W rezultacie Jezusa

Zaawansowane Informacje

(Książka 5, Rozdział XVII Od Życie i czasy Jezusa Mesjasza


Alfred Edersheim, 1886)

(Matt St. XXVIII. 1-10; St Mark XVI. 1-11; St Luke XXIV. 1-12; St John xx. 1-18; Matt St. XXVIII. 11-15; St Mark XVI. 12, 13, St Luke XXIV. 13-35; 1 Kor. Xv. 5; St Mark XVI. 14; St Luke XXIV. 36-43; St John xx. 19-25; St John xx. 26-29; Matt St. XXVIII. 16; Święty Jan XXI. 1-24; Matt St. XXVIII. 17-20; St Mark xvi.15-28; 1 Kor. Xv. 6; St Luke XXIV. 44-53; St Mark XVI. 19, 20; Akty i. 3-12).

GREY tych był streaking nieba, kiedy miał tak kochająco którzy śledzili Go, aby Jego Zakopywanie zostały swoje samotne sposób na skale grobowiec wykuty w ogrodzie.

[1 I musi pozostać niepewne, jednak ważne, czy odnosi się do soboty wieczorem lub wczesnym Sunday Morning.] Znaczne trudności, jakie są dokładnie harmonizacji szczegółów w różnych narracji, jeżeli rzeczywiście, wagę przywiązuje się do takich prób, jesteśmy wdzięczni wiedzieć, że wszelkie wahania tylko przywiązuje się do szczegółowych ustaleń protokołu, [2 Czytnik którzy pragnąc jest porównanie różnych poglądów na temat tych zbyt małych lub rzeczywistych rozbieżności, o których mowa jest w różne komentarze.

Na stronie ściśle ortodoksyjne najbardziej wyszukanych i dowiedziałem się próba doprowadzenia do pojednania się, że pan McClellan (nowe badania., Harmonia Czterech Ewangelii, pp. 508-538), chociaż jego ostateczny plan układ wydaje mi się zbyt złożonych.] a nie do wielkich okoliczności sprawy.

A nawet te szczegóły minut będzie, jak będziemy mieć okazję, aby pokazać, być harmonijny, jeśli tylko będziemy wiedzieli wszystkich okoliczności.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Różnica, jeśli taka może być nazywany, nazwiska kobiety, którzy w PORANKI poszedł do grobu, ograniczonych wymaga opracowania dyskusji. Mogło, że istnieją dwie strony, począwszy od różnych miejscach w celu spełnienia Grób, a także tym, że rozliczenia za niewielkie różnice w szczegółach, co widział i słyszał w grobie.

W każdym razie, wzmianka o dwóch Marys i Joanna zostaje uzupełniony w St Luke [a St Luke XXIV.

10.] Przez to do "innych kobiet z nich, podczas, gdy Święty Jan mówi tylko Maria Magdalena, [b St John xx.

1.] Swoim sprawozdaniu dla Piotra i Jana: "My nie wiemy, gdzie Go położono" oznacza, że ona sama nie poszła do grobu.

To był pierwszy dzień tygodnia [3 wyraz, który dokładnie odpowiada na rabbinic.], Stosownie do żydowskiego zaliczanie trzeciego dnia od jego śmierci.

[1 piątek, sobota, niedziela.]

Opowiadanie pozostawia wrażenie, że w szabat odpoczynku miał opóźnione ich wizyty do grobu, ale jest co najmniej ciekawy zbieg okoliczności, że krewni i przyjaciele zmarłego było w zwyczaju chodzić do grobu aż do trzeciego dnia (kiedy przypuszczalnie korupcja miała rozpocząć), tak aby upewnić się, że te zawarte były naprawdę martwe.

[a Semach Mszy św.

viii. str.

D. 29] Komentując to, że opisane górze Moria Abraham na trzeci dzień, [b Gen. XXII.

1.] Rabinów nalega na znaczenie "trzeciego dnia" w różnych wydarzeniach związanych z Izrael, i specjalnie mówić o niej w związku ze zmartwychwstania, w dowód odnoszący się do Hos.

vi. 2. [c Ber.

R. 56, ed, Warsh.

str.

102 b, górnej części strony.] W innym miejscu, odwołującej się do tego samego prorocze powiedzenie, oni wyprowadzić z Gen. XLII.

7, że Bóg nigdy nie pozostawia po prostu więcej niż trzy dni w bólu.

[d Ber.

R. 91.]

W żałobie również trzeci dzień tworzy swego rodzaju okres, ponieważ był on myśli, że dusza hovered okrągłe ciało aż do trzeciego dnia, kiedy wreszcie parted z jego namiotu.

[e Moed K. 28 b; Ber.

R. 100.]

Chociaż te rzeczy są tutaj wymienione, musimy powiedzieć, że praktycznie nie ma takich myśli były obecne w świętych żałobników którzy w tej szaro-niedziela rano, [2 mogę nie wierzyć, że Matthew St XXVII.

1 odnosi się do wizyty dwóch Marys na sobotni wieczór, ani St Mark XVI.

1 do zakupów w tym czasie przyprawy.] Poszedł do grobu.

Czy nie było dwóch grup kobiet rozpoczęła którzy z różnych miejsc do spełnienia w grobie, najbardziej prominentnych spośród nich była postać Marii Magdaleny [3 Rachunki oznaczać, że kobiety nic nie wiedział o uszczelnianie z kamienia i straży ustalonym w grobie.

To może się odbyć jako dowód, że św Mateusza może nie oznaczało, że dwa Marys udała się do grobu w poprzednim wieczorem (xxviii. 1).

W takim przypadku muszą być one postrzegane straży.

Nie może kobiety mają w tym przypadku imiennego którzy dziwili się kamienia dla nich jak (,).], Wśród pobożnych kobiet, jak Piotr wśród Apostołów.

Ona wydaje się, aby dotarły do grobu, a skoro ten wielki kamień, które objęte jej wejście odsunięty, pospiesznie oceniła, że Ciało Pańskie zostały usunięte.

Bez oczekiwania na dalsze dochodzenie, ona pobiegła z powrotem do Piotra i Jana, informuje o tym fakcie.

Ewangelista tutaj wyjaśnia, że nie było wielkie trzęsienie ziemi, i że anioł Pański, na oczach ludzi jak błyskawica i genialny w biały płaszcz, miał odsunął kamień i usiadł na nim, kiedy straży, przez co affrighted usłyszał i zobaczył, a zwłaszcza przez wygląd i postawa niebieskich moc w Angel, zostały zajęte z faintness śmiertelne.

Rocznica wydarzeń związanych z Ukrzyżowania, które bez wątpienia były wśród mówił o wojsko, a także mając na uwadze takie wrażenie na oczach takie umysły, możemy łatwo zrozumieć wpływ na dwóch sentries którzy długo, że w nocy miał trzymane straży Grób na samotną.

W przypadku samo (co oznacza: w zakresie toczenia sie z kamienia), załóżmy, jakie miało miejsce po zmartwychwstaniu Chrystusa, na początku tych, podczas gdy święte kobiety były w drodze do grobu.

Ziemia-Quake nie może mieć jeden w zwykłym sensie, lecz w miejscu, wstrząsając, gdy Pan Życia burst bramy Hades ponownie najemca Chwala niech Jego Ciała, i jak błyskawica-Anioł zstąpił z nieba do roll away kamień.

Aby opuściły go tam, kiedy Grób był pusty, co oznaczałoby wymóg ich nie jest już prawdziwy.

Ale to nie jest cudownym ironii w odróżnieniu od człowieka opracować środki ostrożności i łatwość, z jaką Bożego rąk może sweep ich uchylenie, i które, jak w całej historii Chrystusa i Jego Kościoła, przypomina prorocze oświadczenie: "Kto siedzi w niebiosa się śmiać na nich. "

Chociaż Magdaleny sie spieszylem, prawdopodobnie przez inne drogi, na miejsce Piotra i Jana, inne kobiety również osiągnęła w grobie, albo w jedną stronę, lub może być w dwóch spółek.

Mieli zastanawiał, jak i obawa, że może osiągnąć swoich celów pobożnych, dla, którzy będą roll away kamienia dla nich?

Jednak, jak często trudności zatrzymany już nie istniały.

Być może oni myśleli, że teraz nieobecny Maria Magdalena uzyskał w tym pomóc.

W każdym razie, teraz wszedł do sieni z grobu.

Tutaj wygląd Anioł z nich wypełniony strachem. Ale niebieskich Messenger bade je odrzucić ujęcie; Opowiedział im, że Chrystus nie istnieje, nie dłużej jednak umarłych, lecz wzrosła, gdyż rzeczywiście, miał przewidywano w Galilei do swoich uczniów; wreszcie, ich bade sie z ogłoszeń do uczniów, z tej wiadomości, że Chrystus był skierowany do nich, oni do niego w Galilei.

Był nie tylko, że tym związane, aby mówić, wondrous obecnej znane z przeszłości, i pomogli im do realizacji, że ich bardzo Mistrza, ani jeszcze, że w przejściu na emeryturę, spokój, bezpieczeństwo i Galilei, tam będzie najlepiej okazję do najpełniejszego objawienia, jak na pięćset, a do ostatecznej rozmowy i instrukcji.

Jednak głównym powodem, który wyjaśnia, że inaczej dziwne, niemal wyłączne, znaczenie podane w takiej chwili do kierunku do niego w Galilei, został już wskazano w poprzednim rozdziale.

[1 Patrz tę książkę, rozdz.

xii.] Z rozpraszanie z jedenastu w Getsemani na noc zdrady Chrystusa, kolegium apostolskim został tymczasowo łamane.

One kontynuowane, rzeczywiście, wciąż spotykają się w poszczególnych uczniów, ale więź Apostolstwa został do chwili rozpuszczenia.

I Apostolskie okręgu miała być zreformowany, a Komisja przedłużyła Apostolskiej i rozszerzonej, w Galilei, nie, rzeczywiście, przez jeziora, gdzie tylko siedem z jedenastu wydają się być obecne, [a Święty Jan XXI.

2.], Ale na górze, gdzie miał kierować ich do spotkania z Nim.

[b Matt St.

XXVIII.

16.] Tak było do końca jest tak jak na początku.

Gdzie po raz pierwszy wezwał, a skierowany za ich pracę, nie będzie on ponownie połączyć je, daje najpełniejszą kierunkach, a nowe bestow i amplest uprawnień.

Jego występy w Jerozolima zostały przeznaczone na przygotowanie dla nich to wszystko, aby zapewnić im w pełni i joyously na fakt Jego zmartwychwstania, pełne nauczanie, które mogłyby być podana w Galilei.

A kiedy kobiety, perplexed i mało świadome, słuchaliśmy polecenia, aby go zbadać i dla siebie już pusta nisza w grobie, widząc dwóch aniołów

[1 Może on jednak, że zostały wygląd jednej Angel była jedna spółka kobiet, które z dwóch aniołów do drugiego.], Prawdopodobnie jako Magdaleny potem widząc ich, jeden na głowę, druga na nogi , Gdy ciało Jezusa lain.

Oni nie czekał dłużej, ale sie spieszylem, nie mówiąc nikomu, aby przeprowadzić się do uczniów na wiesc o których nawet jeszcze nie mógł pojąć pełnego importu.

[2 Choć bardzo chciałbym mówić diffidently na ten temat, wydaje mi się, jak gdyby miał Ewangelista kompresuje całej tej rano w wypadku w jednej narracji: "Kobiety na grobu".

Jest to kompresja, która nadaje się bardziej niż wydarzenia naprawdę miały miejsce, ze względu na wygląd jest podzielony na sceny, i okoliczność, że w różnych pisarzy nadać znaczenie dla różnych osób lub inny na różne szczegóły w to, co jest naprawdę jednej sceny.

Tak, Ja jestem usuwane, ale znowu z wielkim diffidence, w odniesieniu do wyglądu Jezusa do kobiet "(Matt St. Xxciii, 9) w taki sam z tym do Marii Magdaleny, zapisane w St John xx.

11-17, o których mowa w St Mark XVI.

9, więcej tak jak w słowach św Matt.

XXVIII.

9 ", gdyż poszedł do powiedzcie Jego uczniom" Dziękujemy! Będąc prawdopodobnie przeznaczonych dla harmonijnego celów.

Ale jednocześnie sugerując tym, chciałbym w żaden sposób utrzymać go jako jeden z niektórych moich własnych myśli, choć to uproszczenie szczegóły inaczej bardzo skomplikowane.]

2. Ale niezależnie od unclearness szczegółowości mogły odpocząć na opowieści o Synopsis, ze względu na ich dużą kompresję, wszystko jest odrębna, kiedy następujące kroki na Magdaleny, jak te drogi w czwartej Ewangelii.

Hastening od grobu, ona pobiegła do składania Piotra i Jana do tego, powtórzenia przyimek "do" prawdopodobnie oznakowania, że dwóch różnych okupowanych, choć być może blisko sąsiadujących, kwartałach.

[c więc już Bengel.] Jej startling wiesc wywołane nimi, aby przejść na raz, i szli do grobu.

"Lecz oni zaczęli biegać, dwa razem, prawdopodobnie tak szybko, jak zostały one poza miastem i blisko" Ogród ".

Jan, jako młodszy, wyprzedził Piotra.

[3 Może on być traktowany jako wzór tego, co można wyznaczyć jako kalkulacja złowrogie motywy do Ewangelistów, kiedy najbardziej "zaawansowanymi" negatywnej krytyki opisuje ten "legendy", jak sugeruje konkursie między żydowskim i chrześcijaństwa Gentile (Piotra i Jana ), W którym młodszy zyski wyścigu!

Podobnie, są informowane, że penitent na krzyżu jest przeznaczony do wskazywania pogan, impenitent Żydów!

Ale język nie może być silne repudiate do przypisywania, że tak wielu częściach Ewangelii zostały przeznaczone jako potajemnych ataków przez niektóre tendencje w początkach Kościoła wobec innych, Piotrowej i Jacobine przeciwko Johannine i Pauline kierunkach.] Osiągnięcie grobu, i stooping dół, "widzi" płótna, ale od jego stanowiska, nie pieluszki, które określają, poza sama.

Jeśli czci i bojaźni John zapobiegać przedostawaniu grobu, jego towarzysz impulsowy, którzy przybyli bezpośrednio po nim, myśli o niczym innym niż natychmiastowego i pełnego rozliczania się z tajemnicą.

Gdy wszedł do grobu, "iż (intently) beholds" w jednym miejscu z warstw płótna, które zobowiązane o głowę.

Nie było oznak pośpiechu, ale wszystko było uporządkowane, pozostawiając wrażenie, kto miał leisurely zbywanej sobie to, co już nie befitted Niego.

Wkrótce "inni uczniowie", po Piotra.

Skutkiem było to, co widział, że teraz uwierzył w jego sercu, że kapitan był zmartwychwstał, dopóki oni jeszcze nie pochodzi z Pisma Świętego, wiedzy, że musi on powstać.

I to także jest pouczający.

To nie był wcześniej przekonania pochodzące z Pisma Świętego, że Chrystus miał powstać z martwych, które doprowadziły do oczekiwanych, ale dowodów, że wzrosła, co doprowadziło ich do wiedzy o tym, co nauczał Pismo w tej sprawie.

3. Jednak niezależnie od światła wzrósł w inmost świętego Jana na sercu, nie mówił jego myśli do Magdaleny, czy ona doszła do Grobu ere dwa w lewo, lub je spełnić swoją drogą.

Dwaj Apostołowie wrócili do swojego domu, ani uczucie, że nic więcej można się nauczyć w grobie, lub poczekać na dalsze nauczanie i wskazówek.

Albo może nawet została częściowo ze względu na pragnienie, aby nie zwraca uwagi na niepotrzebną pustego grobu.

Ale miłość do Magdaleny odpoczynku nie może zadowoleni, natomiast wątpliwości wisiała nad losem Jego Najświętszego Ciała.

Należy pamiętać, że wiedział tylko pustego grobu.

Przez pewien czas ona dała się w agonii jej smutku, a następnie, jak ona otarła się jej łzy, ona zatrzymana do podjęcia jeszcze jedno spojrzenie na grobie, który myśli ona pusta, kiedy, jak ona "intently spoglądać," Grób wydawało się nie już pusta.

Na głowę i nogi, gdzie Najświętszego Ciała miał lain, były siedzi dwóch aniołów w bieli.

Ich pytanie, tak głęboko prawdziwe z ich wiedzą, że Chrystus zmartwychwstał miał: "Niewiasto, czemu płaczesz?"

Wydaje się, że pochodzą od Magdaleny z takiego kontekstu suddenness, że, nie będąc w stanie zrealizować, może w pół-gloom którzy go było, że zwróciła nim mówił, wygięte tylko w celu uzyskania informacji zgromadziła ona: "Ponieważ oni Zabrano Pana mego i nie wiem [1 Kiedy Meyer twierdzi, że język w St John xx.

2, "My nie wiemy, gdzie Go położono" nie odnosi się do obecności innych kobiet z Magdaleny, ale jest ogólnym wyrażeniem: My, wszystkie jego zwolenników, nie mają wiedzy o tym, że muszą być pomijane , Kiedy sam, ona powtarza te same słowa w ver.

13, ale znacznie używa liczby pojedynczej: "Nie wiem."], Gdzie Go położono.,

Tak jest często u nas, że płacz, my zadajemy pytanie, wątpliwości lub strach, który, jeśli tylko będziemy wiedzieli, nigdy nie wzrosła obecnie do warg Tak, że niebo własnego "Dlaczego?"

nie zachwyci nas, nawet jeżeli jego Voice Messengers to delikatnie przypomnieć nas z błędu w naszym niecierpliwość.

Ale już innego było podane do Magdaleny.

Jak mówił jej, ona stała się świadomą innego Obecność blisko niej.

Szybko zwrócił rundzie, "ona spoglądać" na kogo ona uznana nie, ale traktowane jako ogrodnik, z Jego obecność tam i z Jego pytanie: "Niewiasto, czemu płaczesz?

Kogo szukasz? "

W nadziei, że może teraz dowiedzieć się, co ona starała, dał jej skrzydła słowy, intensywność i patosu.

Jeżeli rzekome ogrodnik miał ponoszone do innego miejsca Najświętszego Ciała, miała zabrać ją, jeśli tylko ona wiedziała, gdzie został pochowany.

Ta głębokość agonii i miłości, która złożyła Magdalena zapomnieć nawet ograniczenia w stosunku żydowskie kobiety z obcym, był kluczem otworzył Lips Jezusa.

A moment's pause, i mówił jej nazwisko w tych dobrze sobie akcenty, które po raz pierwszy niezwiązane z jej siłę i siedmiokrotnie demoniac wezwał ją do nowego życia.

To było jak innym unbinding, innym wezwanie do nowego życia.

Ona nie wiadomo, Jego wygląd, podobnie jak inni nie wie, po pierwsze, w odróżnieniu od tak, i tak jak dotychczas, było uwielbione Ciało do tego, co im znane.

Ale nie mogła błędu głosu, szczególnie, gdy mówił do niej, i mówił jej nazwisko.

My także często nie uznają Pana, kiedy On przychodzi do nas "w innej formie" [a St Mark XVI.

12.] Niż mieliśmy znane.

Ale nie możemy nie uznają Go, kiedy On mówi do nas i mówi nasze nazwisko.

Być może możemy mieć tutaj do wstrzymać, a od nieuznania zmartwychwstałego Pana, aż On mówił, zadać to pytanie: Z jakiego organu będziemy prowadzić?

Podobnie jak i do przeszłości?

Z pewnością, jak najbardziej.

Nasze ciała będzie wtedy prawdziwe; dla duszy ciało będzie się dalej zgodnie z jej przeszłości historii, nie tylko samo wrażenie, jak to ma obecnie miejsce na funkcje, ale wyrażać siebie, tak że człowiek może być znana przez co jest on, jak i co On jest.

Tak, w tym również, zmartwychwstanie moralne aspekty, a to zakończenie historii ludzkości i każdego człowieka.

A Chrystus również musi ponieść w Jego uwielbione Ciało wszystkich, że wszyscy, że nawet najbardziej intymne Jego uczniowie nie wiadomo, ani zrozumiałe, podczas gdy on był z tych, których obecnie nie uznają, ale wiedziałem od razu, gdy mówił do nich .

To był właśnie ten, który teraz monit działania na Magdaleny, monit również, i wyjaśnia, na odpowiedź od Pana.

Ponieważ w jej nazwisko ona uznana jego nazwisko, pędu starych uczucie przyszedł nad nią, oraz znane z "Rabboni!"

[1 ta może reprezentować Galilejczykiem formę wyrażania, a jeśli tak, byłoby jeszcze bardziej dowodowej.], Mój Mistrzu, będzie ona mieć Fain ujmowanej Niego.

Był nieprzytomny impulsem do podjęcia posiadać na cenny skarb, którego miał na myśli zawsze utracone; nieświadomych próbę, aby upewnić się, że nie był jedynie objawienie Jezusa z nieba, ale prawdziwe Chrystusa w Jego corporeity na ziemi; lub gest generacji, na początku takie akty kultu, jak jej serce monit?

Prawdopodobnie wszystkie te i jeszcze prawdopodobnie nie była w tej chwili wyraźnie świadomy albo lub któregokolwiek z tych uczuć.

Ale dla nich wszystko, co było jedną odpowiedź, i to w kierunku wyższych, wydane przez słowa Pana: "Dotknij mnie nie, bo jeszcze nie wstąpił do Ojca".

Nie pojawia się Jezus z nieba, bo jeszcze nie wstąpił do Ojca; nie były współżycia, nie były hołd i kultu.

Nie było jeszcze w przyszłości zakończenia przed nim w Wniebowstąpienia, której Maryja nie wiedział.

Między że przyszłości i przeszłości zakończenia prac, obecny był luki, częściowo należących do przeszłości, a częściowo na przyszłość.

W przeszłości nie można było przypomnieć, w przyszłości nie dało się przewidzieć.

Obecna była pewność, pocieszenia, przygotowania, nauczania.

Niech go Magdaleny i powiedzcie Jego "braci" Wniebowstąpienia.

Tak więc będzie ona najlepszych i najbardziej prawdziwie powiedz im, że jeszcze nie widział Go, tak by oni również dowiedzieć się, jak najlepiej Zmartwychwstania przeszłości związanej z jego pracy z miłości dla nich na przyszłość: "Ja wznosi dla mego Ojca i Ojca waszego, i do Boga mego i Boga waszego. "

W ten sposób, w jak najszerszym nauczania przeszłości, najwyraźniejszą manifestacją obecny, i najzdolniejszych nauczania w przyszłości, jak wszystkie zebrane w zmartwychwstanie, skierował do Apostołów poprzez usta, Jej miłość do kogo On odrzucił siedem diabły.

4. Kolejna scena na Wielkanoc rano, że nie odnoszą św Mateusza, wyjaśnienie, w jaki sposób dobrze znany żydowski Calumny miał pojawiły się, że uczniowie skradzionych poza ciało Jezusa.

On mówi, w jaki sposób straż zgłasza się do arcykapłanów, co się stało, i jak oni kolei miał bribed straży do rozprzestrzeniania tej rumor, jednocześnie obiecując, że jeśli fikcyjne konta spoczął ich posiadania, podczas gdy uczniowie pozbawiane grobu powinny wpłynąć Piłat, oni interwencję w ich imieniu.

Niezależnie od innych może być powiedział, wiemy, że od czasu Justyn Męczennik [a Dial.

c. Tryph. XVII.; CVI.] [1 W coarsest formie jest opowiedziana w tzw Toldoth Jeshu, które mogą być postrzegane w końcu Wagenseil's Tela Ignea Satanae.] ten został żydowskiej wyjaśnienie.

[2 więc Gratz, a większość współczesnych pisarzy.] Późnego, ale ma wśród myślących pisarzy żydowskich, biorąc pod uwagę miejsce na tzw "Vision hipoteza, do których pełne odniesienia zostały już wykonane.

5. Było wczesne popołudnie, że wiosenne dni może wkrótce po posiłku początku, kiedy dwóch mężczyzn z tego kręgu uczniowie opuścili miasto.

Ich narracji daje ciekawe glimpses głęboko w kręgu Kościoła w tych pierwszych dni.

Wrażenie przewiezione do nas jest wypowiem bewilderment, w których tylko niektóre rzeczy, i stał się unshaken firmy: miłość do osoby Jezusa, miłości między braćmi, wzajemnego zaufania i wspólnoty; wraz z dim nadzieję, że czegoś jeszcze przyjść, jeśli nie Chrystusa w Jego Królestwie, ale niektóre objawienia, ani podejście do niego.

W kolegium apostolskim wydaje się podzielona na jednostki, nawet dwa naczelny Apostołów Piotra i Jana, są tylko "niektóre z nich, że byli z nami".

I nic dziwnego, bo nie są już "Apostołów", rozesłała.

Kto jest na wysyłanie ich dalej?

Nie martwych Chrystusa!

A co będzie ich prowizja, i do kogo i dokąd?

A przede wszystkim odpoczynek chmury wypowiem niepewności i perplexity.

Jezus był prorokiem potężnym w czynie i słowie wobec Boga i całego ludu.

Ale ich władcy miał ukrzyżowali.

Co to miał być ich nowy odniesieniu do Jezusa, co do ich władców?

A co z wielką nadzieją Królestwa, które miały związek z Nim?

Tak więc były one bardzo jasne, że na Święto Paschy, tak jak do jego misji i Pracy: niejasny co do przeszłości, obecne i przyszłe.

Co potrzeba do zmartwychwstania, i do nauczania, które Zmartwychwstałego może samodzielnie wnieść!

Te dwa mężczyzn miało w tym samym dniu został w komunikacji z Piotra i Jana.

A on na nas wrażenie, że wśród ogólnego zamieszania, wszystkie miały takie przyniósł nowinę, jak oni, lub mieli okazję usłyszeć je, i chciał, ale nie miał, aby to wszystko w porządku lub zobaczyć światło wokół niego.

"Kobiety" mieli okazję powiedzieć z pustego grobu i ich widzenie aniołów, którzy powiedzieli, iż On żyje.

Ale jak dotąd nie miał Apostołów wyjaśnienie do zaoferowania.

Piotra i Jana miał zniknąć, aby zobaczyć same za siebie.

Mieli sprowadzeni potwierdzenia, że sprawozdanie Grób był pusty, ale jeszcze nie widział Go ani aniołów, ani kim byli powiedział zadeklarowały życiu.

I choć obie miały ewidentnie lewej kręgu uczniów, jeśli nie jest Jerozolima, zanim wszedł Magdaleny, ale wiemy, że nawet jej nie przeprowadzać koncie wyrok skazujący na umysły tych, które usłyszał, [a St Mark XVI.

11.]

Spośród dwóch, którzy na początku wiosny po południu opuścił miasta w spółki, wiemy, że jeden nosił nazwę Cleopas.

[1 Może to być forma Alfeusza, lub Cleopatros.] Innych, nienazwany, ma do tego powodu bardzo, ponieważ wątek, że praca nosi w swoim żywość charakter osobisty skupieniu, zidentyfikowano z St Luke sam.

Jeśli tak, wówczas, jak zostało drobno zauważył, [2 Na GODET.] Każdej z Ewangelii to, jak obraz, ponosi w niektórych dim rogu wskazanie jego autora: po pierwsze, że z "Publican"; że Mark St, że z młodych ludzi, którzy w nocy z zdrada, uciekły z jego chwytnikami, że św Łukasza w Companion of Cleopas, że z St John, w Niej ucznia, którego Jezus miłował.

Niepewność, prawie równe, że o drugiej samotnie do Emaus, spoczywa na określenie tego miejsca.

[3 Nie mniej niż cztery miejscowości zostały zidentyfikowane z Emaus.

Jednak pewne trudności wstępne muszą być rozliczone.

Nazwa Emaus orkisz jest na różne sposoby w Talmud (Comp. Neubauer, Geogr. Zm. Talm. Str. 100, uwaga 3).

Józef Flawiusz (Wojna iv 1.. 3; Ant. XVIII. 2. 3) wyjaśnia sens nazwy jak "ciepłe kąpiele, lub źródła termalne.

My nie komplikować poprzez omawianie kwestii pozyskiwania Emmaus.

W innym miejscu (vii wojny. 6 6.) Mówi Józef Flawiusz Wespazjan mając rozstrzygane w Emaus, sześćdziesiąt stadiów od Jerozolima, kolonii żołnierzy.

Nie może być wątpliwości, że niewiele Emmaus św Łukasza i że z Josephus są identyczne.

Wreszcie, czytamy w Miszny (iv Sukk.. 5) w Motsa skąd one pobierane z gałęzi wierzby, z którymi był zdobiony ołtarz na Święto Namiotów, i Talmud wyjaśnia, jak tego Mosa Kolonieh, który ponownie jest identyfikowany przez chrześcijańskich pisarzy z Wespazjan w kolonii rzymskich żołnierzy (Caspari, Chronol Geogr. Einl. str. 207; Quart. Rep z Pal Explorer. Funduszu, lipiec 1881, str. 237 [nie bez pewnych niewielkich niedokładności]).

Ale badania przejazd w Miszny musi prowadzić nas do odwołania tej części teorii.

Nikt nie mógł sobie wyobrazić, że wiernych będzie chodzić sześćdziesiąt stadiów (siedem lub osiem mil) na gałęzi wierzby dekoracje do ołtarza, podczas gdy Miszny, oprócz, jak opisano poniżej tej Mosa, lub na południe od Jerozolima, mając na uwadze, że nowoczesna Kolonieh (który jest identyfikowany z Colonia z Josephus) jest na północny zachód od Jerozolima.

Nie ulega wątpliwości, Talmud, wiedząc, że nie było Emaus, które było "Colonia" blunderingly identyfikowane z jej Mosa z gałęzi wierzby.

To jednak wydaje się wolno wyprowadzić z niego, że do Emaus Józef Flawiusz urodziła popularnie nazwę Kolonieh.

Możemy teraz bada czterech proponowanych określenie Emmaus.

Najstarszy i najmłodszy z nich może być odwołany na krótko.

Najczęstszą, może najwcześniej w identyfikacji, był z Nicopolis starożytny, nowoczesny Amwas, które w rabbinic pism również nosi nazwę Emaus (Neubauer, nas).

Ale jest to niemożliwe, ponieważ Nicopolis jest dwadzieścia mil od Jerozolima.

Najnowsze proponowane jest, że identyfikacja z Urtas, na południe od Betlejem (Pani Finn, Quart. Rep PAL. Exlor. Funduszu, styczeń 1883, str. 53).

To jest niemożliwe tutaj, aby wejść do różnych powodów wezwał przez utalentowanych i osiągnąć wnioskodawcy tej identyfikacji.

Wystarczy, refutation, aby pamiętać, że przyznać, że nie ma żadnych naturalnych gorącej kąpieli, lub źródła termalne, tutaj, tylko "sztuczne Roman Baths, takich jak, bez wątpienia, w wielu innych miejscach, i że" ten Emaus Emaus był tylko w szczególności okres, kiedy (St Luke i Józef Flawiusz) piśmie "(USP 62).

Nie pozostaje teraz tylko dwa miejsca, nowoczesne Kolonieh i Kubeibeh, za dziwne określenie zaproponowane przez Lieut.

Conder w Rep kwartalne z Pal.

Explorer.

Funduszu, październik 1876 (str. 172-175) wydaje się obecnie zaniechane nawet przez jego autora.

Kolonieh będzie, oczywiście, stanowią Colonia z Josephus, zgodnie z Talmudu = Emmaus.

Ale to tylko 45 stadiów od Jerozolima.

Ale na czele tej samej doliny, w Buwai wady, w odległości około trzech mil na północ, jest Kubeibeh, Emaus z krzyżacy, tylko sześćdziesiąt stadiów od Jerozolima.

Pomiędzy tymi miejscami jest Beit Mizza lub Hammoza, które uznają za rzeczywiste Emmaus.

Byłoby blisko 55 lub o 60 stadiów "(św. Łukasz), wystarczająco blisko, aby Kolonieh (Colonia) w celu uwzględnienia nazwę, ponieważ" kolonii "rozszerza się w dolinie, i wystarczająco blisko, aby Kubeibeh do konta za tradycji.

W Palestynie Badań Fundusz ma teraz najwyraźniej ustalona na Kubeibeh w miejscu (patrz Q. Sprawozdanie, lipiec 1881, str. 237, NT i ich mapę.] Ale takie prawdopodobieństwo przywiązuje wielką, jeśli nie dokładnie miejscu, jeszcze na lokalizację , Lub raczej w dolinie, że możemy w wyobraźni po dwóch firm na ich drodze.

Mamy opuszczenia miasta przez Brama Zachodnia.

A szybki postęp na około dwadzieścia pięć minut, i doszliśmy do skraju płaskowyżu.

Krew-napiętej miasta, i chmura-gloom-capped trudny miejscu z naśladowców Jezusa, są za nami, i z każdym krokiem naprzód i wzwyż powietrza wydaje się aktualniejsze i swobodą, jak gdyby czuliśmy się w nim zapach z góry, lub nawet daleko poza breezes na morze.

Pozostałe dwadzieścia pięć lub trzydzieści minut, może trochę więcej, mijając się tu i tam kraju domów, a my wstrzymać, aby spojrzeć wstecz, teraz na szeroką perspektywę miarę Betlejem.

Znowu będziemy kontynuować naszą drogę.

Obecnie coraz poza dreary, skalista regionu, a wchodzą w dolinie.

Aby nasze prawo jest miłym miejscu, że znaki starożytnych Neftoach, [a Josh.

xv.] na granicy Judy, obecnie zajmowanych przez wieś Lifta.

Krótka czwartą godzinę więcej, a my opuściliśmy dobrze betonowa Roman drogowego i pozycji na piękny doliny.

Ścieżka łagodnie wspina się w kierunku północno-zachodnim, z wysokości, na której stoi Emmaus widocznym miejscu przed nami.

O odległych są Lifta na prawo, na lewo Kolonieh.

Na drogach z tych dwóch, opisujące prawie półkola (jeden w północno-zachodniej, druga na północny-wschód), zbiera o jedną czwartą na mile na południe od Emmaus (Hammoza, Beit Mizza).

Co to oaza w tym regionie gór!

Wśród trakcie strumień, który babbles dół, a niskie w dolinie jest przekraczana przez most, scented są pomarańczowe i cytrynowe-ogrodów, gajów oliwnych-, luscious drzew owocowych, przyjemny obudowy, cris zakątki, jasne mieszkania, a na wysokość lovely Emmaus.

A słodkie miejscu, do którego na wander, że na wiosnę po południu; [1 Nawet do tej pory wydaje się ulubionym miejscem mieszkańców Jerozolima na popołudnie (Comp. Conder namiotu-Praca w Palestynie, i. pp. 25-27).] najbardziej odpowiednie miejsce, gdzie spotykają takie towarzystwa, a także w celu znalezienia takiego nauczania, jako że na dzień Wielkanocy.

Może to były dwie drogi, gdzie z Lifta i Kolonieh spełniają, że tajemniczy obcy, których nie wiedział, ich oczy są "Holden", dołączył do dwóch przyjaciół.

Jednak wszystkie te sześć lub siedem mil [2 60 stadiów o = 7 1 / 2 mile.] Ich było rozmawiać z Nim, i nawet teraz ich twarze opróżnione urodziła znaki smutku [3 nie mogę siebie przekonać, że prawo do czytania zamknięcia ver.

17 (St Luke XXIV.) Może być "A oni nadal stali, patrząc smutnym".

Każdy czytelnik będzie ten znak jako niespójność, jejune break-up w żywe narracji, zupełnie inaczej niż reszta.

Możemy zrozumieć pytanie, jak w naszym AV, ale praktycznie na stałym, wciąż poszukuje i smutne na pytanie, jak w RV] ze względu na te wydarzenia, o których była mówiąc, rozczarowanie, nadzieje, tym bardziej gorzkie dla perplexing wiesc na temat pustego grobu i nieobecny Ciała Chrystusa.

Tak więc Chrystus jest często blisko nas, gdy nasze oczy są Holden, a my Go nie znają, i tak nie ignorancja i niewiary często wypełnić nasze serca ze smutkiem, nawet wtedy, gdy truest radość byłaby najbardziej się z nami.

Na pytanie o The Stranger tematy rozmowy, które ich dotyczą, tak widoczny, [4 Bez tej ostatniej klauzuli mogliśmy zrozumieć, jak trudno byłoby Accost im obcy, poproś przedmiotem ich rozmowy.] Oni powiedzieli w języku, który pokazuje tak, aby były one pochłaniane przez siebie samych, jak mało, aby zrozumieć w jaki sposób nawet uroczysty pielgrzym i obcy w Jerozolima mogła nie wiedzieć, czy postrzegają swoje duże znaczenie.

Jednak dziwnie unsympathetic Jego pytanie: jak on może się wydawać, że nie było w Jego wystąpienie, które odblokowana inmost ich sercach.

Opowiedziano mu swoje myśli o tym Jezus, jak On sam pokazał prorokiem potężnym w czynie i słowie wobec Boga i całego ludu; [5 Meyer's renderowania w ver.

19, jak sugeruje: praestitit se, se proebuit, jest bardziej poprawna niż "który był" jak AV i RV] a następnie, jak ich zasady miał ukrzyżowali, a wreszcie, jak świeże perplexity miał przyjść do nich z nowiną, która kobiety miały doprowadzone, Piotra i Jana, który miał do tej pory potwierdzone, ale nie byli w stanie wyjaśnić.

Ich słowa były niemal dziecięcą w ich prostocie, głęboko prawdziwe, i ze patos i earnest Żšdza dla orientacji i komfort, że idzie prosto do serca.

Do takich dusz było, że zmartwychwstały Zbawiciel dałoby Jego pierwszym nauczania.

Bardzo nagana, z którymi musi ją otworzył przyniosły jej komfort.

My również, w naszej słabości, są czasami ból distrest, gdy słyszymy, co w tej chwili, wydaje się nam insuperable trudności podniesione do żadnej z wielkich naszej wiary świętej, a być może w równej słabości, czują się pocieszyć i wzmocnić, gdy niektóre "jeden wielki" zamienia ich uchylenie, lub avows się w obliczu ich sądzić, uczeń Chrystusa.

W razie człowieka puny wysokość może wynieść do nieba, tajemnice, lub jakiekolwiek niemowlę duże siły były potrzebne do budowania stałych, które Bóg hodowane na wielką Cornerstone!

Ale Chrystusa karcenia nie było tego rodzaju.

Ich smutek wynikły z ich bezeceństwa w przyszłość jedynie na rzeczy widzieli, i tym, ze ich powolność, aby wierzyć w to, co było mówione proroków.

Gdyby oni uczestniczyć w tym, zamiast pozwala mu wszystkie.

Nie Pisma jednym głosem uczyć prawdy o tym dwojaki Mesjasza, że cierpi i wejść do swej chwały?

Potem zastanawiam się, dlaczego, dlaczego nie raczej oczekiwać, że On poniósł, oraz że miał Angels głosili Go przy życiu?

On mówił, i świeże sprang nadzieję, że w ich sercach, nowe myśli wzrosła w ich umysłach.

Ich spojrzenie było zamocowane pragnęła go na teraz otwarte, jeden po drugim, Pisma, od Mojżesza i wszystkich proroków, a w każdym dobrze sobie interpretować przejście do nich odnosiło się do Niego.

Oh, że był tam usłyszeć, choć w ciszy naszych serc także, jeśli tylko my crave dla niego, i jeśli będziemy chodzić z nim, On czasami tak otwiera z Pisma, nie wszystkie z Pisma, które przychodzi, że nie do nas przez krytyczną analizę: "odnosiło się do Niego".

Wszystkie zbyt szybko uciekli na chwile.

W przestrzeni kosmicznej był krótki lot, a Stranger wydawało temat przenieść z Emaus, nie feigning, ale naprawdę:, Chrystusa trwać będzie tylko z nami, jeśli nasze pragnienie miłości i ograniczać Niego.

Ale nie mogli część z Nim.

"Przymusili Go".

Miłość w nich genialny.

To było do wieczora; dzień był dotychczas wydane; Musi trwać nawet z nimi.

Co pęd myśli i uczuć przychodzi do nas, jak mamy myśleć o tym wszystkim, i spróbować wykorzystać czas, scen, sytuacji w naszych doświadczeń, które są blessedly mój do niej.

Mistrz dopuszcza się być ograniczone.

On udał się do swoich gości, ponieważ myśli, na noc.

Prosta-wieczorny posiłek był rozprzestrzeniania.

On usiadł z nimi na pokładzie frugal.

A teraz nie był już Stranger; Był Master.

Nikt nie zapytał, czy kwestionowane, tak jak On wziął chleb i mówił słowami błogosławieństwa, a następnie zerwania, dał mu je.

Ale to był moment, gdy jako unfelt Hand zostały zaczerpnięte z ich powieki, jak gdyby nagle filmu zostały wyczyszczone z ich oczu.

A ponieważ On wiedział, on zniknął z ich zdaniem, dla tego, co On miał przyjść do zrobienia zostało zrobione.

Byli unspeakably bogaty i szczęśliwy.

Jednak wśród tego wszystkiego, jedną rzeczą zmuszeni sobie kiedykolwiek na nowo na nich, że nawet gdy ich oczy miał jeszcze Holden, ich serca był spalony w nich, gdy mówił do nich i otworzył do nich Pisma.

Tak, wtedy, oni nauczyli się pełnym Zmartwychwstania-lekcja, że nie tylko on był rzeczywiście wzrosła, ale nie potrzebne seen ciała Jego obecności, jeśli tylko on otwarty do serca i umysłu wszystkich Pisma dotyczące Siebie.

A to, odnoszące się do tych słów o "gospodarstwo" i "dotykania" Nim rozmawiać o posiadanie i wspólnoty z Nim, Zmartwychwstałym, był również wykład Magdaleny nauczał, kiedy nie cierpi swojej miłości, worshipful dotyku, wskazując jej do Wniebowstąpienia przed nim.

To jest wielka lekcja dotycząca Zmartwychwstałego, który dowiedział się o Kościele w pełni w dzień Pięćdziesiątnicy.

6. Tego samego popołudnia, okoliczności i sposób nam nieznany, Pan ukazał się Peter.

[a 1 Kor.

xv. 5.] My może sugerować, że po jego manifestacją w Emmaus.

To kompletny cykl miłosierdzia: po pierwsze, do miłości Smutek kobieta, obok, do miłości perplexity z uczniami, a następnie do troszczy sercu rzecz Piotra, ostatnio w kręgu Apostołów, która została ponownie rysunku wraz wokół Zapewniamy fakt Jego Zmartwychwstania.

7. Te dwa w Emaus nie mogła na bieżąco z dobrą nowiną dla siebie.

Nawet gdyby nie wspomnieli o smutku i perplexity, w którym opuściły ich kolegów-Jerozolima, że uczniowie w forenoon, nie mogą mieć na bieżąco je sobie, nie może pozostawać w Emaus, ale musi mieć poszedł do swoich braci w mieście .

Oni opuścili uneaten posiłek, i sie spieszylem na drogach mieli podróż z obecnie znanych Stranger, ale, ah, co lżejsze i czynności serca!

Znali dobrze trysting miejscu, gdzie znaleźć "Twelve", nie nie Dwanaście teraz, ale "Eleven", a więc nawet ich nie było kompletne koła, do, jak już powiedziano, było zepsute, a na Thomas przynajmniej nie z innymi, że na Wielkanoc-Wieczór pierwszy "Lord's Day".

Ale, jak St Luke jest ostrożność, aby poinformować nas, [b St Luke XXIV.

33.] Z innymi którzy potem z nimi.

Jest to niezmiernie ważne, jako że znakowanie słowa, które zmartwychwstały Chrystus mówił przy tej okazji nie zostały skierowane do Apostołów jako takie, myśli również zabronione przez Thomasa braku, lecz do Kościoła, chociaż mogą być uosobieniem i Przedstawiciele tych "Twelve" lub raczej "Eleven", jak byli obecni przy okazji.

Po dwóch przybyłych z Emaus, Znaleziono mały zespół jak owce ochrony jednostek w krotnie z burzą.

Czy oni zatrzymany po prostu jako prześladowanie uczniów, lub ze względu na wiesc o pustym grobie, który dotarł do władz, by mieszać z obawy Sanhedrists, specjalne środki ostrożności zostały podjęte.

Zewnętrzne i wewnętrzne drzwi były zamknięte, podobne do ukrywania ich zbierania i zapobieżenia niespodzianka.

Ale te montowane były już pewni co najmniej jedną rzeczą.

Chrystus zmartwychwstał było.

A kiedy oni z Emaus powiedział wondrous ich historię, inni mogą antiphonally odpowiedź dotyczących sposobu Miał się nie tylko do Magdaleny, ale również do Piotra.

A oni wciąż jeszcze nie wydaje się rozumieć Jego zmartwychwstania, aby uznać go za raczej Wniebowstąpienia do Nieba, z którego uczynił manifestacją, że jak reappearance Jego prawdziwe, chociaż uwielbiony Corporeity.

Oni siedzieli na mięso [a St Mark XVI.

14.], Jeśli możemy wyprowadzić z ogłoszenia św Marka, a od razu tego, co wydarzyło się potem, dyskusji, nie bez wątpliwości i znaczne misgiving, prawdziwe import tych objawień Chrystusa.

To dla Magdaleny wydaje się być odłożona na bok, co najmniej, nie jest wymieniony, a nawet w odniesieniu do innych, wydają się one zostały uwzględnione, w każdym razie przez kilka, raczej to, co możemy połączyć spektralnych pozorów.

Ale wszystkie naraz On stanął w pośrodku nich.

Wspólne pozdrowienie, na Jego ustach nie wspólne, lecz rzeczywistość, upadł na ich serca w pierwszym z terrorem niż radości.

Mieli zna spektralnych z pozorów, a teraz oni, że były one "gazing" na "duchu".

Ten pierwszy Zbawiciela, i raz na zawsze, poprawione przez wystawę w uwielbione Jego Święte znaki rany, a przez Niego licytowania ich obsługi, aby przekonać się, że jego ciało było realne, a tym, co ujrzeli nie disembodied ducha.

[1 Nie mogę zrozumieć, dlaczego Canon Cook ( "Speaker's Commentary" ad loc.) Odniesieniu St Luke XXIV.

39, należących "Pojawienie się na oktawę w zmartwychwstanie."

Wydaje mi się, wręcz przeciwnie, należy ściśle równolegle do St John xx.

20.]

W niewierze wątpliwości teraz dał miejsce na nie odwagi, aby sądzić, że wszystko rozumie, bardzo wesele, i zastanawiasz się, czy może już być dłużej stypendium lub więź między tym zmartwychwstałego Chrystusa i ich organów.

To było także usunąć tę, która, choć z innego aspektu, był w równym stopniu niewiary, że Zbawiciel już uczestnikiem przed nimi ich kolacja z ryb broiled, [2 wyrazy "i plaster miodu" Dziękujemy! Wydaje.] Tym samym gospodarstwie z nimi prawdziwe ludzkie stypendium za starych.

[3 takie wydaje mi się sens Jego jedzenie; wszelkie próby wyjaśniania, chętnie rezygnacji w naszej nieznajomości warunków do uwielbionego ciała, podobnie jak my odmówić w celu omówienia sposobu, w jaki on nagle pojawił się w pokoju, gdy drzwi Żyły.

Ale przynajmniej nie wierzę, że Jego ciało zostało następnie w "stan przejściowy", nie doskonali nie dość uwielbiony do Jego Wniebowstąpienia.

To była lekcja Jego ciągłość, w ścisłej sensie, z przeszłością, która była niezbędna, aby Kościół może być tak mówić, obecnie odtworzonych w nazwie, Power, a Duch Zmartwychwstałego, który mieszkał i zm.

Po więcej mówił "Pokój wam!"

i teraz ich nie było okazji lub wątpliwości, strachu, ale dobrze znane zbawienia ich stare Pana i Mistrza.

It was a następnie ponownego gromadzenia i stanowiące o tym, jak Kościół Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

Kościół Zmartwychwstałego było być ambasadorem Chrystusa, jak On był delegata Ojca.

"Apostołowie byli [raczej powiedzieć," Kościół był "] zleconych do wykonywania pracy na Chrystusa, a nie do rozpoczęcia nowego".

[1 Wescott.] "Jak Ojciec Mnie posłał, [w przeszłości, dla jego misji została zakończona], nawet tak wysłać [2 wyrazy w dwóch klauzule są różne w odniesieniu do Chrystusa i wysyłanie w odniesieniu do Kościoła Nie ulega wątpliwości, musi istnieć głębszy sens w tym wyróżnieniem, ale oba są wykorzystywane zarówno do Chrystusa i do uczniów.

To może być jak Cremer wydaje się podpowiedź (Bibl. Theol. Lex. Z NT str. 529), z których "apostoł" i "Apostolstwo" pochodzą, odnosi się do misji w określonym prowizji, lub raczej na czas określony celów, natomiast jest wysyłanie w sensie ogólnym.

Zobacz doświadczeń i genialnego Uwaga na westcott Canon (Comm. w St John, str. 298).] You [w stałej, obecny, az Jego przyjścia ponownie] ".

To znaki potrójnym stosunku Kościoła do Syna do Ojca, i na świat, i jej miejsce w nim.

W ten sam sposób, do tego samego celu, nie tak dalece jak to możliwe, z tych samych kwalifikacji i ten sam organ jak Ojciec posłał Chrystusa, On nie prowizji Jego Kościoła.

I tak było, że Uczynił to bardzo realne komisji, kiedy On ich na duszy, a nie pojedynczo, ale jako zespół, i powiedział: "Weź wam Ducha Świętego, i tym, oczywiście nie w sensie bezwzględnej, ponieważ Duch Święty jeszcze nie została podana, [4 Ten sam wystarczy, aby pokazać to, co jest czasem błędnej interpretacji dokonywane przez przyjaciela i foe, korzystanie z tych słów w English porządkowe.] ale jako łącznika z linku, i kwalifikacji, organ przyznany na Kościół.

Albo, określone inny aspekt ją nieco odwrócenie kolejności wyrazów: podobnie jak w misji Kościoła i jej władze do odpuszczania lub zatrzymywania grzechów są związane z osobistym kwalifikacji: "Weź wam Ducha Świętego," w którym wyraz "podejmuje" również powinny być znakowane.

Jest to organ, który Kościół posiada, nie Ex opere operato, ale nie związane z podjęciem i indwelling z Duchem Świętym w Kościele.

To nadal pozostaje do wyjaśnienia, tak dalece jak to możliwe, te dwa punkty: w jaki tę władzę z wytrzymałym i zatrzymanie grzechów polega, w jaki sposób ona mieszka w Kościele.

W odniesieniu do byłego musimy najpierw zapytać, co pomysłem byłoby przekazać do tych, o których Chrystus mówił słowa.

To zostało już wyjaśnione, [a księgi III.

ch. xxxvii.], że moc "utraty" i "wiążący", o którym mowa władzy ustawodawczej przez twierdził, i przyznał się, rabbinic Kolegium.

Podobnie, jak wcześniej stwierdzono, że tutaj o których mowa stosowane do ich moc prawną lub sądowe, zgodnie z którym osoby albo wyraźne, "Zakkai," niewinny lub "wolne"; "zwolniony", "Patur", albo "odpowiedzialności, "Winnych", "Chayyabh" (czy zobowiązane do karania lub ofiara).

W prawdziwym tego słowa znaczeniu, więc to raczej administracyjne, dyscyplinarne moc, moc klucze ", takie jak St Paul miałyby korynckimi wprowadzane w życie Kościoła, moc przyjmowania i wykluczania, autorytatywnego deklarację odpuszczenie grzechów, w wykonywaniu których moc (jak się wydaje do chwili obecnej pisarz) do organu administracji Świętego Sakramentów jest również zaangażowany.

I jeszcze nie jest, jak jest czasami reprezentowane, "rozgrzeszenie z grzechu," który należy tylko do Boga i do Chrystusa jako Głową Kościoła, ale rozgrzeszenie z grzesznikiem, który przekazał do Jego Kościoła: "Kto wam odpuszczania grzechów , Są odpuszczone. "

Te słowa uczą nas również, że rabinów twierdził w swoich racji urzędu, że Pan przyznany na mocy Jego Kościoła w jej otrzymania, a także indwelling, Ducha Świętego.

W odpowiedzi na drugie pytanie zaproponował, musimy pamiętać, jeden ważny punkt.

Na mocy "wiążącej" i "utraty" był przede wszystkim do Apostołów, [b Matt St.

XVI.

19; XVIII.

18.] Oraz wykonywane przez nich w związku z Kościołem.

[xv c Dz.

22, 23.] Z drugiej strony, że w wytrzymałym i zatrzymanie grzechów, w tym sensie, wyjaśnił, został przyznany wszystkim na Kościół, a wykonywane przez nią za pośrednictwem jej przedstawicieli, Apostołów, i tych, do których zobowiązały się regułą.

[d 1 Kor.

Łk 4, 5, 12, 13, 2 Kor.

ii. 6, 10.] Chociaż, w związku z tym, że Pan na noc popełnione w tym prawo do Jego Kościoła, był w osobie jej przedstawicieli i władców.

Apostołowie mogą samodzielnie wykonywać funkcje legislacyjne, [1 zarządzenia z pierwszych rady powinna być traktowana nie jako legislacyjnych, ale albo dyscyplinarnym, albo jako wyjaśniające w apostolskim nauczaniu i prawodawstwa.] Ale Kościół, do końca czasu " władzy kluczy ".

8. Nie był nieobecny z kręgu uczniów, że na Wielkanoc-Wieczór jednego z Apostołów, Thomas.

Nawet kiedy mówił do cudownego wydarzenia w tym gromadzenie, odmówiono mu w to uwierzyć, chyba miał osobowych i zmysłowym dowód prawdy w raporcie.

Może słabo zostały, że Thomas nie wierzyć w fakt, że Ciało Chrystusa miał quitted Grób, lub że pojawił się naprawdę.

Ale miał przez co szybko możemy kadencji Vision-hipoteza, czy w tym przypadku raczej spectral theory.

Ale do tego również apostoł miał się przekonanie o zmartwychwstaniu w sensie nie tylko z identycznych chociaż uwielbiony Corporeity z Panem, a tym samym ciągłości przeszłość z teraźniejszością i przyszłości, to było niemożliwe do ponownego utworzenia Koło Apostolskie, lub do odnowienia Apostolskiej Komisję, ponieważ wiadomość została primal jego zeznania dotyczące Zmartwychwstałego.

To, jeśli można tak sugerują, wydaje się powodem, dla Apostołów nadal w Jerozolima, zamiast hastening, skierowane do spełnienia Master w Galilei.

A tydzień był spokojny przeszły, podczas którego, i to również może być dla naszych dwojakie nauki, nie wykluczone Apostołów Thomas, [1 Należy jednak pamiętać, że Thomas nie było zaprzeczyć, że Chrystus zmartwychwstał, z wyjątkiem jak w swoiste poczucie o zmartwychwstaniu.

Miał on zaprzeczył temu, z drugiej strony, chciał mieć w dalszym ciągu słabo w spółce od Apostołów.] Thomas jeszcze nie wycofała się z Apostołów.

Po więcej dzień miał przyjść dzień, w Święto oct.

Od tego roku Święto Paschy, Kościół musi, nawet bez specjalnej instytucji, które obchodzone tygodnika jednorazową pamiątkę Jego zmartwychwstania, jak na duszy, kiedy Kościół na nowo dar życia konsekrowanego i to za jego przedstawiciel.

Tak, to było nie tylko pamiątkę Jego Zmartwychwstania, ale urodzin Kościoła, nawet jak Pięćdziesiątnicy chrzest był jej dzień.

W tym Octave, a następnie uczniowie znowu byli zebrani, w okolicznościach podobnych do tych właśnie Świąt Wielkanocnych, ale teraz Thomas był też z nimi.

Po więcej, i to jest znowu specjalnie oznakowane: "drzwi są zamknięte" [2 zupełnie, wyrażenie "z obawy przed Żydami" nie występuje.

To ujęcie było dla obecnych zmarł.] Zmartwychwstałego Zbawiciela, ukazał się w środku uczniowie z dobrze znanych pozdrowienie.

Obecnie oferowane Thomas żądanych dowodów, ale nie był już potrzebny lub czy wniesiono.

Z pełną poczucia pędu on sam przyniósł do błogosławiony przekonanie, które tworzą jeden raz, należy natychmiast przeszły do akt adoracji: "Pan mój i Bóg mój!"

Najpełniejszy spowiedzi tego dotychczas dokonane, i które naprawdę obejmował cały wynik przekonanie dotyczące nowej rzeczywistości Zmartwychwstania Chrystusa.

Pamiętamy, jak, w podobnych okolicznościach, Nathaniel był pierwszy wypowiem najpełniejszej spowiedzi.

[a St John i.

45-51.]

Mamy również pamiętać analogicznych odpowiedzi Zbawiciela.

Jak wtedy, tak teraz, wskazał on na wyższym poziomie: w wierze, która nie została w wyniku oczach, a zatem ograniczony i ograniczone oczach, czy w sensie lub postrzeganie przez intelekt.

Jako jeden ma drobno zauważył: "To ostatnie i największe z błogosławieństw to swoiste dziedzictwo późniejszego Kościoła" [1 Canon westcott.], A tym samym najbardziej trafnie przychodzi jako dar konsekracji tego Kościoła.

9. Kolejne sceny przedstawiane są nam po raz kolejny przez Jezioro Galilejskie.

Manifestacją do Thomasa, a z nim, przywrócenia jedności w apostolskiej Circle, miała pierwotnie zawartej w Ewangelii świętego Jana.

[a St John xx.

30, 31.] Ale raport, który miał się w początkach Kościoła, który ucznia, którego Jezus miłował nie umrzeć, doprowadziły go dodać do swojej Ewangelii, w drodze dodatku, ze względu na wydarzenia, z którym oczekiwana i związane .

Jest to niezwykle pouczający do krytyk, gdy kwestionowane na każdym kroku, aby wyjaśnić, dlaczego jeden lub innej rzeczywistości nie jest wymienione lub wymienione tylko w jednej Ewangelii, aby znaleźć, ale dla ewentualnej korekty błędnym założeniu w odniesieniu do wieku Apostoła, Czwarta Ewangelia nie miałoby zawarte odniesienie do objawienia Chrystusa w Galilei, nie do obecności uczniów przed Wniebowstąpienia.

Jednak, dla wszystkich, że St John, gdyby w jego umysł.

A nie powinniśmy uczyć się od tego, że to, co wydaje się nam dziwne zaniechań, które, gdy posiadane przez strony, z drugiej Ewangelii, narracji, wydaje się wiązać rozbieżności, mogą być zdolne do najbardziej satysfakcjonującego wyjaśnienia, jeśli tylko będziemy wiedzieli wszyscy okoliczność?

Dzieje się gwiazdki jak klejnot w jego własnych specyficznych ustawień.

Jest zielone Galilei, i niebieskie jeziora, i przypomina o początkach i historii tej sceny.

W St Matthew ma, [b ST.

Matt. XXVIII.

16.] "Jedenastu uczniów, odszedł do Galilei", prawdopodobnie natychmiast po tym Octava w Wielkanoc.

[2 W związku z St Luke (xxiv. 44-48) jest skrócony narracji, bez względu na czas i miejsce, jakie wystąpiły w trakcie wszystkich czterdziestu dni.]

To może być słabo wątpliwość, że wiadomości nie tylko z faktu Zmartwychwstania, ale trysting Zmartwychwstałego, który dał im, chyba że na terenach górskich, gdzie miał zna Jego pierwszym "Kazanie".

I tak było, że "niektóre wątpliwość," [c Matt St.

XXVIII.

17.] I że on potem pojawił się na pięćset naraz.

[d 1 Kor.

xv 6.] Ale na tym nie było rano nad jeziorem Tyberiada tylko siedmiu uczniów.

Pięć z nich są tylko nazwy.

Tych, którzy są najbardziej przechowywane w spółkę z Nim, być może również one którzy mieszkali najbliżej jeziora.

Scena została wprowadzona przez Piotra wniosek, aby przejść do-połowów.

Wydaje się, jakby stare przyzwyczajenia miał wrócić do nich z dawnych stowarzyszeń.

Peter's towarzyszy naturalnie proponowanych do niego dołączyć.

[3 wyraz "niezwłocznie" w St John XXI.

3 Dziękujemy! Jest.] Wszyscy, że nadal, były one jasne noc na jeziorze, ale złowionych nic.

Czy nie tego, aby przypomnieć im o byłych przypadku, gdy Jakub i Jan, Peter i Andrew być powołani zostaliście do Apostołów, i uczynił go specjalnie nie przypominają do Piotra i do poszukiwania brzmienia jego serce na rano, że po?

[a St Luke v. 1.

11.] Ale tak zupełnie samodzielnie nieświadomych byli, i niech nam dodać, jakim jest historia z tym żadnych śladów legendarnego wzoru, [1 St John Jednak muszą być zaznajomieni z tej narracji, jak jest to zapisane przez wszystkich trzy Synoptists.], które w najmniejszym stopniu nie wskazuje na to wydaje.

Wczesny poranek był zerwania, a pod różowieje gorzejš powyżej były fajne cienie wciąż leżącego na kamienistych "plaży".

Nie stanął na rys. Jeden z których uznany nie, nie, nawet jeśli nie mówił.

Jednak Jego słowa były przeznaczone do nich tej wiedzy.

Kierunek do oddania netto po prawej stronie statku, sprowadzili je, jak on powiedział, zaciągu, dla których miał zrosił całą noc na próżno.

A ponad tym takie mnóstwo ryb, wystarczy "ucznia, którego Jezus miłował, i którego serce może mieć misgiven go wcześniej.

On ją szeptane do Piotra: "To jest Pan", oraz Simon, tylko reverently gromadzenia o nim jego górnego płaszcza Fishera, [2 Niniejsze zawiadomienie również wydaje się specjalnie orientacyjne, że narrator jest sam z Jeziora Galilejskiego.] Oddać się do morza.

Jednak nawet tak, z wyjątkiem być wcześniej przez boku Chrystusa, Piotr wydaje się mieć nic zdobytych przez jego pośpiechu.

W innych opuszczeniem statku, i przeniesienie się do małych łodzi, które muszą być dołączone do niej następuje, wiosłowania w bliskiej odległości około sto stoczni, [3 Około 200 łokci.] Przeciągania i po ich netto, ważonej z ryby.

Oni zintensyfikować na plaży, poświęcone przez Jego obecności, w milczeniu, jak gdyby były one wpisane lub Kościół Temple.

Oni nawet nie odważył pozbywa się netful ryb, które miały przeciągnięty na brzeg, on skierowany do nich, co zrobić.

To tylko te zawiadomienia, co skryte, że niektóre strony miał przygotowane rano posiłek, który pytany przez kapitana, oni przyjęci, które nie z własnej inicjatywy.

A teraz Jezusa skierowane do nich ryby złowione mieli.

Kiedy Peter przeciągnięty do wagi netto, stwierdzono pełną wielkich ryb, nie mniej niż sto pięćdziesiąt trzy liczby.

Nie ma potrzeby, aby dołączyć wszelkie symboliczne przywozu do tej liczby, jak Ojcowie i pisarze później uczyniłem.

Możemy całkiem rozumiemy, nie wydaje się niemal naturalne, że w specyficznych okolicznościach, powinny one liczyć na duże ryby, które w cudowny połów, które pozostały do nieprzerwanego netto.

[1 Canon westcott daje, z St Augustine, wskazuje na różnicę między tym a cudowny połów ryb na byłych okazji (v. St Luke).

Są to bardzo ciekawe.

Ojcowie o symbolicznym znaczeniu liczby 153.] Może ona zostać, powiedział, że były one liczyć na ryby, częściowo także, by pokazać rzeczywistość, jakie miały miejsce.

Ale w ogniu węgle, wydaje się, aby zostały tylko jedną rybę, a obok niej tylko jeden chleb.

[2 domniemanych to wydaje się w przypadku braku artykułu w St John XXI.

9.] W tym posiłku Obecnie ich bade, bo wciąż wydaje się mieć z powrotem zawiesił w reverent podziwu, ani ich odważył się zadać Mu pytania: Kto był, dobrze wiedząc, to jest Pan.

To, jak zauważa święty Jan, był trzeci wygląd Chrystusa do uczniów jako organ.

[3 Święty Jan nie mógł oznaczało jego trzeciego wygląd w ogóle, ponieważ sam zanotował trzy poprzednie manifestacje.]

10. I jeszcze tego ranka błogosławieństwo nie zostało zakończone.

W przeszłości był frugal mączki, ze wszystkimi jego znaczący nauczania tylko odpowiednich warunków dla jego pracowników, dostaw i obfite w nieprzerwanego netto obok nich.

Ale niektóre specjalne nauczanie było potrzebne, nawet bardziej niż do Thomasa, dla niego, których praca miała być tak wybitnych wśród Apostołów, których miłość była tak gorący, a jeszcze w jego żarliwość, tak bardzo pełne zagrożenie dla siebie.

Dla naszych niebezpieczeństw wiosny nie tylko z niedoboru, ale mogą być z przekraczające uczucie, kiedy uczucie, że nie jest współmierny z wewnętrznych wytrzymałość.

Peter Gdyby nie wyznał, całkiem szczerze, ale jako wydarzenie okazały, błędnie, że jego miłość do Chrystusa będzie trwać nawet, że byłby przeprawą rozpraszania wszystkich innych?

[a Matt St.

XXVI.

33; St John xiii.

37.] A gdyby nie, niemal natychmiast po tym, i choć prophetically ostrzegł go, trzy razy odmówiono jego Pana?

Jezus, rzeczywiście, od tego czasu pojawiły się specjalnie do Piotra jako Zmartwychwstałego.

Ale to jeszcze trzykrotnej odmowy, stanął, jak gdyby, uncancelled przed innymi uczniami, nie przed siebie Piotra.

To był taki, że potrójnym pytanie do Zmartwychwstałego obecnie określone.

Wracając do Piotra, zaznaczył jednak najbardziej delikatne allusion się niebezpieczeństwo pewność siebie, zaufanie elastycznych tylko z poczucia osobistego wpływu, nawet jeśli prawdziwe, On zapytał: "Szymon, syn Jonasza", jak to było z najpełniejszej odniesienia w jakim był naturalny, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci? "

Peter rozumie to wszystko.

Nie jest już w wiarę w siebie, unikając były odniesienia do innych, a nawet z oznakowane wybór innego słowa do wyrażenia swoich uczuć [4 Chrystusa pyta: Piotra i odpowiedzi:.] Od tego, który był używany Zbawiciela, on odpowiedział, odwołującej się raczej do swego Pana, niż do własnej świadomości: "Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham".

I nawet tutaj odpowiedź Chrystusa jest charakterystyczny.

było ustawić go najpierw humblest pracy, to, co najbardziej potrzebne przetargu opieki i cierpliwości: "Pasza [świadczenia z żywnością] maj jagnięta".

Jednak po raz drugi skierował to samo pytanie, choć teraz, bez odniesienia do innych, oraz z tą samą odpowiedź Piotra, obecnie różnorodnych i rozszerzonej Komisji: "Pasza [pasterza] owce moje".

Jeszcze raz trzeci zrobił Jezus powtórzyć to samo pytanie, obecnie przyjęcie go w bardzo słowa Piotra, który miał używany do wyrażania swoich uczuć.

Peter był w tym martwią trojaki powtórzeń.

Należy przypomnieć, tylko gorzko jego trzykrotnej odmowy.

I jeszcze Pan nie było wątpliwe Piotra miłości, za każdym razem, gdy On po swoje pytanie ze świeżym Apostoła prowizji, ale teraz, że On je po raz trzeci, Peter miałby Pan zeslac brzmienia-line całkiem do najniższa głęboko tego sercu: "Panie, Ty wszystko wiesz, Ty perceivest, że Cię kocham!"

A teraz Zbawiciel mówił: "Pasza [dostarczyć żywność dla] Moje owce".

Jego Baranka, owce, które mają być dostarczone, należy raczej jako takich!

A tylko miłość może zrobić takie usługi.

Tak, i Peter zrobił miłości do Pana Jezusa.

Miał kochała go, kiedy mówił, tylko pewność, siła jego uczucia, że się Mistrza aż do śmierci.

A Jezus, widząc to wszystko, tak, jak ta miłość z gorącym temperamentem, który ustanowił go raz na rove dzikiej wolności, dałoby miejsca pracy dla pacjenta miłości, i być crowed z męczeństwa, które, gdy umiłowany uczeń napisał, był już kwestią przeszłości.

I bardzo sposób śmierć przez którą było wychwala Boga została wskazana w słowa Jezusa.

Jak mówił im wstąpił do działania symboliczne do Jego "Pójdź za Mną".

Ta komenda, i zachęcanie ich do śmierci dosłownie Niego podobni, po Niego, były Piotra najlepsze siły.

On słuchali, ale jak mu się to zrobić, widział innego następujące.

W St John sam to ujął, wydaje się niemal do przekazania że pragnienie dzielenia Piotra na wezwanie, że ze wszystkich domniemanych.

W przypadku, świętego Jana mówi o sobie jako ucznia, którego Jezus kocha, a on przypomina nam, że w noc zdrady był uczestnikiem specjalnie z Piotrem, nie zna tego, co miał drugi miał dyskretnie poprosił go.

Czy niecierpliwość, było dotknięcie starych Piotra, czy było to proste dochodzenia braterskiej, które wzbudziły zainteresowanie pytanie, jak on zwrócił się do Jana: "Panie, a ten człowiek, co?"

Niezależnie od tego były motywem, dla niego, jak do nas wszystkich, gdy perplexed o tych którzy wydają się do pójścia za Chrystusem, zadaj je, czasami jest bigoted narrowness, czasami w niewiedzy, bezeceństwa, lub zazdrości, to odpowiedź: "Co jest, że ci?

następujące ty mnie. "

Jan miał również swoje życie pracy dla Chrystusa.

To było "smoliste", podczas gdy on był najbliższych [1 Canon westcott świadczy więc sens.

W "najbliższych" może odnosić się do drugiego Jadąc do zniszczenia Jerozolima, lub nawet do siedziby firmy w Kościele.

Tradycja St John, że tylko spoczął w grobie w Efezie jest nawet wspomniane przez św Augustyna.], Spóźni się do tych wielu lat pracy w pacjenta, podczas gdy Chrystus był najbliższych.

Ale to, co nie znaczy?

Słowa udał się na pokładzie wśród braci, że John nie był umrzeć, ale spóźni się do Jezusa skierował do panowania, kiedy śmierć będzie połknęła w zwycięstwo.

Ale Jezus nie powiedział tylko: "Jeśli będę się, że spóźni się natomiast Ja najbliższych.

Co to, że "Coming" było, Jezus nie powiedział, i John nie wiedział.

Tak więc, istnieją rzeczy, a związane z Jego przyjścia, w którym Jezus opuścił zło, które mają być podnoszone tylko przez jego własnych rąk, które oznacza dla nas nie wie obecnie, a które należy pozostawić w treści On opuścił je.

11. Poza tym mamy tylko narracji skrócie ogłoszeń: Święty Paweł, Chrystus objawia się James, który prawdopodobnie ostatecznie postanowiła go do Chrystusa, a Jedenaście spotkanie z Nim w górze, gdzie miał ich powołania; przez St Luke, nauczanie Pisma w ciągu czterdziestu dni komunikacji między zmartwychwstałego Chrystusa i uczniów.

Ale to dwojaki zeznania przychodzi do nas z St Mateusza i św Znak, że wówczas religię uczniowie po raz kolejny zostały utworzone w apostolskim Circle, Apostołów, obecnie w zmartwychwstałego Chrystusa.

A był to gwarantuje ich nowej Komisji: "Wszystkie siły (władzy) została podana do mnie w niebie i na ziemi".

A było to ich nowa Komisja Europejska: "Bóg wam, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

A to był ich pracę: "Nauczanie je zachowywać wszystko, co Ja wam".

A to jest jego wersja ostateczna, czy i obietnicy: "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca w świat".

12. Jesteśmy po raz kolejny w Jerozolima, dokąd Miał bidden nich trafiają do spóźni się do spełnienia wielką obietnicę.

W Pięćdziesiątnicy był rysunek noc.

I na tym ostatnim, dzień w dzień Jego Wniebowstąpienia, Prowadził je, by dobrze pamiętać Betanii.

Skąd uczynił Jego ostatni triumfalnym Wejście w Jerozolima przed Jego Ukrzyżowania, musiałby dokonać Jego triumfie widoczny Wejście do nieba.

Po więcej będzie ich pytali Go o to, co wydawało się do nich ostateczna konsumpcja, przywrócenie Królestwa na Izrael.

Ale takich pytań im nie stało.

Ich praca miała być, a nie odpoczynku; cierpienia, nie triumfu.

Wielki obietnicy przed nimi był duchowym, a nie tam, moc: od Ducha Świętego, i ich nie połączyć jeszcze z Nim królować, ale aby dać świadectwo o Nim.

I, jak On mówił tak, On podniósł ręce w Jego błogosławieństwo na nich, a jak był widoczny uwzględniona, Chmura Niego otrzymał.

A oni nadal spoglądać z upturned twarze, w tym jasne chmury, które otrzymał z Nim dwóch aniołów i mówił do nich ta ostatnia wiadomość od niego, że powinien tak się w ten sam sposób, jak oni się do Niego spojrzał na niebo.

I tak ich ostatnie pytanie do Niego, ere Miał parted z nich, była również odpowiedział, i błogosławiony ubezpieczeń.

Reverently oni oddali Mu pokłon, a następnie z wielką radością, wróciła do Jerozolima.

Więc to wszystko było prawdziwe, wszystkie prawdziwe, i Chrystusa "zasiadł po prawicy Boga!"

Stąd, nie budzące wątpliwości, wstydzić, ani bać, że "gdzie stale przebywali w świątyni, Boże błogosławieństwo", "Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, Pana pracy z nimi, i potwierdzając słowa przez sygnały, że w następujący sposób.

Amen ".

Amen! Jest to tak.

Pożegnać dzwony z nieba; śpiewać dalej Angelic mile widziane kultu; przeprowadzać je w najwyższym stopniu związana z ziemi!

Shine dalej z Betanii, Ty Nie prawości, a ścigać się ziemi mgle i ciemności, na niebie, złoty dni ma złamane!


Wielkanoc Rano, 1883. Mówiąc, naszym zadaniem jest zakończony, a także kultu i wygląd.

I wracamy z tym w oczach wrogich świat, do miłości i do życia i do pracy dla Chrystusa zmartwychwstałego.

Ale jak ziemia, dzień, gdy rośnie wymiarowej, a z ziemi gromadzenia ciemności, przerw nad nim niebo, burza, pierścienia, jak w starych były zwyczaju, kościół z wieżą, do marynarzy, że hugged skale związana wybrzeża, nasze Wielkanoc dzwonki-przewodnik dla nich którzy są spóźnioną, przez burzę-tossed morza, poza The Breakers, do pożądanych przystanią.

Pożegnać, ziemi, wszystkie twoje Wielkanoc-Chimes; was oferty, wy wszyscy ludzie; kultu w wierze, "Ten Jezus, Kiedy otrzymała od was do nieba, tak pochodzić, w podobny sposób, jak wy oglądaliśmy Nim będzie do nieba ".

"Tak, Panie Jezu, przyjdź szybko!"


Autor Edersheim odnosi się do wielu źródeł odniesienia w jego prace.

W Bibliografia zasobów, mamy stworzonej oddzielnej Edersheim Referencje listy.

Wszystkie jego odwołania nawiasach wskazują numery stron w pracach odwołuje.


Także, zobaczyć:


Wniebowstąpienie Jezusa

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest