Wesley (rodzina)

John Wesley

Informacje ogólne

The Wesley słynnej rodziny został złożony przez dwóch braci, John i Charles, którzy pracowali razem w awans Metodyzm w British Isles w 18 wieku.

Byli wśród dziesięciu życiu dzieci urodzonych niemowlęctwa do Samuela Wesley (1662 - 1735), Anglican rektor Epworth, Lincolnshire, Susanna Annesley Wesley, córka Samuela Annesley, odrębne ministra.

John Wesley, b.

28 czerwca 1703, d.

2 marca 1791, był głównym twórcą Metodystyczny w ruchu.

Jego matce było ważne w jego rozwój emocjonalny i edukacyjnych.

Rescue mało "Jackie" z płonących plebanii ( "marki piór ze spalania") stał się legendarny.

John's edukację kontynuowała w Charterhouse School i na Oksford, gdzie studiował na Christ Church i został wybrany (1726) adiunktem w Lincoln College.

Był ordynowany w 1728.

Po krótkiej nieobecności (1727 - 29), aby pomóc jego ojcu w Epworth, John powrócił do Oksford odkryć, że jego brat Charles miał Święty założył Klub składa się z młodych ludzi zainteresowanych duchowego wzrostu.

John szybko stał się czołowym uczestnikiem tej grupy, która była dubbingowana przez Methodists.

Jego Oksford dni wprowadziła go nie tylko do bogatej tradycji klasycznej literatury i filozofii, ale także duchowej klasyki jak jeden Kempis Thomas's Imitation of Christ, Jeremy'ego Taylora Świętego Życia i umierających, Prawo i William's Serious Call.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W 1735 wraz zarówno Wesleys James Oglethorpe do nowej kolonii z Gruzja, gdzie John's próbuje stosować następnie jego wysoki - kościół poglądy wywołały wrogość.

Discouraged, wrócił (1737) do Anglii; był uratowany od tego zniechęcenia przez wpływ kaznodziei Piotra Morawskiego Boehler.

Na spotkaniu w małych religijnych Aldersgate Street, Londyn, 24 maja 1738, John Wesley miał doświadczenie, w którym jego "sercu dziwnie podgrzanego było".

Po tym duchowym konwersji, który na środku realizacji zbawienia przez wiarę w Chrystusie sam, on poświęcił życie ewangelizacja.

Początek w 1739 założył Metodystyczny społeczeństw w całym kraju.

On podróżował i głosił nieustannie, zwłaszcza w Londyn - Bristol - Newcastle trójkąta, z częstymi forays w Walii, Irlandia, Szkocja.

On napotkał wiele sprzeciwu i prześladowań, które później subsided.

Późno w życiu Wesley Mary Vazeille żonaty, wdowa.

On nadal przez cały okres jego życia osobistego szczepionki dyscypliny i zarządził życia.

Zmarł w 88, głosząc nadal, nadal podróżuje, i nadal clergyman z Kościoła Anglii.

W 1784, jednakże, miał ze względu na Metodystyczny społeczeństw prawne konstytucji, w tym samym roku Thomas Coke święceń dla posługi w Stanach Zjednoczonych; sygnalizuje działanie niezależnej kurs dla Metodyzm.

Charles Wesley, b.

18 grudnia 1707, d.

29 marca 1788, był chyba największym hymnu Anglii pisarz.

Kształcił na Oksford, był ordynowany w 1735 i udał się do Oglethorpe, jak Gruzja, sekretarz.

On powrócił rok wcześniej niż John.

Po religijne doświadczenie podobne do Jana, on w dalszym ciągu wielu lat w ścisłej współpracy z Metodystyczny ruchu.

Po 1756, jednak wyjechał wędrowni posługi i osiadł najpierw w Bristolu, a później w Londyn.

Napisał ponad 5000 hymnów, wśród nich "Hark, The Herald Angels Sing" i "Divine Love, All Loves Excelling".

Fryderyka A Norwood

Bibliografia


S Ayling, John Wesley (1979); Baker M, ed., The Works of John Wesley (1975); VHH Green, John Wesley (1964); AC Outler, ed., John Wesley (1964); J Pudney, John Wesley i Jego Świat (1978); KE Rowe, ed., miejsce Wesley w tradycji chrześcijańskiej (1976); R Tuttle, John Wesley: Jego Życie i teologii (1978).

John Wesley (1703-1791)

Zaawansowane Informacje

John Wesley był głównym figura w XVIII wieku ewangelicki Revival i założyciel Metodyzm.

Wesley urodził się w Epworth, Anglia, Samuel i Susanna Wesley, jeden z dziewiętnaście dzieci.

Chociaż zarówno jego grandfather wyróżniają się jako puritan Nonconformists z rodzicami powrócił do Kościoła Anglii, gdzie jego ojciec dla większości jego posiadaniu posługa w livings z Epworth (1697 - 1735) i Wroot (1725-35).

Wesley spędził wczesne lata pod kierunkiem staranne swoje matki, którzy starali się instill w nim poczucie istotne, prowadząc do pobożności pełne poświęcenia się Bogu.

Życie

Wesley był wykształconym w Charterhouse, szkołę dla chłopców w Londyn, a potem Christ Church, Oksford, gdzie otrzymał dyplom w 1724 BA i MA stopnia w 1727.

Mimo poważnych studentów zarówno w logice i religii, Wesley nie był do doświadczeń jego "religijne" konwersji do 1725.

Był następnie konfrontowane z tym, co zrobić z resztą swojego życia.

On postanowił (poprzez wpływ jego matki, przyjaciela religijnych, oraz czytania i Taylor Jeremy Thomas jeden Kempis) do religii "biznes swojego życia."

Był święceń diakon (1725), wybierany na stypendium w Lincoln College, Oksford (1726), i służył jako swego ojca curate na Wroot (1727-29).

Następnie powrócił do Oksford i stał się liderem na mała grupka studentów organizowanych wcześniej przez jego młodszego brata, Charlesa.

Ten zespół, dubbed "Klub Świętego", później będzie się nazywać "Metodystyczny" dla ich wyznaczonym metody studiowania Biblii oraz ich sztywne siebie, które zawierały wiele dzieł miłosierdzia.

W tym okresie (1729-35), jak i John Charles spadł pod wpływem tego nonjuror i mistyk William ustawy.

Chociaż Wesley wyznał, że nie w tym momencie zrozumieć uzasadnienie wiary (zamiast poszukiwania uzasadnienie własnej roboty-sprawiedliwość), była w tym okresie, że sformułował swoje poglądy na temat chrześcijańskiej doskonałości, znamionuje Metodyzm.

W 1735 (Wesley's Journal zaczyna się w tym miejscu i trwa do momentu krótko przed jego śmiercią) Wesley poszedł do Gruzja, jako misjonarza do Indian.

Chociaż Indian eluded mu nie służył jako kapłan na mocy Gruzja osadników gen. James Oglethorpe.

Podczas burzy w skrzyżowania Wesley był głęboko pod wrażeniem z grupą Morawianie na pokładzie statku.

Ich wiary w obliczu śmierci (strach umierania był stale z Wesley od jego młodości) predisposed katastrofalny doświadczenie w Gruzja, wrócił do Anglii (1738) i spotkała się z BOHLER Piotra Morawskiego, którzy do niego zaufanie napomnieni sam Chrystus dla zbawienia.

Co wcześniej było tylko religijnej konwersji teraz stał się "ewangeliczne" konwersji.

Na posiedzeniu w dniu Województwo zespołu Aldersgate Street (24 maja, 1738), jak on słuchał do czytania z Luther's wstęp do jego komentarz na temat Rzymian, Wesley poczułem jego "sercu dziwnie podgrzanego".

Chociaż naukowcy nie zgadzają się co do dokładnego charakteru tych doświadczeń, nic w Wesley była modyfikowana przez jego newfound wiary.

Po krótkiej podróży do Niemcy do odwiedzenia Województwo rozstrzygania Herrnhut, wrócił do Anglii i George Whitefield, byłym członkiem Klubu Świętego, rozpoczął głoszenie zbawienia przez wiarę.

Tę "nową doktrynę" został uznany za zbędny przez sacramentalists ustanowione w Kościele, którzy wystarczająco zapisane myśli ludzi na podstawie ich chrzest niemowląt.

Ustanowiony kościołów szybko zamknęły swoje granice przed ich głoszenie.

The Methodists (imię, które przeniesione z ich Oksford dni) rozpoczął głoszenie na wolnym powietrzu.

W 1739 Wesley Whitefield się do Bristolu, gdzie włamali się ożywienie wśród górników z Kingswood.

W tym momencie Wesley prawda geniusz utwardzonych poprzez jego zdolność do zorganizowania nowych Metodystyczny konwertuje do "społeczeństwa" i "zespoły", które trwały, jak i ich ożywienie.

Odrodzenie nadal pod bezpośrednim kierownictwem Wesley's od ponad pięćdziesięciu lat.

On podróżował około 250000 mil w całej Anglii, Szkocji, Walii, Irlandia, niektóre 40000 głoszenie kazań.

Jego wpływ również przedłużony do Ameryki, jak on (po znaczną niechęcią) święceń kilka jego preachers do pracy tam, który został oficjalnie zorganizowany w 1784 roku.

Wesley siedzibę dosłownie "świat w jego parafii" w celu rozpowszechniania "Pismo świętości w całym kraju.

On pozostał wierny do fearlessly ustalone Kościoła wszystkie jego życia.

Metodyzm w Anglii nie stały się odrębne nazwy dopiero po jego śmierci.

Teologia

Wesley Chociaż nie było systematyczne teolog, jego teologia może być opisana w rozsądnym jasności z badań opublikowanych na jego kazań, opracowań, traktaty i korespondencji.

W istocie, Wesley, teologii, a więc zbliżony do Reformacji, potwierdza Bożej suwerennej woli odwrócić nasze "grzeszne, szatańska charakter," przez swoją pracę Ducha Świętego, zwane prevenient procesu, uzasadniając, i łasce uświęcającej (łaska jest niemal synonimem z dziełem Ducha Świętego).

Prevenient lub zapobiegania łaski dla Wesley opisuje powszechne dziełem Ducha Świętego w sercach i życia ludzi między pomysłowości i konwersji.

Grzechu pierworodnego, zgodnie z Wesley, czyni koniecznym do Ducha Świętego o wszczęciu relacji między Bogiem i ludźmi.

Bound przez grzech i śmierć, ludzi z doświadczeniem delikatnie wooing z Ducha Świętego, co uniemożliwia im się tak daleko od "drogi", że kiedy wreszcie zrozumieć roszczeń Ewangelii na swoje życie, on gwarantuje ich wolność powiedzieć tak.

Ta doktryna stanowi serce Wesley's Arminianizm.

Uzasadniające łaski opisuje dzieło Ducha Świętego w momencie nawrócenia w życiu tych, którzy mówią tak na wezwanie prevenient łaski poprzez umieszczenie ich wiarę i zaufanie w Jezusie Chrystusie.

Wesley takiej konwersji rozumieć jako dwa etapy jednego doświadczenia.

W pierwszym etapie, uzasadnienia, obejmuje Ducha przypisywanie lub wyliczenia dla wierzących w sprawiedliwość Jezusa Chrystusa.

Drugi etap, nowy urodzenia, obejmuje Ducha rozpoczęcie procesu uświęcenia lub imparted sprawiedliwość.

Te dwie fazy identyfikacji, w części, Wesleyan odróżniającego.

Oto On łączy w sobie "sama wiara", tak powszechne w protestanckiej reformacji (Wesley podkreślił, że on i Calvin były włosy, ale poza szerokość na uzasadnienie) z pasją do świętości, tak powszechne w katolickiej Counter-Reformation.

Opisanych w łasce uświęcającej działalności Ducha Świętego w życiu wierzących między konwersji i śmierci.

Wiara w Chrystusa zbawia nas od grzechu i piekła do nieba i dobrej roboty.

Kalkulacyjne sprawiedliwości, zgodnie z Wesley, uprawnia jeden do nieba; imparted sprawiedliwości kwalifikuje się jedna dla nieba.

Jest tutaj Wesley, że idzie do wielkiego długości do opisywania swoich poglądów na temat doskonałości chrześcijańskiej.

Proces uświęcenia i doskonałości culminates doświadczenie w "czystej miłości" jako jeden postępy w miejscu, gdzie miłość staje się pozbawione własnej zainteresowania.

Ten drugi jest dziełem łaski opisane w jednej z cel wszystkich religii.

Jeśli jeden nie jest doskonała w miłości, jeden nie jest "gotowy do chwały".

Jest jednak ważne, aby pamiętać, że doskonałość nie była statyczna, ale dynamiczna, zawsze improvable.

Nie było angelic lub adamic.

Adam's doskonałości było obiektywne i absolutne, a Wesley's perfekcji był subiektywny i względny, z udziałem w przeważającej części, zamiar i motywacja.

Chociaż Wesley rozmów o natychmiastowe doświadczenie zwane "cały uświęcenie" do kolejnych uzasadnienie, jego duży nacisk był ciągły proces trwa do perfekcji.

Być może po raz pierwszy dowiedział się od początku Ojcowie Kościoła jak i Makary Ephraem Syrus, w tym nacisk na ciągły proces został wykonany przez Wesley, aby zapobiec horrible oczekiwanie backsliding.

Wesley tylko dowiedziałem się, że jedynym sposobem na utrzymanie przy życiu Methodists było utrzymanie ich w ruchu.

Ta sama koncepcja ciągły proces został później polerowane przez wpływem mistyków, takich jak Francois Fenelon, którego zdanie moi progressus Ad Infinitum (mój postęp jest bez końca) i znacznie wrażeniem Wesley stał się głównym narzędziem do utrwalania na ewangelicki Revival.

W obsłużyć do ożywienia stał się: "Idź do perfekcji: w inny sposób nie można zachować to, co masz."

Prevenient łaski, zatem, jest procesem. Uzasadniające łaski jest natychmiastowa.

Łasce uświęcającej jest zarówno proces i natychmiastowe.

Chociaż Wesley's teologii poszedł za pomocą kilku subtelnych zmian w późniejszym okresie życia (na przykład, on umieszczony więcej i położyć większy nacisk na dobre prace jako nieunikniony owoc wiary oszczędności), jest to dość reprezentatywny dla całej Wesley's teologii.

Ogólnie rzecz biorąc, Wesley był praktyczny teolog.

W bardzo praktyczny sposób jego teologii była nastawiona przede wszystkim na własne potrzeby oraz na potrzeby tych, które są podawane do jego opieki.

RG Tuttle, Jr


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Wesley, Dziennik, wyd.

N. Curnock, 8 vols.; Listów, ed.

J. Telford, 8 vols.; Standard sermons, ed.

EH Sugden, 2 vols.; Works, ed.

T. Jackson, 14 vols; WR Cannon, teologii John Wesley; ml Edwards, John Wesley i XVIII w.; VHH Green, młody pan Wesley H. Lindstrom, Wesley i Uświęcenie; AC Outler, ed. John Wesley; M. Piette, John Wesley w ewolucji protestanckich Discipline; RG Tuttle, John Wesley, jego życie i teologii; Tyerman L., The Life and Times of The Reverend John Wesley, 3 vols.; CW Williams, John Wesley's Teologia Dzisiaj.


Także, zobaczyć:


Wesleyan tradycja

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest