Armia Zbawienia

Informacje ogólne

The Salvation Army jest międzynarodową organizacją chrześcijańską ewangelicznej, że została założona w Londyn w 1865 przez William Booth, evangelistic Metodystyczny ministra i kaznodziei.

Jako zaangażowany w ruch religijny usług społecznych, armii, od jej powstania, złożył cel zbliża socjologicznych problemów z chrześcijańskiego niepokoju.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Zgodnie z jego nazwą (przyjęty 1878), Armia Zbawienia jest eksploatowany na wzór wojskowy.

Ministrowie są oficerów wojskowych z rankingu, i ogólnie, z siedzibą w Londyn, jest armii górę międzynarodowy lider.

Parafian są żołnierze, głównym centrum kultu jest korpus, oraz art of War są podpisane jako deklaracja wiary przez werbowania Salvationists.

Obie oficerów i żołnierzy, mają prawo, jako misjonarze Boga, do noszenia jednolitego wojska i ponosi symboliczną czerwoną tarczę.

Podstawowe szkolenie dla każdego urzędnika, po przeprowadzeniu wymaganych wysokich edukacji szkolnej, jest 2 lata - w trakcie pobytu Salvation Army szkoły dla oficerów szkolenia.

Oprócz formalnego badania, program nauczania obejmuje praktyczne doświadczenie w zakresie korpusu centrów społeczności i inne instytucje, jak również orientację we wszystkich możliwych obszarach Salvation Army usługi.

W BELIEVE Religious Information Source stronie internetowej nie jest połączony z organizacji opisanych w tej prezentacji.

Dzieje się tak, aby być jednym z tematów religijnych 1000, które są zawarte w wierza.

Nasza mała protestanckich chrześcijańskiego Kościoła, który utworzył i utrzymuje BELIEVE strony, nie ma kontaktu z organizacji opisanych tutaj, więc nie możemy pomóc w dostarczaniu kontaktów i adresów.

Ponadto, ponieważ nie BELIEVE "sprzedać" nic nie możemy pomóc w znalezieniu książki, ikony albo pamiątki.

Salvation Army udzielenia pomocy bez względu na rasę, wiek, płeć, wyznanie, czy warunek.

Wśród wielu jego programów są poprawczych dla więźniów i parolees, dzień opieki, starszych obywateli klubów i domów, obozy letnie, nadzwyczajnych i katastrof usług, osób zaginionych biura, rehabilitacji alkoholizm i narkomania, doradztwo rodzinne, do odwiedzin i instytucjonalizować osób.

W celu przyciągnięcia tych frightened się przez Kościół formalność, Salvation Army podkreśla muzyka zamiast sakramentów; muzyki została dokonana, które stanowią integralną część swojej posługi.

Salvation Army brązu zespołów, ciąg combo, wokalnych i grup istnieje w ponad świat.

The Salvation Army wzrosła z jednego człowieka na sen w 1865 na międzynarodowych zjawisko z siedzibą w ziemie 82 oficerów i około 25000 głoszenie Ewangelii w 110 językach.

Wojska, łącznie z członkostwa w więcej niż 2500000, działa ponad 3600 instytucji społecznej, szpitalach, agencjach i ośrodkach prawie 17000 ewangelicznej.

Paul Kaiser S

Bibliografia


C Barnes, God's Army (1978); S Chesham, Urodzony do walki (1965); CW Kew, The Salvation Army (1976); R Sandall, The History of the Salvation Army (1947 - 73).

Salvation Army - William Booth (1829 - 1912)

Zaawansowane Informacje

Założyciel w Salvation Army.

Urodził się w Nottingham, wychował się wśród ubóstwa, stał się pawnbroker asystent, została przekształcona na piętnaście, a następnie został proboszczem Metodystyczny.

Brakujący wymiar jego posługi, jednak uczynił go ponownie.

Dla Booth, Pana wymagania związane z utratą łańcucha niesprawiedliwości, niewoli i uwolnienia uciśnionych, dzielenie się jedzeniem i domu, odzież do naga, i przeprowadzenia obowiązków rodzinnych.

Wiktoriańska Anglia, az drugiej strony, utrzymany Boga - mianowany stacji, zwłaszcza dla ubogich.

William Booth twierdził, że aby mówić o godly ubóstwa było żadnego wskazania, że Bóg zatwierdzonych destitution.

Dla niego było to nie problem teologiczny: ludzie nie umierają zatrzymać w beznadziejności i teologów squalor natomiast omówione nice punktów boskość.

Wspomaganie przez Catherine zadziwiające, kogo poślubił w 1855 roku, zaczął chrześcijańskiej misji w akcji ratowniczej w Londyn's East End.

Przemianowane na Salvation Army trzynaście lat później (1878), wojna prowadzona na podwójne przednie, zgnieść przed ubóstwem i moc grzechu.

Oferta nowych kościołów umykał ruch; sędziów i policja niewiele ochrony podczas mobs jeered, wyrzucony kamienie, połamał okien, wandalizmu Armii nieruchomości.

Stoisko wciśnięty, poszukuje rozbitkowie, odsłaniając jego zastępców, domów i dostarczanie żywności, zatrudnienia i opieki medycznej, pogodzenie rodzin, dając niepożądany i promocyjnych na straszną warunków socjalnych, że żadna inna agencja będzie stawić czoła.

Na tej podstawie, że diabeł był dumny duch którzy nie noszą się wyśmiewali, Stoisko określiła go jako głównego wroga, zakwestionowała jego monopol "wszystkie najlepsze utwory z" dużych i wykorzystywane do bębna deafen go.

Stoisko fearlessly prowadziły wojnę takie jak zła współczesnej pocie sklepów i dziewcząt sprzedawanych do prostytucji.

W 1890 roku wydał w Anglii najciemniejszy, a Way Out, która nadała ton armii coraz większą uwagę na jej program społeczny, dla którego, zamiast do wiadomości "Krew i ogień", ruch jest najbardziej znany dziś.

Jego Armia całym świat, ale Stoisko było zawsze bardzo dużo.

A pisarz wysłał go do wywiadu powiedział, że oczekuje się spełnienia odkrywczy i świętego, i zamiast znaleźć się astutest biznesmen w mieście Londyn.

Stoisko było odpowiedzialne za całość sieci społecznych i agencje regeneracyjnej; Lord Wolseley po nim opisane jak świat największego organizatora.

Krytyka skierował swoje wojska, ponieważ nie obserwowano sakramentów. Stoisko odmowy był przeciwko nim.

Być może wranglings tych spowodował w innych kościołach nie zachęcać go do zmiany jego umysłu.

W czasie wieku zamknięte, Stoisko miał swoje walki wygrał: Freeman w Londyn, doktor honoris Oksford zaproszeni na koronacji Edward VII i do Senatu Stanów Zjednoczonych, który założył w modlitwie.

W 1912 "ogólne ustanowione jego miecz", a ludzie wszystkich szeregach byli wśród tysięcy żałobników na pogrzebie.

JD Douglas

Bibliografia


O Begbie, Życie William Booth; Ervine SJ, God's Soldier; R Collier, ogólne Dalej do Boga; K Coutts, Chleb dla mojej sąsiadki i nr Absolutorium to w wojnie; EH McKinley, marszowa do chwały.

Salvation Army - Doktryn

Informacje ogólne

Wierzymy, że Pisma Starego i Nowego Testamentu zostały podane przez inspiracji Boga, i że stanowią one jedynie Bożego zasady chrześcijańskiej wiary i praktyki.

Wierzymy, że istnieje tylko jeden Bóg, którzy są nieskończenie doskonały, Stwórca, Preserver, Prezes i wszystkich rzeczy, i którzy są właściwe tylko obiekt kultu religijnego.

Wierzymy, że istnieją trzy osoby w Godhead-Ojca, Syna i Ducha Świętego, w niepodzielną istotę i współpracy równych w mocy i chwale.

Wierzymy, że w osobie Jezusa Chrystusa Bożego ludzkiej natury i są zjednoczeni, tak że On jest prawdziwie i właściwie Boga i prawdziwie i właściwie człowiek.

Wierzymy, że nasz pierwszy rodziców zostały stworzone w stanie innocency, ale przez ich nieposłuszeństwa, które utraciły czystości i szczęścia, i że w konsekwencji spadek ich wszyscy ludzie stają się grzesznikami, całkowicie depraved, i jako takie są sprawiedliwi narażony na gniew Boga.

Wierzymy, że Pan Jezus Chrystus, Jego cierpienia i śmierci dokonał obrzędu na cały świat, aby kto może być zbawiony.

Wierzymy, że nawrócenie do Boga, wiary w Pana naszego Jezusa Chrystusa, i regenerację przez Ducha Świętego, są konieczne do zbawienia.

Wierzymy, że są uzasadnione łaski przez wiarę w Pana naszego Jezusa Chrystusa i że wierzy, że ma w sobie świadectwo.

Wierzymy, że nadal w stanie zbawienia nadal zależy od wiary w Chrystusa posłusznego.

Wierzymy, że jest to przywilej wszystkich wierzących, aby być całkowicie uświęcony, i że ich całego ducha i duszę i ciało może być konserwowane nienagannie aż do przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Wierzymy w nieśmiertelność duszy z; w zmartwychwstanie ciała; w ogólnym wyroku na koniec okresu świat, w wieczne szczęście sprawiedliwych, w niekończącą się karania złoczyńców.

(od Salvation Army)

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest