trapistów, Cystersi z rygorystycznego szanowania

Informacje ogólne

Trappists jest popularna nazwa dla członków Rzymsko-Katolickiego porządku Cystersi z rygorystycznego szanowania, których ślady jego początki z powrotem do wprowadzonych reform (1664) przez Armand Jean le Bouthillier de Rance (1626 - 1700) w klasztorze La Trappe w pobliżu Seez, Francja.

Podkreślił aspekt pokuty monastycyzm - trochę żywności, nie mięso, twarde pracy ręcznej, oraz ścisłe milczenie.

Ostatecznie środki te zostały przyjęte przez inne klasztory cystersów.

Wydalony z Francja w okresie Rewolucji Francuski, La Trappe wspólnoty przetrwał jako wygnańców pod Dom Augustine de Lestrange.

Wrócili do La Trappe w 1815.

W połowie 20. wieku do członkostwa w Trappists wzrosła, szczególnie w Stanach Zjednoczonych.

Jeden z wpływowych członków był pisarz Thomas Merton.

Trappist mnichów i mniszek, którzy noszą biały habit z czarnym szkaplerz, mają teraz około 70 Abbeys na całym świecie.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Cyprian Davis

Bibliografia


AJ Krailsheimer, Armand - Jean de Rance: opat La Trappe (1974); L Lekai, Cystersi: ideałów i Reality (1977); T Merton, The Silent Life (1957); MB Pennington, zakonnego Way (1990).


Trappists

Informacje Katolicki

Wspólna nazwa, za pomocą którego Cystersi którzy po reformie zainaugurowane przez opata de Rancé (ur. 1626; zm. 1700) w opactwa La Trappe, były znane i często stosowane obecnie do całego Zakonu zreformowanych cystersów.

Dlatego nie można powiedzieć, że nie ma nakazu Trappists; chociaż gdyby jeden z nich mówią o Trapistów mnichów, chciał być rozumiane jako odniesienia do mnichów z zakonu cystersów Reformatów, jak odróżnić od Postanowienie Cystersi na wspólnej Przestrzeganie ( zobacz Cystersi i La Trappe).

Prymitywne austerities z Cystersi spadła do desuetude w praktycznie cały celu głównie poprzez wprowadzenie commendatory Abbots, zaburzeń politycznych i ludzkich inconstancy; i mimo wielu prób i bardzo pozytywne na ich odtworzenie zostało wykonane w Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Portugalia, itp., ale te były jednak lokalnym lub co najwyżej w zakresie krajowych.

To de Rancé, jednak było przeznaczone przez Opatrzność, aby być bardziej trwałe i szerszy zakres niż jakiekolwiek inne.

Chociaż opactwa La Trappe rozkwitała wyjątkowo, nawet po śmierci jego cześć reformatorem, o czym świadczy ponad 300 zawodów w latach 1714 i 1790, jeszcze w duchu materializmu i sensualism rampant w XVII i XVIII wieku, nie pozwalają szybkie rozszerzenie reformy poza jego murami, nie pozwala nawet na całą surowość starożytnych Cîteaux, które mają być wprowadzone w La Trappe, że reforma ta była najbardziej szczegółowej i doskonały z wielu prób, które następnie zostały wykonane.

W konsekwencji, ale on założył niewielką liczbę klasztorów; te były: Buon-Solazzo, usłyszeć Florencja (1705) i św Vito na Rzym (1709); Casamari, w Papieskiej członkowskich, była zobowiązana do przyjęcia Konstytucji de Rancé ( 1717), ale niemal wieku nie było dalszej ekspansji.

To był czas od tych najwcześniejszych, że fundamenty którzy obejmował de Rancés reformy były nazywane Trappists.

Zbyt dużo kredytu nie może być podana do tych szlachetnych zespoły mnichów, którzy przez swoje życie, aby wykazać uszkodzony świat, że człowiek może mieć większe ambicje niż gratification z zaledwie naturalne instynkty tej ulotne życia.

W czasie rewolucji, gdy w klasztorze La Trappe, wspólne ze wszystkimi innymi, był rozkaz zostać skonfiskowane przez rząd, ludzie z sąsiedztwa, że wyjątek zwrócił się w ich korzyść, a Trappists się, zachęcać o tym, pomnik skierowana do Zgromadzenia Narodowego i król uznać sprawę za prawie rok, ale w końcu zdecydował, że powinny one być despoiled jak inni.

pl Augustine de Lestrange (ur. 1754, d. 1827, patrz Lestrange), wikariusz generalny archidiecezji Wiedeń, wkroczyły La Trappe (1780) w celu uniknięcia ciężaru biskupstwie.

On był kogo Bóg wzbudził w celu zachowania Trappists kiedy tak direly zagrożonych wyginięciem; on rozwiązany, w związku z tym, które wyjechały z kraju do siebie na celu jego dobro.

Po został wybrany na przełożonego tych którzy byli tego samego umysłu, i za zgodą jego wyższych przełożonych wyjechał La Trappe 26 kwietnia 1791, dwadzieścia cztery religijnych, a także założył klasztor w Val-Sainte, z Kanton Fribourg, Szwajcaria.

Tutaj mieli wiele cierpieć oprócz dokładności ich rządów, do ich klasztoru (który dawniej należał do Carthusians) był unroofed ruiny, były one w bardzo chce z potrzebami życia, nie mając nawet w skromnych wymagań byli przyzwyczajeni by.

W Francja rewolucji brał jej trakcie.

W dniu 3 czerwca 1792, Komisarze rządu przybył w La Trappe, wziął świętą statków i szaty, jak również wszystko, ruchomości i zobowiązał osiemdziesiąt dziewięć religijne pozostały jeszcze do porzucenia ich opactwa i znalezienia domu, jak najlepiej mogą ; W niektórych innych klasztorów, a inni w charytatywnym rodzin z sąsiedztwa.

Na Val-Sainte, podczas gdy obchodzimy święto św Stephen, religijnych, aby rozwiązano w praktyce dokładne i dosłowne przestrzeganie Reguła św Benedykta, a trzy dni później, 19 lipca, zaczęli nowe reformy; ustanawiającego Kolejność ćwiczeń przez święty patriarcha, jak również wszystkich postów prymitywne, wraz z pierwszego zastosowania w Cîteaux, nawet czyniąc ich jeszcze bardziej surowe zasady w wielu punktach.

One wprowadzone na ich nowy tryb życia z entuzjazmu, że przekroczone dyskrecji i miał wkrótce zostać umiarem.

Nawet w ich wygnaniu wiele tematów były przyciąga do nich, tak aby zostały one włączone do wysłania do religijnych znaleźć kilka nowych klasztorów: jedna w Hiszpania (1793), drugi w Anglii Lulworth w tym samym roku, trzeci w Westmalle, Belgia (1794 ), A czwarty w Mont-Brac, w Piemoncie (1794).

W dniu 31 lipca 1794, Papież Pius VI zachęcać tych religijnych przez specjalny IPN, i zezwolenie na montaż Val-Sainte do opactwa i matki dom zgromadzenia Trappists.

Dom Augustyn został wybrany opat, 27 listopada tego roku, i biorąc pod uwagę władzą nad opactwa i społeczności.

Ten stan cichej i dobrobytu, ale trwała sześć lat.

Gdy Francuski napadły Szwajcaria (1798) one zmuszone do Trappists do znalezienia schronienia gdzie indziej, tym samym zostali oni zobowiązani do mobilnego z kraju do kraju, nawet Rosja i Ameryka są odwiedzane przez indomitable opat i niektóre z jego towarzysze, z nadzieją znalezienia stałego domu, aż po niemal niesamowite cierpienia upadku Napoleona zezwala im na powrót do Francja.

W klasztorach La Trappe i Aiguebelle weszło w posiadać jonów w Domu Augustyna, którzy podzielili społeczności Val-Sainte między nimi.

Inne klasztory zostały ponownie ustanowione od czasu do czasu, jak wzrosła liczba religijnych, jak i byli w stanie zakupić budynki.

Od 1813 N.-D.

de l'Eternite, w pobliżu Darfeld, Westfalia (założona 16 października 1795, z Abbey Val-Sainte), które zostały zwolnione z niektórych poprzednich lat władzy Dom Augustyna, a następnie rozporządzeń de Rancé, który różnił się od Dom z tych Augustyn głównie w godzinę na obiad, a czas poświęcony na ręczne pracy, ich kolejność ćwiczeń było naturalnie po domy założone przez nich, więc wszczynanie i przestrzeganie nowego jądra o zgromadzenie.

W 1834 Stolica Apostolska wzniesiony wszystkich klasztorów z Francja do "Zgromadzenia z mnichami cysterskimi, Notre-Dame de la Trappe".

Opat La Trappe był przez prawo do wikariusz generalny zgromadzenia tak szybko, jak jego wyborów został potwierdzony przez prezydenta generalny Orderu Cîteaux.

Zostały one posiadania ogólnej rozdziału każdego roku, były zgodne z zasadą św Benedykta i Konstytucje de Rancé, z wyjątkiem kilku punktów, i zachowują księgi liturgiczne z Zakonu Cystersów.

Rozbieżności opinii na temat kilku sprawach dotyczących przestrzegania regularnych skłoniły do Abbots w różnych klasztorach, aby sądzić, że unia nie może być produktywne tego pokoju tyle pożądany, a więc na ich namawianie do kupna Stolicy Apostolskiej wydała nowy dekret, decydując, że "wszystkie z klasztorów w Trappists Francja stanowią dwa zgromadzenia, które były będzie określany jako "Ancient Reforma Matki Bożej z La Trappe", a drugi "Nowa Reforma Matki Bożej z La Trappe. Każdy jest zgromadzenie z mnichami cysterskimi. starożytnych reforma ma się do Konstytucji de Rancé, natomiast Nowa reforma nie jest do przestrzegania Konstytucji z opat de Lestrange, którą porzucił w 1834 r., ale Reguła św Benedykta, ze starożytnej Konstytucji z Cîteaux, zatwierdzone przez Stolicę Apostolską z wyłączeniem zawarte w tym dekrecie. moderator generalny Zakonu Cystersów jest na czele, jak i zgromadzenia potwierdzi wybór wszystkich Abbots. W każdej społeczności Francja ma swoją wikary - ogólnych z pełną władzę w swojej administracji "(Dekret apostolski, 25 lutego 1847).

Po tym zgromadzenia zaczęła się rozwijać.

The Ancient reform dokonanych czternaście fundacji, niektóre z nich w Chiny i Natal; Nowa Reforma była jeszcze bardziej owocna, ustanawiającego dwadzieścia klasztorów, tak dalece jak Stany Zjednoczone, Kanada, Syria, itp. belgijskie zgromadzenie Westmalle także powodziło, tworząc pięć nowych filiations.

Ponieważ połączone siły trzech zgromadzenia w ten sposób stał się większy niż Starego Zakonu Cystersów, earnest pragnienie wkrótce opracowane wśród wszystkich ustanowienie stałego związku między nimi, z jedną głową i jednolite przestrzeganie; ten został dokonany w 1892 roku.

Dom Wyart Sebastian (ur. 1839; zm. 1904), opat z Sept-Fons i Wikariusz Generalny starożytnego reform, został wybrany pierwszy opat generalny.

Po dwanaście lat gorliwi w pracy, najbardziej godny pomnik, który był zakup kolebka zakonu, Cîteaux, i uczynienie go ponownie w domu matki, on przeniesiony do swojej nagrody, a następcą został jako opat generalny przez Mgr Augustin Marre, a następnie opat z Igny (klasztor, który miał regulowane od 1881), tytularny biskup Konstancji i pomocniczych do kardynała Langénieux z Reims, jest on nadal w celu orzeczenia (1911), z największą gorliwość i roztropność.

Nazwa, pod którą postanowienie zostało zreorganizowane jest "Postanowienie Reformatów Cystersi" i jednocześnie jego członków nie dłużej nosić nazwę "Trappists", ale są one spadkobiercami do starej tradycji, a nawet nazwa nadal będzie połączony z nimi w popularne umysłu.

W obecnej Konstytucji (zatwierdzony 13 sierpnia 1894) na podstawie których zamówienie jest regulowana i na których wszystkie zastosowania i regulacje są oparte, pochodzi z Regułą świętego Benedykta, "Charta Charitatis" i zwyczajami starożytnych i definicje ogólne rozdziałów Cîteaux oraz listów i Konstytucje Apostolskie.

Jest on podzielony na trzy części.

W odniesieniu do pierwszej części rząd zamówienia; najwyższym moc zamieszkałych w ogólnym rozdziale, który składa się z wszystkich Abbots (faktycznie w biurze), tytularnego priors i przełożonym domów, i spełnia każdego roku w ramach przewodnictwa opat - Ogólnie rzecz biorąc, którzy są wybierani przez siebie do życia.

W czasie Kapituły generalnej jest nie w porządku sesji jest skierowany, w nagłych przypadkach, przez opat generalny z pomocą rady składa się z pięciu Definitorów, również wybierany przez walne rozdział, ale na okres pięciu lat.

Opat generalny jest tytularnego opat z Cîteaux, a musi znajdować się na Rzym.

Kolejność nie jest podzielona na prowincje, ani nie jest podobny do urzędnika prowincji.

Każdy klasztor jest autonomiczny i utrzymuje własne nowicjatu; jego opat tytularnego lub wcześniejszego mianowania wszystkich lokalnych podporządkowane przełożonym, i mając pełną administracji zarówno w sprawach duchowych i doczesnych.

Niemniej jednak każdy klasztor ma obowiązek odwiedzić wszystkie domy, które założył, albo raz w roku lub raz na dwa lata, w zależności od odległości, a następnie utylizacji sprawozdanie ze swoich materiałów i duchowego dobra do następnego rozdziału kolejnych ogólne .

Opat tego klasztoru jest nazywany ojcem-natychmiastowa, a tym samym podlegają domy określane są jako "córka-dom" lub filiations.

Jest to szczególnie zalecane że wszystkie domy są dedykowane do Najświętszej Dziewicy.

Druga część dotyczy zakonne observances, które muszą być jednolite we wszystkich klasztorach w porządku.

Bożego Urząd musi być śpiewane lub recytowane w chórze zgodnie z wskazówkami Brewiarz, Mszał, Rytuał i Męczeństwa, bez względu na to, jak niewiele może być liczba religijnych w szczególności dom; kanoniczne Office jest zawsze poprzedzone (z wyjątkiem kompleta, , kiedy to nastąpił) przez Urząd do Najświętszej Dziewicy, i na wszystkich ferial dzień przez cały rok Jutrznia i nieszpory są stosowane przez Urząd of the Dead.

Masa i Biura dni są zawsze śpiewane z chorał gregoriański; Matins Jutrznia i śpiewane są również w niedziele i święta więcej.

Mental modlitwy, o pół godziny przed południem, a piętnaście minut w wieczór, ma obowiązek, ale obrońcy znacznie częściej.

Spowiedź musi być dokonywane raz w tygodniu i codziennie Komunię Świętą jest zdecydowanie przeznaczeni.

Z czasem Boskiego Urzędu, przed którym nic nie jest preferowany, gdy nie zaangażowanych w pracy ręcznej, mnisi poświęcają się modlitwie, studium, lub pobożnych czytania, bo nigdy nie jest przyznawana dla każdej chwili rekreacji; tych ćwiczeniach zawsze odbywać się wspólnie, nie w prywatnych pokojach.

Do godziny na rosnące jest na około 2 dni, 1:30 w niedzielę, a 1 na bardziej uroczyste święta, natomiast godziny na emeryturę jest na 7 pm w zimie, latem i 8; w tym ostatnim sezonie jest siesta Wydano po kolacji, aby religijne mają siedem godzin "spania w trakcie dnia, o siedem godzin również przeznacza się na Divine Office i Msza, jedna godzina do posiłków, cztery godziny na badania i prywatne modlitwy i pięć godzin do pracy ręcznej ; W zimie jest tylko o cztery godziny poświęcone pracy ręcznej, dodatkowych godzin w ten sposób są odliczane uwagę na badania.

Mnichów są zobowiązani do życia z pracy ich rąk, więc zadanie powołania do ręcznego pracy jest poważnie podjęte, i ma taki charakter, by uczynić je samodzielnie uzupełniających, takich jak uprawy ziemi, hodowli bydła świadomości, itp . Partaken Kolacja jest o 11 jestem w lecie, na 11:30 w zimie, a na 12 dni na szybko, kolacja lub zestawień w godzinach wieczornych.

Żywność składa się z chleba, warzyw i owoców, mleka i sera może być również podana z wyjątkiem Adwentu, Wielkiego Postu, i wszystkie piątki obecnie paschalnej.

ciało mięsa, ryb, jaj i są zabronione przez cały czas, z wyjątkiem chorych.

Wszystkie spać we wspólnej sypialni, łóżka są podzielone od siebie jedynie przez partycji i zasłony, łóżko polegać na materac i poduszki wypchanych słomą, a obejmujące wystarczające.

Mnichów są zobowiązane do snu w swoich regularnych Odzież, która polega na zwykłym bieliznę, biały habit i szkaplerz czarnej wełny, z leathern cingulum; cowl, z tego samego materiału, jak nawyk, noszone przez wszystkich.

Obudowa, według prawa kanonicznego, jest wieczysta we wszystkich domach.

Nigdy nie jest dozwolone dla religijnych mówić między sobą, choć z jednej za pracę lub pracę może udzielić niezbędnych wskazówek i wszyscy mają prawo conversing z przełożonym w dowolnym momencie, z wyjątkiem w godzinach nocnych, zwany "wielkim milczenia ".

Badania

Przed koordynacji do kapłaństwa (i wszystkie chór religijne są przeznaczone do tego) mnich musi zdać egzamin przed zadowalający opat, w ramach zajęć przewidzianych w porządku i dekretów z Stolicą Apostolską, a potem wszyscy są zobowiązani do uczestnictwa w konferencji w teologii i Pisma Świętego, co najmniej raz w miesiącu.

Studenci przygotowania do koordynacji są przyznawane dodatkowy czas, podczas godzin pracy, za ściganie ich badania.

Trzecia część dotyczy odbioru tematów.

Największy opieki nalegał na to, aby zobaczyć, że są postulants nieskazitelnego charakteru, rzetelny urodzenia, bez obciążenia i wszelkiego rodzaju; również, że mają one realizowane w trakcie badania przez Stolicę Apostolską; muszą osiągnąć co najmniej ich piętnastego roku .

Nowicjatu ma dwa lata na okres, w którym to czasie początkujący tworzy się do życia zakonnego, lecz może on opuścić, lub przełożonego może przesłać go dalej, jeśli nie jest on w stanie lub nie chcą, aby były zgodne z duchem swego powołania.

W czasie próbnego zakończona, jest przedmiotem głosowało za, i jeśli przyjąć, sprawia, że proste, ale śluby wieczyste; te są następnie przez uroczyste śluby na koniec trzy, lub w szczególnych przypadkach, pięć lat.

Oprócz chóru religijnych istnieją braci świeckich.

Te muszą być co najmniej siedemnaście lat życia, kiedy otrzymali oni są następnie postulants za dwa lata, o dwa więcej nowicjuszy, po którym mogą zostać przyjęci do prostych, choć śluby wieczyste, a następnie sześć lat po więcej mogą one uroczyste śluby.

Nie recytujemy Boskiego Urzędu, ale mają specjalne modlitwy, aby powiedzieć, mianowany w tym samym godzin w ciągu doby.

Nie są one zobowiązane do naśladowania specjalnych badań, ale są zaangażowane w podręczniku do pracy nieco dłużej niż chór religijnych; ich zwyczajem jest prawie taka sama, jak tych w chórze, ale w kolorze brązowym.

Są to religijne w pełnym znaczeniu tego słowa, i uczestniczyć we wszystkich łask i przywilejów w porządku, chyba że nie posiadają one ani aktywne ani pasywne głosu w zarządzaniu sprawami porządku.

Może on być również zaprzeczyć kilka celnych, które zostały przypisane, przez niewiedzę, do celu.

Mnichów nie Pozdrawiają się nawzajem przez "memento mori", ani nie kopać część ich grób każdego dnia, w każdym spotkaniu są inne Pozdrawiają przez nachylenie głowy, a groby są tylko kopali po brata jest gotowa do być umieszczony w nim.

(Patrz statystyki Cystersi.)

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Edmond M. Obrecht.

Przepisywane przez Lois Tesluk.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XV.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1912.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Gaillardin, Les trappistes ou de l'celu Cîteaux au XIXe.

(siecle Paryż, 1844); Hist.

Populaire de N.-D.

de la Grande Trappe (Paryż, 1895); La Trappe, przez Trapistów z Sept-Fons (Paryż, 1870); VErite, Cîteaux La Trappe i Bellefontaine (Paryż, 1883); cystersów Postanowienie, celem jego art ( Cambridge, 1895); La Trappe, zgromadzenie Moines de l'ordre de Benedictino-cistercien (Rzym 1864); MMP, La Trappe mieux connue (Paryż, 1834); Reglements de la Maison de Dieu No.-D.

de la Trappe mis en nouvel celu augmentes et particuliers des usages de la Sainte-Val (2 vols., Fryburg, 1794); Hist.

abregee de l'celu de Cîteaux przez mnicha z Thymadeuse (ST-Brieue, 1897); nas cisterciens reformes des de la zgromadzenia de la Grande Trappe, z Charta Charitatis i Decr Apostolicum institutae quo sunt dua congregationes BM de trappa w Gallia, 1847 (Tuluza, 1876); nas de l'Ordre des cisterciens reformes poprzedza de la regle de S. Benoit et des konstytucji, opublikowane przez Kapituły generalnej 1894 (Westmalle, 1895); Reglement de la Trappe du Pere Rev Dom Armand Jean-le Bouthillier de Rancé, revu par le Chapitre de la zgromadzenie ogólne (Paryż, 1878).


Także, zobaczyć:


Zakony


Franciszkanie


Jezuitów


Benedyktyni


Cystersi


Christian Brothers


Dominikanie


Karmelici


Karmelitów Bosych


Sie Augustynianie


Marist Brothers

Zakonnice


Braci


Convent


Ministerstwo


Major Zamówienia


Święcenia kapłańskie

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest