Nowa szkoła Teologia

Zaawansowane Informacje

Nowa szkoła Prezbiterianizm wcielać głównego nurtu ewangelicznego chrześcijaństwa w środku dekad XIX wieku.

Jego teologia zmodyfikowano kalwiniści, entuzjazm dla revivalism, reformy moralnej, interdenominational współpracy były jej najistotniejszych cech.

Nowa szkoła teologii miał swoje korzenie w odległych od Kalwinizm Jonathan Edwards, ale jego bezpośrednim poprzednikiem był New Haven teologii Nathaniel Taylor, którzy zalecał teologii moralnej rządu.

On moralizującej syntezy elementów z filozofii szkockiego CommonSense z reinterpretations tradycyjnych Kalwinizm do konstruowania pół - Pelagian fundament dla revivalism.

Zaprzeczając imputację, grzech Adama i unregenerate twierdząc, że człowiek może odpowiedzieć na moralne uwertury, szczególnie w śmierci Chrystusa, Taylor twierdził, że ludzie nie muszą biernie czekać na Ducha Świętego, aby je odkupić.

Jego poglądy znalazły wyraz długo - stały American wiary w wolność człowieka.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Chociaż Old School liderów zdecydowanie zaatakowali Taylora teologii, revivalists i ministrów takich jak Charles G. Finney, Lyman Beecher, i Albert Barnes popularized.

Finley używane Taylora teologii do ponownego revivals jak działa człowiek, który może wykonać przy użyciu środków, które Bóg.

Z takiej podstawy teologiczne on przedstawił swój słynny "nowych środków", takich jak odniesienie do jego słuchaczy jako "grzeszników" i wzywając ich do zasiadania w "troszczy kanapy", podczas gdy planowana konwersja do Chrystusa.

Schizma podzielona na dwie szkoły z Presbyterians w 1837 roku, kiedy większość wydalony Old School New School dla użytkowników tolerować błędy teologiczne.

Różnice ponad plan unii z Congregationalists niewolnictwa i odgrywa rolę drugorzędną.

Te odrzucane opublikowane w Auburn Deklaracji, który zaprzeczył szesnaście zarzutów domniemanego przez Old School.

Deklaracja potwierdziła osłabienia widzenia kalkulacji, Adam's grzeszny akt nie został zaliczony wszystkich ludzi, lecz wszyscy ludzie byli grzesznikami po Adama, wspierane Chrystusa substitutionary obrzędu, i twierdzili, że dzieło Ducha Świętego, nie wybór człowieka, był podstawie regeneracji.

Był to kompromis pomiędzy New England teologii i Westminister Spowiedź.

Tę zmodyfikowano Kalwinizm był używany do mistrza amerykańskiego aktywizmu w życiu społecznym.

Dobrowolne społeczeństw składających się z członków różnych nominałów prowadzonych działalności misyjnej i zwalczać społeczne ills.

Te konstruktywne crusades, w którym New School Presbyterians odgrywał wiodącą rolę, były inspirowane przez postmillennial oczekiwania postępu.

W latach po 1840 New School teologii stało się bardziej konserwatywne.

Jej szeroko krytykowany Finney's prefectionism.

Oni zaatakowali darwinizm, wczesne krytyki biblijnej, Niemiecki filozofii i teologii.

Henry B. Smith Unii Seminarium Teologicznego pojawiły się wiodącym rzecznik.

Jego obrony systematycznej teologii biblijnej i infallibility i jego postrzegania, że nowe Schoolers miał stać się bardziej wpływowym ortodoksyjnych były w reunion z Presbyterian Church w 1869.

WA Hoffecker


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


A Barnes, zwraca uwagę na List do Rzymian; CG Finney, wykłady na Revivals of Religion; G Marsden, ewangelicki i Mind New School Presbyterian doświadczenia; TL Smith, Revivalism i reform społecznych; NW Taylor, wykłady na temat moralnych rząd Bóg.

Lyman Beecher

Informacje ogólne

Lyman Beecher (1775-1863) był amerykańskim Presbyterian clergyman, urodzony w New Haven, Connecticut, wykształconych i na Yale College (obecnie Uniwersytet Yale).

On stał się proboszczem Presbyterian Church w East Hampton, Nowy Jork, 1798.

W tym kościele w 1804 roku osiągnęły krajowych wyeksponowany poprzez jego genialny Kazaniu na śmierć amerykańskiego stanu Alexander Hamilton, którzy zginął w pojedynku z amerykańskiego stanu Aaron Burr.

Beecher pastorates, która odbyła się kolejno w Litchfield, Connecticut, Boston między 1810 i 1832, oraz w tym okresie był znany jako jeden z najbardziej wymownych preachers swoim czasem.

On również był jednym z liderów w Presbyterian faction, zwany New School, którzy przeciwstawiali się ściśle doktryny i dyscypliny z konserwatywnego Presbyterians, zwany Old School.

Beecher W 1832 został mianowany pierwszym prezydentem Lane Seminarium Teologicznego, w pobliżu Cincinnati, pastor z drugiej Presbyterian Church of Cincinnati.

Jego doktryny liberalizmu szybko zaprowadzili go do konfliktu z jego przełożonych regionalnych.

W 1835 roku został wypróbowany przez prezbiterium pod zarzutem herezji i hipokryzja, ale został uniewinniony.

The Presbyterian Synodu, w którym wyrok był odwołać, trwały uniewinnienia w tym samym roku.

Podczas schizmy wyraz the Old School - New School kontrowersje ostatecznie opracowany w 1838 roku, Beecher przestrzegane New School.

On nadal głosić swoje Cincinnati w 1842 i aż do kościoła zachowały tytularnego przewodnictwa Lane Seminarium Teologicznego na pozostałą część swojego życia.

Był ojcem 13 dzieci, wśród nich zauważyć, amerykańska pisarka Harriet Beecher Stowe.

Wszyscy siedmiu swoich synów stał clergymen.

Jego pisma zawierają Dzieła zebrane (3 tomów, 1852) i autobiografii i korespondencji (1863).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest