Kalendarz

Informacje ogólne

Wiele różnych społeczeństwach ma swoje własne specjalne stosowane w kalendarzu zapisane historii.

Większość została w oparciu o ruchu widoczne na niebie od Słońca lub Księżyca.

Na początku Imperium Rzymskiego, wokół czego będzie teraz połączyć 400 pne, kalendarz z roku zostało 365 dni zlecone.

Z biegiem czasu, kalendarz dostał się do kroku z sezonów, a cesarz Juliusz Cezar zadeklarowanych co czwarty rok jest "rok przestępny" (z dodatkowym dni), w celu rozwiązania ostatnich problemów, chcielibyśmy połączyć roku 46 pne 445 dni było długo!

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Ten kalendarz Julian znacznie poprawiła sytuację, ale nie był jeszcze mały błąd, gdy kalendarz będzie się o 3 dni od 400 lat dla każdego.

W związku z tym rzeczywiste wystąpienie Równonoce i solstices powoli oddaliła się od daty ich przypisany kalendarz.

Jako datę równonocy wiosennej na stwierdzi, że na Wielkanoc, kościół, a Pope Gregory XIII, z pomocą jeden astronom, Christopher Clavius (1537-1612), wprowadzono co jest teraz nazywany kalendarz gregoriański. Środa, październik 4, 1582 (Julian), która została następnie Czwartek, 15 października 1582 (gregoriański); Lata wystąpić w roku dokładnie podzielna przez cztery, chyba że w roku kończącym się 00 musi być podzielna przez 400, aby być skok roku.

Tak więc, 1600, 1984 i 2000 roku są krok, ale 1800 i 1900 nie są.

W sprawach cywilnych kalendarz gregoriański jest słoneczna kalendarzowego, obliczona bez odniesienia do Księżyca.

Jednakże, kalendarz gregoriański również zasady ustalania daty Wielkanocy i innych świąt religijnych, które są oparte zarówno na Słońce i Księżyc.

W kalendarz gregoriański szybko został przyjęty przez rzymsko-katolickiego.

Inne kraje przyjęte później, czasami wybierając tylko cywilne.

To nie został przyjęty przez ZSRR do 1918 roku; Turcja nie przyjmie go do 1927 roku.

Rok Początek

W roku wykorzystane, aby rozpocząć w różnym czasie w różnych miejscowościach. Roman roku pierwotnie rozpoczął się w marcu; grudnia, którego nazwa pochodzi od słowa do łacina "TEN", był dziesiąty miesiąc w roku.

(Podobnie, wrzesień był siódmym miesiącu, październik, ósmego i listopada, dziewiątej.) W 153 pne, Roman konsulów rozpoczął objęciu urzędu na 1 stycznia, który stał na początku roku.

Praktyka ta została zachowana w Julian gregoriański i kalendarze, choć inne terminy rozpoczęcia nadal być stosowane; Anglii i jej kolonii, na przykład, używane 25 marca i Julian zaliczanie do 1752. Tak, George Washington został oficjalnie urodzony 11 lutego, 1731, w starym stylu (OS), to jest 22 lutego 1732, Gregorian, lub Nowy Styl (NS).

Tydzień

W Babilończyków wykorzystała nonastronomical, 7-dniowy odstęp, tygodnia, który został przyjęty przez Żydów.

Siódmy dzień szabatu, nadano znaczenie religijne.

Niezależnie od tego, Rzymian związane cykl 7 dni ze Słońca, Księżyca i pięciu znanych planet.

Ich nazwiska stały się załączony do dni tygodnia: niedziela (dies solis "Sun's day"), poniedziałek (dies lunae, "Moon's day") i sobota (dies Saturni, "Saturn's day") zachowuje ich nazwy pochodzą bezpośrednio z rzymskiego kultury i wtorek ( "tui's day"), środa (Woden's day "), czwartek (" Thor's day ") i piątek (" Frigg's day ") pochodzą z Marsa germańskie odpowiedniki, Merkury, Jowisz, i Wenus, odpowiednio.

Rok

W starożytnych kalendarzy, lat były zazwyczaj numerowane zgodnie z roku na jego panowania władcy.

O AD 525, mnich Dionizy Exiguus nazwie zasugerował, że rok jest liczony od narodzin Chrystusa, który został wyznaczony AD (anno Domini "rok Pana") 1.

Ten skierował wniosek, który ma zostać przyjęty w całej Christendom w ciągu najbliższych 500 lat.

Na rok przed AD 1 jest wyznaczony 1 BC (przed Chrystusem).

(Nie było żadnego "roku zerowego") Dionizy miał określony rok narodzin Chrystusa do innych epok.

Nowoczesne chronologii, sugeruje jednak, że Dionizy był poza jego obliczeń, że teraz mocno miejsc przypadku narodzin Jezusa na ok. 4 pne.

The 1st wieku ery chrześcijańskiej rozpoczęła się w AD 1, w 2d AD 101; 21. rozpoczął w 2001 roku.

.

W Hebrajski Kalendarz

W kalendarzu Hebrajski w użyciu dzisiaj rozpoczyna się w tworzeniu, która obliczana jest do 3760 roku miały miejsce przed ery chrześcijańskiej.

Tydzień składa się z 7 dni, poczynając od sobota, szabat.

Rok składa się z 12 miesięcy księżycowych - Tishri, Heshvan, Kislav, Tebet, Shebat, Adar, Nisan, Ijar, Sivan, Tammuz, AB, i Elul - które są przemiennie 29 i 30 dni długie.

Ponieważ w roku jest około 11 dni dłuższy niż 12 miesięcy księżycowych, 13 miesięcy ve-Adar, dodaje się siedem razy w ciągu każdego 19-letniego cyklu.

W związku z tym Hebrajski kalendarzowego pozostaje dość zsynchronizowane z sezonów.

.

Islamska Kalendarz

Muzułmanów rozpocząć ich kalendarza na dzień i rok (16 lipca, 622, przez kalendarz gregoriański), kiedy Mahomet uciekał z Mekka do Medyna. (Hegira rzeczywiście nastąpił około dwa miesiące po ich rozpoczęciu, że oficjalne lunar roku). Istnieje 12 lunar 30 miesięcy zastępców i 29 dni, co roku 354 dni długo. Ze względu na skrócenie roku, na miesiąc przenieść do tyłu poprzez wszystkie pory roku, ukończenie cyklu co 32 1 / 2 roku.

Miesięcy są Muharram, Safar, Rabi I, II Rabi, Jumada I Jumada II Rajab, Shaban, Ramadan, Shawwal, Zulkadah i Zulhijjah.

(W związku z tym wszystkim jest to, że Święty miesiąc Ramadan występuje w różnych porach roku w różnych latach.)

Wm. Markowitz

Bibliografia


Archer, Piotra, Christian Kalendarz gregoriański i Reform (1941); Asimov, Isaac, The Clock żyjemy Na (1963); Keane, Jerryl, Księga Kalendarze (1981); Michels, AK, kalendarza rzymskiego Republiki ( 1967; repr. 1978); Monako, James, Francuski Rewolucyjna Perpetual Calendar (1982); Philips, Alexander, kalendarz: jej historii, struktury i Poprawy (1921); Schocken, WA, kalendarz z Mayas (1986) ; Watkins, Harold, liczonych Time: The Story of Kalendarza (1954).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest