Chrzest Chrystusa

Zaawansowane Informacje

Chrystus miał być oficjalnie zainaugurował w publicznych absolutorium z jego biura.

W tym celu przybył do Jana, którzy była reprezentatywna dla prawa i proroków, że przez niego może on zostać wprowadzony do jego biura, a tym samym być publicznie uznane za Mesjasza, których w najbliższych proroctwa i typy miał wielu wieków pokrywa świadka.

John odmówiła w pierwszej kolejności przyznaje jego chrzest w Chrystusa, bo nie rozumie tego, co miał do czynienia z "chrzest nawrócenia".

Ale Chrystus powiedział: "Pozwólcie, że jest teraz tak, teraz tak dostosowane, aby mój stan upokorzenia, mój stan jako substytut w pokoju grzeszników".

Jego przyjmowanie chrztu nie było konieczne na własny rachunek.

Był to akt dobrowolny, podobnie jak jego czyn staje się wcielony.

Jednak jeśli pracy był zatrudniony był do osiągnięcia, które mają być wypełnione, a następnie stało się go podjąć na nim podobiznę grzesznikiem, i wypełnić wszystko, co sprawiedliwe (Matt. 3:15).

W służbowej Chrystusa i sinless osobę Chrystusa są rozróżniane.

To było w jego mocy urzędowej, że przedłożony do chrztu.

W najbliższych do naszego Pana praktycznie John powiedział: "Chociaż sinless, i bez żadnych osobistych zmiany barwy, ale w moim publicznego lub służbowych, jak Wysłane Boga, stoję w pokoju z wielu, i przyprowadźcie do mnie z grzechu na świat, dla których Ja przebłagalną ".

Chrystus nie został złożony zgodnie z prawem na własny rachunek.

To był jako poręczyciel jego ludzi, miejsce, które spontanicznie założyć.

Administracja do obrzędu chrztu był także symbolem chrztu cierpienia przed nim w tym zdolności (Łukasza 12:50).

W ten sposób prezentujących się on w mocy lub dedykowanych konsekrowane się do pracy spełniające wszystkie sprawiedliwość.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
(Easton Illustrated Dictionary)

Chrzest Jezusa

Zaawansowane Informacje

Do chrztu Jezusa z rąk John the Baptist recounted jest w niektórych szczegółach w Mateusza (3:13-17), powiedział krótko w bardziej Mark (1:9-11), tylko o których mowa w Łukasza (3:21-22) , I choć prawdopodobnie nierejestrowanej w domniemywa John (1:29-34).

We wszystkich czterech rachunków namaszczenie Jezusa z Ducha Świętego i jego deklarację synostwa są bezpośrednio związane z chrztu.

Marka i Łukasza powiedz nam tylko, że Jezus został ochrzczony w Jordania przez Jana, Mateusza, ale dodaje, że John the Baptist był niezdecydowany i poczułem niegodne.

Jezus jednak wzywa zgodności z wezwaniem do Boga "wypełnić wszystko, co sprawiedliwe."

Mark sugeruje, że Jezus został ochrzczony w posługę Jana do wszystkich osób, natomiast w strukturze tekstu Łukasza wskazuje, że chrzest Jezusa przez Jana był punktem kulminacyjnym ( "po wszystkich ludzi zostało ochrzczonych, a następnie także Jezus został ochrzczony ") John's ministerstwo.

Czwarty Ewangelista mówi tylko, że John zobaczył Jezusa, nadchodzącego go, a następnie, po niektórych chrystologiczna deklaracji przez Johna.

Podstawową cechą wszystkich opowieści jest to, że przy okazji swojego chrztu Jezus jest namaszczony z Ducha (Matt. 3:16, Marka 1:10, Łukasza 3:22; Jana 1:32).

Jest to namaszczenie w Duchu, że inauguruje posługę Jezusa, które charakteryzuje w Ewangelie synoptyczne przez moc Ducha Świętego do nowego życia (Matt. 12:18, 28; Łukasza 4:18, 11:20, cf. Dz 10:38).

Namaszczenie przez Ducha Świętego jest początkowym aktem wypełnienia (Łukasza 4:18, zacytowanie ISA. 61:1-2), który charakteryzuje całą historię Jezusa i późniejszych historię wczesnego kościoła.

To spełnienie motywem jest postrzegany na dwa punkty.

Po pierwsze, we wszystkich trzech z Ewangelie synoptyczne pokusie doświadczenia w pustyni natychmiast następuje namaszczenie od Ducha Świętego, Jezus rzeczywiście jest prowadzony przez Ducha Świętego (Znak: prowadzony przez Ducha Świętego; Luke: doprowadziła w Duchu) na pustyni.

W paradigmatic narracji duchu nowego wieku stoi w duchu którzy dominuje.

Jezus "w podboju pustyni staje się wzorem dla reszty Ewangelii, ponieważ raport moc Jezusa, aby uzdrawiać chorych i wyrzucam złe duchy.

Obecność Ducha nowego wieku podnosi Specter z "farmerów grzechu" przeciwko Ducha, a mianowicie grzech ascribing na mocy niniejszej wieku uzdrowienie dziełem Ducha Świętego (Matt. 12:31; Mark 3: 28; Łukasza 12:10).

Związek między Jezusem "namaszczenie w Duchu i spełnienia motywem jest zauważyć również w tym, że Jezus inauguruje swoją posługę natychmiast po jego chrzest i pokusa.

"Czas jest spełniony: królestwo Boże jest przed wami; nawrócili i uwierzyli w dobrą nowinę" (Marka 1:15; cf. Matta. 4:17).

Jezus oświadcza upadku starych i początkowe nowe kierunki.

Obietnica proroków jest oferowana i ludzie są zapraszani do wejścia.

Od tego momentu, ciężar pracy i słowo Jezusa jest, aby zaprosić do wszczęcia nowości, które przedstawiają wolności stworzony przez Ducha Świętego, jak również do wypowiadania się wyroku na starym systemie rządzonym przez prawa, których owocem jest tylko ucisk .

To znaczenie Jezusa namaszczenia przez Ducha Świętego w chrzcie jest jego dalsze zauważyć w słowa Jezusa, który potwierdził John the Baptist.

Nikt nie jest większa niż John, jeszcze ktoś w królestwie jest większa.

On jest ostateczna liczba którzy stwierdza, stare i wprowadza nowe.

On jest prekursorem (Matt. 11:11-14).

Namaszczenie Jezusa w Jego chrzest jest szczególne midpoint odkupieńczej w historii, jest początkiem spełnienia.

Należy zauważyć, że przyjście Ducha Świętego na Jezusa, nie jest obiecane chrzest w Duchu Świętym, sam Jezus jest z jednej którzy się chrzcić.

Co więcej, chrzest w Duchu jest chrzest wyroku i łaski.

Doświadczenie Ducha Świętego w chrzcie Jezusa jest bestowal że ustanawia mesjańskiego charakteru swojej posługi.

Jest to zauważyć w głos z nieba: "Jesteś mój syn mój umiłowany" (lub "wybrany").

Jezus "self-zrozumienie jego synostwa do Ojca podstawą jego mesjańskiego urzędu.

W OT allusion może być jeden.

42:1 lub Ps.

2:7 czy może obu.

Znaczenie tutaj z usługi jest synostwa do Ojca, a nie jakieś szczególne odniesienie do Jezusa "Boskiej natury.

Wyrażenie jest teleologiczną niż ontologicznych.

Szczególne znaczenie ma być fakt, że Jezus przedstawiony chrztu Janowego, który był chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów.

John nazywa się grzeszny i selfrighteous ludzi do kolei szybko przed zbliżającym się wyroku opada.

"Już w ax jest do korzenia drzewa".

Matthew's narracji skupia się na kwestii, w tym Chrzciciela próby protestu nieadekwatność Jezus przybywa do chrztu.

Do chrztu Jezusa znaki Jego mesjańskiego solidarności jako pracownik ze swoim ludem.

On bierze na siebie przez ten akt cultic ich stan i ich sytuacji.

On staje się ich przedstawiciel.

Jadąc do nich i mówiąc do nich, zabiera swojego miejsca z nimi.

Wcielenie nie jest tylko przybywających do ziemi, ale także przy założeniu, że ciężar życia w ciele.

On nie tylko mówi do nich przemawia, ale również dla nich.

The Father's Son staje się intercessor do Ojca.

Znaczenie chrztu Jezusa jest określone w warunkach stark przez Pawła: "On wiedział, którzy nie grzech stał się grzechem za nas, aby w Nim możemy stać się sprawiedliwością Bożą" (II Kor. 5:21).

Czy chrzest jest formalny akt "opróżniania siebie" (Phil. 2:7), "staje się ubogim" (II Kor. 8:9).

Jest to odniesienie do tego, że akt solidarności widzimy ponownie znaczenie kuszeniu na pustyni, tam doświadczenia w intensywny sposób kłopotów z ludzkiej kondycji.

On pozwala podstawowych pokusa wykorzystania jego mocy, pokusa rzucania na niego nawet w jego ostatniej godziny (Matt. 27:40, 42), w celu dostosowania umorzenia z poniżej.

W jego chrzest, przygotowuje się do śmierci, ostatecznym wyrazem nonpower, dla ludzi, z którymi identyfikuje on, że identyfikacja i kompletne.

RW Lyon


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


CK Barrett, Ducha Świętego i Tradycji Ewangelii; GWH Lampe, Morze Ducha; JDG Dunn, Jezusa i Ducha Świętego; WF Flemington, NT Nauki chrztu.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest