Tubingen szkoły, Tybinga

Informacje ogólne

Ferdinand Christian Baur, b.

21 czerwca 1792, d.

2 grudnia 1860, był Niemiecki teolog którzy założyli Tubingen szkoły interpretacji Nowego Testamentu. Otrzymał jego edukacji w Tubingen University, gdzie od 1826 do śmierci był profesorem historii kościelnej i doktrynalnych.

Baur stosowane w filozofii Hegel do interpretacji Nowego Testamentu. Był tak wczesnym zwolennikiem historycznych lub badań naukowych z Biblii. W 1845 roku wydał książkę na St Paul, w którym zastosowano zasadę Hegelian do historii wczesnego Chrześcijaństwo: Primitive żydowskiej (Piotrowej) chrześcijaństwo, reprezentowane przez Ewangelii św Mateusza, był oryginalny życie lub magisterskiej; Pauline chrześcijaństwa była antyteza lub reakcja przeciw Peter - Matthew i wczesnego chrześcijaństwa katolickiego, który przyniósł te dwie siły razem, była syntezę.

W procesie, Baur odrzucił tradycyjne przypisanie wielu Epistles do Pawła.

On uznał, że Paweł był autorem tylko Galatów, dwóch Epistles do Koryntian, a większość Rzymian.

Później pisał na Baur historycznego teologii.

Wypracował szkoła zwolenników, głównie w Tubingen, ale przepływ zmniejszył się z jego śmierci.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Fryderyka A Norwood

Bibliografia


J Fitzer, Moehler i polemika w Baur (1974); RM Grant, Biblia w Kościele (1954).

Tubingen szkoły

Zaawansowane Informacje

Pod koniec XVIII i na początku XIX w. konserwatywnego szkoły teologii w Tubingen istniały sprzyja GC Storr (1746 - 1805) podkreślił, że nadprzyrodzony charakter objawienie biblijne i władzy.

Ponadto, Katolicki "Tubingen szkole" próbował pod koniec XIX wieku do pogodzenia z nauczaniem Kościoła filozofią i studiów biblijnych.

Do zdecydowanie najbardziej znany jest jednak z jednej czele Ferdinand Christian Baur (1792 - 1860), które otworzyło nowe możliwości w NT badania i był najbardziej kontrowersyjny ruch w biblijnej krytyki w midnineteenth wieku.

Jego istotny wkład było zwracanie uwagi na odrębne wątki i theologies się w NT i ustanawiającego zasady czysto historyczne rozumienie Biblii.

W kontrast między Ewangelie synoptyczne i Jana, różne litery przypisane do Pawła i Pawła i innych przywódców wczesnego kościoła zostały dokładnie zbadane.

Baur, znacznie pod wpływem filozofii idealist, odrzucone supernaturalism i stosowane Hegelian dialektyki do NT.

On uznał, że odzwierciedla ona, nie stanowią jednorodnej rozwoju, ale podstawowe napięcie między żydowski kościół Piotra i helleńskiego Gentile Kościół Paula.

NT dokumentów próbę pogodzenia sprzeczności między wcześniejszym Piotrowej, a później Pauline teologii przez sformułowanie nowej syntezy.

Baur uwierzyła, że autentyczność różnych książek, może być określony przez stopień, w którym ujawniła "tendencje" tego konfliktu.

On także śledzić na podobny rodzaj dialektycznym ruch w dziejach Kościoła.

Chociaż Baur rozpoczął naukę w Tubingen w 1826, założyciele szkoły jest właściwie od dnia jego wygląd ucznia DF Straussa Życie Jezusa w 1835 roku.

Tę oznaczone formalnej przerwy pomiędzy starą konserwatywne szkoły i nowych radykalnych antisupernaturalism.

Bauer sam Jezus w Hegelian postrzegane jako wzorowe warunki uosobieniem idei, które miały większe znaczenie uniwersalne, że konkretne osoby samego Jezusa.

Wkrótce koła młodych wykładowców utworzona pod kierownictwem Eduard Zeller, aw 1842 założył główne ustnik do szkoły, Tubinger Theologische Jahrbucher.

(On poszedł na mocy, ale w 1857 została reaktywowana jako wissenschaftliche Zeitschrift fur Theologie (1858 - 1914) pod auspicjami Adolf Hilgenfeld, Baur jeden z najbardziej skrajnych zwolenników.)

Do końca 1840s w Tubingen szkoły przyszedł pod ciężkim ataku i poszczególnych członków oddaliła się stopniowo.

Baur stał się wyizolowany w Tubingen wydziału, jak również Niemiecki społeczności akademickiej, i spędził ostatnie lata w obronie swoich poglądów i produkujący obraz historii kościoła z punktu widzenia naturalistycznego, który wyjaśnił, wszystkie wydarzenia w kombinacji politycznych, społecznych, kulturowych , Intelektualnej i powoduje, ale bez uwzględnienia wpływu boskie.

Mimo stosunkowo krótkiej - mieszkał, szkołę, z naciskiem na dialektycznym konflikcie w początkach Kościoła, odrzucenie Pauline autorstwo większości z jego listy, antisupernaturalistic perspektywy i całkowicie się znacznie do rozwoju historycznym - krytycznego podejścia do Biblii, że całkowicie ignorowane Boski element.

RV Pierard


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


N Harris, Tubingen szkoły; PC Hodgson, tworzenie Historyczny Teologia: Badanie FC Baur, K. Barth, w protestanckiej teologii XIX w.; Heron, A Century of protestanckiej teologii; C Brown, NIDCC, 987.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest