Reformacji i Confessions

Zaawansowane Informacje

Warunki w XVI wieku dojrzałego w skład spowiedzi.

W publikacji Luter, Kalwin, Zwingli, i innych przywódców reformacji miał przełomowe teologicznej przyniosły pytania, na pierwszy plan.

Przy całej społeczności, czy tylko liderzy, zwrócił się do ich nauki, natychmiastowe zapotrzebowanie na niepowikłane powstały jeszcze autorytatywne stwierdzenia w nowej wiary.

W czołowych reformatorów były również głęboko zaangażowany w dzień - do - dzień z życia Kościołów, gdy wyczuła w uneasiness z ludzi, czy na nadużycia Rzym lub na ich własnych innowacji.

A oni na początku widział konieczność krótkiego podsumowania teologicznego, że wszyscy mogą zrozumieć.

Poza tym, sam charakter reformacji i bardzo charakter XVI wieku w znacznym stopniu stymulowany przez Zachęcam do pisania spowiedzi.

W reformatorów stwarzane Pisma jako ostatecznego organu dla wszystkich życia, nawet jeśli ten podciął otrzymała katolickiej tradycji.

Rozmawiali z kapłaństwa wiernych i wewnętrzne świadectwo Ducha Świętego, pomimo faktu, że te nauki zwany wypowiedzi Rzym, nieomylne Magisterium pod znakiem zapytania.

W reformatorów również zakwestionował katolickiej wpływ na stan.

Zaproponowali oni nowe czytania historii na wsparcie własnych impuls dla reform.

Mieli też pasja do przywrócenia NT czystości chrześcijańskiej wiary i praktyki.

Jednak co napaści na utrwalone i wyzwanie co do tradycyjnych praktyk wezwał do racjonalności, zwięzłe uzasadnienie zmian.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Nie było jednak tylko w sferze religijnej, że zmiany przygotowane drogi dla nowszych konfesji wiary.

Europa w ogóle był przechodząc przez okres szybkiego rozwoju.

Praktycznie każdy wsparcie dla tradycyjnych katolicka wiara była wówczas pod ogniem.

Jeśli zakwestionował reformatorów katolickich ingerencji państwa w katolickiej i zaangażowanie w gospodarce, tak też zrobił Władcy nowego narodu - stwierdza pytanie Kościoła tradycyjne roli politycznej, i rosnące klasy kupcy przywykli zakwestionowała jego organ w świat handlu.

Jeśli Luter i Kalwin Rzym wezwała do ponownego jego interpretacji Pisma Świętego, tak też zrobił liderów renesansu wyzwanie innych intelektualnej tradycji w sztuce, teorii politycznych, literatury i historii.

Jeśli Reformacji niepokojące kwestie poruszone w teologii, więc miał zbyt wielu pokoleń academicians niepokojące kwestie poruszone w filozofii.

Krótko mówiąc, świat w XVI wieku potrzebne nowe deklaracje wiary chrześcijańskiej nie tylko do zmiany życia chrześcijańskiego, ale na repozycjonowanie chrześcijaństwa w sobie siły wczesnego nowoczesnych Europa.

Wielki outpouring do spowiedzi w wieku i pierwszej połowy w wykonaniu protestantyzm wiele funkcji. Autorytatywne oświadczenia chrześcijańskiej wiary zawartych w nowych pomysłów na teologów, ale w formach, które mogłyby również regularnie dostarcza instrukcję dla wspólnego wiernych. Podniósł jeden standardowe, wokół których lokalne społeczności mogą rally i które mogłyby spowodować zwykły różnice z przeciwnikami.

Zrobili to możliwe regathering wiary i praktyki w trosce o jedność, tak jak oni ustanowiła normy dla dyscypliny w erring.

A dla katolików, w piśmie z dnia confessionlike oświadczenia jest możliwe do zaakceptowania dyskryminacji między zmianami w starożytnej wiary i niedopuszczalne odchylenia od jej tradycyjnych norm.

(Słownik Elwell ewangelicki)

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest