Kościół z Nazarejczykiem

Informacje ogólne

Kościół z Nazarejczykiem jest protestanckich denominacji, które powstały z późnego 19th - ruch wieku podkreślając świętość jako biblijne prowadzone przez John Wesley. Założona w swojej obecnej formie w Pilot Point, Tex., w 1908 roku, powstała w wyniku połączenia trzech niezależne grupy: Kościół z Nazarejczykiem, założył (1895) przez Phineas K Bresee (1838 - 1915) w Los Angeles, Kaliber.; Stowarzyszenie Zielonoświątkowy Kościoły w Ameryce, utworzone (1896) z Brooklyn, NY; i świętości Kościoła Chrystusa, założył (1905) w Pilot Point, Tex. Od 1908 do 1919 była znana jako Kościół Zielonoświątkowy z Nazarejczykiem.

Główny nacisk kładzie się na doktrynalnych całego uświęcenia, przez które wierni są uwolnione od grzechu pierworodnego i doprowadzone do "stanu całego devotement do Boga." Kościół jest przedstawicielem rządu, z równowagi między ministrów i świeckich administracyjne w sprawie członkostwa.

Około 7000 zgromadzenia lokalne są zgrupowane w 155 okręgach w 65 krajach.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
B Edgar Johnson

Bibliografia


TR Greathouse, Od Apostołów do Wesley, chrześcijańskiej doskonałości w historycznej perspektywie (1979); TC Smith, zwany ku świętości (1962).


Naz'arene

Zaawansowane Informacje

Ten epitet (gr. Nazaraios) jest stosowany do Chrystusa tylko raz (Matt. 2:23).

We wszystkich innych przypadkach słowo staje się "z Nazaretu" (Marka 1:24, 10:47, 14:67, itd.).

Gdy ten Grecki było wyznaczenie w pierwszym stosowane do naszego Pana, to oznaczało po prostu do określenia miejsca zamieszkania.

W czasie słowo stało się okres hańbę.

Tak więc słowo "Nazarejczykiem" prowadzi z jej allusion do tych proroctwa, które mówią o Chrystusie jako "lekceważenie ludzi" (Isa. 53:3).

Niektórzy jednak uważają, że w tej nazwie jest allusion do Hebrajski netser, co oznacza, oddziału lub kiełkowania.

Jest więc stosowane do Mesjasza (Isa. 11:1), tzn., którego nazwał Netse proroków, "oddziału".

W naśladowców Chrystusa były zwane "sekty z chrzescijanami" (Dz 24:5).

W całej Palestynie i Syria tej nazwie jest jeszcze podane do chrześcijan.

(Easton Illustrated Dictionary)


Naz'areth

Zaawansowane Informacje

Nazaret, oddzielone, na ogół powinien być w formie Grecki Hebrajski netser, "strzelać" lub "kiełkowania".

Niektórzy jednak uważają, że nazwa miasta muszą być połączone z nazwą wzgórza za nim, z których jedna z najlepszych perspektyw w Palestynie jest pozyskiwane, a zatem czerpią oni go z Hebrajski notserah, czyli jeden lub ochronę oglądanie, a tym samym wyznaczenie wzgórza, które wychodzi i tym samym strażników rozległy region.

To miasto nie jest wymieniona w Starym Testamencie.

Było to w domu Józefa i Marii (Łukasza 2:39), i tutaj anioł ogłoszenia do Matki narodzin Mesjasza (1:26-28).

Tutaj Jezus dorastał z jego niemowlęctwa do manhood (4:16) i tutaj zaczął swoją posługę publicznych w synagodze (Matt. 13:54), w którym ludzie byli tak obrażony, że starał się oddać go z precipice na której ich miasto było zbudowane (Łukasza 4:29).

Dwukrotnie mu one wydalone z ich granic (4: 16-29; Matt. 13:54-58); i on ostatecznie wycofał się z miasta, gdzie nie liczne cuda z powodu ich nieposłuszeństwa (Matt. 13:58), i zajęła się jego miejsce zamieszkania w Kafarnaum.

Nazaret jest położony pomiędzy południową grzbiety Liban, na stok na wzgórzu, około 14 mil od Morza Galilejskiego, a około 6 zachód od Górze Tabor.

To jest identyfikowany z nowoczesnych wsi en-Nazirah, sześć lub dziesięć tysięcy mieszkańców.

Leży "na pusto kielicha" w dół na niższe niż wzgórze starożytnego miasta.

Do głównych dróg dla ruchu pomiędzy Egipt i wnętrze Azja przechodził w pobliżu Nazaretu stóp Tabor, a stamtąd na północ do Damaszek.

Zakłada się od słów Jana 1:46 Natanael w tym mieście z Nazaretu odbyła się w wielkiej utraty zaufania, albo dlatego, ze jest ona powiedziała, mieszkańcy Galilei były rude i mniej uprawianych klasy, i były w znacznym stopniu uzależnione od pogan którzy umieszczonych z nich, lub z powodu ich niższego typu moralnego i religijnego charakteru.

Jednak nie wydaje się być nie wystarczający powód, dla tych przypuszczeniach.

Żydzi wierzyli, że zgodnie z Miki 5:2, narodziny Mesjasza odbędzie się w Betlejem, i nigdzie indziej.

Natanael w posiadaniu tej samej opinii, jak jego rodaków, i wierzył, że wielkie "dobre", które były nie spodziewa pochodzić z Nazaretu.

Jest to prawdopodobnie co oznaczało, Natanael.

Ponadto, nie wydaje się nie mieć żadnych dowodów na to, że mieszkańcy Galilei były pod żadnym względem gorsze, lub że Galilejczyk odbyło się w pogardę, w czasie naszego Pana.

(Patrz Dr Merrill w Galilei w czasach Chrystusa.) Ludności tego miasta (obecnie około 10000) w czasie Chrystus prawdopodobnie wyniosły 15000 lub 20000 dusz.

"W tak zwanym" Świętym House "jest Jaskinia pod łacina kościół, który wydaje się być pierwotnie zbiornika." Brow na górze ", miejsce usiłowanie opadów, jest prawdopodobnie północnej Urwisko: tradycyjne witryny Wykazano, od średniowiecza w pewnej odległości na południe. Żadna z tradycyjnych witryn można odtworzyć bardzo wcześnie, a oni nie mają władzę. Nazaretu może nazwa oznacza "watch tower" (obecnie pl Nasrah), ale jest podłączony w Nowego Testamentu z Netzer, "oddział" (Isa. 4:2; Jr. 23:5; EPUBLIKA. 3:8, 6:12, Matt. 2:23), Nazarejczykiem są całkiem różne słowo od nazirejczykiem ".

(Easton Illustrated Dictionary)

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest