Nowy Światło Schizma

Informacje ogólne

Wczesne New Englanders powszechnie praktykowane congregationalism, choć przez 18 w. one rzadko myśli się, jak na czele z Reformacji.

A fala revivals znana jako Wielka Awakening skokowa New England początku w 1720s, dzieląc churchgoers w New Light (Calvinists ewangeliczne) i Stare Light (bardziej umiarkowane) skrzydła.

Coraz mniejszości rozmów były same Baptists.

Prawie wszyscy Europejczycy w tych koloniach były protestantów, ale poszczególnych nominałów były bardzo różne.

Było Presbyterians, Lutherans, Baptists, Anglicans, holenderski Reformatów, Mennonites i Quakers.

Choć Kościół Anglii został ustanowiony kościół (oficjalnych, rządowych wspieranych przez Kościół) w Chesapeake kolonie, Niemiecki i Scottish nie były Anglicans migracji południe od połowy kolonie i Baptists zostały swoje pierwsze południowej konwertuje.

Chociaż większość Chesapeake niewolników były amerykański urodzone przez końca 18. wieku, praktykował to, co oni sobie afrykańskich religii, podczas gdy w niektórych chrześcijan stało 18th-wieku revivals.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Nowy Światło Schizma

Zaawansowane Informacje

The New Light Schizma był podział w Presbyterian i congregational nominałów w połowie - XVIII wieku, głównie w sprawach dotyczących praktycznego doświadczenia chrześcijańskiego.

Presbyterian schizmy nastąpił w 1741, gdy Stary Lights, którzy byli głównie szkockiej - Irlandzki dziedzictwo, wyrzuconego New Light faction i stanowiły Stare Side Synodu z Filadelfii.

The New Light strony, z ich Angielski puritan tle, wzrosła z Great Awakening i reaktywowane bardziej experiential interpretacji życia chrześcijańskiego.

One organizowane w Nowym Side presbyteries Nowy Brunszwik i Londonderry.

Obie strony profesów tradycyjnych kalwiniści i puritan doktryny, ale różnił się znacząco na ich praktyczne implikacje.

Stare Light ministrów, w interpretacji Kalwinizm rationalistic sposób, twierdził, że gospodarstwa ortodoksyjnej teologii była ważniejsza niż życia chrześcijańskiego.

Dla nich Bóg jest suwerennym dekret został ustalony którzy wybierają, i poprawne teologiczne przekonania, nie sposób życia, była jedynym ważnym praktycznym znakiem zbawienia.

Moral pobłażliwość często wynikiem takich deemphasis na doświadczenia religijnego, co prowadzi do wielu Stare Light duszpasterzy jest wypróbowany przez presbyteries na trwałe niemoralnego życia i pijaństwo.

W przeciwieństwie, New Lights William i Gilbert Tennent podkreślił puritan pobożność jako niezbędne do kalwiniści teologii.

Oni głosili przekonanie o grzechu, nauczanie ich słuchaczy, że prawdziwa wiara w Chrystusa istotną konwersji wymagane doświadczenie prowadzące do moralnego posłuszeństwa i osobistej świętości.

Gilbert Tennent, w: "Niebezpieczeństwo z Ministerstwa nieprzekonanych", utrzymywali, że niektórzy duchowni Stare Light zostały faktycznie unregenerate, a on zachęcać wiernych do pielęgnowania duchowego poszukiwania gdzie indziej.

Stare Light użytkowników kontrargumentował, że byli winni New Lights "entuzjazm" i oszczercze oskarżenia.

Ich obwoźnej głoszenie i zachęcanie ich do layment presji kolegów członków kościoła w New Light doświadczenie naruszone Rada parafialna.

Podczas schizmy Nowe Siders doświadczonych gwałtownego wzrostu gospodarczego i założył College of New Jersey (Princeton), aby kształcić ich ministrowie.

Tymczasem Starego Side generalnie nie powiodło się w jego wysiłków edukacyjnych i rzeczywiście zmniejszyła się liczba.

W 1758 Nowe inicjatywy Side reunion produkowane na sprzyjające warunki do tej grupy.

Congregationalists również doświadczonych schizmy w Wielkiej Awakening.

Po George Whitefield i Gilberta Tennent's evangelistic wycieczki w 1740 - 41 przyniósł ogólne ożywienie do Nowej Anglii, James Davenport, głosząc zapalającymi i podburzanie do emocjonalnego przestepstwa przyniósł gwałtowny Stare Light przedwczesna.

Charles Chauncey revivals twierdził, że nie były dziełem Bożym emocjonalnych wybuchów, ponieważ nie zostały wyprodukowane przez Ducha Bożego.

Ładowanie New Lights z antinomianism i entuzjazm, on twierdził, że religia, raczej niż odnoszące się do człowieka emocjami, przede wszystkim apeluje do zrozumienia i oceny.

Jonathan Edwards bronił revivalism.

Przyznał, że przypadki zaburzeń doktrynalnych i kościelnych istniały.

Ale on twierdził, że wierni mogą odróżnić prawdziwe i sfałszowanych przez awakenings bada, czy przyniosły one miłość do Chrystusa, Pisma, a prawda i sprzeciwu wobec zła.

Edwards zdefiniował istotę prawdziwej religii jako "święte uczucia."

Religijne doświadczenie nie ogranicza się do umysłu.

Po regeneracji przez Ducha Świętego, człowiek jest w całości, serca, umysłu, woli i uczucia, jest zaangażowany.

To pomogło schizmy Edwards i jego zwolenników ożywienia zrównoważony, istotne Kalwinizm.

Chauncey i inne stare Lights, z drugiej strony, połamał i zaczął od Kalwinizm Arminianizm do adwokata i ostatecznie Unitarianizm.

WA Hoffecker


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


C Chauncey, entuzjazmu i opisowi Cautioned przeciw i Seasonable Myśli na państwa wyznaniowego w Nowej Anglii; J Davenport, Davenport pan Rev's Confessions i Retractions; J Edwards, znaków rozpoznawczych dzieło Ducha Bożego, niektóre Thoughts Jeśli chodzi o obecny Revival religii w Nowej Anglii, a Traktat chodzi o uczucia religijne; ES Gaustad, The Great Awakening w Nowej Anglii; G Tennent niebezpieczeństwo, o nieprzekonanych Ministerstwo; LJ Trinterud, kształtowaniem amerykańskiej tradycji.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest