Arabowie

Informacje ogólne

Termin Arabów odnosi się do narodów, którzy mówią Arabski jak ich język ojczysty.

A ludzie lubią semickich Żydów (patrz Semites), Arabowie stanowią większość ludności Algieria, Bahrajn, Egipt, Irak, Jordania, Kuwejt, Liban, Libia, Maroko, Oman, Katar, Arabia Saudyjska, Sudan, Syria, Tunezja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Jemen.

Ponadto, istnieje około 1,7 milionów Arabów palestyńskich mieszkających w ramach zasady izraelskich na Zachodnim Brzegu iw Strefie Gazy, terytoriów okupowanych przez Izrael w 1967 podczas wojny arabsko-izraelskiej (patrz wojen arabsko-izraelskich), a ponad 700000 arabskich obywateli Izrael.

Szacunki całkowitej populacji arabskich krajów powyżej wahają się od 175 do 200 milionów.

Zdecydowana większość muzułmanów to Arabowie, ale istnieją znaczne liczby chrześcijańskich Arabów w Egipt (patrz Koptyjski Kościół), Liban, Syria i wśród Palestyńczyków.

W warunkach geograficznych Arabską świat obejmuje Północna Afryka i większość z Bliskim East (z wyłączeniem Turcja, Izrael, Iran), regionem, który był centrum cywilizacji i skrzyżowaniem handlu od prehistorii.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Historia Arabskie

Odniesienia do Arabów jak nomadowie i wielbłąda herders północnej Arabii pojawiają się napisy w asyryjska z 9. wieku przed naszą erą.

Nazwa została następnie zastosować do wszystkich mieszkańców z Półwyspem Arabskim.

Od czasu do czasu Arabskich powstał królestwa na pograniczu pustyni, w tym na Nabatejczycy w południowej Petra Jordania w 2d wieku pne w środkowej i Syria Palmyra w 3d wne, ale nie wielkie imperium arabskiego islamu pojawiły się aż w 7. wne.

Chociaż większość muzułmanów dziś nie są Arabowie, wyznania urodził się w Arabii i Półwysep Arabski jest językiem ojczystym.

Mekka, miejsce pielgrzymek religijnych do plemion zachodniej Arabii i centrum handlowego na trasie między południowej Arabii i cywilizacji miejskiej w wschodniej części Morza Śródziemnego i Irak, był narodzin proroka islamu, Muhammad Ibn Abdullah (c.570 - 632 AD); muzułmańskiego kalendarza rozpoczyna się z jego lot do Medyna w 622 ponieważ oznaczone powstania odrębnej wspólnoty muzułmańskiej.

W momencie śmierci Muhammad, Mekka i niemal wszystkich pokoleń półwyspu zaakceptowała islamu.

W wieku później ziemie islamu, pod kierownictwem Arabskie, wyciągnął z Hiszpania w całej zachodniej Północna Afryka i większość nowoczesnych Bliskim w East Central Azja i północna Indie.

Istnieją dwie wielkie dynastie islamskie pochodzenia arabskiego, Umayyads (661-750), w środku Damaszek, a Abbasids (750-1258), której kapitał był Bagdad.

Większość Umayyad arabskich władców nalegał na nadrzędność nie konwertuje do islamu arabskiego, podczas gdy abbasid namiestnikami przyjęła zasadę non-arabskiego i arabskich równości, jako muzułmanów.

Na jego wysokość w wieku 8 i 9, abbasid kalifatu był niezwykle bogatymi, dominuje szlaków handlowych między Azja i Europa.

Islamska cywilizacja rozkwitała w okresie abbasid mimo politycznej jedności z kalifatu często zrujnowanych do rywalizujących ze sobą dynastii.

Grecki filozofia została przetłumaczona na Arabski i przyczyniła się do ekspansji arabsko-islamskim Perski stypendium.

Islamska traktaty o medycynie, filozofii i nauki, w tym Arabski tłumaczenia Platona i Arystotelesa, ogromny wpływ na myślicieli chrześcijańskich Europa w 12 wieku w drodze muzułmańskiej Hiszpania.

Moc Arabską abbasid rodziny spadł z 10. wieku ze względu na dalszy wewnętrznych politycznych i religijnych rywalizacji i zwycięstwa przez Christiana krzyżacy Europejska dąży do odzyskiwania utraconych na terytorium islamu.

W inwazja Mongołów w 13 wieku doprowadziły do zniszczenia w abbasid kalifatu w 1258 i otworzył drogę do ostatecznego powstanie wielkiego imperium muzułmańskiego Turecki znane jako Imperium osmańskie.

The Ottomans wziął Konstantynopol (Stambuł) z Bizancjum w 1453 i miał kontrolę nad arabskim Bliskim East i większość Afryka Północna do końca 16 wieku.

Arabowie pozostał tematy z Ottoman Turks ponad 300 lat - do 20 wieku.

Arabska świat dziś jest produktem Ottoman spadku Europejskiej kolonializmu, a Arabską zapotrzebowania na wolność z Europejskiego zawodu.

Na początku I wojny Świat wszystkie Północna Afryka była pod Francuski (Algieria, Tunezja, Maroko), Włoski (Libia) lub brytyjskie (Egipt) dominacji.

Po I wojnie Świat Ligi Narodów podzielone na ziemiach arabskich, które pozostały Ottoman podczas wojny między Brytanii i Francja, zrozumienia, że każdy moc będzie zachęcać do rozwoju narodów tego regionu w kierunku własnej reguły.

Irak i Palestyny (w tym część tego, co jest obecnie Jordania) wyjechała do Wielkiej Brytanii, a Syria i Liban do Francja.

Brytanii zasugerowała do przywódców arabskich w czasie wojny, że Palestyna będzie uwzględnione w dziedzinach, które mają być podane Arabskie własnej determinacji, ale brytyjskich urzędników następnie obiecał regionu na ruch syjonistyczny, który wezwał do państwa żydowskiego.

Arabska ziemie zdobyte ich niezależność w etapach Świat po II wojnie, czasami, jak Algieria, po długich i gorzkich zmagań.

Wiele z Palestyny stał stanu Izrael w maju 1948, na etapie ustalania konfliktu arabsko-izraelskiego, w którym miały miejsce pięć wojen (1948-49, 1956, 1967, 1973 i 1982) oraz przyczyniając się do powstania tego Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP), który zyskał znaczenie po upokarzającej Arabskie strat wojennych w 1967.

Ludzie i Gospodarki

Arabowie są tradycyjnie uważane za nomadowie, epitomized przez Bedouin z Arabii.

Stereotypowe portrety do dziś Arabowie wykorzystania wizerunku w Nomad lub plemiennych Sheikh, zwykle z zamiarem zaszkodzić.

W istocie, trudno jest uogólnić na temat Arabów pod względem wyglądu i sposobu życia.

Bedouin mają mniej niż 10 procent całkowitej populacji arabskich.

Większość społeczeństw arabskich są silnie urbanized, zwłaszcza ropy naftowej, bogate w stanach Półwyspem Arabskim.

To odwrócenie stereotyp pustyni Arabskie wiele zawdzięcza na fakt, że istnieje niewiele rolnictwa w takich społeczeństwach.

Major chłopskiej populacji znajdują się w takich krajach jak Egipt, Syria, Algieria, Irak, gdzie nie ma wody do nawadniania, ale nawet nie są trudne uogólnień.

Wszystkie te narody mają ciężkie miejskich koncentracji, Kair, na przykład, ma 14 milionów ludności i wciąż się rozwija.

Jako całość, a następnie Arabskie społeczeństwo jest dziś bardziej niż mocno miejskich obszarów wiejskich, w wyniku poważnych politycznych, ekonomicznych i społecznych zmian, które pojawiły się w ubiegłym stuleciu.

Ponadto, istnieją istotne różnice w polityczne i religijne poglądy wśród Arabów.

W środku takiej różnorodności dwóch podstawowych elementów zjednoczenia większości Arabowie są Arabski język i islamu.

Choć zna Arabski różni się od kraju, języka pisanego stanowi podstawę kultury dla wszystkich Arabów.

Islam robi to samo dla wielu z Arabski jest językiem Koranu, objawionego Słowa Bożego wydana przez proroka Mahometa.

Większość Arabów są muzułmanie sunniccy (patrz Sunnites).

W mniejszości są Shiites.

Podział islamu w dwóch głównych oddziałów jest wynikiem sporu spadkowego do kalifatu, że wraca do 7. wieku i doprowadziło do pewnych różnic doktrynalnych między dwoma ramionami.

Głównym Shiite kraju jest nie-Arab Iran, ale istnieją duże liczby Shiites w Irak (gdzie stanowią one większość) i Liban (Shiites, gdzie są obecnie jednym z największych grup religijnych).

Shiite napięć są częściowo ze względu na działania Iranu w celu promowania Shiite Islam w następstwie rewolucji z 1979 roku, który przyniósł Ajatollah Ruhollah Chomeini do elektrowni, a częściowo z faktu, że Shiites, którzy stanowią ekonomiczne underclass w wielu narodów arabskich, uważają, że zostały one dyskryminowane przed Sunnite przez większość.

Chociaż tradycyjnych plemiennych życia ma prawie zniknął, tribal wartości i tożsamości zachowują pewne znaczenie, zwłaszcza gdy związane z islamem.

Zejście z klanu z proroka Mahometa lub z jednym z pierwszych arabskich plemion do przyjęcia islamu nadal prowadzi wielki prestiż.

Wiele wsi i miast rodzin z czołowych zawierają linki do wspólnego plemiennych przodków.

Więzów krwi przyczynia się do powstawania frakcje polityczne.

Tego typu relacje są mniej powszechne w miastach, nawet tam, jednakże, prowadząc rodziny może ubiegać się o intermarry swoich dzieci w celu zachowania tradycyjnych obligacji, a wiele rodzin miejskich zachowuje więzi z ich wioskami.

Niemniej jednak, znaczenie pokrewieństwa została osłabiona przez szybkiej rozbudowy miejskiego społeczeństwa, przez nowoczesne systemy edukacyjne, a także poprzez tworzenie scentralizowanych rządów biurokracji, której często są głównym źródłem zatrudnienia dla absolwentów uniwersytetów.

Wielu wykształconych ludzi młodych małżonków wybrać spośród kolegów z klasy, która odzwierciedla rozwój przede wszystkim ekspansja edukacyjnych i zawodowych szans dla kobiet.

Nie jest niezbyt często dla młodych ludzi, aby zaręczył się, a następnie czekać rok lub dwa do zawarcia małżeństwa, ponieważ nie może znaleźć sobie odpowiednie lub mieszkania natychmiast.

W przeszłości oblubienicy miałoby stać się częścią rodziny męża w domu, niestandardowy nadal stosowane w wielu wioskach.

To szybkie tempo urbanizacji i społecznych zmian została zachęcani przez gospodarcze w wielu społeczeństwach arabskich.

Wyjątkiem ropy naftowej, istnieją kilka zasobów naturalnych, które mają być wykorzystane dla rozwoju przemysłowego.

Rolnictwa jest zazwyczaj wysoki w krajach arabskich, ale produkcyjnego ziemi jest uboga w niektórych regionach z powodu braku wody, susze i rosnący popyt wzrósł możliwość konfliktów na zasoby wodne podzielane przez sąsiednie kraje.

Mniejsze możliwości w rolnictwie, w połączeniu z modernizacją społecznych, spowodował młodych ludzi do stada, do dużych miast poszukujących zatrudnienia i edukacji.

Ma to poważne szczepów umieszczone na rządowe zdolności do reagowania na potrzeby społeczne.

Proces ten został zaostrzony przez inny czynnik - szybkie stopa wzrostu ludności w wielu krajach arabskich.

Najczęściej mają stopy wzrostu blisko 3 procent rocznie, w porównaniu do tempa wzrostu w Zachodnia Europa poniżej 1 proc.

Te stopy wzrostu odzwierciedlają wpływ nowoczesnej medycynie i usług socjalnych, które zmniejszeniu śmiertelności noworodków.

Tendencja do mniejszych rodzin w zachodnich społeczeństwach miejskich nie wystąpiła z powodu występowania tradycyjnych postaw favoring dużych rodzin, zwłaszcza wśród ubogich i na obszarach, gdzie dominują wartości plemiennych.

Oman posiada wskaźnik wzrostu zbliżonego do 5 procent, a nawet w wysokości 2,3 procent Egipt oznacza, że blisko 1,4 milionów Egipcjan co roku rodzi się w kraju, gdzie grunty rolne obejmuje tylko 12 procent ogólnej powierzchni lądowej, wymuszając dalszy zatorów w ruchu miejskim i konieczność importu żywności więcej, aby utrzymać poziom utrzymania.

Tę niezdolność do paszy ludności rdzennej z zasobów prowadzi do zwiększenia zadłużenia i dywersji z funduszy rozwoju.

Jeden końcowy element tego równania jest duża liczba młodych ludzi w populacji tych rozszerzenie.

Na przykład 48 procent wszystkich Syryjczycy są na podstawie 15 roku życia, nie jest reprezentatywna statystyki sugerując, że w przyszłości problemy bezrobocia i niedoboru żywności będą większe niż obecnie.

Te wskaźniki sugerują ludności ogromny potencjał do niepokojów społecznych i braku wielu świeckich reżimów arabskich, aby spełnić swoje obietnice dobrobytu gospodarczego i krajowe siły przyczyniły się do zwiększenia przystępowania do islamu przez młodych ludzi w niektórych społeczeństwach arabskich.

Wśród młodych, w szczególności Arabskie niezdolności do odzyskania utraconych terytoriów w 1967 wojnie z Izrael doprowadził do zadawania pytań na świeckie ideologie, które dominowały w polityce regionalnej po II wojnie Świat czasach, gdy coraz większa luka pomiędzy bogatymi i biednymi i rozprzestrzeniania edukacji zwiększony popyt na większe uczestnictwo w dużym stopniu niedemokratyczne systemy polityczne.

Nowoczesna polityka i problemy społeczne

Ludzie którzy doprowadziły Arabskie niezależności ruchów Świat po I wojnie były zwykle sekularystów.

Chociaż wielu z nich, takie jak Egipt, Gamal Abdel Nasser, były pan-Arab nacjonalistami którzy opowiedziało się za utworzeniem jednego arabskiego narodu, oni uwierzyli, że istotne, że ich kraje przyjmują wiele aspektów cywilizacji zachodniej, takich jak świeckie prawa parlamentarnego rządu, a podobnego.

Te poglądy zakwestionował prymat islamu w życiu codziennym.

Islamskiego prawa (szariatu) nie dokonuje rozróżnienia między religijną i czasowego moc.

Muzułmanie wierzą, że wszystkie prawa wywodzi się z Koranu, i że słowo Boże musi więc mieć zastosowanie do wszystkich aspektów życia.

Stopniowe degradacji islamu do sfery osobistej stanu, procesu, który rozpoczął się w okresie dominacji Zachodu, jak nadal narodów arabskich zdobyła niepodległość w ramach nacjonalistycznych przywódców którzy uwierzyli, że islam brakowało odpowiedzi na problemy współczesnego społeczeństwa konfrontacji i krajowym.

Wielu pobożnych muzułmanów arabskich zgadzały.

W Bracia Muzułmańscy, na przykład, powstał w Egipt już w 1929 w celu zaspokojenia potrzeb Egipcjanie wysiedlonych przez nowoczesne gospodarczych i kulturalnych odeprzeć tradycyjnych egipskich życia.

Głównym elementem wszystkich tych grup muzułmańskich jest, że zachodnie wartości gospodarcze i społeczne nie może przywrócić ostatnich Arabskie wielkość i społeczeństwach muzułmańskich, które muszą być oparte na zasadach, pochodzące z ich własnych korzeni.

Poza tym, takich grup często różnią się w zależności od rodzaju społeczeństwa i jak zamierzają osiągnąć.

Niektóre organizacje wspierające gwałtownej obalenia istniejących systemów; inni rozpowszechniania swoich poglądów w pokojowy sposób.

Zaproszenie do islamu ma specjalnego odwołania do tych, którzy są ofiarami niż beneficjentów modernizacji.

Wiele innych którzy odrzucili członkostwo w takich grupach powrocie do prywatnych obowiązków religijnych islamu, takie jak modląc się pięć razy dziennie, post podczas świętego miesiąca Ramadan, i dokonując pielgrzymka do Mekka.

Zobacz organizacji muzułmańskich na Zachodzie jako realne zagrożenie dla stabilności islamskich.

Większość patrz Izrael jako agent Zachodu na Bliskim East.

Nawet świeckie Arabów którzy podziwiać na Zachodzie i strachu o ponowne muzułmańskich theocracy jednak często czują się rozgniewali na to, co postrzegają jako zachodnich, zwłaszcza amerykańskich niewiedzy i unconcern dla Arabskie dotyczy.

Palestyńskiego powstania (Intifady) uruchomiła w grudniu 1987 stworzył nową świadomość problemu i przyczyniła się do podpisania w 1993 r. porozumieniem między Izrael i OWP.

Z drugiej strony, anty-izraelskich wypowiedzi często służył do tworzenia fałszywego wrażenia jedności, gdy rzeczywiste porozumienie brakuje.

Ligi Arabskiej, utworzona w 1945 roku, została bardziej forum Arabskie infighting niż ramy współpracy.

Arabowie czują się prawdziwie wspólnej więzi oparte na języku, a także dziedzictwo historyczne i kulturowe, ale także zidentyfikować się jako Egipcjanie, Irakijczycy, i tak dalej.

Ich ideologiczne różnice odzwierciedlają szeroki zakres systemów regulujących w Arabskie świat, od socjalizmu do systemów ropy naftowej bogate w monarchii.

Organiczne czynników dla regionu były Iran-Irak wojnie (1980-88), napięcia między Iran i państwa arabskie z Zatoki Perski, regionalne zaangażowanie w Liban, oraz z 1991 r. Perski wojny w Zatoce.

W 1990 roku, ponad 60 procent okazały się rezerw ropy naftowej na świecie, można znaleźć na Bliskim East, zwłaszcza w Arabii Saudyjskiej, która zawiera prawie pół na świat jego rezerw.

Olej został wywieziony z Arabskie świat od 1930, ale tylko z utworzenia Organizacji pf Petroleum Exporting Countries (OPEC) w 1960 r. i rewolucji 1969 libijskie nie tych krajów rozpocząć w celu ustalenia cen ropy naftowej.

Mimo że tylko osiem krajów arabskich są znaczne i producentów ropy naftowej OPEC ma kilka nie-arabskich członków organizacji jest zazwyczaj związane z Arabskie ropy naftowej; ropy niedobory 1973-74 wynikiem Saudyjska gniew na politykę USA z 1973 r. podczas wojny arabsko-izraelskiej.

Nadprodukcji spowodował obniżkę cen w początku lat 1980 i 1990 roku osłabienia OPEC w siłę i zdolność do produkcji oleju Arabskie członkowskie do zapewnienia miejsc pracy i pomocy dla biedniejszych krajów arabskich.

Arabska świat jest prawdopodobnie długo pozostaną w centrum świat produkcji ropy naftowej, jednak, że przyczynił się do międzynarodowej reakcji na Irak w 1990 inwazji na Kuwejt i obecnych wysiłków zmierzających do zniszczenia potencjału nuklearnego na Irak.

Perspektywy na przyszłość

Arabska świat posiada potencjał dla wzrostu i konfliktów.

Niektóre Arabskie wysiłki na rzecz promowania bardziej jednolitego podejścia do wspólnych problemów, zostały dokonane w ostatnich latach, w tym tworzenia Rady Współpracy w Zatoce Perskiej (1981) i arabskim Maghrib Unii 1989), a shaky unii z Yemens.

Wysiłki mające na celu nawiązanie jedności arabskiej są napięte przez konkurencję między Irak, Syria, Egipt i przywództwa w świat arabskich, a zróżnicowane reakcje arabskich do inwazji na Irak, Kuwejt zburzyły mit takiej jedności.

Perspektywy poprawy stabilności w regionie nieco z zakończenia zimnej wojny i podpisaniu w 1993 i 1994 jest zgodna między OWP i Izrael, z 1994 r. porozumieniem między Izrael, Jordania, arabskich i innych ruchów w kierunku pokoju z Izrael.

Wpływ na wzrost liczby ludności na rzecz rozwoju jest kluczowym czynnikiem, ponieważ jest pojawienie się w wielu krajach arabskich radykalnych, populistycznych ruchów muzułmańskich z masowego wsparcia.

Takie ruchy były trzymane pod niełatwe powściągliwości w niektórych narodów, jak Jordania, lub zostały zniesione bezwzględnie, jak Algieria.

W jednym narodem Arabskie, Sudan, mają one moc wygrał.

Charles D. Smith

Bibliografia


Anderson, L., et al., Pochodzenia arabskiego nacjonalizmu (1991); Beck, L., i Keddie N., eds. Kobiety w muzułmańskich Świat (1978); Esposito, JL, Islamska Threat: Mit czy Rzeczywistość?

(1993); Hamada, LB, Zrozumieć Świat Arabskie (1990); Hourani, A., A History of the Arab Peoples (1991; repr. 1992); Baranka, D., Arabowie (1987); Landau, Jakub K ., The Politics of Pan-islam: ideologii i Organizacji, rev.

ed. (1994); Lewis B., Arabowie w historii, 6th ed.

(1993) i islamu i Zachodu (1993); Mackey, S., męki i Polityka: burzliwym Świat na Arabów (1993); Mansfield, P., Arabowie, rev.

ed. (1992); Smith, CD, Palestyny i konfliktu arabsko-izraelskiego, 2d ed.

(1992); Sonn, T., między Koran i Crown (1990); Viorst, M., Sandcastles: Arabowie w


Ponadto, jeśli są przedmiotem studiów islamskich, patrz:


Islam, Muhammad


Koran, Koran


Filary Wiary


Abrahama


Testament Abrahama


Bóg


Hadiths


Objawienie - Książka Hadiths od 1 al-Bukhari


Wiara - Hadiths z Księgi 2 al-Bukhari


Wiedza - Książka Hadiths z 3 al-Bukhari


Godziny modlitw - Hadiths z 10 Książka al-Bukhari


Skrócenie Modlitwy (AT-Taqseer) - Hadiths z 20 Książka al-Bukhari


Pielgrzymka (Hajj) - Hadiths z 26 Książka al-Bukhari


Walka na drodze Boga (Dżihad) - Hadiths książki 52 al-Bukhari


ONENESS, wyjątkowość Boga (TAWHEED) - Hadiths książki 93 al-Bukhari


Hanafiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Malikiyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Shafi'iyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Hanbaliyyah Szkoły Teologicznej (sunnickiej)


Maturidiyyah Teologia (sunnickiej)


Ash'ariyyah Teologia (sunnickiej)


Mutazilah Teologia


Ja'fari Teologia (Shia)


Nusayriyyah Teologia (Shia)


Zaydiyyah Teologia (Shia)


Kharijiyyah


Imamów (Shia)


Druzowie


Qarmatiyyah (Shia)


Ahmadiyyah


Izmael, Ismail


Wczesne Islamskiej Zarys historii


Hegira


Averroes


Avicenna


Machpela


Kaaba, Black Stone


Ramadan


Sunnites, sunnickiej


Shiites, Shia


Mekka


Medyna


Sahih, al-Bukhari


Sufizm


Wahhabizm


Abu Bakr


Abbasids


Ayyubids


Umayyads


Fatima


Fatimids (Shia)


Ismailis (Shia)


Mamelukes


Saladin


Seldżukowie


Aisha


Ali


Lilith


Kalendarz islamski


Interaktywny Kalendarz muzułmański

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest