Oksford ruch, Tractarians

Informacje ogólne

A ruch do reformy Kościoła Anglii rozpoczął w Oksford University w 1833, Oksford ruch był prowadzony przez John Keble, John Henry Newman, Richard Hurrell Froude'a.

Wszyscy byli rówieśnicy z Oriel College, Oksford, namiętnie lojalni wobec Kościoła, i głęboko zakłócone przez brytyjski rząd ingerencji w jego sprawy.

Ponadto zostały one wpływ na pismach patrystycznych i przyciągnął do rytuału i kultu wczesnego średniowiecza i kościoła.

Newman, że ruch rozpoczął się, gdy w dniu 14 lipca 1833, Keble głosił na "Narodowy apostazji," Sermon poproszony przez Parlament próby w celu powstrzymania dziesięć Irlandzki bishoprics.

Więcej ważne było publikacji opracowań na Times przez Newman.

Pierwsze trzy zostały opublikowane w dniu 9 września 1833, a ostatnio, Tract 90, która wywołała burzę kontrowersji, w 1841.

W opracowań mających na celu przypominając Angielski true churchmanship, rozumienie Kościoła jako organiczne, niezależny organ, a nie stworzenie państwa, a także do sakramentalnej posługi i życia.

W Tractarians, jak oni przyszli się nazywać envisioned ruch w połowie drogi między Kościół rzymskokatolicki i Ewangelikalizm.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Ruch był tylko na ataki.

Liberałowie protestowali jego dogmatism i jego evangelicals Roman tendencje.

Stopniowo niektóre z jej członków, w tym William Ward i Henry Manning, przyłączył się do kościoła rzymsko-katolickiego.

W 1845, Newman została przekształcona w ruch i skierował do punktu kryzysowego.

Przywództwo przekazane do Keble, Edward Pusey, i Charles Marriott.

Zmiany w zasadach były utrzymywane przez anglo - katolicy, którzy byli pod wpływem dużo ritualism, Christian socjalizmu i liberalizmu.

W 1889 spadkobiercy z Tractarians, prowadzony przez Karola Gore, opublikowany Lux Mundi, książki, które próbowały pogodzić katolickiej wiary Kościoła Anglii z nowoczesnych miejsc intelektualnej i moralnej.

W Oksford ruch miał silny wpływ na doktryny, duchowości i rytuał na siedzibę kościoła, a jej zasady w dalszym ciągu całego informuje Komunii Anglikańskiej.

John E Booty

Bibliografia


O Chadwick, The Mind z Ruchem Oksford (1960); R Chapman, Wiara i Revolt (1970); R Kościoła, Oksford Ruch: dwanaście lat, 1833 - 1845 (1970); E Fairweather, ed., Oksford Ruchu ( 1964); J Griffin, Oksford Ruch, 1833 - 1983: Weryfikacja (1984); MR O'Connell, Oksford Conspirators: A History of the Oksford Ruch 1833 - 45 (1969); G Rowell, ed., Tradycja odnowiona (1986).

Oksford Ruchu

Zaawansowane Informacje

W Oksford Ruch był ważnym religijnym rozwoju Kościoła Anglii w XIX wieku w odpowiedzi na krytyczne racjonalizmu, sceptycyzmu, letarg, liberalizm i rozpusty dnia.

Podkreślając powrót do tradycji Kościoła, przywódcy ruchu pragnienie o podwyższonym standardzie kultu, pobożności i nabożeństwa wśród duchownych i członków Kościoła.

Przewodnik i odbieranie jej przez impulsy z Uniwersytetu Oksford mężczyzn, ruch również protestowali ingerencji państwa w sprawy Kościoła.

W dniu 14 lipca 1833, w odpowiedzi na rachunku Angielski rządu zmniejszenia bishoprics w Irlandia, John Keble Kazania głosił "Narodowy Apostacy" z uniwersytetu ambona.

On oskarżył rząd o naruszenie "Kościół Chrystusa" i disavowing zasadzie sukcesji apostolskiej do biskupów Kościoła Anglii.

Podkreślając, że zbawienie było możliwe tylko poprzez sakramenty, Keble bronił Kościoła Anglii jako boska instytucji.

W tym samym roku John Henry Newman zaczął publikować opracowania na Times ", serię broszur przez użytkowników na Uniwersytecie Oksford, że wspierane i propagowane z przekonania o ruchu.

Zostały one szerokiego rozpowszechnienia, a termin "Tractarianism" często był wykorzystywany do wczesnych etapach w Ruchu Oksford lub wręcz jako synonim przemieszczania się.

To jest ironiczny, że tych odcinków (które miały dowodzić, "przeciw Popery i Dissent") doprowadziłoby niektórych autorów i czytelników na akceptację Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Ci ludzie, że jest coraz bardziej niemożliwe do przystąpienia do Kościoła i praktyk w zakresie polity protestanckich.

Gdy Newman twierdził, w Tract 90 (1841), że Trzydzieści - dziewięciu artykułów Kościoła Anglii były w harmonii z prawdziwego Kościół rzymskokatolicki, był atakowany z taką furor, że seria opracowań zostało zakończone.

Na początku 1845, zdając sobie, że nigdy nie może być jednocześnie Anglicans gospodarstwa Rzymsko-Katolickiego poglądów, kilka Oksford reformatorów przystąpiły do Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Newman defected później tego roku, i przez prawie 1864 tysięcy ministrów, liderów teologicznych, a Kościół Anglikański po jego członków ołowiu.

W 1864 Newman, Apologia pro Vita Sua został opublikowany, wyjaśniając swoje odejście od Kościoła Anglii i obrony jego wybór rzymskiego Kościoła jako jedynego prawdziwego Kościoła.

Newman był dokonał kardynał rzymskokatolicki w 1879.

Po defections w 1845 ruch nie był już zdominowany przez mężczyzn i Oksford stał się bardziej rozdrobnione w jego akcenty.

Edward Pusey B, profesor Hebrajski na Oksford i wkład do opracowania, pojawił się jako lider w Angielsko - strony katolickiej, która w dalszym ciągu zachęcać do zmian doktrynalnych i reunion między Anglican and Roman kościołów.

Inne grupy starała się promować wysokie rytuał w Kościele anglikanizm.

Wiele z sympatyków Ruchu na Oksford zyskali na jego istnienia (przed anty - Reformacji tendencje zaobserwowano) nadal podtrzymują cele i duchowej podstawowej fervor w ruchu.

To miało wielkie znaczenie teologiczne na rozwój, polity, religijnej i życia Kościoła Anglii od ponad wieku.

Anglican kultu eucharystycznego została przekształcona, duchowej dyscypliny zakonnej i zamówienia zostały reaktywowane, społecznych obaw był rozwijany, w duchu ekumenicznym i rozwinęła się w Kościele Anglii.

Chociaż Oksford Ruch był w przeciwieństwie drukowania przez churchmen tradycyjnych, jak również liberalnych myślicieli akademickiego, może nie do jednej grupy dopasowane evangelicals w ich ogromne wyjścia literatury, drukowanych kazań, opracowań, artykułów, książek, broszur i przeciw Tractarians.

Te odrębne "peculiars", jak niektórzy Oksford reformatorów wezwał ich, uwierzyła, że Oksford "herezja" zarówno anty - reformacji i antiscriptural.

Oni walczyli w celu zapewnienia, że Kościół Angielski byłoby utrzymać jego charakter protestanckiej teologii.

A jednak nawet ewangeliczne pisarzy w Anglii pod koniec XIX wieku zauważono, że Oksford Ruch także pozytywny wkład do chrześcijaństwa Angielski, że składki nie mogą być brane pod uwagę.

DA Rausch


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RW Kościoła, Oksford Ruch, 1833 - 1845; E Fairweather, ed., Oksford Ruchu; P Toon, ewangelicki Teologia, 1833 - 1856: odpowiedzi na Tractarianism; T Dearing, Wesleyan i Tractarian kultu.

Oksford Ruchu

Lista opracowań do Times

by John Henry Newman