znaleźć w publikacji Mormoni Nauki i Przymierza, natomiast rachunek Joseph Smith spotkanie z Jezusem i odkrycie na Księga Mormona znajduje się w The Pearl of Great Price.

Perła Wielkiej Cena zawiera również teksty dwóch egipskie papirusy, które Joseph Smith twierdził, że jego przetłumaczone plus tłumaczenia niektórych fragmentów Biblii. Wspólnie Księga Mormona, Nauki i Przymierza oraz Perła Wielkiej Wartości stanowią podstawę Mormoni na dalsze objawienia. Od śmierci Smith znaki te zostały uzupełnione przez co Kościół twierdzi, że biorąc pod uwagę dalsze znaki do jej przywódców.

Księga Mormona jest dość prosta przygoda przędzy napisane w stylu biblijnej historii. Opowieść dotyczy dwóch starożytnych cywilizacji położone na kontynencie amerykańskim.

Pierwszy został założony przez uciekinierów z Wieża Babel.

Ci ludzie skrzyżowanymi Europa i wyemigrował do wschodniego wybrzeża Ameryki Środkowej.

Założyciele drugi cywilizacji wyemigrował z około 600 pne Jerozolima.

Ta grupa to powiedział, że skrzyżowanymi na Oceanie Spokojnym w arklike łodzi.

Po przybyciu do Ameryki obu tych grup są powiedział, że założył wielkie cywilizacje.

Pierwszy był znany jako cywilizacja, że w Jaredites.

To było całkowicie zniszczone w wyniku ich uszkodzenia.

Drugą grupą byli bogobojni Żydzi pod kierownictwem pewien człowiek, imieniem Nephi.

Początkowo Nephi grupy powodziło i zbudował wielkie miasta.

Ale jak ich przodków w Palestynie, wielu apostatized i przestał kultu Boga prawdziwego.

W wyniku ich cywilizacji było nękane przez wojny domowe i ostatecznie zniszczone.

Potomków z apostates pozostał na kontynencie północnoamerykańskim jako native Indian.

W Księdze Mormona Indian są znane jako Lamanites którzy, jak wynika z apostazji, otrzymał Klątwa ciemnej skóry.

Księga Mormona twierdzi, że odwiedził Ameryki Chrystusa po Jego zmartwychwstaniu i ujawniła się w Nephites, do którego głosili Ewangelię i dla których założył kościół.

W Nephites zostały ostatecznie zniszczone przez Lamanites w pobliżu wielka bitwa Palmyra, Nowy Jork, około 428 AD.

Prawie 1400 rok później, zgodnie z Mormoni twierdzi, Joseph Smith miał objawił mu rejestr tych cywilizacji w postaci "zreformowanej egipskie hieroglificzne" napisane na złotej płyty.

Z pomocą okularów nadprzyrodzonego, znany jako Urim i Thummim, przetłumaczone na język nieznane Angielski i stał się Księga Mormona.

Zgodnie z art wiary w Kościele Mormona i teologii Księgi Mormona, Mormoni jest w istocie chrześcijańskiej.

Te obecne poglądy, które są podobne do wielu innych kościołów chrześcijańskich, lecz tego podobieństwa jest mylące.

Mormoni teologia nie jest oparte na jego zadeklarowanych artykuły wiary lub nauki Księga Mormona.

Przeciwnie, w istocie pochodzi od Mormona teologii ciągłego znaki otrzymane przez Josepha Smitha i później Mormoni liderów.

Mormoni naucza, że Bóg Ojciec ma ciała i że los człowieka jest stopniowo Godhood.

Ta nauka jest podsumować w popularnych Mormoni mówiąc: "Ponieważ człowiek jest Bogiem był raz: jak Bóg, człowiek może stać się". Ta wiara obejmuje pojęcie utrzymywano uprzednio dusze którzy zyskują na ziemi ciało i stać się ludzi w ramach próbnym doświadczenie, które określa ich przyszłość niebieskiego istnienia.

W przeciwieństwie do nauki Biblii człowiek jest bunt przeciw Bogu, znany w chrześcijańskiej teologii jako spadek, jest uważane za konieczne.

Mormoni teologia uczy, że jeśli Adam nie zjadłeś z zakazanego owocu, on nigdy nie miał dzieci.

Dlatego, aby propagować rasę i spełnić swoje przeznaczenie niebieskich Adam miał do posluszny Bogu.

Tak, w pełnym tego słowa znaczeniu jest to spadek o człowieka, które zapisywane człowieka.

Ta doktryna jest zbudowany w świetle wieczne ewolucyjny postęp, który odzwierciedla myślenie popularnych i naukowych spekulacji na czas Joseph Smith.

Zgodnie z ideą próbny państwa w doktrynie usprawiedliwienia przez wiarę zostaje odrzucony w Mormoni teologii na rzecz zbawienia przez pracuje jako podstawę określenia jej przyszłego sposobu istnienia. Celem Chrystusa obrzędu jest następnie powiedział za zapewnienie, że ludzi będzie wskrzesił z martwych.

Po zmartwychwstaniu, jednak ludzi zostanie przydzielony miejsce w jednym z trzech niebieskich rzędu zgodnie z ich życia mieszkał na ziemi.

W Mormoni Kościół twierdzi, że jest to jedyny prawdziwy Kościół, ponieważ jej liderzy nadal otrzymywać objawienie od Boga.

Ponadto, jak twierdzi, posiada uprawnienia do kapłaństwa Aarona i Melchizedek, w którym jego członkowie męskiej mają być wszczęte.

W organizacji społecznych Mormoni Kościół wykazuje wiele cech podziwu.

Promuje ona obszerne programy opieki dla użytkowników, działa duża organizacja misyjna i edukacyjne, promuje i życia rodzinnego.

Mormons oczekuje się udziału w to, co jest znane jako "świątynia pracy".

Wiąże się to z serwera proxy chrztu dla zmarłych przodków i "niebieskich małżeństwa".

Mormons, że w uzupełnieniu do czasowego małżeństw Kościół użytkowników mogą być szczelnie zamknięte, aby ich rodzin "czas i wieczność" za pomocą procesu znanego jako celestial małżeństwa.

W latach 1960 do społeczności Mormona została niespokojnych przez odmowę czarne do kapłaństwa.

Jednak w 1978 roku prezydent kościoła zadeklarowała, że otrzymał nowe objawienie, które czarne dopuszczone do kapłaństwa.

Obecnie jednym z najbardziej problematyczne kwestie w Mormoni Kościół jest miejscem, kobiet, którzy są wyłączeni z kapłaństwa.

W uzupełnieniu do tych problemów społecznych, historycznych szereg wyzwań rocked Mormoni życia intelektualnego w ostatnich dwóch dekadach.

Są to poważne pytania dotyczące tłumaczenia Księgi Abrahama i Perła Wielkiej Wartości i około Joseph Smith, wizje, i historycznych roszczeń.

Duża część krytyki ma pochodzić z ex-Mormons złudzeń przez to, co oni zobaczyć, jak odmowa hierarchii Kościoła w obliczu poważnych przesłuchania.

Wśród ważniejszych ex-Mormona krytycy są Fawn Brodie, którego biografia Josepha Smitha, nikt nie Knows Moja historia, poważnie podważa oficjalne Mormoni historii, Gerald i Sandra Tanner, którego Mikrofilm Nowoczesna Firma opracowała szereg dokumentów kwestionuje oficjalną wersję wczesnego Mormoni historii i rozwoju doktryny Mormoni.

W Kościele Mormona sobie energicznych debata została przeprowadzona w czasopismach takich jak Dialog i Sunstone.

W rygoru, który z młodszych uczonych Mormoni są skierowane na badanie ich własnej historii w tych czasopismach jest wyraźne wskazanie na mocy Mormoni przetrwać trwałego krytyki.

Chociaż młodych misjonarzy Mormoni Mormoni często mogą przedstawić jako nieco zmodyfikowany American postaci chrześcijaństwa, podejście to nie mało sprawiedliwości albo Mormoni lub teologii chrześcijańskiej tradycji. Jako nowy ruch religijny Mormoni stanowi syntezę, która łączy dynamiczny granicy revivalism, intensywne doświadczenie religijne, ewolucyjnych filozofie i popularnych w odniesieniu do Jezusa i etyki chrześcijańskiej.

Ta kombinacja wierzeń posiada silną atrakcją dla wielu osób niezainteresowanych lub unschooled w historii i teologii chrześcijańskiej.

I Hexham


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


T O'Dea, Mormons; GE Talmage, studium z art wiary; G / S Tanner, Mormoni: Shadow lub Reality.

Część od początku Księgi Mormona Follows

Informacje ogólne

Księga Mormona

Innym Testament Jezusa Chrystusa

Napisał konto


The Hand Mormona


na płyty


Podjęta z tablicami Nephi

Dlatego, że jest to abridgment z zapisem ludzi Nephi, a także z Lamanites - pisemne do Lamanites, którzy są pozostałością po domu Izrael, a także do Żyda i poganina - pisemne drodze przykazanie, również przez ducha proroctwa i objawienia - pisemny i zapieczętowane, i ukryłem się do Pana, że nie mogą być zniszczone - wyjdzie poprzez dar i moc Boga aż do jego interpretacji - opieczętowanych przez strony w Moroni , I ukryłem się do Pana, aby w odpowiednim czasie w drodze na Gentile - interpretacji przez nich dar Boży.

W abridgment zaczerpnięte z Księgi Eter także, co stanowi rekord w Jared ludzi, którzy byli rozproszeni w czasie Pana confounded języku ludu, gdy zostały one budowania wieży, aby dostać się do nieba - Jakie jest pokazanie Reszta aż do Izby Izrael wielkie rzeczy, jakie Pan zrobić dla swoich przodków, i że mogą oni znać przymierza z Panem, że nie są one odtrącić na wieki --

A także do przekonujący z Żydem i Gentile, że Jezus jest Mesjaszem, wieczny Boże, które objawia się ku wszystkim narodom - A teraz, jeżeli nie są one wadami są błędy mężczyzn; Dlatego nie potępiajcie, co Boże, że wy można znaleźć w wyroku spotless - Chrystusa.

Przetłumaczone przez Joseph Smith

Zeznania trzech świadków

Bądź wiadomym aż wszystkie narody, kindreds, językami, i ludzi, ku któremu prac wchodzi: To my, dzięki łasce Boga Ojca i Pana naszego Jezusa Chrystusa, widział płyty, które zawierają tego rekordu, który jest rejestr ludzi Nephi, a także z Lamanites, ich bracia, a także Jared ludzi, którzy przyszli z wieży, co było mówione.

A wiemy też, że zostały one przetłumaczone przez dar i moc Boga, Jego głosu ogłosiła, że ma ku nam; Dlatego wiemy o poręczenie, że praca jest prawdziwe.

I my również świadczą, że musimy postrzegać w sztychy, które są na płyty i zostały one pokazały nam przez moc Bożą, a nie człowiek.

A my z Oświadczam soberness słowa, że anioł Boży zstąpił z nieba, i zaprowadził i położył przed naszymi oczami, że spojrzał i zobaczył płytki i ryciny niej; i wiemy, że jest łaską Bóg Ojciec, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, które oglądaliśmy i ponosi zapis, że te rzeczy są prawdziwe.

I to jest wspaniały w naszych oczach.

Niemniej jednak, głosu Pan nakazał nam, że powinniśmy nosić rejestr; Dlatego, aby być posłusznym aż do przykazania Boże, świadectwo z tych rzeczy.

A jeśli wiemy, że jesteśmy wierni w Chrystusie, my się pozbyć nasze szaty z krwi wszystkich ludzi, i jest nieskazitelna przed wyrokiem - Chrystusa, i wiecznie mieszkać z Nim w niebiosach.

A zaszczyt być do Ojca, i Syna, i Ducha Świętego, który jest jeden Bóg.

Amen.

Oliver Cowdery


David Whitmer


Martin Harris

Osiem zeznania świadków

Bądź wiadomym aż wszystkie narody, kindreds, językami, i ludzi, ku któremu prac wchodzi: To Joseph Smith, czerwiec, tłumacz tej pracy, wykazało nam tablicami, co było mówione, które mają wygląd złotych, a jak wiele liści, jak powiedział Smith przetłumaczone zrobiliśmy uchwyt z naszych rąk, a także widząc w niej ryciny, które ma wygląd antycznych prac, wykonawstwa i ciekawi.

A to my ponosić rekord z soberness słowa, powiedział, że Smith wykazało nam, widzieliśmy i hefted i wiedzieć o poręczenie powiedział, że Smith ma na talerze, które mamy zna.

I damy naszej nazwy aż do świat, aby świat świadkami aż do tego, co widzieliśmy.

A my nie leżą, dawanie świadectwa o Bogu.

Christian Whitmer


Strona Hiram


Jakuba Whitmer


Joseph Smith, s.


Peter Whitmer, Jr


Hyrum Smith


John Whitmer


O Samuel Smith

Zeznania Prorok Joseph Smith

Prorok Joseph Smith własnych słów o nadchodzących dalej z Księgi Mormona:

"Na wieczór z ... dwudziestego pierwszego września (1823) ... I betook siebie i do modlitwy do Boga Wszechmogącego, supplication ...." Chociaż byłem w tym samym akcie wezwanie Boga, odkryła świetle pojawiających się w moim pokoju, który nadal wzrastał, aż do pokoju była lżejsza niż w południe, kiedy od razu personage pojawiły się na moim łóżku, stojących w powietrzu, na nogi nie dotykać podłogi.

"Miał na luźne szaty najbardziej wykwintne bieli. Był to biel nic poza ziemskie miałem ever seen, ani nie sądzę, że wszelkie ziemskie rzeczy mogą być wyświetlane tak wyjątkowo biały i genialny. Jego ręce były nagi, a jego broni również, nieco powyżej nadgarstka, tak, również były nogi naga, podobnie jak jego nogi, nieco powyżej kostki. Jego głowy i szyi były również urodziła.

I może odkryć, że nie miał innej odzieży, lecz na tym szaty, jak to było otwarte, tak abym mógł zobaczyć w jego łonie.

"Nie tylko jego szata była wyjątkowo białe, ale cała jego osoba była poza opis chwały, a Jego oblicze prawdziwie jak błyskawica. Pokój był bardzo lekkie, ale nie tak bardzo jasne, natychmiast wokół jego osoby. Kiedy po raz pierwszy spojrzał na niego, obawiał się, ale strach mnie po lewej. "Wezwał mnie o imię, i rzekł do mnie, że był posłańcem wysyłane z obecności Boga do mnie, i że jego nazwisko było Moroni, że Bóg miał dla mnie do pracy nie, i że moje nazwisko powinno zostać miał na dobro i zło wśród wszystkich narodów, kindreds, i językami, albo że powinien być zarówno dobra i zła religia wśród wszystkich ludzi.

"On powiedzial nie został złożony książka, napisana na złote płyty, co daje rachunek byłego mieszkańców tego kontynentu, a źródłem ich przybywa z sprang.

On także powiedział, że fulness na wieczne został zawarty w Ewangelii, jak wydana przez Zbawiciela do starożytnych mieszkańców "także, iż nie były dwa kamienie w srebro łuki - i te kamienie, mocowanych do pektorału, stanowiły co nazywa się z Urim i Thummim - złożone z płytek oraz posiadania i korzystania z tych kamieni, co stanowi "Widzących", były w starożytności lub byłych razy, i że Bóg przygotował je dla celów tłumaczenia książki.

"Po raz kolejny, on powiedział mi, że kiedy dostał te płyty, które on zna - do czasu, że powinny one być uzyskane nie został jeszcze spełniony - nie powinien wykazywać ich każdej osobie, ani pektorału z Urim i Thummim; tylko do tych, do kogo należy polecił, aby pokazać im, jeśli nie powinienem zostać zniszczone. conversing Choć był ze mną na temat płyty, wizji był otwarty dla mojej uwadze, że mogę zobaczyć miejsca, gdzie zostały zdeponowane płyty, i że tak jasno i wyraźnie, że znał miejsce ponownie, kiedy odwiedził go. "Po tym komunikacie, ujrzałem światło w pokoju natychmiast zacząć gromadzić wokół osoby którzy mu było mówić do mnie, i nadal nie tak, aż do pokoju został ponownie w lewo ciemne, z wyjątkiem tylko wokół niego, od razu, gdy widziałem, jak to było, przewód otwarty aż do nieba, a on wstąpił aż całkowicie zniknął, i było jak było przed tego niebieskiego światła uczynił jej wygląd.

"I świeckich musing na osobliwość na scenie, i znacznie marveling co powiedział było dla mnie tej niezwykłej posłaniec, gdy w środku mojej medytacji, I nagle odkryłem, że mój pokój został ponownie zaczynają się zapaliła, w natychmiast, jak to było, ten sam niebieski posłaniec został ponownie mojego łóżku. "On rozpoczął, i ponownie związanych z tym samym, co uczynił w jego pierwszej wizycie, bez najmniejszej zmienności, która mając zrobić, on poinformował mnie o wielkie orzeczeń, które były najbliższe na ziemi, z wielką desolations głodu, miecza i zarazy, i że te ciężkie wyroki chce pójść na ziemi w tym pokoleniu.

Po tych wydarzeniach związanych z niego ponownie wstąpił jako uczynił przed.

"W tym czasie, tak głębokie wrażenia były dokonane w moim umyśle, że sen uciekły z moich oczu i świeckich skalą w zdumienie co miałem zarówno Widziane i zasłyszane.

Ale co to było moje zaskoczenie, gdy ponownie ujrzałem tym samym komunikatorze w moim łóżku i usłyszał go recytujemy lub powtórzyć jeszcze raz do mnie te same rzeczy, jak poprzednio, i dodał ostrożnie do mnie, informując mnie, że szatan będzie próbował do mnie kusi (w związku z osobą ubogą okoliczności mojego ojca rodziny), aby dostać się do płyty w celu uzyskania bogatych.

To On zakazal mi, że muszę mieć żadnych innych obiektów w celu podniesienia płyty, ale wychwala Boga, i nie może być pod wpływem jakiejkolwiek innej motywacji niż budowania Jego królestwa; inaczej nie mogłem się nimi.

"Po trzeciej wizyty, ponownie wstąpił do nieba, tak jak poprzednio, i byłem znowu w lewo zastanowić się nad dziwności jakie miałem tylko doświadczenie, kiedy niemal natychmiast po niebieskich posłaniec miał z wstąpił do mnie po raz trzeci, kogut zapiał, i stwierdziliśmy, że zbliża się dzień, aby nasze rozmowy muszą być zajmowane przez całą noc.

"I zaraz po wstał z mojego łóżka, i, jak zwykle, udał się do niezbędnych trudu dnia, ale w próbach do pracy na innych razy, znalazłem moje siły wyczerpane tak, aby uniemożliwić całkowicie niezdolna do mnie. Mój ojciec, laboring był którzy wraz ze mną, odkrył coś złego się ze mną i powiedział mi iść do domu. Zacząłem z zamiarem udania się do domu, lecz z uwagi na krzyż ogrodzenia z pola, gdzie byliśmy, mój wytrzymałość całkowicie nie do mnie, a ja bezradna spadła na ziemię, i przez pewien czas był całkiem nieprzytomny z niczego. "Pierwszą rzeczą, że mogę recollect był głosem mówił do mnie, nazywając mnie o imię.

Ja wyjrzałem do góry, i oglądaliśmy ten sam posłaniec stały ponad moją głową, otoczony przez świetle jak poprzednio.

Następnie ponownie związanych mi wszystko, co miał do mnie związane z poprzedniej nocy, i polecił mi iść do mego ojca i powiedzcie mu z widzenia i przykazania, które otrzymał.

"I słuchali, wróciłem do mojego ojca w tej dziedzinie, i recytowane w całej sprawy do niego. On odpowiedział mi, że Boga, i powiedział do mnie, aby pójść i zrobić jak polecił przez poslanca.

I w lewo na polu, i udał się do miejsca, w którym posłaniec miał mi płytki zostały złożone, a ze względu na odrębności w wizji, które miałam dotyczących go, I knew miejsce natychmiastowych, że przybył tam.

"Wygodny dostęp do miejscowości Manchester, Hrabstwo Ontario, stojaki wzgórzu o znacznych rozmiarach, a najbardziej wzniosłych jakichkolwiek w okolicy. Po zachodniej stronie tego wzgórza, niedaleko od góry, pod kamień znaczną rozmiar, położyć płytki, złożony w polu kamień. kamień był gruby i zaokrąglenie w środku na górze strony, i cieńsze w kierunku krawędzi, tak aby środkowej części było widoczne nad ziemią, ale wszyscy wokół krawędzi została pokryta z ziemi. "Po usunięciu ziemi, uzyskanych dźwignia, którą dostał ustalona zgodnie z krawędzi kamienia, oraz z trochę wysiłku podnieść go do góry.

Spojrzałem, a tam rzeczywiście zrobił I oto płytki, Urim i Thummim, i pektorału, jak stwierdzono w komunikatorze.

W oknie, w którym została utworzona przez świeckich r. wraz kamienie w pewnego rodzaju cementu.

W dolnej części pola zostały dwa kamienie crossways w polu, i na tych kamieniach leżał na talerze i inne rzeczy z nimi.

"Udało mi się podjąć próbę ich, ale było zabronione przez komunikator i ponownie został poinformowany, że czas na dostosowanie ich dalej jeszcze nie przybył, nie byłoby go, aż cztery lata od czasu, ale on powiedział mi, że powinno pochodzić z tego właśnie miejsca w jeden rok od tego czasu, i że nie zbiera ze mną, i że powinienem nadal to robić do czasu uzyskania powinny pochodzić z tablic. "Zatem, jak zostało nakazane, poszedł na koniec każdego roku, i za każdym razem taki sam znalazłem tam Poslanca, i otrzymała instrukcje i wywiadu z nim w każdej z naszych rozmów, respektując to, co Pan zamierza zrobić, jak i w jaki sposób Jego królestwo było które mają zostać przeprowadzone w ciągu ostatnich dni.

"Na długość czasu przybył w celu uzyskania płyty, Urim i Thummim, i pektorału. Dwudziesty drugi dzień września, jeden tysięcy osiemset dwadzieścia siedem, po poszedł jak zwykle na koniec drugiego roku do miejsca, gdzie zostały one złożone, tym samym niebieski posłaniec dostarczył je do mnie z tej opłaty: To ja powinien być odpowiedzialny za nimi, że jeśli I powinien niech go beztrosko, lub poprzez wszelkie zaniedbania z kopalni, powinien być wyłączony, ale że jeśli będę korzystać ze wszystkich moich przedsięwzięciach w celu zachowania ich, dopóki on, komunikator powinien wezwanie do nich, powinny one być chronione. "I szybko okazało się, dlaczego otrzymałem takie ścisłe opłat je zachować bezpieczną, i dlaczego był on że posłaniec miał powiedzieć, że kiedy ja miałem zrobić to, co było wymagane w ręku, to on zaproszenie do nich.

Do wcześniej nie było wiadomo, że miałem je, niż najbardziej męczący exertions zostały użyte w celu uzyskania od nich do mnie.

Każdy stratagem, które mogłyby być wynalezione była realizowana w tym celu.

W prześladowania stały się bardziej surowe niż gorzkie i przed, i tłumy były na stale wpisu do nich dostać ode mnie, jeśli to możliwe.

Ale przez mądrość Bożą, pozostawały one bezpieczne w moje ręce, dopóki miałem to przez nich to, co było wymagane w ręku.

Kiedy, zgodnie z ustaleniami, wezwał do nich Poslaniec, wydał ich do niego, a on ma je w swoim opłat, aż po dziś dzień, jest drugi dzień maja, jeden tysięcy osiemset trzydzieści osiem. "

Na pełny zapis można znaleźć Joseph Smith - Historia, w Perła Wielkiej Wartości i Historia Kościoła Jezusa Chrystusa Ostatnich - dzień świętych, tom 1, rozdziały od 1 do 6.

Starożytny rekordu, co wyprowadzeni z ziemi jako głosu ludzi, mówiąc z kurzu i przetłumaczone na nowoczesnej mowie przez dar i moc Boga, co zostało potwierdzone przez Boskiego afirmacji, po raz pierwszy została opublikowana na świat w roku 1830 jako Księga Mormona.

Krótkim wyjaśnieniem na temat Księgi Mormona

Księga Mormona jest święty zapis w starożytnych ludów Ameryki i został wygrawerowany na arkuszy metalu.

Cztery rodzaje metali zapisu płyty są mówił o sobie w książce:

1. Płytki z Nephi, które były dwa rodzaje: Małe i duże płyty Płyty.

Te pierwsze zostały bardziej szczegółowo poświęcone na sprawy duchowe i posługi i nauki proroków, a te ostatnie były zajmowane głównie przez świeckich historii narodów, których dotyczy postępowanie (1 Nephi 9:2 - 4).

Od czasu Mosiah, jednakże również duże płyty główne elementy duchowe znaczenie.

2. Płytki Mormona, które składają się na abridgment przez Mormona z dużych płyt z Nephi, z wielu komentarzach.

Te płyty zawiera także ciąg dalszy historii przez Mormona i uzupełnień przez jego syna Moroni.

3. Płytki do eteru, który przedstawi historię z Jaredites.

Ten zapis został skróconej przez Moroni, którzy dodać własne komentarze i włączyć rejestrowanie z ogólnymi historii pod tytułem "Księga Etera".

4. Płytek z brązu wniesione przez ludzi Lehi od Jerozolima w 600 BC.

Te zawarte "pięć ksiąg Mojżesza, ..., a także zapis Żydów od początku ... aż do rozpoczęcia panowania Sedecjasza, króla judzkiego, a także proroctwa o świętych proroków" ( Nephi 5:11 - 13).

Wiele cytatów z tych płyt, zacytowanie Izajasza i innych proroków biblijnych i nonbiblical, pojawiają się w Księdze Mormona.

Księga Mormona obejmuje piętnaście głównych części lub podziałów, wiadomo, z jednym wyjątkiem, jak książki, z których każdy wyznaczony przez nazwę swojego głównego autora.

Pierwsza część (w pierwszych sześciu książek, kończący się z Omni) jest tłumaczeniem z małych płyt z Nephi.

Między książki Omni i Mosiah jest wstawić nazwie słowa Mormona.

To łączy wstawić rekord wygrawerowany na małych płyt z Mormoni's abridgment z dużych płyt.

Najdłuższy części, z Mosiah do Mormona, rozdział 7, włącznie, jest tłumaczeniem Mormona's abridgment z dużych płyt z Nephi.

Do zawierania części, z Mormona, rozdział 8, do końca wielkości, był wygrawerowany przez Mormona syn Moroni, którzy po ukończeniu zapis życia swego ojca, dokonała abridgment z Jeredzi rekordu (jako Księga Etera) i później dodano części znanej jako Księga Moroniego.

Lub o rok AD 421, Moroni, ostatniego z Nefici proroka - historycy, zapieczętowanych sacrum rekord i ukrył go do Pana, które mają być wprowadzone w ostatnich dniach, zgodnie z przewidywaniami, jak głos Boga poprzez jego starożytnej proroków.

W AD 1823, tym samym Moroni, potem wskrzeszeni personage, odwiedził Prorok Joseph Smith, a następnie wydał wygrawerowane tablice do niego.

O tym wydaniu: Kilka drobnych błędów w tekście zostały utrwalać w minionych edycjach Księgi Mormona.

To wydanie zawiera poprawki, które wydają się właściwe, aby doprowadzić do zgodności materiału z prepublication rękopisów i wydań początku edytowany przez Proroka Józefa Smitha.

The First Book of Nephi

Jego panowania i Ministerstwo

W związku z Lehi i jego żona Sariah i jego czterech synów, jest nazywany, (najstarszy na początku) Laman, Lemuel, Sam, Nephi.

Pan ostrzega Lehi do odejścia z ziemi Jerozolima, bo prorokuje, aż do ludzi związanych z ich winy, a oni starają się zniszczyć jego życia.

On wziął trzy dni drogą na pustynię z rodziną.

Nephi bierze jego bracia i returneth do ziemi Jerozolima po rekord na Żydów.

W związku z ich cierpienia.

Stają się one córek Izmaela do żony.

Stają się one ich rodzin i odejść na pustynię.

Ich cierpień i udręk na pustyni.

W trakcie ich podróży.

Przychodzą do wielkich wód.

Nephi's braci rebeliantów przeciwko niemu.

On confoundeth nich, i buduje statek.

Wymagają one nazwę miejsca laski.

Krzyżują się one dużą wody do ziemi obiecanej, i tak dalej.

To jest zgodnie z rachunku Nephi, lub innymi słowy, Ja, Nephi, napisał ten rekord.

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 1

1 Nephi 1:1.

Ja, Nephi, które zostały urodzone z pięknych rodziców, więc byłem nieco nauczanych we wszystkich nauki mojego ojca, ponieważ widzieli i wiele udręk w trakcie moich dni, jednak po bardzo cieszy się z Panem we wszystkich moich dni; Tak, miał wielką wiedzę na temat dobra i tajemnic Boga, dlatego ja się zapis mojego postępowania w mój dzień.

1 Nephi 1:2.

Tak, ja się zapis w języku mojego ojca, który polega na uczeniu się Żydów i języka Egipcjan.

1 Nephi 1:3.

I wiem, że rekord, który robię, jest prawdziwe, i robię to z własnej strony kopalni, i sprawiają, że zgodnie z moją wiedzą.

1 Nephi 1:4.

Aby się spełniło w rozpoczęciu pierwszego roku panowania Sedecjasza, króla judzkiego, (mój ojciec, Lehi, mając na Jerozolima mieszkali we wszystkich jego dzień) oraz w tym samym roku przybył tam wielu proroków, aż prorokując ludzi, że muszą one nawrócicie, ani wielkiego miasta Jerozolima muszą zostać zniszczone.

1 Nephi 1:5.

Dlatego skierował ją przekazać, że mój ojciec, Lehi, jak on poszedł dalej modlił się do Pana, tak, nawet z całego swego serca, w imieniu swego ludu.

1 Nephi 1:6.

Kiedy się modlił się do Pana, nie przyszła słup ognia i zamieszkał na skale przed nim, a on zobaczył i usłyszał wiele, a ze względu na to, co widział i słyszał uczynił Quake i drżeć wyjątkowo.

1 Nephi 1:7.

Kiedy że wrócił do swego domu na Jerozolima i Odlał się na jego łóżko, jest pokonać z duchem i rzeczy, które jeszcze nie widział.

1 Nephi 1:8.

I w ten sposób pokonać ich z Ducha Świętego, był zabrany na wizji, nawet, że widział niebo otwarte i myślał widział Bóg posiedzenia na jego tronie, otoczony z numberless concourses aniołów w postawie śpiewając i wysławiając Boga swego .

1 Nephi 1:9.

Kiedy zobaczył, że malejącym Jeden spośród niebie, i on, że oglądaliśmy Jego luster było, że z wyżej słońce w południe - dzień.

1 Nephi 1:10.

A on zobaczył także dwanaście innych niego, a ich jasność nie przekracza z gwiazd na sklepieniu.

1 Nephi 1:11.

A oni przyszli i poszli dalej w dół na powierzchni ziemi, a po raz pierwszy wszedł i stanął przed moim Ojcem, i dał mu książkę, i Bade mu, że powinien przeczytać.

1 Nephi 1:12.

Kiedy on odczytywać jako że był napełniony Duchem Pana.

1 Nephi 1:13.

Potem czytać, mówiąc: Wo, wo, aż Jerozolima, Widziałem twoje obrzydliwości!

Tak, i wiele rzeczy zrobił mój ojciec czytać dotyczące Jerozolima - że powinny zostać zniszczone, a mieszkańcy, wiele powinno psucia przez miecz, i wiele powinny być przeprowadzane od niewoli do Babilonu.

1 Nephi 1:14.

Kiedy że kiedy mój ojciec miał czytać i nie widzieli cudownego i wiele rzeczy, uczynił wiele rzeczy exclaim Pana, takich jak: Wielka i cudownego są Twoje dzieła, Panie Boże wszechmogący!

Twój tron jest wysoka w niebiosach, i twoja moc i dobroć i miłosierdzie jest ponad wszystkim mieszkańcom ziemi, a ponieważ Ty miłosierny, Ty nie cierpią tych, którzy się do ciebie, że się zginie!

1 Nephi 1:15.

W ten sposób został po języku mojego ojca w jego chwaląc Boga, bo jego dusza nie cieszcie się, i całe jego serce zostało wypełnione, ze względu na to, co on widzi, yea, co Pan mu pokazano.

1 Nephi 1:16.

A teraz, Nephi, nie dopełnię uwagę na to, co mój ojciec ma napisane, napisane, bo wiele rzeczy, które widział w wizji i marzeń, a także ma on napisany wiele rzeczy, których prorokował i mówił do swego dzieci, które nie dopełnię.

1 Nephi 1:17.

Ale dokonuje konto mojego postępowania w mój dzień.

Oto dokonania abridgment z zapisem mojego ojca, na talerze, które zawarłem z kopalni własne ręce; Dlatego, po skróconej Mam rekord mojego ojca wtedy wystawić rachunek mego życia.

1 Nephi 1:18.

W związku z tym chciałbym abyście wiedzieli, że po Pana wykazał tak wiele rzeczy, aż do cudownego mój ojciec, Lehi, yea, dotyczące zniszczenia Jerozolima, oto on poszedł dalej wśród ludzi, i zaczęli prorokować i oświadczyć im dotyczące rzeczy, które miał zarówno Widziane i zasłyszane.

1 Nephi 1:19.

Kiedy że Żydzi nie fałszywa go ze względu na to, co zeznał on z nich, bo naprawdę świadczy o ich nieprawości i ich obrzydliwości, a on zeznał, że to, co widział i słyszał, a także to, co on przeczytać w książce, objawia się wyraźnie na przyjście Mesjasza, a także wykupu w świat.

1 Nephi 1:20.

A gdy Żydzi usłyszeli te rzeczy były one angry z nim, tak, jak z dawnych proroków, którego mieli wyrzucać, i kamienowali, a zabity, a także dążyć do swego życia, aby mogli zabrać ją.

Ale oto Ja, Nephi, pokażemy wam, że oferta miłosierdzie Pana jest ponad wszystkim tych, których On wybrał, ponieważ ich wiara, aby uczynić je aż do potężnych mocy wybawienie.

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 2

1 Nephi 2:1.

Dla oto się spełniło, że Pan mówił do mój ojciec, tak, nawet we śnie, i rzekł mu: Błogosławiony jesteś Lehi, ze względu na to, co ty zrobić, bo Ty i był wierny aż do zadeklarowanych tym ludziom to, co ci rozkazałem, oto one starać się zabrać twojego życia.

1 Nephi 2:2.

Kiedy Pan rozkazał, że mój ojciec, nawet we śnie, że powinien on podjąć jego rodziny i odejść na pustynię.

1 Nephi 2:3.

Kiedy że był posłusznym aż na słowo Pana, Dlatego on uczynił tak, jak mu Pan rozkazał.

1 Nephi 2:4.

Kiedy że wyjechał na pustynię.

On opuścił dom, i ziemię jego dziedzictwo, a jego złota, srebra i jego, i jego cenne rzeczy, i nic nie wziął ze sobą, chyba to było jego rodziny, oraz przepisów, i namioty, i odszedł na pustynię.

1 Nephi 2:5.

Potem przyszedł przez granice w pobliżu brzegu Morza Czerwonego, a on podróżował na pustyni w granicach, które są bliżej Morza Czerwonego, i uczynił podróż w pustyni z jego rodziny, która składała się z moją matką, Sariah, i moim starszym braciom, którzy byli Laman, Lemuel i Sam.

1 Nephi 2:6.

Kiedy że kiedy podróżował trzy dni na pustyni, rozbił swój namiot w dolinie przez strony rzeki wody.

1 Nephi 2:7.

Kiedy, który zbudował ołtarz z kamieni, i złożył ofiarę dla Pana, i dał podziękowania dla Pana, Boga naszego.

1 Nephi 2:8.

Kiedy on, że nazwę rzeki, Laman i opróżnia do Morza Czerwonego, a dolina była w granicach w pobliżu ujścia.

1 Nephi 2:9.

A kiedy mój ojciec, widząc, że wody rzeki opróżnione do fontanny Morza Czerwonego, on rzekł Laman, mówiąc: "O ty, że należy jak mightest aż do rzeki, ciągle działa fontanna na wszystkich sprawiedliwość!

1 Nephi 2:10.

On również Lemuel rzekł: "O ty, że należy jak mightest aż do doliny, stanowczy i wytrwali, i nieruchome w zachowaniu przykazań Pana!

1 Nephi 2:11.

Teraz ten mówił, ze względu na stiffneckedness z Laman and Lemuel, bo oto oni nie szemrzecie w wielu rzeczy przed ich ojca, ponieważ był człowiekiem odkrywczy, i doprowadziło ich z ziemi Jerozolima, do opuszczenia kraju swego dziedzictwa , A ich złota, srebra i ich, i ich cennych rzeczy, do psucia się w pustynię.

I to oni powiedzieli uczynił ze względu na jego wyobraźnię głupim sercu.

1 Nephi 2:12.

A zatem Laman and Lemuel, jest najstarszy, nie szemrzecie przeciw ich ojca.

A oni nie szemrzecie, bo nie wiedziałem, że relacje z Bogiem którzy mieli je utworzyły.

1 Nephi 2:13.

Ani oni nie wierzą, że Jerozolima, że wielkie miasta, mogą być zniszczone według słów proroków.

A były one podobne do Żydów, którzy byli w Jerozolima, którzy starali się zabrać do życia mojego ojca.

1 Nephi 2:14.

Kiedy że mój ojciec mówił do nich w dolinie Lemuel, moc, będąc napełniony Duchem, aż do ich klatek nie wstrząsnąć przed nim.

Czynił on to confound, że oni nie odważył wypowiem przeciw niemu; Dlatego, że uczynił tak, jak rozkazał im.

1 Nephi 2:15.

A mój ojciec mieszkał w namiocie.

1 Nephi 2:16.

Kiedy, że Ja, Nephi, jest bardzo młody, jednak jest w dużym człowieka, a także mając na wielkie pragnienia, aby wiedzieć, z tajemnic Boga, Dlatego, I did wołanie Pana, i oto uczynił mnie odwiedzić, i nie łagodzą moje serce I nie wierzę, że wszystkie słowa, które zostały wypowiedziane przez mojego ojca; Dlatego, nie buntują się przeciwko niemu aż tak jak moi bracia.

1 Nephi 2:17.

I rzekł Sam, co znane mu rzeczy, które Pan objawił mi przez swego Ducha Świętego.

Kiedy on, że uwierzył w moje słowa.

1 Nephi 2:18.

Ale oto Laman and Lemuel nie słuchali moich słów, i martwią się ze względu na ich twardość serca I wołał do Pana dla nich.

1 Nephi 2:19.

Kiedy że Pan mówił do mnie, mówiąc: Błogosławiony jesteś, Nephi, ponieważ twoja wiara, Tyś dla mnie szukał pilnie, z pokorą serca.

1 Nephi 2:20.

A ponieważ będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie prosperować, i będzie prowadził do ziemi obietnicy, tak, nawet ziemi, którą ja przygotowałam dla was; yea, kraju, którego wybór jest przede wszystkim innych krain.

1 Nephi 2:21.

A ponieważ twoich braci buntują się przeciwko tobie, są one odcięte od obecności Pana.

1 Nephi 2:22.

A ponieważ będziesz zachowywać moje przykazania, będziesz być władcą i nauczyciel w twoich braci.

1 Nephi 2:23.

Oto bowiem w tym dniu, że buntują się przeciwko mnie, ja byś je nawet o ból klątwy, i nie mają władzy nad twoje potomstwo z wyjątkiem oni rebeliantów przeciwko mnie.

1 Nephi 2:24.

A jeśli tak jest, że buntują się przeciwko mnie, to jest plaga aż twoje potomstwo, mieszać je w sposób pamięć.

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 3

1 Nephi 3:1.

Kiedy, że Ja, Nephi, wrócił z mówienia z Panem, do namiotu mojego ojca.

1 Nephi 3:2.

Kiedy on, że mówił do mnie, mówiąc: Oto miałem sen sen, w którym Pan polecił mi, że ty i twoi bracia zwracają się Jerozolima.

1 Nephi 3:3.

Dla oto Labana ma zapisu Żydów, a także genealogii moich przodków, i są one engraven na tablice z brązu.

1 Nephi 3:4.

Dlatego Pan polecił mi, że ty i twoi bracia powinny Idź do domu Labana, i dążyć do rejestrów, i wprowadzają je tu na pustyni.

1 Nephi 3:5.

A teraz, oto twój bracia szemrzecie, mówiąc jest to trudne rzeczy, które są wymagane od nich, lecz oto Ja nie wymaga on od nich, ale jest to przykazanie Pana.

1 Nephi 3:6.

Dlatego idź, synu mój, i będziesz się cieszy z Panem, bo ty nie szemrali.

1 Nephi 3:7.

Kiedy, że Ja, Nephi, rzekł do mego ojca: pójdę i to, co Pan nakazał, wiem, że Pan nie daje przykazania, aż dzieci mężczyzn, chyba on przygotuje drogę do im, że mogą one osiągnąć rzeczy, które commandeth im.

1 Nephi 3:8.

Kiedy że kiedy mój ojciec usłyszał te słowa był wyjątkowo radosna, bo wiedzieli, że był Pan błogosławi.

1 Nephi 3:9.

Ja, Nephi, i moi bracia wzięli nasze drogi przez pustynię, z naszych namiotów, aby przejść do ziemi Jerozolima.

1 Nephi 3:10.

Kiedy mieliśmy, że kiedy poszedł do ziemi Jerozolima, Ja i moi bracia nie konsultuje się z jednym z innym.

1 Nephi 3:11.

A my, rzucając losy - którzy z nas powinien iść w domu aż do Labana.

Kiedy że los padł na Laman; Laman i udał się w domu aż do Labana, a on rozmawiał z nim jak on siedział w swoim domu.

1 Nephi 3:12.

A on pożądany Labana zapisów, które zostały engraven na tablice z brązu, która zawierała genealogii mojego ojca.

1 Nephi 3:13.

A oto przyszedł do niego przejść, że Laban rozgniewał, i utopił go w jego obecności, a on nie chciał, że powinien on mieć rekordy.

Dlatego, rzekł do niego: Oto ty zbrodniarzem, i będę cię zabije.

1 Nephi 3:14.

Ale Laman uciekli z jego obecności, i powiedział to, co uczynił Labana, do nas.

I zaczęliśmy się wyjątkowo bolesne, i bracia moi byli aż o powrocie do mojego ojca na pustyni.

1 Nephi 3:15.

Ale oto rzekł do nich: Jak Pan żyje, i jak żyjemy, nie będziemy iść w dół aż do naszego ojca na pustyni, dopóki mamy osiągnąć rzeczy, które Pan nakazał nam.

1 Nephi 3:16.

Dlatego, niech nam być wiernymi w zachowaniu przykazań Pana, więc niech nam zejść na ziemię nasze dziedzictwo ojca, oto wyjechał złota i srebra, i wszelkiego bogactwa.

A wszystko to zrobić, ponieważ On z przykazań Pana.

1 Nephi 3:17.

Wiedział bowiem, że Jerozolima musi być zniszczona, ze względu na zło ludzi.

1 Nephi 3:18.

Dla oto one odrzucone słowa proroków.

Dlatego, jeżeli mój ojciec powinien mieszkać w kraju po On był rozkaz do ucieczki z kraju, oto on także zginie.

Dlatego musi ona musi być, że uciekają z kraju.

1 Nephi 3:19.

A oto, to jest mądrość w Bogu, że powinniśmy otrzymać te rekordy, byśmy mogli zachować aż do naszych dzieci języka naszych przodków;

1 Nephi 3:20.

A także, że możemy zachować do nich słowa, które zostały wypowiedziane przez usta wszystkich świętych proroków, które zostały dostarczone im przez Ducha Świętego i moc Bożą, ponieważ świat zaczął, nawet w dół aż do chwili obecnej.

1 Nephi 3:21.

Kiedy po tym, że język nie sposób przekonać I bracia moi, że mogą być one wiernym w zachowaniu przykazań Bożych.

1 Nephi 3:22.

Kiedy my, że zszedł na ziemię naszego dziedzictwa, a my nie zbierają nasze złoto, srebro i nasze, a nasze cenne rzeczy.

1 Nephi 3:23.

Potem mieliśmy zebrane te rzeczy razem, udałem się ponownie aż do domu Labana.

1 Nephi 3:24.

Kiedy wyszedł, że aż w Labana, i żądane mu, że dałoby nam rekordy, które zostały engraven na tablice z brązu, na które chcielibyśmy dać mu nasze złoto, srebro i nasze, i wszystkie nasze cenne rzeczy.

1 Nephi 3:25.

Kiedy zobaczył, że gdy Laban naszej własności, i że był bardzo wielki, uczynił pożądania po to, że tak nam się utopił, i wysłał swoje sługi do zabijajcie nas, że może uzyskać naszą własnością.

1 Nephi 3:26.

Kiedy my, że nie ucieknie przed pracowników Labana, a my zostali zmuszeni do opuszczenia za naszą własnością, a on padł w ręce Labana.

1 Nephi 3:27.

Kiedy my, że uciekli na pustynię, i pracowników Laban nie dogoni nas, a my ukrył się w jamie w skale.

1 Nephi 3:28.

Kiedy Laman że rozgniewał się na mnie, a także z moim ojcem, a także był Lemuel, bo aż wysłuchał słów Laman.

Dlatego Laman and Lemuel nie mówić wiele słów trudno nam ich młodszych braci, a oni nawet nie dotknie nas o laskę.

1 Nephi 3:29.

Kiedy, jak oni nas uderzył z laską, oto anioł Pański wszedł i stanął przed nimi, i mówił do nich, mówiąc: Dlaczego wy pobiję swój młodszy brat z laską?

Czyż nie wiecie, że Pan go wybrał się nad tobą, a to z powodu swojej winy?

Oto wy pójdziecie do Jerozolima ponownie, a Pan wydaje Labana w twoje ręce.

1 Nephi 3:30.

A po anioł miał do nas mówił, wyjechał.

1 Nephi 3:31.

A po anioł miał odszedł, Laman and Lemuel ponownie zaczął szemrzecie, mówiąc: Jak to jest możliwe, że Pan wybawi Labana w nasze ręce?

Oto jest potężny człowiek, i może on polecenia pięćdziesiąt Tak, może nawet zabić pięćdziesięciu potem, dlaczego nie nam?

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 4

1 Nephi 4:1.

Kiedy że mówił do braci moich, mówiąc: Chodźmy znów aż Jerozolima, i niech nam być wiernymi w zachowaniu przykazań Pana, bo oto on jest mocniejsze niż wszystkie ziemie, a następnie, dlaczego nie mocniejsze niż Laban i jego pięćdziesiątką, yea, lub nawet niż jego dziesiątki tysięcy?

1 Nephi 4:2.

Dlatego idźmy; nas być silnym jak do Mojżesza, bo naprawdę mówił do wód Morza Czerwonego i one podzielone tu i tam, i nasi ojcowie przybyli poprzez, z niewoli, po suchej ziemi, i wojska Faraon się i nie zostały zatopione w wodach Morza Czerwonego.

1 Nephi 4:3.

Teraz oto wy wiecie, że jest to prawdą, a wy wiecie, że anioł On zna was; Dlatego może macie wątpliwości?

Chodźmy; Pan jest w stanie dostarczyć nam, tak jak nasi przodkowie, i aby zniszczyć Labana, nawet jak Egipcjanie.

1 Nephi 4:4.

Teraz, gdy miałem mówił te słowa, zostały one jeszcze rozgniewał, i nadal nie szemrzecie, jednak oni się do mnie, aż przyszedł nas bez ścian Jerozolima.

1 Nephi 4:5.

A było w nocy, i spowodował, że powinny one ukrywać się bez ścian.

A oni po ukrywał się, Ja, Nephi, crept do miasta i poszedł dalej w kierunku domu Labana.

1 Nephi 4:6.

I był prowadzony przez Ducha, nie wiedząc, z wyprzedzeniem co powinienem zrobić.

1 Nephi 4:7.

I poszedł jednak dalej, i jak wszedł w pobliżu aż do domu Labana ujrzałem człowieka, a on spadł na ziemię przede mną, bo była pijana winem.

1 Nephi 4:8.

A kiedy przyszli do niego znalazłem, że Laban.

1 Nephi 4:9.

I oglądaliśmy Jego miecz, dobył go, a ja dalej z pochwy, i hilt nich była ze szczerego złota, a jego wykonanie było wyjątkowo dobrze, i widziałem, że jego ostrze było z najcenniejszych stali.

1 Nephi 4:10.

Kiedy byłem, że ograniczane przez Ducha Świętego, które powinno zabić Labana, ale ja powiedziałam w moim sercu: Nie ma w każdej chwili Ja tracę krwi człowieka.

I skurczył i to, że nie może go zabić.

1 Nephi 4:11.

A Duch rzekł do mnie: Oto Pan wydał go w twoje ręce.

Tak, ja też wiedziałem, że starał się zabrać moje własne życie, tak i on nie słuchali przykazań Pana, a On również zajął się naszą własnością.

1 Nephi 4:12.

Kiedy że Duch rzekł do mnie: zabijajcie go, Pan wydał go w ręce twoje;

1 Nephi 4:13.

Oto Pan slayeth grzesznika do wyprowadź jego prawych celów.

Lepiej, aby jeden człowiek zginął, niż że naród powinien dwindle i psucia się w niewierze.

1 Nephi 4:14.

A teraz, kiedy, Nephi, gdyby usłyszał te słowa, przypomnieć słowa, które Pan mówił do mnie na pustyni, mówiąc, że: Ponieważ twoje potomstwo będą zachowywać moje przykazania, będą prosperować w ziemi obietnicy.

1 Nephi 4:15.

Tak, ja również i myśli, że może nie strzegą przykazań Pana, zgodnie z prawem Mojżesza, chyba powinny mieć prawo.

1 Nephi 4:16.

I wiedziałem też, że prawo zostało engraven na tablice z brązu.

1 Nephi 4:17.

I znowu: Ja wiedziałem, że Pan wydał w moje ręce Laban do tego przyczyną - żeby uzyskać rekordy według Jego przykazań.

1 Nephi 4:18.

Dlatego nie słuchał głosu Ducha Świętego, i wziął Labana przez włosy z głowy, i uderzył się głową z własnego miecza.

1 Nephi 4:19.

A po I had off uderzył głową z własnego miecza, wziął szaty Labana i umieścić je na moje własne ciało, tak, nawet co whit, a ja nie szaty na jego pancerz o moich biodrach.

1 Nephi 4:20.

A po I uczynił to, I poszedł dalej aż do skarbu Labana.

A jak poszło dalej w kierunku skarbu Labana, oto Widziałem sługi Labana którzy mieli klucze do skarbca.

I nakazał mu głosu w Labana, że powinien iść ze mną do skarbony.

1 Nephi 4:21.

A on mi się zapełnić swego pana, Labana, bo oglądaliśmy na odzieży a także na temat mojego miecza opasawszy biodra.

1 Nephi 4:22.

A On rzekł do mnie dotyczące starszyźnie żydowskiej, wiedząc, że jego kapitan, Labana, był przez noc wśród nich.

1 Nephi 4:23.

I mówił do niego, jak gdyby była ona Labana.

1 Nephi 4:24.

I także mówił mu, że powinien nosić ryciny, które były na tablice z brązu, na mój starszy bracia, którzy byli bez ścian.

1 Nephi 4:25.

I również bade mu, że powinien się do mnie.

1 Nephi 4:26.

Wtedy, przy założeniu, że mówił z braćmi z Kościoła, i że byłem naprawdę, że Laban którego miałem zabici Dlatego uczynił Mnie naśladuje.

1 Nephi 4:27.

A On rzekł do mnie wiele razy dotyczące starszyznę żydowską, jak i poszedł dalej aż do moich braci, którzy byli bez ścian.

1 Nephi 4:28.

Kiedy zobaczył, że kiedy Laman mnie był wyjątkowo frightened, a także Lemuel i Sam.

A oni uciekli przed mojej obecności, bo było rzekome Labana, że zabity miał do mnie i starali się zabrać ich życiu również.

1 Nephi 4:29.

Kiedy zadzwoniłem, że po nich, a oni mnie nie słuchają; Dlatego oni nie przestają uciekać z mojej obecności.

1 Nephi 4:30.

Kiedy że kiedy sługa Labana oglądaliśmy braci moich zaczął drżeć, i była o uciekać przede mną i powrócić do miasta Jerozolima.

1 Nephi 4:31.

A teraz, Nephi, jako człowiek w dużej człowieka, a także po otrzymaniu dużo siły Panu, dlatego też nie zatrzymają się na sługę Labana, która odbyła się mu, że nie powinna uciekać.

1 Nephi 4:32.

Kiedy mówił, że ja z nim, że gdyby chciał słuchali moich słów, jak Pan żyje, i jak żyć, tak że nawet jeżeli byłby on słuchali naszych słów, by oszczędzić swoim życiu.

1 Nephi 4:33.

I mówił do niego, nawet z przysięgą, że nie obawiają się, że powinien on być wolnym człowiekiem jak do nas, jeśli chciał zejść na pustyni z nami.

1 Nephi 4:34.

I także mówił mu, mówiąc: Na pewno Pan nakazał nam to zrobić rzeczy, a my nie być sumienny w zachowaniu przykazań Pana?

Dlatego, jeśli ty idź na pustynię, aby mój ojciec, ty będziesz mieć miejsce u nas.

1 Nephi 4:35.

Kiedy Zoram, że nie podejmują odwagę na słowa, które mówił.

Teraz Zoram było imię i nazwisko pracownika, a on obiecał, że chciał zejść na pustynię aż do naszego ojca.

Tak, i on również złożył przysięgę nam że spóźni się z nami z tego czasu dalej.

1 Nephi 4:36.

Teraz zostały pragnąc, że powinien on spóźni się z nami na ten powoduje, że Żydzi mogą nie wiedzieć, dotyczące naszego lotu na pustynię, bo one powinny dążyć do nas i nas zniszczyć.

1 Nephi 4:37.

Kiedy Zoram, że kiedy miał złożył przysięgę nam nasze obawy dotyczące go nie przestanie.

1 Nephi 4:38.

Kiedy uznał, że tablice z brązu i sługa Labana, i odszedł na pustynię, i wyruszył ku namiot naszego ojca.

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 5

1 Nephi 5:1.

Kiedy po tym musieliśmy zejść na pustynię aż do naszego ojca, oto był wypełniony radością, a także moja matka, Sariah, była wyjątkowo radosna, bo naprawdę miał żałobę ze względu na nas.

1 Nephi 5:2.

Dla miała rzekomej że mieliśmy zginął na pustyni, i ona również miała skarżył przed moim ojcem, informując go, że był człowiekiem odkrywczy, mówiąc: Oto ty doprowadziły nas dalej od ziemi, naszego dziedzictwa, a moi synowie nie są więcej, a my psucia się w pustynię.

1 Nephi 5:3.

A po ten sposób języka miała moja matka skarżył przed moim ojcem.

1 Nephi 5:4.

A on miał się stać, że mój ojciec mówił do niej, mówiąc: wiem, że jestem człowiekiem odkrywczy, bo gdybym nie widział, co Boga w wizji I nie powinien mieć znane w dobroć Boga, ale tam przy Jerozolima, i że zginął z moich braci.

1 Nephi 5:5.

Ale oto mam otrzymali ziemię obietnicy, w którym rzeczy zrobić, radujcie się, tak, wiem, że Pan wybawi moich synów z rąk Labana, i wprowadzają je ponownie do nas na pustyni.

1 Nephi 5:6.

A po tym języku nie sposób mój ojciec, Lehi, komfort mojej matki, Sariah, dotyczące nas, a my wyruszył na pustyni aż do ziemi Jerozolima, aby uzyskać zapis Żydów.

1 Nephi 5:7.

A kiedy wrócili do namiotu mojego ojca, oto ich radość była pełna, i moja matka była pocieszeni.

1 Nephi 5:8.

Wtedy mówił, mówiąc: Teraz wiem o poręczenie, że Pan nakazał mój mąż do ucieczki na pustynię, tak i Ja również wiedzieć o poręczenie, że Pan chronione moich synów, i wydał ich na rękach Laban, i biorąc pod uwagę ich mocy którego mogą one osiągnąć rzeczy, które Pan nakazał im.

A po tym języku nie sposób się wypowiadać.

1 Nephi 5:9.

Kiedy nie cieszcie się, że wyjątkowo, a nie składać ofiary i całopalenia dla Pana, i odmówiwszy dziękczynienie Bogu Izrael.

1 Nephi 5:10.

A oni po odmówiwszy dziękczynienie Bogu Izrael, mój ojciec, Lehi, wziął zapisy, które były engraven na tablice z brązu, i uczynił je wyszukiwania od początku.

1 Nephi 5:11.

Potem oglądaliśmy, że nie zawierają one pięć ksiąg Mojżesza, który wydał pod uwagę utworzenie przez świat, a także Adam i Ewa, którzy byli nasi rodzice po raz pierwszy;

1 Nephi 5:12.

A także rejestr Żydów od początku, aż do rozpoczęcia panowania Sedecjasza, króla judzkiego;

1 Nephi 5:13.

A także proroctwa o świętych proroków, od początku, aż do rozpoczęcia panowania Sedecjasza, a także wielu proroctwa, które zostały wypowiedziane przez usta Jeremiasza.

1 Nephi 5:14.

Kiedy że mój ojciec, Lehi, również znalazł się na jeden z brązu tablice genealogiczne swoich przodków; Dlatego On wiedział, że był potomkiem Józefa; yea, którzy nawet, że Józef był synem Jakuba, którzy została sprzedana w Egipt, i którzy zostało zachowane w ręce Pana, który chciał zachować swego ojca, Jakuba, i wszystkich jego gospodarstwa domowego z perishing z głodu.

1 Nephi 5:15.

A były one doprowadziły obecnie niewoli i na ziemi Egipt, przez tego samego Boga, którzy mieli zachowane.

1 Nephi 5:16.

A więc mój ojciec, Lehi, nie odkrycia genealogiczne swoich przodków.

Laban też był potomkiem Józefa Dlatego on i jego przodkowie miał przechowywane zapisy.

1 Nephi 5:17.

A teraz, kiedy mój ojciec, widząc wszystkich tych rzeczy, był napełniony Duchem, i zaczęli prorokować dotyczące jego potomstwo

1 Nephi 5:18.

Że te tablice z brązu powinna iść dalej aż do wszystkich narodów, kindreds, języki, a ludzie którzy byli jego potomstwo.

1 Nephi 5:19.

Dlatego, mówił, że te tablice z brązu nigdy nie powinien psucia; nie powinny one być wygaszone więcej czasu.

Wtedy prorokowałem wiele rzeczy dotyczących jego potomstwo.

1 Nephi 5:20.

Kiedy tak daleko, że ja i mój ojciec przechowywane przykazań, którymi Pan nakazał nam.

1 Nephi 5:21.

A mieliśmy uzyskanych zapisów, które Pan nakazał nam, i wyszukuje je i stwierdził, że zostały one wskazane, tak, nawet bardzo warto do nas, tak że możemy zachować przykazań Pana nasze dzieci.

1 Nephi 5:22.

Dlatego, była mądrość w Panu, że należy przeprowadzać je z nami, jak wyruszył w kierunku pustyni ziemi obietnicy.

Pierwszej Księgi Nephi Rozdział 6

(w dalszym ciągu...)


Mormons

Informacje Katolicki

(Zwany także Kościół Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich Świętych).

To było jej ciało religijnego pochodzenia w pierwszej połowie XIX wieku.

Joseph Smith, założyciel i pierwszy prezydent sekty, był synem rolnika z Vermont, a urodził się w Sharon miasta, Windsor County, w tym stanie, na 23 grudnia 1805.

Na wiosnę 1820, natomiast mieszka z rodzicami w Manchesterze, Ontario (obecnie Wayne) County, Nowy Jork, był głęboko zaniepokojony na temat jego zbawienia, warunek częściowo wywołane przez ożywienie religijne, które proselytized kilka swoich krewnych do Presbyterian Wiary.

Józef był nachylony ku Metodyzm; do zaspokojenia jego umysłu, do których jeden z istniejących sekt powinien dołączyć, chciał Bożego wskazówki, i twierdził, że otrzymał w odpowiedzi na modlitwę nawiedzilo z dwóch chwalebnych ludźmi, którzy oznajmili mu, aby nie łączyć się do żadnej z tych Kościołów, ale bide przyjście Chrystusa Kościół, który został wkrótce zostać ponownie ustanowione.

Według jego własne oświadczenie, pojawiły się do niego w nocy z 21 września 1823, niebieski posłaniec, którzy dała mu imię w Moroni i ujawniły istnienie starożytnego rekord zawierający pełnię Ewangelii Chrystusa, jak nauczał przez Zbawiciel po zmartwychwstaniu do Nephites, oddział Dom Izrael, które zamieszkały na kontynencie amerykańskim wieków przed odkryciem jej przez Kolumba.

Moroni w śmiertelnym życiu był Nefici proroka, syna imieniem innego proroka Mormona, którzy był kompilator z rekordu pochowany na wzgórzu położone około dwóch mil od współczesnej wioski w Manchesterze.

Joseph Smith oświadcza, że otrzymał od anioła rekord Moroni we wrześniu 1827.

To było, jak twierdzi, wygrawerowane na metalowych tabliczek mające wygląd złota i każdy nieco cieńsze niż zwykłe cyny, całe książki stanowiące około sześciu cali długości, szerokości sześciu cali, a sześć cala grubości, związani razem przez pierścienie.

Znaki wyryte na płyty były w języku stylizowany zreformowanej egipskie, oraz z książki zostały tłumaczy - Urim i Thummim - za pomocą tych znaków, które miały być przetłumaczone na język Angielski.

W rezultacie powstał "Księga Mormona", opublikowane na Palmyra, Nowym Jorku w marcu 1830, w przedmowie jedenaście świadków, z wyłączeniem Joseph Smith, tłumacz, twierdzą, że widzieli, płytki, z których została ona podjęta.

świadków - oświadczył w tym fałszywe zeznania .--

W "Księga Mormona" może służyć za skróconej konto Bożego relacje z dwóch wielkich wyścigach z prehistorycznego Amerykanów - Jaredites, którzy byli z doprowadziły Wieża Babel w czasie z zamieszania z językami, i którzy Nephites Pochodził z Jerozolima tuż do niewoli babilońskiej (600 pne).

Według tej książki, Ameryka jest "Land of Zion", gdzie Nowa Jerozolima będzie wybudowany przez gromadzenie rozproszonych Izrael przed drugiego przyjścia Mesjasza.

W pracy z takimi ludźmi jak Columbus, Pielgrzym Ojcowie i patriotów z Rewolucji, jak wskazał, że z przygotowaniem do konsumpcja.

Praca Joseph Smith jest również wskazany prophetically, on jest reprezentowany jako liniowy potomkiem Joseph starych, zleconych do rozpoczęcia gromadzenia przez Izrael przewidywano Isaias (11:10-16) i innych starożytnych proroków.

W innej części jego narracji Joseph Smith twierdzi, że podczas tłumaczenia "Księgi Mormona", on i jego pisarz, Oliver Cowdery, były odwiedzane przez anioła, którzy się być zadeklarowane John the Baptist i nakazal im do Aaronic kapłaństwa; i że zostały one następnie do święceń kapłaństwa Melchisedech przez Apostołów Piotra, Jakuba i Jana.

Według Smitha i Cowdery, Aaronic kapłaństwa udzielił im władzy, aby głosić wiary i nawrócenia, aby chrzcić przez zanurzenie na odpuszczenie grzechów, a także do zarządzania sakrament Wieczerzy Pana; kapłaństwa Melchisedech upoważniona do ustanowienia na nich ręce i bestow Ducha Świętego.

"Księga Mormona" jest opublikowanych, jego charakterystyczne doktryn, w tym tylko określone zostały głosił w Nowym Jorku zachodniej i północnej Pensylwanii.

Ci, którzy je przyjęły, były określane jako "Mormons", lecz oni sami o nazwie "Latter-Day Saints", w ciągu do świętych dawnych czasów.

"Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich" została zorganizowana w dniu 6 kwietnia 1830, godz Fayette, Hrabstwo Seneca; Joseph Smith została przyjęta jako pierwszy starosta, i proroka, "Widzącego" i revelator.

Artykuły wiary sformułowane przez niego, są następujące:

"(1) Wierzymy w Boga, Ojca i Jego Syna, Jezusa Chrystusa, i Ducha Świętego.

"(2) Wierzymy, że ludzie zostaną ukarani za swoje własne grzechy, a nie za grzech Adama.

"(3) Wierzymy, że dzięki obrzędu Chrystusa wszyscy ludzie mogą zostać zapisane, przez posłuszeństwo do ustaw i rozporządzeń z Ewangelii.

"(4) Wierzymy, że te nakazy są: po pierwsze, wierze w Pana Jezusa Chrystusa, po drugie, nawrócenia; trzecie, chrzest przez zanurzenie na odpuszczenie grzechów; czwarty r. w sprawie rąk za dar Ducha Świętego

"(5) Wierzymy, że człowiek musi być zwołane przez Boga proroctwa i przez r. w sprawie rąk przez tych, którzy są przy władzy, aby głosić Ewangelię i zarządzania aktami.

"(6) Wierzymy, że w tej samej organizacji, które istniały w Kościele pierwotnym, a mianowicie. Apostołów, proroków, pasterzy, nauczycieli, ewangelistów, itp.

"(7) Wierzymy w dar języków, proroctwa, objawienia, wizje, uzdrowienie, interpretacji języków, itp.

"(8) Wierzymy, że Biblia jest słowem Boga, tak dalece jak to jest przetłumaczony poprawnie, ale również wierzyć" Księga Mormona "jest słowo Boże.

"(9) Wierzymy, że Bóg wszystkich wykazała, że wszystkie Robi teraz ujawnić, i wierzymy, że będzie on jeszcze ujawnić wiele rzeczy wielkie i ważne, odnoszące się do Królestwa Bożego.

"(10) Wierzymy w dosłowny gromadzenia Izrael i przywrócenie dziesięć pokoleń. Syjonu To będzie wybudowany na tym kontynencie. Chrystus będzie osobiście królował na ziemi, i że ziemia zostanie odnowiona i odbierać jej paradisaic chwały.

"(11) My ubiegać się o uprawnienie do uwielbienia Boga Wszechmogącego, zgodnie z dyktuje nasze sumienia, i umożliwić wszystkim ludziom tego samego przywilej; niech kultu, jak, gdzie i jakie mogą one.

"(12) Wierzymy w podlegali królowie, prezes, władców i sędziów, posłuszeństwa. Uhonorowanie i utrzymanie tego prawa.

"(13) Wierzymy, że jest w rzetelny, prawdziwy, czystym, łagodnym, pozytywnego, w czynieniu dobra dla wszystkich ludzi, rzeczywiście możemy powiedzieć, że my się napomnienie Pawła," Wierzymy, że wszystko, mamy nadzieję, że wszystko ' mają znieść wiele rzeczy, i mamy nadzieję być w stanie znieść wszystko. Jeśli jest coś pozytywnego, lovely lub dobre sprawozdanie, lub chwalebna, szukać po tych rzeczy. "

Sześć miesięcy po jego powstania, Mormoni Kościół przesłała swoją pierwszą misję do Indian Amerykańskich - wezwał do "Księgi Mormona" Lamanites "degenerate resztki z Nefici narodu".

Oliver Cowdery został umieszczony na czele misji, które również Parley P. Pratt, byłego kaznodziei w zreformowanej Baptists, lub Campbellites.

Misjonarze przetargu na północnym Ohio, a następnie prawie pustyni, gdzie Elder Pratt prezentowane na jego byłych "pastora, Sidney Rigdon, egzemplarz" Księgi Mormona ", opublikowanych kilka miesięcy wcześniej.

Do tego czasu Rigdon nigdy nie widział książkę, której został oskarżony o pomoc Smith pisać.

The Mormons przykłady są równi w ich odmowę tożsamości "Księga Mormona" z Spaulding "Rękopis Story", obecnie w Oberlin College; cytatem one w związku z tym, że James H. Fairchild instytucji, którzy w łączności z " New York Observer "(5 luty, 1885), stwierdza, że pan LL, ryżu i on, po porównaniu" Księga Mormona "oraz Spaulding romansu," nie może wykryć podobieństwa między tymi dwoma, lub w ogóle szczegółowo ".

Starszy Cowdery i jego towarzysze, po patronuje około sto osób w Ohio, Missouri udał się do zachodniej, a stamtąd przez skrzyżowania na niezależność, co jest obecnie stanu Kansas, pracował przez pewien czas wśród Indian.

Tymczasem Mormons na Wschód, do ucieczki opozycji awakened by ich nadzwyczajnych roszczeń, które mają być bliżej swoich proponowanego ostatecznego przeznaczenia, przeniósł swoją siedzibę do Kirtland, z którego miejsca, w lecie 1831 roku, odszedł swoją pierwszą kolonię w Missouri -- Jackson County w tym stanie został wyznaczony jako miejsce New Jerozolima.

Zarówno w Kirtland i Niepodległość starano się ustalić "Wielka Order", komunalnego systemu przemysłowego charakteru, których celem jest uczynienie z kościoła użytkowników równych w rzeczy duchowe i czasowych.

Prorok nauczał, że system miał oczyścili miasto Enoch, których lud zwany "Syjonu, bo byli jednego serca i jednej myśli, i zamieszkał w sprawiedliwość", "nie biednych wśród nich".

On również oświadczył, że starożytne Apostołów miał dążyło do ustanowienia takiego nakazu na Jerozolima (Dz 4:32-37), i że, zgodnie z "Księgi Mormona", miał panujący wśród Nephites na dwa wieki po Chrystusie.

W drugiej części 1833 kłopoty wynikły między Mormons i Missourians, oparta w dużej mierze, powiedzmy Mormoni pisarzy, na poczucie zatrzymania dotyczące celów i motywów w nowych osadników.

Jadąc od północy i wschodu, były podejrzane o zachorowanie abolitionists, które samo w sobie wystarczające, aby uczynić z nich niepopularnych w Missouri.

Był również, że opłata przeznaczone do zjednoczenia z Indianami i dysk starszych osadników z ziemi.

The Mormons potwierdziła ich niewinności tych i innych opłat, ale ich odmowy nie skorzystał.

Armed mobs przyszedł na nich, i całej kolonii - tysiąc dwieście mężczyzn, kobiet i dzieci - były uzależnione od Jackson County, a zabronione pod groźbą śmierci, aby powrócić.

W Ohio w Mormons powodziło, chociaż nawet nie mieli ich vicissitudes.

W Kirtland świątyni zbudowano, i bardziej kompletny organizacji kapłaństwa dokonane.

Mormoni pierwszej misji zagranicznych został otwarty w lecie 1837 roku, kiedy Heber C. Kimball i Orson Hyde, dwa z "dwunastu apostołów w Kościele", zostały przesłane z innych starszych do Anglii w tym celu.

Podczas tej pracy proselytizing była w toku, niezadowolenia był obfitują w Kirtland, i źle uczucie wzrosła do intensyfikacji i "proroka" został zmuszony do ucieczki za jego życia.

Ważne jest, aby pamiętać, że sprzeciw wobec Mormons w miejscowości, gdzie osiedlili się z rozbieżnych i sprzecznych oświadczeń przez nią-Day Saints i ich sąsiedzi nie przekonania, trudne do wyjaśnienia.

Jest to bezpieczne założenie, że nie było prowokacji po obu stronach.

Głównym organem w Mormons, po ich liderem na Missouri, i osiedlił się w okolice Far West, Caldwell County, który teraz stał się głównym miejscem gromadzenia.

Sekty zostały zorganizowane przez sześciu mężczyzn, a rok później został zapytał o numer dwa tysiące dusz.

W Missouri liczba ta wzrosła do dwanaście tysięcy.

Krótki sezon pokoju nastąpiła seria katastrofy, spowodowanych przez różnice religijne i polityczne.

Problem rozpoczął się w sierpniu 1838, a podczas walki znaczne krwi było rzucić i bardzo zniszczone mienie, Aktu Końcowego w dramacie jest w połowie zimy wydalenia z całą wspólnotą Mormoni od państwa.

W stanie Illinois, gdzie zostały one otrzymane uprzejmie, zbudowany wokół małych miejscowości Handlowej, w hrabstwie Hancock, miasto Nauvoo, że gromadzenie w okolicy do liczby dwudziestu tysięcy.

Kolejna świątynia została wzniesiona, założył kilka miast i okolicznych krajów okupowanych.

Do tego czasu nie było żadnych Mormoni rekrutacją pracowników z zagranicy, wszystkie konwertuje do nowej sekty, pochodzących z różnych państw w Unii Europejskiej i Kanada.

W 1840-1 Brigham Young i innych emissaries odwiedzono Wielkiej Brytanii, głosił we wszystkich głównych miastach i miasteczkach.

Oto oni chrzest wielu ludzi, opublikował nową wersję "Księgi Mormona", założył czasopismo o nazwie "Millennial Star", ustanowiony na stałe emigracji agencji.

Pierwszy Mormoni emigrantów z obcej ziemi - mała firma British konwertuje - osiągnął Nauvoo.

w drodze do Nowego Jorku, w lecie 1840.

Następnie za pomocą przyszedł emigracji w Nowym Orleanie.

Ustawodawca Illinois przyznano wolnych czarterowe do Nauvoo, a jako ochrona przed przemocą i dalsze mob drivings i spoliations, Mormons zostały dopuszczone do organizowania "Nauvoo Legion", ale wszystkich niezależnych organem wojskowym, chociaż część z państwa milicji , Nakazane przez Josepha Smitha, generał broni.

Ponadto, Sąd Miejski został powołany, posiadający jurysdykcję w sprawach cywilnych, jak bar postępowania sądowego o persecuting lub vexatious charakter.

Podobne przyczyny, które doprowadziły do exodusu z Mormons z Missouri doprowadziły ich wydalenia z Illinois, przed którym tragiczne wydarzenia pozbawiane im ich prorok Joseph Smith, a ich patriarcha, Hyrum Smith, którzy zostali zabici przez mob Kartagina w więzieniu na 27 czerwca 1844.

Bezpośrednią przyczyną zabójstwa dwóch braci było zniszczenie prasy w Nauvoo Expositor, papier ustanowiony przez seceders z Mormoni do głosu w całej oburzenie spowodowane przez ogłoszeniem Smith objawienia 12 lipca 1843, ustanawiającego poligamia , Która była praktykowana przez proroka osobiście przez kilka lat.

Innym avowed Celem niniejszej pracy było bezpieczne uchylenie w Nauvoo Karty, który spojrzał na Mormons jako bastion ich wolności.

"Expositor" wydane, ale raz, kiedy został skazany za naruszenia porządku publicznego przez zamówienie rady miejskiej, druk urząd jest zniszczony i jego redaktora, Foster, wydalony.

To podsumowanie aktu anty-Mormona sentyment, a na Smith przygotowuje się oprzeć przez życie aresztowania zamówione przez sprzyjających dla jego aresztowania, powołani zostaliście milicji i uzbrojonej mobs zaczął grozić Nauvoo.

Na Kartagina była duża jednostka milicji, na podstawie dokonał Prezes Thomas Ford zmusić do odstąpienia Nauvoo.

Smith złożone i naprawione do Kartaginy, gdzie on i jego brat Hyrum, z innymi, zostały umieszczone w więzieniu.

Obawy o krwawych kolizji, wojewoda spłacić większość jego życie, i pozostała marched do Nauvoo, gdzie Mormons ustanowione ich bronią.

Podczas nieobecności namiestnika, część z rozwiązanym milicji powrócił do Kartaginy i natarł w więzieniu, w którym byli więzieni Mormoni liderów, strzelania i Joseph Smith Hyrum, ale i wszystkich śmiertelnie rannych John Taylor; Willard Richards, swoich kolegów-więźnia, uciekł unhurt .

W exodus, że były, Brigham Young doprowadziły ludzi na zachód.

Przejście na mrożone Missisipi (luty, 1846), główny organ w drodze do prairies całej Iowa, dochodząc do rzeki Missouri około połowy czerwca.

A Mormoni kolonii, żeglowania z New York, zaokrąglone Cape Horn, i wylądował na Yerba Buena (San Francisco) w lipcu 1846.

Przed tym czasie tylko kilka tysięcy Amerykanów było rozliczane na wybrzeża Pacyfiku, głównie w Oregon, która została następnie twierdził, zarówno Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Tak dalece, jak wiadomo, nie miał amerykański następnie stałe w domu, co było o nazwie "The Great Basin".

W pustyni regionie, obecnie znanym jako Salt Lake Valley, był wtedy częścią prowincji meksykańskiej Kalifornii, ale Bezludna zapisać przez Indian i kilka wędrowny traperzy i myśliwi.

W Mormoni pionierów, marszu od rzeki Missouri w kwietniu 1847, przybyli w Salt Lake Valley na 24 lipca.

Spółka ta, numeracja 143 mężczyzn, 3 kobiety i 2 dzieci, był prowadzony przez Brigham Young.

Większość zesłańców z Nauvoo pozostał w tymczasowych schronieniach na granicy, gdy weszła w czwarte w zimie, co jest teraz Nebraska.

Dobrze uzbrojonych i zdyscyplinowana, dokonany w podróży ponad tysiąc mil do Salt Lake Valley bez jednym z zabitych.

Kilka dni po ich przybyciu one określone Salt Lake City.

Osoby lewo na Missouri migracji w jesieni 1848 roku, a po nich przyszli roku do Rocky Mountains, ogólnie w Kościele wagony przesyłane do granicy, aby im sprostać, Mormoni emigrantów z państw, z Europa, i od innych krain, do których Misjonarze są nadal wysyłane.

Większość z konwertuje zostały wystawione od połowy pracy i zajęć, ale niektóre osoby zostały zawodowych wśród nich.

W oczekiwaniu na czas na stworzenie społeczeństwa obywatelskiego rządu, Mormons były w ramach kościelnych rządów.

Świeccy funkcjonariusze zostali mianowani, jednak, dla zachowania pokoju, sprawiedliwości, zarządza i przeprowadza na poprawę publicznego.

Urzędnicy ci byli często wybierane na spotkaniach kościoła, obywatelskich i religijnych funkcji często były zjednoczone w tej samej osoby.

Jednak taki stan rzeczy nadal nie długo.

Tak szybko jak obywatelskiej rząd został zorganizowany, wiele form politycznych procedurą już stosowane w amerykańskich commonwealths zostały wprowadzone, i pozostał w mocy aż państwowości został zabezpieczony do Utah.

W marcu 1849 trzynaście miesięcy po podpisaniu Traktatu, który oddał Meksyk tego regionu do Stanów Zjednoczonych, osadników w Salt Lake Valley założył tymczasowy rząd Stanu Deseret, w oczekiwaniu na działania ze strony Kongresu Amerykańskiego na ich petycji o dopuszczenie do Unii Europejskiej.

Deseret to słowo wzięte z "Księgi Mormona", i oznacza-pszczoła miód.

Brigham Young został wybrany na gubernatora, a ustawodawca, z pełnym zestawem biura, został również wybrany.

Kongres zaprzeczył petycji do państwowości, a także organizowane na terytorium Utah, nazywając go po lokalnych pokolenia Hindusów.

Brigham Young został mianowany przez prezydenta gubernator Millard Fillmore (wrzesień 1850) i cztery lata później został ponownie mianowany przez prezydenta Franklin Pierce.

W okresie między 1850 i 1858, podczas którego Mormons wobec władzy rządu federalnego, jest jednym z najmniej creditable rozdziałów swojej historii.

Jednym z powodów podanych na trwałe wrogości do Mormons była niechęć spowodowana przez wrogie kontrowersje ponad poligamii lub małżeństwa, czy w Wikipedii.

Joseph Smith, założyciel Mormoni, twierdził, że otrzymał objawienie, a polecenie nakazujące mu do ponownego wprowadzenia, czy w Wikipedii jest małżeństwo i przywrócić stan poligamicznych tolerowane wśród pre-judaistycznej pokoleń.

Poligamia teraz stał się zasadą Credo tego ostatniego-Day Saints, i, choć nie egzekwowane przez prawo Mormoni w hierarchii, został głosił przez starszych i praktykowana przez starszyzna z kultem i przez wielu ludzi.

Naruszenie przez Mormons z prawem monogamous chrześcijaństwa i Stanów Zjednoczonych było podane do wiadomości Kongresu, które zakazane pod karą grzywny i pozbawienia wolności do utrwalania na anty-chrześcijańskie praktyki, odmawiając jednak, aby zakaz retroaktywnego .

The Mormons odwołanie do Sądu Najwyższego, które trwały działania Kongresu, a także założył konstytucjonalności anty-poligamii statutu.

Te ostatnie-Day Saints, dziwnie mało, przedłożone do dekretów Kongresu, nieświadomie przez wpuszczenie ich złożenia, że objawienie ich założyciela i prorok Joseph Smith, nie mogła pochodzić od Boga.

Jeśli polecenie, aby przywrócić poligamii do nowoczesnego był świat z wysoka, a następnie przesyłając do decyzji Sądu Najwyższego, Mormoni odwróceniu hierarchii apostolskiej przepowiadania i uznała je było lepiej ", aby człowiek nie sluchajcie sluchajcie Boga".

Tak długo, jak Utah pozostała terytorium nie było wiele goryczy między nią i Mormona obywateli spoza Mormona, ostatniego określany jako "pogan".

The Mormons złożone, jednak i ich prezydenta, Wilford Woodruff, wydał "Manifest", które są akceptowane przez te ostatnie-Day Saints w Konferencji Generalnej, wycofała się z sankcji Kościoła od wszelkich dalszych solemnization małżeństw zabronione przez prawo ziemi.

Jednym z wyników tego działania było dopuszczenie do Utah do Unii państw na 6 stycznia 1896.

Przypadki naruszenia prawa antymonopolowego, poligamii prawa do kolejnego dnia "Manifest", które zostały wniesione do światła, obecny szef Kościoła (1913), prezes Joseph F. Smith, w kwietniu 1904 r., złożył następujące oświadczenie na Konferencji Generalnej montowane w Salt Lake City, i to zostało zatwierdzone przez rezolucję i przyjęte przez głosowanie jednomyślne:

Oficjalne oświadczenie

Ponieważ istnieją liczne raporty w obiegu, że język-małżeństwa zostały wpisane do, sprzeczne z oficjalnym oświadczeniem prezydenta Woodruff, 24 września 1890, powszechnie zwany "Manifest", które zostało wydane przez Prezydenta Woodruff i przyjęte przez Kościół w swojej Konferencji Generalnej 6 października 1890, która zakazała wszelkich małżeństw violative z prawem kraju, I, Joseph F. Smith, przewodniczący Kościoła Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich Świętych, niniejszym potwierdza i oświadczyć, że nie ma takich małżeństw zostały solemnized z sankcji, zgody lub wiedzy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Później dni, a Niniejszym ogłaszamy, że wszystkie takie małżeństwa są zabronione, jeśli na każdego urzędnika lub członka Kościoła przyjmuje do solemnize lub wejść do takiego małżeństwa , Będzie uznane za przestępstwa przeciwko Kościołowi on będzie, które mogą być traktowane zgodnie z zasadami i przepisami, oraz excommunicated nich.

Joseph F. Smith,

Prezydent Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Ostatnich.

W "Adres na Świat", przyjętą na Ogólnej Konferencji kwietnia, 1907, prezes Smith i jego doradców, John R. Winder i Anthon H. Lund, w imieniu Kościoła, potwierdziła, że jej postawa posłuszeństwa z prawem Kongres.

W praktyce małżeństwa, czy w Wikipedii jest rzeczywiście szybko staje się rzeczą przeszłości.

Mormoni ogłasza jako jeden z jej głównych celów przygotowania ludzi do przyjścia Pana, ludzi, którzy będą budować nowe Jerozolima, i oczekujemy Jego przyjścia nie.

Postanowienie Zjednoczone, sposoby przygotowania, jest obecnie w zawieszeniu, ale wstępne prace gromadzenia Izrael idzie, nie do Syjonu właściwego (Jackson County, Missouri), ale do Stakes Syjonu, teraz numeracji sześćdziesiąt jeden, większość je w stanie Utah, inni są w Idaho, Arizona, Wyoming, Kolorado, Oregon, Kanada i Meksyk.

A stawką jest podział na Kościół Mormona, zorganizowane w taki sposób, aby stanowiły prawie "Kościół" sam w sobie; w każdym z podobszarów są zagrożone zwanych obwodów, także w pełni zorganizowany.

Obszar udział zazwyczaj, że z powiatu, choć w stopniu różni terytorium według liczby ludności lub innych warunków.

Każdy grę przewodniczy trzy-kapłanów, którzy, z dwunastoma wysokiej radnych, stanowią trybunał dla osądzenia różnice wśród członków Kościoła w ich jurysdykcji.

Każdy okręgu ma trzy biskupstwa, niższe trybunał, od którego decyzje mogą być podejmowane apeluje do Wysokiej Rady.

W skrajnych kary zadane przez sądy kościoła jest excommunication.

W każdym są zagrożone kworum wysokiej kapłanów, siedemdziesiątych, i starsi, oficerowie i callings w Melchisedech kapłaństwa: w każdym okręgu, kworum kapłanów, nauczycieli, diakonów, którzy patronuje w Aaronic kapłaństwa.

Ten organ ministrów w mniejszym czasowego rzeczy, podczas gdy wyższe kapłaństwa ministrów w rzeczy duchowe, które obejmują w czasie.

Prezesi w ciągu całego Kościoła jest Najwyższa Rada trzech wysokich kapłanów, zwanej Pierwszej Prezydencji, inaczej znane jako prezydenta i jego doradców.

Dalej są one do dwunastu apostołów, w równych organ pierwszej prezydencji, choć z zastrzeżeniem, działające pod ich kierownictwem.

W każdym przypadku, gdy pierwsza prezydencja jest rozpuszczony, który występuje w przypadku śmierci prezydenta, do rządu podjąć apostołów i reorganizacji Najwyższa Rada - zawsze jednak za zgodą Kościoła, którego członkowie są wezwani do głosowania za lub przeciw tej lub wszelkich innych propozycji skierowanych do nich.

Sposób głosowania jest uplifted z prawej strony, kobiety głosowania, jak również mężczyzn.

Oprócz ogólnych konferencji, która odbyła się pół roku i zwykle w szabat spotkań, nie są zagrożone i konferencje okręgu, w którym za zgodą osób zostało uzyskane przed dniem wszelkie istotne działania podjęte.

Specjalne funkcje Apostołów jest głosić Ewangelię, lub mieć ją głosił, wszystkie narody, i ustawić w porządku, w razie potrzeby, sprawy całego Kościoła Mormoni.

Wśród ogółu władz jest również prezes patriarcha, którzy z jego podwładnych w różne stawki, daje błogosławieństwa dla ludzi i ich wygody ministrations z sacrum.

Pierwsze rady z lat siedemdziesiątych, w liczbie siedemdziesięciu, pomaga dwunastu apostołów, a przewodniczy wszystkie kworum z lat siedemdziesiątych.

Na przewodniczącego trzy biskupstwa devolves obowiązku uzyskania i wypłaty przychody Kościoła i jego działalności w inny sposób zarządzania, pod ogólnym kierownictwem pierwszego prezydencji.

W Kościele Mormona jest obsługiwany przez dziesięcinach i ofiarach jego członków, z których większość zamieszkuje w Stakes Syjonu, chociaż wiele pozostaje w wielu misjach, rozrzuconych w różnych krajach świata.

O dwa tysiące misjonarzy trzymane są w tej dziedzinie, podczas gdy oni sami uważają, zgodnie z Bożego nakazu "głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu", które mają specjalne instrukcje, aby chrzcić nie mężatka bez zgody męża, a nie na podstawie wieku dziecka bez zgody jego rodziców.

W dziesięcinach są używane do budowy świątyń i innych miejsc kultu, ministerstwo pracy, wspierania edukacji i osobą ubogą, a dla celów charytatywnych i filantropijnych w ogóle.

Prawie wszystkich mężczyzn członkiem Kościoła posiada biura w niektórych kapłaństwa, lecz tylko tych, którzy poświęcają swój cały czas na usługi otrzymują wsparcie.

W każdą grę są znane jako instytucji pomocniczych, takich jak zwolnienie społeczeństw, szabat szkół, młodych mężczyzn i młodych kobiet "poprawy wzajemnych związków, stowarzyszeń podstawowej, klas i religijnych.

Relief Towarzystwo jest organizacją kobiety, posiadające szczególną misją na zwolnienie z natury i opieki nad chorymi.

W "Old Folks komisji" jest powołany do opieki nad wieku.

Kościół składa się z systemu szkolnego Brigham Young University w Provo, Brigham Young College w Logan, a ten ostatni-Day Saints Uniwersytet w Salt Lake City.

Istnieje również niemal gości zainteresowanych uczelni.

Istnieją cztery Mormoni świątynie w Utah, z których jedna jest w głównej Salt Lake City.

To było rozpoczynane w kwietniu 1853, a zakończona w kwietniu 1893, kosztorysowanie, to powiedział, około 4.000.000 dolarów.

W aktach tych świątyń są zarządzane zarówno dla żywych i umarłych.

Jest nefertari orzekł, że charakter tej pracy, takie jak chrztu, dotacji itp., będą praktycznego oszczędności w dusze, po śmiertelnym, którzy uwierzyli i nawrócili w stan duchowego.

The Mormons roszczenia ogółem 584.000 członkostwa.

[Uwaga: W 2005 r. liczba ta wynosiła 11 mln.] Zgodnie z Stany Zjednoczone Spis Sprawozdanie z 21 maja 1910, istnieją 256647 Mormons w Federalnej Unii.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez WR Harris.

Przepisywane przez Johna Looby.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Roberts, Joseph Smith: Historia Kościoła, osobistych narracji, z wprowadzeniem i zauważa, 5 vols.

Już wydane (Salt Lake City, 1902-9); Pratt, Autobiog.

(SL City, 1874); FORD, Hist.

Illinois (Chicago 1854); KANE, Mormons, wykład przed Hist.

Soc. Filadelfii (Philadelphia, 1852); Greely, Overland Journey, (Nowy Jork, 1860); Burton, miasto świętych (Nowy Jork, 1862); TULLIDGE, Życie Józefa Proroka (SL City, 1878); Idem, The Kobiety w Mormondom (SL City, 1877); Tamże, Hist.

City Of SL (SL City, 1886); ROBINSON, grzeszników i świętych, (Boston, 1883); Bancroft, Hist.

Z Utah (San Francisco, 1890); Cannon, J. Smith Życie Proroka (SL City, 1888); Whitney, Hist.

Of Utah (4 vols., SL City, 1892-1904); Tamże, Życie HC Kimball (SL City, 1888); Tamże, Making of państwa (SL City, 1908); Roberts, John Taylor Life (SL Miasto , 1892); Tamże, Hist.

Spośród M. Kościół w Americana, IV-VI (Nowy Jork, 1909-10); Tamże, konspekty kościelnych Hist.

(SL City, 1893); STENHOUSE, Rocky Mountain Świętych (Nowy Jork, 1873); Cowley, Życie i trudu z Wilfred Woodruff (SL City, 1909); Jenson, historyczne Zapis (SL City, 1889); Tamże, Ostatnich Dzień świętych, Biogr.

Encycl. (SL City, 1901).

Visitor Komentarze

Niedawno otrzymał ten komentarz, dotyczące komentarz dokonane w pierwszym artykule powyżej:

Mały błąd w artykule dotyczące reorganizacji LDS.

Nie wierzę, że prezydencja musi być w linii Smith.

Po prostu sposób, w jaki pracował w przeszłości.

Obecny proroka / prezesem jest Grant McMurray.

Nie związane z rodziny Smith.

Editor's Note

Mam długie seen pozorną problem z Księgi Mormona, Mormoni, który nie ma jeszcze odpowiednio wyjaśnionych do mnie.

Czekam na całe wyjaśnienie!

Księga Mormona ma wiele odniesień do Jezusa i daty w oparciu o narodzinach Jezusa.

Przykładem jest:

Księga Mormona 3:4.

Kiedy po tym, że dziesiątego roku zmarł, co w całości, trzysta sześćdziesiąt lat od przyjścia Chrystusa, król wysłał do Lamanites do mnie list, który dał mi znać, że było przygotowanie się ponownie do walki z nami.

Istnieją setki takich odniesień w Księdze Mormona.

Jednak nie wydaje się być naprawdę dwa oczywiste problemy!

Po pierwsze, wszystkie czynności opisane w Księdze Mormona, że w czasach rzekomo miało miejsce w Ameryce Północnej, ewentualnie w pobliżu Nowego Jorku.

Nie można było naprawdę nie możliwy sposób dla ludzi w Księdze Mormona nawet wiedzieć, że Jezus był urodzony w 7000 mil dalej po drugiej stronie Ziemi!

Jednakże:

2. Nephi 25:19.

Do według słów proroków, Mesjasz przyjdzie w sześćset lat od czasu, że mój ojciec opuścił Jerozolima, a według słów proroków, a także słowa anioła Bożego, Jego imię jest Jezus Chrystus , Syn Boży.

To potwierdza, że przejście na lewo Mid-Wschodniej do Ameryki 600 lat przed Jezusem urodził.

I nigdy nie wrócili.

Tak naprawdę nie było możliwe, nie sposób ich nawet wiedzieć o Jezusie, o wiele mniej pewne szczegóły, które są wymienione!

Takie odniesienie się do wprowadzenia na pytanie w jaki sposób Księga Mormona naprawdę może być wiarygodna.

Istnieją inne fragmenty, takie jak Mephi 26:12, że odnosi się do Żydów nie przyjmując Jezusa, i że poganie również potrzebne, aby być przekonany.

Nie jest możliwy sposób, że w Ameryce ludzie mogą mieć takie znane kwestie społeczne.

Nephi 30:5 wspomina o chrześcijańskich Ewangelii, które nie weszły w życie dla kilku pokoleń od Jezusa!

Mosiah nawet 3:8 odnosi się do Jezusa, matka Maryi jest nazwane!

Mosiah 4:2 i wielu innych religijnych odnosi się do systemu opiera się całkowicie na Jezusa, osoba, która nie ma sposobu kiedykolwiek istniał nawet nie wiedząc!

Swoją drogą, nic w Starym Testamencie w historii, o których mowa albo czy Jezus Chrystus, tak dla pisarzy, którzy rzekomo pisał wiele lat przed Jezusem, regularnie używając tej nazwy, ale również wydaje się bardzo dziwne.

Helaman 5:9 odnosi się do atoning krew Jezusa, bardzo wyraźnie pokazano bardziej intymne znajomości chrześcijaństwa, które nie zostały faktycznie do opracowania oraz po Zmarł Jezus!

3-cia Nephi 7:19 wymienia różne cuda, że Jezus wykonał.

3-cia Nephi 10 opisuje Ukrzyżowania.

To tylko wydaje się bardzo charakterystyczne, że ludzie w Ameryce były rzekomo zapoznał się z setkami szczegółów odnoszących się do Jezusa "życia, kiedy wyraźnie nie mógł wiedzieć takie rzeczy!

Drugi problem jest poważniejszy.

Wszystkie te setki odniesienia do daty zostały oparte na przyjście Jezusa.

Przyjmowanie, które mogłyby w jakiś sposób stały się świadomość Jezusa, stanowi to problemu spektakularne!

Okazuje się, że nigdzie w świat był ktoś jeszcze, używając jakiegokolwiek kalendarza, który został oparty na Jezusa!

W ogóle, AUC kalendarz system Imperium Rzymskiego był używany (Jezus jest Urodził się około 749 AUC).

Dopiero setki lat później, co teraz połączyć AD 525 Monk, że nie wszystkie niezbędne obliczenia i siedzibę chrześcijańskiego kalendarza wiemy dzisiaj.

A nawet, że nie był szeroko używany do około 500 lat po tym!

Tak więc, jeżeli nikt w świat został następnie przy użyciu dowolnego kalendarza, który został oparty na Jezusa, jak ludzie mogą w Księdze Mormona jest przy użyciu?

Również czekam na logiczne wyjaśnienie niektórych Mormona jest którzy wiedzą na ten temat.

Spośród setek, że mam mówił, nie wydaje się być w stanie wyjaśnić!

I że będzie naprawdę poważny problem!

Bez wyjaśnienia do kalendarza problem, to, czy wydaje się logiczne, że Joseph Smith, nieumiejącym korzystać z 525 AD początek chrześcijańskiego kalendarza, może dokonały tego błędu (setki razy), jeżeli tekst nie jest to, co zawsze było to opisane jest .

A nawet gdyby istniał płytki, zdaje się sugerować, że Joseph Smith w wielu błędów w tłumaczeniu!

, Które nie odzwierciedlają dobrze, jak również w odniesieniu do pozostałej części Księgi Mormona może się powoływać!

Tak, mam dwa pytania, które wydają mi się całkiem poważne!

W jaki sposób ludzie w Ameryce wiedzieć, czy Jezusa urodzenia, a Jego Matka, i zbudować cały system oparty na religijnych Niego, bez żadnego logicznego sposobu uczenia się przez całe wieki, nawet, że się urodził?

A w jaki sposób i dlaczego to Księgi Mormona konsekwentnie korzystać z kalendarza, że system nie istnieje jeszcze?

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest