Saint Stephen

Informacje ogólne

Początkowo jednym z siedmiu diakonów lub "serwery", aby wspomóc wybrane Apostołów, Stephen, d.

AD c.36, stał się ważnym kaznodziei i pierwszego chrześcijańskiego męczennika.

Według Akty 6-7, Stephen's opłat przed Sanhedryn, że Żydzi mieli utrzymującym się zbuntowali Bóg tak enraged jego żydowskiej publiczności, że kamienowali go do śmierci.

Parallels wyciągnąć z ukrzyżowania Jezusa uczynić opowieść o śmierci Stephen ważne w tradycji chrześcijańskiej.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Bibliografia


Simon, Marcel, St Stephen i Hellenists w Kościele pierwotnym (1958).


Stephen

Zaawansowane Informacje

Stephen był jednym z siedmiu diakonów, którzy stał się kaznodzieją z Ewangelii.

Był pierwszym chrześcijańskiego męczennika.

Jego osobisty charakter i historii są zapisane w aktach 6.

"On zasnęli" o modlitwę za jego persecutors na jego wargach (7:60).

Pobożne mężczyźni przewieźli go do jego grobu (8:2).

Był u stóp młodzieńca faryzeusz, Saul z Tarsu, że ci którzy kamienowali go określić ich ubrania (Comp. Deut. 17:5-7), zanim zaczęli ich okrutne.

Scena Saula, który następnie świadkiem i usłyszał słowa pojawiają się w głębokie i trwałe wrażenie na jego umysł (Dz 22: 19, 20).

Mowa Stephena przed żydowskiego władcy jest pierwszym przeprosin dla uniwersalizmu w Ewangelii jako wiadomość do pogan jak i Żydów.

Jest to najdłuższa wypowiedzi zawartych w aktach, miejscem ich znaczenie nadane mu jako obrona.

(Easton Illustrated Dictionary)

St Stephen

Informacje Katolicki

Jednym z pierwszych diakonów i pierwszego chrześcijańskiego męczennika, święto na 26 grudnia.

W Akty Apostołów nazwę St Stephen występuje po raz pierwszy z okazji mianowania pierwszego diakoni (Dz 6:5).

Niezadowolenie dotyczące dystrybucji jałmużnę od wspólnotowych funduszy mających pojawiły się w Kościele, siedem mężczyzn zostały specjalnie wybrane i ordynowany przez Apostołów do podjęcia opieki z czasowego zwolnienia z biedniejszych członków.

Spośród tych siedmiu, Stephen, jest pierwszym wymienionym i najbardziej znanych.

Stephen's poprzedniego życia do tej nominacji pozostaje dla nas niemal całkowicie w ciemności.

Jego nazwisko jest Grecki i sugeruje, był Hellenist, czyli jeden z tych Żydów, którzy został urodzony w niektórych zagranicznych lądowym i którego językiem ojczystym był Grecki, jednak zgodnie z piątego wieku tradycji, nazwa Stephanos został tylko Grecki odpowiednik dla Aramejski w Kelil (Syr. kelila, korona), które mogą być proto pierwotnej nazwy i została wpisana na płyty znalezione w jego grobie.

Wydaje się, że nie był Stephen prozelitę, na fakt, że Nicolas jest tylko jednym z siedmiu wyznaczonych jako taka sprawia, że niemal pewne, że inni byli Żydami z urodzenia.

Stephen To był uczniem Gamaliel jest czasem wywnioskować z jego możliwość obrony przed Sanhedryn, ale nie zostało to udowodnione.

Nie wiemy, kiedy iw jakich okolicznościach stał się chrześcijaninem, jest wątpliwe, czy oświadczenie św Epifaniusz (Haer., xx, 4) numeracji Stephen wśród siedemdziesięciu uczniów jest zasługuje na wszelkie credence.

Jego posługę jako diakon wydaje się być głównie wśród Hellenist konwertuje z którego Apostołowie byli w pierwszym mniej znane, a fakt, że sprzeciw on spotkał się z sprang w synagogach "Libertines" (prawdopodobnie przez dzieci brane do niewoli Żydów na Rzym przez Pompejusza w 63 pne i zwolniona Libertini stąd nazwa) i "z Cyrenians, i Aleksandryjczyków się, i tych, którzy byli z Cylicji i Azja" pokazuje, że zwykle głosił Hellenist wśród Żydów.

To był wybitnie wstępnie zainstalowane na tej pracy, jego charakter i umiejętności, których autorem Akty mieszka na tak gorąco, są najlepszą wskazówką.

Kościół miał, wybierając go na diakona, publicznie potwierdził go jako człowieka "dobrej reputacji, pełnym Ducha Świętego i mądrości" (Dz 6:3).

Był "człowiek pełen wiary i Ducha Świętego" (VI, 5), "pełen łaski i męstwa" (vi, 8); niezbyt często jego kompetencje i oratoryjne unimpeachable logiki nikt nie był w stanie oprzeć, tyle tak, że jego argumenty pełne Boskiej energii na scriptural władze Bóg dodaje wagi "wielkie znaki i cuda" (vi, 8).

Wielka jak była skuteczność "ducha mądrości i mówił, że" (vi, 10), nadal nie może zginać w umysłach chce, aby w tych energiczne kaznodzieją został śmiertelnie wkrótce stać się wrogiem.

Konflikt włamali się kiedy cavillers w synagogach "The Libertines, z Cyreneans, i Aleksandryjczyków się, i tych, którzy byli z Cylicji i Azja", którzy mieli do zakwestionowania Stephen sporu, ukazał się całkowicie discomfited (vi , 9 10); zraniona duma tak zapalnej ich nienawiść, że suborned świadków do fałszywych zeznań, że "oni słyszeli mówią słowa bluźnierstwo przeciw Mojżeszowi i przeciw Bogu" (vi, 11).

Nr opłaty mogłyby być bardziej apt budzą się do mob; gniew dawnych przodków i uczeni w Piśmie została już zapłonął z pierwszego sprawozdania głoszenie Apostołów.

Stephen został aresztowany, nie bez przemocy wydaje się pewne (Grecki wyraz synerpasan oznacza tyle), i przeciągnięty przed Sanhedryn, gdzie został oskarżony o powiedzenie, że "Jezus z Nazaretu jest zniszczenie tego miejsca [świątyni], oraz zmiany tradycje, które Mojżesz wydał nam "(vi, 12 14).

Nie ulega wątpliwości, Stephen miał jego język danego pewne podstawy do oskarżenia; jego accusers najwyraźniej skręcane na obraźliwe wypowiedzi przypisane do niego oświadczenie, że "Najwyższy nie mieszka w domach dokonane przez ręce" (VII, 48), niektóre wzmianki o Jezusie foretelling zniszczenia świątyni i niektórych Hasło do tradycji burthensome ogrodzenia o prawie, czy raczej asseveration tak często powtarzane przez Apostołów, że "nie ma w żadnym innym zbawienia" (por. IV, 12) ustawy, ale nie wykluczone Jezusa.

Jednak może to być, na oskarżenie go lewym unperturbed i "wszystkich, którzy zasiadali w radzie ... zobaczył twarz jak gdyby była ona do oblicza anioła" (vi, 15).

Stephen's odpowiedź (Dz 7) był długi motyw miłosierdzie Boga wobec Izrael w trakcie swojej długiej historii, a także przez ungratefulness, które przez cały, Izrael zwrócone tych miłosierdzie.

Ten dyskurs zawartych wiele rzeczy nieprzyjemne dla żydowskich uszu, lecz zawarcia aktu oskarżenia za zdradzony i zamordowany przez Just One najbliższych proroków, których miał przewidywano, wywołało w Cholera publiczności nie składa się z sędziów, lecz wrogów.

Kiedy Stephen "Looking Up iż w niebo, ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga", i powiedział: "Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga "(VII, 55), oni biegają gwałtownie na niego (VII, 56) i oddać go z miasta, aby Go ukamienować na śmierć.

Stephen's ukamienowanie nie pojawi się w narracji z działa jako aktu przemocy mob; musi być traktowana przez tych, którzy wzięli udział w nim jak w przeprowadzaniu z prawem.

Zgodnie z prawem (Księga Kapłańska 24:14), lub przynajmniej jego zwykłej interpretacji, Stephen zostały podjęte poza miasto; niestandardowych wymagane, aby osoba, która ma być ukamienowany być umieszczone na wysokości od przybywa z jego rąk związany był do rzucania w dół.

To był najprawdopodobniej podczas tych przygotowań było słychać, że "wchodzących w jego kolana, zawołał donośnym głosem, mówiąc:" Panie, nie określają tego grzechu, aby im "(VII, 59). Tymczasem świadków, których ręce musi być najpierw na osoby skazane przez ich zeznania (Powtórzonego 17:7), były ustanawiające swe szaty u stóp Saula, że mogą być one bardziej gotowe do realizacji tego zadania choćby na nich (VII, 57). modląc był męczennikiem rzucona, a gdy świadkowie byli thrusting na niego "kamień, jak dwóch mężczyzn może przeprowadzać", był wysłuchany na tym najwyższym wypowiem modlitwę: "Panie Jezu, przyjmij ducha mego" (VII, 58). Little nie wszystkie osób obecnych, rzucając na niego kamienie, sobie, że krew ich rzucić był pierwszym materiału siewnego danego zbioru, który był na pokrycie świat.

Organy mężczyzn ukamienowany na śmierć miał być pochowany w miejscu, mianowany przez Sanhedryn.

Czy w tym przypadku Sanhedryn nalegał na jego prawa nie mogą zostać potwierdzone, w każdym razie, "pobożnych ludzi" - czy chrześcijan i Żydów, nie powiedział - "wziął Stephen Aby pogrzebie, i wielki lament nad nim" ( VII, 2).

Przez wieki położenie St Stephen's grób został stracił z oczu, aż do (415) pewien kapłan, imieniem Lucian dowiedziałem się, że przez objawienie sacrum ciała został w caphar Gamala z pewnej odległości na północ od Jerozolima.

Relikwie zostały przeprowadzone, a następnie exhumed pierwszy kościół Mount Sion, a następnie, w 460, bazylika wzniesiona przez Eudocia poza Damaszek Brama, w miejscu, gdzie według tradycji, miał miejsce ukamienowanie (zdania, że Scena St Stephen's męczeństwa był na wschód od Jerozolima, w pobliżu Bramy św zwany od Stephen's Gate, jest mało znanemu aż do XII wieku).

Na stronie z Eudocian bazyliki został zidentyfikowany około dwudziestu lat temu, a nowy gmach został wzniesiony na fundamentach starego przez Ojców Dominikanów.

Jedynym źródłem z pierwszej ręki informacje na temat życia i śmierci św Stephen jest Akty Apostołów (6:1-8:2).

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Charlesa L. Souvay.

Przepisywane przez Bonnie A. Brooks.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XIV.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lipca 1912.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest