Droga międzynarodowa

Zaawansowane Informacje

Droga, cultic International jest organizacja założona w połowie 1950 r. przez byłego ministra ewangelicki i Reformatów, Victor Paul Wierwille.

Droga roszczeń nie jest to kościół lub nazwy, ale tylko "biblijnych organizacji badawczych i dydaktycznych."

Podobnie jak większość grup cultic, The Way historii i teologii koncentrują się wokół jego założyciel i długi - czas prezesem.

Absolwent Princeton Seminarium Teologicznego, Wierwille posiada doktorat z renomowanych od stopnia, Pike's Peak seminarium.

On pierwszy uczył jego "moc Duża liczba dla Życia" klasy w 1953 roku i zaczęła przyciągać uwagę i naśladowców w Ruchu Jezusa z końca lat 1960 i 1970s.

W klasie nadal jest głównym środkiem, za pomocą którego potencjał konwertuje są wprowadzane do unorthodox naukę w ruchu, i stał się kamieniem węgielnym's Way doktrynalnych stanowisko.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W 1958 Wierwille zrezygnował z Ministerstwa, złudzeń z kościoła instytucjonalnego, i kontynuował jego duchowej wyszukiwania jako loner kościelnych.

Twierdzi on, aby miały życie - zmiana doświadczenia podczas którego Bóg mówił do niego audibly i obiecał, że będzie uczyć Wierwille Word, gdyż nie była znana od pierwszego wieku.

Po tym "objawieniem" spotkanie z Bogiem, Wierwille realizowane kariery pisania, głoszenie i nauczanie, które obejmowały odmowę Trójcy Świętej, Bóstwa Jezusa Chrystusa, i innymi ważnymi z ortodoksyjnej doktryny chrześcijaństwa. On jest jak czcigodny prorok przez jego zwolenników poglądów i siebie jako apostoł, "którzy przynosi nowe światło na jego pokolenia."

Wierwille's teologii jest dziwne domieszką Unitarianizm, dispensationalism, Pentecostalism i Kalwinizm.

Chociaż on twierdzi, uczyć "słusznie dzieli" Word w taki sposób, że został utracony, aż do chrześcijaństwa odnaleziony, Wierwille's wcześniej teologii jest nagromadzenie starożytne herezje w połączeniu z nowoczesnym sukienka niektórych biblijnej prawdy.

A tak przy okazji, w rzeczywistości, jest organizacją, która zbudowana jest wokół jednego człowieka interpretacji Biblii.

Krytycy twierdzą, że Wierwille misdefines Grecki słowa, zatrudnia niższej badania narzędzi, propaguje fałszywych zasad Krytyka tekstu, a rutynowo zakłóca biblijnego nauczania. Założenie leżące u podstaw wielu z Wierwille's egzegeza wątpliwe jest prymat na Aramejski.

Droga naukowcy twierdzą, że NT został pierwotnie napisany w Aramejski, nie Grecki.

One szerokie odniesienie do Syryjski wersje i do Peshitta wersja przetłumaczona przez George'a Lamsa, gorszej tekstu biblijnego.

Wierwille również manipulować Orientalisms do wzmocnienia własnej preferowaną doktrynę.

Członkowie Drogi nie akceptują bóstwa Chrystusa. Wierwille regularnie twierdzi, "Jezus Chrystus nie jest Bogiem, nigdy nie była i nigdy nie będzie." Droga naucza, że Jezus jest Synem Bożym, ale nie jest Synem Boga. Zgodnie z Wierwille's Unitarian monoteizm jest jego odrzucenie Ducha Świętego jako osoby trzeciej w Godhead.

Jego zdaniem, Duch Święty jest Ojciec (Bóg) i po prostu inną nazwę dla Boga.

Po słowach "Ducha Świętego" nie są pisane wielką literą, Wierwille odnoszące się do duchowej zdolności moc.

Dlatego, zgodnie z teologii Way, Duch Święty nie jest osobą, ale bezosobowe siły lub Enablement.

Mówienie językami jest w centrum Drogi w teologii. Wierwille uczy, że mówią językami stanowi prawdziwego kultu Boga i że w praktyce jest konieczne wskaźnik nowych narodzin.

Jako część Power dla Życia oczywiście Way Duża liczba użytkowników, jak uczy się mówić językami, po Wierwille's a mechaniczne instrukcji.

Inne errant doktryn The Way to przekonanie, że nie ma w śmierci i chwały, że pozostanie martwy martwych do czasu ostatecznego zmartwychwstania ( "snu duszy"); nauczanie, że wody chrztu nie jest dla chrześcijan, i że wiara jest Wydano duchowe rzeczą dla człowieka tylko po Pięćdziesiątnicy, a zatem jest to wiara w Jezusa Chrystusa, które zbawia, nie naszej wiary w Jezusa.

Droga międzynarodowa ma siedzibę w Nowym Knoxville, Ohio.

Jego zasięg obejmuje program Word Przez Świat (WOW) Ambasadorów, szkoleń kierownictwa programu o nazwie The Way Korpus i publikacji The Way Magazine.

Organizacja espouses bardzo konserwatywne politycznych ideologii i został oskarżony przez niektórych rodziców manipulacji umysłu i agresywne taktyki rekrutacji.

RM Enroth


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RM Enroth, Młodzież, Brainwashing ekstremistycznych i kulty; J MacCollam, "The Way," A Guide to New Religie i kulty, ed.

RM Enroth; DV Morton i JC Juedes, uczciwości i rzetelności w programie Word's Way; JL Williams, Paul Victor Wierwille i sposób International.

Droga międzynarodowa

List z Reader

Thanks for this website!

I należał do tej organizacji od ponad 12 lat i do jego splinter organizacji kilka lat przed łamiącym się całkowicie i opublikowanie książki rozmawiamy o jego doktryny.

Droga zajęła prawda w Jezusie Chrystusie i niewyraźne tak złej prawdy i historii został utracony w umysłach tysięcy ludzi.

S. Spencer

(UWAGA: "Wierzcie otrzymała ponad 150 podobnych listów w roku, że nasze prezentacje zostały na stronie internetowej. Istnieje również zostały o cztery litery, które są obsługiwane w tej drogi, z których dwa były z ludzi w ich organizacji.) My spróbuj nie przedstawiła żadnych uprzedzeń lub preferencji wobec jakiegokolwiek punktu widzenia religijnego w każdej dziedzinie.

Niniejszy list i odniesienie do innych listów jest jedynie jako próby, które mają być informacje.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest