Stary School Teologia

Zaawansowane Informacje

Old School Presbyterians utrzymane kalwiniści prawowierność od 1830s do 1860s.

Princeton teologów Archibald Alexander i Charles Hodge wierzyli, że ich teologia wiernie odzwierciedla przekonania Reformatów i powinna być centralnym w amerykańskim Prezbiterianizm.

Twierdzą one, że ich Kalwinizm historycznie była zgodna z Westminsterskie Wyznanie Wiary, John Calvin, Augustyna, a sama Biblia.

Sam termin "Old School teologii" wskazuje, że jego wyrażających chciał zachować tradycyjne Reformatów doktryny.

Chcieli "Kalwinizm spójne" i opracowane odrębne poglądy na confessionalism, revivalism, kościół i polity.

Ze względu na swoje stoisko w tych kwestiach, Old School faction New School wydalony z kościoła w 1837 roku za odbiegał od nich.

Wierząc, że doktrynalne prawowierność był o podstawowym znaczeniu w wierze chrześcijańskiej, Old School mężczyzn pożądanego ścisłego confessionalism lub subskrypcji do Westminster Spowiedź.

Kilka nowych liderów, takich jak szkoły Albert Barnes i Lyman Beecher oskarżono gospodarstwa sub - kalwiniści poglądów związanych z New Haven W teologii Nathaniel Taylor.

Alexander Hodge i odpowiedział Taylor w siedmiu artykułów w Princeton Review (1830 - 31), podkreślając Reformatów doktryny, takie jak kalkulacja grzech Adama (Adam działał jako reprezentatywne dla wszystkich mężczyzn i jego grzech był wliczany nich), Chrystusa substitutionary obrzędu, i regeneracji dziełem Ducha Świętego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Wiele Old School mężczyzn, w tym i Alexander Hodge, zostały w znacznym stopniu wpływa na ich młodszych revivals dni i uznała stałą potrzebę ożywienia w kościele.

Ale ostro krytykował współczesnych revivalists taylorite do wyrażania poglądów w ich głoszeniu.

One potępione emocjonalne przestepstwa i zażądali, że prawdziwe revivals być prowadzone w kościele kierować swoje stanowisko w konfesjonale Bożej suwerenności człowieka i niemożności.

Charles G. Finney, teologii i wykłady na Revivals of Religion (1835) były dokładnie krytykował.

Hodge preferowane Horace Bushnell koncepcję chrześcijańskiej do pielęgnowania revivalism jako podstawowy sposób doprowadzenia ludzi do wiary w Chrystusa.

The Old School stroną zdecydowanie poparła również Rada parafialna jak najbardziej zgodne z zreformowanej widok na kościół.

Argumentując, że Kościół był sprawą porządku wiary, że sprzeciwia plan unii z Congregationalists i stwierdził, że Rada parafialna pod warunkiem dyscypliny niezbędne, aby zapobiec błędom w doktrynie i praktyce, które Congregationalism brakowało.

Oni również repudiated społecznego aktywizmu dobrowolnych społeczeństwach, preferując, że edukacja i misji działania odbywają się w ramach instytucjonalnego kościoła, gdzie również można kierować się Kościoła spowiedzi.

W 1869 Stare i Nowe Szkoły rodziny, głównie z powodu schizmy w New School teologii miał stać się bardziej ortodoksyjne.

WA Hoffecker


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


A Alexander, z dowodów autentyczności, inspiracji i Urzędu z Pisma Świętego; SJ Baird, A History of the New School; AA Hodge, The Life of Charles Hodge, C Hodge, Systematic Theology, Princeton Review, 1837 - 69.

Lyman Beecher

Informacje ogólne

Lyman Beecher (1775-1863) był amerykańskim Presbyterian clergyman, urodzony w New Haven, Connecticut, wykształconych i na Yale College (obecnie Uniwersytet Yale).

On stał się proboszczem Presbyterian Church w East Hampton, Nowy Jork, 1798.

W tym kościele w 1804 roku osiągnęły krajowych wyeksponowany poprzez jego genialny Kazaniu na śmierć amerykańskiego stanu Alexander Hamilton, którzy zginął w pojedynku z amerykańskiego stanu Aaron Burr.

Beecher pastorates, która odbyła się kolejno w Litchfield, Connecticut, Boston między 1810 i 1832, oraz w tym okresie był znany jako jeden z najbardziej wymownych preachers swoim czasem.

On również był jednym z liderów w Presbyterian faction, zwany New School, którzy przeciwstawiali się ściśle doktryny i dyscypliny z konserwatywnego Presbyterians, zwany Old School.

Beecher W 1832 został mianowany pierwszym prezydentem Lane Seminarium Teologicznego, w pobliżu Cincinnati, pastor z drugiej Presbyterian Church of Cincinnati.

Jego doktryny liberalizmu szybko zaprowadzili go do konfliktu z jego przełożonych regionalnych.

W 1835 roku został wypróbowany przez prezbiterium pod zarzutem herezji i hipokryzja, ale został uniewinniony.

The Presbyterian Synodu, w którym wyrok był odwołać, trwały uniewinnienia w tym samym roku.

Podczas schizmy wyraz the Old School - New School kontrowersje ostatecznie opracowany w 1838 roku, Beecher przestrzegane New School.

On nadal głosić swoje Cincinnati w 1842 i aż do kościoła zachowały tytularnego przewodnictwa Lane Seminarium Teologicznego na pozostałą część swojego życia.

Był ojcem 13 dzieci, wśród nich zauważyć, amerykańska pisarka Harriet Beecher Stowe.

Wszyscy siedmiu swoich synów stał clergymen.

Jego pisma zawierają Dzieła zebrane (3 tomów, 1852) i autobiografii i korespondencji (1863).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest