Melchites, Melkites

Informacje ogólne

Melchites lub Melkites (Syryjski mlaka; Aramejski Malik, "król") to nazwa nadana w wieku 5 do chrześcijan z Patriarchaty z Jerozolima, Aleksandria, Antiochii i którzy definicja przyjęta przez Sobór Chalcedoński (451) z dwóch naturach Chrystusa, również stanowisko przyjęte przez papieża i cesarza bizantyjskiego.

Nazwa Melchites ( "royalists," że jest naśladowcami cesarza) został nadany im przez Monophysites, którzy orzekł, że Chrystus ma tylko jedną (boską) naturę i którzy w związku z tym odrzucił stanowisko Rady (patrz Monofizytyzm).

W Melchites zrealizowany do kościoła po wschodniej schizmy w Rzym w 1054, lecz w następnym wieku niektórych grup Melchites przesunięty z powrotem do ich lojalność Rzym; one stały się znane jako Melchite Kościół, jeden z kościołów obrządku wschodniego.

Rzym uznane Melchite patriarcha katolickiego w 1724.

Istnieje około 270000 Katolickiego Melchites w tej patriarchalnej terytorium, które jest w środku Damaszek, Syria, 200000 i więcej niż poza nią.

Ich kapłani mają prawo do zawarcia małżeństwa; usługi są prowadzone w Arabski lub z powodu zezwolenia, w vernacular w kraju.

W Melchites w USA na temat liczby 55.000.

Są one pod jurysdykcją w prowincji exarchate ustanowiony w 1966 roku z siedzibą w Bostonie.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Melchites

Informacje Katolicki

(Melkites).

POCHODZENIA I NAZWISKO

Melchites są ludzie Syria, Palestyna, Egipt i którzy pozostał wierny do Sobór Chalcedoński (451), kiedy większa część włączona Monophysite.

Pierwotny sens tej nazwy w związku z tym jest sprzeciw wobec Monophysism.

W Nestorians miał ich wspólnot we wschodniej Syria aż cesarz Zeno (474-491) zamkniętych w ich szkole Edessy w 489 i pojechaliśmy na ich granicy w Persji.

The pople zachodnich Syria, Palestyna, Egipt i zostały zaakceptowane zarówno Melchites którzy chalcedon, lub Monophysites (zwany też w Jacobites Syria i Palestyna, Egipt w Copts) którzy odrzucił go, aż do Monothelite herezja w siódmym wieku, dodatkowo komplikuje sytuację.

Ale pozostał Melchite nazwę dla tych, którzy byli wierni do wielkiego Kościoła katolickiego i prawosławnego, do schizmy w Photius (867) i Cerularius (1054) dzieli je ponownie.

Od tego czasu nie zostały dwa rodzaje Melchites w tych krajach, którzy na bieżąco Melchites katolickiej komunii Rzym, schismatical (prawosławny) Melchites którzy następnie Konstantynopola i wielkie masy wschodnich chrześcijan do schizmy.

Mimo że nazwa była i jest nadal sporadycznie używane do obu tych grup, jest obecnie powszechnie stosowana tylko do katolików obrządku-Wschodniej.

W trosce o clearness lepiej jest, aby do tego używać; nazwę prawosławny jest wystarczająca w stosunku do innych, mając na uwadze, że wśród wielu grup katolików, łacina i Wschodniej, z różnych obrządków, potrzebujemy specjalnej nazwy dla tej grupy.

Byłoby, rzeczywiście, jeszcze bardziej wygodne, jeśli moglibyśmy połączyć wszystkich katolików obrządku bizantyjskiego-"Melchite".

Ale takiego użycia słowa nigdy nie uzyskano.

Jeden nie może z jakiegokolwiek propriety wezwanie Rusini, Wschodniej katolików południowej Włochy lub Rumunii, Melchites.

Trzeba więc zachować nazwę dla tych Syria, Palestyna, Egipt, z których wszyscy mówią Arabski.

My Melchite następnie określić, jak każdy z tych ziem chrześcijańskich w komunii z Rzym, Konstantynopol, i wielki Kościół Imperium przed Photian schizmy, lub jako chrześcijanin w obrządku bizantyjskim w komunii z ponieważ Rzym.

Jako wyraz sprzeciwu wobec domniemanych Monophysites pierwotnie, tak teraz znaki rozróżnienie między tymi osobami i wszystkie schismatics z jednej strony, między nimi i katolicy Latins lub innych obrzędów (Maronites, Ormianie, Syryjczycy, itd.) na innych.

Nazwa jest łatwo wytłumaczyć philologically.

To jest semickie (przypuszczalnie Syryjski) z głównym Grecki kończący się, co oznacza, imperialist.

Melk jest Syryjski dla króla (Hebrajski Melek, arabskich. Malik).

Słowo jest używane we wszystkich językach semickich dla cesarza rzymskiego, jak Grecki Basileus.

Poprzez dodanie Grecki kończący - ITES mamy formie melkites, równa basilikos.

Należy zauważyć, że trzeci z radykalnych semickie korzenie kaf: nie ma guttural.

Dlatego poprawne formy wyrazu jest Melchici, zamiast zwykłej formie Melchite.

W czystej Syryjski słowo jest malkoyo (Arab. malakiyyu; wulgarne, milkiyyu).

II. HISTORIA PRZED Schizma

W dekrety z czwartej Generalnego Rady (Chalcedoński, 451) były niepopularne w Syria i jeszcze więcej w Egipt.

Monophysism rozpoczął jako przesady w nauczaniu św Cyryl Aleksandria (d.444), Egipcjanina bohatera, przed Nestoriusz.

W Sobór Chalcedoński Egipcjanie i ich przyjaciół w Syria zobaczył zdrady Cyryla, koncesji na Nestorianizm.

Jeszcze nie krajowe, anty-imperialne powodować uczucie opozycji do niego.

Cesarz Marcjan (450-457) dokonane wiary chalcedon prawa imperium.

Ustaw przeniesiony na 27 lutego i 13 marca w sprawie ponownie, 452, wykonana z dekretów z rady i zagrożonych ciężkich kar wobec dissenters.

Od tego czasu był Dyophysism religii sąd, określone lojalności wobec cesarza.

Pomimo tego commpromising koncesji na później cesarzy, Chalcedoński Wiara zawsze była traktowana jako religia państwa, wymagane i egzekwowane na wszystkie tematy Cezara.

Tak długo smouldering disloyalty tych dwóch prowincjach włamali się w postaci buntu przeciw chalcedon.

Przez wieki (aż do podboju arabskiego) Monophysism był symbolem krajowych egipskich i syryjskich patriotyzmu.

Główną przyczyną był zawsze kwestią polityczną.

Mieszkańcy Egipt i Syria, prowadzenia ich własnych językach oraz ich świadomości jako odrębne rasy, nigdy nie był naprawdę połączone z Imperium, pierwotnie łacina, teraz szybko staje Grecki.

Oni nie mieli szansę niezależności politycznej, ich nienawiść do Rzym znalazł vent w tej kwestii teologicznych.

Krzyk wiary Cyryla, "jedna natura w Chrystusie", nie zdrady z Efezu, naprawdę nie rozumie submissoin do zagranicznych tyran w sprawie Bosphorus.

Tak więc większość ludności tych ziem Monophysite się, Podniosłem się w ciągłej bunt przeciwko creed z Imperium, serenense okrucieństwa popełnione przeciwko Chalcedonian biskupów i urzędników, w zamian byli ostro prześladowani.

Początek tych kłopotów w Egipt był osadów z Monophysite Patriarcha Dioscur i wyborów przez rząd partii Proterius jak jego następcy, natychmiast po tym, jak Rada.

Ludzi, zwłaszcza niższych klas oraz wielki tłum egipskich mnichów, odmówił uznania Proterius, i zaczęła się tumults i zamieszek, że 2000 żołnierzy wysłany z Konstantynopola może trudno umieścić w dół.

Gdy Dioscur zmarł w 454 pewnej Timothy, zwany Cat lub Weasel (ailouros), był ordynowany przez Monophysites jak jego następcy.

W 457 został zamordowany Proterius; Timothy wypędził z Chalcedonian duchownych i tak rozpoczął się zorganizowany Koptyjski (Monophysite) Kościół Egipt.

W Syria i Palestyna nie był taki sam sprzeciw do Rady i rządu.

Ludzie mnichów i wypędził z prawosławny patriarcha Antiochii, Martyrius i tworzą jeden Piotra Dyer (gnapheus, fullo), Monophysite jak jego następcy.

Juvenal z Jerozolima, kiedy przyjaciel Dioscur, zrezygnował herezja w chalcedon.

Kiedy wrócił do swojego nowego Patriarchatu znalazł całego kraju, w bunt przeciwko niemu.

On też był prowadzony obecnie i Monophysite mnich Teodozjusz został utworzony w jego miejsce.

Tak rozpoczęła Monophysite krajowego kościoły z tych prowincji.

Ich sprzeciw do sądu i bunt trwał dwa wieki, aż do podboju arabskiego (Syria, 637, Egipt, 641).

W tym czasie rząd, zdając sobie niebezpieczeństwo niezadowoleniem granicy prowincji, alternated ostra prześladowania heretyków na próżno stara się z nimi przez conciliate kompromisów (Zeno's Henotikon w 482, Acacian Schizma, 484-519, itd.) powinny być realizowana, że Egipt był znacznie bardziej konsekwentnie niż Monophysite Syria i Palestyna.

Egipt był znacznie bliżej knit jako jeden ziemi niż inne prowincje, i tak stał się bardziej równomiernie na stronie krajowej partii.

(Do tego wszystkiego zobaczyć MONOPHYSISM.)

Tymczasem przeciwko nacjonalistycznej partii mniejszości stanął po stronie rządu i Rady.

Są to Melchites.

Dlaczego zostały one tzw jest oczywiste: oni byli lojalni Imperialists, cesarz's party.

Nazwa pojawia się po raz pierwszy w czystej formie, Grecki basilikos.

Evagrius mówi do Tymoteusza Sakophakiolos (prawosławny patriarcha Aleksandria ustanowiony przez rząd, kiedy Timothy Kot był prowadzony w 460), że niektóre wezwał go Imperialista (oi mężczyzn ekaloun basilikon) (HE, II, 11).

Melchites te były oczywiście dla większości z urzędników rządowych, Egipt niemal w całości tak, gdy Syria i Palestyna w pewnej części na rodzimej ludności była zbyt Melchite.

Małe w liczbach, byli aż do podboju arabskiego poprzez silne wsparcie ze strony rządu i wojska.

W odróżnieniu od Monophysites i Melchites (nacjonalistami i Imperialists) została wyrażona w ich własnym języku.

W Monophysites mówił w języku narodowym kraju (w Koptyjski Egipt, Syria i Syryjski w Palestynie), Melchites dla większości cudzoziemców były wysyłane z Konstantynopola którzy Grecki mówił.

Przez długi czas w historii tych krajów jest to, że w ciągłej feud między Melchites i Monophysites; czasami rząd jest silny, heretyków są prześladowani, patriarchat jest zajmowanych przez Melchite potem znowu ludzie się górnej strony, wypędził Melchite do biskupów, Monophysites utworzenia w ich miejsce zabójstwa i Greków.

Do czasu podboju arabskim istnieją dwa Kościoły jako rywale z konkurencyjnych linii biskupów.

Ale Monophysites są znacznie większych partii, zwłaszcza w Egipt, i formie krajowych religii tego kraju.

Różnica przez nowe wyraża się w dużej mierze w języku liturgicznym.

Obie strony korzystały z tej samej liturgii (w St Mark Egipt, St James w Syria i Palestyna), ale gdy Monophysites się punkt za pomocą języka narodowego w kościele (Koptyjski i Syryjski) Melchites powszechnie używane Grecki.

Wydaje się jednak, że było to mniej niż w przypadku została myśli; Melchites również używane w wulgarny język w znacznym stopniu (Charon, Le Rite byzantin, 26-29).

Gdy przyszedł Arabów w VII wieku, Monophysites, prawda ich anty-imperialnej polityki, raczej utrudnia niż pomógł najeźdźcy.

Ale oni niewiele zdobyte przez ich zdrady, jak kościoły otrzymała zwykłych warunkach przyznane chrześcijan; stały dwa sekty w ramach Rayas moslem Khalifa, oba były równie prześladowanych podczas powtarzających się wybuchów w moslem fanatyzm, który za panowania Al-Hakim w Egipt (996-1021) jest najbardziej znany przykład.

W dziesiątym wieku część Syria została zdobyta przez powrót imperium (reconquered w Antiochii 968-969, stracił ponownie do Sułtanat seldżucki w 1078-1081).

Spowodowało na czas mody na Melchites i wzrost entuzjazmu do Konstantynopola i wszystko Grecki wśród nich.

Pod Muzułmanie charakterystyczny zauważa obu kościołów stało, jeśli to możliwe, silniejszy.

W Monophysites (Copts i Jacobites) zatonął w odosobnionych lokalnych sekt.

Z drugiej strony, Melchite mniejszości clung tym bardziej do ich zjednoczenia z wielkiego kościoła, że panował wolne i dominującej w imperium.

To samo wyrażone przede wszystkim w lojalności do Konstantynopola.

Rzym i na Zachodzie były daleko; bezpośrednim celem ich poświęcenia był cesarz's Court i cesarz, patriarcha.

W ramach Melchite Patriarchów moslem zasada stała się nieznaczna osób, podczas gdy moc z Patriarach Konstantynopola stale rósł.

Tak, już zawsze do kapitału dla wskazówek, które stopniowo przyjęła stanowisko jest jego utrzymaniu, prawie suffragans.

Kiedy biskup Konstantynopola założyć tytuł "patriarchy ekumenicznego" nie było jego braci Melchite którzy protestowali.

Ta postawa wyjaśnia swój udział w jego schizmy.

W kłótni między Photius i Pope Nicholas I, między Cerularius Michael i Leon IX nie ich sprawa, że trudno rozumieć co się działo.

Ale naturalnie, niemal nieuchronnie, gdy schizmy połamał, mimo protestów niektórych [Peter III z Antiochii (1053-1076?) Vehemently protestowali przeciwko Cerularius's schizmy; patrz Fortescue, Kościół prawosławny Wschodniej, 189-192], a następnie ich Melchites lidera, a gdy przyszedł zamówienia z Konstantynopola do strajku papieża nazwę od ich diptychs one spokojnie słuchali.

III. Z schizmy na początku UNII

Tak więc wszystkie Melchites w Syria, Palestyna i Egipt połamał z Rzym i udał się do schizmy na polecenia Konstantynopola.

Tutaj również, że uzasadnione ich nazwy Imperialista.

Od tej chwili niemal do naszych czasów niewiele ich kronikę historii.

One istnieją jako "naród" (proso) w ramach Khalifa, gdy Turcy wzięli Konstantynopola (1453) Wykonali Patriarchy tegoż miasta głowie tego "narodu" (Rum millet, czyli Cerkwi) dla spraw cywilnych.

Inne biskupów, a nawet patriarchów, może tylko podejście do niego przez rząd.

To dalszy wzrost jego władzę i wpływy całego prawosławnego w Turecki Imperium.

W wieku ciemności, które następują, patriarchy ekumenicznego ciągle usiłowano (i ogólnie zarządzać) dochodzenie kościelne jurysdykcję nad Melchites (Ort. Wschodniej Ch., 240, 285-289, 310, itd.).

Tymczasem trzech patriarchów (Aleksandria, Antiochii, a Jerozolima), trochę do znalezienia wśród swoich zmniejszył stad, przez długie okresy czasu przyszedł do życia w Konstantynopolu, bezczynności ozdoby z Phanar.

Wykazy te Patriarchów będzie można znaleźć w Le Quien (loc. cit.. Poniżej).

Stopniowo wszystkich ludzi Egipt, Syria, Palestyna i od arabskiego podboju pamiętam ich oryginalnych językach i mówił tylko Arabski, jak robią to nadal.

To spowodowało dalsze ich wpływ liturgii.

Krok po kroku Arabski zaczął być stosowany w kościele.

Od XVII wieku, najpóźniej w rodzimej prawosławny korzystania z tych krajów Arabski dla wszystkich usług, choć duża liczba Greków wśród nich zachować ich własnym języku.

Ale już o wiele bardziej istotne zmiany w liturgii na Melchites miał miejsce.

Widzieliśmy już, że najbardziej charakterystyczne wiadomości tych wspólnot było ich zależność od Konstantynopola.

Taka była różnica pomiędzy nimi a ich rywale z Monophysites starych, długo po quarrel na temat natury Chrystusa było praktycznie zostały zapomniane.

W Monophysites, odizolowane od reszty Christendom, przechowywane stare obrzędy i Aleksandria Antiochii-Jerozolima czysty.

One nadal korzystać z tych obrzędów w starych językach (Koptyjski i Syryjski).

W Melchites z drugiej strony przedstawiony wpływ na ich bizantyjskiej liturgii.

W bizantyjskiej litanies (Synaptai), usługi z Ptoskomide i inne elementy zostały wprowadzone do Grecki Alexandrine obrządku przed dwunastą lub trzynastego wieku, tak również w Syria i Palestyna Melchites dopuszczone do szeregu elementów do ich bizantyjski (Charon, op .. Cit., 9-25).

Następnie w XIII wieku przybyli do ostatecznej zmiany.

W Melchites oddał swoje stare obrzędy i całkowicie przyjęte, że w Konstantynopolu.

Theodore IV (Balsamon) z Antiochii (1185-1214?) Znaki daty tej zmiany.

W Antiochii krzyżacy, która odbyła się w Jego imię, więc na emeryturze do Konstantynopola i tam w cieniu patriarchy ekumenicznego.

Choć nie był on przyjęty w obrządku bizantyjskim.

W 1203, Mark II Aleksandria (1195-c.1210) napisał Theodore prośbą do różnych pytań na temat liturgii.

Theodore w swojej odpowiedzi zwraca odmiana; obu kościołów otrzymał zwykłymi warunkami przyznane chrześcijan; stały dwa sekty w ramach Rayas moslem Khalifa, oba były równie prześladowanych podczas powtarzających się wybuchów w moslem fanatyzm, który za panowania Al-Hakim w Egipt (996-1021) jest najbardziej znany przykład.

W dziesiątym wieku część Syria została zdobyta przez powrót imperium (reconquered w Antiochii 968-969, stracił ponownie do Sułtanat seldżucki w 1078-1081).

Spowodowało na czas mody na Melchites i wzrost entuzjazmu do Konstantynopola i wszystko Grecki wśród nich.

Pod Muzułmanie charakterystyczny zauważa obu kościołów stało, jeśli to możliwe, silniejszy.

W Monophysites (Copts i Jacobites) zatonął w odosobnionych lokalnych sekt.

Z drugiej strony, Melchite mniejszości clung tym bardziej do ich zjednoczenia z wielkiego kościoła, że panował wolne i dominującej w imperium.

To samo wyrażone przede wszystkim w lojalności do Konstantynopola Rzym i na Zachodzie były daleko; bezpośrednim celem ich poświęcenia był cesarz's Court jeden korzystania z Konstantynopola, jak tylko jeden, dla wszystkich prawosławny, Mark i zobowiązała się do przyjęcia (PG , CXXXVI, 935 sq) Gdy Thheodosius IV Antiochii (1295-1276) był w stanie ustawić się ponownie w jego tronie swego miasta, nałożonych w obrządku bizantyjskim na wszystkich jego duchowieństwa.

Na Jerozolima starej liturgii zniknęła mniej więcej w tym samym czasie.

(Charon, op.. Cit., 11-12, 21, 23).

Mamy wtedy do liturgii z tych okresów Melchites: najpierw stare obrzędy w Grecki krajowych, ale również w językach kraju, zwłaszcza w Syria i Palestyna, Byzantinized stopniowo aż do trzynastego wieku.

Następnie samodzielnie w obrządku bizantyjskim Grecki w Egipt, w Grecki i Syryjski w Syria i Palestyna, stopniowo zwiększając wykorzystanie Arabski w XVI i XVII wieku.

Wreszcie ten sam obrzęd w Arabski tylko przez tubylcy, w Grecki przez zagranicznych (Grecki) patriarchów i biskupów.

Ostatnie ogłoszenia rozwoju, jest stały wzrost tej zagranicznych (Grecki) element we wszystkich miejscach na wyższych duchownych.

Jak Phanar w Konstantynopolu wzrosła bardziej i bardziej potężna nad Melchites, więc nie więcej i więcej, pomimo inruthless uczucie ludzi, wyślij je Grecki Patriarchów, metropolitów i archmandrites z własnego ciała.

Przez wieki niższej żonaty duchowieństwa i prostych mnichów zostały tubylcy, mówienia i przy użyciu Arabski Arabski w liturgii, podczas gdy wszystkie prelates zostały Grecy, którzy często nawet nie znają języka danego kraju.

Na ostatnim, w naszych czasach, native prawosławny ma zbuntował się tego stanu rzeczy.

W Antiochii, które teraz udało się uznania ich ojczystym Patriarchy, Grzegorz IV (Hadad) po schizmy z Konstantynopola.

W problemów powodowanych przez ruch na tym samym Jerozolima są wciąż świeże w każdy umysłu.

Jest pewne, że tak szybko, jak obecny Grecki patriarcha Jerozolima (Damianos V) i Aleksandria (Photios) umrze, nie będzie zdecydowanych wysiłków na rzecz wyznacza tubylcy jak ich następców.

Ale tych kłótni wpływać na nowoczesne prawosławny tych ziem którzy nie mieszczą się w granicach tego artykułu, ponieważ nie są one już Melchites.

IV. WSCHÓD-RITE katolików

Musimy powiedzieć, że we współczesnych czasach, ponieważ podstawą bizantyjskiej katolickich kościołów w Syria, Palestyna, Egipt, Uniates tylko te powinny być nazywane Melchites.

Dlaczego stara nazwa jest już zarezerwowana jest dla nich niemożliwe do powiedzenia.

Jest, jednakże, że jest tak.

Jeden nadal sporadycznie w zachodniej części książki znajdzie wszystkich chrześcijan w obrządku bizantyjskiego w tych krajach o nazwie Melchites, a dalsze rozróżnienie między katolickiego i prawosławnego Melchites, ale obecne doświadczenia pisarza jest to, że w tym przypadku nie ma między sobą.

Człowiek w unii z wielkim Wschodniej Kościoła w tych częściach nigdy nie zwraca się teraz lub dopuszcza się być nazywany Melchite.

On jest po prostu "ortodoksyjnych" Grecki lub w dowolnym języku zachodnich, w Rumi Arabski.

Wszyscy nie rozumie przez Melchite jeden Uniate.

Prawdą jest, że nawet dla nich słowo nie jest bardzo często używane.

Są one bardziej prawdopodobne, aby mówić o sobie jako rumi kathuliki lub w Francuski Grecs catholiques, ale nazwa Melchite, jeżeli są stosowane na wszystkich, zawsze oznacza Wschodniej do tych ludzi katolików.

Jest to wygodne dla nas zbyt mieć nazwę określonego dla nich mniej niż całkowicie błędne "Grecki Katolickiego" Grecy są one w żadnym sensie na wszystkich.

A pytanie, które często podnoszone jest, czy istnieje jakikolwiek ciągłości tych katolików od bizantyjskiej przed wielkim schizmy, czy istnieją jakieś społeczności, które nigdy nie stracił komunii z Rzym.

Istnieją oczywiście takie społeczności w południe Włochy, Sycylia, Korsyka.

W przypadku Melchite na ziemiach istnieją żadne.

Prawdą jest, iż nie było podejść do reunion nieustannie od jedenastego wieku, poszczególnych biskupów dokonały ich składania w różnych porach, krótkotrwały zawodowe w Lyonie (1274) i Florencja (1439) m.in. prawosławny z tych krajów.

Ale nie ma linii ciągłej, gdy związek Florencja została złamana wszystkich chrześcijan w bizantyjskiego Wschodu spadły daleko.

Obecny Melchite Kościół pochodzi z XVIII wieku.

Już w XVII wieku niezdecydowanego wysiłki na reunion zostały dokonane przez niektórych ortodoksyjnych biskupów Syria.

Pewien Euthymius, Metropolitan Tyru i Sydonu, a następnie Antiochene patriarcha Atanazy IV (1700-1728) i słynny Cyryl Berrhoea (zm. 1724, rywalem Cyryl Lukaris Konstantynopola, którzy na pewien czas był rywalem patriarcha Antiochii) zbliżył się do Stolicy Apostolskiej i nadzieję otrzymać skradziony.

Ale zawodów wiary, które złożone zostały uznane insuffiecient na Rzym.

W latinizing tendencja Syria była tak dobrze znana, że w 1722 Synod odbył się w Konstantynopolu, która sporządziła i wysłała do Antiochene biskupów pismo z ostrzeżeniem z listą łacina herezje (w Assemani, "Bibl. Orientu.", III, 639 ).

Jednak w 1724 Seraphim Tanas, którzy mieli studiował w rzymskim Propagandy, został wybrany patriarcha Antiochii przez latinizing strony.

On od razu się do jego złożenia Rzym i wysłał katolickiego wyznania wiary.

Brał imię Cyryla (Cyryl VI, 1274-1759); z nim rozpoczyna linii Melchite Patriarchów w nowym znaczeniu (Uniates).

W 1728 wybrany na schismatics Sylvester, Grecki mnich z Athos.

Był uznanym przez Phanar i innych kościołów prawosławnego; przez niego linii nadal prawosławny.

Cyryl VI poniósł znaczne prześladowania z prawosławnego, i na pewien czas musiał uciekać na Liban.

On otrzymał od skradziony Benedykt XIV w 1744.

W 1760, męczysz przez ciągłe walki z większością prawosławną, zrezygnował z jego urzędu.

Ignacy Jauhar został powołany do niego odnieść sukces, ale został odrzucony mianowania na Rzym i Klemens XIII powołania Maximus Hakim, Metropolita Baalbek, jak patriarcha (Maksym II, 1760-1761).

Atanazy z Dahan Beruit udało poprzez regularne wybory i potwierdzenie Maximus po śmierci i stał Teodozjusz VI (1761-1788).

Ale w 1764 roku Ignacy Jauhar udało się czym ponownie wybrany patriarcha.

Papież excommunicated go, i przekonał się Turecki władze do kierowania nim.

W 1773 Klemens XIV zjednoczonej nielicznych rozproszonych Melchites z Aleksandria i Jerozolima do jurysdykcji w Melchite patriarcha Antiochii.

Gdy Teodozjusz VI zmarł, Ignacy Jauhar został wybrany ponownie, tym razem zgodnie z prawem, i wziął thename Atanazy V (1788-1794).

Nastepnie Cyryl VII (Siage, 1794-1796), Agapius III (Matar, dawniej Metropolitan Tyru i Sydonu, patriarcha 1796-1812).

W tym czasie nie było przepływu Józefinizm i jansenizm w rozumieniu Synodu z Pistoi (1786) wśród Melchites, kierowanego przez Adama Germanus, Metropolita Baalbek.

Ruch ten czas napadły na prawie wszystkie Melchite Kościoła.

W 1806, które odbyło się w Qarqafe Synodu, która zatwierdziła wiele z Pistoian dekrety.

W aktach Synodu zostały opublikowane bez zezwolenia z Arabski w Rzym w 1810, aw 1835 zostały one censured na Rzym.

Pius VII już sprzeciwił się katechizmu i innych utworów napisanych przez Germanus z Baalbek.

Wśród jego błędów był prawosławny teorii, że konsekracja nie jest dokonywane przez instytucję słowa w liturgii.

Ostatecznie patriarcha (Agapius) i innych Melchite biskupów były przekonane, aby zrzec się tych pomysłów.

W 1812 kolejny Synod ustanowiła seminarium w Ain-kocio dla Melchite "naród".

Następne Patriarchowie byli Ignacy IV (Sarruf, luty-listopad., 1812, zamordowany), Atanazy VI (Matar, 1813), IV Makary (Tawil, 1813-1815), Ignacy V (Qattan, 1816-1833).

Był po słynnej Maksym III (Mazlum, 1833-1855).

Jego nazwa została Michael.

On został zainfekowany idei Germanus z Baalbek, a także był wybrany metropolita Aleppo, ale jego wybory nie zostały potwierdzone na Rzym.

Potem zrezygnowano tych pomysłów i stał tytularny metropolita Myra, prokuratora i jego patriarcha na Rzym.

W tym czasie założył Melchite kościoła w Marsylia (św. Mikołaja), i wziął kroki w sądach Wiedeń i Paryż, aby chronić ich od Melchites prawosławny rywali.

Turecki rząd do tej pory nie uznała Uniates jako oddzielny proso, więc wszystkie ich komunikacji z Państwem, Berat uwagę na ich biskupami i tak dalej, musiały zostać poczynione przez prawosławnego.

Zostały one jeszcze oficjalnie, w oczach prawa, członków Komitetu rum millet, że jest w ortodoksyjnej społeczności w ramach Patriarchy Konstantynopola.

To oczywiście udzielił prawosławny niekończących się możliwości ich irytujące, które nie zostały utracone.

W 1831 udał się z powrotem do Mazlum Syria, w 1833 po śmierci Ignacego V roku został wybrany patriarcha, i zostało potwierdzone w Rzym fter wielu trudności w 1836.

Jego panowania była pełna sporów.

W 1835 roku leld krajowego Synodu w Ain-kocio, które ustanowione dwadzieścia pięć kanonów do regulacji spraw w Melchite Kościoła; Synodu została zatwierdzona na Rzym i jest publikowana w Collectio Lacensis (II, 579-592) .

Podczas jego panowania na ostatnie Melchites otrzymała uznanie jako oddzielny proso z Porte.

Maksym III uzyskane z Rzym dla siebie i swoich następców na dodatkowe tytuły Aleksandria i Jerozolima, który widzi jego poprzedników był podawany, ponieważ Teodozjusz VI.

W 1849 roku odbyło się Synod w Jerozolima, w którym odnowione wiele błędów z germanus Adam.

Tak więc dostał do nowych trudności w Rzym, jak również ze swego ludu.

Ale te problemy były stopniowo składzie i stary patriarcha zmarł w 1855 w pokoju.

On jest najbardziej znany z linii Melchite patriarchów.

Był succeded przez Klemensa I (BAHUS, 1856-1864), Grzegorz II (Yussef, 1865-1879), Piotra IV (Jeraïjiri, 1897-1902), Cyryl i VIII (Jeha, panującego patriarchatu, którzy zostali wybrani 27 czerwca, 1903, potwierdzone przez naraz telegram od Rzym, enthroned w patriarchalnej kościoła na Damaszek, 8 sierpnia 1903).

V. KONSTYTUCJI DO MELCHITE KOŚCIÓŁ

Głowa do Melchite kościoła, pod władzą zwierzchnią papieża, jest patriarcha.

Jego tytuł to "patriarcha Antiochii, Aleksandria, Jerozolima, i wszystkie Wschodzie".

"Antiochii i wszystkie Wschodzie" jest stary tytuł używany przez wszystkie patriarcha Antiochii.

Jest to mniej arogancki niż dźwięki; "Wschód" oznacza oryginał Roman Prefektura Wschodu (Praefectura Orentis), która odpowiadała dokładnie przed Patriarchatowi Konstantynopola wzrost (Fortescue, Orth. Wschodniej Kościoła, 21).

Aleksandria i Jerozolima zostały dodane na mocy tytułu III Maximus.

Należy zauważyć, że te pochodzą od Antiochii, Aleksandria, chociaż zwykle ma pierwszeństwo nad nim.

Dzieje się tak, ponieważ patriarcha Antiochii jest zasadniczo tylko jego ślady swojej drodze dziedziczenia Cyryl VI do starej linii z Antiochii.

On jest w jakiejś tylko administrator Aleksandria i Jerozolima, dopóki liczba Melchites w Egipt i Palestyna ma uzasadnienia montaż Patriarchaty oddzielne dla nich.

Tymczasem on również nad zasadami swego ludu w trzech prowincjach.

Istnieje również Grandera tytuł używany w Polychronia i specjalne uroczyste okazje, w których jest on entuzjastycznie jako "ojciec Ojców, Pasterz pasterzy, High Priest arcykapłanów i trzynastą Apostoła".

Patriarchy jest wybrany przez biskupów, i jest prawie zawsze wybierany jest z ich liczbą.

Wybory są przedstawione Kongregacji Wschodniej namaszczenie dołączył do Propagandy, jeżeli jest to kanoniczna patriarcha-elekt wysyła wyznaniem wiary i petycji w celu potwierdzenia i za skradziony na papieża.

Musi także podjąć przysięgi posłuszeństwa na papieża.

Jeśli wybory są nieważne, devolves nominacji na papieża.

Patriarchy nie może zrezygnować bez zgody papieża.

On musi dokonać jego wizyty ad limina, osobiście lub przez zastępcę, co dziesięć lat.

Patriarchy jest zwykłym jurysdykcję nad wszystkimi jego kościoła.

On potwierdza wybór i konsekruje wszystkich biskupów, może on je przetłumaczyć lub depose, zgodnie z kanonów.

On funduszy i parafie (zgody Rzym) diecezji, i posiada znaczne uprawnienia o charakterze zwolnienie z postem i tak dalej.

Patriarchy mieszka w domu obok kościoła w patriarchalnej na Damaszek (w pobliżu Bramy Wschodniej).

Ma również rezydencje w Aleksandria i Jerozolima, gdzie spędza co najmniej kilka tygodni każdego roku, jest on często na seminarium w Ain-kocio, nie daleko od Bejrut, Liban w.

Biskupi są wybierane zgodnie z byka Reversurus, 12 lipiec 1867.

LAll innych Synodu Biskupów w patriarcha wybrać z trzech nazw, które wybiera papieża.

Wszyscy biskupi muszą być odmiana, ale są one nie oznacza koniecznie mnichów.

Kapłani którzy są notmonks mogą mieć żony koordynacji przed małżeństwem, ale jak we wszystkich kościołach uniate celibat jest bardzo często, i są w związku małżeńskim duchownych spojrzał raczej askance.

Nie są seminaria w Ain-kocio, Jerozolima (College of St Ann jako kardynał Lavigerie Białej Ojców), Bejrut, itp. Wielu studentów przejdź do jezuitów na Bejrut, Grecki College w Rzym, St Sulpice w Paryżu.

Mnichów następujące Rule of St Basil.

Są one podzielone na dwie wielkie zgromadzenia, że z St John the Baptist w Shuweir na Liban i że z St Saviour, w pobliżu Sydonu.

Obie mają liczne córki-dom.

W Shuweirites mieć dalsze rozróżnienie, tj. między tymi z Allepo i Baladites.

Istnieją również z konwentów Basilian mniszek.

Praktycznie wszystkie Melchites są tubylcami w kraju, w języku arabskim.

Ich obrzędu jest fakt, że w Konstantynopolu, prawie zawsze obchodzony w języku arabskim z kilkoma versicles i exclamations (proschomen Sophia orthoi, itp.) w języku greckim.

Jednak w niektórych sytuacjach uroczystych liturgii obchodzony jest w całości w języku greckim. The widzi na patriarchat są: patriarchat sam, do którego jest przyłączony do Damaszku, administrowane przez wikary, a następnie dwóch metropolii diecezji, Tyru i Aleppo dwa archdioceses, Bosra z Chauranu I Horus z Hama siedem bishoprics, Sydon, Bejrut (z Jebail), Tripolis, Acre, Furzil (z Zahle), a Beqaa, Paneas i Baalbek.

Patriarchaty do Jerozolimy i Aleksandrii są podawane w patriarcha przez vicars.

Łączna liczba Melchites szacuje się na 130000 (Silbernagl) lub 114080 (Werner).

Publikacja informacji napisanej przez Adrian Fortescue.

Przepisywane przez Johna Looby. Encyklopedia Katolicka, Tom X. Opublikowany 1911.

New York: Robert Appleton Company.

Nihil obstat, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + Kardynał John Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Do pochodzenia i historii widzę żadnych historii z Monophysite herezji.

Neale, Historia Kościoła Świętego Wschodniej (Londyn, 1848-1850), IV i V: Patriaarchate z Aleksandrii uzupełniające objętość: Patriarchatu Antiochii, wyd.

Williams (Londyn, 1873); Charona, Histoire des Patriarcats Melkites (Rzym, w trakcie publikacji), bardzo cennych praca; RABBATH, Dokumenty inedits służyć do pour l'histoire du christianisme en Orient (3 vols., Paryż, 1907) ; Quien Le, Oriens Christianus (Paryż, 1740), II, 385-512 (Alexandrine patriarcha), 699-730 (Antiochii), III, 137-527).

Do obecnej konstytucji: SILBERNAGL, Verfassung u.

Obecne Bestand samtlicher Kirchen des Orients (Ratisbon, 1904), 334-341; WERNER, Orbis Terrarum Catholicus (Freiburg, 1890), 151-155.; Echos d'Orient (Paryż, od 1897), artykułów przez Charona i inne; Kohler , Die Katholischen Kirchen des Morgenlands (Darmstadt, 1896), 124-1128; Charona, Le Rite byzantin dans les Patriarcats Melkites (extrait de chrysostomika) Chant du dans l'Eglise Grecque (Paryż, 1906)

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest