Swedenborgian Kościoła

Emanuel Swedenborg

Informacje ogólne

W Szwedzki naukowiec, theosophist i mistyk Emanuel Swedenborg, b.

29 stycznia 1688, d.

29 marca 1772, był pionierem w obu myśli naukowej i religijnej.

Uniwersytet w Uppsali wyszkolonych, Swedenborg się najpierw do kariery naukowej i technicznej, jak naturalny i naukowiec z oficjalnych Szwedzki zarządu kopalni (1710 - 45), koncentrując się na badaniach i teorii.

Jego pisanie jest przede wszystkim naukowe Opera Philosophica et mineralia (filozoficznych i mineralogiczne Works, 3 vols., 1734), która pokazuje swoje unikalne połączenie metafizyki, kosmologii i informatyki.

Pierwszy - kurs naukowych teoretyk i wynalazca, Swedenborg, w niektórych z jego spostrzeżeniami, przewidywanego postępu naukowego przez ponad wiek.

Jego badania z zakresu matematyki, mechaniki, fizyki i był motywowany przez interes w kosmologii i wreszcie teologii, która doprowadziła do jego drugi, theosophical kariery jako "Widzący Bożej mądrości".

Po 1734, Swedenborg włączone do badania fizjologii i psychologii, w których dziedzinach był również genialny pionier.

Tutaj ponownie, jednak wszystkie - struktur jednoczącej się, że chciał - odpoczynek na duchu i diety - eluded go.

Odwiedzone przez mystic oświetlenia w 1745, Swedenborg twierdził bezpośredniej wizji świat duchowych podstaw fizycznych kuli.

Jego obszerne prace z tego okresu są przedstawione jako divinely ujawniła biblijnej interpretacyjne.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W jego systemie, najlepiej odzwierciedla w Bożej miłości i Mądrości (1763), Swedenborg pomyślany trzech sferach: Boski umysł, duchowy świat, a świat naturalny. Każdy odpowiada do pewnego stopnia jest w Bogu i ludzkości: miłość, mądrość, i wykorzystania (koniec, przyczyny i skutku).

Poprzez nabożeństwo do każdego stopnia, zjednoczenie z nim odbywa, a osoba uzyska jego losu, który jest twórcą i zjednoczenia z tworzenia.

W odróżnieniu od wielu mistyków, Swedenborg proponowane podejście do rzeczywistości duchowej i dzięki Bogu, a nie do odrzucenia, tworzywo charakteru.

Jego 12 Tom kompendium Niebieskiego Arcana (1747 - 56) stanowi wyjątkową syntezę między nowoczesnej nauki i religii.

W odpowiedzi na wizji "Sąd Ostateczny" i "powrotu Chrystusa" Swedenborg głosili nadejście Nowego Kościoła, że idea społecznej znaleźć wyraz w Swedenborgian społeczeństw i Kościoła Nowego Jerozolima.

James Nelson D

Bibliografia


I Jonsson, Emanuel Swedenborg (1971); R Larson, ed., Emanuel Swedenborg: Kontynuacja Vision (1988); CO Sigstedt, Swedenborg Epic (1952); Spalding JH, Wprowadzenie do Swedenborg's Religious Thought (1956); S Toksvig, Emanuel Swedenborg: Naukowiec i Mystic (1948); G Trobridge, Swedenborg: Życie i nauczania (1968); W Van Dusen, obecności innych światów: ustalenia Emanuel Swedenborg (1975); WF Wunch, zarys Swedenborg nauczania ( 1975).

Swedenborgian Kościoła - Swedenborg, Emanuel (1688 - 1772)

Zaawansowane Informacje

Emanuel Swedenborg był Szwedzki naukowiec i nauczyciel religijnych.

Swedenborg był synem pobożny biskup z Lutheran Church w Szwecja.

Studiował najpierw w Uppsali, a następnie w Anglii, Francja, Holandia oraz w dążeniu do kariery naukowej.

Przez znaczną część swego dorosłego życia był oceniającą z Royal Zarząd Kopalń w swojej ojczyźnie i pisał prace w dziedzinie nauki i filozofii.

W jego pięćdziesiątych jego zainteresowania przesunięty do religii i teologii, jak on twierdził, że specjalne komunikacji z aniołami i napojów spirytusowych.

Holding, że on był przyznawanej przez Boga szczególną wiedzę w interpretacji Biblii, napisał kilka utworów rozwijania systemu myślenia, który odrzuca lub zmienia wiele tradycyjnych chrześcijańskich wierzeń.

Swedenborg's teologicznych poglądów zawierać następujące elementy:

(1) neoplatonic względu na Boga - świat relacji. Opublikowane obecnie nie jest odrzucony, Bóg jest jeden i tylko prawda substancji, ostateczną miłość i mądrość, od którego wszystko kontynuować.

Jednak świat nie jest Bogiem (Panteizm jest disavowed); świat pochodzi od Boga, jego "contiguity," nie ciągłości.

(2) Teoria korespondencji. Fizyczny świat duchowy świat obrazów, zwierząt i rzeczy odzwierciedlają fizycznej lub odpowiadają moralnych i duchowych cech lub pomysłów.

(3) Literal i duchowej interpretacji Biblii. Opierając się na teorii korespondencji co Pismo ma sens dosłowny i duchowy sens.

Swedenborg twierdził, że jego szczególną misją było ujawnić prawdziwego duchowego znaczenia Pisma Świętego.

(4) Monopersonal Trójcy. Godhead składa się nie z trzech osób, ale z trzech podstawowych zasad.

Ojciec jest inmost zasadzie "niepojęty Love" z Bogiem, Syn jest boską mądrością, i Ducha Świętego jest to boża siła.

Wszystkie trzy zasady są te same osoby boskie, Jezus Chrystus.

(5) Przykład teorii obrzędu. Chrystusa dzieła zbawienia nie jest ofiara do zadowolenia dla Boski wymiar sprawiedliwości, ale zwycięstwo nad pokusą i duchowym zła jako przykład, moc i pogodzenia z Bogiem, dzięki któremu wszyscy ludzie mogą pokonać zło.

(6) Wolność woli w sprawach duchowych.

(7) Zbawienie przez wiarę plus działa. Choć Bóg jest ostatecznym źródłem wszelkich zasług i dobrych uczynków, człowiek musi zdecydować się na współpracę z Bożą moc miłości i poszukiwania własnej - reformacji i duchowego zdrowia poprzez życie dobrze czyniąc.

(8) Wybór między wszystkimi Heaven And Hell w stan pośredni

(9) kontynuacji prawdziwej miłości cywilnego w niebie.

(10) duchowej realizacji drugiego Adwentu i Sąd Ostateczny w 1757 (z którego doktryną Kościoła Nowego Jerozolima została utworzona).

DW Diehl


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Spalding JH, Wprowadzenie do Swedenborg's myśli religijnej; S Toksvig, Emanuel Swedenborg Naukowiec i Mystic; G Trobridge, Swedenborg, życia i nauczania; SM Warren, ed., Kompendium teologicznym Pisma Emanuel Swedenborg.


Swedenborgians

Informacje Katolicki

Wierni w religijnych doktryn nauczanych przez Emanuel Swedenborg.

Jako zorganizowana ciała nie połączyć się Swedenborgians, który zdaje się dochodzić swoich ludzi pochodzenia religii, ale chce być znany jako "Kościół Nowego Jerozolima", lub "Nowy Kościół", twierdząc, dla jej Boskiego Autorstwo i ogłoszenia instrumentality przez człowieka.

I. ŻYCIE SWEDENBORG

Emanuel Swedenborg był b.

na Sztokholm, 29 stycznia 1688; d.

w Londyn, 29 marca 1772.

Jego ojciec był Dr Jesper Swedberg, którzy później stał się Lutheran Biskup Skara.

Swedenborg życia bardzo spada na dwa odrębne okresy: pierwszy obejmuje rok 1745 i ukazuje go jako dużą biegłość w naukach matematycznych i fizycznych, w drugim pojawia się on jako pisarz na tematy teologiczne.

Wyrazy niezwykłe talenty, ukończył uniwersytet w trakcie Upsala w 1710 i drogi na cztery lata w Anglii, Holandii, Francja i Niemcy.

Wkrótce po powrocie do Szwecja, był mianowany przez króla Karola XII do assessorship w Zarządzie Mines (1716).

Dał sygnał dowód jego zdolności inżynieryjnych podczas oblężenia Frederickshall (1718) przez wynalezienia środków do transportu łodzi i galleys lądową na odległość czternaście mil.

Jego rodzina była ennobled w 1719, rozróżnienie wskazanych w zmianie nazwy z Swedberg do Swedenborg.

On odrzucił (1724) o godz matematyki na Uniwersytecie Upsala i opublikowany w Lipsku w 1743 jego ważną "filozoficznych i mineralne Works" ( "Opera Philosophica et mineralia").

Rok później ukazał się jego traktat "Na Infinite i końcowe Cause of Creation", który zawiera dyskusję na temat związku między duszy i ciała.

Kolejna podróż naukową wziął go do Dania, Niemcy, Holandia, Francja i Włochy, aw 1740-1741 pojawiła się w Amsterdamie jeden z jego większych dzieł anatomicznych ( "Oeconomia przykłady Animalis").

Tendencja jego myśli stały się wyraźnie religijnej w 1734 i to wyłącznie w 1745.

On twierdził, że w ostatnim Data Nasz Pan ukazał mu się w Londyn, inicjowane go w sensie duchowym Pisma, a zlecone mu przedstawienie go do jego kolegów mężczyzn.

Z tej wizji nie rozpoczął, oświadczył, współżycia z Bogiem, aniołami, i wódki, która miała zakończyć tylko z jego śmiercią.

W 1747 roku zrezygnował z jego assessorship, a na jego wniosek, otrzymała jako emerytalnych w połowie jego wynagrodzenia.

Obecnie spędził czas między Londyn, Amsterdam, Sztokholm, i napisał w łacina obszerne jego dzieł teologicznych.

Te szybko przyciągnął uwagę na luterańskich duchownych z Szwecja; komisji został założony w 1771 w celu zbadania ich, ale nie miało działanie przeciwko ich autora.

Po jego śmierci Swedenborg otrzymał Wieczerzy Pana z clergyman protestanckich, do których on potwierdził swoje przywiązanie do jego ostatecznego religijnych zasad.

On nigdy nie był żonaty, był prosty w jego zwyczaje, pracował i nie spoczął na uwadze wiele dni i nocy, i na świeckich razy w transie przez kilka kolejnych dni.

W 1908 jego zwłoki były przenoszone do: Londyn Szwecja i złożone w katedrze w Upsala.

II. Doktrynalnych ZASADY

Swedenborg i jego zwolenników, które posiadają w chrześcijańskiej religii żydowskiej, tak udało się uzupełnić Swedenborgian nauczania chrześcijańskiego.

Ta nowa dyspensy ogłoszone przez Swedenborg jest, według nich, w oparciu o Divinely ujawniła interpretacji Pisma Świętego.

Niektóre z charakterystycznych cech tego nowego systemu religijnego są prezentowane w następujący szkic.

Bóg jest miłością siebie i Mądrości.

Jego moc jest w zależności od i do tych, jakie wynikają dalej do twórczego działania.

Trójcy nie składa się z trzech odrębnych osób Bożego jako katolicy utrzymują, ale to rozumieć w tym sensie, że we Wcieleniu Ojca lub Jehovah jest zasadniczo Bożego, natomiast jest Synem człowieka (lub sub-duchowego) element przyjęte przez Godhead, aby stać się obecny wśród ludzi.

Duch Święty jest Boskiej obecności i mocy wynikająca z tego założenia i powstałego Przemienienia Pańskiego (w uwielbieniu Swedenborgian język) w ten sposób człowieka, który stał się elementem "Boskiego Człowieka" z całą mocą, w niebie i na ziemi.

Jezus Chrystus jest zatem, nie wcielenia Bożego drugiej osoby, lecz z Bożego jako całości, zawiera on Ojca (Godhead), syn (założyć ludzkości), i Ducha Świętego (Bożego ludzkiej mocy).

Życie nie istnieje poza Nim, ani z Nim, i nie może zostać utworzony.

Jego obecność w uaktualniona formy jest rozliczane przez ciągły napływ Bożego.

Na tej ziemi, człowiek cieszy się najwyższym udziałem życia, ale jest znacznie gorszy, w związku z tym bez wątpienia do ras zamieszkujących inne planety, np. Jowisz, Merkury.

Jego trzy elementy składowe są dusza, ciało, i moc.

Początkowo przyznano pełną swobodę w korzystaniu z jego wydziałów, błędnie stwierdziła, że miał z nich, ale nikt się i spadł z dala od Boga.

Pan, po upadku, nie rezygnowało z grzesznikiem, ale się do niego w formie anioła i dał mu prawo do odzyskania go z jego zła sposobów.

Wysiłki te były bezużyteczne, a Bóg ubrali się z ludzkiego organizmu i odkupił człowieka, otwarcie na nowo jego wydziałów na napływ Bożego życia.

Mężczyźni są dopuszczone do Nowego Kościoła poprzez chrzest; są one wzmacniane w życiu duchowym przez przyjmowanie Eucharystii.

Uzasadnienie nie może być uzyskane przez sama wiara; dobre uczynki są również niezbędne.

W seclusion w klasztorze nie jest pomóc, ale na drodze do duchowego wzrostu; najzdrowszą ten ostatni warunek jest życie działania w świat.

Cudów nie produkują i wizje realne zmiany duchowej, ponieważ zniszczenia wymaganych wolności.

Nadziei nagrody nie jest zalecane jako bodziec do racji, dla dobrego działania są unieważnione po pojawieniu się monitu o motywy na własny rachunek interes.

Śmierć jest odlewania off przez człowieka jego ciała materiału, który nie ma udział w zmartwychwstaniu.

Natychmiast po śmierci wszystkich dusz ludzkich wejść w pośredni stan znany jako świat alkoholi, gdzie są pouczeni i przygotowane do ich ostatecznego abodes, niebo albo piekło.

Potrzebujemy nie oczekują, że Sąd Ostateczny dla niego już się odbyły, ale odbyło się w 1757 w obecności Swedenborg.

Nie istnieją czystego spirytusu, jak aniołowie i diabły są byłymi członkami ludzkiego, organicznych form, uczucie i doświadczenie.

W liturgii Nowego Kościoła jest wzorowana na Anglican usługi.

Kościół organizacja w Wielkiej Brytanii jest congregational; w Stanach Zjednoczonych, większość z różnych religijnych społeczeństw pogrupowane są w stanie w ramach stowarzyszenia za ogólnie duszpasterzy, podczas gdy "generalny Kościoła" (patrz poniżej) jest avowedly biskupią w rządzie.

III. History of the New Church; statystyk; edukacyjnych i wydawniczych

Swedenborg nie dokonał próby znalezienia odrębnych Kościoła; on przedstawił swoje prace do doktrynalnych i seminarium bibliotek uniwersyteckich w nadziei, że może być usługi, jak dalece przyszłość jest niepewna myślał, jak mu się wydawało, że posiadają jego zwolenników mogą być członkami wszelkich chrześcijańskich denominacji.

Jednak jego poglądy były, pod wieloma względami, więc zupełnie nowe, że ich przyjęcie się podstawą odrębnego organu religijnych nieuniknione.

Niewielu jego opinii przyjęta w trakcie jego trwania.

Okazuje się gorliwi zwolennicy, jednak w dwóch Anglican clergymen, Thomas Hartley, rektor Winwick w Northamptonshire, i John Clowes, rektor St John's w Manchesterze.

Te divines świadczonych na jego dzieł Angielski i poprzez wysiłki Clowes, którzy nigdy nie oddzielone od Kościoła Anglii, Lancashire stał na wczesnym daty Swedenborgian twierdzy, która nadal pozostaje dziś.

Formalną organizacją Nowego Kościoła miała miejsce w 1787, i James Hindmarsh, byłego Metodystyczny kaznodziei, został wybrany w drodze losowania do patronuje na inauguracyjne posiedzenie.

Pierwsze usługi publiczne odbyło się w 1788 w kaplicy w Wielkiej Eastcheap, Londyn.

Swedenborgian społeczeństw szybko zostały utworzone w różnych miastach Angielski, w 1789 i pierwszej Konferencji Generalnej w Nowym Kościele spotkała się w miejsce kultu tylko wspomniane.

Liczba wyrażających nie wzrośnie.

Konferencja odbyła corocznych spotkań kiedykolwiek od 1815.

Jego minut na 1909 zawiera następujące statystyki dla Anglii: 45 ministrów, 70 społeczeństw, 6665 zarejestrowanych użytkowników, 7907 i niedziela uczonych.

W Ameryce na Swedenborgian doktryny zostały po raz pierwszy wprowadzone w 1784 roku na publiczne wykłady wydana w Filadelfii i Bostonie.

Pierwsze zgromadzenie zostało zorganizowane w Baltimore w 1792.

Od tamtej pory zasad Nowego Kościoła rozszerzył się na wiele państw Unii.

Pierwszy ogólny konwencja odbyła się w Filadelfii w 1817.

To odbywa się co roku i obecnie składa się głównie z delegatów wysłane przez różne organizacje państwowe.

W 1890 Ogólne Kościół Pennsylvania oddzielone jego związek z konwencji i założyć w 1897 roku nazwę Ogólne Kościół Nowego Jerozolima.

To ponumerowane, w 1911, 24 ministrów, 16 kościołów, 890 communicants; mając na uwadze, że główny korpus miał ministrów 107, 130 kościołów i 8500 communicants (Statystyki dr HK Carroll, "The Christian Advocate", NY, 25 stycznia , 1912).

Congregations w Nowym Kościele znajdują się we wszystkich cywilizowanych krajach, ale ich członkostwo jest małe.

W protestanckiej Niemcy prałat Öttinger przetłumaczone (1765-86) wielu pism Swedenborg, ale najważniejsze nazwy określone w historii nazwy w tym kraju jest to, że z Tafel Immanuel (1796-1863), profesor i bibliotekarz w Tybindze, którzy poświęcił swoje życie do rozprzestrzeniania Swedenborgianie.

Jego wysiłki były głównie literackie, ale też zorganizował zgromadzenie w południowej Niemcy.

Religia była zakazanych Szwecja, aż w 1866, kiedy większa wolność religijna została przyznana; kościoły są nadal bardzo niewiele, a członkostwo nieistotne.

Nowe Churchmen twierdzą jednak, że tam, jak również we wszystkich innych krajach wpływ Swedenborg nie można ocenić przez naukę członkostwa, ponieważ wiele communicants innych wyznań Swedenborgian posiadania poglądów.

Nazwa utrzymuje na szkolenie jego posługa w Nowym Kościele w Islington College, Londyn, Nowy Kościół Theological School w Cambridge, Mass A przygotowawcze szkoła położona jest w Waltham, Massachusetts, a także dla instytucji i kolegialności studia na Urbana, Ohio.

Ogólne Kościół prowadzi seminarium w Bryn Athyn, Pa i utrzymuje parochial kilku szkołach.

Nazwa jest wyświetlana niezwykły działalność wydawniczą.

W Swedenborg Społeczeństwo została założona w Londyn w 1810 r. do druku Swedenborgian w literaturze i jej obchody stulecia Swedenborg Międzynarodowego Kongresu spotkała się w Angielski metropolii w 1910 roku.

Inne wydawnictwa agencji w Nowym Kościele Unii Boston, amerykański Swedenborg druk i wydawnictwa Society of New York, a także wydawnictwa na Stuttgart, Niemcy.

Monumentalna wydanie Swedenborg, prac naukowych jest w trakcie publikacji pod auspicjami Szwedzki w Royal Academy of Sciences.

Jego dzieła teologiczne są dostępne w pełnej Angielski i łacina wydań i zostały częściowo opublikowane w wielu nowoczesnych językach, w tym hinduskie, Arabski, i Japoński.

Nowy Kościół ogłasza dwa kwartalnych, miesięcznych niektórych czasopism, oraz kilka kart tygodniowych.

Publikacja informacji o pisemne NA Weber.

Przepisywane przez Thomasa J. Bress.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XIV.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lipca 1912.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

I. Tafel, dokumenty dotyczące życia i charakteru Swedenborg (Londyn, 1875-77).

Wiele z Biografie Swedenborg zostały napisane w Angielski przez Doughty (Londyn, 1857); Fletcher (tamże, 1859); HYDE (tamże, 1863); White (tamże, 1867); WORCESTER (Boston, 1883); WILKINSON (Londyn, 1886); ODHNER (Filadelfia, 1893); TROBRIDGE (Londyn, SD); Francuski przez Balet (Paryż, 1899); BYSE (Paryż, 1901); Niemiecki przez RANZ (Schwäbisch Hall, 1851).

II. Te biografie zazwyczaj zawierają ekspozycja Swedenborg's doktryny, bardziej kompletny prezentacji będzie można znaleźć w jego własnych utworach, w szczególności: Prawda chrześcijańskiego wyznania; Arcana Coelestia; Apokalipsy Revealed; Apokalipsy komentarza; Opatrzności Bożej Mądrości i Miłości, Opatrzność; Heaven i Hell.

Parsons, konspekty z Religia i Filozofia Swedenborg (Boston, 1894); Transakcje z Międzynarodowego Kongresu Swedenborg (Londyn, 1910).

III. HINDMARSH, Wzrost i Postępu Nowego Kościoła (Londyn, 1861); Dole, Nowy Kościół, co, jak, dlaczego?

(Nowy Jork, 1906).

W celu uzyskania dalszych szczegółów bibliograficznych zasięgnąć Hyde, Wskaźnik Bibliograficzna do wydania Pisma Emanuel Swedenborg (Londyn, 1897).

Pisarzy katolickich na Swedenborg i jego doktryny: GÖRRES, Emanuel Swedenborg, seine Visionen u.

Verhältniss sein zur Kirche (Speyer, 1827); MÖHLER, tr.

Robertson, symbolizmu (3rd ed., Nowy Jork, SD), 353, 436-67.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest