Ewangelia Tomasza

Informacje ogólne

Ewangelia Tomasza jest zbiorem tradycyjnych mów, proroctwa, przysłów i przypowieści Jezusa.

W Koptyjski Ewangelia Tomasza została przetłumaczona z Grecki; w rzeczywistości, kilka fragmentów tego Grecki wersji zostały zachowane i mogą być datowane na około 200 AD.

Tak więc Grecki (lub nawet lub Aramejski) gromadzenie został złożony w okresie przed około 200 AD., Prawdopodobnie już w drugiej połowie pierwszego wieku, Syria, Palestyna, lub Mezopotamii.

W Ewangelii autorstwa Thomasa przypisana jest Judasz Tomasz Didymos, to Judasz "Twin", którzy był apostoł Jezusa.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W stosunku do Ewangelia Tomasza do Nowego Testamentu Ewangelie były przedmiotem specjalnego zainteresowania: wiele z tych słowach z Ewangelii Thomas ma paralele w Ewangelie synoptyczne (Mateusza, Marka i Łukasza).

Porównanie z mów w Ewangelia Tomasza z ich paralele w Ewangelie synoptyczne sugerują, że w słowach Ewangelia Tomasza albo są obecne w bardziej prymitywnej formie lub rozwoju są bardziej prymitywne takich słowach.

Rzeczywiście, Ewangelia Tomasza podobny do synoptyczny mów źródła, często nazywane "Q" (od słowa Niemiecki Quelle, "źródło"), która była wspólnym źródłem słowa użyte przez Mateusza i Łukasza.

W związku z tym, Ewangelia Tomasza i jego źródła są zbiory mów i przypowieści są ściśle związane ze źródeł Nowego Testamentu Ewangelie.

Ze względu na bliskie między równolegle w wielu słowach w Thomas i Ewangelii, niektórzy badacze sugerowali, że Thomas jest również w oparciu o źródła lub P Q samo jest w rzeczywistości.

Oczywiście, pozostaną tylko te hipotezy, ponieważ nie ma przekonywujących dowodów, że kiedykolwiek istniało źródło Q.

Jednak, istnienie zbioru mów Jezusa tak wcześnie, jak terminy zaproponowane dla Thomas sugeruje, że nie istnieje taki zbiór w początkach Kościoła.

Podstawowym krytyki do Ewangelia Tomasza jest jego gnostic pochodzenia.

To jest primaraly ze względu na fakt, gnostic najstarszych pism w Koptyjski i że Ewangelia Tomasza stwierdzono między innymi gnostic pism.

To jest jasne w przypadku orzeczenia przez stowarzyszenie.

Grecki fragmenty starszych niż wersja Koptyjski udowodnić Ewangelia Tomasza poprzedza Gnostycyzm więc gnostic uprzedzenia powinny zostać usunięte.

Apostoł Tomasz był także zwany Didymos, który w Grecki oznacza Twin lub Double.

KJV John 11:16 powiedział Thomas, który jest zwany Didymos


KJV John 20:24 .. jeden z Dwunastu, zwany Didymos


KJV John 21:2 Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos

Jest to z King James Version, niektóre tłumaczenia czynią ją Twin zamiast przy użyciu Grecki Didymos

Revised Standard Version John 11:16 Na to Tomasz, zwany Didymos, rzekł do współuczniów: Chodźmy także i my, aby razem z Nim umrzeć.

Wzmocniony Biblii 11:16 Wtedy John Thomas, którzy został nazwany Twin ...

The Gnostics wezwał Tomasza z bratem bliźniakiem Jezusa.

Ponieważ ruch był gnostic rozpoczął około 100 lat i tak po śmierci Chrystusa, ustnej historii miał oczywiście zostały zakłócone przez następnie na tym szczegółowo.

Ewangelia Tomasza

Przetłumaczone przez S. i M. Meyer Patterson

Są to tajne mów, że Jezus mówił życia i Judasz Didymos Thomas rejestrowane.

1 I rzekł: "Ten, kto odkryje interpretacji tych mów, nie zaznają śmierci".

2 Jezus powiedział: "Ci, którzy nie powinni przestać dążyć do poszukiwania ich znaleźć. Kiedy oni znaleźć, będą zakłócone. Kiedy oni są zakłócone, będą zdziwieni, i będzie panował nad wszystkim. [A po nich panował będą odpoczynku. ] "

3 Jezus powiedział: "Jeśli liderzy mówią ci," Look, (Ojca) królestwo jest w niebie ", następnie ptaki na niebie będą poprzedzać. Jeśli oni mówia ci," jest w morzu, Następnie ryby będą poprzedzać. Rather, [Ojca] królestwo jest w was i to jest poza wami.

"Jeśli znasz siebie, wtedy będzie wiadomo, to zrozumiesz, że są dziećmi z życia ks. Ale jeśli nie znasz się, wtedy żyje w ubóstwie, i jesteś z ubóstwem".

4 Jezus powiedział: "Osoba starych w dzień nie wahaj się zapytać dziecko o siedem dni na stare miejsce życia, i że osoba będzie żyć.

"Dla wielu pierwszych będzie ostatnimi i staną się jedną".

5 Jezus powiedział: "wiesz, co jest z przodu twarzy, i to, co jest ukryte z was zostanie ujawniona.

"Nie ma nic ukrytego, które nie będą ujawniane. [I tam jest pochowany, że nic nie zostanie podniesiony."]

6 Jego uczniowie pytali Go i powiedzieli do niego: "Czy chcesz nam szybko? Jak powinniśmy się modlić? Powinniśmy dać na cele charytatywne? Co powinniśmy przestrzegać diety?"

Jezus powiedział, "nie kłamię, a nie robić to, czego nienawidzę, ponieważ wszystkie rzeczy są ujawniane przed nieba. Po wszystkim, nie ma nic ukrytego, że nie będzie objawione, i nic nie objętych się, że pozostaną nieujawnione. "

7 Jezus powiedział, "Lucky jest lew, że ludzi będzie jeść, tak że lwa staje się człowiekiem. Foul A jest ludzi, że lew będzie jadł, a lew nadal będzie człowieka".

8 A On rzekł: "Osoba jest jak rybak mądry którzy oddanych jego netto do morza i zwrócił się on z pełnym morzu mało ryb. Wśród nich mądry rybak odkrył grzywny dużych ryb. On wyrzucony wszystkie małe ryby z powrotem do morza, łatwo i wybrał dużych ryb. Każdy tu o dwóch dobrych uszy miał lepiej słuchać! "

9 Jezus powiedział: "Spójrz, Siewca wyszedł, wziął garść (z nasion) i rozproszone (ich). Niektóre upadł na drodze, a ptaki przybyli i zebrali je. Inne padło na skały, a oni nie podjęcia root w glebie i nie wytwarzają głowice ziarna. Inne padło na ciernie, a oni choked nasion i jedli robaki. i inne padło na dobrą glebę, wyprodukowane i dobre upraw: sześćdziesiąt przyniosły na środek i jeden dwadzieścia na środek ".

10 Jezus powiedział: "Mam oddanych ogień na świat i patrzeć, mam go strzec, dopóki go blazes."

11 Jezus powiedział: "To będzie niebo przeminie, a powyżej jednego będzie umieram.

"Martwych nie żyje, mieszka i nie umiera. W dni, kiedy jadł to, co jest martwe, dała się żywcem. Kiedy pojawi się w świetle, co zrobić? W dniu, kiedy byli jedno, Ci stały dwa. Lecz kiedy się dwa, co chcesz zrobić? "

12 Uczniowie rzekli do Jezusa: "Wiemy, że masz zamiar opuścić nas. Kto będzie naszym liderem?"

Jezus rzekł do nich: "Nie ważne gdzie jesteś jesteś, aby przejść do Jakub Sprawiedliwy, dla którego nieba i ziemi imię weszło do".

13 Jezus powiedział do swoich uczniów: "Porównaj coś do mnie i powiedz mi, co mam jak."

Szymon Piotr powiedział do niego: "Jesteś jak tylko posłaniec".

Matthew powiedział do niego: "Jesteś mądry jak filozof."

Thomas powiedział do Niego: Nauczycielu, moje usta jest zupełnie w stanie powiedzieć, co się podoba. "

Jezus powiedział: "Ja nie twój nauczyciel. Powodu masz pijany, masz zatruty się z bulgoczących wiosną, że mam tendencję."

Wziął go i wycofał, i mówił do niego trzy słowa.

Gdy Thomas wrócił do swoich znajomych Zapytali go, "Co zrobił Jezus powie do ciebie?"

Thomas rzekł do nich: "Jeśli powiadam wam: jeden z mów do mnie mówił, będzie odebrać skał i kamieni do mnie, a ogień będzie pochodzić ze skał i pożera."

14 Jezus rzekł do nich: "Jeśli szybko, to przyniesie na siebie grzech, i jeśli się modlić, będzie potępiony, a jeśli dać miłości, będzie szkodzić swoje duchy.

"Gdy wejdziesz do żadnych walk o regionie i na wsi, gdy ludzie was, jedzcie, co służyć Ci i uzdrowił chorych spośród nich.

"Po wszystkim, co się w twoich ustach nie splugawili was, lecz to, co wychodzi z ust waszych, które splugawili."

15 Jezus powiedział: "Gdy zobaczysz jeden którzy nie zrodzonego z niewiasty, wchodzą na twarze i kultu. To jeden jest Ojciec wasz".

16 Jezus powiedział: "Być może ludzie myślą, że mam przyjść do pokoju oddanych na świat. Oni nie wiedzą, że mam przyjść do oddania konfliktów na ziemi: ogień, Miecz, Wojna.

"Nie będzie pięć w domu: nie będzie dwa i trzy przeciw dwoje przeciw trojgu, ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu, i będą one stand alone.

17 Jezus powiedział: "dam ci, co oko nie widziało, ucho, co nie słyszał, co nie poruszył strony, co nie pojawiły się w sercu człowieka."

18 Uczniowie rzekli do Jezusa: "Powiedz nam, jak będzie się nasz koniec?"

Jezus powiedział: "Czy znalazł Pan na początku, następnie, że jesteś już na koniec? Zobaczysz, do końca będzie, gdy na początku.

"Gratulacje dla jednej którzy stoi na początku: że jedna będzie wiedzieć, do końca i nie zaznają śmierci".

19 Jezus powiedział: "Gratulacje dla jednej którzy przybyli do ich przed wejściem w czym.

"Jeśli się moimi uczniami i zwracać uwagę na moje słowa, te kamienie będą służyć.

"Dla znajduje się pięć drzew w Raju dla Ciebie; nie zmienić, latem lub zimą, a ich liście nie należą. Kto nie zna ich smaku śmierci."

20 Uczniowie rzekli do Jezusa: "Powiedz nam, co jest królestwo niebios itp.".

On rzekł do nich: "To jak nasiona gorczycy, najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wchodzi na przygotowane gleby, wytwarza dużą roślin i staje się miejscem schronienia dla ptaków z nieba".

21 Maryja rzekła do Jezusa, "Jakie są Twoi uczniowie?"

On powiedział: "Oni są jak dzieci mieszkających w danej dziedzinie, która nie jest dla nich. Kiedy właściciele dziedzinie pochodzą one mówią," Daj nam powrót naszej dziedzinie. "

Stają się one poza ich ubrania przed nimi w celu nadania go z powrotem do nich, a oni wrócić do swoich dziedzinach.

"Z tego powodu mam powiedzieć, jeśli właściciele domu wie, że złodziej pochodzi, będą one na straży przed złodziej nadejdzie i nie będzie niech złodziej przerwę w ich domu (ich domena) i wykraść ich posiadłości.

"Co do was, a następnie, na straży przed świat. Przygotuj się z wielką siłą, tak złodziei nie może znaleźć sposobu, aby dostać się do was, za kłopoty z oczekiwaniami będą pochodzić.

"Niech nie będzie między wami którzy osoba rozumie.

"Kiedy upraw dojrzały, on przyszedł szybko wiąże się sierp i zebranych. Każdy tu o dwóch dobrych uszy miał lepiej słuchać!"

22 Jezus ujrzał niektórych niemowląt pielęgniarstwa.

On rzekł do swych uczniów: "Te dzieci są takie jak pielęgniarstwo tych którzy wchodzą [Ojca] królestwo."

Oni powiedzieli do niego ", a następnie będziemy wprowadzać [Ojca] królestwo jako dzieci?"

Jezus rzekł do nich: "Po dwóch do jednego, i po dokonaniu wewnętrznej jak i zewnętrznej zewnętrznej jak wewnętrznej, górnej i dolnej, jak i po wprowadzeniu płci męskiej i żeńskiej w jeden, tak że nie będzie męskiej płci męskiej ani żeńskiej jest płci żeńskiej, kiedy się w oczy miejsce oko, ręka w rękę miejsce, spacery w miejsce nogi, obraz w miejsce obrazu, a następnie będzie wejść [królestwo]. "

23 Jezus powiedział: "Ja ci wybrać jeden z dwóch tysięcy i dziesięć tysięcy, i będą stoiska jako jeden".

24 Jego uczniowie powiedzieli: "Pokaż nam miejsce, gdzie jesteś, musimy dążyć do niego."

On rzekł do nich: "Każdy, kto tu z dwoma uszami miał lepiej słuchać! Istnieje osoba w świetle światła, i błyszczy na cały świat. Jeśli tak się nie świecą, to jest ciemny."

25 Jezus powiedział: "Miłujcie waszych przyjaciół jak własną duszę, chronić je jak źrenicy Twoich oczu."

26 Jezus powiedział: "Zobaczysz taśmy w Twoim przyjacielem na oko, ale nie widać na drewno we własnym oku. Podczas podejmowania drewna z własnego oka, a następnie zobaczysz wystarczająco dobrze, aby usunąć z taśmy przyjaciela oko ".

27 Jezus rzekł: "Jeśli nie szybko z świat, to nie znajdziesz [Ojca] królestwo. Jeśli nie przestrzegać szabatu jako szabat nie będzie widać Ojca".

28 Jezus powiedział: "I miały stanąć w moim sercu na świat, w ciało I ukazał się im. Znalazłem je wszystkie pijani, a ja nie znaleźć żadnego z nich pragnienie. Moja dusza ached dla dzieci ludzkości, ponieważ są niewidomi w ich sercach, i nie zobaczyć, bo przyszedł na świat pusty, a także starają się odejść z pustymi świat.

"Ale póki są pijani. Kiedy wstrząsnąć swoje wino, wtedy zmienić swoje sposoby."

29 Jezus rzekł: "Jeśli ciało powstał ze względu na duchu, że to się dziwili, ale gdy weszła w duchu, ze względu na organ, który jest dziwisz w cuda.

"Ale ja się dziwili, jak to wielkie bogactwo doszła do mieszkam w tym ubóstwa."

30 Jezus powiedział: "W przypadku, gdy istnieją trzy bóstwa, są one boskie. Jeśli istnieją dwa lub jedno, Ja jestem z tego."

31 Jezus powiedział: "Nie mile widziane jest prorokiem w swoim domu torf; lekarze nie leczyć tych, którzy znają ich".

32 Jezus powiedział: "Miasto zbudowane na wysokiej górze i warowne nie może wchodzić, ani też nie może być ukryte."

33 Jezus powiedział: "Co możesz usłyszeć w swoim uchu, w drugim uchu głosić z dachami.

"Po wszystkim, nikt nie świeci światło i kładzie go pod kosz, nie jeden umieścić go w ukrytym miejscu. Rather, jeden stawia ją na świecznik, aby wszyscy którzy przychodzą i odchodzą będzie można zobaczyć jej światło".

34 Jezus rzekł: "Jeśli osoby niewidomej prowadzi wiążące osoby, obie z nich należą do dziury."

35 Jezus powiedział: "Nie można wprowadzić silną osobę domu i zabrać ją przez życie bez wiązanie jego rąk. Następnie można loot swego domu."

36 Jezus powiedział: "Nie Fret, od rana do wieczora i od wieczora do rana, [o swojej żywności - co zamierzasz jeść, ani o swoje ubranie -], co masz zamiar nosić. [Poszukać" ponownie znacznie lepiej niż lilie, które ani karty, ani obracać.

"Co do was, gdy nie masz płaszcz, co będzie można umieścić na? Kto może dodać do swojej człowieka? To bardzo będzie Ci swój płaszcz.]

37 Jego uczniowie powiedzieli: "Kiedy was wydaje się nam, i kiedy będzie widzimy?"

Jezus powiedział: "Kiedy taśma bez wstydzić, i podejmują swoje ubrania i położył ich pod waszymi stopami jak małe dzieci i następnie poturbowali, a następnie [ty] będzie zobaczyć syna żywego, a nie będzie się bać."

38 Jezus powiedział: "Często masz pożądane, aby usłyszeć te słowa, które mówię do ciebie, i masz nikogo innego z kim się ich słuchać. Nie będzie dzień, kiedy będzie dążyć do mnie i nie będzie mnie znaleźć."

39 Jezus powiedział: "faryzeusze i uczeni miały klucze wiedzy i ukryte. Oni nie wejdzie ani nie dopuszcza do tych, którzy chcą wejść do tego.

"Co do was, jak Sly jak węże i proste jak gołębice".

40 Jezus powiedział: "A winorośl został obsadzony z dala od Ojca. Ponieważ nie jest silny, będzie ciągną się przez jej głównego i psucia się."

41 Jezus powiedział: "Ten, kto ma coś w danej strony będzie więcej, a kto nie ma nic zostanie pozbawiony nawet ich niewiele."

42 Jezus rzekł: "Bądź passersby."

43 Jego uczniów rzekł do Niego: "Kim jesteś, aby powiedzieć nam, aby te rzeczy?"

"Nie rozumiem którzy od tego, co Ja mówię do ciebie.

"Zamiast tego, musisz się jak Judeans, bo miłość drzewa, ale nienawidzę jej owoców, lub owoce miłości, ale nienawidzą drzewa".

44 Jezus powiedział: "Kto uwagi wobec Ojca będą odpuszczone, a kto przeciw Synowi uwagi będą odpuszczone, ale kto uwagi przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone, albo na ziemi lub w niebie."

45 Jezus powiedział, "Grono nie są zbierane z drzew Cierń, ani gromadzone są figi z thistles, bo nie plon owoców.

"Dobre osób z dobrą produkcję, co zostało zapisane; złych osób produkuje zło od nieprawości zostały one zapisane w ich sercach, i powiedzieć złe rzeczy. Z przepełnienie sercu zło one produkować."

46 Jezus powiedział: "Od Adama do John the Baptist, Między narodzonymi z niewiast, nikt nie jest tak dużo większe niż John the Baptist, że jego oczy nie należy unikać.

"Ale muszę powiedzieć, że kto wśród was staje się dziecko rozpoznaje [Ojca] i królestwo będzie większa niż John."

47 Jezus powiedział: "Osoba nie może zamontować dwa konie lub zginania dwa łuki.

"A niewolnika nie może służyć dwom panom, że inaczej będzie niewolnikiem cześć jednej i obrażać innych.

"Nikt nie wina i napojów w wieku od razu chce się pić młode wino. Młode wino nie jest rozlana w starych wineskins, lub też może to zepsuć, wieku i wina nie jest rozlana w nowym wineskin, lub może zdobycz.

"Starych poprawki nie jest szyte na nowe ubranie, gdyż doprowadziłby do utworzenia pęknięcia."

48 Jezus rzekł: "Jeśli dwóch zaprowadzają pokój ze sobą w jednym domu, oni mówia na górze:" Przesuń tutaj!

i będzie go przenieść. "

49 Jezus powiedział: "Gratulacje dla tych którzy samodzielnie i są wybrane, znajduje się królestwo. Bo pochodzą od niego, i będziemy tam znowu wrócić."

50 Jezus rzekł: "Jeśli oni mówią do ciebie", gdzie mają pójść? "

powiedzieć im, "Mamy pochodzić od światła, od miejsca, w którym weszło w świetle jest sama, z siedzibą [sam], pojawiły się w ich wizerunek."

"Jeśli oni mówia ci," Czy to ty? "

powiedzieć, "Jesteśmy jego dziećmi, i są wybrane z życia Ojca".

"Jeżeli można zapytać," Co jest dowodem waszego Ojca w was? "

powiedz im: "To jest ruch i odpoczynek."

51 Jego uczniów rzekł do Niego: "Kiedy reszta za zmarłych miało miejsce, i kiedy będzie nowy świat przyjść?"

On rzekł do nich: "Czego oczekuje doszła, ale wy nie wiecie."

52 Jego uczniów rzekł do Niego: "Dwadzieścia cztery prorocy wypowiadają w Izrael, i wszyscy oni mówili o was".

On rzekł do nich: "Nie masz brane pod uwagę żyjących jeden którzy w swojej obecności, i mówił z martwych".

53 Jego uczniów rzekł do Niego: "Czy obrzezanie przydatne czy też nie?"

On rzekł do nich: "Jeśli były użyteczne, ich ojciec wywołałaby obrzezani dzieci już od ich matki. Przeciwnie, w duchu prawdziwego obrzezanie stało się rentowne pod każdym względem."

54 Jezus powiedział: "Gratulacje dla ubogich, do ciebie należy królestwo niebios".

55 Jezus powiedział: "Kto nie nienawiści ojca i matki nie może być moim uczniem, a kto nie nienawidzę bracia i siostry, i nosić krzyż tak jak ja, nie będzie mnie godnym".

56 Jezus powiedział: "Ten, kto ma przyjść na świat, aby dowiedzieć się, tusz, i kto ma tusz odkrył, że osoba, świat nie jest warta".

57 Jezus powiedział: "W królestwie Ojca jest jak osoba, którzy [dobre] materiału siewnego. Skierował swego wroga w nocy i posiał chwast chwasty wśród dobrego materiału siewnego. Osoba nie pozwalają pracownikom otwieramy chwasty, ale rzekł do nich: "Nie, inaczej możesz przejść do ciągnięcia się chwastów i otwieramy pszenicę razem z nimi." W dniu zbiorów chwasty będzie wyrazistym, i zostanie zainstalowane i spalił.

58 Jezus powiedział: "Gratulacje dla osoby, którzy zrosił i znalazł życia".

59 Jezus rzekł: "Spójrz do życia tak długo, jak można żyć, inaczej może umrzeć, a następnie spróbuj zobaczyć życia, i nie można zobaczyć."

60 On zobaczył Samarytanin przeprowadzania baranka i przejściu do Judei.

On rzekł do swych uczniów: "... że osoby wokół baranka".

Oni powiedzieli do niego: "Tak więc, że może go zabić i zjeść."

On rzekł do nich: "On nie będzie jadł, podczas gdy jest on żyje, ale dopiero po roku zabił go i stało się tusz."

Oni powiedzieli: "Inaczej nie może zrobić."

On rzekł do nich: "Tak więc również z Tobą, szukać dla siebie miejsca do odpoczynku, lub może stać się tuszy i spożycia".

61 Jezus rzekł: "Dwie będą wypoczywali lezac na kanapie; nich umiera, żyć będzie."

Salome powiedziała: "Kim jesteś mister? Musisz wspiął na mojej kanapie i zjadłeś z mego stołu, jeśli jesteś z kimś".

Jezus rzekł do niej: "Ja jestem z jednej którzy pochodzą z tego, co jest całość. I została przyznana od rzeczy mojego Ojca.

"Ja jestem waszym uczniem.

"Z tego powodu mam powiedzieć, jeśli jest cały, jeden będzie wypełniona światłem, ale jeśli jest podzielona, jedna będzie wypełniona ciemności".

62 Jezus powiedział: "Ja ujawnić moje tajemnice tych [którzy są godni] [mojego] tajemnic.

"Nie pozwól swojej lewej wiedzieć, co jest po prawej stronie robi".

63 Jezus powiedział: "Nie było bogate osoby, którzy mieli dużo pieniędzy. On powiedział:" Ja się inwestować pieniądze tak, abym siał, żąć, roślin i wypełnić moje magazyny z produkcji, że nic nie może brakować. "

To były rzeczy był myślenia w jego sercu, ale bardzo, że w nocy umarł. Każdy tu z dwoma uszami miał lepiej słuchać!

64 Jezus powiedział, "osoba otrzymująca goście. Kiedy miał przygotowany na obiad, posłał swego niewolnika, aby zaprosić gości. Slave poszedł do pierwszego i powiedział, że jeden z" Mój kapitan zaprasza ".

To jeden powiedział: "Niektórzy handlowcy mi winien pieniądze, które są mi najbliższe tonight. Mam iść i dać im instrukcje. Proszę pretekst do mnie z kolacją.

Slave udał się do innego i powiedział, że jeden z "Mój mistrz zaprosił Cię".

To jeden rzekł do niewolnika, "Mam kupił dom i zostały zwany dalej na dobę. I nie ma czasu".

Slave udał się do innego i powiedział, że jeden z "Mój kapitan zaprasza".

To jeden rzekł do niewolnika, "Mój przyjaciel jest żonaty i mam do zorganizowania bankietu. I nie są w stanie przyjść. Proszę pretekst do mnie z kolacją.

Slave udał się do innego i powiedział, że jeden z "Mój kapitan zaprasza".

To jeden rzekł do niewolnika, "Mam kupił jeden Kombi, a Ja idę do zbierania czynszu. I nie są w stanie przyjść. Proszę przepraszam."

Slave wrócił i powiedział do swego pana, "tych, których zaprosił do kolacji zwróciły się za usprawiedliwioną.

Kapitan powiedział do swego niewolnika, "Wyjdź na ulice i przywrócić osobą znajdziesz do kolacji.

Kupujących i kupców [będzie] nie wchodzi do miejsca mego Ojca ".

65 On rzekł: "A [...] osoby właścicielem winnicy i wynajmowane go do niektórych rolników, aby mogli pracować i mógł zebrać swoich upraw od nich. On posłał swego niewolnika, aby rolnicy dałoby mu winnicę na uprawy. One zrzucone niego, bili go, i niemal zabił go, i wrócił i powiedział niewolnikiem swego pana. Jego kapitan powiedział: "Być może on nie wiedzieć."

Posłał innym niewolnikiem, a rolnicy beat, że jeden as well. Następnie kapitan wysłał swego syna i rzekł: "Być może ich wyświetlania niektórych odniesieniu mojego syna."

Ponieważ rolnicy wiedzieli, że był spadkobiercą do winnicy, zrzucona go i zabił go. Każdy tu z dwoma uszami miał lepiej słuchać! "

66 Jezus powiedział: "Pokaż mi, że kamień odrzucony przez budujących: że jest elementem."

67 Jezus powiedział: "Ci, którzy wiedzą, ale brakuje w sobie, są zupełnie brakuje".

68 Jezus powiedział: "Gratulacje dla was, gdy pojawi się w nienawiści i prześladowanych; i nie będzie znaleźć miejsce, gdzie zostałeś prześladowanych".

69 Jezus powiedział: "Gratulacje dla tych, którzy są prześladowani w ich serca są ci, którzy mają naprawdę się zna Ojca.

"Gratulacje dla tych, którzy go głodny, więc żołądek z jednej w chcą może być wypełnione."

70 Jezus rzekł: "Jeśli ci przyniesie to, co jest w was, co masz będzie można zapisać. Jeśli nie masz tego ciągu można, czego nie ma w was [będzie] kill you".

71 Jezus powiedział: "I zniszczy [tego] dom, i nikt nie będzie w stanie zbudować go [...]."

72 A [osoba powiedział] do niego, "Powiedz moim braciom, aby dzielić mój posiadłości ojca ze mną".

On rzekł do osoby, "Mister, którzy się do mnie rozjemcą?"

On odwrócił się do swoich uczniów i rzekł do nich: Ja nie jestem Dzielnik, ja jestem? "

73 Jezus powiedział: "Uprawa jest ogromny, ale niewielu pracowników, więc proszę zbiorów szefa do wysłania pracowników do pól."

74 On rzekł: "Panie, istnieje wiele wokół picia koryta, ale nie ma nic w dobrze".

75 Jezus powiedział: "Istnieje wiele stojących na drzwi, ale tych, którzy są samodzielnie wejdzie w Suita dla nowożeńców".

76 Jezus powiedział: "W królestwie Ojca podobne jest do kupca którzy mieli dostaw towarów i znalazł perłę. Kupca To był ostrożny; on sprzedany towar kupiony w jednym i klejnot dla siebie.

"Tak więc również z Tobą, aby czyhać na jego skarbem jest niezawodna, że jest trwała, Ćma, gdy nie dochodzi do jedzenia i nie robak niszczy".

77 Jezus powiedział: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystko. Ja wszystkich: wszystkie przyszedł do mnie z niej, i dla mnie wszystko osiągnąć.

"Podziel kawałek drewna; Ja nie.

"Podnieś kamień, a znajdziecie mnie tam".

78 Jezus rzekł: "Czemu wyjdzie na wsi? Aby zobaczyć Trzcinę kołyszącą się na wietrze?, Aby zobaczyć osobę, ubrani w miękkie szaty, [jak Twoi] władców i potężne? Oni są ubrani w miękkie szaty, i nie mogą zrozumieć prawdy ".

79 jakaś kobieta z tłumu rzekł do Niego: "Lucky jest łono, które Cię nosiło i piersi, które karmione."

On rzekł do [jej], "Lucky są którzy słyszeli te słowa Ojca i rzeczywiście przechowywane. Nie będzie dzień, kiedy powiem," Lucky są łona, które nie pomyślany i piersi, które nie Wydano mleka. "

80 Jezus powiedział: "Ten, kto ma przyjść na świat, aby dowiedzieć się, ciało, a kto nie odkrył ciała, że jedna na świat nie jest warta".

81 Jezus powiedział: "Niech jeden którzy panowania stał się zamożny, a jeden niech ma moc którzy zrzekną

".

82 Jezus powiedział: "Kto jest blisko mnie jest blisko ognia, a kto jest daleko ode mnie jest daleko od [Ojca] królestwo."

83 Jezus powiedział: "Obrazy są widoczne dla ludzi, ale w ich świetle jest ukryte w wizerunkiem Ojca świetle. On będzie ujawnione, lecz jego obraz jest ukryty w jego świetle."

84 Jezus powiedział: "Gdy zobaczysz swoje podobieństwo, jesteś szczęśliwy. Lecz kiedy zobaczysz swoje obrazy, które weszły w ich przed wami i że ani śmierć, ani nie stają się widoczne, jak wiele będzie musiał nosić!"

85 Jezus powiedział: "Adam przyszedł z wielką mocą i wielkim bogactwem, ale nie był godnym Ciebie. Gdyby była warta, [on] nie [ma skosztował] śmierci".

86 Jezus powiedział, "[Foxes mieć] gęstwinach i ptaki mają swoje gniazda, ale ludzi nie ma miejsca na ustanowienie i odpoczynku."

87 Jezus powiedział: "Jak ciało jest nieszczęśliwy, że zależy od ciała, jak i nieszczęśliwy jest dusza, która zależy od tych dwóch."

88 Jezus powiedział, "The Messengers i proroków przyjdzie do ciebie, a dam wam to, co należy do Ciebie. Ty, z kolei, daje im to, co masz, i powiedzieć do siebie," Kiedy oni przychodzą i wziąć to, co należy do nich? "

89 Jezus powiedział: "Dlaczego mycia zewnętrznej strony kielicha? Czy nie można zrozumieć, że z jednej którzy złożyli także wewnątrz jednej którzy się na zewnątrz?"

90 Jezus powiedział: "Przyjdź do mnie, na moje jarzmo moje jest wygodne i ziemskiego jest łagodne, a znajdziecie odpoczynek dla siebie."

91 Odpowiedzieli Mu: "Powiedz nam, którzy jesteś, abyśmy mogli uwierzyć w Ciebie."

On rzekł do nich: "Wy bada oblicze nieba i ziemi, ale nie doszli do jednej którzy znają się na swojej obecności, a nie wiesz jak do zbadania obecnej chwili.

92 Jezus powiedział: "Szukajcie a znajdziecie.

"W przeszłości, jednak nie można powiedzieć o rzeczy, których potem poprosił mnie. Teraz jestem gotów, aby powiedzieć im, ale nie są poszukuje ich."

93 "Nie dać to, co jest święte dla psów, które mogłyby rzucić je na stos odchodów. Nie wyrzucać pereł [do] świń, lub mogą je ... [...]."

94 Jezus [powiedział]: "Jeden ma którzy znajdą, i do [jeden którzy puka] będzie otwarty".

95 [Jezus powiedział]: "Jeśli masz pieniędzy, nie jest mu w interesie. Przeciwnie, daje [ona] do kogoś, od którego nie będzie można pobrać go z powrotem."

96 Jezus [powiedział], "W królestwie Ojca jest jak [a] kobieta. Ona wzięła trochę kwasu, [ukrył] w ciasta i uczynił z niego w dużej bochenki chleba. Każdy tu z dwoma uszami miał lepiej słuchać!

97 Jezus powiedział, "[Ojca] królestwo jest jak kobieta, którzy niose [jar] pełnego posiłku. Chociaż była spacerem wzdłuż [a] odległych drogowego, uchwyt do słoika połamał i posiłek rozlane za jej [wzdłuż ] Drogi. Ona nie wie, że nie zauważył problemu. Kiedy osiągnął jej domu, ona słój umieścić w dół i odkrył, że był on pusty.

98 Jezus powiedział: "W królestwie Ojca jest jak osoba, którzy chcieli zabić ktoś potężny. Choć nadal w domu, on zwrócił jego miecz i utopił go w ścianę, aby dowiedzieć się, czy jego ręka będzie go w. Potem zabił potężne.

99 Uczniowie rzekli do Niego: "Twoja Matka i bracia stoją na zewnątrz".

On rzekł do nich: "Ci, którzy tu robić, co chce Ojciec mój jest moja matka i moi bracia. Są to ci, którzy wejdą królestwie Ojca mojego".

100 Pokazują one, złota moneta Jezusa i rzekł do niego: "cesarz rzymski z podatków od osób popytu nas".

On rzekł do nich: "Daj cesarza, co należy do cesarza, dać Bogu to, co należy do Boga, i daj mi to, co jest moje."

101 "Kto nie nienawidzę [ojca] i matki tak jak ja nie może być moim [uczeń], a kto nie [nie] miłość [ojciec i] matka jak zrobić nie może być moim [ucznia]. Dla mojej matki [... ], Ale moje prawdziwe [matka] dał mi życie ".

102 Jezus powiedział, "Damn faryzeusze! Oni są jak psa spania w żłobie bydło: pies ani jeść, ani [pozwala] bydło jeść".

103 Jezus powiedział: "Gratulacje dla tych, którzy wiedzą, gdzie są buntownicy się do ataku. [One] można zacząć zabawę, gromadzenie ich imperialnych zasobów, a także być przygotowane przed rebeliantami przyjechać".

104 Oni powiedzieli do Jezusa, "Przyjdź, Módlmy się dzisiaj, i daj nam szybko."

Jezus powiedział: "Co ja popełnione grzechy, albo jak mi było cofnąć? Raczej, gdy oczyszczenie pozostawia Suita dla nowożeńców, niech ludzie szybko i modlić się."

105 Jezus powiedział: "Kto wie, ojciec i matka będzie zwany dzieckiem o kurwa".

106 Jezus powiedział: "Po dwóch do jednego, staną się dziećmi Adama, a kiedy mówisz," Mountain, przenieść tutaj!

będzie przenieść. "

107 Jezus powiedział, "[Ojca] królestwo jest jak pasterz którzy miał sto owiec. Jeden z nich, największy, poszedł w blad. Opuścił dziewięćdziesiąt dziewięć i spojrzał na jednej, aż ją znaleźć. Po miał zrosił , Rzekł do owiec, "Kocham cię więcej niż dziewięćdziesiąt dziewięć".

108 Jezus powiedział: "Kto napojów z moich ust będzie podobny do mnie, ja sam staje się, że osoby, rzeczy ukryte i będzie mu objawione".

109 Jezus powiedział: "(Ojca) królestwo jest jak osoba, którzy miał skarb ukryty w swojej dziedzinie, ale nie wiedzieć. I [gdy] umarł on wyjechał do swojego [syna]. Syna [nie] nie wiesz albo o tym. objął dziedzinie i sprzedał go. kupujący wyszedł plowing, [odkryli] skarb, i zaczął pożyczać pieniądze w interesie którego chciał.

110 Jezus powiedział: "Niech jeden którzy znalazł się świat i stał się zamożny, zrzeczenia się świat."

111 Jezus powiedział: "W niebie i na ziemi będzie zwiniemy w Twojej obecności, a kto żyje z życia nie będzie oglądał śmierci".

Czy Jezus nie powie: "Ci, którzy znaleźli się z nich świat nie jest warta"?

112 Jezus powiedział: "Cholera, że ciało zależy od duszy. Damn duszy, że zależy od ciała".

113 Jego uczniów rzekł do Niego: "Gdy będzie królestwo przyjść?"

Jezus powiedział: "Nie chodzi tu o do oglądania. Nie będzie powiedział," Spójrz, tutaj! "

lub "Spójrz, tam!"

Przeciwnie, w królestwie Ojca jest rozłożone na ziemi, i lud nie jest ona widoczna. "

[Mówią dodane do oryginalnej kolekcji w późniejszym terminie:]

114 Szymon Piotr powiedział do nich: "Sprawdź nas opuścić Maryi, kobiety nie zasługują na życie."

Jezus powiedział: "Spójrz, będę jej przewodnikiem do jej płci męskiej, tak że mogą stać się zbyt żywego ducha można sobie mężczyzn. Kobiet którzy co sprawia, że sama męskiej wejdzie do królestwa niebieskiego."

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest