Świętych Młodzianków

Informacje ogólne

W Nowym Testamencie, Holy Innocents były dzieci z Betlejem zabity przez Herod the Great w jego próby zabicia przez Chrystusa dzieci.

Ten epizod w dzieciństwie narracji (Matthew 2) posiada równolegle w związku z faraona masakry Żydów niemowląt płci męskiej w momencie Mojżesz "urodzenia (Exodus 1-2).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Holy Innocents

Informacje Katolicki

Dzieci, o których mowa w St Mateusza 2:16-18:

Herod postrzegania łudził, że był przez mędrców, przekraczającej był wściekły i wysyłanie zabił wszystkich ludzi, dzieci, które były w Betlejem i we wszystkich granicach, od dwóch lat w ramach starej i, w zależności od czasu, który miał pilnie pytali z mędrców.

Wtedy spełniło się to, co zostało wypowiedziane przez Jeremias proroka, mówiąc: Głos w Rama został wysłuchany, lament i wielki smutek, Rachel bewailing jej dzieci, i nie będą pocieszeni, gdyż nie są.

W liturgii Grecki twierdzi, że Herod 14000 zabitych chłopców (ton hagion id chiliadon Nepion), Aramejczycy mówić 64000, wielu średniowiecznych autorów 144000, zgodnie z Apoc., XIV, 3.

Nowoczesne pisarzy znacznie zmniejszyć liczbę, Betlejem, ponieważ był to raczej małe miasto.

Knabenbauer doprowadza go do piętnastu lub dwudziestu (Evang. S. Matt., I, 104), Bisping do dziesięciu lub dwunastu (Evang. S. Matt.) Kellner do około sześciu (Christus i niewodu Apostel, Freiburg, 1908); cf.

"Anzeiger Kath. Geistlichk. Deutschl.", 15 Luty., 1909, str.

32. Ten okrutny czyn Heroda nie jest wymieniona przez żydowskiego historyka Józefa Flawiusza, choć odnosi się spora liczba okrucieństwa popełnione przez króla w ostatnich latach swego panowania.

Liczba tych dzieci była tak mała, aby ta zbrodnia się nieznaczne wśród innych misdeeds Heroda.

Macrobius (Saturn., IV, XIV, et de Augusto jocis ejus) odnosi się, że gdy August dowiedział się, że wśród chłopców na dwa lata i na podstawie własnego syna Heroda również zostały massacred, rzekł: "Lepiej jest być Heroda hog [ous ], Niż jego syn [houios], "alluding do żydowskiego prawa nie jedzenie, a co za tym idzie nie zabijanie, trzody chlewnej.

W średniowieczu dał wiarę do tej historii; Abelard dodaje się go w hymnie na Święto Świętej Innocents:

Reklama żuchwa regis datum generale

gdzie indziej niesklasyfikowana ipsius infans kasa jest caede.

Augustum Ad hoc delatum risum movit,

mitis rex et de immiti digne lusit:

chytry, inquit, jest Herodis esse natum.

prodest liczniejszy taki regis esse porcum.

(Dreves, "Petri Abaelardi Hymnarius Paracletensis", Paryż, 1891, pp. 224, 274).

Ale to "dla niemowląt" wymienione przez Macrobius, Antypater, dorosłego syna Heroda, którzy, na polecenie króla było decapitated umierania za przeciw życiu ojca.

Jest to niemożliwe do określenia dni albo lat od śmierci Świętego Innocents, ponieważ chronologii narodzin Chrystusa i późniejszych wydarzeń biblijnych jest najbardziej niepewna.

Wszyscy wiemy, że niemowlęta zostały ubite w ciągu dwóch lat po objawienie gwiazdy do Mędrców (Belser, w Tybindze "Quartalschrift", 1890, str. 361).

Kościół czcią tych dzieci jako męczenników (Flores martyrum); są pierwsze pąki Kościoła zabity przez mróz prześladowania, lecz umarł nie tylko dla Chrystusa, ale w jego stead (St. sierpnia, "Rozmowa 10us de sanctis" ).

W związku z nimi Apostoł przypomina słowa Proroka Jeremias (XXXI, 15) mówił o lament Racheli.

Na Rama jest grób Racheli, przedstawiciel ancestresses na Izrael.

Tam resztki narodu zebrali się doprowadziło do niewoli.

Jako Rachel, po upadku Jerozolima, z jej grobu płakał za synów Efraima, więc ona teraz weeps ponownie dla mężczyzn dzieci z Betlejem.

W ruiny swego narodu, doprowadził się do Babilonu, jest tylko jeden typ z ruiny, które menaces jej dzieci teraz, kiedy messias ma zostać zamordowany i jest zmuszona do ucieczki z pośród swego ludu, aby uciec z mieczem w apparitor.

W lament Racheli po upadku Jerozolima otrzymuje wybitnych jego zakończenia w oczach upadku swego narodu, ushered przez uboju jej dzieci i banishment z messias.

Łacina w Kościele na Święto Świętej Innocents w terminie obecnie nieznany, nie do końca czwartego i nie później niż do końca piątego wieku.

Jest, ze święta i St Stephen St John, po raz pierwszy znaleziono w Leonine Sakramentarz, pochodzący z około 485.

Do Philocalian Kalendarz 354 jest nieznany.

W Latins go na 28 grudnia, w dniu 29 grudnia Grecy, Syryjczycy i Chaldejczycy na 27 grudnia.

Te terminy nie mają nic wspólnego z porządkiem chronologicznym przypadku; święto jest trzymane w oktawę Bożego Narodzenia, ponieważ Świętego Innocents oddał swoje życie dla noworodków Zbawiciela.

Stephen pierwszego męczennika (męczennika przez woli, miłości i krwi), John, uczniem Love (męczennika przez woli i miłości), i te pierwsze kwiaty na Kościół (przez krew męczenników samodzielnie) towarzyszyć Świętego Dzieciątka Jezus wprowadzając ten świat na Boże Narodzenie.

Jedynie Kościół Rzym porady słowo Innocentes do tych dzieci, łacina w innych krajach są one nazywane po prostu dzieci i święto miał tytuł "Allisio infantium" (Brev. magisterskiej). "Natale infantum", lub "Necatio infantum".

Ormianie go w poniedziałek po drugiej niedzielę po Pięćdziesiątnicy (Ormiański Menology, 11 maja), ponieważ ich zdaniem Świętego Innocents zginęło piętnaście tygodni po narodzinach Chrystusa.

W Roman Brewiarz to święto zostało tylko pół-double (w innych breviaries podwójnego a-moll) aż do czasów Piusa V, którzy, w swojej nowej Brewiarz (1568), podniesione go w podwójne z drugiej klasy o oktawę (G. Schober, "wyjaśniać. Rit. Brev. ROM.", 1891, str. 38).

On też przedstawił dwa hymny "Salvete Flores martyrum" i "Inspekcja tyrannus anxius", które są fragmenty Objawienia Pańskiego w hymnie Prudentius.

Przed Piusa V Kościoła Rzym śpiewali hymny na Boże Narodzenie na Święto Świętej Innocents.

Prawidłowe wstęp do Gelasian Sakramentarz do tego święta ma jeszcze znaleźć w ambrozjański Mszał.

Posiadamy długiego hymn na cześć Świętego Innocents z długopis z Czcigodni BEDA CZCIGODNY, "Hymnum canentes martyrum" (Dreves, "Analecta hymnica") i sekwencji złożony przez Notker, "Laus tibi Jezu Chryste", ale w większości Kościołów Masa wykorzystane "Clesa pueri concrepant melodia" (Kehrein, "Sequenzen", 1873, str. 348).

W Betlejem święto jest Dzień Świętego obowiązku.

W liturgiczne koloru rzymskiego Kościoła jest fioletowy, nie czerwona, ponieważ te dzieci były męczeńską w czasie, kiedy nie mógł osiągnąć beatific widzenia.

Ale współczucie, jak to było, na płacz matek z Betlejem, Kościół pomija zarówno na Mszy Gloria i Alleluja; tego zwyczaju, jednak był nieznany w Kościołów Francja i Niemcy.

Na dzień oktawy, a także gdy święto wypada w niedzielę, Roman Liturgia, zakłada czerwony kolor, Gloria i Alleluja.

W Anglii było święto zwane "Świętych Młodzianków Męczenników".

Rzymska z dnia 28 grudnia Station znajduje się w St Paul's zewnątrz murów, ponieważ uwierzyła, że Kościół jest do posiadania kilku organów Świętego Innocents.

Część tych relikwii została przeniesiona przez Sykstus V do Santa Maria Maggiore (święto na 5 maja, jest to semi-double).

Kościół św Justina na Padwa, katedrach Lizbona i Mediolan, a także zachowania innych kościołach organy, które twierdzi, że niektóre z tych Świętego Innocents.

W wielu kościołach w Anglii, Niemcy, Francja i na święto św Mikołaja (6 grudnia) chłopca-biskupa został wybrany, którzy officiated na święto św Mikołaja i Świętego Innocents.

On ubrana w mitre i innych papieskich insygnia, śpiewaliśmy na gromadzenie, głosił, i dał błogosławieństwo.

On siedział w przewodniczy biskup, natomiast chór-chłopcy śpiewali w stalle z kanonów.

One skierowane na chór na te dwa dni i ich uroczystej procesji miał (Schmidt, "Thesaurus jur eccl.", III, 67 sqq.; Kirchenlex., IV, 1400; PL, CXLVII, 135).

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Fryderyka G. Holweck.

Przepisywane przez Roberta B. Olson.

Oferowane do Boga Wszechmogącego, dla ochrony dzieci w łonie matki i konwersji ludzi którzy wspierają, do głosowania i przeprowadzenie aborcji.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom VII.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 czerwca 1910.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

HELMLING W Kirchenlex., XII, 369-71; NILLES, Kal.

człowiek.

obydwaj eccl.

(Innsbruck, 1897); TONDINI, Calendrier de la Nation armenienne (Rzym, 1906); HAMPSON, Kalendarium medii aevi (Londyn, 1857); HOEYNCK, Augsburger Liturgie (Augsburg, 1889); rock, Church of Our Fathers (Londyn, 1905 ).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest