Amisze

Informacje ogólne

The Amish kościoła, oddział w Mennonites, jest protestancka grupa religijna zstąpił z 16. wieku anabaptystów.

The Amish podejmują ich nazwę od Jakub Ammann, szwajcarski mennonickiego w 1693 biskup którzy włamali się z dala od głównych Mennonites ciała, uczucie, że strayed od ścisłego skrupulatne ich wstępnych.

Ammann, zwolenników zaczął emigrantów do Pensylwanii z Szwajcaria i Niemcy o 1710, 1787 i miał siedzibę 70 zgromadzenia.

The Amish później rozprzestrzenił się na Ohio, Indiana, w Ontario Kanada.

Dzisiaj nadal istnieją one we wszystkich tych obszarach (i inni), około 40000 numeracji.

The Old Order Amish, którzy stanowią większość, odrzuca chrzest niemowląt, przysięgi z przysiegi i służby wojskowej, a żyć z dala od reszty społeczeństwa w gospodarstwach rolnych.

Oni czcza, w prywatnych domach, a każda społeczność jest serwowane przez biskupa, dwóch ministrów, a diakon (wszystkie płci męskiej).

Unikanie nowoczesnych technologii, świata i zabawy, proste praktyki rolniczej i rzemiosła - Amisze kołdry są godne uwagi przykłady American Folk Art - i posługuje się dialektem Niemiecki-English (Pennsylvania holenderski).

Koń jest wadliwy i ich normalnego trybu transportu.

Amisze Konserwatywnej, mniejsze sekty, różnią się od starego porządku Amisze głównie w ich przyjęcia English szkół i niedzielę.

W Amisze są znane ze swej praktyki meidung (shunning tych, którzy są łamane prawa kościoła) i ich stosowania haczyków i oczy zamiast przycisków.

Rozpoznawalne przez ich trzeźwy jeszcze malownicze wygląd - z pełnym mężczyzn brody i szeroko-brimmed hats, kobiety w masce silnika i długie spódnice - Amisze zajmują szczególną pozycję wśród tradycyjnych grup wyznaniowych w Stany Zjednoczone i Kanada.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Amisze

Informacje ogólne

W Amisze są północnoamerykańskich protestanckiej grupy mennonickiego pochodzenia.

W Amisze utrzymują wyróżniające rolnych i konserwatywnego sposobu życia, pomimo wpływów z nowoczesnym społeczeństwie przemysłowym.

Nazwa pochodzi od Amisze Jakub Amman, szwajcarski biskup mennonickiego.

On upierał się, że dyscyplina w Kościele być utrzymane przez excommunication.

To wiązało się z unikaniem lub shunning przez wiernych tych excommunicated.

Konwencjonalne społeczne relacje z excommunicated, takich jak jedzenie przy jednym stole, kupna i sprzedaży, oraz, w przypadku gdy osoba zamężna, stosunków małżeńskich, były zakazane.

The Amish, z zastrzeżeniem prześladowań w Europa, migracji w wieku 18 do Pensylwanii, gdzie ich potomkowie są nazywane Pennsylvania holenderski (Niemiecki deutsch, "Niemiecki", został niezrozumiany "holenderski").

Następnie do rozprzestrzeniania Ohio, midwestern innych państw, i Kanada.

A wiejskich ludzi, ich umiejętności w rolnictwie jest wzorowe.

Najbardziej znane są jako konserwatywne Old Order Amish. Sukienka w bardzo czystym stylu, przy użyciu haków i oczy zamiast przycisków do umocowuje ich ubrań.

Oni jazdy konnej w buggies zamiast samochodów, a także dorosłych samców nosić brody.

Religijne usług są przechowywane w domach; mycia stóp jest praktykowany w związku z Komunii usług; dyscypliny jest egzekwowane przez shunning; i małżeństwo z zewnątrz jest skazany.

Amisze Inne grupy, takie jak konserwatywny mennonickiego konferencji i Beachy Amish mennonickiego Kościołów, są łagodniej w sprawie dyscypliny budżetowej i mniej zestaw z wyjątkiem świat.

Wszystkie akcje praktyki wierzącego, lub dorosłych, chrzest i często odmawiają uczestniczenia w sprawach cywilnych - do głosowania, służyć w wojsku, i tak dalej.

The Old Order Amish o numerach od 80800 do początku lat 1990; Beachy Amish około 7000.

The Amish czasem wejść w konflikt z większych społeczeństwa.

W szczególności, mają one opór obowiązkowe wymagania edukacji jako zagrożenie dla ich oddzielne sposób życia.

W przypadku Wisconsin v. Yoder (1972), starał się państwa wymagają dzieci z rodziny Amisze do uczęszczania do szkoły, aż do wieku 16 lat.

Rodzice byli skłonni do umożliwienia im wzięcia udziału w ósmej klasy, ale twierdził, że wysoki edukacji szkolnej pozwoliłaby im nienadające się do przewozu na Amisze tradycji.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zgodzili się, że ich prawo do swobodnego wykonywania ich religia jest chroniony i że stan jego troski o obowiązkowej edukacji publicznej musi mieć zdolność do rozpatrzenia.


Także, zobaczyć:


Mennonites

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest