Prezbiterianizm, Presbyterian

Informacje ogólne

Prezbiterianizm jest w postaci kościoła, w którym rząd starsi, jak i ludzi świeckich ministrów, rządzą. Nazwa wywodzi się od słowa Grecki presbuteros, lub "starszy".

Około 50 milionów protestantów wokół świat praktyki Presbyterian kościół rząd.

Znaczną liczbę Presbyterians znajdują się w Szkocji, Północna Irlandia, Anglia i jej byłych kolonii, Holandia, Szwajcaria, Węgry, Francja, Południowa Afryka, Indonezja i Korea.

Największe Presbyterian ciała w Stanach Zjednoczonych jest 3 miliony - członek Presbyterian Church, utworzona w 1983 roku przez Unię Europejską z Wielka Presbyterian Church i (południowej) Presbyterian Church w Stanach Zjednoczonych.

Szereg innych wyznań Presbyterian i Reformatów w Ameryce do śledzenia ich pochodzenia Europa lub secessions z większych amerykańskich instytucji. (Nazwa Reformatów starszych Kościołów nadal dominują wśród grup kontynentalnych Europejskiej pochodzenia; "Presbyterian" jest powszechnie używane przez kościoły brytyjskiego pochodzenia .)

Prezbiterianizm pojawiły się w 16 wieku Reformacji jako wysiłek przez protestanckich reformatorów do odzyskiwania formie, jak również przesłanie Nowego Testamentu kościoła. Lutherans zostały do dostosowania treści Rzymsko-Katolickiego episcopacy i średniowiecznego kościoła i połączeń między państwa do ich potrzeb protestanckich.

Inne reformatorów w Szwajcaria, Holandia i Niemcy na południe były bardziej radykalne.

Oni zauważyć, że w Nowym Testamencie "starszych" został powołany do orzekania na początku kościoły (Dz 14:23) i że termin starosta był używany zamiennie ze słowem biskupa, Grecki episcopos (Dz 20:17, 28; Tytusa 1 : 5 - 7).

Te reformatorów twierdził, że chociaż hierarchii wśród starszych mogą być obserwowane w Nowym Testamencie razy (1 Tm. 5:17), nie było ostrego podziału pomiędzy biskupa i kapłana (zobacz kapłana), który charakteryzuje się kościół rzymskokatolicki.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Od jego studium Biblii, John Calvin, zreformowanej liderem w Genewa, stwierdził, że Jezus Chrystus jest jedynym władcą Kościoła i że ćwiczenia tej zasady poprzez cztery rodzaje funkcjonariuszy: preachers (nawoływać, ostrzegasz, i zachęcić) , Lekarze lub nauczyciele (polecić), diakoni (pomoc ubogim), świeckich i starsi (do przewodnika i dyscypliny Kościoła). Calvin uważało, że Kościół i państwo były równolegle organy, suwerenne w swoich sferach, które powinny nawzajem pomocy .

Dzisiaj Kościół Szkocji jest tylko Presbyterian organu, który zachowuje nawet vestige związku z rządowym.

Gdy Calvin's Genevan kościoła celu została przeprowadzona do Szkocji przez John Knox, ewoluowały w Prezbiterianizm, że w kwestiach zasadniczych, jest nadal praktykowane w dniu dzisiejszym. Indywidualne lokalne zgromadzenia wybiera własne starsi, w tym ministra, którzy wspólnie rządzą kościoła w sesji (lub Konsystorz Reformatów w niektórych kościołach).

Minister (lub starszy nauczania), którzy nazywany jest przez Kościół lokalny i którzy zazwyczaj służy jako moderator sesji, to jednak, duchowny i zdyscyplinowana przez następny poziom organizacji kościoła, prezbiterium (lub classis), który administruje grup kościołów w jednym obszarze.

Presbyteries wybrać delegatów na synody regionalne, które z kolei wyboru przedstawicieli do Zgromadzenia Ogólnego (General Synod), krajowy organ, do ostatecznego wymiaru sprawiedliwości w kościele.

Tradycyjnie, presbyteries, synody, ogólne i zespoły mają składała się z równej liczby święceń ministrowie i starsi świeckich.

Od precedensu ustalonym przez Scottish barier ustawy z 1697, Presbyterians poczyniły większych zmian dopiero po ich zatwierdzania w dwóch różnych zespołów i ogólnie w większości indywidualnych presbyteries.

W Westminster Zgromadzeniu, które odbyło się w Londyn na żądanie w Angielski Parlament (1643 - 49), wytwarzany doktrynalnych i norm kościelnych, które były podstawą do Presbyterians.

W Westminster Spowiedź, wraz z większych i krótsze katechizmów, dokonane Kalwinizm teachable na Angielski.

Nawet w ostatnich Presbyterians którzy mają zmodyfikowano teologii of Westminster w wielu szczegółowych nadal cześć jego doktrynalnych wypowiedzi.

Forma Westminster, Kościół i rząd Directory dla wierzących zestaw norm kościelnych w praktyce.

Chociaż Westminster dokumenty nie zostały przyjęte w samej Anglii, stał się oficjalne standardy w Szkocji i ma kształt Prezbiterianizm w Ameryce i innych Angielski - mówił w obszarach świat.

Presbyterian kultu jest prosty i uporządkowany.

To głoszenie z revolves okolice Pismach. Presbyterian hymnody jest zadłużone na Calvinistic tradycji śpiewu opisowo Psalmy. Uznawane są dwa sakramenty: Wieczerzy Pana, który jest obchodzony zazwyczaj miesięczne lub kwartalne; i chrzest, który jest podawany do kościoła dzieci dla niemowląt użytkowników jako znak przymierza Boga miłosierdzia. dyscypliny w Kościół lokalny nie jest tak rygorystyczne jak w Calvin's Genewa.

Jest, jednak nadal odpowiedzialność sesji, których decyzje, jak również tych presbyteries, można odwołać się synody i Zgromadzenie Ogólne.

Mark A NOLL

Bibliografia


JHS Burleigh, historii Kościoła Szkocji (1961); Leith JH, Wprowadzenie do zreformowanej Tradycja (1977).

LA Loetscher, poszerzenie Kościoła (1954) i A Brief History of the Presbyterians (1984); JT McNeill, historii i charakteru Kalwinizm (1967); J Melton, Presbyterian kultu religijnego w Ameryce (1967); JH Smylie, amerykański Presbyterians ( 1985); ET Thompson, Presbyterians w Południowej (1963 - 73); LJ Trinterud, kształtowaniem American Tradition: powtórnym zbadaniu Colonial Prezbiterianizm (1949); BB Warfield, Zgromadzenie w Westminster (1931)

Prezbiterianizm

Informacje Katolicki

Prezbiterianizm w szerokim sensie jest system kościoła przez przedstawiciela rządu o nazwie presbyteries zespołów, w opozycji do rządu przez biskupów (episkopatów systemu, prelacy), lub przez zgromadzenia (congregationalism, niezależność), w ścisłym tego słowa znaczeniu, Prezbiterianizm jest nazwa nadana jednej z grup kościelnych organów, które reprezentują cechy protestantyzm podkreślana przez Calvin.

Spośród różnych kościołów wzorowanych na szwajcarskich Reformacji, szwajcarski, holenderski, a niektóre są znane jako Niemiecki zreformowanej; Francuski jako Huguenots, w tym Czechy i Węgry przez krajowych nazwy, szkockiej, Angielski, kościoły, jak i pochodzące Presbyterian.

Istnieje duże podobieństwo między rodziny tych wszystkich kościołów, a wielu z nich ze względu na ich przystąpienia do "sojuszu zreformowanych Kościołów całej Świat gospodarstwie Presbyterian System", utworzona w 1876 z myślą Specjalne zabezpieczenia interdenominational współpracy w ogóle kościół pracować.

I. ZASADY ODRÓŻNIAJĄCE

Najważniejsze standardy ortodoksyjnych Prezbiterianizm są "Westminsterskie Wyznanie Wiary" i "katechizmów" z 1647 (patrz WIARY, Confessions of protestanckich).

Ich treść, jednak zostały mniej lub bardziej zmieniony przez różne kościoły, a wiele z formuły subskrypcji przewidzianej dla funkcjonariuszy kościoła w praktyce nie wymagają więcej niż kwalifikowaną akceptacji norm.

Główne cechy określone w Westminster deklaracje wiary są Presbyterian kościół rząd, Calvinistic teologii i braku wymaganych form kultu.

A. Polity

Między episkopatów i congregational systemów kościół rząd, Prezbiterianizm posiada środkowym położeniu, które, jak twierdzi, należy do kościoła metody organizacji wskazanych w Nowym Testamencie.

Z jednej strony, przeciwko hierarchicznej rząd deklaruje, że wszystkie gospodarstwa clergymen są jednym z kolegami i innym, że Kościół jest władza spoczywa nie w osób, ale w organach przedstawicielskich w składzie świeckich (orzeczenia) starsi i należycie święceń (orzeczenie nauczania i starsi).

Z drugiej strony, jest Prezbiterianizm przeciwieństwie do congregational niezależność i potwierdza legalne władze większych kościoła.

W konstytucjach większości kościołów świadczenia dla czterech klas sądy administracyjne: Sesja, która reguluje zgromadzenie; prezbiterium, które reguluje szereg zgromadzenia w ograniczonym terytorium; Synodu, który reguluje zgromadzenia w większym terytorium; Walnego Zgromadzenia, która jest najwyższym sądem.

Zasadniczo Kościół funkcjonariuszy obejmować, oprócz pastora, orzeczenia starsi i diakoni.

Urzędnicy ci są wybierani przez zgromadzenie, ale wybór proboszczem jest uzależnione od zgody prezbiterium.

Starsi z proboszczem jako urzędnik składu formie sesji, która nadzoruje sprawy duchowe zgromadzenie.

Diakoni mają za niektóre temporalities, i są odpowiedzialne na sesji.

B. Teologia

W Westminster Spowiedź daje wielkie znaczenie do kwestii predestination, i sprzyja infralapsarian potępienia przez widok.

To uczy całkowitej depravity padłych człowieka i wykluczenia nie wybiera z korzyści Chrystusa obrzędu.

Jednak w ciągu ostatnich trzydziestu lat istnieje tendencja do łagodzenia poważniejszych funkcji Calvinistic teologii, a niemal wszystkie ważne Presbyterian kościoły oficjalnie disavowed do doktryn całkowitego umorzenia depravity i ograniczony.

Niektóre z nich poszła nawet tak daleko, aby wypowiadać się, że wszyscy którzy umierają w dzieciństwie są zapisywane.

Takie fragmenty norm, jak głoszą konieczność unii między Kościołem i państwa i obowiązku obywatelskiego sędziego w celu powstrzymania herezji również w dużym stopniu zostały wyeliminowane lub zmodyfikowane.

W swojej doktryny na Sakramentów w Presbyterian Church jest dokładnie Calvinistic.

Posiada on, że chrzest jest konieczny do zbawienia nie jako środek (konieczność medii), ale tylko jako coś, co zostało nakazane (konieczność prœcepti).

To uczy, że Chrystus jest obecny w Wieczerzy Pana nie tylko symbollically, jak Zwingli posiadaniu, ani z drugiej strony, zasadniczo, ale skutecznie i dynamicznie lub tylko dla wierzących.

C. Worship

Nr niezmiennym formy są uznawane w prowadzeniu usług publicznych.

Katalogi kultu zostały przyjęte jako pomoc do zamawiania różnych urzędach, lecz ich stosowanie nie jest obowiązkowe.

Usługi są zazwyczaj charakteryzuje się skrajną prostotę i składa się z hymnów, modlitw i czytań z Pisma.

W niektórych kościołach instrumentalnej muzyki nie jest dozwolone ani użycia jakichkolwiek innych piosenek niż te zawarte w Księdze Psalmów.

Komunia obrzęd jest podawany w odstępach stwierdził na dzień lub wyznaczony przez funkcjonariuszy kościoła.

Ogólnie Kazania jest główną częścią usług.

W Europa, aw niektórych kościołach amerykański minister ścierała się czarny gown, natomiast w ambona.

W ostatnich latach niektóre Presbyterian misjonarza społeczeństw na Stany Zjednoczone i Kanada są wykorzystywane postaci masowego i inne usługi w zależności od Grecki liturgii w ich misji na ruskich imigrantów

II. HISTORIA

The Presbyterian, podobnie jak zreformowanej kościoły, śledzenia ich pochodzenia Calvin.

Roszczenia do historycznej ciągłości z Apostołami poprzez Waldenses i szkockiej Culdees zostały obalone przez Presbyterian uczonych.

To było w kościelnej republik Szwajcaria że kościoły w gospodarstwie Rada parafialna zostały po raz pierwszy.

John Knox, którzy mieli z Calvin mieszkał w Genewa, wrażenie na szkockich Reformacji idee swego pana, i może być uważany za ojca Prezbiterianizm w odróżnieniu od zreformowanych kościołów.

W 1560 WYZNANIE Wiary, który sporządził została usankcjonowana przez szkocką Parlamentu, który również ratyfikował jurysdykcję sprawowaną przez Walne Zgromadzenie w Presbyterian Church.

To był początek z Kirk lub szkockiej zakładu.

Dokonano wielu podziałów między Presbyterians Szkocji, ale dziś prawie wszystkie elementy Prezbiterianizm w tym kraju zostały zgromadzone na dwie wielkie kościoły: ustalone przez Kościoła i Wielka Wolnego Kościoła (por. Szkocji, z siedzibą KOŚCIÓŁ).

Po Szkocji ważne ośrodki Prezbiterianizm są Anglia, Irlandia, Walia, w koloniach brytyjskich, i Stanach Zjednoczonych.

A. Anglia

Nie była silna tendencja wśród niektórych Presbyterian Angielski reformatorów XVI wieku.

Przez pewien czas mężczyzn jak Cranmer, Latimer, Hooper miałoby odbudowano kościół po sposób Genewa i Zurych, ale w czasie panowania Elżbiety "prelatical" systemu triumphed i był przekonany, utrzymywane przez suwerenne.

Ta zasada została przeciwieństwie przez Puritans którzy obejmował zarówno Presbyterians i Congregationalists.

Ku zamknięciu panowania Elżbiety, Presbyterians potajemnie tworzą organizację, która wzrosła z 1572 w pierwszym Angielski prezbiterium.

Podczas panuje w James I i Charles I walka pomiędzy ustaloną Kościoła i Prezbiterianizm kontynuowane.

W 1647 The Long Parlament zniósł prelacy Prezbiterianizm i została ustalona jako krajowe religii.

W tym samym roku Westminster Zgromadzenia divines przedstawiony Parlamentowi Spowiedź jej wiary.

Z przywrócenie monarchii (1660), Kościół stał się Państwo raz jeszcze episkopatów.

Angielski Prezbiterianizm teraz zaczął podupadać.

Jego zasada rządów był dość powszechnie zaniechane dla niezależnych i administracji w XVIII wieku większość jego kościołów succumbed do racjonalizmu.

Jednak w trakcie drugiej połowy XIX wieku nie było ożywienie Prezbiterianizm w Anglii.

Ci, którzy należeli do United Presbyterian Church of Scotland coalesced w 1876 z Angielski Presbyterian Synodu (niezależny od szkockiej organizacji zakłóceń 1843), stanowiących Presbyterian Church of England, który jest bardzo aktywnym ciała.

B. Walii

"Walijski Calvinistic Metodystyczny Kościół" miał przed jego pochodzenie, i niezależne, Angielski Metodyzm.

Jego organizacja została dokonana po raz pierwszy w 1736, i podzielił entuzjazm z Methodists Anglii pod Wesleys, ale różnił się od nich w doktrynie i polity, Angielski, Arminian i episkopatów, Walijski, Calvinistic i Presbyterian.

A Spowiedź wiary przyjęte w 1823 następuje w Westminster Spowiedź, ale jak na wybory cichego i asperities z Calvinistic potępienia przez doktryny.

W 1864 Zgromadzenie Ogólne było zorganizowane.

W Walijski Presbyterians dać wielką uwagę do domu i misjach zagranicznych.

C. Irlandia

Historia Prezbiterianizm w Irlandia Ulster pochodzi z plantacji w okresie panowania Jakuba I. większą część Ulster zostały skonfiskowane w koronie, i tam wyemigrował duża liczba szkockiej Presbyterians.

Na pierwszy otrzymali oni szczególną uwagę ze strony rządu, lecz polityka ta uległa odwróceniu zaś William Laud został arcybiskupem Canterbury.

Niezależny życia w Prezbiterianizm Irlandia rozpoczął tworzenie prezbiterium Ulsteru w 1642, lecz jego wzrost był sprawdzany przez pewien czas po Stuart przywrócenia w 1660.

W XVIII i na początku XIX w. istniała tu ogólne wyjścia ze starych norm i unitarne tendencje spowodowane różnymi dissensions wśród Ulster Presbyterians.

Istnieją jeszcze dwa organy w Presbyterian Irlandia, które są unitarne.

Zakłócenia w szkockich kościołów i innych przyczyn produkowane dalszych podziałów, a dziś istnieją, poza dwoma wymienionymi powyżej, pięć organów w Presbyterian Irlandia, z których najważniejszym jest Presbyterian Church of Irlandia.

D. Colonial i misyjnej Kościołów

Prezbiterianizm w Kanada daty jego pochodzenie od 1765, kiedy rozpoczęto regularne kapelan wojskowy ministrations w Quebec.

Było bardzo niewiele wzrostu, jednak aż do początku z XIX wieku, kiedy brytyjski imigracji ustawić w. Przed 1835 było sześć niezależnych organizacji.

Zakłócenia w 1843 w Szkocji miał swoje echo w Kanada, i secesjonistycznych organy zostały utworzone, ale w ciągu czterech lat sześćdziesiątych organicznych związków przygotował drogę do konsolidacji w roku 1875 wszystkie ważne instytucje w jednej nazwy, Presbyterian Church w Kanada.

Nadal istnieją tylko dwa małe organizacje nie powiązanych z tym główny korpus.

Kanadyjski Kościół utrzymuje wielu instytucji edukacyjnych i prowadzi szeroko zakrojone prace misji.

Jego normy są latitudinarian doktrynalnych.

Kanada jest największym w kolonialnych kościołów, ale nie są ważne Presbyterian organizacjami w innych brytyjskich posiadłości.

W Australia Prezbiterianizm może być datą z formacji prezbiterium Nowej Południowej Walii w 1826.

Nie zostały podzielone na kilka okręgów, od tamtej pory, ale w chwili obecnej wszystkie kościoły w sześciu prowincjach są stowarzyszone w jednym Walnego Zgromadzenia.

W Nowej Zelandii kościół North Island, pochodną Szkocji Kirk, organizowane 1856, a kościół South Island (założona przez szkockiego Darmowy Churchmen, 1854) są skonsolidowane w jednym Walnego Zgromadzenia.

Istnieje znaczna liczba szkockiej i Angielski Presbyterians w S. Afryka.

W 1909 r. ich podstawie zaproponowała Unii do Wesleyan Methodists, Congregationalists, Baptists, ale do tej pory bez rezultatu.

W południowej Indie zasadzie unii został uzgodniony przez Congregationalists, Methodists, Presbyterians w lipcu 1908 roku.

Istnieją Presbyterian kościołów organizowana przez brytyjskich i amerykańskich misjonarzy w różnych częściach Azja, Afryka, Meksyk, S. America, West Indies.

E. Stany Zjednoczone

W śledzenia historii Prezbiterianizm w Stanach Zjednoczonych kościoły można podzielić na trzy grupy:

(1) amerykańskie kościoły, które w znacznym stopniu wpływa na wyrzucane zagranicznych;

(2) szkockich kościołach bezpośrednio pochodzić od organów Presbyterian w Szkocji;

(3) Walijski w kościele, potomka z Calvinistic Kościół Metodystyczny w Walii.

(1) American Kościoły

Najwcześniejsze American Presbyterian kościoły zostały ustalone w Virginia, New England, Maryland, Delaware w XVII wieku i były głównie Angielski pochodzenia.

Człowiek, którzy przyniósł rozproszone w organicznej jedności kościołów, i którzy są traktowane jako apostoła amerykańskich Prezbiterianizm, był ks Francis Makennie z prezbiterium z Laggan, Irlandia.

Z sześciu innych ministrów on zorganizowany w 1706 prezbiterium z Filadelfii, który dziesięć lat później został stanowiły Synodu.

W latach 1741 i 1758 Synod został podzielony na dwa organy, "Old Side" i "New Side", ze względu na rozbieżności co do wymogów dla posługi i interpretacji standardów.

W tym okresie separacji College of New Jersey, Princeton University później, została założona przez "New Side", Rev John Witherspoon, potem jeden podpis na deklaracji niepodległości, jako pierwszy prezydent.

W 1788 Synodu przyjęła konstytucję, a zgromadzenia ogólnego powstała.

Rozwiązania z Cumberland Prezbiterium przez Synod Kentucky doprowadziło do powstania w 1810 r. z Cumberland Presbyterian Church.

Od kontrowersji dotyczących misyjnej pracy i spraw doktrynalnych dwóch niezależnych oddziałów następująco (1837), "Old School" i "New School".

Obie stracił większość swoich południowych presbyteries kiedy anty-niewolnictwo uchwał zostały przekazane.

W seceders zjednoczonej do południowej kościoła stanowią znane od 1865 jako Presbyterian Church w Stanach Zjednoczonych.

Braterskie stosunki między północną i południową kościoły, którzy są przechowywane poza ich szczególnie przez różne polityki, jak na wyścigi.

W kościele w Cumberland kolorowe użytkowników zostały zorganizowane w osobne nazwy w 1869.

W tym samym roku "Old School" i "New School" zjednoczonego stanowiących Presbyterian Church w Stanach Zjednoczonych Ameryki, największe i najbardziej wpływowe w Presbyterian organów w Ameryce.

Od tamtej pory jego harmonia została poważnie zagrożona tylko przez kontrowersje co do źródła władzy w religii, jak i autorytetu i wiarygodności Pisma (1891-4).

Tę trudność rozwiązana z prób prof Charles A. Prof HP Briggs i Smith, w którym Trybunał orzekł, jej lojalność wobec poglądów historycznych.

W 1903 kościół ożywił Spowiedź wiary, łagodzenia "knotty punktów Kalwinizm".

Jego pozycja stała się tym samym zasadniczo taki sam, jak w kościele Cumberland (biały), a trzy lata później (1906) dwóch organów zawarli związków organicznych.

A część z Cumberland kościoła, jednak, repudiated działania jej zgromadzenia ogólnego i nadal zobowiązuje się do podtrzymywania się jako odrębne nazwy.

(2) Szkocka Kościoły

(a) Seceders

Drugi secesjonistycznych organ ustanowiony z kościoła Szkocji, Associated Synodu (Seceders), zorganizowane przez jego misjonarzy w 1753 Zastępca Prezbiterium of Pennsylvania.

Nie długo po innego organu separatystycznych w Szkocji, Stary Kościół Covenanter (Cameronians), założył Kościół w Ameryce córka znanego jako zreformowanej Prezbiterium (1774).

W 1782 te nowe organy seceder i covenanter zjednoczona pod nazwą Associate Reformatów Presbyterian Church.

Niektórzy członkowie byłego organ odmówił tej unii wejść i kontynuowała Associate Prezbiterium of Pennsylvania.

Było secessions z Wielkiej organizację w 1801 i 1820.

W roku 1858 prawie wszystkie te różne elementy zostały zebrane w Wielkiej Presbyterian Church of North America.

Dwa organy, które pozostają poza tym unii są stowarzyszeni Reformatów Presbyterian Church, który od 1821 utrzymuje niezależnego istnienia, a Associate Synod Ameryki Północnej, lineal potomkiem Zastępca Prezbiterium of Pennsylvania, założona w 1858 przez tych, którzy woleli kontynuować własnych organizacji, zamiast wejść do unii dokonane w tym roku.

(b) Cameronians lub Covenanters.

Zreformowanej Prezbiterium, które połączyły się z Associate Prezbiterium w 1782 roku, została odnowiona w niezależnego istnienia w 1798 przez odizolowane covenanters którzy nie wziął udziału w unii do 1782.

To odnowione prezbiterium rozszerzona do Synodu w roku 1809.

W 1833 doszło do podziału na dwie gałęzie, "Stary Lights" (Synod) i "New Lights" (General Synod), spowodowanych przez nieporozumień co do postawy Kościoła należy podjąć wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

W roku 1840 dwóch ministrów, niezadowolony z tego, co one uznane za pobłażliwość wśród "starych Lights", wycofała się z tego Synodu, i stanowiły "Covenanted Odnowa Kościoła", która została kilka razy disorganized i liczy tylko kilku użytkowników.

W 1883 niezadowolenie z decyzji dyscyplinarnych ogólne Synodu (New Lights) spowodował secesyjny z niewielkiej liczby jej członków, którzy utworzyli w Allegheny, Pa, zreformowanej Presbyterian Church w Stany Zjednoczone i Kanada.

Negocjacje w sprawie unii z Synodu Generalnego Synodu i zostały wykonane w 1890 r., ale były bezskuteczne.

(3) W Kościele Walijski

Pierwsza organizacja o Walijski Calvinistic Kościół Metodystyczny w Stanach Zjednoczonych był na Remsen, NY, 1824.

Cztery lata później powstała prezbiterium, a wzrost ma nominały z nadąża za tempem wzrostu w Walijski ludności.

Angielski jest językiem na szybkie zdobycie kontroli w kościele.

III. STATYSTYKA

The Presbyterian nazwa całej świat, bez zreformowanych kościołów, numery ponad 5000000 communicants.

Spośród tych Stany Zjednoczone 1897534 (12 jednostek); Szkocji, 1233226 (6 jednostek), Kanada, 289556 (3 organów); Walii, 195000, Irlandia, 112481 (4 instytucje); Anglii, 90808 (2 organy), Australia, 50000; Nowej Zelandii, 28000, Jamajka, 12017; S. Afryka, 11323.

Publikacja informacji o pisemne i McHugh.

Przepisywane przez Douglas J. Potter.

Dedykowane do Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa w Encyklopedii Katolickiej, Tom XII.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 czerwca 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Benson, Non-katolickiego Nominały (Nowy Jork, 1910).

91-117; LYON, studium z Samoobrona (Boston, 1891), 99-109; New Schaff-Herzog Encyc.

z wiedzy religijnej, IX (Nowy Jork, 1911), sv

IA - Hodge, dyskusje w Kościele Polity (Nowy Jork, 1878); Idem, Co to jest Presbyterian ustawy zdefiniowane przez Kościół sądy?

(Philadelphia, 1882); Thompson, historycznej Episkopatu (Filadelfia, 1910).

B. - SCHAFF, wyznanie z Christendom (Nowy Jork, 1905), I, 669-817; III, 600-76; Hodge, Systematic Theology (3 vols., Nowy Jork, 1885); SMITH, Creed w Presbyterians (Nowy Jork, 1901); Encyc.

religii i etyki, III (Nowy Jork, 1911), patrz: Confessions.

C. - Bairda, Eutaxia.

lub Presbyterian Liturgies (Nowy Jork, 1855); Shields, Liturgia Expurgata (Nowy Jork, 1844); Książka wspólnego kultu religijnego (Filadelfia, 1906).

II. -- Kerr, The People's History of Prezbiterianizm (Richmond, 1888); BROADLEY, Wzrost i Postępu Prezbiterianizm; DRYSDALE, Historia Prezbiterianizm w Anglii (Londyn, 1889); Reid, A History of the Presbyterian Church w Irlandia (3 vols. , Belfast, 1867); Patton, popularne historia z Presbyterian Church w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork. 1900); Thompson, A History of the Presbyterian Kościołów w Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork, 1895) w Am.

Hist. Kościoła.

Ser., VI, bibliog., XI-xxxi; Amer.

Hist. Kościoła.

Ser., XI, 145-479.

III. -- Stephens, Presbyterian Kościołów (Filadelfia, 1910); ROBERTS, Presbyterian Podręcznik (Filadelfia, 1911).


Także, zobaczyć:


Londyn (Westminster) Spowiedź

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest