wytrząsarki, Millennial Kościoła, Alethians

Informacje ogólne

Początek w Anglii na Quaker ożywienie w 1747, Wielka Społeczeństwo wierzących w Chrystusa drugie wyświetlana, znany również jako Millennial Kościoła, lub Alethians, skierował do zwany Shakers ze względu na drżenie wywołane przez nich w swoich religijnych fervor.

Kierowany przez Jamesa i Jane Wardley, tak - o nazwie Shaking Quakers były niewielkie religijnej sekty, dopóki Ann Lee stał na czele ruchu.

Matka Ann, jak była znana, uważa, że otrzymał w zasadzie na kobiece diety.

Po jej unorthodox więzienia za poglądy, ona doświadczyła wizji i doprowadził (1774) małą grupę, do Stanów Zjednoczonych, gdzie siedzibę (1776) wspólnoty na Watervliet, NY Matka Ann się konwertuje liczbę, a po jej śmierci (1784 ) Są ustalone dalsze społeczności pod kierunkiem Józefa Meacham i Lucy Wright.

Do 1826 roku 18 Shaker społeczności z około 6000 członków z 8 państw.

Ich szczyt był okres 1840 - 60.

W revivalism spadła po wojnie secesyjnej, tak zrobił los społeczności.

Do 1980 r. Shakers były niemal wymarły.

The Shakers uwierzyli w Matka Ann jako źródło Bożego Objawienia najpełniejszej do ludzkości.

Inne doktryny i praktyki wliczone celibatu, otwarte spowiedzi grzechów, podziału mienia komunalnego, pacifism, równości płci, osoby konsekrowane i pracy.

One odrzucone kalwiniści idei predestination i podkreślił, nieprzymuszonej woli.

W ich również - zorganizowany z siebie - wystarczające wspólnoty odizolowane od zewnątrz świat, oddał pokłon Shakers w niezwykły sposób, taniec, ekstatyczny krzyk, i trances zostały uznane za dowód na obecność Ducha Świętego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Meble i inne towary, że Shakers dla siebie są zadziwiające prostotą do projektowania i grzywny rzemiosło, które stały się cenionym kolekcjonerskich.

Henry Warner Bowden

Bibliografia


DE Andrews, zwaną Shakers (1953); DE / F Andrews, Pracy i kultu religijnego: Komitet Ekonomiczno Postanowienie z Shakers (1974); NR Campion, Ann Słowa: Życie Matka Ann Lee, założyciela z Shakers (1976 ); O Desroche, American Shakers (1971); D Faber, The Perfect Life: The Shakers w Ameryce (1974); DW Patterson, Shaker Spiritual (1979); J Sprigg, By Shaker Hands (1975); biało-LS Taylor, Shakerism (1904); Whitworth JM, Boże Blueprints: badania socjologiczne Trzech Utopian Samoobrona (1975).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest