utopii

Zaawansowane Informacje

Utopianism jest idealny na idealną, obecne, ziemskie społeczeństwo, ekologicznej, harmonijny, pozytywnego, spełniającą, jest długa historia.

Jeśli chodzi o chrześcijaństwo jest zaniepokojona, gdy został on pomyślany jako realizowaną w ogóle, został on tylko w miniaturze.

W tych maleńkich mniejszości zostały usankcjonowane, to wynikała z przekonania, że Duch Święty może więc wnieść do życia w społeczności niebieskich w tym wieku, że z odpowiedzi na kilka dusz heroicznych, coś bardziej zbliża się do społeczeństwa o stanie wiecznego może być realizowana w kościele niż dotychczas eksponowane.

Są to eschatologicznej wspólnoty, ze szczególnym związku z ich nadziei.

Moralnie Duch daje szczególne łaski, aby zapomnieć siebie i dzielić się zarówno posiadłości i jednego ducha's inmost.

Duch obecny w takich środków również bestows jego darów, tak że powstaje charyzmatycznej wspólnoty.

W dynamicznej fazie tych społeczności jest często również apocalytic elementu.

Takie odlewania z Ducha Świętego jest krótki ostatnie - deszcz manifestacją wskazując nieuchronnością z powrotu Jezusa Chrystusa i w ushering z supramundane wspólnoty, albo celestital lub tysiącletniego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Możliwości i umiejętności są również podane.

W całości utopijnej wspólnocie chrześcijańskiej jest wypełniona kultu, a także z radością, że jest miejsce niepowtarzalny mieszkanie Boga przez Ducha.

Na początku średniowiecza i Kościół

Monastycyzm był najwyższym formy chrześcijańskiej utopianism.

W klasztorze do łask ubóstwa, spowiedzi, posłuszeństwa, pokoju i są realizowane.

Charyzmatyczną działalność ma bardzo zróżnicowana w ciągu wieków, ale nawet w najbardziej minimalnym opat lub zajmowane abbess quasi - proroczej roli.

I nie zawsze były takie jak te, Joachim z Fiore, w jego XII wieku klasztor Sycylijski, którzy mają monastycyzm uznać za oznakę, że wkrótce - najbliższych lat, kiedy cały świat będzie klasztor.

Więc klasztorów zostały okna i do przygotowania do nieba.

Jako katolicka klasztorów zostały w stosunku do kościelnych władz, równowaga została biorąc pod uwagę, że pozwolił tej formy utopianism do przetrwania i rozwoju poprzez wieki.

W średniowieczu było wiele grup utopijną wpływem zakonny, ale często ich apocalypticism doprowadził je do niezgody, która dąży do znaku końca drogi w zamkniętym społeczeństwie.

W Reformacji

W czasie reformacji w Magisterium protestanci, w ich reakcji, często posiadał tylko umiarkowane oczekiwania, co można osiągnąć w Ducha wierni indywidualnie lub corporately.

The keynote "O wretched, że człowiek jestem," nawet jeśli należy nieustannie zmuszają do Chrystusa, nie promieniować wielkim oczekiwaniu, podczas gdy cała sprawa była praktycznie charyzmatycznego wypędziła.

W rezultacie było dość spójne, że monastycyzm powinny zostać rozwiązane, wraz z jakąkolwiek inną formę utopianism.

Anabaptystów, z drugiej strony, dał więcej wskazanie kontynuacji akcenty pobożności, które comported również z zakonny.

Było to szczególnie prawdziwe w Hutterites, których struktury wspólnotowej w Morawach wystawiał rodziny - zorientowane protestanckich zakonny, i nadal się to zrobić do tej pory na amerykańskich i kanadyjskich równiny prairies.

W przetargu reformacji, Kalwinizm wcielać niektóre z Anabaptist troski o zdyscyplinowana życia, i ten skierował do wypowiedzi w szczególności Angielski Puritans.

Ich zaniepokojenie z intensywnym uświęcenia zaczął budzić w niektórych kwartałów dla życia zbliżony do doskonałości.

Nie znalezienie tych aspiracji spotkali się w głównym nurcie protestantyzm, lewym skrzydle Puritanism, podczas Cromwellian interregnum, wykazał bujna roślinność utopianism duchowej.

Chyba najbardziej Kwakrzy były umiarkowane, wierząc, że tylko pomocą łaski oficjalnych kościelnych i ministerstwa nie były już konieczne dla tych, którzy posiadał Ducha w takich bezpośredniości i pełnię.

Nie było również primitivists którzy uwierzyli, że w ich wieku Ducha ograniczenia własności prywatnej nie może przestać obowiązywać, a ponadto do apokaliptycznego piąta Monarchia mężczyzn było antinomian Ranters, którzy interpretować ich brak sumienia nad seksualną nieprawidłowości w pewien znak, że one zostały zniesione ograniczenia daleko poza krok do nowego życia w wolności Ducha Świętego.

Jak rozpaczliwie jeden protestanckich papieża potrzebna była w takiej sytuacji.

Ale nie takie postanowienie, antics w tych rzekomych vestibules nieba niewiele zrobił, aby przekonać Anglikom, unspiritual lub po prostu mniej duchowy, że utopianism była pożądana opcja.

Jednak pomimo tej reakcji z tęsknoty za niebo na ziemi nie może być całkowicie gaśnie.

W Modern Times

Poszukiwanie utopii w XVIII i XIX wieku miał wiele bodźców.

W XVIII wieku był wiek optymizmu; wśród danych o oświecenie było opowiada o ludzkiej doskonałości, i John Wesley osiągnął powrotem za reformacji i odnowy moralnej dążyć do doskonałości w nauczaniu na jego doskonała miłość.

I oczywiście miał potomstwo Świątobliwości którzy uwierzyli w ontologicznych zwalczania zła w tych odkupił i uświęcił.

W takim ustawienie Shakers i Oneida były jedynie wskazówka do utopijnej iceberg.

The Shakers, najlepiej pamiętać o ich artefaktów i spokój, tak byli napełnieni Duchem, że nie było ani małżeństwo, ani za mąż i została otwarta spowiedzi z grzechu, wspólnoty posiadłości, pacifism, równości płci, osoby konsekrowane i pracy.

Ich utopianism również charyzmatycznych, z ich taniec w Duchu i założyciela, Ann Lee, jest taki unikalny proroka Boga, że była rzeczywiście wcielenia w kobiece strony bóstwa.

W upstate New York była Oneida społeczności, kierowane przez Andover absolwent Seminarium John Humphrey Noyes.

Kierowany przez pozorny sukces revivalism chrześcijańskiej i społecznej reformy, Noyes założył wspólnotę, w której dar Ducha miłości była tak wszyscy - obejmującego że musiał być wyrażone wśród wszystkich, nawet na seks.

Pomimo tej wypowiedzi był ograniczony i regimented, nie wymagają wielu takich przypadkach do utopianism do utraty zaufania.

I tam go languished od wielu lat.

W ciągu pierwszych dwóch trzecich w XX wieku jedną z niewielu nowych i rentownych utopijnej wspólnoty chrześcijańskiej był Bruderhof, które wzorowane wiele z jego życia po Hutterites.

Potem skierował do przewrotów społecznych z końca roku 1960 i na początku lat 70. i pojawienie się Jezusa Ruchu.

Wspólnotowej eksperymentów mnoży.

niektórzy po prostu istniały jako centra pielęgnować, ale inni wspólnych coś z marzeń chrześcijańskiej utopianism.

Kilka, podniesienie ideologią Latter Rain Pentecostalism, wierzył, że to było w wieku do objawienia się synów Bożych, i że zostały one jednoznacznie w czołówce nowych i chwalebnego końca - czas ludzkości.

Większość z tych wspólnot brakowało zrównoważyć i szybko zniknął ze sceny.

Ale utopijną Christian nadal wyrażają swoje wyzwaniem jest więcej, dużo więcej, życia Bożego, który ma być uwolniona na ziemi.

JEST Rennie


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


L Bouyer, historii duchowości chrześcijańskiej; N Cohn, realizacji Milenijnych; EL Tuveson, Millennium i utopia; W Krzyża, palony - Przez powiat; D Hayden, amerykański Siedem utopii; B Zablocki, radosnych Wspólnoty; C Wiesbrod , Granice utopia.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest