Kanonów Dordt (lub Synodu Dort)

Informacje ogólne

W Kanonów Dordrecht są często łączone z dwóch innych protestanckich Christian dokumentów, Heidelbergu i Katechizmu Wiary Belgijskie Wyznanie Wiary, stanowiącego podstawę wiary dla wielu Kościołów, szczególnie Kościołów Reformatów.

Wśród tych trzech dokumentów, Kanony z Dordrechtu są unikalne w to tylko jeden z trzech konfesji, który został faktycznie złożony przez kościelnych zgromadzeń, Wielka Synodu 1618-1619.

Internal kontrowersje w zreformowanych Kościołów z Holandia który został spowodowanych przez wzrost w Arminian herezja, spowodował Zgromadzenia Synodu.

Kanonów są wyrazem Synodu wyroku w sprawie Pięć punktów z Remonstrance.

To wyjaśnia również fakt, że kanoników są podzielone na pięć rozdziałów, przy zachowaniu prawdy suwerennych predestination, szczególnie obrzędu, łącznie depravity, nieodpartej łaski, wytrwałości i świętych.

Ponieważ Kanonów są odpowiedzi na pięć punktów z Remonstrance one określone jedynie niektórych aspektów prawdy, a nie całego ciała z prawda, podobnie jak dwóch innych wyznań.

Z tego względu również są Kanonów, o których mowa w formuły subskrypcji jako "wyjaśnienie niektórych punktów" z doktryny zawarte w Heidelbergu i Katechizmu Wiary Belgijskie Wyznanie Wiary.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Nie jest dołączony do każdego rozdziału odrzucenie błędów, które odrzuca różnych konkretnych błędów nauczanych przez Arminians, i robi to na podstawie Pisma Świętego, tak aby w Kanonów prawda jest określony negatywnie, jak również pozytywnie.

Kanonów stanowią konsensusu wszystkich kościołów zreformowanych tego dnia.

Dla wszystkich zreformowanych kościołów uczestniczyli w pracach Synodu Dordrecht, a kiedy Kanonów zostały zakończone, zagranicznych delegatów, jak również holenderski delegatów potwierdzone przez nich swoich podpisów.

W służbie Bogu dziękczynienie następnie po zakończeniu kanonów, w którym usługa została ona dzięki pamiętać, że Pan zachował Reformatów Kościoły w środku życia i śmierci, konfliktu i miał zachowane do kościołów prawda że zbawienie jest Pan sam.

Synod Dort

Zaawansowane Informacje

(1618-1619)

Synod Dort międzynarodowych kościół był nazywany przez zgromadzenie ogólne członkowskich z Holandia uregulować niektóre kościelne i spraw doktrynalnych, które zostały niepokojące zreformowanego Kościoła z Holandia.

Składał się z trzydziestu pięciu pasterzy i wiele starsi od holenderski kościoły, pięciu profesorów z teologicznych Holandia, osiemnastu zastępców Generalnego z państw, a dwadzieścia siedem zagranicznych delegatów.

W obliczu problemów, które zostały złożone przez Synod.

Po pierwsze, miał do czynienia z problemem starożytnych Erastianism, kontroli Kościoła przez państwo.

W holenderski kościół został przez Calvinistic spowiedzi.

Calvin Było to przekonanie, że Kościół powinien być niezależny od państwa, podczas gdy współpracujący z nim.

Do 1554 był, że wygrał wojnę w Genewa, ale do czasu Dort, a później, holenderski Kościół miał w jej silny element, w tym takich liderów jak Oldenbarneveldt, Grotius i Coolhaas, który cieszy kontroli państwa nad kościołem.

Tak więc nawet Orański w 1575 wydał nakaz, że consistories miały być mianowani przez lokalnych sędziów, która miała na względzie szerokie poparcie.

Drugim problemem, z którym miał do Dort wrestle był anticonfessional humanizmu, który był bardziej puste niż biblijnych w duchu.

Erasmus i Coornheert były jego bohaterów.

Mimo tych ludzi mieszka również przed posiedzeniem Synodu, ich odrzucenie nauki ludzkiej depravity adulation i wolnej woli została przyjęta przez Arminian strony, po nazwie James Arminius, profesor teologii na Uniwersytecie w Lejdzie.

Istotnym zagadnieniem przed Synodu był stan na wyznanie.

W Arminian strony, mając jednocześnie przyznać, że kościół miał spowiedzi, lubił konfesjonale zamknięcia i starała się mieć wyznanie zrewidowane.

Trzecim problemem, z którym miał do Dort wrestle był jednym z podstawowych doktryny chrześcijańskiej.

Predestination była doktryna najbardziej zaatakowane, zwłaszcza że część znanej jako potępienia przez niego.

W Arminian strona była pomogło jej w ataku przez skrajne stanowiska niektórych jej przeciwników.

Ponadto, w ich Remonstrance z 1610 i potem Arminian stron, których proponują następnie skierował się pod nazwą "Arminianizm," chce powiedzieć, że człowiek jest całkowicie niezdolna do zapisywania się on w posiadaniu dość, że choć natura ludzka została osłabiona przez grzech , Będą nadal jest wolne i stanie odpowiedzieć na łaskę Boga.

Twierdził on, że Bóg ustalona, aby zapisać wszystkich którzy uwierzyli, i odmówił przyjęcia nauczania, że wybory się ku wierze.

Należy stwierdzić, że Chrystus umarł za wszystkich wiernych, nawet jeśli tylko korzystać z jego śmiercią, że łaska nie jest nieuniknione i że wiara może zostać utracone.

Oprócz publicy kwestionowania doktryny predestination, grzechu, łaski, i wytrwałości świętych, Arminianizm wskazała, że zostały one pewności, jak również inne doktryny, grzech pierworodny, usprawiedliwienia przez wiarę, obrzędu, a nawet bóstwa Chrystusa, powołani zostaliście pod znakiem zapytania.

To oni wątpliwość bóstwa Chrystusa nie jest znany fakt historyczny, ale się do powagi i goryczy z kontrowersje.

Dopiero po śmierci Arminius, że w 1609 dryfu w kierunku Bracia polscy, wersja Unitarianizm, stał się zauważalny.

Mianowanie Conrad Vorstius do godz teologii w Leiden opróżniany przez Arminius wzbudził podejrzenia; w 1622 uczynił z jego espousal Bracia polscy publicznych.

W związku z tym wszystkim silną stroną ducha rozwiniętych w całym kraju, który groził podzielone na kościół i na prowincji Holandia.

Arminian liderów dostał rozkaz władz cywilnych, że nie może być zaskarżona doktryny głosili, aw niektórych przypadkach udało się w pulpits zamknięte przed ministrów.

Reformatów klas retaliated, gdy przeciwwskazania Arminianizm, Ortodoksyjny, nie mógł uzyskać większości są czasami oddawali cześć w domach lub stodoły, tylko zostać ukarani przez władze cywilne.

Sytuacja pogorszyła się, dopóki nie pojawił się w 1617 że nie może być wojna domowa.

W dniu 11 listopada tego roku członkowskich Ogólne dekret, że Synod powinien być powołany do rozstrzygania kwestii niepokojące kraju i dostosowania go do pokoju.

Nie było wielu wcześniejszych wzywa do krajowych klas przez Synod, przez Arminianizm kiedy myśli mogą mieć, jeżeli większość państw Ogólne byłoby wybrać delegatów, a przez synody prowincjonalne i władz cywilnych.

Podczas Synodu Dort spotkali się w 1618, Arminianizm oczekiwać, że zostaną uznane za równe i że Synod będzie konferencję w celu omówienia kwestii spornych.

Zamiast tego Synodu wezwana do stawienia się przed Arminianizm do oskarżonych, jak ona, w odpowiednim czasie ich doktryny zostały potępione.

W Kanony z Dordrechtu określone: (1) Bezwarunkowe wyborów i wiara jest darem Boga.

(2) Mimo że śmierć Chrystusa jest wystarczająca, aby obficie expiate grzechy cały świat, jej oszczędzanie skuteczność jest ograniczona do wybranych.

(3,4) Wszystkie są tak uszkodzone przez grzech, że nie mogą one skutkiem ich zbawienia; w suwerenne łaski Boga i regeneruje wzywa je do nowości życia.

(5) Osoby zapisane w ten sposób zachowuje on do końca, więc nie ma pewności zbawienia, nawet gdy wierni są niespokojne przez wiele słabości.

Dort ten sposób zachowane augustianów, biblijnej doktryny grzechu i łaski wobec twierdzenia, że spadł ludzi ma wolną wolę, że człowieka w stanie grzechu nie jest tak tragiczna jak powiedział ortodoksyjnej partii jest, i że wybory to tylko Bóg jest odpowiedzią na decyzję człowieka by sądzić.

Było tak prestiżowych gromadzenie, że służył jako przykład do Westminister Zgromadzeniu, które odbyło się w Wielkiej Brytanii pokolenia później, i to zestaw trakcie którego holenderski kościół się od wieków.

ME Osterhaven


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


MG Hansen, zreformowanej Kościół w Holandia; P. Schaff, wyznanie z Christendom, I, III; J. Hale, Złoty pozostaje bez zmian; PY DeJong, Kryzysowej w zreformowanej Kościoły; L. Boettner, zreformowanej Nauki Predestination, bo Dosker, "Barneveldt, męczennika lub Traitor", 9:289-323 PRR, 438-71, 637-58; W. Cunningham, Historyczny Teologia, II, 371-86; AA Hoekema, "A New Angielski Tłumaczenie na Kanonów Dort, "CTJ 3:133-61.

Zarys

PIERWSZA HEAD doktryny - Bożego Predestination

Artykuły 1-18

Rejections I-IX

Drugiego zarzutu doktryny - o śmierci Chrystusa, i Odkupienia Mężczyźni Tym samym

Artykuły 1-9

Rejections I-VII

TRZECI I CZWARTY głów doktryny - Spośród korupcji Man, jego konwersji do Boga, i sposób jego

Artykuły 1-17

Rejections I-IX

PIĄTA HEAD doktryny - Z wytrwałości świętych

Artykuły 1-15

Rejections I-IX

WNIOSKI


Także, zobaczyć:


Kanonów Dordt - Text

Belgijskie Wyznanie Wiary


Heidelberg Spowiedź

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest