Book of Kells

Informacje ogólne

W dużych Irlandzki Iluminacja książki z czterech Ewangelii znany jako Book of Kells jest jednym z najbardziej znanych ze wszystkich średniowiecznych książek.

Teraz w Bibliotece Trinity College, Dublin, było prawdopodobnie rozpoczęte przez mnichów w klasztorze na wyspie Iona i zakończone w Irlandzki klasztoru Kells kiedyś między połowie 8. i na początku 9-ty wieku.

Ewangelie są zapisywane na grubą vellum i bogato oświetlone z bogatą ornamentyką cechą Celtic sztuki tego okresu.

W uzupełnieniu do pełnego 31-stronicowy ilustracje, dane liczbowe dziwaczny i szczelnie interlaced zespołów, węzłów, spiral i nadzwyczajnych intricacy i zagęszczenie występuje w całej książce.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Tania Bayard

Bibliografia


Alton, EH, Meyer, Peter, The Book of Kells, 3 vols.

(1950-51); Henry, Francoise, The Book of Kells (1974).

Book of Kells

Informacje Katolicki

W Irlandzki rękopis zawierający cztery Ewangelie, fragment nazwy Hebrajski, a Eusebian kanonów, znany również jako "Księga gołąb", prawdopodobnie dlatego, że został napisany w klasztorze Iona do uczcić świętego.

Jest prawdopodobne, że do tej książce, że wejście w "Annals of Ulster" w roku 1006 odnosi, stwierdzająca, że w tym roku "Ewangelii gołąb" został skradziony.

Zgodnie z tradycją, książka jest reliktem z czasów gołąb (zm. 597), a nawet w pracy jego rąk, lecz na palæographic podstawy i sądząc z charakteru ornamentacji, tej tradycji nie może być trwałe, a datą w skład książki trudno być wprowadzane wcześniej niż na koniec siódmego lub na początku ósmego wieku.

Musi to być książki, które wing, Geraldus Cambrensis, widząc w Kildare w ostatnim kwartale dwunastego wieku, a które opisano w warunkach pomyślna (Topogr. Hibern., II, XXXVIII).

My obok przesłuchać go w katedrze Kells (Irlandzki Cenannus) w Meath, podstawą gołąb, gdzie pozostał przez długi czas, aż do roku 1541.

W XVII w. Arcybiskup Ussher przedstawiła go do Trinity College, Dublin, gdzie jest ona najbardziej cenne rękopis (AI 6) w bibliotece kolegium i zdecydowanie najpiękniejsze relikt Irlandzki sztuki, które zostały zachowane.

W niej znajduje się co różnych wzorów typowych Irlandzki sztuki w najlepszym wydaniu.

Kilka małych porcjach na początku i na końcu rękopisu zostały utracone, ale inaczej jest w bardzo dobrym stanie zachowania.

To był najwyraźniej w lewo niedokończone, ponieważ niektóre z ozdób pozostają jedynie w zarysie.

Jest napisany w części czarny, czerwony, żółty lub fioletowy atrament, a nie został on myśli, że w rękach dwóch pisarzy, z którymi nie jest nam znane z nazwy, są dostrzegalne w formie pisemnej i oświetlenia rękopisu.

Najbardziej charakterystyczne ozdoby z Book of Kells, jak innych oświetlone Irlandzki rękopisy z okresu, są ściśle zwinięty spiral połączonych ze sobą poprzez szereg krzywych i kończące w tak zwanych "trąbka wzoru".

Niemal równie charakterystyczne są zoomorphic interlacements, kolorowe reprezentacji fanciful ludźmi, lub ludzi, zwierząt, ptaków, koni, psów i groteski, Gargoyle podobne postaci ludzkich, skręcane i podłączona razem w skomplikowanej szczegółowo.

Inne często występujące są wzory geometryczne system tkania z wstążkami plecione i wiązane, a prostsze zdobnictwa za pomocą czerwonych kropkowane linie.

Wszechstronność i pomysłowe geniusz z ilustrator przewyższa wszystkie przekonania.

Linie różnią się między sobą i zbiegają w niekończących spadkowego, oraz najbardziej skomplikowane dane, w obfitości i obfitych z różnych zdumiewających ozdoba, są połączone w jeden bęben i harmonijnego projektowania.

Pomimo zakres prac i ich tysiące wykwintne inicjały i terminali, nie ma jednego wzorca lub kombinacji, które można uznać za kopię innego.

Artysta pokazuje wspaniałą techniką w projektowaniu i łączenie różnych godła, krzyża, winorośli, Smok, ryby, i węża.

Rysunek jest doskonałość.

To zostało zbadane zgodnie z potężnym lupa do godziny i stwierdziliśmy, by być, nawet w najbardziej skomplikowanych i liczby minut, bez jednego fałszywego lub nieregularnych linii.

Niektóre z najbardziej nowoczesnych accomplished draughtsmen próbowano skopiować jego opracowanie wzorów, ale takie jest z delikatnością wykonania, że musiał porzucić zadanie jako beznadziejny.

W przestrzeń jednego cala kwadratowego liczone były nie mniejsze niż 158 interlacings białych taśm z czarną po obu stronach granicy.

Z drugiej strony, zdjęcia z osobistości wyznaczonych są słabymi i prymitywne ale i wykazują ograniczoną wiedzę na temat człowieka i jego postać względnych proporcji.

Nie można opisać słowami piękna i ekstremalnych świetności bogato barwione początkowe litery, które są bardziej profuse w "Book of Kells" niż w jakimkolwiek innym rękopis.

Jedyną rzeczą, do której mogą one być porównywane jest łóżko wielu kolorowych crocuses i tulipanów lub bardzo najlepszych witraż, które w równym piękno koloru i rywalem w ozdoba z delikatnością i rysunku.

Artysta posiadał wspaniałą znajomość proporcji kolor i jego dystrybucji materiałów - Sienna, fioletowy, liliowy, czerwony, różowy, zielony, żółty, najczęściej używane kolory - i udało mu się cieniowania i tinting z listy z skonsumowania dobrego smaku i umiejętności.

Zadziwiające jest, że nie ma śladów używania srebra lub złota na vellum.

Czasami kolory są zawarte w grubych warstw aby uzyskać wygląd emalia, są tu i tam, jasne i miękkie lustrous jak i kiedy położyć na świeżym więcej niż tysiąc dwieście lata temu.

Nawet najlepsze i kolorowe reprodukcje fotograficzne, ale daje słaby pomysł piękno oryginału.

Szczególnie godne ogłoszenia jest oświetlone serii figurek, łącznie z przedstawieniem obrazowym przedstawieniem Ewangeliści i ich symbole, Matka Boska i dziecka Bożego, pokusy Jezusa i pochwycili Jezusa przez Żydów.

Te zdjęcia osiągnąć kulminację w punkcie, co jest pod pewnymi względami, najbardziej wspaniałe wykonanie przykład, że świat nigdy nie produkowane, a mianowicie pełnej strony monogram XPI który występuje w tekście Ewangelii św Mateusza.

Nic dziwnego, że przez długi czas wierzył, że "Book of Kells" może zostały napisane wyłącznie przez aniołów.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Josepha Dunna.

Przepisywane przez Pawła Knutsen.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom VIII.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1910.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Illuminated Manuscripts

Informacje Katolicki

I. POCHODZENIE

A duża liczba rękopisów pokryte są malowanymi ornamentami, które mogą być prezentowane w ramach różnych form:

inicjały rozdziały lub akapity, po prostu bardzo zdobią czasem, czasami az drugiej strony z wielką profusion z interlacings, liści i kwiatów, są one rozwijane wzdłuż całej długości strony i są czasami przedstawiani w ramach osoby lub sceny z życia codziennego; obrazy na margines, w którym niektóre sceny są przeniesione kilka stron; granicach całego tekstu (przeplatanie kolumnad itp.), najbardziej zadziwiające jest to, że np. w evangelistic kanonów średniowieczu; pełną stronę obrazy (lub, jak obejmuje tylko część strony), ale stanowiących rzeczywiste obrazy, freski podobne do zdjęcia lub sztalugowe; te są głównie znaleźć w bardzo starożytnych lub bardzo niedawno rękopisy (XIV i XV w.);

Wreszcie, istnieją w zwojach pergaminu w całości pokryte malowidłami (Roll z Josue w Watykanie; Exultet Roll S. Włochy; patrz poniżej).

Wszystkie te ozdoby są nazywane "eluminures", iluminacje, miniatury, świat używany od końca XVI wieku.

Na pierwszy "miniator" został oskarżony o śledzenie na czerwono minium Tytuły i inicjały.

Pomimo ograniczeń, sztuka oświetlenie jest jednym z najbardziej uroczych kiedykolwiek wynaleziono; exacts tych samych kwalifikacji i produkowane niemal tak potężne efekty, jak malarstwo, a nawet wzywa do delikatności dotyku wszystkie swoje własne.

A mając na uwadze, że większość z tych obrazów w średniowieczu mają zginęła, te małe dzieła stanowią niemal nieprzerwanej serii, które dają nam jasny pomysł z głównych szkół malarstwa każdej epoki i każdego regionu.

Wreszcie, w historii sztuki na rolę w oświetlone rękopisów był znaczny, przez swoje prace w leczeniu sceny z historii świętej rękopis malarzy inspirowane innych artystów, malarzy, rzeźbiarzy, złotników, kości słoniowej pracowników, itd.; jest zwłaszcza w miniaturowych, że ebb przepływu i stylów artystycznych w średniowieczu może być wykryty.

W Orient należy dążyć do pochodzenia tej sztuki, jak również rękopisy.

Najstarszych przykładów znajdują się na egipskie papirusy, gdzie w środku teksty, a nie oddzielone od niej, są portrety malowane, najczęściej w profilu, w zależności od metody egipskich.

Po wyciągnąć zarys w kolorze czarnym w artysty wypełnione rysunek w kolorach.

Sztuka wydaje się być również uprawiana przez artystów Grecki Aleksandria.

Papirus zawierający wiersze z Tymoteusz (IV wieku pne) znaleziono na Abousir, ma długą-legged ptaków w treści tekstu jako znaku podziału.

Fragment z romansu na papirusie (Paryż, Bib. Nat., Supp. Gr.. 1294; pierwszy wne) wyświetla tekst łamane przez grupy miniatury: mężczyzn i kobiet w modrawego-szare lub różowe kostiumy stanąć w zwolnieniem z tła z papirusu.

Łacina pisarzy pokazują nam, że został wprowadzony w miniaturowych Rzym już w pierwszym wieku pne (Pliniusz, "Hist. Nat.", XXV, 8).

Martial (XIV, 1865) wymienia portret malowany Virgil rękopis na pergaminie, a zebrane Warron siedemset takich świetnych portretów mężczyzn.

(Portrety Ewangeliści w średniowiecznych rękopisów wynik z tej tradycji.) Żaden z tych dzieł i pozostaje tylko ślady iluminacje starożytności znajdują się w następujących rękopisów w czwartym i piątym wieku:

"Virgil" Watykan (łac. 3225), napisana przez jednego strony, ma pięćdziesiąt figurek, które wydają się pracować co najmniej trzech różnych malarzy.

Są to małe zdjęcia graniczy z kolorowych pasm (sześć z nich wypełnić całe strony); niektóre z nich, szczególnie w "Georgics", reprezentuje kraj krajobrazów świeżości, która jest godna tego tekstu one ilustrować.

W tle budynki i świątynie przypomina obrazy na Pompeje; "ILIADY" Mediolan (podobne Technika);

Biblia z Quedlinburg (Berlin), zawierające najstarszych chrześcijańskich figurek znane;

"Kalendarz" Philocalus, w składzie: 354, oryginał, które nabyte przez Peiresc, zniknęła, ale kopie w Bruksela, Wiedeń i Barberini Biblioteka dowody na pracę o czystości dokładnie antycznych; najbardziej ciekawa część stanowi ilustrowany kalendarzowego, w którym każdego miesiąca jest symbolizowane przez sceny z życia kraju, jest to gatunek ilustracją antycznego pochodzenia, który powtarza się bardzo często w miniaturach w średniowieczu.

II. WSCHODNIA MINIATURES

Egipt

Tradycja miniatur na papirus został zachowany aż do ery chrześcijańskiej.

Na papirusie Berlin (Muzeum Cesarza Fryderyka) znajdujemy obraz Chrystusa uzdrawiających demoniac.

W kolekcji znajdują się Goleniscev szesnaście liście powszechnego Koptyjski kronikę na papirus, datowany 392 i zdobione miniatury w bardzo barbarzyńskiego stylu, przeznaczone jako ilustracje w tekście.

W margines postrzegane są kolejno miesiące (koronowany kobiety z kwiatami), w prowincji Azja (warowne bramy), proroków, królów Rzym, Lydia, Macedonii, cesarzy rzymskich, a może Patriarcha Tehophilus składu na zniszczenie tego Serapeum.

Autor był native mnich i kompletny obcy Greckiej do sztuki.

Syria i Mezopotamii

Istnienie Perski rękopisów na pergaminie bogaty w miniatury, zostanie udowodnione przez aluzje św Augustyna (Adv. Faustum, XIII, 6, 18).

Już w piątym wieku szkoły miniaturists zostały utworzone w chrześcijańskich zakonach z Syria i Mezopotamii, które przystąpiły niektóre z ich inspiracji sztuki Grecki (dane nanoszone), ale opierała się głównie na ozdobnych tradycji starożytnego Orientu.

W arcydzieło tej szkoły jest Syryjski Evangeliary napisany w 586 na klasztor Zagba (Mezopotamii) przez mnicha Rabula (od XV w. w Laurentian Library, Florencja).

W miniatury są realne zdjęcia z dekoracyjne ramy utworzonej z zigzags, krzywe, rainbows, itp. Ewangelii kanonów są ustawiane w krużganki ozdobione kwiatami i ptakami.

Ze sceny ukrzyżowania Jezusa jest traktowane z bogactwem szczegółów, które jest bardzo rzadkie w tym okresie.

Prace z Syro-mesopotamian szkoły wydają się mieć chybił w rozumieniu Greckiej dane (dane napływające w draperii), które zachowały tradycję.

Na Syryjski evangeliary w Muzeum Borgian (Syr rękopisy., 14, f, k) ludzi i zwierząt są pomalowane w kolory i są odrealnione graniczy z czarnymi liniami, które nadają się do iluminacji wygląd cloisonné emalie.

Praca, która jest datą 1546, wydaje się być inspirowane przez starszego modelu.

Armenia

W Szkole Ormiański świetlnej również należy do Syria.

Jest reprezentowany przez evangeliary z Etschmiadzin (dziesiątego wieku), miniatury, które pochodzą z szóstego wieku modelu; evangeliary królowej Mlke (Wenecja, klasztor w Mechitarists, datowany 902), a evangeliary w Tybindze, z dnia 1113.

We wszystkich tych utworów w ramach bogactwa i hieratycznym charakterem ludzkiej twarzy jest odnotowania.

Art. muzułmańskich

Wszystkie powyższe cechy do skrajności przeprowadzane są w szkołach muzułmańskich miniatur (Arabski, Turecki, Perski i rękopisów); najstarszych Data dopiero od trzynastego wieku.

Wraz z kopiami Koran, admirably oświetlone z czysto geometryczne dane promieniujących symetrycznie wokół centralnego motywu podobnego projektu na dywan, tam znajduje się zwłaszcza w Persji, owocnej szkoły malarzy, które nie bać się ukazywać w ludzkiej twarzy.

Nic nie jest bardziej zróżnicowana niż malownicze sceny przeznaczonych do ilustrowania książek z kroniki, legendy, itp. Oprócz fantastyczne sceny ( "Apocalypse of Mohomet", Paryż, Bib. Nat., Supp. Turk., 190) znajdują się współczesne reprodukcje sceny z prawdziwego życia, który przewiezie nas do ulicach Bagdad w trzynastym wieku lub zezwolić nam się armii lub przyczepie kempingowej w marcu ( "Maqâmât" Haririego, Bib. Nat. Paris, supp. Arabskie., 1618).

Wschodniej artystów, zarówno chrześcijańskich lub muzułmańskich, często przedstawiają ich tematy na tło złota; Perski rękopisów, jednak znajdują się w krajobraz tła prób, z których kilka zdradzi jeden Chiński wpływ.

III. Bizantyjski MINIATURES

Historia miniatur bizantyjskiej jest jeszcze zostać napisany, jest obecnie niemożliwa do określenia jego pochodzenia lub do zbadania jego rozwoju.

Wydaje się coraz bardziej oczywiste, że sztuki bizantyjskiej, będąc daleko od pierwotnego stanu, jest nie więcej niż długotrwałego przeżycia Greckiej-orientalne sztuki czwartego do szóstego stulecia.

W Grecki mnichów za oświetlania rękopisy nigdy nie przestał kopię modeli, po mody i okupacji w czasie tych modeli czasami różni się stąd sztuki bizantyjskiej przeszedł rozwoju bardziej widoczne niż realna.

W obecnych warunkach, bez poszukiwania w celu ustalenia, szkoły, musimy być do treści podać główne grupy rękopisów.

Piąty i szósty rok

Niektóre z biblijnych rękopisów w złote litery na pergaminie purpurowy słusznie zostały porównane ze sobą, a mianowicie.

genezy Imperial Biblioteka Wiedeń, ewangeliarz z Rossano, a fragment Ewangelii św Mateusza odkrył w Sinope (od 1900 w Bib. Nat., Paryż).

W tych trzech rękopisów obraz ma charakter anecdotic; jest on przeznaczony do zilustrowania tekstu, a czasem dwa okresy scena jest reprezentowana w hotelu.

Zarówno evangelaries wykazują brodata twarz Chrystusa, majestatyczne i surowe, co już sugeruje "Pantocrator" Kościół żeliwiaków.

Od tego samego okresu terminie dwóch dzieł, które wydają się być w transkrypcji na pergaminie z oryginalnego na papirusie jeden jest spisu Josue w Bibliotece Watykańskiej, który wyświetla serię figurek, jedenaście stoczni długo, odnoszących się do historii Josue; innych jest rękopis z podróży Kosmy Indicopleustes (Watykan), mnich Synaj, w tym, wraz z symbolicznych różnych części w świat, są liczne sceny i postacie biblijne, namalowane naprzeciw tekst, z rękopis jako tło.

Bardzo różne jest ilustracją medycznych, takich jak rękopisy "Dioscorides" Wiedeń, wykonany około roku 500, Juliana, córka Placidia.

Heron znajdują się prawdziwe zdjęcia skopiowane z antycznych oryginałów (portrety lekarzy i Juliana).

Jedenasta do ósmego wieku

W obrazoburcze kryzysu było śmiertelne dla oświetlenia i rękopisy były malowane albo zniszczone lub zniszczone.

Podjęto próbę zastąpić religijnych Reprezentacje czysto ozdobnych sztuki.

Prawdopodobnie należy do tej szkoły jeden evangeliary Paryża (Bib. Nat., Gr.. 63), w którym motywów dekoracji są zapożyczone z fauny i flory.

Triumf obrazów w jedenastym wieku był również triumf religijnego malarstwa miniaturowego, który wraz z kaligrafii przeszedł wielki rozwój w Szukaj w Studion.

Jednym z książki ilustrowane przez preferencji przez mnichów był Psalter, którego obrazy składać się z dwóch elementów: sceny z historii Dawida, i symboliczne aluzje do życia Chrystusa zawartych w Psalmy.

Nie są rozróżniane (1) w arystokratycznej psalter, reprezentowana przez Psalter Paryża (gr. 139); miniatur rozszerzyć na całą stronę w bogatych granicy, i wydaje się być reprodukcja od starożytnego oryginału trzeci - IV wieku, kilka zdjęć, takich jak David zmierzającym do jego stada, mają dość Pompeian świeżości.

Antique wpływ ma miejsce przez dużą liczbę allegories uosobieniem i nanoszone w Grecji kostiumy; (2) zakonnej i teologicznej psalter miniatur, w których umieszczone na marginesie następujące tekst krok po kroku.

W Chloudov Psalter z Moskwa (IX w.). Z tych Vatopedi (dziesiąta centów.) Watykan (Barberini Biblioteka: data 1059), itp. są głównym okazów z tej klasy.

Niektóre z figurek Chloudov Psalter stanowią epizody z obrazoburcze konfliktu.

Innym często rękopis zilustrowane w tym okresie był "Menologion", który czasem oprócz kalendarza liturgicznego, a skrót z życia świętych na każdy dzień.

Najbardziej obchodzony jest w Watykanie, dekorowane na Bazylego II (976-1025) przez siedem artystów, którzy w lewo ich nazwy dołączany do każdego miniaturowych.

Ogromna różnorodność kolorów zwolniony dość skrajne monotonią inspiracji; wszędzie znajdują się na tej samej architektury tła, te same cierpienia w sercu te same krajobrazy.

Piękne rękopisu "Homilie" Grzegorz z Nazienzus (Paryż, Bib. Nat., Gr.. 510: koniec XIX wieku) został złożony do Bazylego II, ale niestety jest uszkodzony, ale przedstawia niezwykły cykl najbardziej zróżnicowana zdjęcia (portrety Święty Grzegorz z Nazienzus i Basil I; sesjach Rady, sceny biblijne, itp.).

Ten okres był zdecydowanie złotego wieku bizantyjski oświetlenia.

Rękopisy, nawet te, których brak zdjęcia, mieć co najmniej zdobią początkowe litery, które we wcześniejszych przykładów jest bardzo proste, ale w biegiem czasu stał otoczony z liści, w środku którego zwierzęta lub małej liczby disported.

(Te inicjały, jednak nigdy nie osiągnie takie same wymiary jak w zachodnich rękopisy.).

XII wieku

Górnolotne tradycji bizantyjskiej malarstwa miniaturowego zostały podtrzymane, aż do upadku Konstantynopola w 1204.

Grupa z Octateuch (Smyrna, Athos, Watykan i bibliotek Seraglio) wydaje się mieć to samo pochodzenie.

Artyści były głównie związane z ilustrujące tekst, po niej krok po kroku; niektóre sceny są teraz i malownicze, ale wydaje się inspiracją pochodzi od dawnych modeli (np. spisu Josue).

Wzór na Seraglio został złożony do księcia Izaaka, niektóre Alexia I Comnenus.

A rękopis, którego obraz wykonywane wielki wpływ na to, że sztuki bizantyjskiej z "Homilie na Virgin", przez Jamesa, mnich z Coxynobaphos (Vatical 1162, Paryż, 1208).

Inicjały są godne uwagi na bogactwo, i obrazy rozwijać wszystkie wydarzenia z życia Matki Boskiej, aż do narodzin Chrystusa (por. mozaiki w soboty w Kahrié-Djami w Konstantynopolu).

Trzynasta z XV w.

W pracowniach miniaturowych obrazów na długo odczuwalne skutki katastrofy z 1204, i po trzynastym wieku mnisi przestał oświetlenia luksusowo rękopisów liturgicznych.

Jednym z najbardziej charakterystycznych rękopisów z tego okresu to "Kronika" Skylitzes (Madryt, Biblioteka Narodowa, XIII w.).

Kolory są jasne pod względem tonu i bardzo świeże, ale bez artysty starożytnego modelu przed nim w lewo i do jego zasobów własnych, wykonany prawdziwymi-bons hommes, które jednak urok przez vivacity ich ruchy i postawy ich malownicze.

W starożytności jednak naśladowania nie był opuszczony, jak wynika z portretów Dosiades i Theocritus (Cod. Paryż, Gr.. 28 - 32) składa się w XIV w., ale prawdopodobnie skopiowane z Alexandrian oryginały trzeciego i czwartego wieku.

wreszcie uwagę jest powołany do niektórych czternastego wieku, rękopisy Zachodniej lub nawet Włoski inspiracji (Cod. Paryż, Gr.. 135; datą 1362; na ten rękopis, napisany przez pisarz John V Cantacuzenus jest Gocki potwór, rycerz z tarczą ozdobioną fleur-de-lis, itp.).

W krajach słowiańskich, oświetlone rękopisy z Bułgarski, Rosyjski Serbski lub klasztorów należących do szkoły bizantyjskiej, ale także bezpośredni wpływ na Wschód, zwłaszcza przez Syria.

Rosyjski Niektóre rękopisy były oświetlone w XVI wieku (np. Book of the Tsars, 1535-53).

Skandynawskie wpływy pojawiają się w Rosyjski rękopisy (potwory i interlacings inicjałów) oraz jedną z najbardziej niezwykłych zabytków słowiańskich malarstwa miniaturowego jest SERVIAN Psalter w Monachium, w którym obrazy są wykonywane przez impresja artysty, którzy używa kontrastujące kolory zamiast pióra wzorów.

IV. WESTERN MINIATURES

Ewolucja malarstwa miniaturowego w Zachód był zupełnie inny, imitacje dawnych modeli nigdy nie był tak kompletne jak w Orient, jak i we wszystkich innych dziedzin sztuki, przyszedł czas, kiedy illuminator rękopisów opuszczonych tradycji i próbował skopiować charakter.

W Zachód nawet więcej niż w Orient, możliwe jest następujące prawdziwego rozwoju oświetlone książek.

Szóstej do ósmej w.

Do karolińska epoki jedynego oryginalnego oświetlenia szkole ma być poszukiwane w Irlandzki klasztorów, lub te opierają się na kontynent przez Irlandzki mnichów.

Prace z Irlandzki szkoły charakteryzują się wspaniałym poczuciem dekoracyjne, daleki od naturalizmu.

Nic nie jest bardziej płynne niż duże inicjały utworzone przez ozdobioną wstążkami interlacings, pośród których są czasami głów ludzkich lub zwierząt.

Niektóre granicach ozdobione spiral, Podniosłem się z pracą, i interlacings przypomnieć, by ich wyświetlania ozdobne, stron z Korans oświetlone.

Rzeczywiście istnieją w Irlandzki sztuki elementy, które są francamente Wschodnią i geometryczne symetryczne i aspekt ludzkiej postaci, w Irlandzki rękopisów można porównać do tego, co znajdujemy w niektórych Koptyjski pomniki, budynki lub Bas-reliefy.

W Irlandia jak w Orient, ozdoby starożytnych niewiele miejsca; liści jest całkowicie nieobecny z tej dekoracji, która składa się niemal wyłącznie z elementów geometrycznych.

W pokrewieństwa z tych motywów, które stwierdzono na barbarzyńskie klejnoty lub kamienne rzeźby Irlandia jest oczywiste.

Wśród najbardziej obchodzi dzieła tej szkoły mogą być przywołane w treści dokumentu: "Book of Kells" (Trinity College, Dublin), transkrypcji, które jest przypisane do St gołąb, ale który w rzeczywistości należy do siódmego wieku, "z Evangeliarum Durham ", należących do diecezji Lindisfarne (British Museum, bawełny rękopisy, Nero D. IV), skopiowane na cześć św Cuthbert przez biskupa Eadfrith (698-721), związani przez biskupa Æthilwald i ozdobione drogimi kamieniami przez mnich Billfrith, jest również wielką wartość.

Chociaż skopiowane w Angielski klasztor posiada wszystkie cechy Irlandzki sztuki; duże inicjały ozdobione interlacings i bez liści, przewaga proste kolory (fioletowy, zielony, żółty, czerwony) braku złota i srebra, portrety ewangelistów podobne do tych rękopisów w bizantyjskiej.

Począwszy od szóstego wieku sztuka oświetlenia został przez Irlandzki mnisi, nie tylko do Anglii, ale także na kontynent, gdzie klasztory w Luxeuil, Würzburg, St Gall, i Bobbio Irlandzki stał centrów sztuki.

W okazów tej ekspansji może być przywołane w treści dokumentu: "ewangeliarz św Willibrord" (zm. 730), Apostoł z Fryzowie (Cod. Paryż, supp. Lat. 693), którego inicjały przypominają te z rękopisu Durham ; "Evangeliarum z Maeseyck" (Belgia) ósmym wieku; rękopis Biblii nazywane Kodeksu Bigotianus (Cod. Paryżu; Lat. 281 i 298), prace z opactwa Fécamp, ósmego wieku; tzw St Cainim rękopis (obecnie z franciszkanami z Dublin, ale pochodzących z Włochy), w rzeczywistości dziesiątym i jedenastym wieku.

Kilka rękopisów św Galla zawierają miniatury z tej szkoły, ale pokazano obcością.

W pozostałej części Europa, wśród Wizygotów, Franków i Burgundowie, nie było szkoły kaligrafii podobne do tych z Irlandia, bardziej wyraźne ślady starożytnej sztuki (brak interlacings, które zostały zastąpione przez girlandy, Sturdy liści, itp. ).

Jako przykład mogą być wymienione w początkowej Burgundii papirusy z Genewa, szóstego wieku (Homilie św Awitus).

A obchodzi Biblii, ozdoby, które pozostaje problem, należy uznać za siebie.

To jest słynny rękopis St Gatien w Tours, skradzionych przez Książka o 1846, i wrócił do Bibliotheque Nationale w Paryżu w 1888 roku, po wyobrażał w Ashburnham kolekcji.

Tę Pentateuch, napisane w siódmym wieku uncials, zdobi duży całej strony miniatur w ramce w kolorze czerwonym i zespoły prezentujące szereg scen ustawionych na różnych marginesów, ale bez symetrii.

Co to jest uderzająca o rękopis jest jego celem jest picturesqueness i ruch, i Wschodnią w całości charakter projektu, a zwłaszcza w kostiumach z osobistości (kobiety noszą na wysokości głowy, strój i welon z BAS-reliefy z Palmyra) i z architektury tła (bulwiasta żeliwiaków zmianę z pedimented budynków).

Układ z niektórych scen przypomina czternastego wieku Perski rękopisy.

W tym przypadku mamy do czynienia może z reprodukcji cykl miniatur pomysł na Wschodzie w celu zilustrowania Wulgaty św Jerome.

Dziewiątym i dziesiątym wieku

W okresie karolińska została jako decydujące dla oświetlenia rękopisy, jak w przypadku innych dziedzin sztuki.

Dzięki z inicjatywy Karola i jego starsi asystenci, Alkuin, Theodulfus itp., szkół malarstwa miniaturowego zostały utworzone w głównych klasztorach w imperium, i nasze biblioteki posiadają dużą liczbę swoich utworów.

Elementy tej sztuki komponowania, które były najbardziej zróżnicowana; wpływem Irlandzki i Anglo-Saxon iluminacji jest niepodważalne, i był on ze względu na stronniczość dla dużych inicjałów, które aż do XV wieku były jedną z ulubionych ozdób Zachodniej rękopisy.

Sztuka karolińska nie była wyłącznie Irlandzki, w rękopisów z tego okresu można znaleźć ślady starożytnej sztuki orientalnej i wpływy (evangeliary kanonów, symbolical motywów, takich jak fontanna życia, itp.).

Z pomocą tych rękopisów ikonograficznych cały cykl może zostać utworzona, encyklopedycznej w postać, w której ramię w ramię z historii religijnych występują dane z profanum nauk (sztuk wyzwolonych, kalendarze, zodiacs, cnót i wad, itp.).

Ornamentacji jest bardziej luksusowy, kolory są bardziej energiczne i postanowił w tonie, srebro i złoto nie oszczędził i nie jest nawet powrót do złota w rękopisy listów na terenie purpurowy.

Wiele z tych bibles, Psalters, lub Evangeliaries składzie były dla władców, których portrety zostały przedstawione na pierwszej stronie we wszystkich swoich królewskiej odzieży, są często otoczone przez alegorycznego liczby pożyczonych od starożytności.

Oprócz tych obrazów całej strony znajdujemy przede wszystkim w tych rękopisów piękne inicjały nadzwyczajne odmiany; Irlandzki interlacings samodzielnie lub w połączeniu z antykami liści, czysto zoomorphic inicjały, itp. Głównym rękopisów z tego okresu są: Evangeliary z Godescalc, dla Charlemagne , 781-83 (Paryż), tekst w złote litery na ziemi purpurowy z dekoracyjne ramy, które jest różne na każdej stronie; bibles z Theodulf, biskupa Orleanu (Paryż, Le Puy); Evangeliary w Charlemagne (Wiedeń); bibles z Alkuin (Zurych, Bamberg, Vallicella, wycieczki); bibles z Charles the Bald (Paryż); Sakramentarz z Drogo (Paryż); Sakramentarz z Gellone (Paryż), tworzą inicjały jednoznacznie z ryb lub ptaków; Evangeliary z Lothaire (Paryż); Biblii św Martial w Limoges (Paryż, dziesiąta centów.); Evangeliary w Cividale (Friuli); Codex Egberti (Trier), przedstawione Egbert, arcybiskup Trier, przez dwóch mnichów z 980 w Reichenau.

W tej samej szkoły należą rękopisów składa się w klasztorach Niemiecki dla Ottos.

Ponadto, Irlandzki lub Anglo-Saxon sztuki również niezwykłe zabytki, wśród których mogą być wymienione w Utrecht Psalter (dziesiąta centów.), Psalters z Winchester (British Museum), a Benedictionaries z Jumièges (Rouen).

Dziesiąta z XII wieku

Na początku jedenastego wieku fikcyjne jedność w sferze artystycznej i intelektualnej ustanowionych przez Charlemagne ustąpiła różnorodności prowincji szkół, ale jeżeli granice tych szkół mogą być niemal gdy nie jest kwestia architektury, jest zadaniem trudniejsze w badaniu figurek; badania w tej dziedzinie są słabo rozpoczął.

W oświetlone rękopisów z tego okresu dokonano w studio klasztornego.

Zgodnie z ogólną rzeczą pisarzy były jednocześnie calligraphers i malarzy, takich jak Guillaume de St Evroult, "Pisarz et librorum illuminator" (Ord. Vital., III, 7).

Czasami jednak dwa odrębne zawody były; rękopisu Peter Lombard (Valenciennes, 178) opatrzone napisem "Segharus mnie scripsit" i na frontispiece "Sawalo mnie fecit".

Sawalo, mnich z St Amand, jest illuminator i jego nazwisko znajduje się gdzie indziej.

Okres ten jest oznaczony przez nadzwyczajne rozwoju dużych inicjałów, natomiast pełne strony miniatur zniknął.

Ilustracje na kilku skalach są nadal znajdują się na marginesie.

Te inicjały okresu romantyzmu następujące tradycje karolińska oświetlenia, ale są one bardziej skomplikowane i postać ludzka zakłada się coraz bardziej istotne miejsce.

Niektóre z nich są pełne długości portrety proroków i apostołów; w innych kompletne sceny (walki, oblężone miasta, itp.) są opracowane w pośrodku filary.

Dużą różnicę między tym a karolińska okres polega na wygląd naturalizm i anachronizm (z proroków wskazał buty, itp.).

Wreszcie istnieje wiele punktów podobieństwa między rozwój malarstwa miniaturowego i inne sztuki projektowania.

W krótkim i źle sformułowane zostały dane udało, pod koniec XII wieku, przez bardziej smukłą portrety, które przypominają o wydłużonym statuetki z Chartres.

Taki jest charakter tego ozdobnych szkoły, które produkowane w niezliczonych utworów Francja, Niemcy, Północne Włochy, Hiszpania, Burbon.

(Tutaj trudno jest wykryć Zachodnia granica między miniaturowych i malarstwa bizantyjskiego, które zgłosiły swoje wpływy odczuwalne w pomieszczeniach o Monte Cassino, a zwłaszcza w piękne obrazy na rolkach zawierających tekst "Exultet" Wielka Sobota.) Również warta wzmianki jest próba z Cystersi do tchnie więcej prostoty do świetlnej.

Wzór rękopis został złożony w Cîteaux, w którym złoto i malarstwa zostały zastąpione calligraphic dekoracji w doskonały smak.

Istnieje intymny związek między tym ciężkim elegancji i architektura cystersów.

XIII w.

W XIII wieku, oświetlenia, jak kaligrafii, przestał być specjalnością w klasztorach.

W Francja i o Uniwersytecie Paryskim się świeckich illuminators.

W smaku oświetlone rękopisów do rozprzestrzeniania się coraz więcej, ważne i pracowniach illuminators wstał, głowice, które często umeblowane szkice figurek, które mają być wykonane.

Z drugiej strony iluminacje miały bardziej i bardziej ważne miejsce na koszt tekstu.

Artyści nie są już zadowoleni z zdobią inicjały, ale w serii medaliony ułożone jak te zdobiące witraże one opracowane całego cyklu historii świętej lub wulgaryzmy.

Nie było wtedy w składzie: "Obraz Bibles" składa się z ciągłym cyklu miniatur (Biblia Sir Thomas Philipps), lub "Kazanie Bibles", prawdziwymi ilustrowane streszczenia teologicznych, podając dla każdego z wersetów Pisma dosłowne, symbolical, moralnych i interpretacje.

To ogromna praca, która musi zawierać dane liczbowe 5000, nie dotarła do nas kompletne.

A rękopis w 3 vols.

Kazanie w Biblii jest podzielony między Bodleian Library, Bibliothèque Nationale w Paryżu, British Museum.

The Psalter z Ingeburg (Musée Condé w Chantilly) i św.

Louis i Blanka Kastylijska (Arsenał Biblioteka) należą do ich zdobienia zakonnego sztuki z XII wieku.

Z drugiej strony nowe tendencje pojawiają się w pracach z drugiej połowy XIII w., np. ewangeliarz z Sainte-Chapelle (Bib. Nat.) Dwóch Psalters z St Louis (Paryż, Bib. Nat., A zbierania Hy Thompson), utwory świeckie literatury (chansons de geste, itp.).

Gocki ozdoby z jej bogactwa i róża quatrefoil dekoracji, gables, pinnacles, liści i często tworzy ramy dla tych winiet.

W złocie tła są prawie zawsze pokryte wzorów, czasem wypukłe.

Zamiast liści i fantastycznych zwierząt postać ludzka posiada dominujący.

W malarstwa miniaturowego, jak w rzeźbie z trzynastego wieku można zaobserwować postępy realizmu i dokładną obserwację z żywym wzorem.

Te piękne miniatury z książkami godzin ożywienia do nas ze swoimi wciąż podziwu barw kostiumy do współczesnych z St Louis i Philip targów.

Taki jest styl, który od tej pory dominuje Francuski malarstwa miniaturowego i która szybko rozprzestrzeniła się na całej Europa, zwłaszcza w Anglii.

Wczesne XIV w.

Okres ten jest reprezentowany głównie przez paryski illuminator Jean Pucelle, którego nazwa została odkryta na kilka rękopisów.) Jednym z najpiękniejszych jego utworów jest Brewiarz z Belleville (Bib. Nat., Lat. 10483-84), wykonany w współpracy z Mahiet Ancelet i J. Chevrier.

W nowej szkole był niezwykły dla jej granicami, utworzony wspaniałe wieńce z interlaced liści i kwiatów, nie konwencjonalnych, jak dawniej, lecz skopiowanych z natury.

Między strażą graniczną i teksty były reprezentowane sceny z życia codziennego, z czasem żartobliwe charakter, na przykład do tańca gra Piper chłopów, lub zwierząt, ptaków, małp, motyle, Ważki intermingled, z liści, jak na wyrzeźbione panele katedrach w tym samym okresie.

Ślady Włoski inspiracji pojawiają się w architekturze, która ma charakter mieszany Gocki.

Wśród utworów z tej szkoły "Księga cudów Matki Bożej" (seminarium w Soissons) jest jednym z najbardziej wykwintne.

W tym samym okresie Angielski miniaturists produkowane zadziwiające dzieła takie jak "Queen Mary's Psalter" (Brit. Mus.), Który należał do Marii Tudor, ale który pochodzi z początku XIV wieku.

Zawiera on pierwszy więcej niż dwieście sceny ze Starego Testamentu graniczy z prostego ramach liści.

Liczby są płynne i eleganckie.

Potem się sceny z życia Chrystusa wykonane w sprawie złota z tła znacznie większe bogactwo w środku sceny niezliczone The Chase, turniejów, gier, groteski tematy.

East Anglian The Abbeys (Norfolk, Suffolk) wspaniały psalters produkowane w tym samym okresie (Psalter z Peterborough w Bruksela; Psalter Roberta z Ormesby na Oksford), które należą do tej samej szkoły.

W Niemcy w miniaturists już od dawna naśladowaniu sztuki bizantyjskiej, począwszy od czternastego wieku, ale także imitować Francuski modeli.

W Austria w klasztorze św Florian znajduje najstarszych na przykład Biblia Pauperum, wykonane około 1300 według tej samej metody jak Kazanie Biblji.

W smaku do miniatur był tak zależało na tym, że okres nawet posunął się nawet do oświetlania niektóre ważne postacie.

Kopia dom zasady królów Majorki pokazuje każdego z urzędników w wykonywaniu swoich funkcji (zamieszczonym w "Acta SS. Bolland.", Czerwiec, I; cf. Wykazu udzielonych przez Delaborde w "Centenaire de la Société des Antiquaires de Francja, 93).

Spóźniona czternastej i XV w.

To było w drugiej połowie XV wieku, że sztuka malarstwa miniaturowego był najbardziej głęboko zmieniły.

To może być nawet powiedzieć, że illuminators tego okresu były w pewnym stopniu z prekursorów nowoczesnego malarstwa.

Ta nowa transformacji wydaje się być w dużej mierze na pracy z potężnym "Ghildes" flamandzkich mistrzów, wszechstronnych artystów, wielu z nich wykwalifikowanych jak André Beauneveu malarstwa, rzeźby i architektury, i zobowiązane przez stres konkurencji do opuszczenia ich kraju w celu oferowania swoich usług na miłośników pięknych rękopisów.

Są one rozrzucone na terenie całej Znaleziono Europa, a niektórzy poszli nawet Włochy.

André Beauneveu stała (1393-1397) naczelników artystów w zatrudniać Jean książę Berry.

On dokonał Psalter (Bib. Nat., Paryż), w którym dane liczbowe z proroków i Apostołów alternated w spokojnej tonacji.

Był w tym czasie, że rękopisy zaczął być namalowane w grisaille.

W złocie tła zostały zastąpione przez wzorów w kolorach, a następnie przez rzeczywistych krajobrazów.

W związku z tym "Très Riches Heures" z książę Berry (Chantilly, Musée Condé), które zostały przypisane do Pol De Limbourg, znak prawdziwą rewolucję (początek XV w.).

W zdjęcia z różnych miesięcy są reprezentowane wszystkie zamki z księciem w środku zaskakująco prawdziwe krajobrazy.

Na długo zanim Van Eycks, Pol De Limbourg było zapoznać z perspektywy lotnicze.

Jego prace znajdują się efekty śniegu, gwiaździste noce, olśniewające światła lato, jesień szarej tonacji, z których wszystkie były nowe w sztuce.

Osoby były traktowane z taką samą miłością prawdy.

Physiognomies skopiowane z natury bez maskowania wad, intensywność wygląd (nigdy nie było uczucia religijne wyrażone w takich elektrowni), co do prawdziwości minut kostiumy i szczegóły dotyczące wyposażenia wnętrz, takie były cechy tej sztuki.

Po przyjeździe na tej doskonałości malarstwa miniaturowego przestała być jedynie sztuką dekoracyjną i confounded z malarstwa na dużą skalę.

W anachronizm kostiumów należących do piętnastego wieku, czy mają do czynienia z znaków z Terence lub sceny z Ewangelii, nie jest jednym z najmniej urok tych pięknych utworów.

Podobne są inne rękopisy Jean de Berry, "Grandes Heures", przypisane do Jacquemart de Hesdin, "Très belles Heures" (Bruksela) przez tego samego artysty, "Książęta" Terence "(Paryż), który należał do pierwszego The Duke Guyenne.

"Heures de Turyn" (zniszczony przez pożar w 1904), przepisy dotyczące William IV, Władcy Holandii, należą do tej samej szkoły.

O 1450 możemy wyróżnić flamandzkiego-Burgundii szkoły (prace wykonywane dla Władcy Burgundia) Francuski od szkoły, którego główny przedstawiciel jest Jean Fouquet z Tours (1415-80).

Włoski Flamandzki i wpływy są mylone z jego utworów: "Jewish Antiquities" (Paryż), "Books of Hours" Etienne Chevalier (Chantilly); "Grands Chroniques de Francja (Paryż), itp. Po nim Jean Bourdichon, którzy około 1508 zdobione "Godziny" Anna Bretońska (Paryż), mogą być uznane za ostatniego przedstawiciela wielkiego szkoły malarstwa miniaturowego.

Postęp w drewnie, grawerowanie był krytyczny do niej, jak to było, że do drukowania kaligrafii.

Do czasów nowożytnych Książki godzin, prace heraldyka, itp. mają nadal być oświetlone, ale te miniatury nie posiadają jednego osobowych jakości.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Louisa Bréhier.

Przepisywane przez Bryan R. Johnson.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom IX.

Opublikowany 1910.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1910.

Remy Lafort, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Silvestre, Paléographie universelle (Paryż, 1839-41), 400; Middleton, Illuminated Manuscripts w klasycznym i Mediæval Times "(Cambridge, 1892); Reprodukcje oświetlone z rękopisów z British Museum (Londyn, 1899-1908); Bradley, A Dictionary of Miniaturists, Iluminacja, Calligraphers i Copyists (Londyn, 1887); LECOY DE LA MARCHE, Les manuscrits et la miniaturowych (Paryż, SD); LABITTE, Les manuscrits de l'Art et les orner (Paryż, 1893); MARTIN, Les peintres manuscrits et de la miniatur pl Francja (Paryż, 1910); NIEDLING, Bücher ornamentik (Weimar, 1888); ZORNIUS Historia Bibliorum pictorum (Lipsk, 1743); BEISSEL, Evangelienbücher Geschichte der in der ersten hälfte des Mittelalters (Freiburg im Br. , 1906); DE NOLHAC, Le Virgile du Vatican et ses peintures (Paryż, 1897); Mai, Iliadis Fragmenta ...

cum picturis (Mediolan, 1819); Strzygowski, Eine Alexandrinische Weltchronik (Wiedeń, 1905); Tamże, Das Etschmiadzin Evangeliar (Wiedeń, 1891); Tamże, Kleinarmenische Miniaturmaleres im Ver = 94ffentlichungen der Universitatsbibliothek zu Tübingen, I; MIGEON, Manuel d ' musulman sztuki, II (Paryż, 1907), 6-60; BLOCHET, Les écoles de Peinture en Perse w Archéolog Rev.

(Lipiec 1905); KONDAKOFF, Histoire de l'art byzantin d'après les miniatur (Fr. tr., Paryż, 1886 - 91); OMONT, Miniatur dreca des manuscrits de la Bibliothèque Nationale (Paryż, 1902); proso, Histoire de l'Art, I, III (Paryż, 1906-09); RITTER I WICKHOFF, Die Wiener Genesis (Wiedeń, 1895); HASELOFF, Kodeksu purpureus Rossanensis (Lipsk, 1898); OMONT, Peintures de l'Evangile de Saint . Mathieu (die Sinope): Zabytki PICT., VII (1901); EBERSOLT, Miniatur Bizancjum w Revue de Berlin Archéolog.

(Lipiec 1905); Codices e Vaticani Selecti ...

VIII Il Menologio di Basilio, II (Turyn, 1907); OUSPENSKY, Le manuscrit de l'Octateque du Sérail w Biuletyn de l'Institut Archéol.

russe de Konstantynopola, XII (1907); Strzygowski, Die miniaturen des serbischen Psalters (Wiedeń, 1906); Gilbert, Wydz-similies krajowych rękopisy Irlandia (Londyn, 1874-1884); Westwood, Wydz-similes z miniatur i ozdoby z Anglo-Saxon Irlandzki i rękopisy (Londyn, 1868); Unger, La miniaturowych irandaise w Rev Celtique (1870); w Lindisfarne i Rushworth Ewangelie (Surtees SPOŁECZEŃSTWO 48, 1865); DE Bastard, ozdoby Peintures et des manuscrits (Paryż, 1868, niekompletne); LEITSCHUH, Gesch.

Karolingischen der Malerei (Berlin, 1894); MENZEL, Die Trierer Ada-Handschrift (Lipsk, 1889); DE Bastard, Peintures de la Bible de Charles le Chauve (Paryż, 1883); BRÉHIER, La Bible de Clermont historiée w Etiudy archéol.

(Clermont, 1910); VITZTHUM, Die Pariser Miniaturmalerei (Lipsk, 1907); DELISLE, Wydz-similes de livres copiés et pour le roi enluminés Charles V (Paryż, 1903); de Lasteyrie, Les miniatur Beauneveu et d'André de Jacquemart de Hesdin w Zabytków pict. III; DURRIEU, Heures de Turyn (Paryż, 1902); Les Très Riches Heures du Duc De Berry (Paryż, 1904); Reinach, Miniatur des Grandes Chroniques de Philippe le Bon Zabytków w pict., XI ; DE LABORDE, Les Manuscrits = 85 Peinture de la Cité de Dieu (Paryż, 1910); OMONT, Powielanie réduite des manuscrits et miniatures de la Bibliothèque Nationale (Paryż, SD), zawiera Psalter z St Louis, Book of Hours of Anne Bretanii, Chroniques de Grande Francja Jean Fouquet, itp.

Zdjęcie bibles

Informacje Katolicki

W średniowieczu Kościół wykorzystało zdjęcia jako środka instrukcji, w celu uzupełnienia wiedzy nabytej przez czytanie lub ustnego nauczania.

Do książki istniały tylko w postaci rękopisu, a są kosztowne, były poza możliwości większości ludzi.

Poza tym, gdyby było to możliwe do tłumu, aby wejść w posiadanie książki, które nie mogły ich odczytać, ponieważ w te rude razy, edukacji był przywilej nielicznych.

W istocie, trudno każdy może czytać, poza szeregi duchowieństwa i zakonników.

Tak freski sceny ze Starego i Nowego Testamentu, witraże, itp. zostały utworzone w kościołach, ponieważ, jak Synodu Arras (1025) powiedział, "analfabeci rozważane w lineaments malarstwa, co oni, mając nigdy nie nauczyli się czytać, nie mógł rozeznać w piśmie ".

Zwłaszcza Kościół nie wykorzystać zdjęcia do rozpowszechniania za granicą wiedzy o wydarzeniach odnotowanych w Biblii i wzajemnego połączenia między fakty prowadzące do Starego i Nowego Testamentu, czy jako typ i antitype, albo jako proroctwo i spełnienia.

W tym celu obraz bibles w średniowieczu były kopiowane i umieszczane w obiegu.

Do najważniejszych z hotelu bibles w średniowieczu, które przetrwały, że różnie jest stylizowany "Biblia Moralisée", "Biblia Historiée", "Biblia Allégorisée" i niekiedy "Emblémes Bibliques".

Jest to praca z trzynastego wieku, oraz z kopiami, że nadal przetrwać nie ma wątpliwości, że istniały w co najmniej dwóch edycjach, jak jeden do drugiego w wyborze i porządku w tekstach biblijnych, ale różniących się dwuznaczne i potrąceń moralne płynące z tych fragmentów.

Kilka uwag należy tutaj o "Biblii Moralisée" będą dokonywane w związku z egzemplarzy pierwszego i drugiego redactions, które sprowadzają się do nas.

Kopia pierwszej edycji, do której odniesienia zostały dokonane, jest jedną z najbardziej soczystych ilustrowane rękopisy, zachowane do nas od średniowiecza.

Niestety, już nie istnieje w postaci pojedynczej wielkości, ani nie jest przechowywana w jednym miejscu.

Została ona podzielona na trzy odrębne części przechowywane w trzech różnych bibliotek.

W pierwszej części, składający się z 224 liści, znajduje się w Bodleian Library w Oksford.

Druga część 222 pozostawia się w Bibliotece Narodowej w Paryżu, a trzecia część, składa się z 178 liści, są przechowywane w Bibliotece British Museum.

Sześć odchodzi z trzeciej części brakuje, tak że powinna zawierać 184 liści.

Przy pełnych i związane razem, więc cała objętość składał się z 630 liści, napisane i zilustrowane na jednej stronie.

Biblia to, jak rzeczywiście wszystkie hotelu bibles w średniowieczu, nie zawiera pełny tekst Biblii.

Krótki cytowane były tylko fragmenty, a nie tak, aby każdy wiersz lub poczucie ciągłego myślenia.

Ale przedmiot pisarz wydaje się być głównie do tekstów powołano na podstawie nauczania moralnego i dwuznaczne, w sposób tak powszechne w tych dniach.

W Psalter był na kopiowanie zawartości z pierwszych wersetów każdego psalm, natomiast gdy ma do czynienia z Ewangelii nie cytatem z każdego ewangelisty oddzielnie, ale wykorzystały rodzaj pomylić diatessaron wszystkich czterech łącznie.

Podjęto próbę ustalenia związku między wydarzeń odnotowanych w Starym Testamencie, oraz te, zapisane w nowej, nawet gdy nie wydaje się nie mieć żadnych bardzo oczywiste związku między nimi.

Tak więc snu Adama, zarejestrowane na początku Rodzaju, powiedział do prefigure śmierci Chrystusa i Jego sługą Abrahama wysyłanie z bogatych przedstawia starać się o żonę dla jego syna jest rodzajem Ojca podając Ewangelii do Apostołów przygotowania do unii Jego syn z Kościołem.

Całość prac zawiera około 5000 ilustracji.

Zdjęcia są ułożone równolegle w dwóch kolumnach na każdej stronie, w każdej kolumnie mając cztery medaliony ze zdjęciami.

Równolegle do zdjęć i zmianę z nich są dwa inne węższych kolumn, każda z czterema legendy, jedna legenda do każdego hotelu, legendy składający się alternatywnie tekstów biblijnych i moralnej lub alegorycznego wniosków; natomiast zdjęcia stanowią tematy z tekstów biblijnych lub wniosków z nich.

W rękopisu egzemplarz "Biblii Moralisée", obecnie pod uwagę, ilustracje są wykonane z największych umiejętności.

Obraz jest uważane za jeden z najlepszych okazów z trzynastego wieku pracy i rękopis z całą pewnością był przygotowany dla kogoś w najwyższej rangi życia.

Wzór drugiej edycji "Biblii Moralisée" znajduje się w Bibliotece Narodowej w Paryżu (rękopis Français nr 167).

Chociaż jest ona identyczna z kopii, które właśnie zostało zbadane w wyborze i porządku na fragmenty biblijne, różni się ona od niej w większym stopniu prostoty i zwięzłości z alegorycznego nauczania moralnego i opartych na nich.

Innym ważnym Biblii, przeznaczone do instruowania poprzez zdjęcia, był tym, co zostało nazwane "Biblia Historiée toute figurée".

Było to dzieło do końca XIII lub początkiem XIV wieku.

W ogólny zarys i plan on podobny do klasy z Biblii, który odszedł wcześniej, ale różni się od niej w wyborze fragmentów Biblii oraz w alegorycznego wyjaśnień uzyskanych od nich.

Jadąc do życia naszego Pana, autor "Biblii Historiée toute figurée" zrezygnować z pisemnego tekstu w całości, i przyjemność z samego siebie w formie pisemnej w ciągu zdjęcia przedstawiające sceny z życia Nasz Zbawiciel, krótkie wyjaśniające legendy.

Wiele okazów z tej Biblii mają zejść do nas, ale część wybrać jeden zachowany w Bibliotece Narodowej w Paryżu (rękopis Français L. 9561) na krótki opis.

W tym 129 stron rękopisu są zabierani ze Starego Testamentu.

Spośród tych wcześniejszych te są podzielone poziomo w centrum, i to jest górna część strony, która zawiera obraz dobrze ilustruje niektóre wydarzenia Starego Testamentu.

W dolnej części stanowi odpowiednie sceny z Nowego Testamentu.

w dalszej części wielkości, trzy zdjęcia są wyświetlane w górnej części strony, a trzy poniżej.

Siedemdziesiąt sześć stron na końcu wielkość są przeznaczone na przedstawiające życie Jezusa Chrystusa i Matkę Boską.

To nie musi być rzekome, że były one tylko bibles tej klasy, które istniały w średniowieczu.

Wręcz przeciwnie, z wielką liczbę egzemplarzy, które przetrwały do naszych czasów możemy odgadnąć, jak w całej ich obrotu musi być.

Mamy rękopis istniejących w British Museum (addit. 1577) zatytułowany "Dane de la Bible" składający się z obrazów ilustrujących wydarzenia w Biblii z krótkiego tekstu opisowego.

to w końcu XIII lub początkiem XIV, wieku.

Z tego samego dnia jest "Historia Bibliæ metrice", które jest zachowane w tej samej biblioteki i, jak sama nazwa wskazuje, ma metrical tekstu.

Ale mamy wzory rękopis ilustrowany bibles z wcześniejszą datę.

To jest biblijne zachowane w Bibliotece St Paul's, poza murami Rzym; że w Amiens Biblioteka (rękopis 108), i że z Royal Library of The Hague (rękopis 69).

Tak liczne są relikwie życiu takich bibles, nawet powrót do tej pory jako jedenaste i dwunaste wieku, że mogą być bezpiecznie powiedzieć, że Kościół w sposób systematyczny wysiłek, aby uczyć Pisma w tych dniach w drodze ilustrowany Biblji.

SINGLE ilustrowane KSIĄŻKI of the Bible

The Bibles, które podlegają ogłoszeniu tej pory zilustrowania całego Pisma.

Ale to, co zostało zrobione w Biblii w całości została również sporządzona dla różnych jego części.

Liczne pięknie zilustrowane psalters mają zejść do nas, niektórzy z nich będzie już w dziewiątym wieku, jak na przykład Psalter z Uniwersytetu w Utrechcie.

Jedną rzeczą, która pojawia się wyraźnie od analizy treści i charakteru tych psalters jest, że bardzo duży odsetek z nich zostały wykonane przez artystów pracujących w Anglii.

Tak, zbyt, Księga Hioba i Apokalipsy zostały skopiowane oddzielnie i ozdobione licznymi ilustracjami.

Ale, jak należy się spodziewać, Ewangelie zostały specjalnie do ulubionych dziedzinie średniowiecznych artystów którzy swój czas poświęcony na malowanie obrazu.

Biblia Pauperum

A klasa zilustrowane bibles allusion, do których nie zostało dokonane, ale które szerokim obiegu, szczególnie w XV wieku była "Biblia Pauperum".

Jak nazwa wskazuje, był on szczególnie przeznaczone dla ubogich i niewiedzy, a niektórzy twierdzą, że był on wykorzystywany do celów głosił przez mendicant zamówienia.

To istniała w pierwszym w rękopisu (kopia rękopisu rzeczywiście jest wciąż w istnienie w Bibliotece British Museum), ale na bardzo wczesnym okresie był on powielany przez xylography, a następnie do wykorzystania w najbliższych Europa.

W konsekwencji "Biblia Pauperum" został opublikowany i sprzedawane po znacznie tańsze stawki niż starsze rękopis hotelu Biblji.

Ogólna charakterystyka tej Biblii są takie same jak te z wcześniejszych hotelu Biblji.

Zdjęcia są zazwyczaj umieszczone tylko w jednej strony, i są sformułowane w rodzaju tryptyk projektu architektonicznego.

W centrum jest scena z Nowego Testamentu, a po obu jej typowe zdarzenia ze Starego Testamentu.

Powyżej i poniżej centralnego hotelu są popiersia czterech zauważyć, proroków i innych słynnych postaci ze Starego Testamentu.

W rogach obrazu są legendy.

Liczba zdjęć w "Biblia Pauperum" był zazwyczaj od czterdziestu do pięćdziesięciu.

Zdjęcie bibles w średniowieczu nie wyczerpuje zasoby chrześcijan w ilustracji do Biblii.

Od XV w. przyjmującym artystycznych geniuszy przyczyniły się do wydarzeń z Pisma żywe barwy w naszych oczach.

Większość zauważyć wśród nich Michelangelo oraz Raphael, znany przede wszystkim byłych jego Pietà i fresków w Kaplicy Sykstynskiej, która przez siedem filmów animowanych ilustrujące wydarzenia w Nowym Testamencie.

Być może nie święty obraz został skopiowany tak często jak "Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci malowane w refektarzu klasztoru Dominikanów na w Mediolan.

Dobrze wiadomo, zbyt, Fra Bartolomeo "Prezentacja w świątyni" w Wiedeń, a Rubens's Bible liczne zdjęcia, można znaleźć w Luwrze, Bruksela, Wiedeń, Monachium, Londyn, ale przede wszystkim na Antwerpia, gdzie są jego "Descent: Krzyża "," Ukrzyżowanie "i" Pokłon Trzech Króli ", najbardziej znanych jego utworów.

Są to tylko kilka z wielu świetnych nazwisk zbyt liczne, aby wspomnieć tutaj i tym Botticelli, Carrucci, Holman, Hunt, Leighton, Murillo, Veronese, Tintoretto i Watts.

Do analizy dzieł wielkich Biblia-ilustratorów nie jest tak trudne, jak mogłoby być rzekome.

Do późnych lat wiele zbiorów Biblii grafiki zostały dokonane, zawierające niektóre ryciny z najbardziej znanych obrazów.

W pierwszej połowie ubiegłego wieku Julius Schnorr zebrane razem 180 wzorów wezwał swojego "Biblii zdjęcia, historia lub Pisma", a inny z serii 240 zdjęć została opublikowana w 1860 George Wigand, natomiast później w wieku pojawiły się Dalziel "Biblia Galeria" .

Stoughton Hodder i mają doskonałe opublikowanych tomów odtwarzania niektórych zdjęć z największych mistrzów.

Takie są "Starego Testamentu w Art" (2 części), "Sztuka w Ewangelie", "Sztuka w Apostołów" i "Betlejem do Oliwną", ten ostatni jest złożony z nowoczesnych zdjęcia.

Towarzystwo Promocji chrześcijańskiej wiedzy nie została behindhand, ale wydał między innymi publikacje na woluminie "Sztuka zdjęcia ze Starego Testamentu" z dziewięćdziesięciu ilustracje, a na innej Ewangelii z 350 ilustracji z dzieł wielkich mistrzów XIV, XV i XVI wieku.

Publikacja informacji o pisemne i Howlett.

Przepisywane przez Bryan R. Johnson.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom II.

Opublikowany 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Horne, Wstęp do Pisma Świętego (Londyn, 1822), II, 3d ed.; Humphrey, Historia sztuki Poligrafia (Londyn, 1868); LEVESQUE w Vig., Dict.

de la Bible (Paryż, 1894), sv Biblii pl obrazu; DELISLE, Hist.

littéraire de la Francja (Paryż, 1893), XXXI, 213-285; BERJEAU, Biblia Pauperum, zamieszczonym w faksowej z jednej kopii w British Museum, z historycznych i bibliograficznych wprowadzenie (Londyn, 1859).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest