Nowy Anglia Teologia

Zaawansowane Informacje

Nowy Anglia Teologia to nazwa nadana w teologicznej tradycji wynikających z prac Jonathan Edwards (1703 - 1758) i dalsze również w XIX wieku.

Tradycja nie była by Ujednolicona wspólnego zbioru przekonań, w rzeczywistości Edwards w XIX wieku spadkobierców odwrócić jego wyroków na wiele istotnych szczegółów.

To był raczej zjednoczona w swojej fascynacji do wspólnych problemów, w tym wolności ludzkiej woli, moralności Bożej sprawiedliwości, a problem związku przyczynowego za pojawienie się grzechu.

Jonathan Edwards

Edwards's teologicznych trudu wyrasta z jego wysiłki zmierzające do wyjaśnienia i obrony kolonialnej Wielkiej Awakening jako prawdziwe dzieło Boże.

W procesie, pod warunkiem interpretacji Kalwinizm, że wpływ amerykańskiego życia zakonnego ponad wieku.

Edwards traktowania w wolność woli (1754) przedstawił augustianów i Calvinistic pomysły na charakter i zbawienia ludzkości w potężny nowy kształt.

Jego podstawowym argumentem było to, że "będzie" nie jest podmiotem, lecz wyraz z najsilniejszych motywacji w charakterze osoby.

On poparł ideę tej pracy z Original Sin (1758), w którym twierdził, że wszystkich ludzi był obecny w kiedy Adam zgrzeszył.

W związku z tym wszyscy ludzie podzielają grzeszny charakter i Adam winy, które sprowadziłem na siebie.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Wcześniej, w 1746, Edwards miał zbadać strony praktycznej teologii w uczucia religijne (i emocje).

Oto on twierdził, że prawdziwe chrześcijaństwo nie jest objawione przez wielkość lub intensywność uczuć religijnych.

Raczej, prawda wiary jest oczywiste, gdy serce zostało zmienione na miłości Boga i Jego poszukiwanie przyjemności.

Po jego śmierci Edwards przyjaciół opublikowane Natura Prawdziwa Cnota (1765), które określił jako dobre życie "miłość nie jest w ogóle".

Do tego on rozumie, że prawdziwe dobro tych działań, które charakteryzuje się zaszczyceni, Bóg jako najczystszą Bycie i innych ludzi jako istot pochodnych dokonywane na obraz Boży.

Jonathan Edwards było wystarczające przez majestat i splendor z bożą.

Do głównych tematów jego teologii była wielkość i chwałę Boga, wypowiem zależności grzesznego człowieka na Boga zbawienia, a supernal piękno świętości życia.

Edwards był nie tylko gorącą Christian osoby; był również teologicznych geniusz niedopasowanych w amerykańskiej historii.

Tak, jest to mały cud, że tych, którzy szli za Nim nie były udane utrzymanie w pełni jego teologii.

Co oni utrzymać jego revivalistic fervor, jego troski o budzenie i jego wysoki poziom moralny powagi.

The New Divinity

Następny etap z New England teologii był znany jako "nowe boskość."

Jej wiodącym były proponują Joseph Bellamy (1719 - 90) i Samuel Hopkins (1721 - 1803), New England ministrowie którzy mieli studia z Edwards i został jego najbliższych przyjaciół.

Tak jak miało Edwards, Bellamy argumentował na suwerenność Boga w odkupienia i przed założeniem, że człowiek może się zapisać.

On również Edwards w wyrokach, że kościoły powinny pozwolić na żadne członkostwo którzy nie mogą zeznawać w odniesieniu do osobistego doświadczenia Bożej łaski.

Hopkins Edwards przedłużony do dyskusji o mocy do kompletnego systemu etycznego.

On używa wyrażenia "bezinteresownej benevolence" do skonstruowania praktyczne wytyczne dla etyki.

Z tego myślenia Hopkins rozwiniętych energicznego sprzeciwu wobec niewolnictwa jako instytucji, która traktuje ludzi w taki sposób, aby nie było zamontowanie na ich charakter, jak te, mając na obraz Boga.

Hopkins utrzymuje również zwiększyły poczucie Bożej suwerenności poprzez domaganie się, że ludzie powinni być gotów nawet "być damned dla chwały Bożej."

Z Bellamy i Hopkins wystąpił również pierwsze zmiany Edwards pomysłów.

Bellamy propounded "rządowe" widok z obrzędu, że idea Boga, poczucie dobra i zła zażądał ofiary Chrystusa.

Edwards, przez kontrast, podtrzymały tradycyjnych pogląd, że śmierć Chrystusa było konieczne, aby zabrać Bożego gniewu w grzechu.

Hopkins, znowu w przeciwieństwie do Edwardsa, był bardziej zaniepokojony wieczne zasady cła, dobroci i sprawiedliwości niż o osobistej konfrontacji z bożą.

Czuł, że Calvinistic teolog powinien i może, jak wykazać grzechu spowodowało ogólną korzyść dla wszechświata.

On uznał, że charakter człowieka grzesznego, jako produkt powstały z grzesznym aktów, które zobowiązują wszystkich ludzi, a nie jako bezpośredni wynik Adama winy.

I mówił Hopkins chrześcijańskiej więcej obowiązków prawnych, dla potrzeb wierzącego niż jako naturalny odpływ o zmianie serca.

XIX w.

Modificaions dokonane w Nowej Anglii teologii przez Hopkins i Bellamy były subtelne.

Ich następców przeniósł się więcej oczywiście poza nauczanie Edwards.

Timothy Dwight (1752 - 1817), Edwards i jego wnuk prezydenta Yale College, miało szerszy widok ludzkich umiejętności w zbawienie i podkreślał bardziej rozsądny charakter wiary chrześcijańskiej.

Jonathan Edwards, Jr (1745 - 1801), którzy mieli studiował Joseph Bellamy, rozszerzone Bellamy's pomysł rządowy obrzędu, a także silniejszy nacisk na prawa Bożego w życiu chrześcijańskim.

Zarówno on i nadal Dwight ogólna tendencja do widzenia grzechu jak nagromadzenie działań, a przede wszystkim od stanu ich wydawania w złe uczynki.

W czasie Timothy Dwight najlepszych studentów, Nathaniel W Taylor (1786 - 1858), założyć swoją pozycję jako profesor teologii na Yale Divinity School w 1822, ruch z Edwards konkretnych wyroków była bardzo wyraźna.

Taylor's New Haven teologii odwrócona starszego Edwards na wolności woli przez contending do naturalnej mocy wolnego wyboru.

I zaprowadził do kulminacji nauczanie, że grzech leży w wykonywaniu działań grzeszny niż w podstawowych warunków.

Wpływ Nowej Anglii teologii nadal jest wielki w całym XIX wieku.

Należy ustawić dĽwięk teologicznej debaty w Nowej Anglii i wiele z resztą kraju.

Jego pytania dominowały refleksji teologicznej w Yale i midcentury do Seminarium Duchownego w Andover nawet dłużej.

Andover, założona w 1808 przez Trójcy Congregationalists, miał zebrać "umiarkowane Calvinists" i bardziej sztywne zwolenników Samuela Hopkinsa.

Jego ostatni wielki teolog którzy samodzielnie - świadomie uznać się za spadkobiercę do Edwardsa Edwards został Amasa Park (1808 - 1900).

Park stanowiła reakcję na umiarkowanym teologii Taylor, gdy mówił do bardziej zdecydowanie do Boga suwerenności w zbawienie.

Jednak Park, która odbyła się również do szerokiej gamy XIX wieku założenia dotyczące możliwości ludzkiej natury, że hurtownicy zdystansowali jego myślenie od Edwards.

Park okazał się zbyt liberalny w XIX wieku mistrzów Kalwinizm w Presbyterian Princeton Seminarium Duchownego, którzy zaatakowali swoje pomysły jak sprzedawać - obecnie Kalwinizm do optymistycznego ducha wieku.

Ze swej strony, Princeton Calvinists, którzy zaatakowali także Taylora i jego podobnego - myślącymi kolegami na ich odchylenia od Kalwinizm, może odniesieniu Edwards, ale nie były w stanie sążeń jego poczucia Boga overmastering piękna.

The New England teologia była w swoim najlepszym w starannej, dokładnej teologicznych ekspozycji.

Tę siłę czasem zamieniła się w słabość, kiedy doprowadził do sucha, prawie scholastic styl kaznodziejstwa.

Ale z Edwards, Dwight, lub Taylora, którzy nie różnią się znacznie między sobą na ważne pytania, nie pozostał wspólnej umiejętność porozumiewania się potrzeba ożywienia życia chrześcijańskiego i gorącym.

Zmiany w treści z New England teologii, a nawet jej minięciu, miał wiele do zrobienia z charakteru Stanów Zjednoczonych w XIX wieku.

W kraju, przekonany o prawie nieograniczone możliwości osób fizycznych w Nowy Świat miał coraz mniej zainteresowania w teologii, które w jego pochodzenie wszystkich - obejmującego moc Boga.

Jest rzeczą znamienną, że w przypadku teologów XX wieku, takich jak H Richard Niebuhr i Józefa Haroutunian odnaleziony w Nowej Anglii teologii, wrócili do swoich czcionka, Edwards, jako źródło jego najcenniejszych i trwałej spostrzeżeniami.

Mark A NOLL

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


I Conforti, Samuel Hopkins i Ruch Nowego Divinity; FH Foster, genetycznych Historia Nowej Anglii teologii; J Haroutunian, Piety Versus Moralism: Przejście z New England teologii; HR Niebuhr, Królestwo Boże w Ameryce; BB Warfield "Edwards i New England teologii", w pracach Benjamin B. Warfield, Vol.

IX: Studia w teologii; AC Cecil, teologicznej Rozwoju Edwards Amasę Park.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest