chrześcijańskiej bracia

Informacje ogólne

Świętego Jana Chrzciciela de La Salle

Świętego Jana Chrzciciela de La Salle, b.

30 kwietnia 1651, d.

7 kwietnia 1719, był Francuski pedagog i założyciela Instytutu braci szkół chrześcijańskich, znany także jako Christian Brothers.

Wyświęcony na kapłana w 1678, był kanon katedrze w Reims do 1683, kiedy zrezygnował poświęcić się organizowaniu szkoły dla biednych dzieci.

W 1684 założył zakonu poświęcone nauczaniu.

Distinguished jako pionier szkolenia dla nauczycieli i kolegia w korzystaniu z vernacular w nauczaniu, zalicza się do wybitnych pedagogów z czasów nowożytnych.

Kanonizowany w 1900 roku, jest on z świętem patrona schoolteachers.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Bracia Szkolni

Informacje Katolicki

CHARAKTER I CEL

W Bracia Szkolni jest społeczeństwem samców religijnych zatwierdzony przez Kościół, ale nie biorąc święcenia kapłańskie, oraz mając na celu jego osobistego uświęcenia swoich członków i chrześcijańskiego wychowania młodzieży, zwłaszcza dzieci rzemieślnikom i ubogich.

Przyznaje kierunku wszelkiego rodzaju męskiego instytucji edukacyjnych, pod warunkiem że nauczanie łacina być wyłączone, ale jego głównym celem jest nieodpłatne kierunku szkoły podstawowej.

To zgromadzenie zostało założone w 1680 w Reims, Francja, świętego Jana Chrzciciela de La Salle, a następnie kanon metropolitalnego kościół tego miasta.

Będąc uderzony przez lamentable choroby wśród tłumu wyprodukowanych przez ich niewiedzę elementów wiedzy, a co jeszcze gorsze, z zasadami religii, świętego, przeniesione z wielką szkoda dla niewiedzy, był prowadzony, niemal bez zaplanowanym projektowanie, do podjęcia pracy charytatywnej szkoły.

W celu przeprowadzenia ostatniej woli duchowej jego dyrektorem, Canon Roland, po raz pierwszy zajęci się z konsolidacji religijne zgromadzenie poświęcone edukacji ubogich dziewcząt.

Następnie oddelegowany starania o gorliwi laika, M. Nyel, zwielokrotnić szkoły dla biednych dzieci.

Tak więc kierować się Opatrzności, był doprowadziły do utworzenia instytutu, który ma inne zadania niż chrześcijańskiego wychowania.

Jednakże, byłoby poważnym błędem na insinuate, że do końca XVII w. Kościół katolicki miał niewiele, ale sama zainteresowana w edukacji dzieci na ludzi.

Od piątego do szesnastego wieku, wiele rad, które odbyły się, zwłaszcza Vaison w 529 i 817 w Aachen, zalecane przez duchownych i świeckich, aby pouczyć dzieci mnichów.

W 1179 na Sobór Laterański święceń, że słaba nauczania gratuitously, w 1547 na Sobór Trydencki, że dekret w związku z każdym kościele, nie powinno być mistrzem nauczania elementów wiedzy dla ludzi ubogich dzieci i młodzieży przygotowanie studentów do zamówienia.

Nie było zatem, liczne szkoły - petites écoles - dla wspólnego ludzi w Francja w XVII w., ale nauczyciele byli kilka, bo więcej sprytnych wśród nich porzuconych dzieci z ubogich uczyć tych z bogatszych klasy i otrzyma odszkodowanie za ich pracy.

Było oczywiste, że tylko religijne zgromadzenie będzie w stanie dostarczyć nauczycielom stałych dostaw dla tych, którzy są z natury rzeczy tego świat.

Instytutach Czcigodnego César de Bus w 1592 i św Calasanctius (1556-1648) miał dodaje łacina do studiowania na rzecz ubogich.

W tentatives dokonane na korzyść chłopców przez Świętego Piotra Fourier (1565-1640) i Père Barré, w 1678, nie powiodła się; prac M. Demia w Lyonie w 1672 nie był do rozpowszechniania.

Następnie Bóg wskrzesił świętego Jana Chrzciciela de La Salle, aby nie tworzyć nieodpłatne szkoły, lecz dostarczyć je z nauczycielami i dać im stałych metod.

Przedsiębiorstwo było dużo trudniejsze niż sam założyciel marzyć.

Na początku był wspierany przez Père Barré, minim, którzy mieli założone społeczeństwa nauczania mniszek, Les Dames de Saint-Maur.

Duchowieństwa i wiernych się z programu, ale miał wiele gorzkich przeciwnikami.

W ciągu czterdziestu lat, od 1680 do 1719, przeszkód i trudności, stale sprawdzane postępy nowego instytutu, ale przez rozwagi, pokory i odwagi Invincible swojego przełożonego, było skonsolidowane i rozwinięte do nieoczekiwanych rozmiarów.

ROZWOJU

W 1680 nowych nauczycieli zaczął ich apostolstwa w Reims, w 1682 miały one nazwę "braci szkół chrześcijańskich", w 1684 te otworzyły swoje pierwsze regularne nowicjatu.

W 1688 przeniósł Opatrzności młodych drzew w parafii St-Sulpice, Paryż, za duchowym synom M. Olier.

Matka-dom pozostał w stolicy do 1705.

W tym okresie założyciel spotkała się z wszelkiego rodzaju prób.

Najbardziej bolesne pochodziła z świętych kapłanów, którego szanowane, ale którzy rozrywki opinie jego praca różni się od jego własnych.

Nie jest w żaden sposób zniechęcać, w środku i na burze, świętego przechowywane prawie wszystkie jego pierwsze szkoły, a nawet otworzyła nowe.

On zreorganizowane nowicjat kilka razy, i stworzył pierwszy normalnych szkołach pod nazwą "seminaria dla nauczycieli kraju".

Jego zapał był tak szeroki, jak i gorącą miłość jego dusze.

W trakcie imprezy spowodował przeniesienie do założyciela nowicjat do Rouen w 1705, do domu Saint-Yon, w przedmieście Saint-Sever, który stał się ośrodkiem, z którego wysyłane instytut jego religijnych do Południowa Francja, 1707 .

To było w Rouen, że św Jana Chrzciciela de La Salle w składzie jego zasady, zwołuje dwie ogólne rozdziały, zrezygnował z jego urząd przełożonego, i zakończył swoje ziemskie istnienie przez święte śmierci, w 1719.

Ogłoszono czcigodny w 1840 roku został beatyfikowany w 1888 roku, a kanonizowany w 1900 roku.

DUCH z Instytutu

W duchu instytutu, podawać w infuzji przez naukę i przykład jego założyciel i wspierany przez ćwiczenia z życia zakonnego, jest duchem wiary i zapału.

W duchu wiary prowadzi do Boga, aby zobaczyć Brata we wszystkich rzeczy, które cierpią wszystko dla Boga, a przede wszystkim do uświęcania się.

W duchu gorliwości przyciąga go do dzieci, aby ich w prawd religii i przeniknąć ich serca z maxims głoszenie Ewangelii, tak że mogą sprawić, że zasady ich prowadzenia.

Święty Jan Chrzciciel de La Salle miał się biorąc pod uwagę jego bracia podziwu dowodów na jego czystości wiary i vivacity jego gorliwości.

To była jego wiara, że uczynił go adorować woli Bożej we wszystkich adversities poznał; że zmusiło go do wysłania Braci na Rzym w 1700 roku w świadectwem jego przywiązanie do Stolicy Apostolskiej, i które doprowadziły go do potępienia otwarcie błędy z Jansenists, którzy na próżno próbowali w Marsylia.

Calais i wyciągnąć go z ich strony.

Jego całe życie było przedłużone działanie gorliwości: uczył w szkole Reims, Paryżu i Grenoble, i pokazał jak zrobić to dobrze.

On działa w składzie dla nauczycieli i uczniów, a zwłaszcza "Conduite des écoles" "Devoirs du chrétien", i "rčgles de la bienséance et de la civilité chrétienne".

Święty zwrócił uwagę, że z gorliwości religijnej pedagog powinien być wykonywane przez trzy główne rodzaje środków: czujność, dobry przykład, i instrukcji.

Czujność usuwa z dziećmi wielu okazjach naruszenia Boga; dobrym przykładem miejsca przed nimi modele imitacja; instrukcji czyni je znać, co powinien wiedzieć, zwłaszcza z prawd religii.

Dlatego, bracia zawsze uznawane jako katechizm najważniejszych nauczany w szkołach.

Są to powołanie przez katechetów i woli Kościoła.

Są to więc, zgodnie z duchem ich instytut, religijnych wychowawcy: jak religijne, podejmują one zwykle trzy śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, jako pedagodzy, dodać ślub nauczania ubogich gratuitously zgodnie z przepisami swoich rządów, a ślub pozostających w ich instytucie, które nie mogą opuścić siebie, nawet w celu przyłączenia bardziej idealny porządek.

Poza tym, prace pojawiły się tak bardzo ważne dla świętego Jana Chrzciciela de La Salle, że aby dołączyć do braci na stałe do edukacji osób ubogich, zakazała im uczyć łacina.

RZĄD

Instytut jest regulowana przez przełożoną generalną wybrana do życia przez walne rozdziału.

Przełożony generalny jest wspomagane przez asystentów, którzy w chwili obecnej liczby dwunastu.

On deleguje do organu zwiedzających, do którego confides rząd powiatów i dyrektorów, kogo za miejsca w poszczególnych domach.

Z wyjątkiem tego z przełożoną generalną, wszystkie urzędy są tymczasowe i odnawialnych.

Ogólne rozdziały są zwołuje co najmniej raz na dziesięć lat.

Trzydzieści dwie były prowadzone od założenia zgromadzenia.

Żywotność Instytutu zależy na szkolenia swoich członków.

Bóg sam jest autorem powołań.

Tylko On może przyciągać dusze do życia na własny rachunek, takich jak odmowa z braci.

W tym życiu umartwienia enjoins nie jest rygorystyczny, ale odstąpienia od własnej woli i na frivolities w świat powinien stopniowo się zakończyć.

Zazwyczaj wieku dopuszczenia do nowicjatu w społeczeństwie jest od szesnaście do osiemnaście lat.

Bez wątpienia istnieją później powołań, które są dobre, i te, które są wcześniejsze opracowania najpiękniejszych cnót.

Jeśli aspirujące prezentuje się w wieku trzynastu lub czternaście, jest on umieszczony w przygotowawcze lub junior nowicjatu.

W ciągu dwóch lub trzech lat, poświęca się badaniu, jest starannie wyszkolony do zwyczajów pobożności i pouczeni, jak pokonać samego siebie, tak jak jeden dzień stać się gorącą religijnych.

Nowicjatu właściwe jest dla młodych ludzi którzy nie przejdą przez młodszych nowicjatu, i postulants którzy mają pochodzić bezpośrednio z świat.

W ciągu całego roku mają one żadnego innego zawodu, niż zasady studiowania w Instytucie i stosując się do przestrzegania ich wiernie.

Pod koniec pierwszego roku próbnego, młodzi Bracia wprowadzić scholasticate, gdzie spędzają czas mniej lub bardziej w zależności od charakteru obowiązków, które mają być przypisane do nich.

Z reguły każda z dzielnic Instytut ma trzy wydziały kształcenia: nowicjat junior, senior nowicjatu, a scholasticate.

W społeczności, pełną tematów szkoleń zawodowych i ich zastosowanie się do zdobywania cnót ich stan.

W osiemnaście lat życia, podejmują one roczne śluby; na dwadzieścia trzy, trzy śluby, a kiedy pełni dwadzieścia osiem lat życia, mogą być dopuszczone do zawodu wieczystą.

Wreszcie, kilka lat później, mogą być zwołane na kilka miesięcy do ćwiczeń z drugiego nowicjatu.

Metody nauczania

W enjoining na jego uczniowie starają się przede wszystkim w celu rozwijania ducha religii w ich dusze uczniów, założyciela tylko po tradycje nauczania innych organów - benedyktynów, jezuitów, Oratorians itp., i to, co było praktykowane nawet przez nauczycieli z petites écoles.

Jego oryginalność leżał gdzie indziej.

Dwa innowacje pedagogiczne świętego Jana Chrzciciela de La Salle spotkała się z uznaniem od początku:

(1) zatrudnienie "metody równoczesnego";

(2) zatrudnienie na vernacular języka w nauczaniu czytania.

Są one określone w "Conduite des écoles", w którym założyciel skrócony miał doświadczenia nabyte podczas apostolstwo czterdzieści lat.

Praca ta pozostała w rękopisie w okresie życia autora, został wydrukowany po raz pierwszy w Awinionie w 1720.

(1) przy użyciu metody równoczesnego duża liczba dzieci w tym samym rozwoju intelektualnego może być nauczanych thenceforward razem.

To prawda, że przez wieki ta metoda została zatrudniona w uczelni wyższych, ale w poszczególnych szkołach wspólnej metody został zrealizowany.

Praktycznie wystarczy, gdy liczba uczniów była bardzo ograniczona, indywidualne metody spowodowało, że w klasach były liczne, strata czasu i zaburzeń.

Monitory stało się konieczne, a te często nie miał ani władzy nauczania.

Z ograniczeń, które ogranicza jej skuteczność, Peter Fouriera rzeczywiście zalecane jednoczesne metody w szkołach na Congrégation de Notre-Dame, ale nie dalej przedłużony.

Do świętego Jana Chrzciciela de La Salle należy zaszczyt posiadania przekształcona w pedagogice w szkole podstawowej.

Tutaj wymagane wszystkich swoich nauczycieli, aby dać tę samą lekcję dla wszystkich uczniów w klasie, na pytanie je nieustannie, w celu utrzymania dyscypliny, a milczenie przestrzegane.

W związku z tym nowe metody nauczania było podzielenie się z dziećmi na odrębne klasy w zależności od ich osiągnięć, a później, tworzenia sekcji w klasach, w których dzieci były zbyt liczne i zbyt nierówny w rozwoju psychicznym.

Dzięki tych środków, o postępach dzieci i ich przemiany moralnej polecił podziw nawet najbardziej zagraża jego wrogów.

(2) Druga innowacji świętych założycieli było uczyć uczniów do zapoznania się z vernacular język, który rozumie, przed wejściem w ich ręce jeden łacina książki, których nie rozumiemy.

To może być obserwowane, że jest to bardzo prosta sprawa, ale prosty jak to było, żadnych pedagog, z wyjątkiem mistrzów szkoły Port-Royal w 1643, miał bethought się on, oprócz, eksperymenty z Port-Royal mistrzów, takich jak szkoły, były krótkie mieszkał, i sprawuje żadnego wpływu na ogólny pedagogiki.

Oprócz tych dwóch wielkich zasad, braci chrześcijańskiej szkoły wprowadziły inne ulepszenia w nauczaniu.

Oni również skorzystały z tego, co jest racjonalne w postęp nowoczesnych metod nauczania, które ich kursów pedagogiki, opublikowane w Francja, Belgia, Austria, obficie udowodnić.

XVIII w.

Po śmierci jej założyciela, braci szkół chrześcijańskich domów o numerach 27 i 274 braci, edukowanie 9000 uczniów.

Siedemdziesiąt trzy lata później, w czasie rewolucji w Francuski, statystyki wykazały, 123 domów, 920 braci i 36000 uczniów (dane statystyczne z 1790).

Podczas tego okresu, były regulowane przez pięć Generalnych: Brat Barthélemy (1717-20); Brother Timothée (1720-51); Brother Claude (1751-67); Brother Florencja (1767-77); i Brat Agathon (1777 -98, Gdy zmarł).

W obszarze zarządzania Brother Timothée udane negocjacje doprowadziły do prawnego uznania przez instytut Louis XV, którzy przyznano jej listów patentu, 24 września 1724, oraz w związku z Bulla zatwierdzenie Benedykt XIII, 26 stycznia 1725, it was dopuszczone wśród zgromadzenia kanonicznie uznane przez Kościół.

Najbardziej widocznym jej Generalnych w XVIII wieku była Brother Agathon.

A religijnych o twardym charakterze, które prowadził wiernych do przestrzegania zasad przez braci, wybitny pedagog, on opublikowany w "Douze Vertus d'un bon Maître", 1785; wybitnego administratora, stworzył pierwszy scholasticates, 1781 I ograniczone nowych podstaw do tego, co było niezbędne, mające raczej, kiedy burza była gromadzenie na horyzoncie, by wzmocnić Instytutu, które stały się już dość powszechne.

Zgromadzenia, jednakże trudno było wiadomo, poza Francja, z wyjątkiem Rzym, 1700; Avignon, 1703; Ferrara, 1741; Maréville, 1743; Lunéville, 1749; i Morhange w Lotaryngii, 1761; Estavayer w Szwajcaria, 1750; Fort Royal, Martynika, 1777.

Choć przylegającą do ich metod nauczania w XVIII w., Bracia wiedzieli, jak różnią się ich zastosowania.

W Generalnych nalegał na posiadanie szkół podstawowych i nieodpłatne zdecydowanie bardziej liczne.

Zgodnie z toku studiów określonych w "Conduite des écoles", Bracia stosować się uczyć bardzo dokładnie czytanie, pisanie, vernacular, a zwłaszcza katechizm.

Na pokład szkole St-Yon w Rouen, ustanowionego w 1705 przez Jana Chrzciciela de La Salle siebie, służył jako wzór dla instytucji takich jak: Marsylia w 1730 roku, w Angers w 1741, Reims w 1765 roku, itd. To było prawidłowe, że w domy trakcie tych badań powinny różnić się w niektórych aspektach, które z wolna w szkołach.

Z wyjątkiem łacina, który pozostawał wyłączony, wszystko w trakcie studiów z najlepszych szkół w tym czasie był nauczany: matematyki, historii, geografii, rysunku, architektura, itd. W morzu miast, takich jak Brześć, Vannes, Marsylia, Bracia nauczył bardziej zaawansowane kursy z matematyki i hydrografii.

Wreszcie, Instytut Przyjmujemy kierunku reformatory instytucji w Rouen, Angers, a Maréville.

To był taki wspaniały efflorescence z roboty, że wszystkie Francuski rewolucji, ale zniszczone na zawsze.

BRACIA podczas rewolucji

Rewolucyjnej prawnych, które skazane zakonnego zamówienia na 13 lutego 1790, zagrożony przez instytut od 27 grudnia, w tym samym roku, poprzez nałożenie na wszystkich nauczycieli obywatelskie przysięgą głosowali na 27 listopada.

Burza była nieuchronna.

Brat Agathon, przełożoną generalną dążyło do ustanowienia wspólnoty w Belgia, ale może organizować tylko jeden, w St-Hubert w 1791, tylko zostały zniszczone w 1792.

Bracia odmówił podjęcia przysięgą, i zostały wydalone całym świecie.

Instytut został stłumiony w 1792, po tym jak został dekret, że "dobrze zasłużył miał w kraju".

Burza miał złamane na Brothers.

Byli aresztowani, a ponad dwadzieścia zostało oddanych do więzienia.

Brat Salomona, sekretarza generalnego, został massacred w Carmes (klasztor Karmelitów w Paryżu); Brother Agathon osiemnaście miesięcy spędził w więzieniu; Brother Moniteur guillotined został w 1794 w Rennes; Brother Raphael został zabity w Uzès; Brother Florencja, dawniej superior Ogólnie rzecz biorąc, został uwięziony w Avignon; osiem Brothers zostały przetransportowane do hulks z Rochefort, gdzie zmarł cztery z zaniedbania i głodu w 1794 i 1795.

Wszystkie szkoły zostały zamknięte i młodych braci rejestrował się w wojsko Konwencji.

Na niebezpieczeństwo ich życia niektórych starszych braci nadal nauczać w Elbeuf, Condrieux, Castres, Laon, Valence, i gdzie indziej, aby zapisać wiary dzieciom.

Braci Włochy otrzymał kilka ich Francuski confrères w Rzym, Ferrara, Orvieto, Bolsena.

W tym czasie Brat Agathon, po opuszczeniu więzienia, pozostawały ukryte w Tours, skąd usiłowano utrzymać się na odwagę, wiarę w Boga i Jego zapał rozproszone religijnych.

W dniu 7 sierpnia 1797, Pope Pius VI mianuje Brother Frumence wikariusz generalny zgromadzenia.

W 1798 na Włoski Bracia byli z kolei wypędzono z ich domów przez siły zbrojne Directory.

Instytut wydawał się ruiny; liczyć tylko dwudziestu członków nawyku noszenia religijnych i korzystania z funkcji wychowawcy.

Przywrócenia Instytutu.

1802-1810

W lipcu 1801, Pierwszy Konsul podpisała Konkordat z Piusa VII.

Dla Kościoła w tym Francja była na wiosnę nową erę; do Bracia Szkolni było zmartwychwstanie.

Jeżeli na wysokości około burzę Bracia nadal wykonywać swoje funkcje święte, były one jedynie wyjątkowych przypadkach.

W pierwszej regularnej społeczności zreorganizowane w Lyonie w 1802, inni w 1803, Paris, Paris, Reims, Soissons.

Wszędzie gminy przypomnieć braci i prosili o ocalałych z woeful okres do podjęcia szkoły ponownie jak najszybciej.

Bracia zająć się Rzym i zwrócił się do ustanowienia Wikariusz Brat jego pobytu w Francja.

Negocjacje zostały rozpoczęte, a dzięki interwencji jego stryja, kardynał Fesch, Bonaparte upoważniony do ponownego ustanowienia instytutu, 3 grudnia 1803, pod warunkiem ich przełożoną generalną będzie mieszkać w Francja.

W listopadzie 1804, brata Wikariusz przybył w Lyonie, i wzięli jego pobytu w byłym petit collège do jezuitów.

Instytut zaczął znowu żyć.

Nic nie było bardziej pilne niż do zjednoczenia byłych członków zgromadzenia.

Odwołanie zostało dokonane do ich wiary i dobrej woli, a oni odpowiedzieli.

Wkrótce po przybyciu brata Frumence w Lyonie, podstawą wspólnoty zaczął.

Nie było osiem nowych w 1805 roku, i jak wielu w 1806, cztery w 1807, pięć w 1808.

Brat Frumence umierania w styczniu 1810, ogólny rozdziale dziesiątym od fundacji, został zmontowany w Lyonie w dniu 8 września następujących, wybranych Brother Gerbaud do najwyższego urzędu w Instytucie.

Brat Gerbaud regulowana do 1822.

Jego następców były Brat Guillaume de Jésus (1822-30); Brother Anaclet (1830-38); Brat Philippe (1838-74); Brat Jean-iness (1874-75); Brother Irlide (1875-84), brat Józefa ( 1884-97); i brat Gabriel-Marie wybrany w marcu 1897.

On jest trzynastym następca św Jana Chrzciciela de La Salle.

INSTYTUTU W latach od 1810 do 1874

Po 1810 wspólnoty Braci pomnożonej jak kwiaty z pól w czasie wiosennych przymrozków po zniknęły.

Piętnaście nowej szkoły zostały otwarte w 1817, dwadzieścia jeden w 1818, dwadzieścia sześć w 1819 roku, a dwadzieścia siedem w 1821.

To było w tym roku, że Brat Przełożony Generalny, na wniosek gminy, zajęła się jego pobyt w Paryżu, z jego asystentów.

Instytut następnie numerowane 950 braci i nowicjuszy, 310 szkół, 664 klas, i 50000 uczniów.

Piętnaście lat musiał wystarczyło do osiągnięcia tego samego zamożnych stan, w którym znaleziono rewolucji w 1789.

To nie musi być jednak przyznał, że w związku z usługami świadczonymi przez Braci wybieranych do edukacji, zawsze cieszył się za rząd.

Od 1816 do 1819, Brother Gerbaud, Przełożony Generalny, musiał energicznie walką o zachowanie tradycyjnych metod zgromadzenia.

Wzajemne lub Lancasterian właśnie metoda została wprowadzona do Francja, i natychmiast potężnym Société pour l'Instruction Elémentaire zakłada misję materiału.

W czasie, gdy nauczyciele i fundusze były skromne, rząd uznała za mądry do wymówienia na rzecz wzajemnego szkoły, polecali go przez zwyczaj w 1818.

Bracia nie będzie zgody na porzucenie "metody równoczesnego", które otrzymał od swoich założycieli, a do tego konta zostały one poddane wielu vexations.

W ciągu czterdziestu lat kibiców z dwóch metod były do czynienia, ale w końcu "równoczesnego" zwycięstwo osiągnięty nauczycieli.

Do gospodarstwa szybkie ich tradycji i zasad Braci miał zapisane w nauczaniu podstawowym Francja.

Ekspansja chrześcijańskiej szkoły nie został aresztowany przez te zmagania.

W 1829 było 233 domów, w tym 5 w Włochy, 5 na Korsyce, 5, Belgia, 2 na wyspie Bourbon, a 1 w Cayenne; wszystkich klasach 955 i 67000 uczniów.

Jednak rząd Louis-Philippe utrudniała ten dobroczynny pracy tłumienia na dotacje do niektórych szkół: jedenaście zostały zlikwidowane, a dwadzieścia dziewięć były trzymane jako wolne szkół przez charytatywnej katolików.

Do godziny miał przyjść teraz do większej ekspansji.

Obwarowany, a rejuvenated przez okres próbny, ustalone przez długi czas w glebie Francja, pomnażane przez coroczne zwiększanie liczby, Instytut może, bez osłabiania się, wyślij edukacyjnych kolonie za granicą.

Bracia Belgia otrzymała w 1816 w Dinant, Wyspa Bourbon, 1817, Montreal, 1837; Smyrna, 1841; Baltimore, 1846: Aleksandria, 1847, Nowy Jork, 1848; St Louis, 1849; Kemperhof, w pobliżu Coblenz, 1851; Singapur , 1852; Algier, 1854, Londyn, 1855; Wiedeń, 1856; wyspie Mauritius, 1859, Bukareszt, 1861; Karikal, Indie, 1862, Quito, 1863.

We wszystkich tych miejscach, liczba domów wzrosła szybko, i wszędzie takie same własności intelektualnej i religijnej wyniki okazały się zalecenia szkół z braci.

Okres ten jest, że ekspansja na generalship brata Philippe, najpopularniejsze z przełożonym zgromadzenia nauczania w XIX wieku w czasie francusko-pruskiej wojny 1870-71.

Pod jego administracji, Instytut otrzymał najbardziej aktywnych impuls.

Kiedy Brat Philippe został wybrany Przełożony Generalny, w 1838, liczba szkół i braci był już podwójnie, co było w 1789, gdy zmarł w 1874, udział ten wzrósł w zupełnie nieoczekiwanych proporcjach.

Czcigodny najwyższej widząc liczbę domów wzrośnie z 313 do 1149; z braci od 2317 do 10235;, że ich uczniowie od 144000 do 350000.

A jak Francja, i poprzez benevolence w hierarchii, Belgia, Ameryka Północna, Indie, i pomnożona Levant szkół chrześcijańskich.

Z pewnością, Brat Philippe był świadomy, że dla religijnego instytut, błogosławieństwo liczb jest mniejsza niż wskazane postępu religijnego w duchu ich powołania.

W celu wzmocnienia ich tam, przełożoną generalną w składzie siedmiu tomów "Meditations", a także dużą liczbę pouczające "pisma okólne, w których są wyjaśnione obowiązki religijne, jak braci, jak i wychowawców.

Każdego roku w czasie rekolekcji z, dopóki był w wieku osiemdziesięciu lat, wyjechał z całego Francja, i mówił do swoich braci w najbardziej gorącym język, w jeszcze bardziej imponujący przez świętych przykład tego czcigodnego starca.

INSTYTUT OD 1874 DO 1908

W generalship brata Irlide został oznaczony przez dwóch zasadniczych faktów zamówienia: potężny wysiłek w celu zwiększenia dynamiki duchowej z Instytutu poprzez wprowadzenie w Wielkiej Ćwiczenia na rekolekcje lub trzydzieści dni i reorganizacji szkół jako wolne od szkoły, które Francuski laicization prawa od 1879 do 1886 pozbawiony charakteru gminnych szkół.

Okres ten świadkiem, szczególnie w dwóch regionach, tworzenia i mnożenia braci "szkoły.

Okręgach Irlandia i Hiszpania, gdzie taka praca jest czysty słychać, zostały zorganizowane w ramach administracji Brother Irlide.

Indefatigable w walce, potwierdziła praw jego instytut przed silnym wpływem którego usiłowano się ich uchylenia.

Miał szerokie i oryginalnych poglądów, które prowadzone z silnym, tenacious będzie.

Jak jego poprzednik miał dokonany przez indomitable energii, brat Józefa, Przełożony Generalny od 1884 do 1897, utrzymywane przez ascendency jego zniewalające dobroci.

Był wychowawcą rzadko rozróżnienia i wykwintne urok.

On otrzymał od Pope Leo XIII ważną misję rozwoju w Instytucie prace chrześcijańskiej wytrwałości, aby wiary i moralności młodych ludzi mogą być chronione po opuszczeniu szkoły.

Jednym z jego wielkich pyszności było przekazać w tym kierunku i jego braci, aby zobaczyć ich prace gorliwie dla jego osiągnięcia.

PATRONATY, kluby, stowarzyszenia absolwentów, wyżywienia, domy, rekolekcji, itp., były niewątpliwie już istniejących, obecnie stały się bardziej zamożnych.

Przez wiele lat wychowanek stowarzyszenia Francja uczynił ich działanie polega na przyjazne, ale rzadko zebrań.

Prawne przeciwko próbom wolności sumienia zmusiło użytkowników do katolickich i społecznych walce.

Oni tworzą się w sekcyjny zawodowe; oni coroczne spotkanie, stworzyliśmy i aktywny ruch na rzecz prześladowanych Wychowania Katolickiego.

Do stowarzyszenia absolwentów Braci w Stanach Zjednoczonych i Belgia mają swoich narodowych federacji i doroczne spotkanie.

Jest to szczególnie w Francja, że praca z rekolekcji, którego głównym ośrodkiem było Stowarzyszenie św Benoit-Joseph Labre, został opracowany.

Założony w Paryżu w 1883, miał, dwadzieścia pięć lat później, zgromadziło 41600 młodych paryżan w domu rekolekcje, w Athis-Mons.

O tym samym czasie, "rekolekcje do poprzedniego gradacji" były stopniowo wprowadzane w szkołach wszystkich krajów ze względu na ich wytrwałości w praktykach religijnych do absolwentów wchodzących na aktywne życie.

Podczas podawania Brat Gabriel-Marie, i aż do 1904, normalną postępu zgromadzenie nie było utrudnione.

Ekspansja nurków jego dzieła osiągnęły swoje maksimum.

Oto słowa jednego z oficjalnych sprawozdań Ekspozycja Powszechnej w Paryżu w 1900: "Zakłady Instytutu braci szkół chrześcijańskich, rozprzestrzenił się po całym świat, numer 2015. Elementarne obejmują 1500 lub szkół wyższych; 47 ważne pokład-szkoły; 45 normalnych szkołach lub scholasticates na szkolenie tematy z Instytutu, i 6 normalnych szkołach dla świeckich nauczycieli; 13 specjalnych szkół rolniczych, a także dużą liczbę rolnych klas w szkołach podstawowych, 48 szkół technicznych i handlowych; 82 komercyjnych szkołach specjalnych lub komercyjnych kursach. "

Taka była działalność Instytutu św Jana Chrzciciela de La Salle, kiedy to został skazany w Francja przez ustawodawstwo, że zniesiono nauczanie przez religijnych.

Nie świadczonych usług, ani na uderzające połysk jego sukces, ani ogromu pracy socjalnej miała osiągnąć, można zapisać go.

Jego chwały, która miała na celu uczynienie wszystkich szkół chrześcijańskich, był przypisywać je jako przestępstwa.

W konsekwencji stosowania prawa z 7 lipca 1904, prawnie upoważniony do nauczania zgromadzenia, 805 zakładów Braci zostały zamknięte w 1904, 196 1905, 155 w 1906 roku, 93 w 1907, i 33 w 1908 roku.

Nic nie było oszczędził.

W popularnym i wolne szkół do liczby ponad tysiąc; pokład i pół szkoły, takie jak Passy w Paryżu, w Reims tych, Lyonie, Bordeaux, Marsylia, itp.; tanie szkoły dla dzieci z pracy klasy , Takich jak domy podziwu Święty Mikołaj, techniczne i handlowe szkoły w Lyonie, Saint-Etienne, Saint-Chamond, COMMENTRY, itp.; rolniczych instytucji Beauvais, Limoux, itp. - wszystkie zostały skokowa away.

W ciosy były ciężkie, ale piękne drzewo instytut miał zbyt mocno zakorzeniła się w glebie cały świat katolicki do jego żywotności zagrożone przez lopping wyłączyć z głównego oddziału.

Pozostałe oddziały otrzymały nowe afflux SAP, a na jego energicznych tułowia, szybko pojawiły się nowe oddziały.

Od 1904 do 1908, 222 domów zostało założone w Anglii, Belgia, wysp Morza Śródziemnego, Levant, Ameryki Północnej i Południowej, West Indies, Cape Colony, i Australia.

EUROPA szkół i Wschodu

Kiedy ich szkołach zostały zniesione przez prawo Francja, Bracia starali ze wszystkimi ich może w celu zapewnienia, aby przynajmniej część dzieci z ubogich w edukacji religijnej, z których zostały one około być pozbawiony.

Jednocześnie instytut siedzibę w pobliżu granic z Belgia i Holandia, Hiszpania i Włochy, dziesięć szkół na pokład-Francuski chłopców.

Przedsiębiorstwo zostało venturesome, ale Bóg pobłogosławił go, i tych szkół na pokład, są kwitnące.

Belgia posiada 75 zakładów prowadzonych przez braci, obejmujący około 60 szkół wybieranych wolne, pokład-szkoły, oficjalne normalnej szkoły, szkoły i handlu, jak wiadomo, St Luke szkoły.

Jest 32 domów w Lotaryngii, Austria, Węgry, Czechy, Galicja, Albania, Bułgaria i Rumunia.

Hiszpania, włącznie z Wysp Kanaryjskich i wyspy Balearów, ma 100 domów w Instytucie, z czego około 80 jest wybieranych nieodpłatne szkoły.

W Włochy znajdują się 34 domy, z których 9 jest w Rzym.

Bracia zostały ustalone ponad pięćdziesięciu lat w Levant, Turcja, Syria i Egipt.

W 50 domach, które prowadzą one są centrów chrześcijańskiego wychowania i wpływów, i swobodę patronuje przez obywateli tych krajów.

W okręgu Anglii i Irlandia składa się z 25 domów, braci w większości są zaangażowane w "Narodowym" szkoły.

W ich bezpośrednim Londyn kolegium i akademii; w Manchesterze, szkoły przemysłowej oraz w Waterford, normalnej szkoły lub uczelni szkolenia, 200 studentów, które są King's uczonych, którzy są wypłacane przez dotację od rządu brytyjskiego.

W Indie, Bracia mają duże szkoły, z których większość w górę z 800 uczniami.

Ci z Colombo, Rangun, Penang, Moulmein, Mandalay, Singapur, Malakka, a także w Hong Kongu Chiny, wysoki stand publicznych oszacowania.

Są to wszystkie wspierana przez rząd dotacji.

Szkoły w AMERYKI

Instytut ma siedzibę już 72 domów w Meksyk, Kuba, Ekwador, Kolumbia, Panama, Argentyna i Chile.

Gdy brat Łatwo został mianowany odwiedzającym Ameryki Północnej w 1848 roku w Kanada 5 domów, 56 Bracia i 3200 uczniów w swoich szkołach.

W 1908 r. statystyki pokazują, 48 domów, a prawie 20000 uczniów.

W parochial szkoły są nieodpłatne, stosownie do stałej tradycji Instytutu.

Najważniejszym pokład-szkoła jest Mount St Louis, Montreal.

Na wniosek z najbardziej Reverend Samuel Eccleston, Brat Philippe, Przełożony Generalny, wysłał trzech braci z Baltimore w 1846.

W dzielnicy Baltimore, który ma stać się centrum zawiera już 24 domów, braci, które w większości są zatrudniani w szkołach nieodpłatne parochial; one również prowadzić pięć kolegiów; protectory, a fundamenty rodziny końca Francis Anthony Drexel Filadelfii, a mianowicie, Święty Franciszek Szkole Przemysłowej, Eddington, Pa; Drexmor z domu do pracy chłopców w Filadelfii, a św Emma przemysłowych i rolniczych Kolegium Belmead, Castle Rock, Va, dla chłopców w kolorze.

W okręgu Nowy Jork jest najważniejsze w Ameryce.

Obejmuje ona 38 domów, większość braci, które są zaangażowane w nauczanie parochial nieodpłatne szkoły.

Ponadto prowadzą one do tych Manhattan College, Instytut De La Salle, La Salle Akademii, a Clason Point Military Academy w Nowym Jorku, i akademii i szkół wyższych w innych ważnych miastach.

The New York Katolickiego Protectory, St Philip's Home, a cztery sieroty asylums i przemysłowych szkołach pod ich opieką zawierają populacji 2500 dzieci.

W dzielnicy St Louis zawiera 19 domów, większość braci, które robisz parochial pracy szkoły.

Prowadzą one duże uczelnie w St Louis i Memfis, i ważne akademii i szkół wyższych w Chicago, St Paul, Minneapolis, Duluth, St Joseph i Rzeszów.

Wywierają one również opłaty z Osage Nation Szkoły dla indyjskich chłopców w Gray Horse, Oklahoma.

W dzielnicy San Francisco obejmuje 13 domów, a także w innych dzielnicach, Bracia są w znacznym stopniu zaangażowane w parochial szkoły, ale również prowadzić St Mary's College w Oakland, Sacred Heart College w San Francisco, a Christian Brothers' College w Sacramento, wraz z akademii w Berkeley, Portland, Vancouver, Walla Walla, Saint Vincent i Sierocych Azyl, Marin Co, Kalifornia, który zawiera 500 chłopców.

Łączna liczba uczniów z Braci w Stanach Zjednoczonych jest trzydzieści tysięcy.

94 Ich domy są rozłożone na 33 archdioceses i diecezji.

Nie byłoby to możliwe w taki artykuł jak ten przypominają pamięci wszystkich którzy religijnych, w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat, wyobrażał miejsca w tym rozwój ich instytutu.

Wśród tych, którzy są wezwani do ich nagroda, możemy jednak wspomnieć ujawnienia nazwiska braci Łatwo i Patrick, asystentów na przełożoną generalną.

AKTYWNOŚĆ INTELEKTUALNA

Braci chrześcijańskiej Szkoły są zbyt pochłonięta przez dzieło nauczania do poświęcenia się do pisania książek nie natychmiastowe narzędzie w ich szkołach.

Jednak, za korzystanie z ich uczniów, mają one napisane dużą liczbę prac na wszystkich specjalności w ich studiów.

Takie prace zostały napisane w Francuski, Angielski, Niemiecki, Włoski, Hiszpański flamandzki, Turecki, Annamite, itp. Brothers "traktują podręczniki z następujących tematów: doktryny chrześcijańskiej, czytania, pisania, arytmetyki, geometrii, algebry, trygonometrii, mechaniki, historii, geografii, rolnictwa, fizyka, chemia, fizjologia, zoologia, botanika, geologia, nowożytne języki obce, gramatyki, literatury, filozofii, pedagogiki, metodyki, rysunek, skrót, itp.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Józefa brat Paweł.

Przepisywane przez Douglas J. Potter.

Dedykowane do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Encyklopedii Katolickiej, Tom VIII.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1910.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Annales de l'Institut des Frères des écoles chrétiennes (Paryż, 1883); Essai historique sur la maison mère de l'Institut des Frères des écoles chrétiennes (Paryż, 1905); DUBOIS-BERGERSON, Les Nouvelles écoles à la Lancaster comparées avec l "enseignement des Frères des écoles chrétiennes (Paryż, 1817); La vérité sur l'enseignement mutuel (Paryż, 1821); rendu, L'stowarzyszenie en général, et l'szczególnego stowarzyszenia charytatywne des Frères des écoles chrétiennes (Paryż, 1845) ; D'ARSAC, Les Frères des écoles chrétiennes pendant la Guerre franco-allemande de 1870-1871 (Paryż, 1872); Rapport de l'Académie française sur le prix de Boston, décerné à l'Institut des Frères des écoles chrétiennes (Paryż , 1872); American Quarterly Review Katolickiego (październik, 1879); Sprawozdania powszechnej wystawy Paryż, Wiedeń, Chicago, itp.; CAISSE, l'Institut des Frères des écoles chrétiennes, syn pochodzenia, syn ale et ses œuvres (Montreal , 1883); Chevalier, Les Frères des écoles chrétiennes et l'enseignement primaire (Paryż, 1887); rendu, wrzesień ans de guerre à l'enseignement libre (Paryż, 1887); Katolickiego Świat (sierpień, 1900; września, 1901) ; DES CILLEULS, Histoire de l'enseignement primaire (Paryż, 1908); AZARIAS, edukacyjne Eseje (Chicago, 1896); GOSOOT, krytyka Essai sur l'enseignement primaire en Francja (Paryż, 1905); JUSTINUS, Déposition dans l'enguête sur l'enseignement secondaire (Paryż, 1899); wezwanie, Rapport sur l'enseignement technique dans les écoles catholiques en Francja (Paryż, 1900); autour de l'enseignement congréganiste (Paryż, 1905); VESPEYREN, La lutte scolaire en Belgique (Bruksela, 1906); Biuletyn de l'œuvre de Saint Jean Baptiste de La Salle; Biuletyn des écoles chrétiennes; Biuletyn de l'œuvre de la jeunesse; L'Éducation chrétienne; Biuletyny z różnych absolwentów stowarzyszenia utworzone przez absolwentów Braci "Szkoły; Biuletyny i raporty opublikowane przez uczelnie, normalnych szkół, itp.; Biografie braci Irénée, Salomon, Philippe, Józefa, Scubilion, Exupérien, Auguste-Hubert, Alpert, Léon de Jésus itp.; dyrektoriatu pédagogique a l'użytkowania des écoles chrétiennes (Paryż, 1903); Conduite à l'użytkowania des écoles chrétiennes (Paryż, 1903); Eléments de Pédagogie w praktyce (Paryż, 1901); Traité théorique et pratique de Pédagogie (Namur, 1901); Manuel de Pédagogie à l ' Wykorzystanie des écoles primaires catholiques (Paryż, 1909).


Także, zobaczyć:


Zakony


Franciszkanie


Jezuitów


Benedyktyni


Trappists


Cystersi


Dominikanie


Karmelici


Karmelitów Bosych


Sie Augustynianie


Marist Brothers

Monastycyzm


Zakonnice


Braci


Convent


Ministerstwo


Major Zamówienia


Święcenia kapłańskie

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest