The Apocalypse Piotra

Informacje ogólne

Tradycyjne Version

Tłumaczenie i zauważa przez MR James - 1924

(Brak tekstu o tej samej nazwie znalezionych w Nag Hammadi)

Wstęp

Nie czystym i pełny tekst tej książki, która w kolejnym rankingu popularności i prawdopodobnie także w terminie do Canonical Apokalipsy świętego Jana.

Musimy, po pierwsze, niektóre cytaty dokonane przez pisarzy z pierwszych czterech wieków.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Dalej, fragment w Grecki, zwany Achmim fragment, znalezione z Passion-fragment Ewangelii Piotra w rękopis znany jako GIZEH PC. (Odkryto w grobie) obecnie na Kair.

Jest to niewątpliwie zaczerpniętych z Apokalipsy Piotra, ale moje obecne przekonania, że, podobnie jak Pasja fragment jest częścią Ewangelia Piotra, który był nieco później niż w księdze Apokalipsy i cytowane prawie in extenso.

Istnieje również w Bodleian Library zniszczonych liści, jeden z bardzo niewielką Grecki PC.

w piątym wieku, który dostarcza kilka linii, co zrobić, aby być oryginalnym Grecki tekst.

Po trzecie, etiopski wersji zawartych w jednej z licznych form księgach Clement, obecne w piśmie Arabski i etiopski celem zawierać znaki historii na świat z tworzenia, w ostatnim czasie, a także wskazówki dla kościołów - dyktowana przez Piotra do Klemensa.

Wersja Apokalipsy zawarte w tym ma kilka ciał obcych na początku i końca, ale, jak starałem się wykazać w serii artykułów w Dzienniku studiów teologicznych (1910-11) i Kościoła Quarterly Review (1915 ), Zapewnia najlepszą ogólną ideę zawartość całej książki, które mamy.

Druga książka z Sibylline Oracles zawiera (w Grecki hexameters) parafraza z wielką część Apokalipsy, a jego wpływ może być w wielu pismach na początku Dzieje Tomasza (55-57), martyrologia Perpetua, tzw drugie List Klemensa, i, jak sądzę, Pasterz Hermasa: jak również w Apocalypse Pawła i wielu później wizje.

Długość książki jest podany w Stichometry z Nicephorus, jak i 300 linii w tym z Kodeksu Claromontanus (List do D) 270: łacina jest ostatnim liście do biblijnej księgi; już cytowane za czyny Pawła.

Nie ma wzmianki o nim w Gelasian dekret, który jest ciekawy.

W tym samym czasie było popularne w Rzym na Muratorian Canon wspomina (późno w drugim wieku?) Wraz z Apokalipsy Jana choć dodaje, że "niektórzy nie mają go w kościele.

W piątym wieku kościół historyk Sozomen (VII. 19) mówi, że jego wiedza była jeszcze czytać corocznie w niektórych kościołów w Palestynie w Wielki Piątek.

A tłumaczenie starożytnych notowania są podane w pierwszej kolejności.

Teksty Apokalipsy Piotra

A.

1. Od Klemens Aleksandria tzw Prophetical Ekstrakty, serię zdań excerpted oderwana od niektórych większych prac, na ogół powinien być jego Hypotyposes lub konspekty:

a. (41,1) Pismo mówi, że dzieci, które zostały narażone (przez rodziców) dostarczane są do podejmowania opieki anioła przez kogo są wykształceni, i rosną, i są one, mówi, jak wiernych jeden sto lat stara się tutaj (w tym życia).

b. (41. 2) Dlatego też w Piotra Apokalipsy mówi: "A Flash (błyskawica) ognia leaping z tych dzieci i smiting oczy kobiety.

2. Tamże.

(48. 1) zaopatrzenie w świetle Bóg nie tylko na nich, że są w ciele.

Na przykład, Peter w Apokalipsa mówi, że dzieci urodzone z odpowiednim czasie (abortively), które byłyby w lepszej strony (tzn. byłyby zapisane gdyby żył)-te dostarczane są do podejmowania opieki anioła, że mogą one bierzemy wiedzy i uzyskać lepsze miejsce, które ucierpiały, co miałoby poniósł, gdyby był w ciele.

Ale inni (tzn. tych, którzy nie zostały zapisane, gdyby mieszkał) jest tylko uzyskać zbawienie, jako istot, które zostały rannych i miał miłosierdzia dla nich wykazano, i nadal bez męki, jako że otrzymaniu nagrody.

Ale z mlekiem matki, wynikające z ich piersi i congealing, mówi Peter w Apocalypse, będzie pociągać za sobą małe zwierzęta (węże) pożerający ciało, i tych działa na nich pożerać ich nauczanie, że torments nadejdzie ze względu na grzechy (odpowiada na grzechy).

3. Z Sympozjum (II.6) Metody z Olimpu (trzeci wiek).

On nie jest źródłem jego nazwę.

Whence również, że otrzymaliśmy w inspirowana pisma, że dzieci urodzone przedwczesnemu-nawet jeśli są one potomstwa cudzołóstwo, dostarczane są do podejmowania opieki aniołów.

W przypadku gdyby wejść w życie wbrew woli i zarządzenia tego rodzaju błogosławiony Bóg, w jaki sposób może zostały one dostarczone do aniołów się karmią się we wszystkich repose i spokój?

A jak oni mogą bez obaw ich rodziców wezwanych przed trybunałem Chrystusa, aby oskarżyć ich?

mówiąc: Ty, Panie, didst nie begrudge nas to światło, które jest wspólne dla wszystkich, ale nam te narażone na śmierć, contemning twojego przykazania.

Słowo świadczonych opieki podejmowanie w tych fragmentów jest bardzo rzadko jedna [temelouchos, Gr..] Tak rzadko, że błędne później przez czytelników za właściwe imię anioła, i znajdujemy w anioła Temeluchus Paul, John, i poza nią.

Podobna sprawa jest z tym słowem Tartaruchus, opiekun piekła, które jest stosowane w odniesieniu do aniołów w naszym Apocalypse, i jest również w wersji etiopski, Paweł, oraz w innych pismach, które mają być właściwą nazwę.

4. Od Apocritica z Makary Magnes (IV wieku), o którym wiemy niewiele.

Jego książka składa się z wyciągów z pogańskich przeciwnikiem ataku na chrześcijaństwo (Porphyry i Hieroclcs są nazwane, jak to możliwe, autorzy), oraz własnej odpowiedzi.

Pogan mówi pisarz (IV. 6, 7):

Oraz w drodze superfluity niech to również być przywołane w treści dokumentu, który powiedział w Apokalipsa Piotra.

On wprowadza niebo, które mają być oceniana wraz z ziemią, a więc: ziemi, mówi, przedstawia wszystkich ludzi do Boga, aby być orzekane w dzień sądu, sam również być oceniana wraz z nieba, że obejmuje ona.

5. Tamże.

A to znowu mówi, co jest pełne oświadczenie impiety: A co z nieba moc będzie topniało, a niebo jest walcowane na jak książka, i wszystkie gwiazdy są takie jak spadek z liści winorośli, jak i liści z drzewa figowego.

To bardzo blisko zbiega się z ISA.

xxxiv.4, i nie występują w innych naszych tekstów of the Apocalypse.

6. W starej łacina homilii na dziesięć dziewic znaleźć i opublikowane przez Dom Wilmart (Biuletyn d'aNC. Litt. Et d'arche'ol. Chre't.) Jest to zdanie:

W zamkniętych drzwi jest rzeka ognia przez bezbożnych, które są obecnie przechowywane w królestwie Bożym, jak jest napisane w Daniela i Piotra, w jego Apocalypse ....

To firma z głupim się również pojawić się znaleźć i drzwi zamknie, to fiery na rzece ustawiony przed nimi.

Odpowiedniki wszystkich powyższych cytatów można znaleźć w tekście etiopski, z jednym wyjątkiem, nie.

5. W Achmim tekst zawiera tylko Coś nie.

1 b: jeden z wielu wskazanie, że jest to skrócona i, chciałbym powiedzieć, wtórne tekstu.


W Achmim FRAGMENT

B.

I powinien wolą, aby połączyć ten fragment Ewangelii II Piotra.

To zaczyna się gwałtownie w dyskurs Pana naszego.

1 Wielu z nich jest fałszywych proroków, i uczyć się sposobów i zróżnicowane doktryny zagładę.

2 A oni stają się synami zagładę.

3 A potem Bóg jest moim wiernym pochodzą aż z nich, że głód i pragnienie i poszkodowanych i udowodnić swoje dusze w tym życiu, i sędzia synowie nieprawości.

4 i dodaje Pana i powiedział: Chodźmy ku górze (a) się modlić.

5 i chodzić z nim, dwunastu uczniów prosili go, że chciał pokazać nam jeden z naszych braci, którzy sprawiedliwy odstąpił od świat, że możemy zobaczyć w jaki sposób mężczyźni są w formie, i odwagę podjąć, i zachęcić również, że mężczyźni powinni nas słuchać.

6 i modliliśmy się, nagle pojawiły się dwóch mężczyzn stojących przed Panem (chyba dodawać, na wschód), na które nie udało nam się szukać.

7 Bo nie wydane z ich rozwesela jeden ray jako słońce, a szaty ich świeciło tak jak oczu człowieka nigdy nie widział podobnego: na ustach nie jest w stanie zadeklarować, ani serca do opracowania chwała, którymi były obłożone i piękno ich oblicze.

8 Kogo, kiedy widzieliśmy byliśmy zdumieni, ich organy były bielszy niż śnieg i wszelkie czerwieńszony niż jakikolwiek wzrosła.

9 oraz zaczerwienienie z nich zostało umieszczonych w bieli, w słowo, ja nie jestem w stanie zadeklarować ich piękno.

10 Na ich sierść była curling i rozkwit (kwiecisty), piękna i spadła o ich rozwesela i ich barkach jak wianka tkane z nard i różnych kwiatów, lub jak tęcza w powietrzu: takie było ich comeliness.

Mamy 11, a następnie, widząc w nich piękno zdumiewały się im, bo pojawiły się nagle.

12 I zbliżył się do Pana i powiedział: Kim są ci?

13 On mówi do mnie: To są Twoje (nasze) prawy braci, których wygląd nie wy pragnienie.

14 I rzekł do Niego: A gdzie są prawi?

lub w jakim jest świat w którym są one, i posiedli tę chwałę?

15 i pokazał mi Pan bardzo wielki region poza tym świat przekraczającej jasnym światłem, a powietrze to miejsce oświetlone z belki na słońce, i ziemia się kwiatowych z kwiatów, że nie znikną, a pełne przypraw i roślin , Uczciwym i niezłomnymi kwitnienia, i mając błogosławiony owoc.

16 I tak był wielki kwiat, że jego zapach był ponoszone stąd aż do nas.

17 i mieszkańców w tym miejscu były obłożone z błyszczącymi w szaty aniołów, a ich szaty jak było ich aż do ziemi.

18 I pobiegł aniołów dokoła nich.

19 i chwałę tych, którzy mieszkali tam wszyscy równi, a jednym głosem oni wielbili Pana Boga, radośni w tym miejscu.

20 Pan rzekł do nas: To jest miejsce swojego przywódcy (lub, arcykapłanów), prawych ludzi.

21 I widziałem też innego miejsca, że przed jednym, bardzo squalid, a była to kara miejsce, i ci, którzy zostali ukarani i aniołów, że karane nich miał swoje ciemne szaty, w zależności od powietrza w miejscu.

22 i niektóre były tam przez powieszenie ich języków, a te były one, że bluźniono drogi prawości, a pod nimi była mowa płomień ognia i tormenting im.

23 i nie było wielkiego jeziora pełne płonących błocie, w którym zostały niektórych mężczyzn, że odwróciło się od sprawiedliwości i aniołów, tormentors, zostały ustalone nad nimi.

24 A było także inne kobiety, przez powieszenie, że ich włosy powyżej błota, które gotowane; i te, które zdobi się one na cudzołóstwo.

A ludzie, którzy z nich zostały połączone w defilement o cudzołóstwo były przez powieszenie ich stóp, głowy i miał ukryte w błocie, i powiedzieli: "My nie wierzył, że powinniśmy się aż do tego miejsca.

25 I ujrzałem zabójcy i ich zgody, które zostały oddane do nich w ciasne miejsce pełne zła, co pełza, i pobici przez te zwierzęta, i zwrócił się o to w tym kara.

A po nich zostały określone robaki jak chmury ciemności.

I dusze tych, którzy zostali zamordowani stał i patrzył na kare tych morderców i powiedzieli: "O Boże, twój wyrok jest sprawiedliwy.

26 i trudno przez to miejsce ujrzałem innego ciasne miejsce, gdzie absolutorium i stench z nich, które były w kare pobiegł w dół, a tam był, jak to było jezioro.

I siedziały tam kobiety do ich szyje w tym płynów, a przed nimi wiele dzieci, które urodziły się w odpowiednim czasie siedział krzycząc: od nich i poszedł dalej promienie ognia i uderzył w oczach kobiety: i te, które zostały pomyślane, że się poza małżeństwem (?) i spowodował poronienie.

27 i innych mężczyzn i kobiet były spalane na ich połowie i rzucił się w ciemnym miejscu i biczowany przez złe duchy, i mając ich entrails pożarł przez robaki, że nie odpoczął.

A tych, którzy byli prześladowani prawych i wydał im.

28 i blisko z nimi ponownie były kobiety i mężczyzn gnawing swoich warg i kara, i mając na żelazo w ogniu ustawić przed ich oczami.

A oto ci, którzy uwierzyli i czynili zło mówić o zasadzie sprawiedliwości.

29 i przed tymi były jeszcze inne, mężczyzn i kobiet, gnawing ich językami i mających płomień ognia w ich ustami.

A te były fałszywych świadków.

30 oraz w innym miejscu, żwir, kamienie były ostrzejsze niż miecze lub jakiekolwiek cypel, podgrzewane z ognia, i kobiet i mężczyzn w platerowane filthy szmat walcowane na nich kara.

[Jest to sugerowane przez LXX dwóch fragmentów Praca: xli.

30, jego łóżko jest ostry spits; viii.

17, na stos kamieni doth on odpoczynku, a mieszkają w pośrodku żwir, kamienie.] A oto ci, którzy byli bogaci i zaufany w ich bogactwa, i nie miał litości nad sierotami i wdowami, ale zaniedbane przykazań Bożych .

31 oraz w innym wielkim jeziorze pełnym Foul sprawy (ropy) oraz wrzącej krwi i błota stanął mężczyzn i kobiet do ich kolana A oto ci, że pożyczył pieniądze i zażądał lichwy na lichwie.

32 i innych kobiet i mężczyzn rzucił się z wielką skale (precipice) spadły (wszedł) na dole, i znowu były prowadzone przez nich, które zostały ustawione przez nich, aby przejść się po skale, a stamtąd zostały oddane w dół do dole i nie miał żadnego odpoczynku od tej kary.

A oto ci, którzy nie splugawili ich organów zachowujących się jak kobiety i kobiety, które z nich, że określają one ze sobą jak człowiek z kobietą.

33 i obok skał, że był dużo miejsca pełne ognia, i mężczyzn, który stał tam z ich własnymi rękami uczynił obrazy dla siebie zamiast Boga, [i obok nich innych kobiet i mężczyzn] mając prętów ognia i smiting siebie i nigdy nie odpoczynek od ten sposób męki ....

34 i jeszcze inni blisko do nich, mężczyzn i kobiet, pieczenie i włączanie się o palonej i jak w rondlu.

A oto ci, którzy opuścili na drodze Boga.

W BODLEIAN LEAF

To środki, ale 2 3 / 4 o 2 cale i 13 linii 8 do 10 liter na każdej stronie (Madan podsumowania Katalog nr 31810).

W verso (druga strona) jest trudny do odczytania.

Recto = Gr..

33, 34: kobiet posiadających łańcuchy i scourging się przed oszustwem w tych bożków.

A oni nieustannie mają taki kare.

A w pobliżu

Verso: im się inne kobiety i mężczyźni w spalanie spalanie, które zostały im po szalonych bożków.

A oto ci, którzy opuścili w sposób całkowicie Bogu (?).

. .

TEKST NA etiopski

Pierwsze opublikowane przez Abbe Sylvain Grebaut w Revue de l'Orient Chretien, 1910: świeże tłumaczenia tekstu z jego etiopski przez H. Duensing się w Zeitschr.

f.

ntl.

Wiss., 1913.

The Second Coming Chrystusa i zmartwychwstania (które Chrystus zeslane Peter) którzy zginęli z powodu swoich grzechów, za które na bieżąco nie przykazanie Boże ich twórca.

On (Piotr) rozważałaś niej, że może postrzegać tajemnicy Syna Bożego, miłosierny i kochanka miłosierdzia.

A kiedy Pan był z siedzibą na Górze Oliwnej, jego uczniowie przyszli do Niego.

A my i prosili Go entreated solidarnie i modlił się go, mówiąc mu: stwierdzenie nam jakie są oznaki nadchodzących twoje i do końca w świat, że możemy postrzegać i znak czasu i twoich najbliższych polecić im, że pochodzą od nas, ku któremu będziemy głosić słowo Ewangelii twego, i ustawić nad którymi (w) Twego Kościoła, że kiedy może on usłyszeć Uważajcie na siebie i znak czasu twojego najbliższych.

A nasz Pan odpowiedział nam, mówiąc: Uważajcie, aby nikt nie jest błąd, i że wy się nie watpiacych i służyć obcym bogom.

Wielu przyjdzie w imię moje, mówiąc: Ja jestem Mesjaszem.

Wierzcie nie je, nie zbliżamy się do nich.

Na przyjście Syna Bożego, nie są gładkie (np. przewidzianych), ale jak błyskawica, że shineth od wschodu aż do zachodu, więc będę się na obłokach niebieskich z wielką gospodarza w moim majestatu; z mojego krzyża się przed moim obliczem będę się w mój majestat, błyszczącymi siedmiokrotnie więcej niż słońce będę się w mój majestat z wszystkich moich świętych, aniołów kopalni (kopalni świętych aniołów).

A Ojciec mój jest zestaw koronę na głowę moja, abym mógł ocenić szybki i umarłych i zaplata każdego człowieka zgodnie z jego dzieł.

A wy, wy brać w nich podobieństwo (nauczyć się przypowieść) od drzewa figowego: tak szybko jak strzelać z nich wyjdzie i gałązki uprawiane, w końcu świat ma przyjść.

I, Piotra, odpowiedział i rzekł do niego: Interpreting mi dotycząca drzewa figowego, którym będziemy postrzegać ją, bo cały swój dzień doth-drzewo figowe wyślij dalej pędów, a następnie co roku wyprowadza jej owoców dla jego mistrz.

Co potem meaneth przypowieść o drzewie figowym-?

Wiemy to nie.

A Master (Pan) odpowiedział i rzekł do mnie: Ty nie Understandest, że drzewo figowe jest dom Izrael?

Nawet jako człowiek, który założył-drzewo figowe w swoim ogrodzie, i to nie wyprowadzeni owoców.

A on szukał owoce wielu lat i gdy go nie znalazł, rzekł do swego ogrodu opiekun: root na tym drzewie figowym, że się nie należy do naszej ziemi unfruitful.

A ogrodnik rzekł Bóg: (Pozwólcie nam), aby go pozbyć chwastów i kopanie ziemi wokół niej i wody.

Jeśli to nie ponosi owoców, będziemy natychmiast usunąć swoje korzenie z ogrodu i roślin w innym miejscu.

Czy ty nie rozumieć, że drzewo figowe jest dom Izrael?

Zaprawdę, powiadam ci, kiedy jego gałązki mają kiełkującego w ciągu ostatnich dni, wówczas feigned Christs obudzą się i oczekiwanie mówiąc: Ja jestem Mesjaszem, że jestem teraz przyszło na świat.

A kiedy oni (Izrael) postrzegają niegodziwości ich czyny będą po kolei od nich i zaprzeczyć mu [której nasi przodkowie nie chwale], nawet pierwszego których Chrystus ukrzyżowany i tam popełniłem wielki grzech.

Ale to oszust nie jest Mesjaszem.

[coś jest źle tutaj: potrzebne jest poczucie, że Izrael postrzega, że zło nie jest Antychrystem i po nim.] A gdy on odrzuca go zabije z mieczem, a tam jest wielu męczenników.

Wtedy na gałązki z drzewa figowe, że jest w domu Izrael, strzelać dalej: wielu męczenników staje się w jego ręce.

Enoch i Eliasz będą wysyłane do nich nauczyć, że to jest oszust, który musi pochodzić w świat i nie znaki i cuda w błąd.

A zatem oni, że śmierć jego strony jest męczenników, a są liczone wśród dobry i męczenników, którzy są zadowoleni Boga w ich życiu.

[Hermasa, Vision III.i.9, mówi się o "tych, które zostały już dobrze miłe Bogu i poniósł na imię".]

A on pokazał mi w prawej ręce dusze wszystkich ludzi, a na palmy jego prawej ręki obraz tego, co ma być dokonany w ciągu ostatnich dni: w jaki sposób i sprawiedliwych i grzeszników, są oddzielone, i jak robią że są w pozycji pionowej w sercu, i jak niesprawiedliwi są zakorzenione w wieczności do wszystkich.

My oglądaliśmy jak grzeszników płakał (płacz) w wielką nędzę i smutek, aż wszyscy, widząc to, że z ich oczu płakał, czy prawy lub aniołów, a on sam również.

I zapytał go i rzekł do Niego: Panie, pozwól mi mówić Twoje słowo dotyczące grzeszników: To były lepiej dla nich, jeżeli nie został utworzony.

A Zbawiciel odpowiedział i rzekł do mnie: Peter, co ty speakest Dlatego, że nie zostały utworzone zostały lepiej dla nich?

Ty resistest Boga.

Ty nie chciałeś mieć więcej niż mu współczucie dla jego obrazu: On je stworzyl i wyprowadził was nie jest.

Teraz, ponieważ widziałeś w lament, który przyjdzie na grzeszników w ciągu ostatnich dni, więc twoje serce jest niespokojne, ale będę cię pokazać swoje prace, którą oni zgrzeszyli przeciw Najwyższego.

Oto, co przyjdzie na nich w ciągu ostatnich dni, kiedy w dzień Bożego i dzień decyzję wyrok Boży przyszedł.

Od wschodu aż do zachodu są wszystkie dzieci mężczyzn zgromadzili się przed moim Ojcem, że żyje na wieki.

Potem polecenie piekła, aby otworzyć swoje ramiona adamant i zrezygnować z tego, co jest w nim.

A dzikie zwierzęta i ptaki są mu polecenie, aby przywrócić wszystkie ciała, że pożarł, bo zechce, że powinien pojawić się ludzie, bo nic perisheth przed Bogiem, i nic z nim jest niemożliwe, ponieważ wszystkie rzeczy są jego.

Na wszystko nadejdzie w dniu wydania decyzji, w dniu wyroku, na słowo Boga i jak wszystkie rzeczy zostały zrobione, kiedy stworzył świat i wszystko, co jest nakazane i tam było zrobić, tak się go się w ostatnich dniach, bo wszystko jest możliwe u Boga.

A więc on mówi Pismo w: [Ezek.

xxxvii.] syn człowieczy, prorokuj na kilka kości i mów do kości: kości aż do kości w stawach, sinew.

nerwów, ciało i skórę i włosy na niej [i duszy i ducha].

I duszy i ducha jest wielka Uriela im na przykazanie Boże, dla niego bowiem Bóg ustanowił ponad rosnącej ponownie z martwych w dzień sądu.

Oto i rozważyć corns pszenicy, które są zasiane w ziemi.

W rzeczy suche i bez duszy to mężczyźni siał je w ziemi i żyją jeszcze raz i owoce, i na ziemi restoreth je jako zastaw powierzone do niego.

[A to, że umrze, to jak nasiona zasiane w ziemi, i stają się żywe i zostać przywrócone do życia, jest człowiekiem.

Prawdopodobnie połysku.]

Ile więcej będzie Bóg wzbudzi w dniu wydania decyzji nich, że wierzą w Niego i są wybierane z niego, dla których dobra uczynił świat?

A wszystko jest na ziemi przywrócić w dniu wydania decyzji, ale również będą sądzeni z nimi, i z nieba.

A to wchodzi w dzień sądu na nich, które spadły z dala od wiary w Boga i że mają popełnione grzechy: powodzie (zaćma) ogień niech się luźne; i ciemności i nieprzejrzystych wchodzi się ubrać i welon i cały świat i wody zmienia się i zamieniła się w ogniu węgle, a na wszystko, co jest w nich nagrać, i morza staje się ogień.

Pod niebem jest gwałtowny pożar, którego nie można ugasić i opływającą do wypełnienia wyroku gniewu.

I gwiazdy będą lecieć w kawałkach przez płomienie ognia, jak gdyby nie została uaktualniona i uprawnień (niebios) w niebie jest umieram na brak wody i jest jak gdyby nie były.

A błyskawice z nieba nie może być więcej, a ich enchantment one affright na świat (prawdopodobnie: niebo się włączyć do pioruna i błyskawice nich affright na świat. Wódki również z trupów jest podobny do nich ( błyskawice?) i staje się ognia na przykazanie Boże.

I tak szybko, jak całe stworzenie dissolveth, że mężczyźni są na wschodzie się uciec aż do zachodu,

ku wschodowi, że są one w południowo się uciec na północ, i ci, którzy są w

na południe.

A we wszystkich miejscach jest gniew z ognia boi wyprzedzać je i unquenchable płomień jazdy nich wprowadzają je aż do wyroku z gniewu, aż do strumienia unquenchable opływającą ogień, płomień z ognia, a kiedy fale jego część się jednym z innego, pieczenie, nie jest wielkim zgrzytanie zębów wśród dzieci mężczyzn.

A oto oni wszyscy na mnie najbliższych wieczne chmury jasność i aniołów Bożych, które są ze mną będzie zasiadał (prob. I będzie zasiadał) na tronie mojej chwały po prawej stronie mojego Ojca Niebieskiego, a on ustala koronę na głowę kopalni.

I oto, gdy narody, oni płaczą, każdy naród od siebie.

Wtedy on im polecenia, aby wejść do rzeki ognia podczas prac w każdej z nich ma stanąć przed nimi (chcąc coś) do każdego człowieka według jego uczynków.

Jak dla wybranych, które mają dobre czyny, aż przyjdzie do mnie i nie oglądał śmierci przez ogień pożerający.

Lecz niesprawiedliwi grzeszników, i obłudnicy się stanąć w ciemnosci, że nie przeminą, a jest ich kara ognia, anioły i przedstawi swoje grzechy i przygotować dla nich miejscem, gdzie one są karane na wieki (co jeden zgodnie z jego grzech).

Uriel (Urael) Anioł z Bogiem i wyprowadź się dusze tych grzeszników (każdemu według jego transgresji: Klauzula ta powinna być koniec poprzedniego ustępu: tak Grebaut trwa), którzy zginęli w potopie, i wszystkich, którzy mieszkali w wszystkich bożków, w każdym stopionego obrazu, w każdym (obiekt) miłości, i zdjęcia, i tych, którzy mieszkali na wszystkich wzgórzach i w kamienie i na dalszy plan, którego wezwał mężczyzn bogowie będą je nagrać z nimi (obiekty , w którym mieszkał, ani ich wyznawców?) w wiecznym ogniem, a po nich wszystkich z ich mieszkania miejscach zostały zniszczone, powinny być karane wiecznie.

(Tu zaczyna się opis torments, które mamy, w innym tekście, w Achmim fragment).

Wtedy mężczyźni i kobiety pochodzą aż do miejsca przygotowane dla nich.

Na ich języki, którymi bluźniono one na drodze prawości się je powiesił.

Istnieje w ich rozprzestrzeniania ognia unquenchable, że to nie ucieczka.

Oto innym miejscu: tam jest pit, wielki i pełny (..) W niej są oni mają zaprzeczyć, że sprawiedliwość i aniołów kara chastise nich i oni na nich rozniecacie ogień ich kara.

I oto znowu [dwa: uszkodzony] kobiety: one Powiesimy ich przez ich przez ich szyję i włosy; będą oddawać je do grobu.

Są to ci, którzy ich plecione włosy, nie za dobre (lub nie, aby ich piękne), lecz aby włączyć je do nierządu, że może ensnare dusze ludzi aż zagładę.

A ludzie, którzy określają się z nimi w nierządu jest zawieszonych przez swoje biodra w tym miejscu pożaru, a oni powiedzą jeden do drugiego: Wiedzieliśmy, że nie powinniśmy się aż wieczne kary.

A morderców i tych, którzy złożyli wspólne z nimi jest przyczyną ich wrzucono do ognia, w miejscu pełnym venomous bestie, a oni będą cierpieć katusze bez reszty, uczucie ich bóle i robaków jest ich tak wiele jak liczba ciemne chmury.

Lecz anioł Ezrael się wyprowadź ich dusze, które zostały zabici, a oni zobacza kare z nich, że zabił je, i powiedzieć jeden do drugiego: Prawość i sprawiedliwość to sąd Boży.

Dla nas dowiedział się, ale nie wierzył, że powinna wejść w to miejsce wiecznego wyroku.

I przez ten płomień w pobliżu jest pit, wielkie i bardzo głębokie, i do niego z opływającą przede wszystkim sposób męki, foulness, a problem.

A kobiety są połknęła nim aż do ich karki i cierpieć katusze z wielkim bólem.

Są one spowodowały, że ich dzieci rodzą się przedwczesne, a uszkodzone dziełem Bożym, które je utworzyły.

Przed nimi są innego miejsca, gdzie zasiadają ich dziećmi [jak] żyje, a oni wołać do Boga.

I miga (błyskawice) wyruszycie z tych dzieci i dziury w oczach tych, którzy ze względu na nierządu spowodował ich zniszczenia.

Inne mężczyzn i kobiet powyżej uznaje się za nich, naga, a ich dzieci przed ich miejsce rozkoszy, i westchnieniu i wołanie do Boga, ponieważ ich rodzice, mówiąc: To są ci, którzy mają w pogardzie i niech i przekroczyli Twoje przykazania i wydana nas aż do śmierci: oni niech Anioł, który tworzy nam, i powiesił się z nami, a wstrzymane od nas (lub, begrudged nas) światło, które dałeś do wszystkich stworzeń.

A mleko swoich matek płynące z ich piersi są congeal, i od niego pochodzą zwierzęta pożerający ciało, które wyjdzie i włączyć je do męki i nigdy z ich mężów, gdyż opuścili przykazania Boże i zabił ich dzieci.

Jak dla swoich dzieci, powinny one zostać dostarczone Aniołowi Temlakos (tj. opieki podejmowania anioła: patrz wyżej, na fragmenty).

A oni, że zabił im się wiecznie cierpieć katusze, bo Bóg tak zechce.

Ezrael anioł gniewu wprowadzają mężczyzn i kobiet, połowa ich organów spalanie, i wygnał ich do miejsca ciemności, nawet piekła mężczyzn i ducha gniewu chastise się z nich wszystkich sposób męki, a robaka że nie śpi się pożerać ich entrails, a te są persecutors i betrayers mojego prawego.

A obok nich, że istnieją, są inne kobiety i mężczyźni, gnawing ich języków, a oni z nich kare czerwony-gorący żelaza i nagrać swoje oczy.

Są one, że oszczerstwo i wątpliwości mojej sprawiedliwości.

Inne mężczyzn i kobiet, których prace zostały wykonane w oszustwo ma ich wargi odciął, ogień i zdolnych do ich usta i ich entrails.

Są to fałszywych świadków (al., że są one przyczyną śmierci męczenników, aby przez ich leżącej).

A obok nich, w miejscu, pod ręką, na kamieniu jest słupem ognia, a filar jest ostrzejszy niż miecze.

I nie są obłożone kobiet i mężczyzn w szmaty i filthy szaty, i są one oddane do nich, cierpi orzeczenie o kare ceaseth, że nie są one, że zaufany w ich bogactwa i pogardzie do wdów i sierot kobiety z dziećmi .

. . przed Bogiem.

A w innym miejscu przez twarde, pełne brudu, nie są oddanych kobiet i mężczyzn aż do kolan.

Są one, że pożyczył pieniądze i wziął lichwy.

A innych mężczyzn i kobiet oddanych się w dół z wysokiego miejsca i powrócić i ponownie uruchomić, a dysk diabły im.

[Są to czcicieli bożków] i umieścić je na końcu ich witst (dysk je do góry na wysokość) i oddać się w dół.

A więc to one nieustannie, i cierpieć katusze na wieki.

Są one cięte, które mają swoje ciało jako [apostołów] człowiek i kobiet, które były z nimi.

. . i są to ludzie, którzy splugawili się razem jak kobiety.

(To jest bardzo uszkodzony, ale w sensie jest jasne w (Greek.)

A obok nich (jest brazier?).

. . i pod nimi Anioł Ezrael przygotować dużo miejsca pożaru i wszystkich bożków ze złota i srebra, we wszystkich bożków, dzieło rąk ludzkich, a semblances zdjęć kotów i lwów, co pełza i dzikie zwierzęta, i mężczyzn i kobiet, które przygotował obrazy, są w łańcuchy ognia i są chastised z powodu ich błędu przed bożków, i jest to ich osąd na wieki.

(W Grecki beat one wzajemnie z prętów z ogniem: i to jest lepsze.)

A obok nich są inni ludzie i kobiety, spalenie w ogień wyroku, a ich kara jest wieczne.

Są to ci, którzy opuścili przykazania Boże i po (persuasions?) Szatanów.

(Fragmenty te dwa działy są w Bodleian fragment. W tym momencie w Achmim fragment kończy. Etiopski nadal:)

A tam są inne miejsce, bardzo wysoki (uszkodzony następujące zdanie. Duensing pomija je: Grebaut świadczy doubtfully: Nie będzie pieca i brazier gdzie się spalą ogniem. Ognia, które palą się pochodzić z jednego końca na brazier).

Mężczyźni i kobiety, których stopy poślizgu, ustanawiająca toczenia przejdź do miejsca, gdzie jest strach.

I znów, gdy ogień, że jest gotowa opływającą, zamontowanie i opadają ponownie i nadal roll down.

(Sugeruje to, wąskim mostem nad strumieniem ognia, które na bieżąco staramy się krzyżykiem.) Tak więc będą cierpieć katusze we być na wieki.

Są one honorowane, że nie ich ojca i matki i własnej inicjatywy wstrzymane (wycofała się) się z nimi.

Dlatego są one zostać chastised wiecznie.

Ponadto anioł Ezrael wprowadzają dzieci i dziewcząt, aby pokazać im te, które są cierpieć katusze.

Są one chastised z bólu, aż wiszący (?) I wiele ran, które ciało-zjadania ptaków zadawać się na nich.

Są to ci, którzy się pochwalić (zaufania) w ich grzechy, i nie sluchaj ich rodziców i nie instrukcja ich przodkowie, i cześć im, że nie są bardziej niż ich wieku.

Obok nich są obłożone dziewcząt w ciemności na ubraniu i są one ból chastised i ich ciało jest rozerwana na kawałki.

Są one przechowywane, że ich nie dziewictwo, dopóki nie zostały podane w małżeństwie, oraz z tymi torments oni być ukarani, i czuć.

I znowu, innych kobiet i mężczyzn, gnawing bez zaprzestania ich jezyki, ich cierpieć katusze z wiecznym ogniem.

Są to pracownicy (niewolników), które nie zostały posłusznym aż do swoich mistrzów, a następnie ten wyrok jest ich na wieki.

I trudno przez to miejsce męki się mężczyzn i kobiet niewidomych i niemych, których jest białe szaty.

Są one tłumu jeden na drugiego, i spadnie na unquenchable węgle z ognia.

Są one, że dajesz jałmużnę i powiedzieć: Jesteśmy sprawiedliwi wobec Boga: że nie wniesiono po sprawiedliwość.

Ezrael anioł Boży, wprowadzają je dalej z tego pożaru i ustalić wyroku decyzja.

To wtedy jest ich osąd.

Rzeki Ogień przepływu i wszystkich wyroku (te, które są oceniane) są formułowane w dół na środku rzeki.

A Uriela ustala nich.

A istnieją koła ognia i mężczyzn i kobiet zawiesił na niej przez siły z whirling.

A ci, którzy są w pit się spalić: teraz te są czarownicy i sorceresses.

Te koła są w] decyzji (wyrok, kara) przez ogień bez numeru.

Następnie są aniołowie wprowadzą kopalni wybiera i prawych, które są doskonałe we wszystkich uczciwości, a ponosi je w ich rękach, i ubrać je w szaty z życia, która jest powyżej.

Dbają one swoje pragnienie na nich, że ich nienawidzili, kiedy punisheth nich, i kare każdy będzie na wieki zgodnie z jego dzieł.

A wszyscy ci, którzy są w dręcz się powiedzieć jednym głosem: zmiłuj się nad nami, teraz my znać wyrok Boży, który oświadczył nam dawniej, a my nie uwierzyli.

Lecz anioł Tatirokos (Tartaruchus, opiekun piekła: słowo odpowiadające w formacji Temeluchus) i chastise przyjdzie im jeszcze większe męki, i powiedz im: teraz wy nie nawrócicie, kiedy nie ma już czasu na nawrócenie i zniknie z życia trwa.

Oni mówia: "Sprawiedliwy to wyrok Boży, co słyszeliśmy i zauważył, że jego wyrok jest dobry, bo jesteśmy zaplate w zależności od naszych uczynków.

Wtedy będę Daj kopalni wybiera i prawy mycia (chrzest) i zbawienia, dla których prosił mnie, w dziedzinie Akrosja (Acherousia, jezioro w innych pism, np. Apokalipsa Mojżesza, gdy dusza Adama jest myte w tym: zobacz także Paul 22, 23), który nazywa się Aneslasleja (Elysium).

Są one zdobią kwiaty w części prawego, a ja pójdę.

. . I cieszcie się z nimi.

I spowoduje narodami, aby wprowadzić w kopalni wieczne królestwo, i pokazać im, że to wieczne (życia?) Na której mam je ustawić ich nadziei, nawet ja i mój Ojciec, który jest w niebie.

Mam ten mówił do ciebie, Piotrze, i ogłosiła, że do ciebie.

Wyjdź więc i idź do ziemi (lub miasta) na zachodzie.

(Duensing pomija następnego zdania, jak niezrozumiały; Grebaut i N. McLean uczynić w ten sposób: i wejść do winnic, które są ci powiedzieć, aby przez choroby (cierpienia) Syn jest bez grzechu, którzy w czyny korupcji maj być uświęceni. Jak dla ciebie, ty wybrany zgodnie z obietnicą, która daję tobie. Spread więc ty mój całej Ewangelii w świat pokoju. Zaprawde, ludzie się cieszył: moje słowa jest źródłem nadziei i życia, oraz nagle się na świat jest zgwałcone.)

(Musimy teraz sekcja opisuje raj, który w Achmim tekst poprzedza, że o piekle).

A mój Pan nasz Jezus Chrystus Król rzekł do mnie: Chodźmy ku świętej górze.

Jego uczniowie poszli z nim, modląc się.

A oto nie było tam dwóch mężczyzn, i nie możemy patrzeć na ich twarze, na światło pochodziło od nich, jaśnieje bardziej niż słońce, a także ich rairment świeciło i nie może być opisane i nic nie jest wystarczająca, aby być w porównaniu aż je w ten świat.

A słodyczy z nich.

. . usta, że nie jest w stanie wypowiedzieć piękno ich wygląd (lub, w ustach nie ma słodyczy wyrazić, & c.), na ich aspekt był zadziwiający i wspaniałe.

I inne, wielkie, mówię (prawdopodobnie: i, w słowo, nie mogę go opisać), shineth w jego (sic!) Aspekt powyżej kryształu.

Podobnie jak kwiat róż jest pojawienie się kolor jego aspekt, a jego ciało.

. . głowę (al. ich szef był dziwisz).

A na jego (ich) ramiona (ewidentnie coś o swoich włosów spadło obecnie) i na ich czołach był wieniec nard tkane uczciwej kwiaty.

W tęczy w wodzie, [prawdopodobnie: w czasie deszczu.

Od LXX z Ezek.i.28.] Tak było ich włosy.

I takie było comeliness ich rozwesela, ozdobiona ornamentem wszystkich sposób.

A kiedy widzieliśmy ich na nagłe, dziwili.

I zbliżył dla Pana (Boga) Jezusa Chrystusa i rzekł mu: Panie mój, którzy są te?

I rzekł do mnie: Są to Mojżesz i Eliasz.

I rzekł do niego:

Abrahama, Izaaka i Jakuba i reszta prawych przodków?

On pokazał nam wielki ogród, otwarty, pełen drzew i uczciwej błogosławione owoce, i jego zapach perfum.

W tym był przyjemny zapach i przyszedł aż do nas.

A jego (al. tego drzewa).

. . I zobaczyłam wiele owoców.

A Pan mój i Bóg Jezus Chrystus rzekł do mnie: Czy ty widziales spółek z ojców?

Ponieważ jest ich wypoczynku, jest również takie honor i chwała im, że są prześladowani za moją sprawiedliwość "dobra.

I cieszyli się, że [i uwierzył] i rozumieć to, co jest napisane w księdze mojego Pana Jezusa Chrystusa.

I rzekł mu: Panie mój, że Ty chcesz się tu trzy Namiotów, jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza?

I rzekł do mnie gniew: szatan czyni wojnę przeciw tobie, i ma ukrytych twoje zrozumienia i dobrych rzeczy, z tym pierwszeństwo przed Tobą świat.

W związku z tym oczy muszą być otwarte i twoje uszy, że unstopped

jeden namiot, a nie wykonane z rąk ludzi, których mój Ojciec niebieski uczynił dla mnie i dla wybranych.

A my oglądaliśmy go i były pełne radości.

I oto nagle przyszedł głos z nieba mówił: Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie:

moje przykazania.

A potem przyszedł wielki biały obłok i przekracza ponad naszymi głowami i urodziła się naszego Pana i Mojżesz i Eliasz.

I trembled i obawiał się, a my się i spojrzał na niebo otwarte i oglądaliśmy mężczyzn w ciele, a oni przyszli i pokazuje naszego Pana i Mojżesz i Eliasz i poszedł do innego nieba.

A słowo Pismo zostało spełnione: To jest pokolenie, że szuka i szuka go w twarz Boga Jakuba.

A wielki strach i commotion tam w niebie i aniołami wciśnięty jeden na drugiego, że słowa Pisma, które mogą być spełnione mówi: Otwarcie bram, wy książęta.

Następnie było zamknięte niebo, które były otwarte.

I modlił się i zszedł z góry, wielbiąc Boga, który ma napisane imiona sprawiedliwych w niebie w księdze życia.

Istnieje dużo więcej z etiopski tekstu, ale jest to bardzo wyraźnie w późniejszym terminie; następne słowa:

"Peter otworzył swoje usta i powiedział do mnie: Słuchajcie, mój syn Klemensa, Bóg stworzył wszystko dla Jego chwały, i to jest propozycja na mieszkali.

Na chwałę tych, którzy właściwie chwałę Boga jest opisane w kategoriach zapożyczonych z Apokalipsy: "Synu, w chwili Jego przyjścia będzie wskrzeszajcie umarłych.

. . i będzie mój sprawiedliwy z nich świecą siedem razy bardziej niż słońce, i uczyni ich korony świecą jak kryształ i jak tęcza w czasie deszczu (korony), które są perfumowane z nard i nie może być rozważane (zdobiony) z rubies, kolor emeralds świeciło jasno, z topazes, kamienie szlachetne, perły i żółty, że świecą jak gwiazdy na niebie, i podobnie jak promienie słońca, musujące, których nie można spoglądać na ".

Również z aniołów: "Ich twarze świecą bardziej niż słońce; ich korony są jak tęcza w czasie deszczu.

(Są to perfumowane) z nard.

Ich oczy świecą jak gwiazdę poranną.

Piękno ich wygląd nie może być wyrażona ....

Ich szaty nie jest bęben, ale biały jak na pełniejsze, jak widziałem na górze, gdzie Mojżesz i Eliasz byli.

Nasz Pan pokazał na Przemienienia Pańskiego w odzieży z ostatnich dni, w Dniu Zmartwychwstania, aż do Piotra, Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, i jasne chmury osłonił nas, a my usłyszeli głos Ojca, mówiąc nam: jest mój syn, którego kocham, w którym mam upodobanie: wysłuchać go.

A czym mamy się bać forgat wszystkie rzeczy tego życia i ciało, i nie wiedzieli, co nam powiedział, ze względu na wielkość tego dziwnego w tym dniu, w górach i na którym pokazał nam drugi w nadchodzącym królestwie, że nie przechodzi away ".

Dalej: "Ojciec zobowiązał wszystkich wyroku do Syna."

Los grzeszników-ich-wieczne kara jest więcej niż może znieść Piotra: On odwołań do Chrystusa, aby mieć litości nad nimi.

A mój Pan mi odpowiedział i rzekł do mnie: "Czy ty rozumieć to, co mówiłem przed tobą?

Jest to dozwolone tobie wiedzieć, że w co ty prosisz, lecz ty nie powiedzieć tego, co Ty wysłuchaj aż do grzeszników, bo oni przekroczyć bardziej, i grzech. "

Peter weeps wiele godzin, i jest na ostatniej consoled o odpowiedź, która, choć bardzo rozproszone i nie wydają się niejasne obietnicy ostatecznego ułaskawienie dla wszystkich: "Ojciec mój da im wszystkim życia, chwałę, i królestwo, które nie przechodzi dalej ".

. . "To z powodu tych, którzy wierzyli we mnie, że mam przyjść.

Jest to również ze względu na nich, które we mnie uwierzyli, że w ich słowa, ma litości dla mężczyzn ".

Nauki że grzesznicy zostaną zapisane na ostatni przez modlitwy prawych jest raczej obscurely, sformułowanymi w drugiej Book of the Sibylline Oracles (parafraza, w tej części, z Apokalipsy), oraz w (Koptyjski) z Apokalipsy Elias (patrz post).

Ostatecznie Peter Clement zamówienia, aby ukryć tego objawienia w polu, nierozumni, że ludzie nie mogą go zobaczyć.

Na przejście w Second Book of the Sibylline Oracles, które wydaje się wskazywać na ostatecznego zbawienia wszystkich grzeszników będzie można znaleźć w ostatniej linii tłumaczenie podanych poniżej.

Na przejście w Koptyjski Apocalypse of Elias jest strzeżony i ukrywać w wypowiedzi, ale znaczące.

Rozpoczyna się ona od zdanie, które równolegle w Piotra.

Sprawiedliwy będzie oto grzeszników w ich kara, i tych, którzy są prześladowani i je wydał im.

Wtedy będzie grzeszników z ich strony oto miejsce prawego i być uczestnikami łaski.

W tym dniu będzie ten, w którym (prawy) często się modlić, być im.

To, jak ja biorę to, zbawienie grzeszników będzie przyznawana na modlitwę sprawiedliwych.

Porównaj także List Apostołów, 40: "prawych Przepraszamy za grzeszników, i modlili się za nich ....

I będą słuchać aż do modlitwy prawych, które się do nich. "

Chciałbym dodać, że autorem ustawy Pawła, którzy (w trzeciej List do Koryntian i gdzie indziej) zdradzają znajomość Apokalipsy Piotra, czyni Falconilla, córka zmarłego Tryphaena, mówić o Thecla, modląc się do niej, że może być tłumaczone aż do miejsca z prawego (Thecla epizod, 28).

Mam wrażenie, że twórcy w wersji etiopski (lub jego rodziców Arabski, lub innego przodka) designedly pominięte lub slurred przez niektóre klauzule w pasażu początku: "Wtedy będę Daj kopalni wybiera", i że w jego bardzo rozproszonych i niejasnych dodatku do Apokalipsy, on chciał przerwać niebezpieczne doktryny ostatecznego zbawienia grzeszników delikatnie do jego czytelników.

Ale kiedy Arabski wersji Apokalipsy jest przed nami w obiecał wydanie MM.

Griveau i Grebaut, będziemy mieć lepszy sposób podejmowania decyzji.

E.

DODATEK

DRUGIE Book of the SIBYLLINE ORACLES, 190-338

Wydaje się natomiast Warto tutaj dodać do tłumaczenia, że część drugą książkę, która jest najbardziej oczywisty zaczerpnięte z Apokalipsy Piotra.

Należy zauważyć, że może być Książki I i II do formularza oracles naprawdę tylko jeden skład, który jest chrześcijańską i może być przypisany do pewnego czasu nie na początku drugiego wieku, lub trzeci.

Wiele linii są zapożyczone z książek starszych, zwłaszcza III i VIII.

Po mówiąc: (1.187), że Elias będzie descend na ziemi i zrobić trzy wielkie znaki, to wpływy:

190 Biada im, że wszystkie znajdują się wielkie z dzieckiem w tym dniu, i dla nich, że karmiącym niemowląt do dzieci, i do tych, którzy mieszkają nad morzem (fale).

Biada im, że oto jest ten dzień.

Przez ciemne mgły obejmuje bezgraniczną świat, na wschód i zachód, północ i południe.

A potem jest wielkie rzeki przepływ plomien z nieba i zużywają wszystkich miejscach na ziemi i wielki ocean i szare morze, jeziora i rzeki i fontanny, i bezlitosne

200 Hades i bieguna nieba, ale światło z nieba stopić się razem w jedną i do nieważne (pustynię) kształt (?).

Bo gwiazdy są wszystkie spadnie z nieba do morza (?), I wszystkie dusze ludzkie zgrzytanie zębów, jak oni spali w rzece siarki i pędu do ognia płonącego w zwykły, popiołów i obejmuje wszystko.

A potem się wszystkie elementy składające się na świat zostać ustanowione odpadów, powietrze, ziemię, morze, światło biegunów, dni i nocy, i nie będzie więcej tłumy ptaków latać w powietrzu, ani pływanie stworzeń więcej pływać w morzu nie jest statek płyniemy z jego ładunku przez fale;

210 nie będzie prosta woły do pługa się uprawiać ziemię; nie będzie więcej dźwięku szybkie wiatry, ale jest bezpiecznik wszystko razem w jednym, i czyszczenie ich w czystości.

214 Kiedy nieśmiertelnego aniołów z undying Boga Barakiel, Ramiel, Uriel, Samiel i Azael, [Nazwy te są z Enoch.] Znając wszystkie złe uczynki, że każdy ma kute dawniej-następnie z mglistym ciemności one wprowadzą wszystkich dusze ludzi do wyroku, aż do siedzenia Boga nieśmiertelnego, wielki.

220 On jest tylko niezłomnymi, sam Wszechmogący, którzy będą oceniać mężczyzn w śmiertelnym.

A potem im się z podziemia niebieskiego jeden dać swoje dusze i ducha mowy, a ich kości połączonych ze wszystkich stawów, a ciało i sinews i żył, a także przez skórę ciała i włosów jak poprzednio, i organów mieszkancy na ziemi i przeniósł się pojawić w jeden dzień, połączyły się w nieśmiertelnego mody i oddychania.

Wtedy wielki anioł Uriel przerwać potworne bary z ramkami unyielding i nieprzerwanego adamant z nachalnej

230 bram Hades, i oddać je natychmiast, i wyprowadź do wyroku wszystkich form smucić, yea, widmo starożytnych Titans, a także gigantów, i wszyscy, których przejął powodzi.

A wszystkich, których fala morza bowiem zniszczone w wodach, których wszystkie zwierzęta i pełzających i ptactwa mają na feasted: wszystkie te powinny przynieść mu wyrok do siedzenia i jeszcze raz tych, których ciała-ogień pożerający bowiem spożywane w płomieniach Z nich również jest on zebrać i ustawić siedzenie przed Bożym.

A kiedy się pokonać los i wskrzeszajcie umarłych, a następnie jest Adonai Sabaoth wysokiej thunderer zasiadania w jego niebieskich

240 tronie, i utworzenie wielkiego filaru, a sam Chrystus, undying ku undying, wchodzi w chmury w chwale z czystych aniołów, i będą siedzieć na siedzeniu na prawo od Wielkiej Jeden, sądząc życia w godly i chodzić bezbożnych ludzi.

Mojżesz także wielkie, przyjaciel Najwyższego wchodzi, obłożona w ciele, i wielkie Abraham sam przyjdzie, i Izaaka i Jakuba, Jezusa, Daniel, Eliasz, Ambacum (Habakuk), Jonas, i ci, których Hebrajczyków zabił i wszystkich Hebrajczyków, które były z (po?) Jeremias są oceniane na wyrok siedzenia, a on ma je zniszczyć, że mogą pojawić się z powodu nagrody i expiate wszystkich, że to miało miejsce w ich życiu śmiertelnym.

A następnie wszyscy ludzie przechodzą przez rzeki i unquenchable płonącego ognia, a prawy ma zostać zapisany całość wszystkie z nich, ale złoczyńcom psucia się nim aż do wszystkich grup wiekowych, jak wiele zła uczynił, jak dawniej, i popełnione morderstwa, a wszystko to były privy niego, kłamcy, złodzieje, zwodzicieli, okrutnego niszczycieli domów, gluttons, marriers przez stealth, shedders zła pogłoski, sorely insolent Lawless, balwochwalców i wszystkich, którzy opuścili wielkiego Boga i stała się nieśmiertelna blasphemers i harmers z godly, breakers wiary i niszczycieli z prawych ludzi.

A wszystko to patrzeć z guileful i shameless podwójne twarze-reverend kapłani i diakoni i sędzia niesprawiedliwie, zajmujących perversely, posłuszeństwa fałszywych pogłosek.

. . bardziej śmiercionośne niż lampartów i wilki, i bardzo złe i że wszystkie są wysokie-minded, usurers że hałda w ich domach lichwy z lichwy i ranił sierot i wdów nieustannie, a oni, że dajesz jałmużnę bezpodstawnego wzbogacenia się zdobyć aż wdów i sierot , A oni, że kiedy dajesz jałmużnę własnego trudu, nagana; i ci, którzy opuścili ich rodziców w ich starości, a nie zwrócone na nich wszystkich, nie zaplate za ich pielęgnowania; yea, i że mają oni zbuntowali i zna twarde słowa przed ich rodziców: oni również, że otrzymaliśmy deklaracje i odmówiono im, i pracowników, którzy zwracali się przeciwko swoim panom, i znowu ci, którzy mają swoje ciało w splugawili lasciviousness, a uwolniony pas dziewictwa w tajnych związków, a oni, że jak dziecko w łonie poronienia, i że wypędził ich potomstwo z prawej: czarownicy, a także z tymi sorceresses się w gniew z nieba i nieśmiertelnego Boga wprowadzają w pobliżu aż do filaru, wszystkich wokół którego untiring rzeki ognia jest przepływ.

I wszystkie z nich będą undying aniołów z nieśmiertelnego Boga wieczne chastise nieludzko płonące z plagami, i wiążą je szybko z powyższym w fiery łańcuchy, obligacje niezbywalne.

A potem będą oddawać je w ciemności nocy w Gehenna wśród zwierząt piekła, wiele i straszną, gdzie jest ciemność, bez środka.

A kiedy one rozpatrywane w wielu torments do wszystkich, których serce jest złe, a następnie z wielką rzeką są koła ognia obejmuje je, bo one opracowane grzesznika roboty.

A potem się one od siebie lament każdy z innego w nieszczęśliwy los, niemowląt i dzieci ojców, matek i sucklings płacz, ani nie są sated z łez ani głosu tych, którzy się smucą piteously oprócz bycia wysłuchanym (?), Ale dotychczas w ramach ciemne i squalid Tartar będą wołać w kara, a nie w świętym miejscu i będą trwać expiate trojaki co złego czynu, co uczynili, spalanie w wielki płomień; i zgrzytanie zębów, wszystkie ich noszenia, z ostrą i pragnienie głód (al. życie przemocy), oraz wezwanie śmierci i pięknie się uciec z nich nie będzie więcej śmierci ani noc daje im odpoczynek, a często są one proszę razy na próżno Wszechmogący Boże, a następnie jest on otwarcie kolei dala od nich twarz.

Dla on przyznany limit siedmiu wieków aż do nawrócenia ludzi, którzy err, za rękę z czystą dziewicę.

Ale pozostałości, które pod opieką sprawiedliwości i dobrych uczynków, tak i pobożnością i prawych myśli, aniołów i ponosi przeprowadzenia przez płonące światła aż do rzeki, i życia bez opieki, gdy jest nieśmiertelna ścieżkę do wielkiego Boga; i trzy fontanny, wino i miód i mleko.

I ziemi, wspólne dla wszystkich, nie parted obecnie ze ściany lub ogrodzenia, a następnie wyprowadź własnej porozumieniem dużo owoców i bogactwo życia i są wspólne i nierozdzielone.

W przypadku nie będzie biedny, ani bogaty, ani tyranem, ani niewolnika, ani żaden wielki mały dłużej, nie królowie, książęta nie, ale wszyscy ludzie są razem wspólne.

I nie ma kto powie "noc nadchodzi", ani "jutro", ani "było wczoraj".

On nie czyni więcej dni, ani wiosną, ani zimą, ani latem, ani jesienią, ani małżeństwo, ani śmierć, ani sprzedaży, ani kupowania, ani zestawu słońce, ani nie wzrastają.

Albowiem Bóg dokonuje jeden długi dzień.

A im, godly, Wszechmogący Boże i nieśmiertelnego dotacji innym boon, kiedy prosi ją o niego.

On udziela im mężczyzn, aby zapisać się na płonący ogień wieczny i zgrzytanie zębów: a to uczyni, bo będzie zbierał je z wiecznym płomieniem i usunąć je jeszcze dokąd, wysyłając je dla dobra swego ludu ku innym życia wiecznego i nieśmiertelnego, w Elysian zwykły gdzie są długie fale z Acherusian jeziora exhaustless i głębokie bosomed;

Niektóre artless iambic linie niepewne Data dodawane są tutaj, które pokazują, jaka była myśl doktryny:

"Plainly fałszywe: na ogień nigdy nie przestają kare the Damned.

I rzeczywiście mogą modlić się, że może być tak, którzy przy markowych z najgłębszych blizn z przestępstwa, które stoją w najwyższym stopniu potrzebują miłosierdzia.

Ale niech się wstydzi Orygenes leżącego na jego słowa, którzy mówi, że nie jest terminem wyznaczonym do torments.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest