Szałaśnictwie pasterskim Movement - Ruch Discipleship

Zaawansowane Informacje

W Discipleship Ruch to termin stosowany do nauki i osób pochodzących z Fort Lauderdale, Florida, Shepherd's Church.

Czasami, o których mowa w Ruchu szałaśnictwie pasterskim, reprezentuje grupę wyspecjalizowanych w ruch charyzmatyczny, które powstały na początku lat 1960.

To także starsze korzenie w Zielonoświątkowy ruch, który rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w 1900 roku.

Głównym nauczycieli w ruchu zostały liderów z Fort Lauderdale zgromadzenie, w tym Bob Mumford, Charles Simpson, Derek Prince, Don Basham, ERN Baxter, John Poole.

Oficjalna nazwa ich organizacji jest Christian Wzrostu ministerstwa, a jej głównymi publikacja jest nowy magazyn Wine.

Pojęcie discipling jest związane z celem i zachęcanie do mierzenia wzrostu w chrześcijańskiej discipleship poprzez zmianę zachowań, które wynikają z konsekwentnego stosowania zasad biblijnych do prywatnych i korporacyjnych życia chrześcijańskiego.

Według Mumford, pasterza jest pielęgnowanie discipleship poprzez trzy - część programu, w tym przez wody chrztu, discipleship przez człowieka "przez Boga", uznając łamanie obecności Chrystusa z pasterzem (uczeń lub markera) i jego uczniowie . Mumford opowiada się za unikanie duchowej niezależności, które mogłyby prowadzić do religijnej anarchii na rzecz obejmującego jarzmo Chrystusa jako symbol discipleship.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W typowym Discipleship społeczności, stypendia domowych gromadzić w zamkniętych cotygodniowych spotkań.

Często prowadząc pasterzy w społeczności zostały bezpośrednio szkoleni przez jeden z powyżej - o nazwie liderów. Członkami są często zobowiązani do przedstawienia covenantal norm, takich jak tithing, posłuszeństwo dla władz Wspólnoty (które również mogą mieć władze w Obszar mężczyzn - relacje kobiet), oraz wymóg pracy - gospodarstwa dla wszystkich kobiet, ale w związku małżeńskim.

W Discipleship liderów Ruchu mają szeroko wyraził swoje poglądy na temat swoich ról.

Są one często związane z integralności pasterzy, a zwłaszcza ich motywację, aby służyć Bogu uncompromisingly, z konieczności opracowania zdyscyplinowana chrześcijańskiego przywództwa szałaśnictwie pasterskim do wspólnoty, która może wytrzymać ucisku moralnego i gospodarczego Havoc z współczesnym społeczeństwie.

Nie stara się znaleźć nowe nazwy, które podkreślają realizacji królestwa Bożego, które przekracza istniejących struktur kościelnych.

Często obraz ich rola w kwestiach wojskowych, jako dowódcy armii Pana.

Oni spodziewać sprzeciwu ze współczesnym społeczeństwie i często modlili się za boską siłę, aby trwać w środku cudzoziemca świat.

Główny tekst biblijny do przemieszczania się odniesienie do pastora - nauczycieli w Ef.

4:11, który wyznacza dla nich człowiek "o nazwie i wyposażone, aby dać nadzoru i opieki Bożej dla ludzi."

Discipling jest postrzegana jako kompleksowe oznacza, że słowo Boże - dany organ.

Każdy pasterz rozumie, że jest on do swojego konta zarządzania do głównego pasterza.

Tak jak Jezus uznać kilka zawodowych religijnych jego dni jako prawdziwe pasterze, więc przywódcy Ruchu Discipleship często nie do zaakceptowania przez ministerstwo tych którzy są wykonywaniu władzy kościelnej nad ludzi w ich dzień.

Przypomina, że ta krytyka chrześcijańskiej sekciarskich przywódców w historii przeszłości, takie jak Montanus, duchowym franciszkanów, anabaptystów, oraz radykalne pietists.

Kryteria skuteczne discipling także unikanie samolubna zaniepokojenie z elektrowni i statusu osobowego, zgodnie z napomnienie w 1 Pet.

5:1 - 6.

Ponadto, istnieje odpowiedzialność za pasterzy dla przysposobienia świętych do ministerstwa.

Wiąże się to z instrukcji i upomnienia każdego członka w publicznych i prywatnych.

Discipleship społeczności obejmuje jednostki przeznaczone do odmiana osób i rodzin.

Covenantal często zawierają normy ubóstwa, lub rezygnację z siebie - ma w środku i samooceny - przepis, a yieldedness, lub poleganie na posłuszni Bogu poprzez złożenie do headship z liderów społeczności za pośrednictwem którego Chrystus jest regułą.

Ponadto, komunalne podziału życia i mienia jest często podkreślał, zgodnie z Dz 4:32.

Takie same jak widok społeczności żyjących w granicach chrześcijańskiego zaangażowania, mimo że ewangelizacja może być ograniczona do pasterzy, którzy są uznawane za duchowo dojrzałych.

Wspólne działania obejmują w discipling wspólnoty korporacyjnej kultu, modlitwę spotkań i Eucharystii; zarządzania tymi działaniami grupy są pod nadzorem o apostolstwo, okres, że często odnosi się do łącznej grupy pasterzy w danej społeczności.

W 1975 odpowiedzi na Discipleship Ruch wytrąconego spór w ruch charyzmatyczny jako całości, jak wielu charyzmatycznych przywódców, w tym Pat Robertson z Christian Broadcasting Network, wyraził dezaprobatę publicznych z Fort Lauderdale grupy.

W grudniu tego roku przedstawiciel grupy pasterzy, nauczycieli, i spotkali się w Ann Arbor, na teologicznej i duszpasterskiej, oceny z kontrowersje.

Ta grupa zgodziła się, że wiele z jej wynikiem słabej komunikacji i nieporozumienia, i że rzeczywiste różnice, które istniały były w granicach odmiany dopuszczone w ciele Chrystusa.

Kolejne charyzmatycznych liderów konferencji odbyły się spotkania, takie jak Oklahoma City w 1976 roku spotkanie, które miało na celu osiągnięcie pojednania między stronami sporu.

Niektórzy krytycy nie wierzę, że Discipleship Ruchu działa według zasady biblijnej, wskazując, że Pismo naucza wszystkich chrześcijan, powinna przedstawić jeden do drugiego (Eph. 5:19 - 21). Niektóre zakwestionować wysokość kontrola sprawowana przez pasterzy w takich sprawach jako wybór na mate i decyzji do posiadania dzieci. przepływ nie zawsze jest traktowane przez tych krytyków jako kultowe, gdyż akceptuje zasadnicze przekonania w chrześcijaństwie, w tym Trójcy, Wcielenia Chrystusa i zmartwychwstanie, przez łaskę zbawienia przez wiarę, Pisma i władza.

Jednakże, jest to, że sprzeciwił nadwrażliwości i tajemnicy często można znaleźć w ruchu, nawet do punktu dyskusji wykluczający jego doktryny i praktyki z osobami spoza grupy, mają tendencję do podnoszenia kwestii w ludzkich umysłach.

Inni kwestionowali tendencję do przemieszczania się z oddzielnych obawy historycznego kościoła.

Te zastrzeżenia nie umniejszając znaczenie wpływu na Discipleship Ruch na ruch charyzmatyczny pozostaje.

JS O'Malley


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


C Farah, Od Pinnacle w świątyni; RJ Foster, świętem dyscypliny; Harper M, nowy sposób życia, D i D Sutherland Hartman, Przewodnik do Discipleship; WA Henricksen, Disciples są dokonywane, nie urodzili; RA Lovelace, Dynamika życia duchowego; JS O'Malley, Mystique z pobożności: biskupa Jana Seygert i Dziedzictwa Wielka Metodystyczny; Ortiz JC, ucznia; RG Tuttle, uczestnikami; D Watson, zwany oraz zobowiązała: Świat - Zmiana Discipleship.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest