Amyraldianism

Zaawansowane Informacje

Amyraldianism jest system Odnowa teologii propounded przez Francuski teolog Moise Amyraut i współpracowników w Saumur Akademii w XVII wieku. Jego charakterystyczny nauki vis-a-vis od innych systemów (np., prawosławny Kalwinizm, Arminianizm, Luteranizm) koncentruje się na doktryny łaski, predestination, z zamiarem obrzędu.

Zasadniczo Amyraut miało problem ze współczesnych Calvinists którzy ich kształt systemu teologii wokół dekretu predestination.

Całe ciało boskość w XVII wieku wiele Odnowa teologii został włączony w ramach doktryny i potępienia przez suwerenne wybory.

Amyraut podkreślił, że głównym doktryny chrześcijańskiej teologii nie jest predestination, ale wierze, która uzasadnia.

Zobowiązanie do usprawiedliwienia przez wiarę jako nadrzędny motyw oznaczone jako jeden teologii naprawdę reformational.

Ponadto, Amyraut słusznie twierdził, że nie predestination Calvin omówione w ramach doktryny Boga, ale po mediacji błogosławieństwa zbawienia przez Ducha Świętego.

Dla Amyraut predestination jest tajemniczego misterium, które oferuje wyjaśnienie faktu, że niektórzy akceptują Chrystusa, podczas gdy inni go odrzucić.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Amyraut opracował również system alternatywnych teologii przymierza się do prac dwojaki przymierze, przymierze łaski schematu propounded przez wiele zreformowanych prawowierność.

W Saumur szkoły postulowanej potrójną przymierza, jako trzy kolejne kroki w Boga unfolded program oszczędności w historii.

Po pierwsze, ustalono charakter przymierze między Bogiem i Adam zaangażowane posłuszeństwo do boskiego prawa ujawnione w naturalny porządek.

Po drugie, prawo przymierze między Bogiem i Izrael koncentruje się na przestrzeganie prawa do pisemnego Mojżesza.

I wreszcie przymierza łaski ustanowione między Bogiem i wszystkich ludzi wymaga wiary w Chrystusa zakończeniu pracy.

W Amyraldianism przymierza łaski została dodatkowo podzielona na dwie części: warunkowe przymierze szczególności łaski.

Dla aktualizacja były wymagane spełnienie warunku wiary.

Ten ostatni, swoje uzasadnienie w Bożym upodobaniem, nie wezwanie do stanu wiary, lecz tworzy wiarę w elekt.

Amyraut przymierze z teologii, w szczególności jego podziału przymierza łaski w powszechnej warunkowego przymierze, a szczególnie undiconditional przymierze pod warunkiem, że podstawę do Amyraldianism unikalną cechę, mianowicie doktryna hipotetyczny predestination powszechnej.

Według Amyraut istnieje dwojaki woli Bożej w predestination, powszechnego i uzależnione będzie, a zwłaszcza bezwarunkowe i będzie.

Jeśli chodzi o pierwsze, Amyraut nauczał, że Bóg zechce zbawienia wszystkich ludzi pod warunkiem, że ich zdaniem.

Ten uniwersalny, uzależnione będzie od dimly Bóg objawia się w przyrodzie, ale wyraźnie w Ewangelii Chrystusa.

Uwikłane w tym po raz pierwszy będzie to twierdzą, że jeśli dana osoba nie wierzę, nie ma Boga, w rzeczywistości pragnął jego zbawienia.

Bez realizacji tego warunku (np. wiary) zbawienia zamówione przez Chrystusa się nie przyda.

Amyraut oparł swoją doktrynę hipotetycznych powszechnej predestination na tekstach biblijnych, takich jak Ezek.

18:23; Jana 3:16; i 2 Pet.

3:9.

Amyraut utrzymywali, że choć człowiek posiada naturalną wydziałach (np. intelektu i będzie), poprzez które odpowiedzieć na ofertę Bożej łaski powszechnej, w istocie cierpi z powodu niemożności moralne zgorszenie na skutki grzechu na uwadze.

Tak chyba odnowione przez Ducha Świętego grzesznik nie jest w stanie dojść do wiary.

Właśnie w tym momencie Bożego szczególności, będzie bezwarunkowe, które są ukryte w radach z Godhead, przychodzi do poniesienia.

Ponieważ nie jest zdolny do grzesznika do Chrystusa pochodzących z własnej, w Boga łaski wiary testamentów, aby utworzyć i zapisać podczas gdy w niektórych sprawiedliwości chce, aby inni reprobate.

Amyraut podkreślono fakt, że Bóg jest zwłaszcza, aby zapisać się bezwarunkowego jest ukryty i tajemniczy.

Skończonych człowiek nie może wiedzieć.

W związku z tym stworzenie nie musi angażować się na próżno spekulacji na temat Boga tajnych celów i potępienia przez wybory.

W praktyce chrześcijańskiego kaznodziei nie zadajemy pytanie, czy dana osoba jest lub wybiera reprobate.

Raczej musi głosić Chrystusa jako Zbawiciela na świat i wezwanie do wiary w jego wystarczające.

Tylko powszechnej, uzależnione będzie od Boga, jest uzasadnionym celem religijnej kontemplacji.

Amyraldianism co wiąże się z czysto idealne uniwersalizmu wraz z prawdziwego partykularyzmu.

Problem z zamiarem lub zakres Chrystusa obrzędu jest ukrytych w powyższej dyskusji.

Amyraldianism postulowanej jeden uniwersalistyczne projektowania w obrzędu, a zwłaszcza stosowanie jej korzyści.

Zbawienie przez Chrystusa uczynił był przeznaczony dla wszystkich osób jednakowo.

Chrystus umarł za wszystkich legalnie.

Niemniej jednak tylko rzeczywiście wybiera się do korzystania z błogosławieństwa zbawienia.

Amyraldianism tym samym utrzymał w mocy wzoru: "Jezus Chrystus umarł za wszystkich ludzi wystarczająco, ale tylko dla wybranych skutecznie."

Amyraut wierzył, że jego nauki w dwojaki woli Bożej i dwojaki intencyjny z obrzędu Calvin zostały uzyskane od siebie.

Widział, jak jego teologii korygującej do wielu z XVII w. Kalwinizm, którego odmówiono powszechnej, pod warunkiem woli Bożej w jego sens dekretu z bezwarunkowe.

A on z Arminianizm spornych, które nie powiodło się, aby zobaczyć, że osoby zbawienia został skutecznie uziemione w celu bezwzględnego Boga opracowane na podstawie jego własnego, suwerennego przyjemność.

I wreszcie Amyraldianism pod warunkiem że zbliżenie z Luteranizm i jej uzasadnienie w interesie wiary i powszechności Chrystusa atoning pracy.

Niektóre później Reformatów teologów, takich jak Charles Hodge, WGT Shedd, i podkreślił, że BB Warfield Amyraldianism było niezgodne syntezę Arminianizm i Kalwinizm.

Inni jednak, takie jak H Heppe, Baxter R, S Hopkins, AH Strong, utrzymywane i LS Chafer, że stanowi to powrót do prawdziwego ducha Pisma Świętego.

BA Demarest


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


BG Armstrong, Kalwinizm i Amyraut Heresy; RB Kuyper, dla których wymowa Chrystusa Die?; BB Warfield, plan zbawienia; encyklopedii chrześcijaństwa, I.


Amyraldianism

Informacje dodatkowe

(Otrzymaliśmy następujące dwa teksty: Dr Alan C. Clifford, którzy autor opublikował prace na Amyraldianism. Te dwa teksty są litery w odpowiedzi na zapytania w sprawie Amyraldianism, które w naszym odczuciu są oświecania.)

Anglikanizm, AMYRAUT I AUTHENTIC Kalwinizm

Redaktor, English Churchman


6 czerwca 2000

Szanowny Panie, - w inny sposób cenne sermon (części, które ja mu podziękować za), Revd Edward J. Malcolm dostarczyła kilka bardzo wadliwej informacji ( "Śmierć Chrystusa", The Journal, maj 2000, pp. 23-8) .

I odnoszą się do oceny jego wątpliwych Amyraldianism.

W celu potwierdzenia John Calvin's autentyczne nauczanie w obliczu ultra-ortodoksyjnych "wysokiej" Kalwinizm ", Reformatów Francuski teolog, Moïse Amyraut (1596-1664) również hurtownicy zdystansowali się od pół-Pelagian Arminianizm.

Jego troski było uniknąć unbiblical ekstremizmu.

Gdyby jego nauczanie było za zgodną ze Rzym, jak jest to sugerowane, Edykt nantejski (1598) mogłaby ewentualnie stanął.

To był odwołany przez Louis XIV (1685) właśnie ze względu na ciągłe niezgodności między zreformowaną kościoły i Rzym!

Wewnętrzne debaty nad Reformatów w zakresie od obrzędu nie miał nic wspólnego z nim (dla dalszych informacji, patrz moja książka Calvinus: Autentyczne Kalwinizm, wyjaśnienie).

W odniesieniu do uchodźców Huguenot którzy osiedlili się w tym kraju [Anglia], zgodził się z tymi którzy po prostu Amyraut wzmocnione oryginalnego XVI wieku "Anglican Kalwinizm" Modlitewnik i trzydziestu dziewięciu artykułów (patrz art. 2, 15 i 31) .

Bez względu na wyraźne nauczanie predestination (patrz art. 17), doktryna ograniczonej obrzędu jest jako cudzoziemiec anglikanizm do reformacji, ponieważ jest do nauczania Amyraut i Calvin.

W siedemnastym wieku szkolnego wpływa Reformatów w teologii dotkniętych tym kraju, jak również Francja.

Tak więc "nad-ortodoksyjnych" zniekształcone Kalwinizm dr John Owen i wielu (choć nie wszystkie) z Westminster divines został odrzucony przez Richard Baxter i inni.

W XVIII i XIX w., zrównoważony biblicism z Calvin, innych reformatorów, Amyraut Baxter i była prowadzona przez Nonconformists Matthew Henry, Isaac Watts i Philip Doddridge, a Anglicans John Newton, Charles Ryle Symeona i bp.

Chociaż żal, Ryle, espousal z episcopacy, jego autentyczne Kalwinizm jest niewątpliwie na cel!

Zgodnie z tym poglądem z Nowego Testamentu, a ostatecznie tylko wybiera skutecznie bierzemy zbawienia, powszechnie zaprojektowane i wystarczające obrzędu Chrystusa sprawia, że Ewangelię do dyspozycji cały świat.

To jest prawdziwe chrześcijaństwo i prawdziwy Kalwinizm!

AC Clifford

Anglikanizm, AMYRAUT I obrzędu

Redaktor, English Churchman


3 lipca 2000

Szanowny Panie, - dr George Ella zwraca się do mnie, "Który Anglican reformowania nie wierzę w ograniczonym obrzędu?"

Oprócz John Bradford którzy wyraźnie nie wiele mogą być wymienione.

Arcybiskup Thomas Cranmer stwierdził, że Chrystus "przez Jego własne ofiary ... zadowolony Ojca do ludzi wszystkich grzechów i pojednał ludzi aż do Jego łaski i za ..."

Biskup John Hooper potwierdziła, że Chrystus umarł "z miłości do nas biednych grzeszników i szaro, którego miejsce zajmował na krzyżu, jako zastaw, lub które stanowiły osoby wszystkich grzeszników, że kiedykolwiek były, są obecnie lub będą świat, aż do końca ".

Biskup Nicholas Ridley deklaruje, że ofiara Chrystusa "był, jest i będzie zawsze przebłagalną za grzechy całego świat."

Biskup Hugh Latimer głosił, że "Chrystus rzucić jak najwięcej krwi dla Judasza, tak jak to zrobił dla Piotra: Peter uwierzyli, i dlatego był zapisany; Judasz nie wierzą, i dlatego był skazany."

Nawet Bradford przyznał, że "śmierć Chrystusa jest wystarczająca dla wszystkich, praktycznego, ale tylko dla wybranych."

W elżbietańskich Anglicans nie były różne w ich zrozumieniu.

Biskupa Jana Jewel napisał, że na krzyżu Chrystus zadeklarowane "Jest gotowy" oznacza "i że cena okupu została już wypłacona w pełnej grzech wszystkich ludzi."

Poza tym, jasno, że "śmierć Chrystusa jest dostępna dla odkupienia wszystkich świat ..."

Richard Hooker stwierdził identyczny widok, kiedy mówił, że Chrystus jest "szlachetne i propitiatory ofiara" była "oferowanych za grzechy wszystkich świat ..."

(Parker Społeczeństwo szczegóły witheld w celu zaoszczędzenia miejsca).

Jeśli chodzi o rzekome Amyraut's semi-Pelagian odmowę z Kanonów Dordt, dr Ella jest po prostu misinformed.

W Reformatów Francuski profesor specjalnie potwierdziła nauczania Dordt na Krajowy Synod Alençon (1637), jego prawowierność zostało potwierdzone w jego "Defensio doctrinae J. Calvini" (1641).

Jeśli chodzi o same kanony, są one bardziej umiarkowane niż wielu realizacji.

Rzeczywiście, słowo "ograniczony" nigdzie nie pojawia się, co czyni mnemonic Tulip raczej wątpliwe!

Twierdzą, że "śmierć Syna Bożego jest aż nadto wystarczająca do ... expiate grzechy cały świat ... wielu zginie w niewierze [nie] z powodu wad lub niewydolnością w ofiara Chrystusa, ale przez ... ich własnej winy ... zbawczej skuteczności najcenniejszych śmierci [Boga] syn ... rozszerzyć [y] dla wszystkich wybranych "(druga Canon, art. 3, 6, 8).

The Revd Edward Malcolm praktycznie przyznaje, że art XV i XXXI są uniwersalistyczne, kiedy przyznaje, że kompilatory "są jedynie cytując Pismo".

Następnie z opłat o "preconception" tych, którzy podejmują je w ich naturalnym sensie!

Jeżeli on uważa jest to widok Arminian, Anglican Clement Barksdale sprzeciwiło się w 1653 roku, że "Jesteś błędnych kiedy myślisz doktryna Universal Arminianizm Odkupienia.

To była doktryna Kościoła Anglii przed Arminius urodził.

Uczymy się go ze starego Katechizm Kościoła: "Wierzę w Jezusa Chrystusa, którzy was wybawił mnie i wszystkich ludzi".

A Kościół bowiem nauczyłem się go z czystym Pismo, w którym Chrystus jest Barankiem Bożym, że bierze się grzechy na świat. "

Richard Baxter pewno nacisnąć paznokci na głowie, gdy pisał, "Kiedy Bóg mówi tak wyraźnie, że Chrystus umarł za wszystkich [2 Kor.

5:14-15], i skosztował śmierci za każdego człowieka [Hbr.

2:9], jest okup za wszystkich [1 Tim.

2:6], i przebłagalną za grzechy całego świat [1 J.

2:2], beseems każdego chrześcijanina, a do wyjaśnienia w jakim sensie Chrystus umarł za wszystkich, niż płasko zaprzeczyć. "

Jeśli chodzi o pana Malcolm's cytowania Calvin's zbyt ograniczone wsparcie dla obrzędu, jego częściowe notowań tego odizolowane oświadczenie ignoruje fakt, że jest omawianie reformatora konsekwencje Lutheran teorii consubstantiation zamiast stopniu z obrzędu.

Liczne inne oświadczenia są konsekwentnie uniwersalistyczne (patrz moja "Calvinus").

Przed Revd Peter Howe dostaje zbyt podekscytowany by Carl Trueman "roszczenia prawdy", powinien wiedzieć, że autor - niezależnie od uciekania się do rodzaju triviality wspomniano - misunderstands i nieprawdziwie twierdzi mojej sprawy przeciw dr John Owen's scholastic wysokiej Kalwinizm (jak moje zbliżające się odpowiedź będzie jasno).

Dr Trueman Owen przyznaje, że faktycznie nie powoływać się na zasady Sola scriptura w teologiczne polemiki, punkt, który słusznie zakłócony Ewan Wilson (WE zobaczyć jego przeglądu, 4 czerwca 1999).

Ponieważ nie będzie rościł próba zdecydować, czy Owen jest zły lub prawo, tytuł dr Trueman książka jest misnomer.

Należy "Należności z Scholasticism".

Owen's Aristotelian racjonalizm również ruiny w egzegezie Jana 3:16.

On tampers z tekstem w taki sposób, by Calvin anathematise.

Jeśli chodzi o CH Spurgeon's Sermon "Szczegółowe Odkupienia", tej samej egzegezy wyłania się wątpliwe.

Z drugiej strony, biskup Ryle - słusznie przez Spurgeon opisane jako "najlepszego człowieka w Kościele Anglii - obsługiwane Pismo z większej integralności.

Po trochę sympatii dla Arminianizm, Ryle był również zdawać sobie sprawę z zagrożeń stwarzanych przez wysokie Kalwinizm.

Komentując Jana 1:29, pisał, że "Chrystusa śmierć jest zyskiem, ale żaden z wybranych którzy wierzą w imię Jego ... ... Ale ja nie odważą się powiedzieć, że nie dokonano obrzędu, w każdym tego słowa znaczeniu, z wyjątkiem wybranych ... kiedy czytam, że grzesznika którzy zostaną utracone, "Pan zaprzeczyć, że kupił je" (2 Pet. 2:1) i że "Bóg był w Chrystusie, aż do pogodzenia się świat" (2 Kor . 5:19), nie odważą się ograniczyć zamiar odkupienia do świętych samodzielnie.

Chrystus jest dla każdego człowieka ".

Komentując Jana 3:16 i do apelu biskupa Davenant, Calvin i inni, stwierdza: "Ci, którzy ograniczają się wyłącznie miłości Boga do mnie wybiera wydaje się podjęcie wąskie i zakontraktowane świetle Bożej charakter i atrybuty .... mam długo dojść do wniosku, że ludzie mogą być bardziej systematyczny w swoich oświadczeniach niż Biblia, i może być doprowadziły do poważnego błędu przez idolatrous czci systemu "(Expository myśli w Ewangelii Jana, tom. 1).

W skrócie, wszystkich, że Chrystus jest i nie był dla wszystkich ludzi, choć warunkowo dla wybranych skutecznie.

Howe będzie pan zadowolony wiedzieć, że ten prawdziwie biblijne Kalwinizm motywuje Norwich Odnowa Kościoła dotrzeć do ludzi z miasta poprzez jego każdą sobotę w każdych warunkach pogodowych, wszystkich sezonem, centrum miasta evangelistic bookstall.

AC Clifford

Bibliografia


AC Clifford, Atonement i uzasadnienie: English ewangelicki Teologia 1640-1790 - oceny (Clarendon Press: Oksford, 1990); AC Clifford, Calvinus: Autentyczne Kalwinizm, wyjaśnienia (Charenton Reformatów Publishing, 1996); AC Clifford, synowie Calvin: Trzy Huguenot Pasterze (Charenton Reformatów Publishing, 1999)

Zobacz także:


Pisma John Calvin, które wspierają Amyraldianism


Także, zobaczyć:


Uświęcenie


Uzasadnienie


Konwersja


Spowiedź


Zbawienie


Różne Postawy


Supralapsarianism


Infralapsarianism


Arminianizm

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest