spowiedź purytańskich - tekst

Informacje ogólne

Wstęp

"Z serca człowieka wierzy aż sprawiedliwość, i usta spowiedzi się ku zbawieniu".

Ro. 10:10

"Szukaj Pisma" Jana 5:39

Język wyjaśnione i uaktualnione, a dodatkowy dowód tekstów i materiałów zebranych z "Westminsterskie Wyznanie Wiary" - 1644 i "drugie Londyn Spowiedź wiary" - 1677

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
przez Larry Pierce, 1992

Sztuka dokonywania katechizmów i spowiadał osiągnął swój zenit w czasie z Puritans.

W większości distressing razy w Anglii, najbardziej znanych Angielski katechizm i spowiedzi były sporządzone przez Puritans.

Wszystkie inne próby, ponieważ następnie spadek w cieniu pracy w Westminster divines.

Ta spowiedź został wyprodukowany przez unikalną ludzi, mężczyzn i kobiet, którzy mieszkali takie święte życie, byli derided przez swoich wrogów z pseudonimu "czystej itans".

JI Packer mówi tych godly mężczyzn:

"Co zrobił Puritans mają, że brak dzisiaj? Dojrzałości ...! Jesteśmy duchowe krasnoludki. Protestantyzm jest wokół człowieka, manipulacje, zorientowanych na sukces, self-badanie i sentymentalnych, 3000 mil szerokości i pół cala głębokie. Puritans natomiast były duchowe gigantów. Serwowane wielkiego Boga i miał pasję do pobożności. Swoje chrześcijańskie doświadczenia fizyczne i unselfconscious, podczas gdy nasze są często sztuczne i dumny. Zostały one zobowiązane do duchowej integralności i miał obawy przed hipokryzja ".

(Od Emmaus Journal, str. 79, Fall 1991, za zgodą)

Mamy reprodukowane i aktualizacja starych Westminster pracy dzięki czemu można łatwo przeczytać i zrozumieć.

Nie ma nic sacrum w starych Angielski nazwą.

My świadomie nie mają zamiaru zmieniać tego, co zostało napisane, z wyjątkiem dwóch punktów.

W tamtych czasach polityce i kościele były bardzo powiązane.

Mam po 1677 Spowiedź i pominięto żadnych rozdziałów, które mieszają kościoła i państwa.

Ponadto w rozdziale Chrzest zostało zmienione w celu odzwierciedlenia 1677 Spowiedź.

Jednakże w głównych, w tym creed zostało bardzo niewiele zmieniony.

Ja Polecam Ci go za badania i edification.

Zastrzeżenia do wyznanie:

1) Nie ma credo, ale Chrystusa.

Ci, którzy posiadają ten widok zwykle nie jest napisane religia kościoła i rzeczywiście są zazwyczaj całkiem nieświadomy jakiejkolwiek historii Kościoła.

Ten widok nie zawiera niewielką ilość conceit.

W rzeczywistości są one w rzeczywistości mówiąc, że nikt nie ma którzy byli przed widział prawda w Słowo Boże poza nimi.

To zaprzecza samej jasności Pisma.

Jak wiemy są one poprawne?

2) wyznanie są nieco staroświecko.

Wszystkie Bożej prawdy jest starożytnych.

CH Spurgeon powiedział:

"Nie będzie żadnych nowych Bóg, diabeł, ani nowe, ani kiedykolwiek będziemy mieć nowy Zbawiciel, ani nowego obrzędu. Dlaczego więc powinniśmy być przyciągani przez błąd i niedorzeczność, który wszędzie się na przesłuchanie, ponieważ są one nowe?, Aby podejrzewać, teologii może być nowa jest sobie wyobrazić, że Pan sam jest z wczoraj. doktryny prawda w ostatnim czasie musi z konieczności być fałszywe. Falsehood nie ma brodę, ale prawda jest hoary z niezmierną wieku. starych Ewangelia jest jedyną Ewangelią. Pity jest nasz tylko uczucie do tych młodych preachers którzy wołają: "Zobacz moje nowe Teologia!"

tylko w tym samym duchu, jak niewiele Maryja mówi: "Zobacz moje całkiem nowe frock!"

Boże prawdy nie zmieni się więcej niż może on ulec zmianie.

Paweł powiedział w Hebrajczyków 13:8, "Jezus Chrystus ten sam wczoraj, dziś i na wieki".

Spurgeon komentując ten werset powiedział.

ability jest przypisane do Chrystusa, a my z uwagą był zawsze do swego ludu, co on teraz jest, bo wczoraj był taki sam. Wyróżnienia zostały sporządzone przez niektóre wyjątkowo mędrców (mierzone przez własne oszacowania siebie), między Lud Boży którzy żyli przed przyjściem Chrystusa, i tych, którzy żyli potem. Mamy nawet to usłyszał, że autorzy tych, którzy żyli przed przyjściem Chrystusa nie należą do Kościoła Bożego! Nigdy nie wiesz, co będziemy słyszeć obok, i być może jest to miłosierdzie, że tych absurdów są ujawniło jednocześnie, aby mogli być w stanie znieść ich głupota bez umierania w zdumienie. Dlaczego, każde dziecko Boga w każdym miejscu stoi na tych samych zasadach; Pan niektóre dzieci nie najlepiej umiłowany, kilka sekund stawki potomstwo, i inni, których on wcale nie obchodzi. którzy widząc Chrystusa dni przed jego przyszli, miał wielkie różnice co do tego, co wiedzieli, a może w sam środek różnica co do tego, co korzystają oni podczas medytacji na ziemi w Chrystusie, ale wszystkie z nich były myte w tej samej krwi, odkupił wszystkie z tą samą cenę okupu, i członkowie tego samego organu. Izrael w przymierzu łaski nie jest naturalny Izrael, ale wszystkie wiernych we wszystkich grupach wiekowych. Przed nadejściem pierwszych, wszystkie typy i cienie wszystkich wskazał jeden sposób - zwrócił się do Chrystusa i do Niego wszystkich świętych spojrzał z nadzieją. Ci, którzy żyli przed Chrystusem, nie zostały zapisane w różnych zbawienie, że który wchodzi do nas. sprawuje wiary jak musimy, że wiara w naszym zmaganiu się zmagał, że wiara i jej otrzymane nagrody są jak nasze. podobnego jak człowiek twarz do tego, co widzi w szklance jest życie duchowe Dawida do życia duchowego człowieka wierzącego. Zapoznaj się z Księgi Psalmów w twoje ręce, i nie zapominając o natychmiastowy że masz reprezentacji życiu jednej z dawnych czasu, można podejrzewać, że Dawid pisał, ale wczoraj. Nawet w to, co On pisze Chrystusa, wydaje się on tak, jakby mieszkał od Chrystusa, zamiast przed, jak i to, co on widzi siebie oraz w to, co on widzi swojego Zbawiciela, on wydaje się być raczej chrześcijańskiego pisarza niż Żyda, mam na myśli, że mieszka przed Chrystusem ma takie same nadzieje i obawy te same, te same radości i te same cierpienia, nie jest taki sam szacunek jego błogosławiony Odkupiciel i które mam w tych czasach. Jezus był taki sam jak wczoraj namaścił Zbawiciela do swego ludu jak on jest dzisiaj, a oni go otrzymać w ramach jak cenne dary. Jeżeli piękne stypendium z proroków może być tutaj dzisiaj, to do wszystkich zeznań, że był taki sam w każdym biurze, w swoim czasie, co jest w tych naszych czasach ". (nr 848 z Kazania, 3 stycznia, 1869)

W innym artykule Spurgeon powiedział:

"Ci, którzy do pracy gładsze" Kalwinizm "znajdzie, że czasy trudne, a może okazać się, że przyjdzie, po wielu porażek, postrzegają pewne, że będzie ona outlive przeciwników. Oration Jego pogrzeb był wyraźniejszy wiele razy Przed teraz, ale skuteczność była przedwczesna. Będzie żyć, gdy obecna faza religijnych misbelief odszedł do zrobienia wieczne execration wśród tych groans to cofnąć. Obecnie może to być na sneered; niemniej jednak, jest to jednak wczoraj, że ponumerowane wśród jego wyrażających się ablest mężczyzn w wieku, a jutro, może to być, kiedy po raz kolejny nie są gigantów w teologii, będzie pochodzić z przodu, na próżno i poprosić o jego wrogowie ".

"Kalwinizm, czysta i prosta, ale jest jedna forma Ewangelizacja; nie jest idealny, ponieważ brakuje niektórych prawd bilansowania systemu, który powstał jako remonstrance przed jego błędy, ale nadal zawiera on w niej tak duża środka divinely nieśmiertelna prawda, że nigdy nie umiera. "Modern myśli", ale thistledown na wzgórzu; wiatru przeprowadza go, ale pierwotnych montowania `Kalwinizm, który nie jest inne niż Pauline lub doktryny chrześcijańskiej, stoiska fast dla aye ".

(Miecz i Kielnia, luty 1874, str. 31)

Te stare wyznanie nośnikami prawdy o Bogu jako Kościół, widząc go w tym czasie.

Możemy dowiedzieć się wiele z tego, co napisał.

"Tak mówi Pan, stoisko macie w zwyczaju, i zobaczyć, i poprosić o stare ścieżki, gdzie [jest] dobry sposób, i chodzić w niej, a znajdziecie dla siebie wytchnienie. ..."

(Jeremiasza 6:16)

3) wyznanie zawarte błędy.

Więc nie Twojej książce telefonicznej, ale można go używać tak.

Nr credo jest doskonały, nawet ten jeden.

Jednakże, nie zawierają takie duże ciała Bożej prawdy, można skorzystać z badania.

Istotnie, po pewnym czasie studiów, co teraz uważają, błędy, można znaleźć błędy nie były w ogóle.

4) wyznanie są zbyt trudne do zrozumienia.

To jest naprawdę sprzeciw wobec samego Boga.

W efekcie oni mają do powiedzenia Biblia jest zbyt trudne do zrozumienia.

Piotra w odnosząc się do Paul's listy:

"Jak również w [jego] listy, mówiąc w nich z tych rzeczy, w które są pewne rzeczy trudno być rozumiane, które są automatycznie i niestabilne wrest, jak [one] również inne Pisma, aż do ich zniszczenia własnych ".

(2 Piotra 3:16)

Należy pamiętać, że Peter nie powiedzieć były niemożliwe do zrozumienia.

On nie powie wszystko, co było trudne do zrozumienia.

Jeżeli miał, może być pretekstem.

Jednakże, istnieje wiele w Biblii, które mogą być łatwo ujmowanej przez osobę o średniej inteligencji.

To nie jest głupi, nawet spróbować.

Mam stwierdziła, że nawet jeśli istnieją rzeczy nie rozumiem, dziś, jak zachować studia, moja wiedza rośnie.

Takie wyznanie to próbuje przez świętych ludzi starych, aby dać Ci mapę drogową do głębszych rzeczy Bożej prawdy.

Badanie je starannie i będą lepiej rozumiane jako czas mija.

Istnieje wiele rzeczy może się nie zgodzić.

Te pomysły potrwają was duchowo.

Trzymaj studia.

Niektóre z tych prawd w tych pismach lat zajęło mi zrozumienie.

Wnioski

Podjęcie tych dwóch wyznanie, "Spowiedź" i "Krótszy Katechizm".

Master krótszy pierwszy katechizm, a następnie studium "Spowiedź" W czasie idzie przez to lepiej zrozumieć prawdy zawartej w tych dwóch puritan pism.

Nie poddawaj się!

Można będzie znany za życia świętego, podobnie jak w Puritans były.

God bless swoje badanie Jego Słowa.

Puritan Spowiedź

Rozdział 1 - z Pisma Świętego

1) Pismo Święte jest wystarczające tylko niektóre, nieomylnym i rządów wszystkich oszczędności wiedzy, wiary i posłuszeństwa. 2Ti 3:15-17 Isa 8:20 Lu 16:29,31 Ef 2:20.

Chociaż świetle przyrody i dzieł stworzenia i opatrzności pokaż dobroć, mądrość, i moc Boga, jak człowiek do urlopu inexcusable; Po 2:14,15 1:19,20 Ps 19:1-3 Po 1:32 2:1.

jeszcze nie są one wystarczające, aby nadać że poznanie Boga i Jego wolę konieczne do zbawienia. 1Co 1:21 2:13,14.

Dlatego też z zadowoleniem Pana w różnych czasach i na różne sposoby, aby objawić samego siebie, i deklarują swoją wolę Jego Kościoła; Hbr 1:1, a potem, na lepsze zachowanie i materiału z prawdy, i dla bardziej pewność i komfort ustanowienia Kościoła przeciwko korupcji z ciałem, i złości szatana, i na świat, Pan zobowiązał się do tego objawienia całkowicie piśmie; Pr 22:19-21 Lu 1:3,4 Po 15:4 4:4,7,10 Mt Isa 8:19,20, co sprawia, że Pismo Święte jest najbardziej potrzebna, 2Ti 3:15 2PE 1:19, od tych dawnych sposobów Bożego objawienia Jego wolę, aby jego ludzie mają teraz przestał . Hbr 1:1,2 1Co 13:9,10 Pr 30:6 Re 22:18,19.

2) pod nazwą Pisma Świętego, lub pisemne Słowo Boże, zawarte są wszystkie książki Starego i Nowego Testamentu, które są tych.

Ze Starego Testamentu


Rodzaju, Księga Wyjścia, Kapłańska, Liczb, Powtórzonego Prawa, Jozuego, Sędziów, Rut, 1 Samuela, 2 Samuela 1 Królów 2 Królów 1 Kronik, 2 Kronik, Ezdrasza, Nehemiasza, Estery, Hioba, Psalmów, Przysłów, Ecclesiastes, Pieśń Salomona, Izajasza, Jeremiasza, Lamentations, Ezechiela, Daniela, Ozeasza, Joela, Amosa, Abdiasza, Jonasza, Micheasza, Nahuma, Habakuka, Sofoniasza, Aggeusza, Zachariasza, Malachiasza

Z Nowego Testamentu


Mateusza, Marka, Łukasza, Jana, akty, Rzymian, Koryntian 1, 2 Koryntian, Galatów, Efezjan, Filipian, Kolosan, Tesaloniczan 1, 2 Tesaloniczan, Tymoteusza 1, 2 Tymoteusza, Tytusa, Filemona, Hebrajczyków, James, Peter 1, 2 Piotra 1 Jana 2 Jana 3 Jana Judy, Objawienie

Wszystkie te książki zostały wydane przez inspiracji Boga, Lu 16:29,31 Ef 2:20 Re 22:18,19 2Ti 3:16, aby być tylko zasady wiary i życia.

3) książki powszechnie zwany Apocrypha nie jest Bożej inspiracji, nie są częścią Canona (lub zasady) z Pisma Świętego, a zatem nie mają uprawnienia do Kościoła Bożego, ani do jakiejkolwiek być zatwierdzone lub w inny sposób wykorzystywali, inne niż ludzkie pisma. Lu 24:27,44 Po 3:2 2PE 1:21

4) organ Pisma Świętego, dla których powinny być uznawane nie zależy od zeznań ktoś, lub kościoła, ale całkowicie na Boga (którzy to sama prawda) autor; dlatego ma być odebrana, ponieważ to jest Słowo Boże. 2PE 1:19,21 2Ti 3:16 1Jo 5:9 2Th 2:13

5) Możemy być przeniesiony i wywołane przez świadectwo Kościoła Bożego, do wysokich wartości i reverent z Pisma Świętego; 1Ti 3:15, a heavenliness tej sprawy, o skuteczności nauki, i majestat styl i zgody wszystkich części, w zakresie w całości, (który jest do wszystkich chwałę Boga), pełne odkrycie czyni z niej jedyny sposób zbawienia człowieka, i wielu innych niezrównaną Ekscelencje, i całej jego doskonałości , Są to argumenty, którą obficie dowody, że jest Słowem Bożym, lecz, pomimo, nasze pełne perswazji, oraz zapewnienia w nieomylne prawdy, a jego władza boska, jest od wewnątrz dziełem Ducha Świętego, i przez dawanie świadectwa ze Słowem w naszych sercach. 1Jo 2:20,27 Joh 16:13,14 1Co 2:10-12 Isa 59:21

6) W całej woli Bożej, dotyczącej wszystkich niezbędnych rzeczy dla własnej chwały, zbawienia człowieka wiary i życia, albo jest wyraźnie określone w Pismo, albo dobre i niezbędne konsekwencją może być wyprowadzona z Pisma: na którym nic nie dowolnym czasie zostanie dodana, czy nowe znaki Ducha Świętego, tradycji i mężczyzn. 2Ti 3:15-17 Ga 1:8,9 2Th 2:2.

Niemniej jednak, uznają oświetlenia wnętrza z Ducha Bożego, które mają być niezbędne do zrozumienia oszczędności takie rzeczy jak są objawione w słowie; Joh 6:45 1Co 2:9-12, że istnieją pewne okoliczności dotyczące kultu Boże, rządu i Kościoła, do wspólnego działania ludzi i społeczeństw, które mają być zamawiane przez świetle charakteru i chrześcijańskiej roztropności, zgodnie z ogólnymi zasadami słowo, które zawsze musi być przestrzegane. 1Co 11:13, 14 14:26,40

7) Wszystkie rzeczy w Pismo nie są same w sobie zarówno czysty, jasny, ani podobne dla wszystkich; 2PE 3:16, ale tych rzeczy, które są niezbędne, aby być znanym, uwierzyli, i obserwuje, dla zbawienia, są tak jasno propounded i otworzył w niektórych miejsce lub inne Pisma, że nie tylko dowiedziałem się, ale automatycznie, ze względu na wykorzystanie zwykłych środków, mogą osiągnąć w wystarczającym do ich zrozumienia. Ps 119:105130

8) W Starym Testamencie w Hebrajski, (który był w języku ojczystym z ludem Bożym starych) i Nowy Testament w Grecki, (który był w czasie pisania go najbardziej powszechnie znanych narodów), jest bezpośrednio inspirowane przez Boga, i jego znaczenia opieki opatrzności i przechowywane w czystych we wszystkich grupach wiekowych, dlatego są autentyczne; Mt 5:18, tak jak we wszystkich kontrowersji religii, Kościół jest ostatecznie do odwołania się do nich. Isa 8:20 Ac 15 : 15 Joh 5:39,46, ale dlatego, że te oryginalne języki nie są znane do wszystkich ludzi z Bogiem, którzy mają prawo do odsetek oraz w pismach, i polecił, w bojaźni Bożej, aby czytać i przeszukiwać je, Joh 5:39, zatem są one tłumaczone na język każdego narodu, do którego one pochodzą, 1Co 14:6,9,11,12,24,27,28, że słowo Boże mieszkania w pole, że mogą oddać Mu pokłon w zadowalający sposób. Kol 3:16, a dzięki cierpliwości i komfort Pisma, mogą mieć nadzieję. Po 15:4

9) nieomylnym zasady interpretacji Pisma to samo Pismo, a zatem, gdy jest pytanie o prawdziwe i pełne poczucia jakiejkolwiek Pisma, (które nie są wielorakie, ale jeden), musi być znane i poszukiwane przez innych miejsc, które mówią wyraźnie więcej. 2PE 1:20,21 Ac 15:15,16

10) najwyższym sędzią, który przez wszystkich kontrowersji religii mają być ustalone, a wszystkie stopnie rady, opinie starożytnych pisarzy, doktryn mężczyzn, wódki i prywatnych, mają być badane, w których zdanie mamy do odpoczynku, nie może być inne, lecz Duch Święty mówił w pismach. Mt 22:29,31 Ef 2:20 Ac 28:25

Rozdział 2 - Boga i Trójcy Świętej

1) Istnieje tylko jeden tylko 6:4 De 1Co 8:4,6, żywemu i prawdziwemu Bogu, 1Th 1:9 Jer 10:10, którzy w czym jest nieskończony i doskonałości, Praca 11:7,8,9 26: 14, najbardziej czystego ducha, Joh 4:24, niewidzialna, 1Ti 1:17, bez ciała, części, De 4:15,16 Joh 4:24 Lu 24:39, namiętności, AC 14:11,15, stała , Jas 1:17 Mal 3:6, ogromne, 1Ki 8:27 Jer 23:23,24, wieczne, Ps 90:2 1Ti 1:17, niezrozumiałe, Ps 145:3, potężne, GE 17:1 Re 4: 8, najbardziej mądry, ro 16:27, najświętsza, 6:3 Isa Re 4:8, w większości bezpłatne, Ps 115:3, większość absolutną, ex 3:14, wszystko działa zgodnie z radą własnej stała i będzie najbardziej sprawiedliwy, Ef 1:11, dla własnej chwały; Pr 16:4 ro 11:36, najbardziej miłości, 1Jo 4:8,16, łaskawy, miłosierny, cierpliwy, bogaty w dobra i prawdy, wytrzymałym nieprawość, a grzech grzech; Ex 34:6,7, rewarder z nich, że pilnie go szukać; Hbr 11:6, a większość po prostu straszna i jego orzeczeń; Ne 9:32,33, hating wszystkie grzechy, Ps 5:5,6 , I którzy będą w żaden sposób jasny grzeszników. Na 1:2,3 Ex 34:7

2) Bóg wszystkie życia, Joh 5:26, chwała, AC 7:2, dobroć, Ps 119:68, blessedness, 1Ti 6:15, i siebie, i jest sam w sobie i do wszystkich wystarczające, nie konieczność stałego w żadnej z jego stworzeń, które uczynił, AC 17:24,25, nie wynikające z nich wszelkie chwały, Praca 22:2,3, ale tylko manifestowania własnej chwały, przez,, i na nich: On sam jest źródłem wszystkich jest, z których, za pośrednictwem którego, do którego są wszystkie rzeczy; ro 11:36, a większość ma suwerenne panowanie nad nimi, nie przez nich, dla nich, lub na nich, niezależnie od jego miłe. Re 4:11 1Ti 6:15 Da 4:25,35.

W jego oczach wszystko jest otwarte i oczywiste; Hbr 4:13, jego wiedza jest nieskończona, nieomylnym i niezależny od stworzeń, RO 11:33,34 Ps 147:5, tak jak nie ma nic do niego kontyngentu lub niepewne. Ac 15:8 Eze 9:5.

On jest najświętsza we wszystkich jego rad, we wszystkich jego dzieł, a we wszystkich jego poleceń. Ps 145:17 Po 7:12.

Aby go wynika z aniołami i mężczyzn, oraz wszelkich innych stworzeń, niezależnie od kultu, usług lub posłuszeństwa, on jest zadowolony z nich wymagają. Re 5:12,13,14

3) W jedności z Godhead istnieją trzy osoby, jedna substancja, moc i wieczności, Boga Ojca, Boga Syna, i Ducha Świętego Bóg. 1Jo 5:7 Mt 3:16,17 28:19 2co 13:14

Ojciec jest nie urodziły ani żadne postępowanie; Syn jest odwiecznie zrodził z Ojcem; Joh 1:14,18, Duch Święty postępowania odwiecznie od Ojca i Syna. Joh 15:26 Ga 4:6

Rozdział 3 - Boga Wiecznego dekret

1) Bóg uczynił z całą wieczność, przez większość mądrych i świętych rady z własnej woli, swobodnie i niezależnie unchangeably ordain przychodzi do przekazania: Ef 1:11 Ro 11:33 Hbr 6:17 Ro 9:15,18, ale tak , Co tym samym nie jest Bogiem autora grzechu, Jas 1:13,17 1Jo 1:5, ani nie jest oferowany do przemocy będzie w stworzeń, ani nie jest wolności lub warunkowego drugiego powoduje zabiorą, ale raczej siedzibę. Ac 2:23 Mt 17:12 Ac 4:27,28 Joh 19:11 Pr 16:33

2) Mimo że Bóg wie cokolwiek może lub może dojść do biletów na wszystkie warunki rzekome; Ac 15:18 1Sa 23:11,12 Mt 11:21,23, ale on nie ma żadnych rzeczy, ponieważ dekret przewidywał on go jako przyszłego, lub jako tego, co nadejdzie na takich warunkach. Po 9:11,13,16,18

3) Na mocy dekretu z Boga, dla objawienia Jego chwały, niektórych ludzi i aniołów; 1Ti 5:21 Mt 25:41, predestinated na życie wieczne, i inni foreordained na wieczną śmierć. Po 9:22,23 Ef 1 : 5,6 Pr 16:4

4) Powyższe aniołów i ludzi, więc predestinated i foreordained, są szczególnie unchangeably i zaprojektowane, a ich liczba jest tak pewne i ostateczne, że nie może być zwiększane lub zmniejszane albo. 2Ti 2:19 Joh 13:18

5) Te ludzkości, które są predestinated do życia, Bóg przed założeniem na świat było określić, zgodnie z jego celem stała i wieczne, i tajne rady i upodobaniem Jego woli, wybrał wieczne w Chrystusie do chwały, Ef 1 : 4,9,11 Po 8:30 2Ti 1:9 1Th 5:9, z Jego łaski, jedynie wolne i miłości, bez wiary prognozowania lub dobrej roboty, lub wytrwałości w jednej z nich, lub wszelkie inne rzeczy w stworzeń, jak warunki, lub powoduje przeniesienie go do niego; Po 9:11,13,16 Ef 1:4,9, a wszystkich do uwielbienia chwały Jego łaski. Ef 1:6,12

6) Jak Bóg wyznaczył wybiera do chwały, tak on, przez wieczne i większość wolnego postanowienia swej woli, foreordained wszystkie środki. 1Pe 1:2 Ef 1:4,5 Ef 2:10 2Th 2: 13.

Dlatego którzy są wybierani w czym spadł Adam, odkupiony przez Chrystusa; 1Th 5:9,10 Tit 2:14, skutecznie są wezwani do wiary w Chrystusa, przez Jego Ducha w pracy z powodu sezonu; są uzasadnione, przyjęte, uświęcone, RO 8 : 30 Ef 1:5 2Th 2:13, a przechowywane przez jego moc do zbawienia przez wiarę. 1Pe 1:5.

Nie są wszelkie inne odkupiony przez Chrystusa, skutecznie nazwie, uzasadnionych, przyjęte, uświęceni i zapisane, ale wybiera tylko. Joh 17:9 Po 8:28 Joh 6:64,65 Joh 10:26 8:47 1Jo 2:19

7) W pozostałej części ludzkości, Bóg był zadowolony, zgodnie z radą niezbadane własnej woli, którą On rozszerza lub jako miłosierdzie zachowuje on jest miłe, dla chwały jego suwerennej władzy nad jego stworzeń, by przekazać, a do nich ordain dishonour do gniewu i ich grzech, do uwielbienia chwały Jego sprawiedliwości. Mt 11:25,26 Po 9:17,18,21,22 2Ti 2:19,20 Jude 1:4 1Pe 2:8

8) Nauki wysokiego tajemnicy predestination ma być traktowane ze szczególną ostrożność i opieki, RO 9:20 11:33 Od 29:29, że ludzie pracujący w woli Boga objawionej w Jego słowo, i przynosi go do posłuszeństwa, może, z pewnością ich praktycznego powołanie, być zapewniona ich wieczne wybory. 2PE 1:10.

Tak się to doktryną sobie sprawę z uwielbienia, szacunku, podziwu i Boga, Ef 1:6 Po 11:33 i pokory, staranność, obfite i pocieszenia dla wszystkich, że szczerze posłuszni Ewangelii.

# Po 11:5,6,20 2PE 1:10 Ro 8:33 Lu 10:20

Rozdział 4 - Stworzenia

1) z zadowoleniem Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty, Hbr 1:2 Joh 1:2,3 Ge 1:2 Praca 26:13 33:4, do objawienia chwały jego wieczne moc, mądrość, i dobroci, RO 1:20 Jer 10:12 Ps 104:24 33:5,6, na początku, aby utworzyć lub uczynić niczego, świat i wszystko w nim, czy widoczne lub niewidoczne w przestrzeni sześć kolejnych dni normalne, i wszystkie bardzo dobrze. Ge 11:3 Hbr 1:1-31 Kol 1:16 Ac 17:24 Z 20:9,11

2) Po Bóg uczynił wszystkich innych stworzeń, On stworzył człowieka, samiec i samica, GE 1:27, rozsądnych i nieśmiertelnego dusze, GE 2:7 Ec 12:7 Lu 23:43 Mt 10:28 endued z wiedzy, prawości , A prawdziwe świętości, po jego własnym wizerunku, GE 1:26 Pułkownik 3:10 Ef 4:24 posiadający prawo Boże zapisane w ich sercach, RO 2:14,15 i moc do wypełniania; Ec 7:29, Dotychczas w ramach możliwości przestępując, pozostają na wolności własnej woli, która była przedmiotem zmian. Ge 3:6 Ec 7:29.

Poza tym prawo napisane w ich sercach, które otrzymał polecenie, aby nie jadł z drzewa poznania dobra i zła, GE 2:17 3:8-11,23, które jednocześnie są trzymane, byli zadowoleni z ich komunii z Bóg, i panowanie nad miał stworzeń. Ge 1:26,28.

Rozdział 5 - Opatrzności

5) najbardziej mądry, sprawiedliwy, Bóg i łaskawy, często nie pozostawiają na sezon własnym dzieciom wielorakie pokusy i korupcji własnego serca, chastise za ich dawnych grzechów, lub odkryć ich ukryte siły korupcję, oszustwo i ich serca, które mogą być upokorzyli; 2ch 32:25,26,31 2Sa 24:1 i podniesienia ich do bardziej ścisłej i stałej zależności od ich poparcia dla siebie, i uczynić je bardziej czujnym wobec wszystkich okazjach przyszłości grzechu, i wielu innych świętych i właśnie kończy. 2co 12:7,8,9 Ps 73:1-28 77:1,10,12 pan 14:66-72 Joh 21:15 Joh 21:16 , 17 6) Jeśli chodzi o tych niegodziwych i bezbożnych ludzi, których Bóg jako sprawiedliwy sędzia, dla byłych grzechy, nie w ciemno i upartymi, RO 1:24,26,28 Po 11:7,8 z nich nie tylko zachowuje Jego łaski , Przy czym mogą one zostały oświeconego w ich rozumienie, i uczynił na ich sercach; De 29:4, ale czasami także wycofuje się z prezentów, które miał, Mt 13:12 25:29 i naraża je na takie obiekty, jak korupcja sprawia, że ich okazji grzechu; De 2:30 2Ki 8:12,13 a ponadto daje ich do własnych żądz, pokusy na świat, i moc szatana: Ps 81:11,12 2Th 2:10,11,12 którego pochodzi przekazać, że upartymi siebie, nawet w ramach tych środków, które Bóg używa do zmiękczania innych. Ex 7:3 8:15,32 2co 2:15,16 Isa 8:14 1Pe 2:7,8 Isa 6:9,10 Ac 28:26,27 7) Ponieważ nie opatrzności Bożej, w ogóle, dotrzeć do wszystkich stworzeń, tak, po bardzo specjalny sposób, dba o swój Kościół, i usuwa wszystko do dobra . 1Ti 4:10 Am 9:8,9 Po 8:28 Isa 43:3,4,5,14

Rozdział 6 - Z Fall of Man, Sin, a jego karania

1) Nasz pierwszy rodzice są uwieść przez subtilty i pokusa szatana, zgrzeszył w jedzeniu z zakazanego owocu. Ge 3:13 2co 11:3 to ich grzech, Bóg był zadowolony, zgodnie z jego radą mędrców i świętych, aby pozwolić, mając na celu zamówić go do własnej chwały. 11:32 Po 2) Na mocy tego grzechu spadły one z ich pierwotnym sprawiedliwość, i komunii z Bogiem, GE 3:6-8 Ec 7:29 Ro 3:23 i tak stał się martwy w grzechu, Ge 2:17 Ef 2:1 i całkowicie splugawiona we wszystkich wydziałach i części duszy i ciała. Tit 1:15 Ge 6:5 Jer 17:9 Po 3:10-18 3) są one głównym wszystkich ludzi, z winy tego grzechu było kalkulacyjnych, GE 1:27,28 2:16,17 Ac 17:26 Po 5:12,15-19 1Co 15:21,22,45,49 i tym samym w grzechu i śmierci uszkodzony charakter przekazane do wszystkich ich potomstwa, zstępującego z nich przez zwykłych generacji. Ps 51:5 Ge 5:3 Praca 14:4 15:14 4) Od tego oryginalnego korupcji, której jesteśmy zupełnie niedysponowany niepełnosprawnych, naprzeciwko i do wszystkich dobrych, RO 5:6 8:7 7:18 i 1:21 Pułkownik całkowicie skłonni do wszystkich zła, GE 6:5 8:21 Ro 3:10-12 zrobić przejdź wszystkie rzeczywiste przestępstwa. Jas 1:14,15 Ef 2:2, 3 Mt 15:19 5) Ta korupcja przyrody, w tym życiu, nie pozostają w tych, które są regenerowane: 1Jo 1:8,10 Po 7:14,17,18,23 Jas 3:2 Pr 20:9 Ec 7 : 20 i mimo że jest w Chrystusie Odpuszczam i mortified, jednak zarówno sama, a wszystkie jego ruchy, są prawdziwie i właściwie grzechem. 7:5,7,8,25 Ro Ga 5:17 6) Każdy grzech, jak oryginał i rzeczywistych , Transgresji bycia z prawego prawa Bożego, i sprzeczny z nią, nie 1Jo 3:4, w swoim własnym charakterem, wprowadzą się do winy grzesznika, RO 2:15 3:9,19 którym jest on związany z ponad gniew Boże, Ef 2:3 i Curse of the law, Ga 3:10, a więc uzależnione od śmierci, RO 6:23 ze wszystkimi miseries duchowe, Ef 4:18 czasowego, RO La 3:39 i 8:20 wieczne. Mt 25:41 2Th 1:9

Rozdział 7 - Przymierza Boga z człowiekiem

Rozdział 8 - Chrystusa, Pośrednika

unsearchable dispensation. Ps 110:1 1Co 15:25,26 Mal 4:2,3 Col 2:15 1) spodobało się Bogu, w Jego odwiecznego celu, aby wybrać i ordain Pana Jezusa, Jego Jednorodzonego Syna, aby być pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem; Isa 42:1 1Pe 1:19,20 Joh 3:16 1Ti 2: 5 Proroka, Kapłana Ac 3:22, Hbr 5:5,6 Króla; Ps 2:6 Lu 1:33 Szef Zbawiciela i Jego Kościoła; Ef 5:23 dziedzicem wszystkich rzeczy; Hbr 1:2 i sędzia na świat; Ac 17:31 do której uczynił z całą wieczność dać ludziom się jego potomstwo, Joh 17:6 Isa Ps 22:30 do 53:10 i być przez niego w czasie odkupił, wezwał, uzasadnione, uświęceni, i uwielbiony. 1Ti 2:6 Isa 55:4,5 1Co 1:30 2) Syn Boży, druga osoba w Trójcy, jest bardzo i wieczny Boże, z jednej istoty i równego z Ojcem, nie, kiedy Pełnia czasu przyjść, wziąć go na naturze ludzkiej, Joh 1:1,14 1Jo 5:20 html 2:6 Ga 4:4 ze wszystkimi podstawowymi właściwościami i wspólne słabości, lecz bez grzechu; Hbr 2:14, 16,17 4:15 jest postrzegana przez moc Ducha Świętego w łonie Najświętszej Panny Maryi, jej substancję. Lu 1:27,31,35 Ga 4:4 więc, że dwie całość, idealne, i odrębny charakter , Godhead i manhood, były nierozerwalnie połączone w jedną osobę, bez konwersji, składu, ani zamieszania. Lu 1:35 Pułkownik 2:9 Po 9:5 1Pe 3:18 1Ti 3:16 Które osoby jest bardzo Bóg i bardzo człowiek , Jeszcze jeden Chrystusa, jedynego Pośrednika między Bogiem i człowiekiem. 1:3,4 Po 1Ti 2:5 3) Pan Jezus, w jego ludzką naturę, aby w ten sposób zjednoczeni Bożego, uświęceni i został namaszczony w Duchu Świętym powyżej środka; Ps 45:7 Joh 3:34 mających w nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy; Kol 2:3 którzy w niej zadowolony, że Ojciec wszystkich pełnię powinna mieszkać: Pułkownik 1:19 do końca, że jest święty, nieszkodliwe, undefiled , Pełen łaski i prawdy, Hbr 7:26 Joh 1:14 mógł być dostarczony dokładnie do wykonania urząd mediatora i poręczeniowe. Ac 10:38 Hbr 12:24 Hbr 7:22 Który urząd nie wziął do siebie , Ale został powołany do niej przez Ojca; Hbr 5:4,5 którzy umieścić wszystkie siły i wyrok w jego ręce, i wydał rozkaz, aby wykonać to samo. Joh 5:22,27 Mt 28:18 Ac 2:36 4) Ten urząd Pan Jezus uczynił najbardziej chętnie podejmują; Ps 40:7,8 Hbr 10:5-10 Joh 10:18 html 2:8 którym może on absolutorium, był dokonane zgodnie z prawem, Ga 4:4 i zrobił idealnie wypełnienia; Mt 3:15 5:17 zniosłem najbardziej bolesna torments natychmiast w jego duszy, Lu 26:37,38 Mt 22:44 Mt 27:46 i najbardziej bolesne cierpienia w jego ciało, był Mt 26:1-27:66 ukrzyżowany i umarł, został pochowany html 2:8, a pozostała pod władzą śmierci, ale nie dopatrzył się korupcji. Ac 2:23,24,27 13:37 Po 6:9 Na trzeci dzień On wstał z martwych, 1Co 15:3-5 z tego samego organu, w którym on poniósł; Joh 20:25,27 z której wstąpił do nieba i tam siedzi po prawicy Ojca, co pan 16:19 wstawiennictwo; Po 8:34 Hbr 9:24 7:25 i powrót do sędziego mężczyzn i aniołów na koniec okresu świat. 14:9,10 Ac Po 1:11 10:42 Mt 13:40-42 Jude 1:6 2PE 2:4 5 ) Pana Jezusa, Jego doskonałe posłuszeństwo i ofiarę z samego siebie, który przez Ducha wiecznego raz oferowane do Boga, jest w pełni zadowolonych z wymiaru sprawiedliwości Ojca; Po 5:19 Hbr 9:14,16 10:14 Ef 5 : 2 Po 3:25,26 i nabyć nie tylko pojednania, lecz wieczne dziedzictwo w królestwie niebieskim, dla wszystkich tych, których Ojciec dał mu. Da 9:24,26 Kol 1:19,20 Ef 1: 11,14 Joh 17:2 Hbr 9:12,15 6) Mimo że praca nie była w rzeczywistości odkupienia przez Chrystusa do posad po jego wcielenie, jeszcze w mocy, skuteczności i korzyści, zostały przekazane wybiera kolejno w każdym wieku od początku na świat, i przez te obietnice, rodzaje i poświęceń, gdzie był ujawniła się i oznacza materiał siewny kobieta, którzy powinni bruise głowę węża, a Baranek zabity od początku na świat, wczoraj i dziś jest ten sam, i na wieki. Ga 4:4,5 Ge 3:15 Re 13:8 Hbr 13:8 7) Chrystusa, w pracach mediacji, jak działa zgodnie z charakterem; przez każdy rodzaj sposób, że który jest właściwy dla siebie: Hbr 9:14 1Pe 3:18 dotychczas, ze względu na jedność osoby, tego, co jest właściwe jednej natury jest czasami w Pismo nadana osoby wyrażone przez innych charakter. Ac 20:28 Joh 3:13 1Jo 3:16 8) Dla wszystkich tych, dla których Chrystus zakupione wykupu, to z pewnością nie ma zastosowania i skutecznie komunikować się i tym samym; Joh 6:37,39 10:15,16 dokonywania ich wstawiennictwo; 1Jo 2: 1,2 Ro 8:34 i ujawniających się do nich, i przez słowa, tajemnice zbawienia; Joh 15:13,15 Ef 1:7-9 Joh 17:6 skutecznie przekonać ich przez swego Ducha, aby sądzić, i sluchajcie; i regulujących ich sercach przez Ducha Świętego i Jego słowo; Joh 14:16 Hbr 12:2 2co 4:13 Ro 8:9,14 15:18,19 Joh 17:17 pokonanie wszystkich swoich wrogów przez jego potężne siły i mądrości, w takich sposób i metody, które są najbardziej zgodne z jego cudowne i niezbadane dyspensy. Ps 110:1 1Co 15:25,26 Mal 4:2,3 Pułkownik 2:15

Rozdział 9 - wolnej woli

1) Bóg endued woli człowieka z naturalnych wolności, że nie jest wymuszone, ani przez jakąkolwiek absolutną koniecznością natury ustalona, dobra lub zła. Mt 17:12 Jas 1:14 Od 30:19 2) człowiek, w jego stanu innocency, miał prawo do wolności i do woli i tego, co jest dobre i dobrze miłą Bogu; Ec 7:29 Ge 1:26, ale jeszcze mutably, tak aby mógł z niego spadnie. Ge 2:16 , 17 3:6 3) Człowiek, jego spadek do stanu grzechu, jest całkowicie stracił wszystkie możliwości będzie do wszelkich towarzyszących duchowe dobro zbawienia; Po 5:6 8:7 Joh 15:5 tak naturalnym człowieka, jest łącznie odróżnieniu od tej dobrej, RO 3:10,12 i zmarłych w grzechu Ef 2:1,5 Kol 2:13 nie jest w stanie, z własnej siły, aby przeliczyć sobie, czy przygotować się do niego. Joh 6:44 , 65 Ef 2:2-5 1Co 2:14 Tit 3:3-5 4) Gdy Bóg przekształca grzesznika, i przekłada go do stanu łaski, uwalnia go od jego naturalnych zgodnie z niewoli grzechu, Kol 1:13 Joh 8:34,36 i samodzielnie przez jego łaski pozwala mu się swobodnie i będą robić to, co jest dobre duchowo; html 2:13 Ro 6:18,22 jeszcze tak, że ze względu na jego pozostałe korupcji, nie ma on doskonale nie tylko to, co jest dobre, ale również będzie to, co jest złe. Ga 5:17 Ro 7:15,18,19,21,23 5) W woli człowiek jest całkowicie bezpłatny i immutably zrobić dobre same w stan chwały. Ef 4:13 Hbr 12:23 1Jo 3:2 Jude 1:24

Rozdział 10 - Z praktycznego Calling

1) Wszystkie tych, których Bóg predestinated do życia, i tylko tych, on jest zadowolony, w jego powołania i zaakceptowane czas, aby skutecznie połączyć, RO 8:30 11:7 Ef 1:10,11 przez Ducha Świętego i Jego słowo, 2Th 2:13,14 2co 3:3,6 z tego stanu grzechu i śmierci, w którym są one ze swej natury, do łaski i zbawienia przez Jezusa Chrystusa; Po 8:2 Ef 2:1-5 2Ti 1:9,10 oświecania umysłów ich duchowo i savingly do zrozumienia rzeczy Bożych; Ac 26:18 1Co 2:10,12 Ef 1:17,18 pozbawianie ich serce z kamienia, dając im serce cielesne, Eze 36:26 odnawiające ich woli, a jego potężne siły określające ich do tego, co jest dobre; Eze 11:19 html 2:13 Od 30:6 Eze 36:27 rysunku i skutecznie je do Jezusa Chrystusa; Ef 1:19 Joh 6:44,45 jeszcze tak pochodzą one najbardziej swobodnie, jest skłonny dokonane przez Jego łaski. Więc 1:4 Ps 110:3 Joh 6:37 Ro 6:16-18 2) praktycznego To jest wezwanie Boże i za darmo specjalnej łaski, ale nie od jakichkolwiek na rzecz wszystkich przewidzianych w człowieku; 2Ti 1:9 Tit 3:4,5 Ef 2:4,5,8,9 Po 9:11 którzy są całkowicie pasywne w nim, dopóki, jest dokonywane przy życiu i odnowione przez Ducha Świętego, 1Co 2:14 Ro 8:7 Ef 2:5 jest on włączony przez niego w odpowiedzi na to wezwanie, aby objąć oferowane łaski i przekazane w niej. Joh 6:37 Eze 36:27 Joh 5:25 3) Wybór niemowląt, umierają w dzieciństwie, są regenerowane i zapisywane przez Chrystusa Ducha, Lu 18:15,16 Ac 2:38,39 Joh 3:3,5 1Jo 5:12 Ro 8:9 którzy utworów, kiedy i gdzie, i jak on miłe. Joh 3,8 więc także wszystkich innych osób wybiera, którzy są w stanie zewnątrz zwane są przez posługę słowa. 1Jo 5:12 Ac 4:12 4) Inni nie wybrany, choć może być zwołane przez ministerstwo tego słowa, Mt 22:14 i może mieć pewne wspólne działania Ducha Mt 7:22 13:20,21 Hbr 6:4,5 naprawdę jeszcze nigdy nie przychodzili do Chrystusa, a zatem nie mogą być zapisane: Joh 6:64 -66 Joh 8:24 znacznie mniej ludzi może nie aby bronić religii chrześcijańskiej być zapisane w inny sposób cokolwiek, kiedykolwiek one się tak bacznej ramka do życia w zależności od rodzaju światła, i że prawa te nie wyznawania religii; Ac 4:12 Joh Joh 14:6 Ef 2:12 i 4:22 17:3 dochodzenia i utrzymują, że mogą one, jest bardzo szkodliwe, i które mają być detested. 2Jo 1:9-11 1Co 16:22 Ga 1:6 -8

Rozdział 11 - uzasadnienia

Rozdział 12 - przyjęcia

1) Wszystkie te, które są uzasadnione, vouchsafes Boga, i Syna swego Jednorodzonego Jezusa Chrystusa, aby uczestnikami łaski przyjęcia: Ef 1:5 Ga 4:4,5 przez które są brane pod numer, i cieszyć się swobód i uprawnień z dzieci Bożych; Po 8:17 Joh 1:12 mają umieścić swoje nazwisko na nich, Jer 14:9 2co 6:18 Re 3:12 otrzymać Ducha przyjęcia, 8:15 Ro mają dostęp do tronu łaski z odwagą; Ef 3:12 Ro 5:2 są włączone do wołać: Abba, Ojcze, Ga 4:6 są litości, Ps 103:13 chronionych, przewidzianych dla Pr 14:26, Mt 6:30,32 1Pe 5:7 i upomnienie przez niego jako ojca; Hbr 12:6 jeszcze nigdy nie odrzucę, La 3:31, ale zaplombowane na dzień odkupienia, Ef 4:30 i stają się dziedzicami obietnic, Hbr 6:12 jako spadkobierców wieczne zbawienia. 1Pe 1:3,4 Hbr 1:14

Rozdział 13 - uświęcenia

1) którzy są one skutecznie i wezwał regenerowanej, o nowe serce i nowego ducha uaktualniona w nich, dalej są naprawdę oczyścili i osobiście, dzięki mocy Chrystusa, śmierć i zmartwychwstanie, 1Co 6:11 Ac 20:32 html 3:10 Po 6:5,6 Jego słowa i Ducha w nich mieszkania, Joh 17:17 Ef 5:26 2Th 2:13 królestwo całe ciało grzechu jest zniszczony, RO 6:6,14 i jej różnych żądz są bardziej i bardziej osłabiona i mortified, Ro Ga 5:24 i 8:13 są one coraz bardziej w życiu i wzmocnione we wszystkich oszczędności łask, Kol 1:11 Ef 3:16-19 do praktyki prawdziwej świętości, bez którego nikt nie zobaczy Pana. 2co 7:1 Hbr 12:14

2) To jest uświęcenie w całej całego człowieka, 1Th 5:23 składnia jeszcze w tym życiu, nie trwa jeszcze resztki korupcji w każdej części: 1Jo 1:10 Ro 7:18,23 html 3:12 tworząc w sposób ciągły pogodzić i wojny; ciało lusting wobec Ducha, i Ducha Świętego przed ciałem. Ga 5:17 1Pe 2:11

3) W jakich wojny, chociaż pozostałe korupcji na pewien czas może często przeważają, RO 7:23 dotychczas, poprzez ciągłe dostawy z uświęcającą moc Ducha Chrystusa, zregenerować część pokonuje: ro 6:14 1Jo Ef 5:4 4:15,16 i tak świętych rosnąć w łasce, 2PE 3:18 2co 3:18 doskonalone świętości w bojaźni Bożej. 2co 7:1

Rozdział 14 - Zapisywanie Of Faith

1) łaski wiary, którą wybierze, aby sądzić, są włączone do zapisywania ich dusze, Hbr 10:39 jest dziełem Ducha Chrystusa w ich sercach, 2co 4:13 Ef 1:17-19 2:8 i zwykle jest wtedy przez posługę słowa: Po 10:14,17 przez które także, i przez administrację w obrzędach, i modlitwa, jest zwiększone i wzmocnione. 1Pe 2:2 Ac 20:32 Po 4:11 Lu 17:5 Po 1:16-17

2) W tej wiary, chrześcijańskiej uważa za prawdziwe co objawia się w słowo, dla władzy samego Boga w mowie; Joh 4:42 1Th 2:13 1Jo 5:10 i 24:14 Ac działa w różny sposób, że na których każdy zawiera przejazd, co do komendy posłuszeństwa, RO 16:26 drżeniem w threatenings, Isa 66:2 i obejmującego obietnice Boże dla tego życia i tego, co ma przyjść. Hbr 11:13 1Ti 4: 8, ale głównym akty wiary są oszczędności, przyjmując, otrzymywania i odpoczynku na sam Chrystus dla usprawiedliwienia, uświęcenia i życia wiecznego, na mocy przymierza łaski. Joh 1:12 Ac 16:31 Ga 2:20 Ac 15 : 11

3) Ta wiara jest różna w stopniach, silne lub słabe; Hbr 5:13,14 Po 4:19,20 Mt 6:30 8:10 może być i często wiele sposobów assailed i osłabiona, ale dostaje zwycięstwo; Lu 22:31 , 32 Ef 6:16 1Jo 5:4,5 dorastanie w wiele do osiągnięcia pełnego zapewnienia przez Chrystusa, Hbr 6:11,12 10:22 Kol 2:2 którzy jednocześnie autora i finisher naszej wiary. Hbr 12:2

Rozdział 15 - nawrócenia do życia

1) Skruchy do życia ewangelicznego jest łaską, zec 12:10 Ac 11:18 doktryna, która jest co głosił przez ministra Ewangelii, jak również, że wiary w Chrystusa. Lu 24:47 Pan 1:15 Ac 20:21

2) przez grzesznikiem, na oczach i słowa znaczeniu, nie tylko na niebezpieczeństwo, ale również z brudów i odiousness jego grzechy, jako sprzeczne z charakterem i prawy święte prawo Boże, i po jego zatrzymania miłosierdzia w Chrystusa, jak to penitentowi, tak grieves i nienawidzi jego grzechów, jak włączyć je wszystkie Bogu, Eze 18:30,31 36:31 Isa 30:22 Ps 51:4 Jer 31:18,19 Joe 2: 12 Joe 2:13 am 5:15 Ps 119:128 2co 7:11 purposing i starając się chodzić z nim na wszystkie drogi Jego przykazań. Ps 119:6,59106 Lu 1:6 2Ki 23:25

3) Pomimo, że pokuta nie jest odpoczynek, dla satysfakcji, jak każdy grzech, lub jakiejkolwiek przyczyny jego ułaskawienie, Eze 36:31,32 16:61,62,63, które jest aktem Bożej łaski w Chrystusie wolne; Ho 14 : 3:24 Ef 2,4 Ro 1:7 jeszcze jest takich koniecznością dla wszystkich grzeszników, że nie mogą oczekiwać ułaskawienie bez niego. Lu 13:3,5 Ac 17:30,31

4) Jak nie ma grzechu, tak mała, ale zasługuje na potępienie; Po 6:23 5:12 Mt 12:36 więc grzech nie jest tak wielka, że może przynieść potępienia tych, którzy naprawdę się nawrócili. Isa 55:7 Ro 8 : 1 Isa 1:16,18

5) Mężczyźni nie powinni się z treścią ogólnych nawrócenia, ale każdy człowiek ma obowiązek dążyć do nawrócenia się z grzechów szczególności jego szczególnie. Ps 19:13 Lu 19:8 1Ti 1:13,15

6) W każdym człowieku jest zobowiązana do jego prywatnej spowiedzi grzechów Bogu, modląc się o jego ułaskawienie; Ps 51:4,5,7,9,14 32:5,6, na których, i forsaking z nich, jest on znaleźć miłosierdzie; Pr 28:13 1Jo 1:9, bo scandalises, że jego brat, ani Kościół Chrystusa, powinien być skłonny, by prywatnej lub publicznej spowiedzi i smutek w jego grzechu, do stwierdzenia jego nawrócenie dla tych, które są obrażony ; Jas 5:16 Lu 17:3,4 Jos 7:19 Ps 51:1-19 którzy są następnie do pojednaj się z nim, w miłości, aby go otrzymać. 2co 2:8

Rozdział 16 - dobrej roboty

1) dobre uczynki są tylko takie, jak Bóg przykazał w jego święte słowa, Mic 6:8 Po 12:2 Hbr 13:21 i nie takie jak, bez jego aresztowania, są opracowywane przez ludzi niewidomych z zapałem, lub na wszelkich pretensji dobrych intencji. Mt 15:9 Isa 29:13 1Pe 1:18 Ro 10:2 Joh 16:2 1Sa 15:21,22,23

2) Te dobre dziela, sporządzona w posłuszeństwie do przykazania Boże, są owoce i dowodów z prawdziwego życia i wiary: Jas 2:18,22 i przez nich swoich wiernych manifestu thankfulness, Ps 116:12, 13 1Pe 2:9 wzmocnienia ich wiarygodności, 1Jo 2:3,5 2PE 1:5-10 edify ich braci, 2co 9:2 Mt 5:16 zdobią Zawód Ewangelii, Tit 2:5,9,10,11,12 1Ti 6:1 zatrzymać ustami z przeciwnikami, 1Pe 2:15 i wychwala Boga, 1Pe 2:12 html 1:11 Joh 15:8, których są one dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie, aby go; Ef 2:10, że po ich owocach do świętości , Mogą one mieć do końca życia wiecznego. Po 6:22

3) ich zdolności do dobrego dzieła nie jest w ogóle o sobie, ale w całości z duchem Chrystusa. Joh 15:4,5,6 Eze 36:26,27 i że mogą być włączone do niej, oprócz łask, które już otrzymał, nie jest wymagane rzeczywisty wpływ tego samego Ducha Świętego do pracy w nich do woli i do jego upodobaniem: html 2:13 html 4:13 2co 3:5 jeszcze nie są hereupon rośnie zaniedbanie, jak gdyby nie byli oni zobowiązani do pełnienia wszelkich ceł, chyba że na wniosek specjalnego Ducha, ale powinien być sumienny w mieszając się z łaski Bożej, która jest w nich. html 2:12 Hbr 6:11,12 2PE 1: 3,5,10,11 Isa 64:7 2Ti 1:6 Ac 26:6,7 Jude 1:20,21

4) Oni którzy w posłuszeństwie, aby osiągnąć największą wysokość, która jest możliwa w tym życiu, są tak daleko od możliwości Excel i nie więcej niż Bóg wymaga, jako że wchodzą one w bardzo krótkim cła są one zobowiązane do . Lu 17:10 Ne 13:22 Praca 9:2,3 Ga 5:17

5) Nie, przez naszych najlepszych utworów, zasługują na ułaskawienie grzechu, życie wieczne, na Boga, ze względu na wielką dysproporcję, że jest między nimi i do chwały, i nieskończoną odległość, że jest między nami i Bóg , Której przez nich możemy ani zysków, ani dla zaspokojenia długu naszych dawnych grzechów; Po 3:20 4:2,4,6 Ef 2:8,9 Tit 3:5,6,7 Po 8:18 Ps 16: 2 Praca 22:2,3 35:7,8 ale gdy musimy zrobić wszystko, co możliwe, musimy zrobić, ale naszym obowiązkiem, są nierentowne i pracowników; 17:10 i Lu, ponieważ są one dobre, oni postępować z Ducha ; Ga 5:22,23 i jak są one wtedy przez nas, są one zmieszane z splugawić i tyle słabość i niedoskonałość, że nie mogą znieść surowość wyroku Bożego. Isa 64:6 Ga 5:17 Ro 7:15, 18 Ps 143:2 130:3

6) Jednak mimo, osoby wierzących są akceptowane przez Chrystusa, ich dobre uczynki również są przyjęte w nim; Ef 1:6 1Pe 2:5 Ex 28:38 Ge 4:4 Hbr 11:4, jak gdyby nie były one w tym unblameable życia w całości i unreproveable w oczach Boga; Praca 9:20 Ps 143:2, ale że On sam, patrząc na nich w Jego Syna, wyraża zadowolenie z przyjęcia i nagrody, która jest szczera, choć towarzyszy wiele słabości i niedoskonałości. Hbr 13: 20,21 2co 8:12 Hbr 6:10 Mt 25:21,23

7) Prace wykonane przez unregenerate mężczyzn, chociaż w tej kwestii z nich, mogą być rzeczy, które Bóg komend i dobrego wykorzystania zarówno dla siebie i innych; 2Ki 10:30,31 1Ki 21:27,29 html 1:15 , 16,18 dotychczas, bo nie postępuje z serca oczyszczone przez wiarę, GE 4:5 Hbr 11:4,6 nie są wykonane w sposób prawo, zgodnie ze słowem; 1Co 13:3 Isa 1:12, ani do prawo końcu, chwała Bogu; Mt 6:2,5,16 są zatem grzeszny, Bogu podobać się nie mogą, lub uczynić człowieka do zaakceptowania przez otrzymać od Boga łaskę. Hag 2:14 Tit 1:15 am 5:21 , 22 Ho 1:4 Po 9:16 Tit 3:5 A jeszcze ich zaniedbania z nich jest bardziej grzeszny, i displeasing do Boga. Ps 14:4 36:3 Praca 21:14,15 Mt 25:41,42,43 , 45 Mt 23:23

Rozdział 17 - Spośród wytrwałości świętych

1) Oni którzy Bóg przyjął w swojej ukochanej, skutecznie nazwie i uświęcone przez Jego Ducha, nie może całkowicie ani ostatecznie spadek od stanu łaski, ale z pewnością jest w niej wytrwać do końca, a być wiecznie zbawieni. html 1: 6 2PE 1:10 Joh 10:28,29 1Jo 3:9 1Pe 1:5,9

2) wytrwałości świętych nie zależy od ich własnej, nieprzymuszonej woli, ale na immutability z dekretu z dnia wyborów, płynące z wolnego i niezmiennych miłości Boga Ojca; 2Ti 2:18,19 Jer 31:3 na skuteczność z zasługi i wstawiennictwo Chrystusa; Hbr 10:10,14 Hbr 13:20,21 9:12,13,14,15 Po 8:33-39 Joh 17:11,24 Lu Hbr 7:25 do 22:32 zgodność z Ducha, i nasiona Boga w nich; Joh 14:16,17 1Jo 2:27 3:9 i charakter przymierza łaski: Jer 32:40 z którego wynika również wszystkie jego pewność i infallibility. Joh 10:28 2Th 3:3 1Jo 2:19

3) Niemniej jednak mogą one, poprzez pokusy szatana, a świat, prevalency korupcji pozostały w nich, i zaniedbania ze strony oznacza ich zachowanie, należą do ciężkie grzechy; Mt 26:70,72,74 i do czasu nadal w nich: PS 51:1,14 którą ponoszą oni Boga displeasure, Isa 64:5,7,9 2Sa 11:27 i zasmuca swego Ducha Świętego; Ef 4:30 będzie pozbawiony niektórych środek ich łaski i pociesza; Ps 51:8,10,12 Re 2:4 więc 5:2-4,6 ich serca twarde, Isa 63:17 Pan 6:52 16:14 rannych i ich sumienia; Ps 32:3,4 51:8 hurt scandalise i inni, 2Sa 12:14 i wprowadzają czasowego orzeczeń na siebie. Ps 89:31,32 1Co 11:32

Rozdział 18 - pewności łaski i zbawienia

1) Chociaż obłudnicy, unregenerate i innych ludzi, może dotąd nadaremnie oszukuj się z fałszywych nadziei i domniemań cielesny jest na rzecz nieruchomości Boga i zbawienia; Praca 8:13,14 Mic 3:11 Od 29:19 Joh 8:41 których z nich ma nadzieję, że zginie Mt 7:22,23 jeszcze takich jak naprawdę wierzymy w Pana Jezusa, i miłości w nim szczerości, starając się chodzić na wszystkie dobre sumienie przed nim, może w tym życiu jest z pewnością zapewnić, że są one w stanie łaski, 1Jo 2:3 3:14,18,19,21,24 5:13 cieszcie się i może w nadziei na chwałę Boga, która ma nadzieję, że nigdy się ich wstydzić. Po 5:2,5

2) Ta pewność nie jest prawdopodobne, urodziła hipotetyczne i perswazji, opartym na fallible nadziei; Hbr 6:11,19 nieomylne, ale z wiarą, opiera się na Bożej prawdy z obietnic zbawienia, w Hbr 6:17,18 wewnętrznych dowodów tych łask, do których te obietnice są, 2PE 1:4,5,10,11 1Jo 2:3 3:14 2co 1:12 świadectwo Duch świadkami przyjęcia z naszej Wódki, że jesteśmy dziećmi Bóg: Po 8:15,16 Ducha, który jest earnest nasze dziedzictwo, które są plombowane na dzień odkupienia. Ef 1:13,14 Ef 4:30 2co 1:21,22

3) nieomylnym to pewność, więc nie należą do istoty wiary, lecz wierzącym, że prawdziwa może czekać długo, a konflikt z wieloma trudnościami, zanim się jej uczestnik: 1Jo 5:13 Isa 1:10 pana Ps 9:24 88:1-18 77:1-12 jeszcze, jest włączona przez Ducha Świętego poznać rzeczy, które są mu swobodnie Boga, może on, bez nadzwyczajnego objawienia, w prawo używać zwykłych środków, aby je osiągnąć. 1Co 2 : 12 1Jo 4:13 Hbr 6:11,12 Ef 3:17,18,19 a zatem jest obowiązkiem każdego do wszystkich staranności, aby jego rozmów i wyborów pewno; 2PE 1:10, że tym samym jego sercu maj zostać rozszerzona w pokój i radość w Duchu Świętym, w miłości do Boga i thankfulness, w siłę i ochoczo w obowiązki posłuszeństwa, RO 5:1,2,5 Po 14:17 15:13 Ef 1:3,4 Ps 4:6,7 119:32 właściwe owoce tej pewności: do tej pory się ona od mężczyzn inclining do looseness. 1Jo 2:1,2 Po 6:1,2 Tit 2:11,12,14 2co 7:1 Po 8:1,12 1Jo 3:2,3 Ps 130:4 1Jo 1:6,7

4) wierzacych mogą mieć pewności ich zbawienia, na różne sposoby wstrząśnięte, zmniejszył, a intermitted, jak przez zaniedbania w jej zachowaniu, by wchodzących w niektórych szczególnych przypadkach grzech, który rany sumienia, i Ducha grieves; przez kilka nagłych lub vehement pokusie; przez Boga wycofania świetle jego oblicze, cierpienia i strachu nawet jak mu chodził w ciemności, i nie ma światła: Tak 5:2,3,6 Ps 51:8,12,14 Ef 4: 30,31 Ps 77:1-10 Mt 26:69-72 Ps 31:22 Ps 88:1-18 Isa 1:10 jeszcze nigdy nie są zupełnie natury, że materiał siewny Boga, życia i wiary, że miłość Chrystusa i bracia, że szczerości serca i sumienia cła, z których, poprzez działanie Ducha Świętego, w tym ubezpieczeń może w odpowiednim czasie zostać reaktywowana, 1Jo 3:9 Lu 22:32 praca 13:15 Ps 73:15 Ps 51:8,12 Isa 1:10 i przez które, w odpowiednim czasie, są one wspierane z wypowiem rozpaczy. Mic 7:7,8,9 Jer 32:40 Isa 54:7-10 Ps 22:1 Ps 88 :1-18

Rozdział 19 - w prawie Boga

1) Bóg dał Adamowi prawa, jak przymierze robót budowlanych, przez którą związali Go, i wszystkich jego potomstwa, do osobowych, kompletne, dokładne i wieczyste posłuszeństwo; obiecane na spełnienie życia i śmierci zagrożonych na naruszenie ; i endued mu moc i zdolność do jej utrzymania. Ge 1:26,27 2:17 Ro 2:14,15 Po 10:5 5:12,19 Ga 3:10,12 Ec 7:29 oferty 28: 28

2) Prawo to, po jego upadku, nadal jest doskonałym zasady sprawiedliwości, a jako taka, została wydana przez Boga na górze Synaj w dziesięciu przykazań, a napisany w dwóch tabel; Jas 1:25 2:8,10 -- 12 Po 13:8-9 Od 5:32 10:4 Ex 24:1 pierwszych czterech przykazań zawierających naszym obowiązkiem wobec Boga, a sześciu pozostałych naszych obowiązek człowieka. Mt 22:37-40

3) Oprócz tego prawa, powszechnie zwany moralne, Bóg był zadowolony, dać do ludzi Izrael, uroczyste ustaw zawierających kilka typowych nakazy; częściowo kultu, prefiguring Chrystusa, Jego łaski, działania, cierpienia i korzyści; Hbr 9:1 -- 28 10:1 Ga 4:1-3 Kol 2:17 i części gospodarstwa, o różnych instrukcji moralnych obowiązków. 1Co 5:7 2co 6:17 Jude 1:23 Wszystkie te prawa są obecnie uroczystym uchylona na podstawie Nowego Testamentu. Pułkownik 2:14,16,17 Da 9:27 Ef 2:15,16

4) Aby je również, jako organ polityczny, dał różne prawa sądowego, który minął wraz z Państwem, że ludzie, nie zmuszając wszelkie inne obecnie, bardziej niż jego ogólnego kapitału może wymagać. Ex 22:1-31 22:1 -29 Ge 49:10 1Pe 2:13,14 Mt 5:17,38,39 1Co 9:8,9,10

5) prawo moralne nie zawsze są wiążące dla wszystkich, jak również inne osoby uzasadnione, aby jego posłuszeństwo; Po 13:8,9 Ef 6:2 1Jo 2:3,4,7,8 i że nie tylko w odniesieniu do kwestii w nim zawartych, ale także w odniesieniu do organu Bóg, Stwórca, którzy go dał. Jas 2:10,11 Nie Ewangelii Chrystusa w żaden sposób rozpuścić, ale znacznie wzmocnić ten obowiązek. Mt 5:17,18 , 19 Jas 2:8 Po 3:31

6) Chociaż prawdą wierzących nie są z mocy prawa jako przymierze prac, które mają być przez nią uzasadnione lub skazany, 6:14 Ro Ga 2:16 3:13 4:4,5 Ac 13:39 Po 8:1 jest jeszcze go użyć do nich wielkie, jak również do innych osób, w tym, jako zasadę życia, informując je o woli Bożej i ich obowiązek, i wiąże się ona kieruje je do walk; Po 7:12,22,25 Ps 119:4,5,6 1Co 7:19 Ga 5:14,16,18-23 odkrywanie również grzesznym zanieczyszczenia ich charakteru, serca i życia; 7:7 Ro Ro 3:20 tak, jak bada się przez , mogą one pochodzić z dalszego przekonanie, poniżenia, nienawiści i grzechu przeciw; Jas 1:23,24,25 Po 7:9,14,24 wraz z jaśniejszych oczach potrzebę ich Chrystusa, i perfekcja Jego posłuszeństwa. Ga 3:24 Ro 7:24,25 Po 8:3,4 Jest to również używania do regeneracji, w celu ograniczenia ich corruptions, że zabrania grzechu; Jas 2:11 Ps 119:101104128 i zagraża on służyć, aby pokazać, co nawet ich grzechy zasługują, udręk i co w tym życiu mogą oni oczekiwać na nich, mimo że zwolnione od jego przekleństwem zagrożone w prawo. Ezr 9:13,14 Ps 89:30-34 obietnic jej , W podobny sposób, pokazać im Boga approbation posłuszeństwa, i błogosławieństwa, jakie mogą oczekiwać na jego wydajność, Le 26:1-14 2co 6:16 Ef 6:2,3 Ps 37:11 Mt 5:5 Ps 19:11 choć nie ze względu na ich prawa jako przymierze utworów: Ga 2:16 Lu 17:10, tak jak człowiek, czyniąc dobrze, i powstrzymanie się od zła, ponieważ Prawo zachęca do jednej, i powstrzymuje się od innych, jest nie ma dowodów na jego są zgodnie z prawem, a nie łasce. 6:12,14 Po 1Pe 3:8,9,10,11,12 Ps 34:12-16 Hbr 12:28

7) nie są w wyżej wymienionych zastosowań sprzeczne z prawem łaski Ewangelii, ale nie są zgodne z sweetly; Ga 3:21 Ducha Chrystusa i subduing umożliwiające woli człowieka do tego, który swobodnie i cheerfully woli Bóg objawia się w prawo wymaga do zrobienia. Eze 36:27 Hbr 8:10 Jer 31:33

Rozdział 20 - chrześcijańskiej wolności, wolności sumienia

1) Wolność Chrystusa, który zakupił dla wierzących na podstawie Ewangelii, składa się w tym wolności od winy za grzech, potępiając gniew Boga, Curse of the prawa moralnego; Tit 2:14 1Th Ga 3:13 i 1:10 w ich wydana z tym złem świat, do niewoli szatana, a królestwo grzechu, Ga 1:4 Kol 1:13 Ac 26:18 Po 6:14 od zła z udręk, Ościeniem zaś śmierci, zwycięstwo w grobu i wieczne potępienie; Po 8:28 Ps 119:71 1Co 15:54-57 Po 8:1 jak również w ich swobodny dostęp do Boga, RO 5:1-2 i ich plonowanie mu posłuszeństwo, a nie obecnie slavish strachu, ale dzieci jak miłość i gotowość umysłu. 8:14-15 Po 1Jo 4:18

Wszystkie, które były również wspólne wiernych zgodnie z prawem; Ga 3:9,14, ale w Nowym Testamencie, wolności chrześcijan jest dalsze rozszerzonej w ich wolności od jarzmo ceremonialne prawa, które zostały poddane Żydów, Ga 4 :1-3, 6-7 Ga 5:1 Ac 15:10-11 i odwagę w większym stopniu dostępu do tronu łaski. Hbr 4:14,16 Hbr 10:19-22 i pełniejsze w komunikacji z Duchem Bóg, niż wiernych zgodnie z prawem nie bierzemy zwykle. Joh 7:38-39 2co 3:13,17-18

2) sam Bóg jest Panem sumienia, Jas 4:12 Ro 14:4 i opuścił on wolne od doktryn i przykazań ludzi, które są w jakimś sprzeczne z jego słowo, lub obok niej, w sprawach wiary i kultu . Ac 4:19 5:29 1Co 7:23 Mt 23:8-10 2co 1:24 Mt 15:9 więc, aby sądzić, że takie doktryny, albo do takich poleceń, sluchajcie sumienia, ze zdradą prawdziwej wolności sumienia: 1:10 Kol 2:20,22-23 Ga Ga Ga 2:4-5 i wymagające 5:1 z ukrytych wiary i bezwzględną i ślepe posłuszeństwo, jest zniszczenie wolności sumienia, a także powodów. Po 10 : 17 Ro 14:23 Isa 8:20 Ac 17:11 Joh 4:22 Ho 5:11 Re 13:12,16-17 Jer 8:9

3) Oni którzy na udawaniu chrześcijańskiej wolności, nie praktykują żadnych grzechu, lub jakiegokolwiek cherish pożądliwość, by go nie zniszczyć do końca chrześcijańskiej wolności, która jest, że obecnie jest wydana w ręce naszych wrogów, ale może służyć Panie bez lęku, w pobożności i sprawiedliwości przed Nim po wszystkie dni nasze. Ga 5:13 1Pe 2:16 2PE 2:19 Joh 8:34 Lu 1:74-75

4) oraz ze względu na kompetencje, które Bóg ma święceń, i wolności Chrystusa, który zakupił, nie są przeznaczone do zniszczenia przez Boga, lecz wzajemnie się do utrzymania i zachowania się nawzajem, ale którzy, na udawaniu chrześcijańskiej wolności, sprzeciw wobec wszelkich wolno moc , Lub zgodnego z prawem korzystania z niego, czy jest cywilnego lub kościelnego, odporne zwyczaju Boga. Mt 12:25 1Pe 2:13,14,16 Po 8:1-8 Hbr 13:17 A do ich publikowania takich opinii, lub utrzymania takich praktyk, ponieważ są sprzeczne z natury światła, ani do znanych zasad chrześcijaństwa, czy dotyczące wiary, kultu, deportment, lub na mocy pobożności, lub takie błędne poglądy lub praktyki, albo jako ich własnej natury lub w sposób publikowania lub utrzymania ich, to destrukcyjnych do zewnętrznego spokoju i porządku, którą Chrystus ustanowił w kościele, zgodnie z prawem mogą one być wezwani do rachunku Po 1:32 1Co 5:1,5,11,13 2Jo 1:10,11 2Th 3:14 1Ti 6:3-5 Tit 1:10,11,13 3:10 Mt 18:15-17 1Ti 1:19,20 Re 2:2,14,15,20 3: 9 i postąpił wobec nich przez krytykuje w kościele. 2Jo 1:10,11 2Th 3:14-15 Tit 3:10 Mt 18:15-17

Rozdział 21 - kultu religijnego, i szabat

1) W świetle charakteru wynika, że istnieje Bóg, którzy ziemskiego i suwerenność wszystkich; jest dobre, i czyni dobro dla wszystkich, a zatem obawiać się, kochali, pochwalił, wezwał, zaufanych, a serwowane, z wszystkie serca, z całej duszy i ze wszystkich sił. Po 1:20 Ac 17:24 Ps 119:68 Jer 10:7 Ps 31:23 18:3 Po 10:12 Jos 62:8 Ps 24: 14 M. 12:33, ale do zaakceptowania sposobem uwielbienia Boga prawdziwego jest zlecone przez siebie, i tak ograniczony przez własną ujawniło się, że nie może on być czczony w zależności od wyobraźni i urządzeń mężczyzn, sugestii szatana, w ramach żadnych widocznych reprezentacji, lub jakikolwiek inny sposób nie przewidziany w Piśmie Świętym. 12:32 Od Mt 15:9 Ac 17:25 Mt 4:9,10 De 15:1-20 Ex 20:4 Ex 20:5,6 Pułkownik 2:23

2) kultu religijnej ma być podana do Boga, Ojca, Syna i Ducha Świętego, i do niego samodzielnie: Mt 4:10 Joh 5:23 2co 13:14 nie do aniołów, świętych, ani jakiekolwiek inne stworzenie: Kol 2 : 18 Re 19:10 i od 1:25 Po upadku, nie bez mediatora, nie w mediacji wszelkich innych, ale sam Chrystus. Joh 14:6 1Ti 2:5 Ef 2:18 Pułkownik 3:17

3) Modlitwa z dziękczynieniem, jest jednym Specjalne część kultu religijnego, html 4,6 jest wymagane przez Boga wszystkich ludzi; Ps 65:2 i, że może ona być przyjęta, jest dokonywane w imię Syna , Joh 14:13,14 1Pe 2:5 z pomocą Ducha, RO 8:26 zgodnie z jego wolą 1Jo 5:14 ze zrozumienia, szacunku, pokory, fervency, wiary, miłości i wytrwałości; Ps 47:7 Ec 5:1,2 Hbr 12:28 Ge 18:27 Jas 5:16 1:6,7 pana pułkownika 11:24 Mt 6:12,14,15 Ef 4:2 i 6:18, jeśli wokal, w znany język. 1Co 14:14

4) Modlitwa ma być przeprowadzona na co wolno, 1Jo 5:14 i dla wszystkich rodzajów życia mężczyzn, lub że są zwane dalej żyć; 1Ti 2:1,2 Joh 17:20 2Sa 7:29 Ru 4:12, ale nie dla martwych, 2Sa 12:21,22,23 Lu 14:13 Re 16:25,26 ani dla tych, z którymi może on być wiadomo, że oni zgrzeszyli grzech do śmierci. 1Jo 5:16

5) czytanie Pisma godly ze strachu; Ac 15:21 Re 1:3 dźwięk głosząc, 2Ti 4:2 i świadome przesłuchanie słowo, posłuszeństwo Bogu, ze zrozumieniem, wiarą i czcią; Jas 1: 22 Ac 10:33 Mt 13:19 Hbr 4:2 Isa 66:2 śpiew Psalmów z łaski w sercu; Kol 3:16 Ef 5:19 Jas 5:13 jak również ze względu na administrację i godny otrzymania z aktami na przez Chrystusa; są wszystkie części zwykłej religijnego kultu Bożego: 28:19 1Co Mt 11:23-29 Ac 2:42 oprócz religijnych przysiegi De Ne 6:13 i 10:29 śluby, Isa 19:21 Ec 5:4 , 5 uroczystym postach, Joe 2:12 Es 4:16 Mt 9:15 1Co 7:5 i dziękczynienia na specjalne okazje, Ps 107:1-43 Es 9:22, które są w ich kilka razy i sezonów, które mają być stosowane w sposób święty i religijnych. Hbr 12:28

6) Ani modlitwa, ani jakiejkolwiek innej części kultu religijnego, jest teraz w Ewangelii, albo w wiązanej, lub bardziej do zaakceptowania przez wszystkie miejsca, w którym jest ona wykonywana, lub do których jest skierowana, ale Joh 4:21 Bóg jest wszędzie czcili Mal 1:11 1Ti 2:8 w duchu i prawdzie; Joh 4:23,24 jak w prywatnych rodzinach Jer 10:25 Od 6:6,7 Praca 1:5 2Sa 6:18,20 1Pe 3:7 Ac codziennie 10:2, Mt 6:11 i każdy z nich w ukryciu przez siebie; Mt 6:6 Ef 6:18 więcej tak uroczyście w publicznych zgromadzeń, które nie są umyślnie lub beztrosko być zaniedbywane lub opuszczone, gdy Bóg, Jego słowo lub Providence, zwraca się do niego. Isa 56:6,7 Hbr 10:25 Pr 1:20,21,24 Pr 8:34 Ac 13:42 Lu 4:16 Ac 2:42

7) Jak to jest z prawa natury, że w ogóle, z powodu proporcji czasu być ustawione obok na cześć Boga, tak, w Jego słowo, przez pozytywne, moralne, a wieczystą przykazanie, wiążące wszystkich ludzi w we wszystkich grupach wiekowych, w szczególności ma on wyznaczony jeden dzień w siedmiu na szabat, aby być na bieżąco do niego święte: Ex 20:8,10,11 Isa 56:2,4,6,7, które od początku istnienia świat do zmartwychwstania Chrystusa, był ostatni dzień tygodnia, a od zmartwychwstania Chrystusa, został zmieniony w pierwszy dzień tygodnia, GE 2:2,3 1Co 16:1,2 Ac 20:7, który jest w Piśmie nazwał Pan's Day, Re 1:10 i ma być kontynuowany do końca na świat, jako chrześcijanin szabat. 20:8,10 Ex Mt 5:17,18

8) To szabat jest święte następnie przechowywane na Pana, kiedy mężczyźni, po odpowiednim przygotowaniu ich sercach, i zamawianie ich sercach, i zamawianie ich wspólnych spraw przed strony, nie tylko obserwować świętym resztą wszystkie dni od ich własnych utworów, słowa i myśli o ich swiata Prace i rekonstrukcje; Ex 20:8 16:23,25,26,29,30 31:15,16,17 Isa 58:13 Ne 13:15,16 Ne 13:17 -22, Ale również podejmowane są na cały czas w prywatnych i publicznych wykonuje jego kultu, i obowiązki oraz konieczność miłosierdzia. Isa 58:13 Mt 12:1-13

Rozdział 22 - zgodnego z prawem przysiegi i Vows

1) wolno przysięgą jest częścią kultu religijnego, w którym Od 10:20, po prostu okazji, osoby przysięgi uroczyście wzywa Boga na świadka, co potwierdza lub obietnic; i sędzia go zgodnie z prawda lub falsz, co on swears. Ex 20:7 Le 19:12 2co 1:23 2ch 6:22,23

2) imię Boga jest to, że tylko przez mężczyzn, które powinna swear, i ma być używany ze wszystkimi świętym strachu i czci; Od 6:13 do Oświadczam zatem dotąd nadaremnie lub rashly przez chwalebne i straszne imię i nazwisko, lub przysięgać na wszystkich przez inną rzeczą jest grzeszny, i być abhorred. Ex 20:7 Jer 5:7 Mt 5:34,37 Jas 5:12 Ale jak w sprawach wagi i momencie złożenia ślubowania jest uzasadnione przez słowo Bóg w Nowym Testamencie, jak również w ramach Stare; Hbr 6:16 2co 1:23 Isa 65:16 a więc wolno przysięgą, jest nałożone przez legalne władze, w takich sprawach, powinny zostać podjęte. 1Ki 8:31 Ne 13:25 Ezr 10:5

3) Ktokolwiek bierze złożenia ślubowania, powinny odpowiednio rozważyć weightiness tak uroczystym aktem, w avouch go do niczego, ale to, co on jest w pełni przekonany jest prawda. Ex 20:7 Jer 4:2 Ani maj ktoś wiążą się przez przysięgą do niczego, ale to, co jest dobre i sprawiedliwe, a co on uważa tak by być, a co on jest w stanie rozwiązać i wykonać. Ge 24:2,3,5,6,8,9 Jednak jest to grzech do odmowy przysięgą dotykając niczego, co jest dobre i sprawiedliwe, jest nałożone przez legalne władze. Nu 5:19,21 Ne 5:12 Ex 22:7,8,9,10,11

4) złożenia ślubowania, które ma być podjęte w czystym i zdrowym rozsądkiem ze słów, bez equivocation rezerwacji lub psychicznego. Jer 4:2 Ps 24:4 Nie można zobowiązać do grzechu, ale nie w jakimś grzesznym, podejmowane, to wiąże się do wykonania, chociaż na własne skrzywdzić człowieka; 1Sa 25:22,32,33,34 Ps 15:4, ani nie jest on zostać naruszone, chociaż odniesienia do heretyków i niewiernych. Eze 17:16,18,19 Jos 9:18 , 19 2Sa 21:1

5) A ślub ma podobny charakter z promissory przysięgą, i powinny być wykonane z jak opieki religijnej, i które mają być wykonane z jak wierność. Isa 19:21 Ec 5:4-6 Ps 61:8 66: 13,14

6) Nie należy do żadnych stworzeń, ale Bóg sam: Ps 76:11 Jer 44:25,26 i że może ona być przyjęta, to być dobrowolnie, z wiary, sumienia i cła, w sposób thankfulness do miłosierdzia otrzymał, lub do uzyskania tego, co chcemy, którą mamy bardziej ściśle wiążą się do niezbędnych opłat, lub innych rzeczy, tak daleko i tak długo, jak mogą one prowadzić do fitly. Od 23:21 -- 23 Ps 50:14 Ge 28:20-22 1Sa 1:11 Ps 66:13,14 Ps 132:2-5

7) Nikt nie maj ślub niczego robić zabronione w słowo Boże, lub co utrudnia wszelkie cła nakazał w nim, lub która nie jest w jego mocy, do wykonywania której nie ma obietnicy zdolność od Boga. Ac 23:12,14 Pan 6:26 Nu 30:5,8,12,13 W jakich aspektach, zakonne śluby wieczyste w jednym życiu, profesów ubóstwa, posłuszeństwa i regularne, są tak dalekie od doskonałości wyższe stopnie, że są one superstitious i grzeszny sideł, które nie maj Christian entangle siebie. 1Ti 4:3 Mt 19:11,12 1Co 7:2,9 Ef 4:28 1Pe 4:2 1Co 7:23

Rozdział 23 - Sądu do spraw Magistrat

1) Boga, Pana i Króla najwyższego wszystkich świat, ordynowany cywilnej sędziów się pod nim ponad ludzi, dla własnej chwały i dobra publicznego oraz w tym celu, zbrojne im moc miecza , Do obrony i zachęcanie ich, że są dobre, a kary za zło ci. 13:1-4 Po 1Pe 2:13,14

2) Jest to zgodne z prawem dla chrześcijan, aby zaakceptować i wykonać na urząd sędziego, gdy wezwał do niego: Pr 8:15,16 Po 13:1,2,4 w zarządzanie, jak oni powinni przede wszystkim do utrzymania pobożności, sprawiedliwości i pokoju, zgodnie z prawem każdej zdrowej społeczności; Ps 2:10-12 1Ti 2:2 Ps 82:3,4 2Sa 23:3 1Pe 2:13 tak, że do końca, mogą zgodnie z prawem, obecnie Nowego Testamentu, prowadzenia wojny na sprawiedliwe i konieczne okazjach. Lu 3:14 Ro 13:4 Mt 8:9,10 Ac 10:1,2 Re 17:14,16

3) W sprawach cywilnych sędzia nie może założyć sobie zarządzanie słowa i nakazy, lub moc klucze królestwa niebieskiego. 2ch 26:18 Mt 18:17 16:19 1Co 12:28,29 Ef 4: 11,12 1Co 4:1,2 Po 10:15 Hbr 5:4

4) jest obowiązkiem ludzi, aby się modlić do sędziów, 1Ti 2:1,2 do ich honoru osób, 1Pe 2:17 płacić im daninę i inne należności, RO 13:6,7 do słuchał poleceń leżących w ich uprawnieniach, oraz podlega ich władzy na sumieniu "dobra. Po 13:5 Tit 3:1 Infidelity, czy różnica w religii, nie czyni nieważne magistratu tylko władza i prawnych, ani uwolnić ludzi z powodu ich posłuszeństwo do niego: 1Pe 2: 13,14,16 z ecclesiastic osób, które nie są zwolnione. Po 13:1 1Ki 2:35 Ac 25:9,10,11 2PE 2:1,10,11 Jude 1:8-11

Rozdział 24 - małżeństwa

1) Małżeństwo jest od jednego mężczyzny i jednej kobiety: nie jest to zgodne z prawem dla każdego człowieka do posiadania więcej niż jednej żony, ani kobiety mają więcej niż jeden mąż, w tym samym czasie. Ge 2:24 Mt 19:5 , 6 PR 2:17

2) Małżeństwo był ordynowany do wzajemnej pomocy męża i żony, GE 2:18 do wzrostu ludzi z uzasadnionych problem, i Kościół święty z materiału siewnego; Mal 2:15 do zapobiegania i nieczystości. 1Co 7: 2,9

3) Jest to zgodne z prawem dla wszystkich rodzajów ludzi do zawarcia małżeństwa którzy są w stanie z wyroku do wyrażenia zgody: Hbr 13:4 1Ti 4:3 1Co 7:36-38 Ge 24:57,58 jeszcze jest obowiązkiem chrześcijan do poślubić tylko w Panu. 1Co 7:39 A zatem, takie jak prawdziwe wyznawania religii chrześcijańskiej nie powinno się poślubić z niewiernych, niewierzących lub innych balwochwalców: nie są takie jak powinny być godly rozkłada yoked, żenili się z takimi, jakie są notorycznie grzesznika w ich życia lub utrzymania damnable herezje. Ge 34:14 Z 34:16 Od 7:3,4 1Ki 11:4 Ne 13:25-27 Mal 2:11,12 2co 6:14

4) Małżeństwo nie powinny być w stopniu pokrewieństwo lub powinowactwo zabronione w słowo; Le 18:1-30 1Co 5:1 Am 2:7 nie może takich małżeństw incestuous kiedykolwiek być zgodne z prawem przez jakiekolwiek prawa człowieka lub zgody stron, tak jak osoba może żyć razem jako mężczyzna i żona. pana 6:18 Le 18:24-28 Człowiek nie może poślubić którykolwiek z jego krewnych żony blizej we krwi niż on może z własnej, ani kobieta, jej własnych. Le 20:19-21

Rozdział 25 - przed kościołem

1) Kościół składa się z całą liczbę wybranych, które były, są lub powinny być zebrane w jednym, w ramach jego głowę Chrystusa, i jest małżonek, ciało, pełnią Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami. Ef 1 : 10,22,23 5:23,27,32 Pułkownik 1:18

2) Widok kościoła w Ewangelii, nie jest ograniczone do jednego narodu, jak przed mocy prawa, i składa się z wszystkich tych, które przez cały świat wyznawania prawdziwej religii, 1Co 1:2 12:12,13 Ps Re 2:8 7:9 Po 15:9-12 i królestwa Pana Jezusa Chrystusa, Mt 13:47 Isa 9:7 domu i rodziny Bożej, Ef 2:19 3:15, z których nie ma możliwości zwykłego zbawienia. Ac 2:47

3) W tym Widok kościoła Chrystusa dało ministerstwo, oracles i nakazy Boga, do gromadzenia i doskonalone w świętych, w tym życiu, do końca na świat, a nie przez własne i obecność Ducha Świętego, zgodnie z jego obietnica, podaje je do praktycznego. 1Co 12:28 Ef 4:11-13 Mt 28:19-20 Isa 59:21

4) kościół został czasami więcej, czasami mniej widoczne. Po 11:3,4 Re 12:6,14, a zwłaszcza kościołów, które są jej członkami, są mniej lub bardziej czyste, jak zgodnie z nauką Ewangelii i nauczył się z nich, zarządzany nakazy, i kult publiczny w wykonaniu mniej lub bardziej czysto w nich. 2:1-3:22 Re 1Co 5:6,7

5) kościoły najczystszych pod niebem podlegają zarówno mieszanki i błędów; 1Co 13:12 Re 2:1-3:22 Mt 13:24-30,47, a niektóre mają tak degenerated, aby nie stać się kościoły Chrystusa, ale synagog szatana. Re 18:2 Po 11:18-22 Niemniej jednak, nie jest zawsze Kościół na ziemi, by oddać pokłon Bogu zgodnie z Jego wolą. Mt 16:18 Ps 72:17 102:28 Mt 28:19,20

6) Nie ma innej głowę kościoła, ale w Pana Jezusa Chrystusa: Pułkownik 1:18 Ef 1:22 ktoś nie może w żadnym wypadku być jego głowę. Mt 23:8-10

Rozdział 26 - komunii świętych

1) Wszystkich Świętych, że są zjednoczeni z Jezusem Chrystusem przez ich głowy Jego Ducha, i przez wiarę, wspólnoty z Nim w Jego łaski, cierpienia, śmierci, zmartwychwstania i chwały. 1Jo 1:3 Ef 3:16-19 Joh 1: 16 Ef 2:5,6 html 3:10 Ro 6:5,6 2Ti 2:12 A jest zjednoczona do siebie nawzajem w miłości, oni w komunii z sobą dary i łaski; Ef 4:15,16 1Co 12:7 3:21,22,23 Kol 2:19 i są zobowiązani do wykonywania tych obowiązków, publicznych i prywatnych, jak doprowadzić do ich wzajemnego dobra, zarówno w wewnętrznych i zewnętrznych człowieka.

1Th 5.11,14 Rz 1.11,12,14 1Jno 3.16,17,18 Ga 6,10

2) Świętych, zawód, są zobowiązane do zachowania wspólnoty i komunii świętej w kultu Bożego, a podczas wykonywania takich usług jak inne duchowe mają tendencję do ich wzajemnego edification; Hbr 10:24,25 Ac 2:42,46 Isa 2 : 3 1Co 11:10 jak również w łagodzeniu sobą w podróż tam rzeczy, różnych w zależności od ich umiejętności i necessities.Which komunii, jak Bóg daje szansę, ma być rozszerzone na wszystkich tych, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana Jezusa. Ac 2:44-45 1Jo 3:17 2co 8:1-9:15 Ac 11:29,30

3) Niniejsze komunii świętych, które mają z Chrystusem, nie czyni ich uczestnikami mądry w każdym z istoty swojej Godhead, lub być równa z Chrystusem w każdym względzie: albo z którym potwierdzają to ludzie bezbozni i bluźniercze. Kol 1:18, 19 1Co 8:6 Isa 42:8 1Ti 6:15,16 Ps 45:7 Hbr 1:8,9 nie ma ich komunii jedna z innym, jak świętych, zabrać lub naruszają lub tytuł własności, które każdy człowiek ma w swojej towarów i mienia. 20:15 Z Ef 4:28 Ac 5:4

Rozdział 27 - Spośród rozporządzeń

1) rozporządzeń są święte znaki i pieczęcie przymierza łaski, 4:11 Ro Ge 17:7,10 niezwłocznie wszczęte przez Boga, Mt 28:19 1Co 11:23 do reprezentowania Chrystusa i Jego zalety i potwierdzić nasze zainteresowanie go; 1Co 10:16 1Co 11:25,26 Ga 3:27,17 jak również umieścić widoczne różnice między tymi, które należą do kościoła i odpoczynek w świat; Po 15:8 Ex 12:48 Ge 34: 14 i uroczyście do angażowania ich do służby Bożej w Chrystusie, zgodnie z jego słowo. 6:3,4 Po 1Co 10:16,21

2) łaski, który jest wystawiony przez lub w obrzędach, prawidłowo stosowane, nie jest przyznane przez każdą władzę w nich, nie ma skuteczności zwyczaj zależy od pobożności lub zamiar mu, że zarządza on, RO 2:29,29 1Pe 3:21, ale na pracę Ducha, Mt 3:11 1Co 12:13 i słowa instytucja, która zawiera, wraz z lasaw upoważniającego do jej wykorzystania, obietnica korzyści dla odbiorców warta. Mt 26:27, 28 28:19,20

3) Istnieją tylko dwa nakazy ordynowany przez Chrystusa naszego Pana w Ewangelii, to znaczy, Chrzest i Wieczerza z Panem, aby być podawany tylko przez tych, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i wezwała ją do Według Komisji Chrystusa . Mt 28:19 1Co 11:20,23 1Co 4:1

Rozdział 28 - chrztu

1) Chrzest jest zwyczajem w Nowym Testamencie, ordynowany przez Jezusa Chrystusa, Mt 28:19 nie tylko na uroczyste przyjęcia partii baptised do widocznego kościoła, 1Co 12:13, ale także być dla niego znak przymierza łaski, 2:12 Pułkownik jego ingrafting do Chrystusa, Ga 3:27 Po regeneracji 6:5, 3:5 z Tit odpuszczenie grzechów, 1:4 M. i jego rezygnację z Bogiem przez Jezusa Chrystusa, do walk w nowość życia: Po 6:3,4, które jest zwyczajem, przez Chrystusa własnym powołaniu, które mają być kontynuowane w swoim Kościele aż do końca w świat.

Mat 28.19,20

2) zewnętrznych elementów, które mają być stosowane w taki zwyczaj jest woda, która strona ma zostać ochrzczeni w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Mt 3:1 Joh 1:33 Mt 18: 19,20

3) zanurzenie, zanurzenie lub w całości osobie pod wodą jest niezbędne dla właściwego podawania tego rozporządzenia, Mt 3:16 Joh 3:23 Ac 8:38,39, a nie przez zraszanie lub odlewania wody, zanurzenie lub części ciała, po tradycje mężczyzn. Joh 4:1,2 Ac 8:38,39

4) tylko tych którzy faktycznie wyznawania wiary w Chrystusa i posłuszeństwo są ochrzczeni i żadne inne. Ac 2:38 Mt 3:6 Pan 16:16 Ac 8:12,37 10:47,48 niemowląt takich, które są professing wierzących nie są baptised, ponieważ nie jest ani polecenia, ani np. w Piśmie Świętym dla ich chrzest. Ex 23:13 Pr 30:6 Re 22:18,19

Rozdział 29 - Spośród Wieczerzy Pana

1) Pana Jezusa, w nocy, kiedy został zdradzony, na zwyczaju swego ciała i krwi, nazwał Pana Wieczerzy, które mają być przestrzegane w jego kościele do końca na świat, na wieczną pamięć o ofiarę z samego siebie w jego śmierci, 1Co 11:23-26 uszczelnienia wszystkich jego korzyści dla wierzacych, ich duchowy wzrost i odżywianie w nim, ich dalsze zaangażowanie i do wszystkich obowiązków, które mu zawdzięczam, i 1Co 10:16,17,21 jest zastaw obligacji i ich komunii z nim, i ze sobą nawzajem, jak członkowie jego ciała. 1Co 12:13

2) W związku z tym rozporządzenie Chrystusa nie jest oferowany do Ojca, ani realne ofiary dokonanych na wszystkich za odpuszczenie grzechów z żywych lub martwych; Hbr 9:22,25,26,28, ale tylko pamiątka, że na jednej oferty z samego siebie, przez siebie na krzyżu, raz na zawsze, ofiary i duchowego wszystkich możliwych chwałę Bogu za ten sam; 1Co 11:24-26 Mt 26:26,27, aby Roman ofiarę masowej, jak oni wezwanie, abominably jest najbardziej szkodliwy dla Chrystusa, a jedynie ofiary, sama dla wszystkich propitiation grzechy wybranych.

Hbr 7.23,24,27 On 10.11,12,14,18

3) Pan Jezus, w tym rozporządzenie, do powołania jego ministrowie deklarują swoje słowo do ludzi, instytucji, aby się modlić, i błogosławimy elementów chleba i wina, i przez to je ustalić, oprócz wspólnej do świętego użytku Oraz do podjęcia i przełamać chleb, do podjęcia kielich, (oni również komunikowanie się), aby dać się zarówno do communicants; 26:26,27 Mt 14:22-24 pana Lu 22:19,20 1Co 11:23 -26, Ale żadna nie następnie którzy są obecni w Zgromadzeniu. Ac 20:7 1Co 11:20

4) odmowę kielich do ludzi, pan 14:23 1Co 11:25-29 religię elementy, podnoszenia ich, lub o przeprowadzenie ich do adoracji, zastrzegające im za wykorzystanie pretended religijnych; są sprzeczne z charakter tego zwyczaju, i do instytucji Chrystusa. Mt 15:9

5) zewnętrznych elementów, w tym rozporządzenia, odpowiednio ustawić do zastosowań poza ordynowany przez Chrystusa, takiego stosunku do niego ukrzyżowany, jako że naprawdę, jeszcze tylko przenośnym, są czasami nazywane przez nazwę rzeczy, które reprezentują, dowcip, Ciała i Krwi Chrystusa; Mt 26:26-28 choć w istocie i charakterze, nadal pozostają one naprawdę tylko chleba i wina, jak byli przedtem. 1Co 11:26-28 Mt 26:29

6) Ta doktryna, która dba o zmianę substancji chleba i wina w substancję Ciała Chrystusa i krwi (zwane powszechnie przeistoczeniem) konsekracji kapłan, lub w jakikolwiek inny sposób, repugnant jest nie do Pisma, lecz nawet do zdrowy rozsądek i rozum; overthrows charakter zwyczaju, a była i jest przyczyną wielorakich superstitions, tak, idolatries brutto. Ac 3:21 1Co 11:24-26 Lu 24:6,39

7) Godny odbiorników, uczestnictwo na zewnątrz widoczne elementy, w tym zarządzenia, 1Co 11:28 robi również wewnętrznie przez wiarę, i rzeczywiście rzeczywiście, jeszcze nie carnally i corporally, ale duchowo, odbierać i paszy na Chrystusa ukrzyżowanego, a wszystkie korzyści płynące z śmierci: ciała i krwi Chrystusa, a następnie nie corporally lub carnally, z lub na chleb i wino; jeszcze jak bardzo, ale duchowo, przedstawia wiarę wiernych, w tym rozporządzenie, jak same elementy są do ich zewnętrznych zmysłów. 1Co 10:16

8) Chociaż w niewiedzy i bezbożnych ludzi pojawia się tam elementy w tym rozporządzenie, otrzymują oni jeszcze nie oznacza to przez nią, lecz przez ich niegodne najbliższych mu się winny Ciała i Krwi Pana, aby ich własne damnation.Therefore wszystkich ignorant i bezbożnych ludzi, ponieważ są one niezdatne do komunii z niego korzystać, więc są one niegodne Pana tabeli, a nie może, bez wielki grzech przeciwko Chrystusowi, gdy pozostają one takie, bierzemy z tych świętych tajemnic, 1Co 11:27-29 2co 6:14-16 lub być dopuszczone do niego. 1Co 5:6,7,13 2Th 3:6,14,15 Mt 7:6

Rozdział 30 - o stanie Mężczyźni po śmierci i zmartwychwstania of the Dead

1) organów ludzkich po śmierci powrócić do kurzu, korupcji i zobaczyć, GE 3:19 Ac 13:36, ale ich dusze, (który nie umiera, ani nie spać), o nieśmiertelna diety, natychmiast powrócić do Boga, którzy je wydał. Lu 23:43 Ec 12:7 dusze sprawiedliwych, a następnie dokonywane są w doskonałej świętości, są otrzymane w najwyższym niebie, gdy oto w obliczu Boga w światło i chwała, czekając na pełne odkupienie ich organów; Hbr 12 : 23 2co 5:1,6,8 html 1:23 Ac Ef 4:10 i 3:21 dusze grzeszników są oddane do piekła, gdzie pozostają w torments i wypowiem ciemności, zarezerwowane na sąd wielkiego dnia . Lu 16:23,24 Ac 1:25 Jude 1:6,7 1Pe 3:19

2) W ciągu ostatnich dni, takich jak znajdują się żyje, nie umiera, ale się zmienił: 1Th 4:17 1Co 15:51,52 i wszystkich zmarłych zostaje podniesiony z tym samym organom, a nie inne, chociaż z różnych gatunków, które są ponownie zjednoczył ich dusze na wieki. 19:26,27 Praca 1Co 15:42,43,44

3) organy niesprawiedliwych, przez moc Chrystusa, być podniesiona do dishonour; organów właśnie, przez Jego Ducha, honor, a być przymiotnik do swego chwalebnego ciała. Ac 24:15 Joh 5: 28,29 1Co 15:43 html 3:21

Rozdział 31 - Wyrok z ostatnich

1) Bóg wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat w sprawiedliwości przez Jezusa Chrystusa, AC 17:31, któremu wszystkie siły i wyrok jest z Ojcem. Joh 5:22,27 W jaki dzień, nie tylko anioły apostate są oceniane, 1Co 6:3 Jude 1:6 2PE 2:4, ale również wszystkie osoby, które żył na ziemi pojawia się przed trybunałem Chrystusa, aby wziąć pod uwagę ich myśli, słowa i czyny, a do otrzymania zgodnie do tego, co mają zrobić w organizmie, czy dobre lub złe. 2co 5:10 Ec 12:14 Po 2:16 Ro 14:10,12 Mt 12:36,37

2) W końcu Boże mianowania ten dzień jest dla objawienia chwały Jego miłosierdzie w wieczne zbawienie wybranych, a jego sprawiedliwości w damnation z reprobate, którzy są oporni i grzesznika.

Dla następnie przejdź do prawego życie wieczne, i że otrzymają pełnię radości i orzeźwiający, które pochodzą z obecności Pana, lecz grzeszników, którzy nie znają Boga, i nie słuchał Ewangelii Jezusa Chrystusa, ma być oddane do torments wieczne, a być karane wiecznym zniszczeniem od obecności Pana i od chwały jego mocy. Mt 25:31-46 Po 2:5,6 9:22,23 Mt 25:21 Ac 3:19 2Th 1:7-10

3) jak Chrystus nas miałoby być przekonany, że z pewnością nie jest dzień sądu, jak zniechęcić do wszystkich ludzi od grzechu, i dla większej pociechy z godly w ich nieszczęściu; 2PE 3:11,14 2co 5:10 11 2Th 1:5-7 Lu 21:7,28 Po 8:23-25 tak, że będzie on mieć dzień nieznanych mężczyzn, które wstrząsnąć mogą one wyłączyć wszystkie zabezpieczenia cielesny, i zawsze być czujnym, bo nie wie, co godziny Pan wejdzie i może być zawsze przygotowani do powiedzenia, Przyjdź, Panie Jezu, przyjdź szybko.

Amen. 24:36,42-44 Mt 13:35-37 pana Lu 12:35,36 Re 22:20

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest