Abbasydzi

Informacje ogólne

W Abbasids dynastii byli namiestnikami którzy władali imperium islamskiego z 750 aż do podboju Mongołów na Bliskim East w 1258 roku.

Dynastii bierze swoją nazwę od jego przodka al-Abbasa, stryja Prorok Mahomet.

W 750 z Abbasids pokonał Umayyads i przeniesione na kapitał z Caliphate z Damaszek do Baghdād, co wszyscy imperium z centrum na Irak Syria.

System ponownie na teokratyczny pojęcie z kalifatu i ciągłości z ortodoksyjną islam jako podstawa jedności i władzy w imperium.

W abbasid "rewolucji" także islamu i owoców moc dostępna dla nie-Arabów.

Silny wpływ Perski trwali w rządzie i kultury z abbasid okresu helleńskiego pomysłów i doprowadziły do szybkiego rozwoju życia intelektualnego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W abbasid okres ten może zostać podzielony na dwie części.

W okresie od 750 do 945 władzy z namiestnikami stopniowo maleje, natomiast Turecki wojskowych zdobyte większy wpływ.

Dynastii szczyt energetyczny w panowania (786-809) z Harun Al-Rashid.

W późniejszym okresie, od 945 do 1258, która odbyła się namiestnikami na ogół nie więcej niż nominalny suweren; rzeczywistą władzę, nawet w Baghdād, przeszedł do świeckich władców z dynastii.

Michael W. Dols

Bibliografia:


Ahsan, MM, Życie społeczne w ramach Abbasids (1979); Goldschmidt, A., Jr, zwięzłe historia na Bliskim East, 3d rev.

ed. (1988); Hitti, Philip K., Historia Arabów, 10th ed.

(1970); Lassner J., kształtowaniu abbasid Zasada (1980); Mansfield, Peter, Arabskie Świat: kompleksowej historia (1976); Shaban, MA, abbasid Revolution (1970; repr. 1979).


Abbasids

Informacje ogólne

W Abbasids był dynastii namiestnikami którzy panowali w kalifatu islamu od 750 do 1258.

Wszystkie te zostały namiestnikami się z Abbasem, członkiem pokolenia Qurajsz z Mekka którzy był stryjem proroka Mahometa.

W Abbasids zajętych w wyniku obalenia kalifatu z namiestnikami Umayyad dynastii, która odbyła się ona do Mongołowie zwolnił Baghdād i zabił ostatniego Kalifat linii.

Dla większości tego czasu ich sąd był w Baghdād, miasto założone na polecenie z drugiej abbasid kalif, Al-Mansur (754-775) w 762.

W pierwszym wieku i tak ich kalifatu, Abbasids działał jako przywódców islamu, jak religijnie i politycznie, mimo że w tym okresie ich władza została odrzucona przez niektórych.

Szczyt ich moc prawdopodobnie wystąpił w panowania Harun ar-Raszid, którzy pozbywając się Barmakid rodziny administratorów.

Harun Po śmierci było w okresie wojny domowej między jego dwóch synów, al-Amin i al-Mamuna.

Al-Mamuna, ale ostatecznie triumphed prestiż rodziny został uszkodzony.

Do końca 9. wieku Abbasids nie byli w stanie sprawować rzeczywistą władzę religijnych lub politycznych.

Ich autorytet religijny zostały przejęte przez religijnych uczonych sunnici po upadku z namiestnikami "próbuje narzucić swoją wolę nad nimi w badaniu siły znany jako Mihna (833-847).

W związku z tym epizod z namiestnikami zostały ograniczone do roli w dużej mierze symboliczny jedynie nominalną liderów sunnici.

Naśladowcami Shiism odrzucił Abbasids całkowicie.

Politycznego namiestnikami lalek stał się w rękach ich Turecki żołnierzy, którzy byli w stanie usunąć i zainstalować namiestnikami, jak chcieli.

W 908 jeden kalif funkcję tylko na jeden dzień.

Proces ten zakończył z 935 instytucji z tytułu Amir al-Umara (Commander do Dowódcy), która została podjęta przez rzeczywistą siłę polityczną, główny z Turecki żołnierzy.

W tym samym czasie, że Abbasids terytoria kontrolowane spadły, jako niepodległe państwa powstały w regionach wcześniej pod abbasid reguły.

Niektórzy z władców tych państw uznanych przez Suweren z Abbasids, ale to był tylko znak.

W 945 z Shiite Buwayhid rodziny podbił Baghdād sama, a na następnym wieku abbasid kalifatu przetrwały głównie dlatego, że Buwayhids go znaleźć przydatne na różne sposoby.

Chociaż 9. i 10. wieku, widząc spadek w moc z namiestnikami, okres był jednym z wielkich religijne i kulturowe znaczenie.

Próba siły pomiędzy namiestnikami i sunnickiej religijnych uczonych zapieczętowanych awans sunnickiej formy islamu.

Jest przygotowany na drodze do pojawienia się wielkiej książki sunnickiej prawa i zbiorów hadiths (raporty na temat Mahometa).

Dopiero nieco później, Shiite formę islamu osiągnąć swoją ostateczną formę, gdy linia z 12 imamów dobiegła końca w 873, po wypadku pojawienia się książki Shiite prawa i charakterystyczne kolekcje hadiths.

Filozofii, medycyny, matematyki i innych nauk rozkwitała jak świat islamski sposób i opracowanych wiedzy i mądrości wcześniejszych i okolicznych kultur.

Szczególnie ważna była nauka i filozofia helleńskiego Bliskiego Wschodu, oraz 9. i 10. wieku, widząc tłumaczenia Arabski do kilku utworów (lub nadany) dane, takie jak Arystoteles, Platon, Euklides, Galen, i inni.

Praca tłumaczenie było popierane przez abbasid al-Mamuna którzy założyli tzw House of Wisdom (Dar al-Hikma) w Baghdād jako centrum.

Arabski-speaking chrześcijanie byli szczególnie aktywnych w produkcji tłumaczeń.

System tzw Arabski cyframi pochodziły w Indie, ale został przyjęty w tej chwili przez islamskich cywilizacji, a potem przesyłane do Zachodu.

Rozdrobnienie polityczne z kalifatu doprowadziły do powstania wielu sądach rejonowych oraz ośrodków władzy, będący również bodźcem dla rozwoju nauki i filozofii, jak również poezji i prozy, sztuki i architektury.

Niektóre z lokalnych sądów, które pojawiły się we wschodnich regionach z kalifatu są szczególnie związane z wzrostem islamskiego Perski literatury i Iranu krajowych sentyment.

W 1055 na Sułtanat seldżucki, którzy byli Sunnis, Baghdād złapany, ale nie dokonał znaczących różnic w stanowisku z namiestnikami.

Mimo że po raz kolejny uhonorowana jako symbole jedności sunnici, ich swobodę działania został poważnie ograniczony.

Tylko w czasie Seljuk słabość poszczególnych namiestnikami czasami były w stanie wykonywać niektóre siły i wpływy.

W czasie Mongol Empire zakończone linii namiestnikami w 1258 roku, sunnici nie są już potrzebne, nawet symboliczną rolę w kalifatu.

Prawdą jest, że Mameluke sultans of Egipt ustanowiła lalek kalifatu w Kair, instalowania różnych członków rodziny, którzy w abbasid uciekły upadku Baghdād.

Od końca do abbasid kalifatu w Baghdād, jednak nie powód do urzędu osiągnęła coś podobnego ogólne uznanie wśród muzułmanów.

Po pierwsze ich wieku lub Abbasids więc nie można powiedzieć, że tak wiele kontroli nad wydarzeniami.

Oni jednak pod warunkiem, koncentrując się na lojalności sunnici podczas często burzliwym okresie, a ich kalifatu mogą być postrzegane w wstecz jak złoty wiek cywilizacji islamskim.


Abbasids

Informacje ogólne

W Abbasids była nazwa dynastii muzułmańskich namiestnikami.

W Umayyads były obalony przez połączenie Shiite, arabskich i nie-muzułmanów arabskich niezadowoleni z Umayyad systemu.

Rebeliantami były prowadzone przez abbasid rodziny, potomków Proroka Stryj Abbasa.

Od około 718 do Abbasids miał narysowane do podjęcia kalifatu, wysyłanie agentów w różnych częściach muzułmańskiego imperium szerzyć propagandę przeciwko Umayyads.

Na 747 mieli zabezpieczone wystarczające wsparcie dla zorganizowania bunt w północnej Iran, które doprowadziły do pokonania w Umayyad kalifatu trzy lata później.

W Abbasids wykonane najczęściej z Umayyad rodziny, przeniósł stolicę imperium do Bagdadu, i przysposobione wiele z pompy i ceremonii były Perski monarchii do własnych sądów.

Od 750 z Abu al-Abbasa, abbasid kalifatu trwało pięć wieków, jest najbardziej trwałym i najbardziej znanych islamskich dynastii.

W Abbasids stał opiekunów nauki i wspierać przestrzeganie religijnych.

Oni pierwsi muzułmańskich władców stać się liderami w cywilizacji islamskim i ochraniaczy na religię, zamiast jedynie Arabskie arystokracji nakładające Arabskie cywilizacji na podbili ziemie.

Zgodnie z ich kalifatu w Bagdadzie zastępuje Medyna w centrum działalności teologicznej, przemysłu i handlu w znacznym stopniu rozwinięte, a imperium islamskiego osiągnęła szczyt materialne i intelektualne osiągnięcia.

8.-i 9. wieku namiestnikami Harun ar-Raszid i jego syn Abdullah Al-Mamuna są szczególnie cenione za ich zachętę intelektualnej działaniami i splendor dla ich sądów.

Podczas swoich uczonych panuje zostali zaproszeni do sądu do dyskusji na różne tematy, i tłumaczenia zostały dokonane z Grecki, Perski, Syryjski i działa.

Ambasada również były wymieniane w Charlemagne, cesarza na Zachodzie.

Pod koniec wieku 9-gie, abbasid namiestnikami w coraz większym stopniu zaczęto przekazać ministrów do odpowiedzialności administracyjnej państwa i innych urzędników rządowych i stracić kontrolę nad ich Bagdadzie strażników.

Jak one stopniowo osobistych zrezygnował z władzy politycznej, umieszczone namiestnikami więcej i położyć większy nacisk na ich rolę jako obrońcy wiary.

Jeden wyniku tej zmiany było zwiększenie nacisku prześladowania heretyków i nie-muzułmanów.

O tym samym czasie, kilka udanych rewolty we wschodniej prowincji doprowadziły do utworzenia niezależnych księstw i niezależnych caliphates zostały ustalone w Afryka Północna i Hiszpania.

Ostatecznie, na mocy Abbasids zaledwie przedłużony poza Bagdad, i do połowy 10. wieku, abbasid namiestnikami praktycznie nie miał siły, służąc jedynie jako figureheads na miłosierdzie z dowódców wojskowych.

Ostateczną klęskę w abbasid dynastii pochodzili z poza świat muzułmański, gdy Al-Mustasim został zabity przez inwazji Mongołów na porządku Hulagu, wnuk Czyngis-chan.

W abbasid dynastia

Informacje ogólne

Islamska kultury zaczęła ewoluować w ramach Umayyads, ale zwiększył się do dojrzałości w pierwszym wieku w abbasid dynastii.

W Abbasids doszła do władzy w 750 AD, kiedy wojska pochodzące z Khorāsān, we wschodniej Iran, ostatecznie pokonał Umayyad armii.

Islamska kapitał przeznaczyć na Irak pod Abbasids.

Po wypróbowaniu kilku innych miast, abbasid władcy wybrała na stronie rzeki Tygrys, w którym Miasto Pokoju, Baghdād, został zbudowany w 762.

Baghdād pozostał politycznej i kulturalnej stolicy Islamskiej świat od tego czasu aż do najazdu Mongołów w 1258, i na dobre strony tego czasu był on w centrum jednego z wielkich flowerings ludzkiej wiedzy.

W Abbasids byli Arabowie pochodzić od Proroka, stryja, ale ruch doprowadziły one zaangażowane Arabów i nie-Arabów, w tym wielu Persów, którzy mieli zamieniane na islam i którzy zażądali równości, do których zostały one prawo w islamie.

W Abbasids moc bardziej równomiernie rozprowadzane wśród różnych grup etnicznych i regionach niż Umayyads miał, i wykazano ich powszechnego uczestnictwa w cywilizacji islamskim. Osiągnięte poprzez włączenie owoców innych cywilizacji islamskim do kultury politycznej i intelektualnej oraz znakowania tych zewnętrznych wpływów z wyraźnie islamskie wydawnictwa.

Ponieważ czas przeszły, centralnej kontroli nad Abbasids została obniżona i niezależnych grup lokalnych liderów i przejęła w odległych prowincjach.

Ostatecznie z rywalem Shia Fatymidzi kalifatu została założona w Egipt, i Baghdād kalifatu skierował pod kontrolą rozbudowy prowincji dynastii.

Urząd do kalif został jednak utrzymany jako symbol jedności islamu, a później kilka abbasid namiestnikami próbował ożywić mocy urzędu.

W 1258, jednakże, wnuk władcy Mongołów Czyngis-chan Hulagu nazwie, wspierana przez królów Europa doprowadziła swoim całej armii Zagros na Iran i zniszczone Baghdād.

Według niektórych szacunków, około 1 milion muzułmanów zostało zamordowanych w tej masakrze.

W 1259 i 1260 Hulagu's sił marched w Syria, ale zostały one ostatecznie pokonał przez Mamluks na Egipt, którzy mieli podjąć w Dolinie Nilu.

Przez następne dwa stulecia, centra władzy islamskich przenieśliśmy się na Egipt i Syria i szereg lokalnych dynastii.

Irak stał się zubożała, wyludniają prowincji, gdzie ludzie wzięli się przejściowy koczowniczy tryb życia.

Irak nie wreszcie wystąpić poważne ożywienie kulturalne i polityczne, aż do 20 wieku.

Ahmed S. Dallal


Abbasids

Informacje ogólne

Abbasid był dynastycznych nazwa ogólnie zwrócić uwagę na namiestnikami w Bagdadzie, drugi z dwóch wielkich dynastii z muzułmańskiego imperium.

W abbasid namiestnikami oficjalnie opiera swoje roszczenia do tronu na ich pochodzenie od Abbasa (AD 566-652), najstarszy stryja Mahometa, na mocy którego zejście się one traktowane jako prawowitemu spadkobiercy Proroka w przeciwieństwie do Umayyads, potomkowie Umar.

Przez cały okres drugiego z Umayyads, przedstawicieli tej rodziny byli wśród swoich najgroźniejszych przeciwników, częściowo poprzez umiejętności z którym podważyła wiarygodności panującego przez książąt oskarżenia przeciwko ich prawowierność, ich charakter moralny i ich administracji w ogóle, a częściowo iz ich manipulacji internecine jealousies wśród Arabski Arabski i innych przedmiotów w imperium.

W panowania Marwan II niniejszej opozycji zakończył się bunt na Imama Ibrahima, czwartego w pochodzenie od Abbasa, którzy, wspierane przez prowincji Khorasan, osiągnięto znaczne sukcesy, ale został złapany (AD 747) i zmarł w więzieniu (jako niektóre posiadają, zamordowany).

The quarrel została podjęta przez jego brat Abdallah, znany z nazwą Abu al-'Abbas Al-Saffah, którzy po decydującym zwycięstwie na Większym Ząb rzeki (750) wreszcie kruszone w Umayyads i została ogłoszona kalif.

Historia nowej dynastii jest oznaczone przez wieczystą walki i rozwoju luksusu i sztuk wyzwolonych, w miejsce tego, co ich przeciwników określiła jako staroświecko skrupulatne myślenia i zachowania.

Mansur, drugi w domu, którzy przeniesiona siedziba rządu do nowego miasta Bagdadzie, walczył z powodzeniem w stosunku do narodów Azja-moll, i panuje w Harun al-Rashid (786 - 809) i al-Ma'mun (813-833) były okresy świetności nadzwyczajnego.

Niezależne siedzibę monarchów się w Khorasan i Afryka (Umayyad książę miał ustanowić niezależne reguły w Hiszpania), oraz w północno-zachodniej z powodzeniem wkroczył Bizancjum.

W ruiny dynastii pochodziła jednak z tych, którzy byli niewolnikami Turecki składzie jako królewski ochroniarzem przez al-Mu'tasim (833-842).

Ich moc stale rósł, aż Al-Radi (934-941) zostało ograniczone do strony większość z królewskiego funkcji Mahommed b.

RAIK.

Prowincja po prowincji zrzekli się władzy z namiestnikami, którzy stał figureheads, i wreszcie Hulagu-chan, Mongołów ogólne, zwolnił Bagdadzie (28 lutego, 1258) z wielką stratą życia.

W dalszym ciągu utrzymuje Abbasids słabymi pokazać władzy, ogranicza się do spraw religijnych, w ramach Egipt Mamelukes, ale ostatecznie zniknęła z dynastii Motawakkil III, którzy został zabrany jako więźnia do Konstantynopola przez Selim I.

(od 1911 encyklopedia)

Abbasid namiestnikami Bagdadu

(potomkowie Proroka Stryj Abbasa)