Apollinarianism

Informacje ogólne

Apollinarianism był pewien 4th wieku wyjaśnienie charakteru Jezusa Chrystusa, który został odrzucony przez Kościół chrześcijański.

Jej autor, Apolinary z Laodicea (310-90), starając się przy formuły, które wyjaśniają w jaki sposób Jezus może być zarówno ludzkie i boskie, nauczał, że istoty ludzkie zostały w składzie ciała, duszy i ducha, i że w Jezusie człowieka spirytusowych został zastąpiony przez Logos, lub drugiej osobie Trójcy.

Ta nauka była przeciwieństwie przez Atanazy, Bazyli Wielki, Grzegorz z Nazjanzu, Grzegorz z Nyssy, ponieważ uważano go dorozumiany, że Chrystus nie był w pełni ludzkiego.

Apollinarianism został uznany za herezję przez Sobór Konstantynopolitański I w 381.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Apollinarianism

Informacje ogólne

Apollinarianism był heretical doktryny nauczane przez Młodszy Apolinary, biskup Syria Laodicea w ciągu 4 wieku.

A kontrowersyjny teolog, on utrzymywał, że Logos, lub Boskiej natury w Chrystusie, wziął na miejsce racjonalnego umysłu i duszy ludzkiej Chrystusa i że ciało Chrystusa było spiritualized i uwielbiony postaci ludzkości.

Ta doktryna został skazany za herezję przez Roman rady w 377 i 381, a także przez Radę w Konstantynopolu w 381.

Pomimo powtarzających się jego potępienie, Apollinarianism trwało do 5 wieku.

W tym czasie jego pozostałych wyrażających połączone z Monophysites, którzy orzekł, że Chrystus miał boską naturę, ale nie ludzką naturę.


Apollinarianism

Zaawansowane Informacje

Apollinarianism była herezja z czwartego wieku, nosząca nazwę jej inicjatora, Apolinary (lub Apollinarius) Młodszy.

Apolinary urodził się między 300 a czasami 315 i zmarł na krótko przed 392.

On najwyraźniej obecnie mieszka jego całego życia w Laodicea, który jest na południowy zachód od Antiochii.

Był człowiekiem, takie niezwykłe zdolności i łaskawy saintliness, że nawet jego przeciwnicy staunchest hołd jego szterling charakter.

Jako młody człowiek był czytelnika w kościele pod Laodicea Biskup Theodotus i CA.

332 było za krótko excommunicated uczestniczyć w pogańskich funkcji.

W 346 roku został excommunicated po raz drugi przez biskupa Jerzego Arian.

Jednakże, Nicejsko zgromadzenia wybrano go biskupem Laodicea około 361.

Dowody sugerują, że będzie Apolinary umieścić więcej czasu na naukę i pisanie w pobliżu Antiochii niż w administracji kościelnej.

W czcigodny nauczyciel był przyjacielem Atanazy, konsultant do korespondencji przez Bazylego Wielkiego, a wśród jego uczniów o numerach Jerome w 373 lub 374.

Apollinarianism wydawało się, pojawiły się stopniowo jako samodzielny aspekt chrześcijaństwa jako jego przeciwników udało się skłonić ją potępili.

A Synod w Aleksandria w 362 potępił nauczania, ale nie nauczyciel.

Bazylego Wielkiego Damazy I przeniósł się do niego dostać naganę.

376 i 377 w Apolinary i Apollinarianism zarówno zostały potępione przez Roman Synodu.

Rada Ogólna w Konstantynopolu w 381 anathematized Apolinary i jego doktryny.

Cesarz Teodozjusz I potem wydał serię dekretów przeciwko Apollinarianism w 383, 384, 388.

Jednak osoby starsze heretic najwyraźniej nadal serenely pisania i nauczania w Antiochii i laodicea, uczony w jego dążeniu do prawdy z pasją świętego, pogodnego zaufania do własnej słuszności.

Apollinarianism stała się definicją schizmy przez 373, gdy cesarz Valens deportowany do niektórych biskupów egipskich Diocaesarea, Apolinary z nich zbliżył pozdrowienia i zaproszenie do wejścia w komunię.

Oni z kolei odrzuciła jego uwertury.

Na 375 Vitalis, uczniem Apolinary, gdyby założył zgromadzenie w Antiochii.

Vitalis został konsekrowany przez biskupa Apolinaris, którzy również inżynierii jego przyjaciel Timothy's wyborów do biskupstwa w Berytus.

Apollinarians w posiadaniu przynajmniej jednego Synod w 378, i istnieją dowody na to, że mogło dojść do Synodu Apollinarian sekund później.

Apolinary Po śmierci jego zwolenników podzielona na dwie strony, Vitalians i Polemeans lub Sinusiati.

Na 420 z Vitalians zostały połączone z Grecki Kościół.

Nieco później Sinusiati włączone do monophysite schizmy.

Apollinarianism był Harbinger z wielkich bitew, które chrystologiczna pitted Antiochii przed Aleksandria, Rzym, jak sędzia, a wreszcie wydany w Christendom stałe monophysite schizmy po Sobór Chalcedoński w 451.

Diodore z Tarsu, przywódcą Antiochene szkoły z ca.

378 do ok. śmierci.

392, charakteryzuje się Christology tego literalist szkoły interpretacji Biblii.

Aby bronić immutability i wieczność w Loga mówił Chrystusa jako Syn Boży i Syn Maryi z natury i łaski.

Ich Unii moralny.

Jeśli nie było to chrystologiczna dualizm, perilously została zamknięta.

W przeciwieństwie do szkoły Alexandrian zbliżył Christology w słowo-ciało sposób.

Słowo Logos lub założyć ludzkiego ciała na wcielenie, i Aleksandryjczyków były apt zaprzeczyć lub zignorować Chrystusa posiadania ludzkiej duszy i umysłu.

To był bez wątpienia jako przedstawiciel Alexandrian myślenia przeciwdziałanie tendencji w Antiochii, że Apolinary zaczął nauczać i pisać Christology i przenieść do własnej ekstremalnych.

Centralne odchylenie od Apollinarianism później Chalcedonian prawowierność rozpoczął w platońskiej trichtomy.

Mężczyzna był postrzegany się ciała, duszy wrażliwych, racjonalne i duszy.

Apolinary poczułem, że jeśli jeden nie ograniczają ludzką naturę Jezusa w jakiś sposób, aby wynik był dualizm.

Ponadto, jeżeli jedna nauczał, że Chrystus był pełny człowiek, a następnie Jezus duszy człowieka racjonalnego, w którym bezpłatnie będzie mieszkał, a gdzie nie było woli, nie było grzechu.

Dlatego też, że po Loga założyć tylko jego ciało i dusza ściśle związane wrażliwych.

Logos lub Word sam brał miejsce racjonalnej duszy (lub alkoholu lub nous) w manhood Jezusa.

Stąd można mówić o "jeden rodzaj wcielony w Słowo Boże."

Ta doktryna została opracowana przez Apolinary Wykazanie w jego Boskiego Wcielenia, która została napisana w 376 w odpowiedzi na początkowy papieskiego potępienia.

Apolinary był płodnym pisarzem, ale po jego anathematization w 381 jego prac były będziemy poszukiwać i spalił.

Tak Apollinarianism pozostawia niewiele literatury z wyjątkiem cytowane w pracach jej krytyków.

Zgodnie z ogólną zasadą, na której został skazany Apollinarianism Wschodniej był pogląd, że "to, co jest nie zakładać, nie jest uzdrowiona".

Jeśli logo nie odpowiada za racjonalne dusza człowiek Jezus, a następnie śmierci Chrystusa nie może uzdrawiać lub wykupu racjonalnego dusze ludzi.

A jak Kościół zmagało się z tym postrzeganie go odrzucić Apollinarianism i przeniósł się w kierunku Chalcedonian Definition, który rozkazał i poprawiona zarówno Antiochii i Aleksandria w skrajności: "Tę samą jeden jest idealny zarówno w bóstwo, a także w humanness; tego samego jeden jest również faktycznie Bóg i człowiek rzeczywiście, z racjonalnego duszy i ciała ".

VL Walter


Elwell ewangelicki Słownik

Bibliografia


CE Raven, Apollinarianism; GL Prestige, Ojcowie i heretyków; B. Altaner, Patrology, Norris PA, Manhood i Chrystusa; JND Kelly, Early Christian Doktryn.


Apollinarianism

Informacje Katolicki

A chrystologiczna teoria, według której Chrystus miał ludzkiego ciała i ludzkiej duszy wrażliwych, ale nie ma racjonalnego umysłu ludzkiego, Bożego 1Logos biorąc miejsce tego ostatniego.

Autor tej teorii, Apolinary (Apolinarios) Młodszy, biskupa Laodicea, rozkwitły w drugiej połowie IV wieku i był w pierwszym wysoko cenionych przez mężczyzn jak Atanazy Święty, Święty Bazyli, Święty Hieronim na jego klasycznego Kultura, jego nauki biblijne, jego obrony chrześcijaństwa i jego lojalność do wiary Nicejsko.

Asystował ojca, Apolinary starszy, w rekonstrukcji Pisma w sprawie klasycznego modeli w celu zrekompensowania chrześcijan z tytułu utraty Grecki literatury których Edykt Julian miał ich pozbawieni.

St Jerome punktów z niego niezliczone wielkości w Piśmie; dwa apologies chrześcijaństwa, jeden z porfiru, a inne wobec Julian; odrzucenia Eunomius, radykalnej Arian itp., ale wszystkie te prace zostaną utracone.

W odniesieniu do Apolinary z pism, które posiadają w obecnej teorii, jesteśmy bardziej szczęśliwy.

A współczesne anonimowe książki: Adversus fraudes Apollinaristarum, informuje nas, że Apollinarists, aby wygrać credence ich błąd, krążyły szereg opracowań na podstawie zatwierdzonego nazwiska takich ludzi jak Grzegorz Cudotwórca (On kata listę pistis, Ekspozycja Wiary), Atanazy (Peri sarkoseos, Na Wcielenie), Juliusz (Peri tes en Christo enotetos, na jedności w Chrystusie), itp. Po tym trop, Lequien (1740), Caspari (1879) i Dräseke (1892), wykazały, że w Najprawdopodobniej są one Apolinary z pism.

Ponadto, Ojców Kościoła, którzy napisali w obronie prawowierność, np. Atanazy, w dwóch książek przed Apolinary; Gregory Nazianzen, w kilku liter; Grzegorz z Nyssy w swoim Antirretikos; Teodoret z Cyru, w jego Haereticae Fabulae i dialogów, itp., dodatkowo daje nam wiele informacji na temat rzeczywistego systemu z Laodicean.

Dokładny czas, w którym Apolinary zgłosiło się z jego herezji jest niepewna.

Nie są wyraźnie dwa okresy w Apollinarist kontrowersji.

Do 376, albo ze względu na swoją postawę lub ukrytego w zakresie, w którym był przetrzymywany, Apolinary nazwisko nigdy nie było wspomniane przez jego przeciwników, tj. przez osoby fizyczne jak i Atanazy Damazy, lub przez rady jak Alexandrian (362), oraz Roman (376).

Od tej ostatniej dacie jest ona otwarta wojna.

Dwie więcej Roman rady, 377 i 381, a liczba Ojcowie, po prostu wypowiedzieć i potępienia jako heretical opinie Apolinary.

On nie przedstawia nawet bardziej uroczyste potępienie z dnia Konstantynopol, 381, którego pierwszy kanon Apollinarianism wpisane na listę herezje, a zmarł w jego błąd, około 392.

Jego następujące, jednocześnie znaczne w Konstantynopolu, Syria, Fenicja, trudno go przeżyli.

Niektóre kilku uczniów, jak Vitalis, Valentinus, Polemon, i Tymoteusz, starał się podtrzymywać w błąd przez kapitana i prawdopodobnie są odpowiedzialne za fałszerstwa zauważyliśmy powyżej.

Sekty szybko stał się wymarły.

Ku 416, wielu zwróciło się do matki Kościoła, podczas gdy reszta oddaliła się do Monofizytyzm.

Teoria

Apolinary jego teorii opiera się na dwóch zasadach lub przypuszczeniach, jeden cel lub ontologicznych, psychologicznej i jednego lub subiektywne.

Ontologically, okazało się, że go do zjednoczenia z Bogiem pełną pełny człowiek nie może być więcej niż zestawienie lub kolokacji.

Dwa doskonałe ludźmi ze wszystkich swoich atrybutów, argumentował, nie może być.

Są to w większości jeden niespójność złożonych, a nie inaczej niż potwory z mitologii.

Jako, że wiary Nicejsko zabranialiśmy mu pomniejszany logo, jak Arius uczynił, niezwłocznie przystąpił do Maim człowieczeństwo Chrystusa, i pozbawić ją jej najszlachetniejszych atrybut, a to, twierdził on, ze względu na prawdziwą jedność Wcielenia i prawdziwymi .

Psychologicznie, Apolinary, biorąc pod uwagę racjonalne duszy i ducha, jak zasadniczo zobowiązany do grzechu i zdolne, w najlepszym wydaniu, tylko niepewną wysiłków, nie widząc sposobu zapisywania Chrystusa impeccability i nieskończoną wartość Odkupienia, z wyjątkiem poprzez wyeliminowanie człowieka z duchem Jezusa ludzkości, i zastąpienie Boskiego Logos w stead.

Do konstruktywną część jego teorii, Apolinary odwołanie do znanego platońskiej podziału natury ludzkiej: ciała (sarx, Soma), duszy (psychiki halogos), ducha (nous, pneuma, psyche logike).

Chrystus mówił, zakłada ludzkiego ciała i duszy człowieka i zasady życia zwierząt, ale nie ludzkiego ducha.

Logos sam jest lub ma miejsce, w ludzkiego ducha, stając się tym samym racjonalne i duchowe centrum, w siedzibie własnej świadomości i samostanowienia.

Do tego prostego urządzenia do Laodicean myśli, że Chrystus był bezpieczny, jego jedności znaczne bezpieczne, Jego moralny immutability gwarantowanych i nieskończoną wartość Odkupienia dokonane oczywiste.

A na potwierdzenie tego wszystkiego, cytowany z St John i, 14 "i Słowo stało się ciałem", St Paul, Phil. II 7, jest dokonywane na podobieństwo mężczyzn w nawyk Znaleziono jako człowiek , I Kor., XV, 47 Drugi człowiek, z nieba niebieskiego.

Nauczaniu Kościoła

To znajduje się w siódmym anathema papieża Damazego w Radzie Rzym, 381.

"Anatema wymówienia z nich którzy twierdzą, że Słowo Boże jest w ludzkim ciele, w miejsce i miejsce człowieka racjonalnego i intellective duszy., Słowo Boga jest sam Syn. Ani on nie przyszedł w ciele, aby zastąpić , Ale raczej do przyjęcia i zachowania od grzechu i zapisać intellective racjonalnego i duszy człowieka. "

W odpowiedzi na Apolinary podstawowych zasad, Ojcowie po prostu zaprzeczył drugi jako Manichaean.

Jeśli chodzi o pierwsze, należy pamiętać, że rady z Efezu i chalcedon jeszcze nie sformułował doktrynę Hypostatical Unii.

Będzie wtedy pojawiają się, dlaczego Ojcowie przyjemność z siebie ofiarę z argumentów w moralną wyższość, np.:

Pismo posiada Loga założyć, że wszystko, co jest u ludzi - dlatego też pneuma - zastrzegamy sobie sam grzech, że Jezus doświadczył radości i smutku, jak ich właściwości racjonalnej duszy.

Chrystus bez racjonalnego dusza nie jest człowiekiem; niespójność takiej mieszanki, jak by sobie wyobrazić, że Apolinary, nie mogą być nazywane Bóg-człowiek ani nie stój za wzór życia chrześcijańskiego.

Co Chrystus nie zakłada on nie uzdrowił; zatem najszlachetniejszych części człowiek jest wyłączony z Odkupienia.

Wskazali oni także, poprawne w rozumieniu biblijne fragmenty domniemanego przez Apolinary, remarking że słowo sarx w St John, podobnie jak w innych częściach Writ Świętego, był używany przez synekdocha dla całej ludzkiej natury, i że prawdziwym sensem St . Paul (Filipian I Koryntian) została ustalona przez jasne nauczanie pasterskich Epistles.

Niektóre z nich jednak, incautiously nalegał na ograniczenia Jezusa jako dowód znajomości pozytywne, że jego serce było prawdziwie ludzki.

Ale kiedy heresiarch musiałby podjąć im dalej w nim bardzo tajemnicę jedności z Chrystusem, nie obawiali się oni, aby potwierdzić ich niewiedzy i delikatnie derided Apolinary's matematycznych ducha i ukrytych polegać jedynie na spekulacji i ludzkiego rozumowania.

W Apollinarist kontrowersji, które dziś wydaje się nieco dziecięcy, miał swoje znaczenie w dziejach chrześcijańskich dogmatów; przeniesione do dyskusji z Trójcy do chrystologiczna dziedzinie; ponadto, że jej otworzył długi wiersz chrystologiczna debat, które doprowadziły do Chalcedonian symbolem.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez JF Sollier.

Przepisywane przez Michaela C. Tinkler.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York


Zobacz także:


Sobór Chalcedoński

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest