Reformatów Kościoły

Informacje ogólne

Zreformowanych kościołów, które pierwotnie używane do wyznaczania tego odróżnić się od "unreformed" kościół rzymskokatolicki, są te wartości, które są protestanci Calvinistic w teologii i zazwyczaj Presbyterian w kościele organizacji. Śledzenia ich pochodzenia do pracy w reformowaniu Zurych z Ulrich Zwingli w Genewa of John Calvin.

Zreformowanej perspektywy szybkiego rozprzestrzeniania się Niemcy, Francja, Holandia, Węgry, Czechy, i gdzie indziej na tym kontynencie.

W British Isles, jego zasady w kształcie Kościoła Szkocji i wpływ Kościoła Anglii, w szczególności poprzez Puritanism.

W Presbyterians stanowią największe instytucje Reformatów w Ameryce.

Aktywne Reformatów kościołach znajdują się na całym świecie, gdzie mają migracji europejskich osadników (jak w Afryka Południowa).

Od 1877 jeden Świat Sojusz zreformowanych Kościołów stanowiły forum do dyskusji i konsultacji.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Mark A NOLL

Odnowa Kościoła w Ameryce

Informacje ogólne

Zreformowanego Kościoła w Ameryce jest protestanckich denominacji z korzeniami w holenderski Kalwinizm.

W 1989 roku jej numerowane prawie 337408 użytkowników w ponad 963 kościołów, z jej największą wytrzymałość na Bliskim Atlantyku stwierdza, Michigan, Iowa.

By 1628, holenderski osadników miał siedzibę kościoła w Nowym Amsterdamie (obecnie Nowy Jork).

Ta i inne amerykańskie kościoły zostały skierowane do Amsterdamu z 18 wieku, kiedy pod wpływem revivalist Theodore Frelinghuysen Jakub (1691 - 1747), amerykański organ został utworzony (1748).

Trudności tej grupy i między innymi holenderski wierny do ciała zostały ostatecznie rozstrzygnięte (1771) dzięki staraniom Livingston John Henry (1746 - 1825), wpływowym liderem w Queens College (obecnie Rutgers University), Nowy Brunszwik, NJ, które zostały założony przez holenderski Reformatów.

Zreformowanej protestanckich holenderski Kościół przyjął nową konstytucję w 1792; w 1867 zmieniło nazwę na zreformowanego Kościoła w Ameryce.

Nazwa's doktrynalnych normy są Belgijskie Wyznanie Wiary (1561), Heidelbergu Katechizm (1563), oraz kanonów Synodu Dort (1619).

Jego organizacja jest zasadniczo Presbyterian. Jest nieco bliżej głównych organów protestanckich niż siostra nazwa holenderski Calvinists, Christian Odnowa Kościoła.

Mark A NOLL

Bibliografia


GF de Jong, holenderski Kościół Reformatów w The American Colonies (1978); FJ Hood, Reformatów Ameryki (1980); JW van Hoeven, ed., Piety i Patriotyzm: Bicentennial Badania zreformowanego Kościoła w Ameryce, 1776 - 1976 (1976 ).

Zreformowanej Tradycja

Zaawansowane Informacje

Termin "Odnowa" jest używany do odróżnienia od Calvinistic Lutheran Anabaptist i tradycji.

Zreformowanej tradycji znajdzie swoje korzenie w teologii Ulrich Zwingli, reformator pierwszy w Zurych, oraz John Calvin z Genewa, którzy w swoich komentarzach biblijnych, jego pamfletów, ale zwłaszcza w Instytutach w religii chrześcijańskiej, opracował protestanckiej teologii. Calvin's nauki zostały następnie przez wiele różnych osób i grup którzy wyszli z Reformacji aż do dnia dzisiejszego, ale nie zawsze dokładnie po tej samej linii myślenia i rozwoju.

Tak więc w zreformowanej Calvinists tradycji, jednocześnie zgadzając się zasadniczo w sobie nawzajem i na wiele sposobów, produkowanych przez pewne różnice historyczne, a nawet uwarunkowania geograficzne.

Różnice te doprowadziły do wielu, co może być nazywane linii lub szczepów w tradycji.

Reformacji i zreformowanej Tradycja

Pierwsza linia rozwoju w zreformowanej tradycji było to, co było wspólne dla północno-zachodniej Europa, Szwajcaria, Francja, Holandia, Niemcy, a także miało wpływ na wschodzie i na Węgry na południe w kościele w Waldensian Włochy.

Zreformowanych kościołów w pierwszym - nazwę obszary były bardzo aktywne w tworzeniu początku konfesji wiary i katechizmy, która odbyła się w dalszym ciągu jako doktrynalne standardów w wielu kościołach.

Calvin sporządziła pierwszy katechizm Reformatów w 1537 i rewrote w 1541.

Praca ta została przetłumaczona na wiele różnych języków i był powszechnie wpływowe.

Jeszcze ważniejsza była spowiedź Heidelberg 1563, która nadal jest standardowy dokument konfesjonale Reformatów w większości kościołów.

The Confessions On Air (1536, 1566), galusowy Spowiedź (1559) i Belgijskie Wyznanie Wiary (1561) również określone jeden Calvinistic doktrynalnych stanowisko.

Po drugiej stronie kanału w British Isles, Kalwinizm był dominujący wpływ w Reformacji.

Choć Kościół Anglii został zobowiązany przez królową Elżbietę do zachowania quasi - Romanist liturgii i formy rządu, Kalwinizm był podstawą teologii jako wyrażona w Trzydzieści - dziewięciu artykułów (1563), które były przerobionych wersji Arcybiskup Cranmer wcześniejszych Czterdzieści -- dwa artykuły (1553).

Calvin's Institutes również Angielski teologiczne studenci z ich podstawowych instrukcji teologicznych w XVII wieku.

W Puritans, składający się z Niezależnych i Presbyterians i bardziej konsekwentnie Calvinistic, starał się wszystkich śladów Kościół rzymskokatolicki wyeliminowane z ustaloną Kościoła. Jednocześnie znaczna liczba protestantów wpływem Anabaptism, jednocześnie przyjmując chrzest dorosłych jako jedyną właściwą metodą sprawowaniu sakramentu, również przyjęte najbardziej Reformatów doktryny.

Ze względu na ich wiarę w doktrynie predestination były one znane jako "szczegółowe" Baptists, jak odróżnić od "dobrowolnymi" Baptists którzy odrzucili doktrynę.

Nonconformist te grupy były odpowiedzialne za sporządzanie z Westminister Spowiedź wiary, katechizmy, Forma Kościoła rząd, a Katalog kultu religijnego, które stały się standardami wszystkie Angielski - mówił Presbyterian kościołów.

The Presbyterian Kościół w Szkocji, Kościoła Szkocji, który miał pierwotnie stosowany w Szkocki Spowiedź (1560) i Katechizm Genevan, przyjął Westminister standardów w 1647, po Angielski Parlament, zdominowany przez Niezależnych odmówił zgodzić się na ich coraz normy Kościoła Anglii.

W XVII i XVIII w.

W europejskich i brytyjskich koloniach w całej świat zreformowany i Presbyterian kościoły z końca XVII wieku były założony przez kolonistów, którzy wyemigrowali do Massachusetts, Nowy Jork, Południowa Afryka, Australia, Nowa Zelandia, i innych miejscach.

Chociaż często mało otrzymał wsparcie od domu kościoły, przynajmniej w pierwszym, niemniej rozwinięte kościołów własnych, zwykle po doktrynalnych, liturgicznych, rządowych i tradycji kościelnych w tle, z których oni pochodzą.

Większość kościołów Presbyterian zaakceptować Westminister dokumentów jako podległe im normy, natomiast w europejskiej tradycji posiadać Reformatów do spowiedzi i katechizmów z organów, z których przybyli.

Historia zreformowanej tradycja została przez nie środków pokojowych lub noncontroversial.

Problemy pojawiły się w czasach, że trzeba te gospodarstwa do zreformowanej ponownie stanowiska i obrony swoich podstawowych przekonań.

Jednym z przykładów najlepszych i najbardziej wpływowych wydarzeń było to, co rozpoczął holenderski teolog James Arminius, którzy odrzucone Calvin's doktryny łaski.

W 1610 jego zwolenników określonych Remonstrance jeden z tych przeciwstawnych je, kierując sprawy na głowie.

Wynik był Synodu, które odbyło się w Dordrecht Holandia w 1618, składa się z teologów z kilku krajów, którzy potępili Arminian nauki, twierdząc (1) całkowitej depravity człowieka; (2) bezwarunkowe Boski wyborów; (3) że Chrystusa obrzędu został ograniczony do wybranych; (4), że Łaska jest nieuniknione; i (5) wytrwałości wybiera się do końca.

W Arminians byli zmuszeni obecnie zreformowanego kościoła, ale ustanowiły swoje własne organy, i miały szeroki wpływ, stanowiące podstawę do Wesleyan Metodyzm i innych nie - i anty - Odnowa grup chrześcijańskich. Kanonów Synodu Dort są jednym z trzy formy jedności, w większości norm doktrynalnych holenderski Reformatów kościoły, dwa pozostałe są Belgijskie Wyznanie Wiary i Heidelbergu Katechizm.

W Anglii i Szkocji nieco inny konflikt miał miejsce.

W Puritans próby doprowadzenia do pełnej reformy Kościoła Anglii, które znalazły się w przeciwieństwie Elizabeth i dwóch jej następców, James I i Karola I. wpływowych w Parlamencie Europejskim, były w stanie wyrazić sprzeciw wobec monarchii, ale ostatecznie doprowadziło to do wojny.

Faktyczne przyczyny lub punkt wyjścia do wojny był w Szkocji, gdzie Charles I starali się życie episcopacy na Presbyterians.

Ich opór, a kiedy Karol starał się podnieść armii w Anglii w Puritans w Parlamencie Europejskim w takich żądań mu, że próbował overawe im życie.

On został pokonany, pojmany, a wykonywane przez Parlament w 1649.

Przez następne dziewięć lat rządził Cromwell kraju, ale wkrótce po jego śmierci Charles II, Charles I syn, wstąpił na tron i starała się do swego ojca polityki zarówno w Anglii i Szkocji.

Chociaż Puritans w Anglii zostali zmuszeni do przedstawienia, przez Szkocki broni przed podjęciem Charles przeprowadzone na rodzaj Partyzantka.

The Covenanters, tzw gdyż covenanted razem do obrony "Crown Praw Jezusa Chrystusa," kontynuował swój sprzeciw, gdy Charles brata Jakuba, rzymsko-katolicki, stał się królem, a nie określają ich bronią został zmuszony do James off the British i następcą tronu został przez Williama Orański, w 1688.

Chociaż zreformowanej tradycji miał konfliktów, ale także miał bardzo pozytywny wpływ na świat.

W XVIII wieku była jednym z głównych ośrodków ewangelicznych ożywienie.

W Szkocji ruch rozpoczął w 1700 poprzez wpływ Thomas Boston Szpiku i mężczyzn, tak zwane, ponieważ były one duży wpływ na pracę puritan szpik Modern Divinity.

Odrodzenie związane z pracami tej grupy ostatecznie połączone z ewangelicki ożywienie w Anglii poprzez wpływ George Whitefield.

W tym samym czasie w amerykańskich kolonii Jonathan Edwards był zaangażowany w Wielkiej Awakening, która została ponownie związana z przepływem Angielski poprzez Whitefield.

We wszystkich tych przypadkach Calvinistic teologia była podstawą wpływ.

Zreformowanej Tradycja w ostatnim czasie

Ożywienie głoszenie ewangelicznego i moc nie zatrzymuje się w tym miejscu, poprzez szkocki wpływ na Europa została przeprowadzona w 1818, kiedy Robert Haldane odwiedzono Szwajcaria evangelistic na zwiedzanie.

On w dużym stopniu pod wpływem takich ludzi jak Cesar Malan i Merle d'AUBIGNE, a poprzez nich ewangelicki ożywienie rozprzestrzenił się na inne części Europa.

W Holandii był on szczególnie silny wpływ, wynikający z trudu w Groen van Prinsterer, Herman Bavinck, i Abraham Kuyper.

Kuyper był założycielem Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie, przywódcy ruchu, które oddzielone od państwa do kościoła stanowią Gereformeerde Kerk, oraz w 1901 roku, jako lider Anti - Rewolucyjna, stał premier.

W wyniku prac Kuyper ożywianie Kalwinizm miały miejsce nie tylko w kręgach kościelnych, ale w wielu innych aspektów życia holenderski, które miały wpływ daleko poza granice Holandii.

W British Isles tej samej tradycji Reformatów był podobny wpływ owoców.

Jednym z najważniejszych wydarzeń kościelnych był exodus z dużą część Kościoła w Szkocji w celu utworzenia Wolnego Kościoła Szkocji.

Chociaż przyczyny natychmiastowy był sprzeciw wobec prawa do nakładania patroni Ministrów w dniu zgromadzenia, zasadniczo przyczyną był fakt, że Kościół Szkocji miał w dużej mierze zrezygnował Reformatów jego miejsce, i tych, którzy chcieli ją podtrzymać podkreślił, że muszą one być wolne , aby wybrać swoich własnych ministrów.

Kiedy to było zaprzeczyć, że wycofał i tworzy własne nazwy.

Ale to nie tylko w sferze kościelnej, że te działania miały Reformatów perswazji.

W rewolucji przemysłowej w Wielkiej Brytanii spowodował wielkie zmiany, powszechne wykorzystywanie pracowników.

Aby przeciwdziałać tym ludzi, takich jak Anthony Ashley Cooper, siódmy hrabia Shaftesbury w Anglii, ks Thomas Chalmers w Szkocji, a inni pracowali, aby chronić prawa przekazane do fabryki ręce, górnicy, i te niepełnosprawne fizycznie.

Wiele z tych liderów silne Calvinists, a później w wieku wielu z tych samych chrześcijańskich poglądów siedział w British Parlamentu Europejskiego i były odpowiedzialne za inne prawa usprawnienie stanu pracy klas.

Ta praktyka Reformatów społecznego i politycznego zaangażowania została przeprowadzona do Ameryki, gdzie te tradycje w zreformowanej miały znaczący udział w takich sprawach.

Wiele w Presbyterian i Reformatów kościoły były uczestników ruchu do zniesienia niewolnictwa, a ostatnio były widoczne w praw obywatelskich i podobne ruchy.

Niestety Afryka Południowa w zreformowanej tradycja została zaangażowana na rzecz wspierania polityki apartheidu rasowe i ich stosowania, ale to się zmienia niektóre elementy zreformowanej w kraju i poza kościoły Reformatów, za pośrednictwem agencji, takich jak ekumeniczny zreformowanej Synodu, wywierają presję Republiki Południowej Afryki w kościołach, aby zmienić ich postawy wobec polityki rządu.

Zreformowanej tradycji zawsze było zdecydowanie na rzecz edukacji członków Kościoła.

Calvin's katechetyczne naciskiem na szkolenie młodych, i jego ustanowieniu, co jest obecnie Uniwersytet Genewa, był naśladowany w Szkocji przez John Knox w edukacji przepisy w pierwszej książki dyscypliny, w Holandia poprzez ustanowienie takich instytucji jak University of Leiden, Francja i przez założycieli różnych seminariach.

Podobnie w Ameryce tej tradycji edukacyjnych był odpowiedzialny za założenie uniwersytetów takich jak Harvard i Yale.

W ostatnich latach więcej Calvin College w Grand Rapids, Michigan, Odkupiciela College w Hamilton, Ontario, i podobnych instytucji wskazują, że tradycja Reformatów w edukacji jest nadal działa i jest ważną częścią spełniające w rozwoju wykształconych, chrześcijańskich obywateli.

W trakcie drugiej połowy XIX i XX wieku w całej, nie było stresu na rosnące znaczenie chrześcijańskiej stypendium.

Choć nie zawsze były Reformatów uczonych, Abraham Kuyper stymulowane duże zainteresowanie w tej dziedzinie, która została następnie w innych krajach.

Wybitni naukowcy obejmuje nowoczesne Herman Dooyeweerd, DH Cz Vollenhoven, JH Bavinck, a inni w Holandia, szczególnie w Wolnym Uniwersytecie w Amsterdamie; James Orr w Szkocji; J Gresham murarz i Cornelius Van Til w Stanach Zjednoczonych; Pierre Marcel w Francja; i wielu innych, którzy muszą poświęcić się do rozwoju reformy podejście w wielu dziedzinach nauczyć.

Od 1850 innego zauważalnego rozwoju została w przedsięwzięciach w różnych kościołach Presbyterian zreformowany i współpracować na wiele sposobów.

W 1875 na Świat Sojusz zreformowanych Kościołów gospodarstwie Presbyterian system został zorganizowany i nadal.

W niektórych kościołach w sojuszu, jednak, oddaliła się od prawdziwie Reformatów teologiczne stanowisko, czego dowodem nowe wyznania i praktyk, które nie wydają się być zreformowany, liczba zreformowanych nominałów, zwłaszcza niedawno utworzone instytucje, które odmówiły dołącz wojny C.

W rezultacie w roku 1960 nowego organu, zreformowanej ekumenicznego Synodu, został ustanowiony w celu zapewnienia, aby w pełni Reformatów świadka byłby utrzymany.

Tuż przed tym niektóre organizacje nonecclesiastical miał wejść w życie.

W 1953 w Montpellier, Francja, pod kierunkiem Pierre'a Marcel, Międzynarodowe Stowarzyszenie Odnowa Wiara i działanie zostało założone, a w Stanach Zjednoczonych niedawno Narodowe Stowarzyszenie Presbyterian Kościoły i Reformatów został zorganizowany.

W ten sposób chrześcijanie Reformatów w coraz większym stopniu współpracują ze sobą w celu określonym w Ewangelii na świat.

Efektem jest to, że tradycja jest zreformowanej wykonywania wpływ nie tylko na świat Zachodu, ale nawet na więcej razy mocno w takich miejscach jak Korea Południowa, Indonezja, Indie oraz Afryka.

Zreformowanej tradycji stanowi ważną częścią kultury Zachodu, wpływające na różne aspekty życia i myślenia.

Stopniowo, jednak wiele z jego wkład został zsekularyzowanym, religijne korzenie są odrzucane i odrzucone.

Można pomóc nie zastanawiając się, zatem, jeśli warunek zachodnich świat nie jest dziś w wyniku odrzucenia tego, biorąc selfcenteredness miejscu robi wszystko "na chwałę Bożą czyńcie".

WS Reid


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Bratt J, ed., Dziedzictwo John Calvin; WS Reid, ed., John Calvin: Jego wpływy w zachodniej Świat; WF Graham, konstruktywną Rewolucyjna; JT McNeil, historii i charakteru Kalwinizm.

Reformatów Kościoły

Informacje Katolicki

Nazwa nadana protestanckich organów, które przyjął założenia Zwingli, a później, doktrynalnych zasad Calvin.

Ten charakterystyczny tytuł pochodzi z 1561 na kolokwium w Poissy.

Rozpoczęte w Szwajcaria, ruch, od którego Kościoły sprang zdobyte ziemi w krótkim czasie w Francja, Niemiecki niektórych państw, Holandia, Anglia, Szkocja, Węgry i Polska.

Później, emigracji i kolonizacji zabezpieczone jeszcze szersze rozpowszechnianie w Calvinistic systemu.

Niektóre z tych nazw, które przyjęły go do dzisiaj pod specjalną nazwą, np. Prezbiterianizm: otrzymują one odrębne traktowanie w pracy.

Inni stał krajowego kościoły i są wymienione pod nazwą kraju, w którym one występują.

(Patrz ZWINGLIANISM; Kalwinizm; reformacji; Arminianizm; HOLANDIA, HOLANDIA; HUGUENOTS; Szkocji; itp.).

Następujące organy są uważane tutaj:

I. zreformowanej (HOLENDERSKI) KOŚCIÓŁ W AMERYCE

(1) Nazwa, doktrynalnych Norm i Organizacji

Nazwa znana jako "zreformowanej protestanckich holenderski Kościół w Ameryce Północnej" aż do 1867, kiedy obecna nazwa została przyjęta, twierdzi, ze protestanci na ogół jedynym wystarczalności Pisma jako reguła wiary.

Jego normy są uznane teologicznych Apostołów ", Nicejsko i Athanasian wyznanie, Belgijskie Wyznanie Wiary, Heidelberg Katechizm i Kanonów Synodu Dort.

Uważa on, w duchowej odbioru przez Jezusa Chrystusa, wierzę w Pana Wieczerzy, a także przyjmuje wyraźnie Calvinistic doktryny ograniczonej wyborów do zbawienia.

Liturgia charakteryzuje się wielką prostotą, a jej formy są opcjonalne, z wyjątkiem administracji sakramentów.

W polityce, jest Presbyterian Church, konstytucja uznaje cztery rodzaje funkcjonariuszy: ministrowie słowo, profesorów teologii, starsi i diakoni.

W starszych exerecise funkcje duchowe i diakoni są za doczesnych interesów.

Na czele poszczególnych zgromadzenia jest Konsystorz, który składa się z ministrem, starsi i diakoni.

Organ przez powiat jest w rękach Gromada, która sama jest pod jurysdykcją danego Synodu.

Ogólne Synodu najwyższymi organami kontroli ćwiczeń w Kościele.

Starsi i diakoni wybierani są do urzędu na dwa lata, po których mogą być wybierani ponownie.

Byli starsi i diakoni mogą być nazywane łącznie do konsultacji w to, co jest znane jako "Wielka Konsystorz".

W innych Kościołów Reformatów szczególnie traktowane w tym artykule są i zorganizowane podobnie składzie.

(2) Historia

W holenderski Reformatów Kościół został zorganizowany wśród osadników z Holandii w Nowym Jorku w 1628 przez Jonasa Michaelius Rev.

Pięćdziesiąt communicants byli obecni na pierwszej celebracji Wieczerzy Pana.

Kiedy w 1664, przeszedł z kolonii holenderski Angielski w ręce, Reformatów 11 kościołów, z członkostwa w przybliżeniu 10000 dusz, istniała w kraju, zostały one wszystkie znajdujące się w Nowym Jorku i państw ościennych.

W odniesieniu do zrzeczenia się holenderski zostały przyznane "wolności sumienia w ich Kultu Bożego i dyscypliny Kościoła".

W pierwszej dekadzie Angielski zawód ten przepis został wiernie przestrzegane.

Później jednak, prezesi chcieli narzucić Angielski kościelnych celnych na ich holenderski tematy, w wyniku których wiele goryczy została wywołana, a walki były przedłużone.

Pomimo tej niesprzyjającej sytuacji i zaprzestanie holenderski imigracji, liczba kościołów, na początku XVIII w., wzrosła do trzydziestu czterech.

Zostały one pod jurysdykcją tego Gromada Amsterdamu.

W 1738 petycji do zezwolenia na cœtus lub kościelnych zgromadzeń, został wysłany do tego organu.

Ale dopiero po dziewięć lat, że pozytywną odpowiedź została wysłana.

To był pierwszy krok na drodze do niepodległości, który został całkowicie zrealizowany w 1755 przez upoważnionego powstanie classis.

To działanie niektórych użytkowników z cœtus doprowadziła do przewlekłej walki, która miała zostać uzdrowiona przez unię plan przedstawiony przez ks JH Livingston w 1771 i zaakceptowane przez Amsterdam holenderski kościoły i Gromada Amsterdamu.

Po troublous czasów rewolucji, wewnętrzna organizacja była doskonała dalej w 1792 poprzez przyjęcie konstytucji, która przewiduje, iż do Synodu Generalnego.

W 1794 roku Synod ten spotkał się po raz pierwszy; sesji, która odbyła się trzy lata do 1812, a następnie stał się coroczną i organ przedstawicielski.

Okresie zwiększonego dobrobytu otwarte dla nazwy w 1846 roku, kiedy wielu Hollanders rozstrzygane na Bliskim Zachodzie i związane z nimi Kościół.

W 1910 roku holenderski Odnowa Kościoła o numerach 728 ministrów, 684 kościołów, 116815 communicants (statystyki Dr Carroll w "Christian Advocate", Nowy Jork, 26 stycznia 1911; tego organu statystycznego jest w całej powołano do Stanów Zjednoczonych).

Dzięki emigracji po prostu, o którym mowa, Christian Reformatów Kościół został przeszczepiony także do Ameryki.

Ta nazwa została zorganizowana w Holandii (1835) jako protest przeciwko rationalistic tendencje państwo Kościół.

Aby go zostały połączone w Stanach Zjednoczonych w 1890 do zmniejszenia członków prawda Odnowa Kościoła, organ zorganizowany w 1822 przez kilka clergymen.

To numery dziś ministrowie 138, 189 kościołów, 29006 communicants.

(3) Instytucje edukacyjne i działalności misyjnej

Niektóre z instytucji oświatowych kontrolowana przez Kościół zostały ustanowione na bardzo wczesnym terminie.

Rutgers College został założony w 1770 pod nazwą Queen's College w Nowy Brunszwik, New Jersey, gdzie Seminarium Teologicznego został ustanowiony również w 1784 roku.

Na Holland, Hope College został założony w 1866 roku, oraz zachodnich Seminarium Teologicznego w 1867 roku.

A Board of Education organizowane przez osoby prywatne w 1828 został przejęty przez Generalnego Synodu w 1831 roku, ale rozciąga się pomocy finansowej dla potrzebujących studentów do ministerstwa.

A niepełnosprawnych Ministrów "Funduszem" udziela pomocy podobnych do clergymen, a "Widows" Funduszem ", aby ich żony.

Izba Publikacja została w eksploatacji od 1855.

W proselytizing działalności Kościoła nie ogranicza się do Ameryki; Izby misji zagranicznych w 1832 roku ustanowiony został uzupełniony w 1875 przez kobiety pomocniczy Zarządu.

Kościół utrzymuje stacji Amoy, Chiny, w okręgach i Arcot Madura, Indie, Japonia, Arabia.

II. Zreformowanej (NIEMIECKI) Kościół w Stanach Zjednoczonych

Ten kościół został założony przez imigrantów z Palatynatu i innych dzielnic Niemiecki zreformowanej wiary.

Jego historia rozpoczyna się z imigracji Niemiecki z ostatniego kwartału z XVII wieku.

Wśród jego początku byli ministrowie Philip Boehm i George M. Weiss, którego sława jest eclipsed jednak, że w rzeczywistym organizatorem Kościoła, Michael Schlatter.

Ten ostatni odwiedził większość z Niemiecki Reformatów osiedli, na duszpasterzy, siedzibę szkoły, aw 1747, po raz pierwszy stanowiły coetus.

Na kolejnej podróży poprzez Europa uzyskał on pomoc finansową dla natury kościoły zastawu przez złożenie w coetus Gromada do Amsterdamu.

Sześć młodych ministrów towarzyszy mu do Ameryki w 1752; dostaw clergymen, jednak była niewystarczająca dla wielu lat i doprowadziły w niektórych defections.

W 1793 Synod zastąpił coetus założyć i władzą w Kościele, który obecnie składa się około 180 kongregacji i 15000 communicants.

Proces organizacja została zakończona w 1819 roku przez Synod podział na dzielnice lub klas.

O 1835 "Mercersburg kontrowersje", dotyczące niektórych kwestii teologicznych, burzliwe Kościoła; w 1863 w tercentenary o przyjęciu w Heidelbergu Katechizm był obchodzony.

Od tego czasu daty powstania sierot "domy w nominałach.

Misji zagranicznych prac został otwarty w 1879 przez wysyłanie misjonarzy do Japonia.

Pierwsze seminarium teologicznego został zorganizowany w 1825 roku w Carlisle, Pennsylvania, ale został usunięty w 1836 r. do 1871 w Mercersburg i do Lancaster.

Kościół również kontrole Heidelbergu i Uniwersytetu Western Seminarium Teologicznego (zarówno w Tiffin), Ursinus College (Collegeville, Pa), Catawba College (North Carolina), oraz kilka innych instytucji edukacyjnych z klasy zaawansowanej.

Jego obecna jest członkostwo 297116 communicants Ministrów z 1226 i 1730 kościołów.

W węgierski Odnowa Kościoła, który w chwili obecnej liczby 5253 communicants, został zorganizowany w 1904 roku w Nowym Jorku dla wygody Węgier-speaking imigrantów.

III. Zreformowanych kościołów w Unii POŁUDNIOWA AFRYKA

Holenderski osadników przeszczepić zreformowanej wiary Południowa Afryka już w 1652.

Kościoły 0f pewne znaczenie w chwili obecnej istnieją w tym kraju i są organizowane w zreformowanych Kościołów Cape Colony, Orange Free State, z Transwal i Natal.

Postęp w unii politycznej korzystny wpływ Kościoła sprawy: w 1906 roku te same odrębne organy umieszczone pod Radę Federalną, oraz w 1909 w ramach ogólnego Synodu.

Ich zbiorowe członkostwo wynosi około 220000 communicants.

Ruch w kierunku unii została poprzedzona secessions spowodowanych przez liberalnych i konserwatywnych tendencji teologicznych.

Jako przedstawiciel konserwatyzm "Odnowa Kościoła w Afryka Południowa" został zorganizowany w 1859 przez D. Postma Rev.

Ma dziś łączny o członkostwo 16000 communicants dystrybuowane poprzez Cape Colony, Orange Free State, Transvaal.

Jej pochodną wolnych duchem jest przywódcą separatystów "Odnowa Kościoła w Transvaal", która została zorganizowana przez ks Van der Hoff i posiada obecnie około 10000 communicants.

Publikacja informacji o pisemne NA Weber.

Przepisywane przez WGKofron.

Z dzięki St Mary's Church, Akron, Ohio W Encyklopedii Katolickiej, Tom XII.

Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 czerwca 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

SCHAFF, wyznanie z Christendom, (Nowy Jork, 1877), 354 - 816, III, 191-597; Corion, Historia Kościoła zreformowanego (holenderski) w Amer.

Hist. Kościoła., Ser., VIII; DUBBS, Historia Kościoła zreformowanego, Niemiecki, tamże.

(w obu badaniach są poprzedzone obszerne bibliografie); Corwin, Podręcznik zreformowanej protestanckich holenderski Kościół w Ameryce (4th Ed., Nowy Jork, 1902); dobre, zreformowanej Historia Kościoła w USA, 1725-92 (Reading, Pa ., 1899); ZWIERLEIN, Religia w Nowa Holandia, 1629-1634 (Rochester, 1910).


Także, zobaczyć:


Kanony z Dordrechtu


Belgijskie Wyznanie Wiary


Heidelberg Spowiedź

Helvetic Spowiedź


Westminster Spowiedź

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest