Abraham, Abram, Ibrahim

Informacje ogólne

Abrahama, pierwotnie zwany Abramem, Izrael był pierwszym wielkim patriarcha. Mieszkał on prawdopodobnie pod koniec 3d lub na początku 2d tysiącleciu pne, ale najwcześniej za źródło informacji na temat jego życia jest Genesis 11-25, napisane około 10 stuleci później.

Urodził się w Ur w Chaldei, gdzie poślubił jego pół-siostry Sary.

Zgodnie z boską inspirację, udał się do Charanu w Mezopotamii.

Następnie Bóg polecił mu opuścić swego domu na nowe grunty, w zamian oferowanych Bóg Abrahama sławę, ziemi, i potomstwo, obiecując że stanie się błogosławieństwem dla wszystkich narodów.

Abrahama słuchali i przeniesione do Kanaanu, gdzie mieszkał jako wodza koczowniczych.

On szybko stał się zamożny, ale nadal nie miał syna.

Ponieważ Sarah była w zaawansowanej lat, ona zastępować jej egipskiego niewolnika Hagar, którzy urodziła Izmaela, syna Abrahama po raz pierwszy.

Później, zgodnie z obietnica boska, Sara urodziła Izaaka.

Wiarę Abrahama został wprowadzony do poważnego testu, gdy Bóg przykazał, że ofiara Izaaka, syna swego tylko przez Sarę.

Abraham nie waver i on przygotowany na ofiarę, ale Bóg oszczędził chłopca w ostatniej chwili, zastępując barana.

Biblia przedstawia Abrahama jako człowieka walczących zaufania do obietnic Bożych. Poprzez swoją wiarę Abraham stał się ojcem w Izraelita ludzi i jest nadal honorowane w trzech różnych religii.

Monoteizm podkreśla tradycji żydowskiej.

Chrześcijan widzę go jako wzór dla człowieka wiary i rozpoznać go jako swojego duchowego przodka.

Muzułmanie przyjmują go jako przodkiem Arabów poprzez Izmaela. Liczne dzieła sztuki są w oparciu o historię ofiary Izaaka.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
(Editor's Note: muzułmanie wierzą, że Bóg Abrahama ofiary z Izaaka, zamiast Izmaela. Gdy Hebrajski i Christian bibles obecny później rodowodów w oparciu o Izaaka, Islam Koran wskazuje, że za pośrednictwem Arabów zstąpił Izmaela. Nie ma porozumienia w tej sprawie, ale we wszystkich przypadkach ustalono, że Abraham, a zatem jego przodka Sema był przodek, co oznacza, że zarówno Żydzi i (Sunnite) Arabowie są Semites (pochodzić od Sema)).

JJM Roberts

Bibliografia


Jasne, John, A History of Izrael (1972); Neusner, Jakuba, Genesis Rabbah: Judaistycznej Komentarz do Księgi Rodzaju, 3 vols.

(1985); van Seters, John Abraham w historii i tradycji (1975).


A'braham

Zaawansowane Informacje

Abraham, ojciec wielu, syna Teracha, został nazwany (Gen. 11:27) przed jego starszymi braćmi Nachora i Harana, ponieważ był dziedzicem obietnic.

Do lat siedemdziesięciu, Abram sojourned wśród swoich krewnych w rodzinnym kraju chaldejskiej.

Następnie, wraz z ojcem i jego rodziny i gospodarstwa domowego, quitted miasta Ur, w którym miał do tej pory mieszkał, i wyszedł około 300 mil na północ do Charanu, gdzie pozostał piętnaście lat.

Przyczyną jego migracji było wezwanie od Boga (Dz 7:2-4).

Nie ma wzmianki o tym pierwsze wezwanie w Starym Testamencie, jest dorozumiany, jednak w Gen. 12.

Podczas gdy oni tam w Charanie, Terach umarł w wieku 205 lat.

Abram teraz otrzymała drugi i bardziej precyzyjnych wezwanie, któremu towarzyszy obietnica od Boga (Gen. 12:1, 2); gdzie wziął jego wyjazdu, z uwzględnieniem jego bratanka Lota z nim, "nie wiedząc, dokąd wyjechał" (Heb. 11 : 8).

On zaufany sposób dorozumiany do wytycznych z Nim którzy wezwał go.

Abram teraz, z dużym domu prawdopodobnie tysiące dusz, wpisane na wędrownego życia, a mieszkali w namiotach.

Przejście wzdłuż doliny do Jabboku, w ziemi Kanaan, tworzy swój pierwszy encampment na Sichem (Gen. 12:6), w vale lub dębu More-Gaj, między Ebal na północ i na południe Garizim.

W tym roku otrzymał wielką obietnicę, "Uczynię z ciebie wielki naród", itd. (Gen. 12:2, 3, 7).

Ta obietnica comprehended nie tylko czasowy, ale także duchowego błogosławieństwa.

To dorozumiany, że był wybrany przodkiem wielkich Deliverer najbliższych, których było dawno temu przepowiedział (Gen. 3:15).

Wkrótce po tym, z jakiegoś powodu nie wymienione, usunąć jego namiot do góry powiat między Betel, a następnie wezwał Luz, i Aj, miast o dwie mile od siebie, gdzie zbudował ołtarz "Jehovah".

On przeniósł się ponownie do drogi południowej Palestyny, zwany przez Hebrajczyków Negebu; i na długość, ze względu na głód, zmuszane do zejść na Egipt.

To miało miejsce w okresie Hyksosów, semickiego wyścigu, który odbył się już w niewoli Egipcjan.

W tym przypadku, że wystąpił błąd w części Abram, które narażone go do karcenia Faraon (Gen. 12:18).

Saraj został przywrócony do niego; i Faraon ładowane mu prezenty, zalecając go do wycofania się z kraju.

On wrócił do Kanaanu bogatsze niż kiedy wyjechał, "w trzody, srebro i złoto" (Gen. 12:8, 13:2. Comp. Ps. 105:13, 14).

Cała strona następnie przeniósł się na północ, i wrócił do swojej poprzedniej stacji w pobliżu Betel.

Tu powstały spory pomiędzy LOT-u pasterzy i tych Abrama o wodę i pastwiska.

Abram dał hojnie Część jego wybór na pastwisko-ziemi.

(Comp. 1 Kor. 6:7). Wybrał dobrze napojone zwykły, w którym położony był Sodomy, a tam usuwane, a więc bratanka i stryja zostały rozdzielone.

Natychmiast po tym Abram miał cheered przez powtórzenie obietnic już się do niego, a następnie usuwane do zwykłego lub "oakgrove" Mamre, która jest w Hebronie.

On wreszcie osiadł tutaj, pitching jego namiot w ramach słynnego dębu lub Terebint drzewa, zwanego "z dębu Mamre" (Gen. 13:18).

To był trzecim miejscu odpoczynku w kraju.

Niektóre czternaście lat przed tym, gdy Abram miał jeszcze w Chaldei, Palestynie był napadły przez Kedorlaomer, król Elamu, którzy przyniósł mu hołd w ramach pięciu miastach na równinie, do której partii miał usunięte.

Tribute to było odczuwalne przez mieszkańców tych miast, które mają być dużym obciążeniem, a dwanaście lat po ich budzily.

Tę sprowadziłem na nich pomsty Kedorlaomer, którzy mieli w lidze z niego czterech innych królów.

On zniszczonym terenie całego kraju, grabieży miast i przeprowadzanie mieszkańcy daleko jak niewolników.

Wśród tych partii było traktowane w ten sposób.

Przesłuchanie klęski, które spadły na jego bratanka, Abram natychmiast zebrane z własnego gospodarstwa domowego zespołu z 318 zbrojnych mężczyzn, i są połączone przez Amoritish naczelnicy Mamre, Aner i Eshcol on realizowany po Kedorlaomer, i dogonił go w pobliżu źródeł z Jordania.

Oni zaatakowali i kierowane jego wojsko, a ono realizowane w zakresie anty-Libanus aż do Hobah, w pobliżu Damaszek, a następnie wrócił, przynosząc z powrotem wszystkie psują, że został zabrany.

Zarejestrowany w drodze Salem, czyli Jerozolima, że król, Melchizedek, przybył na spotkanie z nimi przekąski.

Aby Abram przedstawiła mu dziesiątą część psują, w uznaniu jego charakter jako kapłan Boga Najwyższego (Gen. 14:18-20).

W niedawno odkryte tabletki, datowany na panowanie na dziadek Amrafela (Gen. 14:1), jeden z świadków nazywa się "Amorytę, syn Abiramu" lub Abrama.

Po powrócił do swego domu w Mamre, obiecuje już wprowadzone do niego przez Boga zostały powtórzone i rozszerzonej (Gen. 13:14).

"Pan" (wyrażenie występujące tu po raz pierwszy) "przyszli do Niego" (15:1).

On teraz lepiej rozumieć, że w przyszłości świeckich przed narodem, który był z nim do wiosny.

Saraj, obecnie siedemdziesiąt pięć lat życia, w jej niecierpliwość, namawiali do podjęcia Abram Hagar, egipskiej jej służąca, w konkubinacie, że cokolwiek zamierzają dziecko może być urodzone powinna być uznana za własną. Izmael zostało wniesione w ten sposób, i był uważany za spadkobiercę tych obietnic (Gen. 16).

Gdy Izmael było trzynaście lat życia, Bóg ponownie ujawnił jeszcze bardziej wyraźne i pełne wdzięku jego celów; w token na pewno spełnienie tego celu patriarcha nazwa została zmieniona z Abram już Abrahamowi (Gen. 17:4, 5), oraz do obrzędu obrzezania został powołany jako znak przymierza.

It was a następnie ogłosił, że dziedzicem przymierza się do tych obietnic będzie syn Saraj, chociaż była już dziewięćdziesiąt lat stary, a był on skierowany, że jego nazwisko powinno zostać Izaaka.

Jednocześnie, w upamiętniania obietnic, Saraj nazwa została zmieniona na Sarę.

W tym pamiętny dzień Bożego ujawniając w ten sposób jego projektowania, Abrahama i jego syna Izmaela i wszystkich mężczyzn z jego domu byli obrzezani (Gen. 17).

Trzy miesiące po tym, jak Abraham siedział w swoim namiocie drzwi, ujrzał trzech ludzi zbliża.

One zaakceptowane proffered jego gościnności, i, z siedzibą pod dąb, drzewo, uczestnikiem na taryfę, która Abrahama i Sarę. Jeden z trzech visitants został żaden inny niż Pan, a pozostałe dwie były anioły w formie mężczyzn. Pan odnowionej przy tej okazji jego obietnica syna przez Sarę, którzy został skarcony za swoje niewiary.

Abraham wraz trzy, ponieważ w dniu swoich podróży.

W dwóch aniołów poszedł w stronę Sodomy, a Pan tam z tyłu i rozmawiał z Abrahamem, co mu wiadomo, że zniszczenie było o spadku w tym mieście winne.

Patriarchy interceded wytężonej w imieniu skazane na miasto.

Ale jak nawet dziesięć osób prawych stwierdzono w nim, dla których dobra miasta byłby oszczędził, zagrożone zniszczeniem spadły na niego i na początku następnego ranka Abraham zobaczył dym z ognia, że spożywane jako "dym z pieca "(Gen. 19: 1-28).

Po piętnaście lat pobytu w Mamre, Abraham przeniósł się na południe i rozbił swój namiot wśród Filistynów, blisko do Geraru.

Tutaj nastąpił smutne, że wystąpienie Prevarication na jego udział w jego stosunku do Abimeleka, króla (Gen. 20).

Wkrótce po tym wydarzeniu, patriarcha lewej okolicy Geraru, i przeniósł ustanawiające urodzajne doliny o 25 mil do Beer-Szeby.

To prawdopodobnie tutaj było, że urodził się Izaak Abraham jest teraz sto lat życia.

A uczucie zazdrości teraz powstały między Sara i Hagar, którego syn, Izmael, nie należy już postrzegać jako spadkobiercy Abrahama.

Sarah podkreślił, że zarówno Hagar i jej syna powinny być przesyłane dalej.

Zostało to zrobione, chociaż był twardy próbny Abrahamowi (Gen. 21:12).

W tym miejscu znajduje się pusty w historii patriarchatu, może dwadzieścia pięć lat.

Te lata były pokoju i szczęścia spędzony w Beer-Szeby.

Następnym razem widzimy go jego wiara jest wprowadzane do poważnego testu przez komendę, że nagle przyszedł do niego, aby przejść do oferty i Izaaka, dziedzicem wszystkich obietnic, jako ofierze na jednym z góry Moria.

Jego wiara stała testu (Heb. 11:17-19).

On przebiegała w duchu posłuszeństwa unhesitating do przeprowadzenia polecenia, a gdy temat, aby zabić swego syna, którego miał zawartych na ołtarzu, jego uplifted strony został aresztowany przez anioła Jehovah, i barana, który był zaplątany w Zagajnik pod ręką, został zatrzymany i oferowanych w jego stead.

Od tego okoliczność, że miejsce została wezwana Jehovah-jireh, czyli "Pan będzie".

Obietnic złożonych do Abrahama zostały ponownie potwierdzone (i było to ostatnie słowo Boże zapisane na patriarcha), a on zstąpił z góry swego syna, i wrócił do swego domu w Beer-Szeby (Gen. 22:19), gdzie On mieszkał przez kilka lat, a następnie przeniósł się na północ do Hebronu.

Kilka lat po tym Zmarła w Hebronie, który 127 lat życia.

Abrahama nabytych obecnie niezbędne jest posiadanie grzebiąc miejscu, jaskinia Machpelah, przez zakup od właściciela, Ephron z Hetycki (Gen. 23); i tam pochowano Sarah.

Jego kolejnym było zapewnienie opieki żonę dla Izaaka, i do tego celu posłał swego rządcy, Eliezer, do Charanu (lub Charanie, Dz 7:2), gdy jego brat Nachora i jego rodziny zamieszkiwali (Gen. 11:31).

Wynikiem tego była Rebeka, córka Betuela, syna Nachora, stała się żona Izaaka (Gen. 24).

Abrahama następnie wziął sobie za żonę Ketura, którzy stała się matką sześciu synów, których potomkowie byli potem znany jako "Children of the East" (Judg. 6:3), a później jako "Saracenów".

Na długości wszystkich jego wanderings dobiegła końca.

W wieku 175 lat, 100 lat po niego po raz pierwszy wszedł do ziemi Kanaan, umarł i został pochowany na starym miejscu rodziny grzebiąc w Machpelah (Gen. 25:7-10).

Historia Abrahama w szeroki i głębokie wrażenie na świat starożytny, a odwołania do niego są przetkane w tradycji religijnych niemal wszystkich narodów Wschodniej.

On jest nazywany "przyjacielem Boga" (Jakuba 2:23), "wierny Abrahama" (Gal. 3:9), "ojcem nas wszystkich" (Rom. 4:16).

(Easton Illustrated Dictionary)

Abrahama

Zaawansowane Informacje

Abrahama stoi w wyjątkowej sytuacji bycia ojcem narodu i ojcem wszystkich wierzących.

Bóg powiedział do Abrahama opuszczenia ojczyzny i idź do ziemi Kanaan.

Nie, Bóg wszedł w przymierze z Nim (Gen. 12:1-3, 15:12-21).

Abraham był progenitor z Hebrajski naród i wiele narodów Arabski.

Wszyscy Żydzi uważają siebie za jego potomków, specjalny ludzi wybranych przez Boga (Isa. 51:1-2).

Ale poza fizyczny potomstwa leży na duchowy wymiar, dla "wszystkich narodów na ziemi będą błogosławione przez ciebie" (Gen. 12:3, 18:18, 22:18, 26:4, 28:14).

Jest to chyba pierwszy tekst wielkiego misjonarza w Biblii.

Pawła, o którym mowa to ten sam, który głosił Ewangelię (Gal. 3:8).

Błogosławieństwem skierował za pośrednictwem Chrystusa, syna Dawida, syna Abrahama "(Matt. 1:1).

Wszyscy którzy wierzą w Chrystusa są dziećmi Abrahama, nawet poganie (Gal. 3:7-14).

Oni są zbyt "Abrahama materiału siewnego, oraz spadkobierców stosownie do obietnicy" (Gal. 3:29).

W rzeczywistości, wiarę w Chrystusa jest ważniejsza niż fizyczne pochodzenie, gdy dojdzie do ustalania którzy dzieci Abrahama naprawdę są (Matt. 3:9; Jana 8:33).

Boże obietnice Abrahamowi i reszty Patriarchowie znaleźć swoje unikalne spełnienie w Chrystusie (Dz 3: 25-26), choć w ograniczonym znaczeniu wszelkich godly króla którzy zasiadali na tronie Dawida spełniło abrahamowe przymierza (por. Ps. 72:17 ).

The Covenant był bezwarunkowy i wieczny, ale królowie i inne fizycznych którzy zbuntowali Boga byłoby znaleźć się odciąć od przymierza (Gen. 17:13-14, 18:18-19).

NT wspomina Abraham więcej niż jakakolwiek inna postać OT wyjątkiem Mojżesza, i podkreśla jego znaczenie jako człowiek wiary.

Gdy wezwani do opuszczenia Mezopotamii, Abrahama "słuchali i poszli, choć on nie wie, gdzie był zamiar" (Heb. 11:8).

Nawet po osiągnięciu Kanaan, Abraham nadal pozostał obcy i nie żyć, aby zobaczyć spełnienie obietnic (Heb. 11:9-10).

On nie wierzę, że Bóg da mu syna i jego potomstwo, które mogłyby stać się kiedyś, jak liczne jak gwiazdy.

Na podstawie tej wiary, Boga "zasili on mu za sprawiedliwość" (Gen. 15:4-6).

Paweł przytacza ten fragment jako pierwszy ilustracją jego uzasadnienie przez wiarę w Rz.

4:1-3. W tym samym rozdziale Paul Abraham zauważa, że odważył się wierzyć, że Sarah dałoby urodzenia dziecka do obiecał, chociaż była przeszłości wieku wieku i był sto lat stary (Rom. 4:18-19).

Abrahama niezmienną wiarę w obietnice Boga pozostaje wyzwaniem dla wszystkich ludzi, "którzy wierzą w Niego podnieść Pana naszego Jezusa z martwych" (Rom. 4:20-24).

Największy test wiary Abrahama, kiedy Bóg przyszedł do ofiary zleciła mu Izaaka na Mt. Moria.

Pomimo faktu, że Bóg jest wcześniejsze obietnice były powiązane z życia Izaaka, Abraham słuchali i była gotowa do jeszcze nóż w jego synu.

Zgodnie z Hbr.

11:17-19, Abraham uznał, że Bóg Izaaka spowodowałaby powrót do życia, tak głęboko był jego zaufania w Boże obietnice.

To doświadczenie prawie poświęcając tylko jego syn Abrahama umieszczone w pozycji Boga Ojca, którzy posłał swego jedynego Syna na Mt. Kalwarii, niedaleko od Mt. Moria (II Chr. 3:1).

W Grecki wyraz, który opisuje Chrystusa jako "tylko zrodził" lub "jednego i jedynego syna," monogenes, stosowana jest do Izaaka w Hbr.

11:17. Został zastąpiony barana na ołtarzu dla Izaaka (Gen. 22:13), lecz Bogu "nie oszczędził swego własnego syna" (Rom. 8:32).

W bólu i agonii odczuwane przez Abrahama na perspektywę rezygnacji Izaaka w niektórych małych sposób pomagają nam zrozumieć cierpienie Ojca, kiedy ofiarował swego Syna za nas wszystkich.

Abrahama wspólnoty z Bogiem jest również zilustrowane przez jego życiu modlitwy.

W Gen. 20:7 Abraham nazywany jest prorokiem, którzy będą modlić się o uzdrowienie z Filistynem króla i jego rodziny.

Wcześniej, w Gen. 18:22-33, Abraham stanął przed Panem i interceded w imieniu miasta Sodomę.

Jego odwaga w modlitwie zachęca wierzącego do świeckich petycji przed tronem łaski.

Ze względu na swoje bliskie chodzić z Panem, Abraham jest czasami nazywany przyjacielem Boga (II Chr. 20:7; ISA. 41:8; James 2:23).

Zarówno Hebrajski i Grecki słowa "przyjaciel" to pomysł "jednej którzy kochają Boga".

Abrahama Bóg umiłował bardziej niż cokolwiek innego w świat (Gen. 22:2).

Jego posłuszeństwo dla Pana jest podkreślona również w Gen. 26:5.

Przed prawo zostało napisane, Bóg Abrahama przechowywane wymagań, poleceń i praw.

Abraham został słusznie nazywany prorokiem, ponieważ otrzymał Bożego Objawienia (Gen. 12:1-3).

Bóg mówił do niego w widzeniu (Gen. 15:1) i wydawało się go w Teofania (Gen. 18:1).

HM Wolf

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


J. Walvoord, "Premillennialism i abrahamowe Przymierza," BS 109:37-46, 293-303; G. von Rad, OT Teologia, I, 170-75; JB Payne, teologii starszych Testamentu; J. Jeremias , TDNT, I, 8-9; R. Longenecker "," Wiara Abrahama, "JETS 20:203-12; W. Kaiser, Jr, Toward jeden OT Teologia; RE Clements, TDOT, I, 52 -- 58.

Pakt abrahamowe

Zaawansowane Informacje

Od: Strona główna Study Bible Commentary przez Jamesa M. Gray

GENESIS działami 14, 15

The Kings Confederated

Gen. 14: 1-12 Jak zmodyfikowaną wersję przetłumaczyć "narodów" w werset 1?

W dolinie, co było bitwy dołączył (3)?

Jak jest obecnie identyfikowane dolinie?

W związku z tym, co zrobił Kedorlaomer sześć narodów i jego sprzymierzeńców kampanii w czternastym roku (5-7)?

Można tu znaleźć tych ludów znajdujących się na wschód i na południe od Morza Martwego.

Kim byli zwycięzcami w tym przypadku (10)?

Skąd oni się nagrody (11)?

Co daje nam specjalnego interesu w tej historii (12)?

Sprzeciwiający mają zaprzeczył historicity on, ale zabytków Asyria, Babilonia i Egipt, z ich napisy i malowidła, je potwierdzić.

Nazwiska niektórych z tych królów są podane, a okaże się, że był Kedorlaomer ogólne nazwa linii Elamicki królów odnoszące się do kilku faraonów i Caesars w późniejszym czasie.

Abrama Exploit broni

Gen. 14: 13-24 Na co było na imię Abrama wyróżnić wśród tych ludów pogańskich (13)?

Co mamy podpowiedź jego księstwa zasilania (14)?

Jaki był sposób jego ataku (15)?

W napędowej dla niego (16)?

Nie jesteśmy zaskoczeni Abrama na spotkanie z królem Sodomy w sprawie jego powrotu, ale co innego jest imieniem króla (18)?

Jaki urząd nie posiada on, że obok króla?

Był jeden pogan, jak inni (19)?

Kto dał dziesięciny, Abram lub on?

(Por. Hbr. 7:6). Melchizedek Wydaje się, że był król Salem, nazywany później Jerozolima, którzy podobnie jak praca nie tylko zachowała wiedzę na temat prawdziwego Boga, ale także jak mu się w jego własnej osobie księcia i kapłana .

(Porównaj oferty 1:5-8; 29; 25). Najnowsze odkrycia korespondencji z królów egipskich napisane na temat czasu z Exodus odrzucić teorię raz orzekł, że Melchizedek był wyobraźni i charakteru, że incydent ten nie wystąpił.

Ta korespondencja obejmuje listów króla Jerozolima, Ebed-Tob przez nazwę, która oznacza "sługę z dobrą", którzy mówi o sobie w bardzo zwrotów używanych przez jego poprzednika Melchizedek (Heb. 7).

Prawdopodobieństwo, że Melchizedek, jak Kedorlaomer, była wspólną nazwą wyścigu lub dynastii ksiądz-królów orzeczenia w tym mieście.

Pracuje jako typ Chrystusa w 110-ga Psalm 7 i Hebrajczyków.

Jak król Sodomy prawdopodobnie następca którzy do niego był zabity (10), wyrazić swoją wdzięczność do Abrama (21)?

Co to jest Abrama odpowiedzi (22-24)?

Jak to odpowiedzi pokazują, że Melchizedek czcili tego samego Boga?

Jakie elementy charakter nie wykazują w Abrama?

Drugi test i nagrody Wiara

Gen. 15: 1-6 "Po tych rzeczy" Abram mogą mieć obawy, że pokonał wojowników byłby powrót w życie i przerastają go, ani nie jest nieprawdopodobne, że powstały wątpliwości co do zrzeczenia się na łup był uprawniony jako zdobywca.

Ale Bóg może dostarczyć go od strachu w jednym przypadku i dopełnić do niego straty w innym.

Jak działa on wyrazić zarówno pomysły na werset 1?

Ale co obciążeń Abram cięższe niż jednej z tych rzeczy (2)?

Bóg obiecał mu materiału siewnego w posiadanie Kanaanu, które powinny być pomnożone jak proch ziemi, był jeszcze w tym samym będzie bezdzietna.

On którzy powinni być posiadaczem swego domu w tych okolicznościach byłoby Dammesek Eliezer (RV).

Wystarczy, aby wyjaśnić, jak to jest trudne, ale Eliezer był swego rządcy i orientalne niestandardowe mogą być związane z posiadłości swego pana na takie którym nie istnieją spadkobiercy naturalnych.

Nie można wyjaśnić tym, ale byłoby zwrócenie uwagi na odpowiedź Jehovah, że nie jest on przyjęty syn ma tylko jeden nadprzyrodzony (4).

A teraz co zrobić, aby Jehovah Abram (5)?

A co on zwrócić się do Abrama?

A co On potem mu obietnicy?

Czy Abrama wierze w stanie zmierzyć się z tym stupendous deklaracji (6)?

A to, co zrobił w tej wierze Abrama wynik do niego (Łk 6, ostatnio klauzula)?

Te słowa, "COUNTED IT mu za sprawiedliwość", wskazują na fakt, bardziej istotne do Abrama osobiście niż obietnica na materiał siewny, chyba że materiał siewny, uważany za prekursora i typ Chrystusa, był jedynym na ziemi, na której długość Abram mogą być liczone prawych.

Aby zrozumieć te słowa ma zasadnicze znaczenie dla zrozumienia naszego odkupienia, i ujęcie w Ewangelii.

Abram miał grzesznik, urodzony w stanie wrongness, ale teraz Bóg oddaje go w drodze aktu łaski w stanie słuszności, nie ze względu na Abrama prawy charakter, ale ze względu na jego wiarę w Słowo Boże.

Nie taki prawy stanu, w którym jest on przyniósł uczynić to prawda, że następnie jest on bez Usterka w jego charakter, bo wiele jest winny.

Ale on ma prawo stojących przed Bogiem i Boga, ponieważ on może zajmować się nim w czasie i wieczności, jak On nie może zająć się innymi ludźmi którzy nie mają tej pozycji.

Znaczenie tego dla nas jest postrzegany w Rzymian 4:23-25, które są wezwane do odczytu prayerfully.

Pytanie jest niekiedy pytanie, czy Abrama, i dla tego sprawy, wszelkie świętego Starego Testamentu, była uzasadniona lub w prawy tak jak jesteśmy w tych dniach.

Odpowiedź brzmi: tak, i nie.

Zostały one wykonane prawi jak mamy w Chrystusie, że zabrał ich winy na krzyżu i kute przedstawia sprawiedliwość dla nich, lecz nie zostały one wykonane, jak tylko prawy jesteśmy w Chrystusie, że oni wiedzieli jak to zrobić.

Chrystus rzeczywiście powiedział, że Abram cieszyli się, aby zobaczyć jego dzień, ujrzał go i ucieszył (Jan 8:56), ale to nie oznacza, że widział i rozumieć to, co mamy teraz zrobić z osobą i gotowych prac Chrystusa.

Fakt jest taki: Bóg ustalić pewne obietnicy przed Abrama.

Uważał Bożego zeznań dotyczących go i był liczony w konsekwencji prawych.

Bóg określa pewną obietnicę przed nami, i jeśli wierzymy w Boga zeznań dotyczących go nam są liczone w konsekwencji prawych.

Obietnicą, że Abram był z naturalnych nasion; obietnica jest dla nas, że zbawienia przez Jezusa Chrystusa, anty-rodzaju, że materiał siewny.

Musimy wierzyć, ale jego zeznania dotyczące Jezusa Chrystusa, jako Abram uwierzył jej dotyczące materiału siewnego, aby uzyskać taką samą pozycję przed Bogiem na zawsze.

To nie jest nasz charakter, że daje ona do nas, ani naszych stałych zmian natychmiast sporządzenia zmiany charakteru, ale nie wpływa to na stałe, co jest ważną rzeczą, ponieważ charakter rośnie obecnie.

Nagroda pierwszego testu wiary przyniósł Abram kraju (Gen. 12), ale z drugiej przyniósł mu lepiej kraju, to, niebieskiego (Heb. 11: 8-16).

Przymierza z Bogiem

Gen. 15: 7-12, 17-21 W jakich słów Boga nie teraz zidentyfikować siebie i odnowić obietnicę ziemi (7)?

Czy Abram spełnione łącznie o ziemi (8)?

Co Bóg mu nie powiedzieć (9)?

Co teraz się dzieje, do Abrama (12)?

Co dalej odbywa się w odniesieniu do ofiary (17)?

W związku z tym, co Bóg czyni to z Abramem?

Jak działa on określić granice Jego dar?

My powinniśmy powiedzieć, że "rzeka Egipt," może oznaczać, trudno Nilu, chociaż niektórzy tak uważają go.

Inni Uważam, że to, że wady lub Potoku Egipt leżącego na południowej granicy kraju Izrael, o którym mowa w Num.

34:5; Josh.

15:4, 27:12 i Izajasza.

Nietypowe zdarzenia rejestrowane jest tutaj znaczenie symboliczne.

Mężczyźni weszła w przymierze ze sobą w taki sposób, że jest to zabije zwierzę, podzielić go na części, chodzić w górę iw dół między nimi a tym samym uroczyście Pieczęć obligacji uczynili.

Potem część ofiara będzie oferowane w swoim bogom ofiary, podczas gdy reszta będzie spożyta przez strony do przymierza.

To był najwyższej formie przysięgi.

Bóg w ten sposób, aby zapewnić condescended Abrama, od palenia i pieczenia w piecu światła, przechodząc pomiędzy konsumentami sztuk i niewątpliwie nich charakteryzuje Jego obecności i akceptacji obligacji.

Wśród mężczyzn zajmuje od dwóch do zawieram przymierze, ale nie tak tutaj.

Bóg sam jest w tym przypadku, i zwraca się do Abrama nic w zamian, ale wypoczynku zaufania w Jego wierności.

Jest to więc, że przymierza Boga z nami w Chrystusie.

On daje, a my podjęcia.

On obiecuje, i wierzymy.

Ale na mieszkania, co widział, Abram przeszedł przez to, co usłyszał, i jest to zasadniczy element Bożego przymierza z nim (13-16).

What did he say byłoby prawdziwe Abrama materiału siewnego na chwilę?

To jest kwestia sporu, jak te czterysta lat są obliczane, ale Anstey's Romance chronologii mówi, że materiał siewny Abrahama i Izaaka tutaj oznacza jego potomstwo od chwili Odstawienie z byłych kiedy stał się jego spadkobiercą ojca, do dnia Exodus, która była dokładnie 400 lat.

Co dwojaki obietnica jest osobiście Abram (15)?

Co konkretnego powodu Bóg nie daje za opóźnienie w posiadającemu Kanaan (16)?

"Amorytów" tutaj nazwa używana jest niewątpliwie dla wszystkich mieszkańców Kanaan, w którym były szef narodowego i bardzo Złego.

Długo cierpienia Boga, podczas gdy oni będą czekać na wypełnienie go do środka, ich nieprawości, ale w ostatnich mieczem Bożej sprawiedliwości musi upaść.

To samo dzieje się z grzeszników w ogóle, jak i innego mówi, to powinien embitter kielich ich rozkoszy.

Pytania 1.

Jakie dowody w związku z historicity rozdziale 14 można nazwę?

2. Przypomnijmy szczegółowo, co zostało zasugerowane lub nauczał o Melchizedek.

3. Jak mógłby Pan wyjaśnić Rodzaju 15:6?

4. Czy można powtórzyć z pamięci Rzymian 4:23-25?

5. Jednym słowem, jakie jest znaczenie transakcji w 15:7-21?

Abrahama

Informacje Katolicki

Pierwotna forma nazwy, Abram, to najwyraźniej asyryjskiej Abu-ramu.

Jest wątpliwe, czy zwykłej załączony do rozumieniu tego słowa "lofty ojca", jest poprawne.

Znaczenie nadane w Rodzaju 17:5 Abrahama jest popularne słowo grać, a prawdziwe znaczenie jest nieznane.

W Assyriologist, Hommel sugeruje, że w Minnean dialekt, Hebrajski listu Hê ( "h") jest napisane na długo a.

Może tutaj możemy mieć realnego pozyskiwania słowo, a Abrahama może być tylko dialektycznym formie Abrama.

Historia Abrahama jest zawarte w Księdze Rodzaju, 11:26 do 25:18.

My najpierw podać krótki zarys Patriarchy życia, jak powiedział, że w części Genesis, a potem będziemy dyskutować na temat prawa spadkowego Abrahama od stanowiska Stary Testament, Nowy Testament, wulgaryzmy historii i legend.

Zwięzły opis życia Abrahama

Thare miał trzech synów, Abrama, Nachora i Aran.

Abram Saraj żonaty.

Thare wziął Abrama i jego żonę Saraj i Lota, syna Aran, którzy umarł, pozostawiając Ur chaldejskiego, przybył do Charanu, osiedlili się tam, aż umarł.

Następnie, na wezwanie Boga, Abram, z żoną Saraj i Lota, a resztę jego dobytku, udał się do ziemi Chanaan, między innymi miejscami do Sichem i Betel, gdzie zbudował ołtarze do Pana: głodu łamiącym w Chanaan, Abram wyruszył na południe do Egipt, a kiedy wszedł do ziemi, obawiając się, że będzie zabity na konto żony, Saraj, bade jej powiedzieć, była siostrą.

Raport Saraj's Beauty został przywieziony do Pharao, i wziął ją do swego haremu, Abram i zaszczycony ze względu na nią.

Później jednak zorientować się, że była żona Abrama, on ją odesłał nienaruszone, a upbraiding Abrama, co uczynił, On oddalił go od Egipt.

Od Egipt Abram przybył z partii do Betel i tam, uznając, że ich stad i stad było uprawiane są bardzo duże, on zaproponował, aby te powinny przejść odrębne i własnymi drogami.

Lot wybrał więc na temat tego kraju Jordania, podczas gdy Abram mieszkał w Chanaan, i przybył i zamieszkał w Vale of Mambre w Hebronie.

Teraz, ze względu na bunt na Królowie Sodomy i Gomorrha i innych królów z Chodorlahomor król Elamu, po posłużyła mu dwanaście lat, on w czternastym roku w wojnie na nich z jego sojuszników, Thadal króla narodów, Amrafelem Król Senaar, i Arioka, króla Pontu.

Król Elam był zwycięski, a już osiągnęła Dan Lot z więzień i obciążony z łupu, kiedy został przekroczony przez Abrama.

Z 318 mężczyzn w barea arch. niespodzianek, ataków i porażek mu retakes partii i łup, i zwraca w triumf.

Na jego drodze do domu, on jest spełniony przez Melchisedech, król Salem którzy przynosi chleb i wino, i blesses mu Abram daje mu dziesięciny ze wszystkich ma, ale za] on sam zastrzega sobie nic.

Bóg obiecuje Abramowi, że jego potomstwo będzie tak liczne jak gwiazdy na niebie, i on ziemi posiądzie Chanaan.

Ale Abram nie widzi, jak jest to by być, bo już uprawiane starych.

Wtedy obietnica jest gwarantowany przez ofiarę między Bogiem i Abrama, i przez wizję i nadprzyrodzonej interwencji w nocy.

Saraj, którzy daleko posunięta była w danym roku i miał nawet pomysł mając dzieci, przekonał Abram do wzięcia na siebie jej strony-służąca, Agar.

Czyni to, ze dziecko jest Agar gardzi do Saraj niepłodna.

W tym Saraj afflicts ją tak, że pływa na pustyni, ale jest przekonany, aby powrócić przez anioła którzy udogodnienia jej obietnice wielkości, syn jest ona o ponieść.

Ona wraca i przynosi Ismael.

Trzynaście lat później pojawia się Bóg do Abrama i obiecuje mu syna przez Saraj, i że jego potomstwa będzie wielki naród.

Jako znak, zmiany Abram imię Abrahama, Saraj na Sara i ordains do obrzędu obrzezania.

Jeden dzień później, jak Abraham siedzi jego namiot, w Vale of Mambre, Jehovah z dwoma aniołami wydaje się go w postaci ludzkiej.

On pokazuje ich gościnności.

Potem znowu obietnica syna Izaaka nazwane zostało odnowione do Abrahama.

W wieku Sarah słucha incredulously i śmiech.

Abraham jest następnie powiedział o zbliżającym się zniszczenia Sodomy i Gomorrha za ich grzechy, ale otrzyma od Jehovah obietnicy, że nie zniszczy ich, jeżeli stwierdzi, tylko dziesięć mężczyzn w nim.

Potem następuje opis zniszczenia tych dwóch miast i ucieczkę z partii.

Dalej Abraham rano, patrząc ze swego namiotu w kierunku Sodomy, widzi dym zniszczenia rosnącym do nieba.

Po tym, Abrahama przenosi się na południe do Gerara, obawiając się ponownie na swoje życie, mówi jego żona, "Ona jest moją siostrą".

Król Gerara, Abimelek, wysyła i przyjmuje ją, ale uczenie się we śnie, że jest ona żoną Abrahama on przywraca jej do niego nietknięte, a rebukes go i daje mu prezenty.

W jej starość Sarah posiada syna, lsaac, Abrahama, a on jest obrzezany w ósmym dniu.

Choć jest on jeszcze młody, Sarah jest zazdrosny, widząc Ismael gry z dzieckiem Izaaka, tak że nabywa ona agar i jej syn są odlewane.

Następnie Agar umożliwiające Ismael do psucia się w pustynię, nie zachęcać do jej anioła, informując ją o przyszłości chłopca.

Abraham jest związane z kolejnym miał spór z Abimeleka ponad również w Bersabee, który kończy się w przymierze pomiędzy nimi jest wykonane.

To było po tym, że wielki proces wiary Abrahama miejsce.

Bóg go do komendy tylko ofiara jego syna Izaaka.

Gdy ma Abrahama i jego ramię podniesione jest w samym akcie uderzające, anioł z nieba pozostaje rękę i sprawia, że najbardziej mu wspaniałe obietnice na wielkość jego potomstwa, ponieważ jego pełnego zaufania w Bogu.

Sarah umiera w wieku 127 i Abrahama, po zakupionych od Ephron z Hethite jaskini Machpelah w pobliżu Mambre, buries jej tam.

Jego kariera nie jest jeszcze całkowicie zakończony w pierwszej kolejności, zabiera żonę dla jego syna Izaaka, Rebecca od miasta Nachora w Mezopotamii.

Potem marries Cetura, choć jest on stary, i przez sześć jej dzieci.

Wreszcie, pozostawiając wszystkie swoje posiadłości do Izaaka, umiera w wieku 170 i jest pochowany przez Izaak i Ismael w jaskini Machpelah.

Widzenia Starego Testamentu

Abrahama może być traktowana jako punkt wyjścia lub źródłem religii Starego Testamentu.

Tak więc, że od czasów Abrahama mężczyźni byli zwyczaju mówić do Boga, Boga Abrahama, chociaż nie znajdziemy Abrahama, odnosząc się w ten sam sposób, aby ktokolwiek przed nim.

Więc mamy sługą Abrahama mówiąc "Bóg mojego ojca, Abrahama" (Gen. XXIV, 12).

Jehovah, w objawieniu do Izaaka, mówi się jako Bóg Abrahama (Gen. xxvi, 24) i Jakuba jest on "Bóg mojego ojca, Abrahama" (Gen. XXXI, 42).

Tak, za tym, że religia Izrael nie zaczyna się od Mojżesza, Bóg mówi do Mojżesza: "Jam jest Bóg twoich przodków, Bóg Abrahama" itp. (np. III, 6).

Te same słowa użyte w Psalmów (XLVI, 10) i jest w Starym Testamencie.

Abraham jest zatem wybrany jako pierwszy początku lub źródłem religii dzieci Izrael i pochodzenie jego ścisły związek z Jehovah, ponieważ jego wiara, zaufanie i posłuszeństwo i Jehovah i ze względu na Jehovah's obietnic do niego i do jego potomstwo.

Tak, Genesis, XV, 6, to powiedział: "Abram uwierzył Bogu i zostało mu cieszących się ku sprawiedliwości".

To zaufanie w Boga była podana przez niego, gdy opuścił Haran i wyruszył wraz z rodziną do nieznanego kraju Chanaan.

It was shown głównie gdy był gotów do poświęcenia swego jedynego syna Izaaka, w posłuszeństwie na polecenie od Boga.

Było przy tej okazji, że Bóg powiedział: "Bo Ty nie oszczędził Twego Jednorodzonego Syna dla mojego dobra będę ci błogosławił" itp. (Genesis 22:16, 17).

Jest do tego i innych obietnic złożonych przez Boga, tak często, że Izrael do pisarzy Starego Testamentu i odnosi się w ciągu ponownie potwierdzenie swoich uprawnień jako lud wybrany.

Te obietnice, które są zarejestrowane zostały wykonane nie mniej niż osiem razy, że Bóg da ziemi Chanaan do Abrahama i jego potomstwo (Rodzaju 12:7), że jego potomstwo będzie wzrost i rozmnażajcie się, jak gwiazdy na niebie; On sam jest błogosławiony i że w Nim "wszystkie rodziny na ziemi, będzie błogosławiony" (XII, 3).

W związku z tradycyjnym związku z życia Abrahama, zarejestrowana w Genesis, jest to, że historia jest w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Dlatego Ojciec von Hummelauer, SJ, w swoim komentarzu na Genesis w "Kurs Scripturae Sacrae" (30), w odpowiedzi na pytanie: co autor sekcji w pierwszej przystąpił Abraham, odpowiedzi, od Abrahama jako pierwszego źródła.

W rzeczywistości nawet on mówi, że wszystko jest w jednym stylu, jako dowód jego pochodzenia, oraz że przejście, XXV, 5-ll, dotyczące towarów, śmierci i pochówku Abrahama pochodzi od Izaaka.

Należy jednak dodać, że jest wątpliwe czy Ojciec von Hummelauer nadal stosowała się do tych poglądów, napisane przed 1895, ponieważ ma on wiele modyfikacji swojego stanowiska w sprawie wielkości Powtórzonego.

Całkiem inny punkt widzenia na temat leczenia Rodzaju Abrahama, a nawet na całym Rodzaju, jest nowoczesnym krytycznej podejmowane przez uczonych.

Posiadają one niemal jednogłośnie, że wątek patriarcha życia składa się praktycznie w całości lub trzech pisarzy pism zwanych odpowiednio Jahvist, Elohist, kapłańskiej i pisarz, i oznaczone literami J, E, i P. J i E stanowiły zbiory opowiadań odnoszących się do patriarchatu, niektóre starsze, niektóre później, pochodzenie.

Być może historie J starożytności wykazują większe niż E. Wciąż dwóch autorów są bardzo podobne i nie zawsze jest łatwe do rozróżnienia po jednym z pozostałych narracji w połączeniu z J i E. Z tego, co możemy obserwować, ani Jahvist ani Elohist był osobowych autora.

Oba są dość szkoły i reprezentuje zbiory od wielu lat.

Obie kolekcje zostały zamknięte przed czasem proroków; J jakiś czas w IX wieku pne, a E na początku ósmego wieku, były prawdopodobnie w Południowej Brytania, ten ostatni w Północnej.

Następnie pod koniec królestwa, być może ze względu na niedogodności związane z dwóch rywalizujących ze sobą rachunków historie Patriarchowie itp. będzie o, redactor R. JE (?) W połączeniu tych dwóch zbiorów w jednym, zachowując w jak największym stopniu do słowa jego źródła, co w kilku zmian, tak jak jest to możliwe w celu dopasowania ich do siebie, a może przede wszystkim w następujących J konto Abrahama.

Następnie w piątym wieku pisarz którzy ewidentnie należał do kasty sacerdotal napisał w dół ponownie konto o prymitywnej i patriarchalnej historii z punktu widzenia kapłańskie.

On przywiązuje wielkie znaczenie do clearness i dokładnością; jego rachunki są często rzeczy wrzucono do kształtu formuły (por. Genesis 1); jest on bardzo szczególności na temat rodowodów, jak również do chronologicznym notatki.

Żywość i kolor starszych patriarchalnej narracji, J oraz E, chcąc w późniejszym, w których głównym jest formalnym jako dokument prawny, choć czasami jest to nie chcąc w godność i wielkość nawet, jak ma to miejsce w przypadku w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju.

Wreszcie, moralne, które można wyciągnąć z różnych wydarzeń opowiadane są bardziej jasno określone w formie pisemnej i tego trzeciego, zgodnie z krytyków moralnego punktu widzenia jest to, że z piątego wieku pne W końcu, po chwili Ezdrasz, tej ostatniej historii, P został opracowany się do jednego z już połączone narracji przez JE drugi redactor R. JEP, wynikiem jest obecny w historii Abrahama, i rzeczywiście obecnego Księgi Rodzaju, choć z całą pewnością insertions zostały dokonane nawet w późniejszym terminie.

Widzenia Nowego Testamentu

Generowanie Jezus Chrystus jest wstecz do Abrahama przez św Mateusza, a mimo to w Panu naszym genealogią, zgodnie z St Luke, on ma być zstąpił według ciała nie tylko od Abrahama, ale także od Adama, nadal St Luke pokazuje swoje uznanie z owoców pochodzenie od Abrahama, poprzez przypisywanie wszystkim błogosławieństwa Bożego na Izrael do obietnic złożonych do Abrahama.

To nie w Magnificat, III, 55, oraz w Benedictus, III, 73.

Ponadto, jak Nowego Testamentu w ślady Jezusa Chrystusa pochodzenie od Abrahama, więc nie wszystkich Żydów, choć co do zasady, gdy jest to zrobione, to wraz z notę ostrzegawczą, bo Żydzi powinni sobie wyobrazić, że są one uprawnionych do zaufania miejsce w rzeczywistości ich pochodzenie od Abrahama cielesny, bez żadnych dalszych.

Tak (Łukasza 3:8) John the Baptist mówi: "Nie zaczyna mówić: Abrahama mamy za ojca naszego, powiadam wam: Bóg jest w stanie z tych kamieni do wzbudzi potomstwo Abrahama".

W Ewangelii Łukasza 19:9 nasz Zbawiciel wzywa grzesznika Zacheus syna Abrahama, jak również wzywa kobietę, której miał uzdrowił córkę Abrahama (Łk 13:16), ale w tych i wielu podobnych przypadkach, jest to nie tylko innym sposób nazywając je Żydów lub Izraelici, podobnie jak on odnosi się czasami do Psalmów w ramach ogólnego imię Dawid, bez sugerowania, że Dawid pisał wszystkie Psalmy, i jak on nazywa Pentateuch Księgi Mojżesza, nie udając się do rozstrzygnięcia kwestii do autorstwa tej pracy?

To nie jest cielesny pochodzenie od Abrahama, do którego załączony jest ważne, lecz jest praktykującym cnót przypisane do Abrahama w Genesis.

Tak więc w Jana VIII, Żydów, do których Nasz Pan mówił, pochwalić (33): "Jesteśmy potomstwem Abrahama", Jezusa i odpowiedzi (39): "Jeśli wy się dziećmi Abrahama, to prace Abraham ".

St Paul, także pokazuje, że on jest synem Abrahama i Glories na fakt, że w 2 Koryntian 11:22, gdy woła: "Oni są potomstwem Abrahama, więc jestem".

I znowu (Rzymian 11:50): "Ja również jestem Izraelitą, potomkiem Abrahama", a on zajmuje się Żydzi z Antiochii w Pisidia (Dz 13:26), "Synowie Abrahama wyścigu".

Jednak, zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa St Paul nie przywiązują zbyt dużą wagę do cielesny pochodzenie od Abrahama, bo mówi (Galatów 3:29): "Jeśli się Chrystusa, wtedy są potomstwem Abrahama", i znowu (Rzymian 9:6): "Wszyscy są Izraelitami, którzy nie są Izrael, nie są oni wszyscy którzy są potomstwem Abrahama, dzieci".

Dlatego też możemy obserwować w Nowym Testamencie na znaczenie, jakie przywiązuje do obietnic złożonych do Abrahama.

W Akty Apostołów, III, 25, St Peter przypomina Żydów z obietnicą, "w potomstwie twoim wszystkie pokolenia ziemi, będzie błogosławiony".

Więc nie St Stephen w swoim przemówieniu przed Radą (Dz 7), i Pawła w List do Hebrajczyków, VI, 13.

Nie była wiara starożytnego patriarchatu mniej myśli przez pisarzy Nowego Testamentu.

Fragment Księgi Rodzaju, który był najbardziej widocznym miejscu przed nimi był XV, 6: "Abraham uwierzył Bogu i zostało mu cieszących się ku sprawiedliwości".

W Rzymian 4, St Paul twierdzi stanowczo za wyższość wiary, która mówi uzasadnione Abrahama, "do Abrahama, jeśli były uzasadnione przez roboty, co On do chwały, ale nie przed Bogiem." Ta sama idea jest w inculcated List do Galatów, III, w którym omówione jest pytanie: "Czy pojawi się w duchu dzieł z prawem, lub rozprawy wiary?" St Paul postanawia, że przez wiarę, i mówi: "Dlatego, że są wiary są uzasadnione z wiernym Abrahamem. "Jest oczywiste, że ten język, podjętych przez siebie, a oprócz absolutną koniecznością dobrej roboty podtrzymane przez Pawła, mogą wprowadzać w błąd i rzeczywiście nie byli wprowadzani w błąd wielu w historii Kościoła. Dlatego też, aby docenić w pełni katolickiej doktrynie wiary, musimy uzupełnić przez St Paul St James. ii, 17-22, List Katolickiego czytamy: "Tak więc wiara również, jeśli nie działa, sama w sobie jest martwy.

Ale niektóre człowiek będzie powiedzieć: Ty wiarę, a ja spełniam uczynki, pokaż mi twoja wiara bez uczynków, a ja pokaże ci przez roboty mojej wiary.

Ty wierzysz, że jest jeden Bóg.

Ty również, diabły także wierzymy i drżeć.

Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?

Nie było ojca naszego Abrahama usprawiedliwiony, i działa przez wiarę było idealne? "

W rozdziale siódmym z List do Hebrajczyków, św wejścia w długą dyskusję dotyczącą wieczne kapłaństwo Jezusa Chrystusa.

On przypomina słowa z 109-te psalm więcej niż jeden raz, w której powiedział: "Ty jesteś Driest na wieki według porządku Melchisedech."

On przypomina, że Melchisedech jest etymologically króla sprawiedliwości, a także król pokoju, a ponadto, że jest on nie tylko króla, ale również kapłan Boga Najwyższego.

Potem wzywając na uwadze, że nie ma żadnego związku z jego ojciec, matka lub genealogią, ani żaden zapis jego spadkobierców, Porównuje go do Chrystusa, króla i kapłana, ani lewita nie według porządku Aarona, kapłana, ale zawsze zgodnie do porządku Melchisedech.

W ŚWIETLE świeckie HISTORIA

Jednym z nich jest pochylona zapytać, kiedy rozważa świetle historii świeckie, które maj rzucić w życiu Abrahama: nie jest w życiu patriarcha niesamowite?

To pytanie może być, i jest, odpowiedział na wiele różnych sposobów, w zależności od punktu widzenia pytania.

Być może nie będzie bez odsetek odpowiedzi zacytować prof kierowcę, w stanie przedstawiciela potęgi i umiarkowanego krytyczne opinie:

Czy patriarchalnej zawierają wewnętrznej narracji historycznej improbabilities?

Albo, innymi słowy, czy jest coś nieodłącznie nieprawdopodobne w życiu wielu patriarchów, a vicissitudes przez które przechodzą solidarnie?

Rozważając to pytanie należy dokonać rozróżnienia między różnymi źródłami, z których składają się te opowieści.

Chociaż szczegóły szczególności w nich może być nieprawdopodobne, i chociaż reprezentacja może w części być barwione przez religijnych i innych związków wieku, w którym zostały napisane, nie można powiedzieć, że biografie z trzech pierwszych patriarchów, jak mówił w J i E, są, ogólnie rzecz biorąc, historycznie nieprawdopodobne, ruchy i ogólne życia Abrahama, Izaaka i Jakuba są, ogólnie rzecz biorąc, wiarygodność (Genesis, str. XLVI).

Takie jest umiarkowany widok; zaawansowane postawa jest nieco inna. "Widok podjęte przez pacjenta reconstructive krytyki naszych dni jest to, że nie tylko religijnie, ale nawet w sensie kwalifikowaną, również historycznie, narracja Abrahama mają roszczenia na naszej uwagi "(Cheyne, Encyc. Bib., 26).

Jadąc teraz spojrzeć w świetle wyrzucany przez świeckie historii na historie z życia Abrahama, jak podano w Genesis mamy, przede wszystkim, narracja dawnych historyków, jak Mikołaj z Damaszek, Berosus, Hecateus, i tym podobne.

Mikołaja z Damaszek opowiada, jak Abraham, gdy wyjechał chaldejskiej mieszkał przez kilka lat w Damaszek.

W rzeczywistości jest on w Josephus powiedział były czwartym królem tego miasta.

Ale wtedy nie ma wątpliwości, że praktyczne tej historii opiera się na słowach Rodzaju 14:15, w którym miasto jest wymienione Damaszek.

W odniesieniu do wielkiego człowieka, którego Józef Flawiusz wspomina, jak mówił przez Berosus, nie ma nic, aby pokazać, że Abraham był wielki człowiek.

W "Praeparatio Evang."

Euzebiusz z rejestrowane są wyciągi z wielu starożytnych pisarzy, ale nie ma wartości historycznej mogą być dołączone do nich.

W rzeczywistości, tak dalece jak to dotyczy starożytnych historyków, możemy powiedzieć, że wszyscy wiemy o Abrahamie jest zawarte w Księdze Rodzaju.

O wiele bardziej ważne i interesujące pytanie jest kwota wartości, które mają być dołączone do najnowszych odkryć archeologicznych biblijnych i innych badacze na Wschodzie.

Archeolodzy jak Hommel, a szczególnie Sayce, są usuwane na bardzo wielkie znaczenie przywiązują do nich.

Mówią, fakt, że te odkrycia rzucają poważne wątpliwości nad elementem wielu wniosków z wyższych krytyków.

Z drugiej strony, krytycy, zarówno zaawansowanym, jak i umiarkowanych Cheyne jako sterownik, nie posiadają tych odliczeń wystawione przez archeologów z dowodów na zabytki w bardzo wysokiej wartości, ale chodzi im, jak exaggerations.

Aby umieścić sprawę dokładniej, mamy następujący cytat z prof Sayce, aby umożliwić czytelnikowi, aby zobaczyć, co on sobie myśli (Early Hist. Z Hebrajczyków, 8): "Dziękujemy! Tabletki zostały uznane za odnoszące się do Chodorlahomor i innych królów ze Wschodu, o których mowa w 14. rozdziale Księgi Rodzaju, podczas gdy w Tel-el-Amarna korespondencji króla Jerozolima oświadcza, że został podniesiony do tronu przez "ramię", Boga swego, i dlatego, jak Melchisedech, Driest-król. Chodorlahomor Ale i Melchisedech miał już dawno zostały wypędziła mythland do krytyki i nie mógł przyznać, że odkrycia archeologiczne miał przywrócić je do rzeczywistej historii. Writers, odpowiednio, w zadowolone z niewiedzy Dziękujemy! Tekstów, Assyriologists powiedział, że ich tłumaczenia i interpretacje były podobne błędne ".

To przejście będzie jasno, jak wiele krytyków i archeologów są w sprzeczności.

Ale nikt nie może zaprzeczyć, że ma Assyriology rzucania nieco światła na historie Abrahama i innych patriarchów.

Tak więc imię Abraham był znany w tych czasach starożytnych, między innymi do Kananejki Amorytów lub nazwami znalezionych w czyny sprzedaży tego okresu są ABI-ramu, lub Abrama, Jakuba-el (Ya'qub-il), a Josephel (Yasub-il).

Tak, zbyt, w czternastym rozdziale Księgi Rodzaju, która odnosi się do wojny z Chodorlahomor i jego sojuszników w Palestynie, to nie tak dawno temu, że krytycy zaawansowane degradowała ją do regionu fable, zgodnie z przekonaniem, że Babilończyków i Elamici, w tym Data początku w Palestynie i okolicznych kraju był brutto anachronizm.

Ale teraz profesor Pinches ma deciphered niektóre napisy, odnoszące się do Babilonii, w którym pięciu królów, król Senaar Amrafela, Arioka, króla Pontu, Chodorlahomor King of the Elamici, i król Thadal narodów, są identyfikowane z Hammurabi, król babiloński, Eri-aku , Kudur-laghghamar i Tuduchula, syn Gazza, który mówi o kampanii z tych monarchów w Palestynie.

Tak więc, że nie można już twierdzić, że wojna wypowiedziane w Genesis, XIV, może być tylko późno refleksji o wojnach Sennacheryba i inni w czasach królów.

Od Tel el-Amarna tabletek wiemy, że był dominujący wpływ babilońskiej w Palestynie w te dni.

Ponadto, mamy świetle wyrzucane przez Dziękujemy! Napisy na incydent z Melchisedech.

W Genesis, XIV, 18, to powiedział: "Melchisedech, król Salem, co dalej z chleba i wina, bo był kapłanem Boga Najwyższego, błogosławił go."

Wśród Tel el-Amarna listów jest jedną z Ebed-Tob, król Jerozolima (miasto Ursalim, czyli miasto Salim, i używa się go jako Salem).

On jest kapłan mianowany przez Salem, Bóg pokoju, i jest tym samym zarówno króla i kapłana.

W ten sam sposób jest Melchisedech króla i kapłana, i naturalnie przychodzi do Abrahama, wracającego witaj w pokoju, a co za tym idzie, również Abraham oferuje do niego jako do księdza jeden dziesięcina z psują.

Z drugiej strony, należy stwierdzić, że profesor nie dopuścić Driver's Sayce potrąceń z napisami do EbedTob, a nie uznają żadnych analogii między Salem i Najwyższego Boga.

Biorąc archeologii jako całość, nie może być wątpliwości, że ostateczne wyniki nie zostały osiągnięte jak do Abrahama.

Co ma przyjść na światło jest podatne na różne interpretacje.

Ale nie ma wątpliwości, że archeologia jest kładąc kres idei patriarchalnej, że legendy są zaledwie mitem.

Są one okazały się więcej niż to.

Stanu rzeczy jest ujawniane w patriarchalnej razy całkiem zgodne z tym wiele jest związanych z Genesis, a czasami nawet pozornie potwierdzające fakty z Biblii.

Widzenia LEGENDA

My się teraz na pytanie: jak daleko legendy odgrywa w życiu Abrahama, jak zapisane w Genesis.

Jest to praktyczne i ważne pytanie, ponieważ jest tak wiele nowoczesnych omawiane przez krytyków i oni wszyscy wierzą w niego.

Przy ustalaniu o krytyczne spojrzenie na ten temat, nie muszą być podejmowane w sposób moje poglądy też.

Hermann Gunkel, w Wstęp do Jego komentarz na Genesis (3) pisze: "Nie zaprzeczając, że istnieją legendy w Starym Testamencie, należy rozważyć na przykład opowieści o Samsonie i Jonasza. Zatem nie jest to kwestia wiary lub sceptycyzm , Lecz jedynie kwestii uzyskania lepszej wiedzy, w celu zbadania, czy narracja Rodzaju są legendy i historię ".

I znowu: "W takich osób wysoko rozwiniętych poetycką wydziału jako Izrael nie musi być miejscem dla zbyt sagi. Bezsensownego zamieszania" Legenda "z" Iying "spowodował dobrych ludzi waha się stwierdzić, że istnieją legendy w Starego Testamentu. legendy Ale nie są kłamstwa, wręcz przeciwnie, są one jednak szczególną formą poezji. "

Te fragmenty dają bardzo dobre rozeznanie w obecnej sytuacji Wyższej krytycyzm w stosunku do legendy Rodzaju, a Abrahama w szczególności.

Zasada pierwsza enunciated przez krytyków jest to, że rachunki prymitywne wieku i pochodzi z patriarchalnej razy wśród ludzi którzy nie ćwiczyć sztuki pisania.

Spośród wszystkich narodów, oni mówia, poezja i sagi były pierwszymi początku historii, tak było w Grecja i Rzym, tak było w Izrael.

Legendy te zostały rozesłane, a wydany przez tradycję ustną, zawartych, bez wątpienia, jądro prawdy.

Bardzo często, gdy poszczególne nazwy są używane nazwy te w rzeczywistości nie odnoszą się do osób, ale do pokolenia, tak jak w Genesis 10 i nazwiska dwunastu patriarchów, których migracje są z pokolenia, które reprezentują.

Nie jest to oczywiście być rzekome, że te legendy nie są starsze niż zbiory J, E, P, w którym one występują.

Zostały one w obiegu przed wieków, i przez długi czas, tych wcześniejszych pochodzenia jest krótszy, tym późniejszego pochodzenia dłużej, często raczej romanse niż legendy, jako że Józefa.

Nie były one wszystkie Israelitish pochodzenia; niektóre były babilońskiej, niektóre egipskie.

W jaki sposób powstały legendy, przyszedł na temat tego, oni mówia, na wiele sposobów.

Czasami przyczyną był etymologiczne, aby wyjaśnić znaczenie nazwy, jak wówczas, gdy jest ona powiedziała, że otrzymała jego imię Izaak, ponieważ jego matka śmiechu (cahaq); czasami były etnologicznej, aby wyjaśnić, położenie geograficzne, w nieszczęściu, lub dobrobyt, z pewnego pokolenia, czasem historycznym, czasem uroczyste, jak konta wyjaśniające przymierze obrzezania; czasami geologicznych, jak wyjaśnienie wygląd Morza Martwego i jego okolic.

Ætiological legendy tego rodzaju stanowią jeden z tych klas można znaleźć w życie z patriarchów i gdzie indziej w Genesis.

Ale istnieją inne, poza które nie dotyczą nas.

Gdy spróbujemy odkryć wieku formacji w patriarchalnej legendy, mamy do czynienia z kwestią wielkiej złożoności.

Na to nie tylko kwestia tworzenia prostych legendy oddzielnie, ale również na połączenia do tych bardziej skomplikowanych legend.

Krytyka uczy nas, że zakończył się okres miałby około roku 1200 pne Wtedy miałoby się okres remodeling legend, tak że przez 900 pne, które miałyby założyć znacznie formie one teraz mają.

Po tym terminie, chociaż legendy przechowywane w formie substancji, które otrzymała, były zmodyfikowano na wiele sposobów, tak aby dostosować je do zgodności ze standardem moralnym dzień, jeszcze nie tak zupełnie, że starsze i mniej konwencjonalne pomysły bardziej prymitywne wiek nie od czasu do czasu pokazać za ich pośrednictwem.

W tej chwili zbyt wielu zbiorów starożytnej legendy wydają zostały dokonane, znacznie w taki sam sposób, jak mówi nam św Łukasza na początku swojej Ewangelii, że wiele było napisane rachunków Nasz Zbawiciel życia na własny organ.

Między innymi z tych zbiorów były w południowo-J i E w Północnej.

Podczas gdy inni zginęli tych dwóch przetrwało, i były uzupełnione do końca w niewoli przez zbiór P, wśród których pochodzi kapłańskie i został napisany okolicy z punktu widzenia obrzędowych.

Osoby, które posiadają tych poglądów twierdzą, że jest to połączenie tych trzech zbiorów legend, które doprowadziło do zamieszania w pewnych zdarzeń w życiu Abrahama, jak na przykład w przypadku Saraj na Egipt, gdzie jej wieku wydaje się niezgodne z jej przygoda z w Pharao.

Pisze Hermann Gunkel (148): "To nie jest dziwne, że chronologii P wszędzie wyświetla najbardziej absurdalne nieprawidłowości przy wstrzykiwany do starych legend, w wyniku, Sarah jest jeszcze sześćdziesiąt pięć piękna kobieta, którą Egipcjanie starają się uchwycić , Izmaela i jest przeprowadzane na jego ramionach matki po urodzeniu się młodzieży szesnastu ".

Zbiór P był przeznaczony do podjęcia miejsce starego połączonego zbierania J i E. Jednak stare narracji miała firma posiada w ludzkiej wyobraźni i serca.

I tak w ostatnich kolekcja została w połączeniu z dwiema innymi, są stosowane jako całość prac, szczególnie w chronologii.

Jest to, że w połączeniu narracji, które obecnie posiadają.

Publikacja informacji o pisemne i Howlett.

Przepisywane przez Tomas Hancil.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York


Jeśli są studia chrześcijańskiej / znaczenie żydowskiego Abrahama, również można znaleźć na stronie:


Bóg


Izmael


Biblia


Jeśli są studia Islamskiej znaczenie Abrahama, również można znaleźć na stronie:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest