Subordinationism

Zaawansowane Informacje

A że doktryna przypisuje się jeden niższości, statusu, roli i Syna i Ducha Świętego w Trójcy.

Skazani przez liczne rady kościoła, w tym doktryny nadal w takiej czy innej formie w całej historii Kościoła. Na początku wieku, walkę, aby zrozumieć ludzkie i boskie naturach Chrystusa często prowadzi do wprowadzania Syna w miejsce wtórnego do Ks. Justyn Męczennik, Orygenes, Tertulian i wszystkie dowody pewnej kwoty subordinationism w swoich pismach.

Tę incipient subordinationism, zwłaszcza że w Orygenes, ostatecznie doprowadziły do Arianism i innych systemów, takich jak Sabelianizm, Monarchianism i Macedonianism.

Arius, którzy nie pozwoliłby pośredniczących między ich wyższość w jedynego Boga i Jego stworzeń, zaprzeczył w pełni bóstwa Chrystusa.

Od tego, że on po Chrystusie Słowo było mniej niż Boga i został wcielony zamiast podrzędny obraz Ojca. Subordinationism świeckich korzenie, z których Unitarianizm nowoczesne i związane były theologies do wiosny.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W Nicejsko ojców przypisane do Syna i Ducha równości lub ich istoty, lecz w celu podporządkowania, zarówno wynikające z ich istnienia od Ojca jako źródło primal. Atanazy nalegał na coequality do stanu z trzech osób Trójcy, Augustyn i że te osoby są coequal i coeternal.

Starodawnych i współczesnych teologów argumentowały na podporządkowanie w roli Syna i Ducha Ojca i powoływał się na poparcie takie fragmenty jak Matt.

11:27; Jana 5:26 - 27, 6:38, 8:28, 14:28.

Niektóre zastosowania doktryny podporządkowania kobiety do człowieka w oparciu o podobne relacje w Trójcy (1 Kor. 11:3).

Inni twierdzą, że fragmenty, które wydają się nauczyć podporządkowania Syna do Ojca mówić o dobrowolnym uniżeniu Chrystusa, kiedy objął ludzkiej postaci (Phil. 2:5 - 8).

W jego exaltation, jednak wrócił do równości wieczny związek wyrażony w takich fragmentów, jak John 1:1; 5:17 - 23; 10:15, 30; Tytusa 2:13; Rz.

9:5, 1 Jana 5:7.

The Athanasian Creed oświadczył, że w Trójcy "nie jest ani przed, ani po drugim: nie jest większa lub mniejsza niż innym", a druga helvetic Spowiedź, drugi najbardziej wpływowych spowiedzi Reformatów w tradycji, potępia wszelkie jako heretyków którzy nauczyć podporządkowania Syna lub Ducha Świętego (III, V).

RC Kroeger i CC Kroeger


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


EH Bickersteth, Trinity; HM Gwatkin, Studies in Arianism; TC Hammond, w zrozumieniu są mężczyźni; B / A Mickelsen, "Co" Kierownik "oznacza w NT?"

CT, luty 1981, P Schaff, History of the Christian Church; WW Stevens, doktryny chrześcijańskiej religii.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest