Arka Przymierza

Informacje ogólne

W Biblii, Arka Przymierza była przenośne drewniane klatki piersiowej surmounted przez dwa złote cheruby.

Według Exod.

25: 10-22 było niemodne przez Izraelitów w Boga polecenie, aby zawierał dwie kamienne tablice z dziesięć przykazań.

Oni ją przed ich wojska w bitwie jako symbol Bożej obecności, jak i wojskowych rajdy pkt.

W okresie sędziów było trzymane w Szilo, później król Dawid przyniósł mu Jerozolima, gdzie ostatecznie miejsce zamieszkania w sanktuarium świątyni.

W żydowskiej synagogi Arka (Aron), umieszczone w ścianie stoi Jerozolima, jest zbiornik, który zawiera Tory przewijanego.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail

Arka Przymierza

Informacje ogólne

Arka, judaizmu, jest święty repozytorium.

Podane często w Biblii, Arka jest opisane w Exodus 25 w klatce piersiowej z drzewa akacjowego.

Był znany również jako Arka ustawy, Arkę Świadectwa, lub Arki Bożej.

Klatki piersiowej była 2,5 łokci (3 z 9 ft) długości i 1,5 łokci (2 ft 3 in) w szerokość i wysokość, może ona zostać przeprowadzona przez bieguny na długo stron.

Arka świeckich w Świętej z Holies, nienaruszalnych obudowy z tabernakulum i świątyni w Jerozolima.

Zawarte w klatce piersiowej, według różnych źródeł, laska Aarona, naczynie z manną, a kamień tabletki z Dekalogu (patrz: Dziesięć Przykazań).

W synagogach dziś, wyznacza termin Arka repozytorium dla przewijanego z ustawy wykorzystywane w świętej służby.

Arka Przymierza

Zaawansowane Informacje

Najświętszego Arka jest wyznaczony przez różne Hebrajski wyraz "aron", który jest wspólną nazwę na klatce piersiowej lub kaseton wykorzystane w dowolnym celu (Gen. 50:26; 2 Królów 12:9, 10).

To jest odróżnić od wszystkich innych przez takie tytuły jak "Arki Bożej" (1 Sam. 3:3), "Arka" (Josh. 3:6; Hbr. 9:4), "Arkę Świadectwa "(Np. 25: 22).

To było wykonane z drewna akacjowego lub akacjowego, łokieć i pół szerokie i wysokie, a dwa łokcie długi i pokryty całego z najczystszych złota.

Jego górną powierzchnią lub pokrywę, miłosierdzie-siedzenia, został otoczony w obręcz ze złota, a na każdym z dwóch stron były dwa złote pierścienie, w których zostały umieszczone dwa złote pokryte przez bieguny, które mogłyby być przeprowadzane Arka (Num. 7:9, 10:21, 4:5, 19, 20, 1 Kings 8:3, 6).

Ponad Arki, na dwa końce, były dwa cheruby, ich twarze się do siebie nawzajem (Lev. 16:2; Num. 7:89).

Ich outspread skrzydła w górę do arki utworzone tron Boga, podczas gdy Arka była sama jego stopy (np. 25:10-22; 37:1-9).

Arka została złożona w "świętym z holies," i został umieszczony tak, że jeden koniec biegunów przez które została przeprowadzona dotknęła zasłony, które oddzielone dwa apartamenty z tabernakulum (1 Królów 8:8).

W dwie kamienne tablice, które stanowiły "świadectwo" lub dowód przymierza Boga z ludźmi (Deut. 31:26), "POT manny" (np. 16: 33), "laska Aarona, że budded" (Num . 17:10), zostały ustanowione w Arki (Heb. 9:4).

Arka i sanktuarium były "piękno Izrael" (Lam. 2:1).

Podczas podróży do Izraela Arka została przeprowadzona przez kapłanów wyprzedzeniem w stosunku do hosta (Num. 4:5, 6; 10:33-36; Ps. 68:1; 132:8).

To było ponoszone przez kapłanów w łóżku z Jordania, które oddzielone, otwierając drogę dla całej przyjmującego przejść (Josh. 3:15, 16; 4:7, 10, 11, 17, 18).

To było ponoszone w procesji rundy Jericho (Josh. 6:4, 6, 8, 11, 12).

Kiedy przeprowadzane było zawsze zawinięty w zasłoną, skóry delfinów, i niebieski tkaniny, a nawet z ukrycia starannie oczy lewitów którzy ją.

Po rozstrzygania Izrael w Palestynie Arka pozostała w tabernakulum w Gilgal na sezon, a następnie został usunięty z Szilo, az do czasu Eli, między 300 i 400 lat (Jer. 7:12), kiedy to została przeprowadzona w polu bitwy, tak aby zapewnić, ponieważ rzekome, zwycięstwo do Hebrajczyków, i została podjęta przez Filistynów (1 Sam. 4:3-11), którzy wysłał go z powrotem po jej zachowaniu siedem miesięcy (1 Sam. 5:7 , 8).

Pozostała ona następnie na Kirjath-Jearim (7:1,2) aż do czasu Dawida (dwadzieścia lat), którzy chcieli usunąć go Jerozolima, ale właściwego trybu usuwania go po zaniedbanych, Uzza był uderzył z śmierci do oddania "ręką do Arki Bożej", a w konsekwencji tego było pozostawione w domu Obed - Edoma z Gat - Rimmon na trzy miesiące (2 Sam. 6:1-11), na końcu której czas David usunąć je w wielkiej procesji do Jerozolima, gdzie był przetrzymywany aż do miejsca, została przygotowana dla niego (12-19).

To było potem złożone przez Salomon w świątyni (1 Królów 8:6-9).

Po zniszczeniu Jerozolima Babilończyków i złupili świątynię, Arka została prawdopodobnie zabiorą przez Nabuchodonozora i zniszczone, ponieważ nie ma śladu po to, aby je znaleźć.

Brak Arki z drugiej świątyni był jeden z punktów, w których był on gorszy do pierwszej świątyni.

(Easton Illustrated Dictionary)

Arka Przymierza

Zaawansowane Informacje

Arka była prostokątna boxlike strukturę drzewa akacjowego, około 4 "przez 2" o 2 ", z podszewki i zewnętrznej powłoki czystego kutego złota.

To było objęte pokrywę stałych złota, do której został umieszczony rzeźbionym złoty cheruba na każdym końcu.

Te istot niebieskich spojrzał w dół na pokrywę, a ich skrzydła pokryte Arki (Exod. 25:10-40).

Złoto pokrywy, do której mocowane były cheruby był nazywany "miłosierdzie siedzenia" (Heb. kapporet, "okładka"), i był on od między cherubami, że Bóg rozmawiał z jego ludzi (Exod. 25:22).

Arka była tylko element mebli w najbardziej świętym miejscu tabernakulum, a zawarte w dwóch egzemplarzach tabletek prawa (Exod. 25:16; II Kings 11:12), naczynie z manną (Exod. 16:33-34 ), I laskę Aarona (Num. 17:10).

Gdy Arka została przeniesiona, było przeprowadzane przez kapłanów za pomocą biegunów (Num. 4:5), i którzy ktoś dotknął Arki został zobowiązany do śmierci (por. II Sam. 6:6-7).

Arka przetrwał aż do wygnania, kiedy została ona podjęta prawdopodobnie do Babilonu (por. II Kings 24:13).

RK Harrison


(Słownik Elwell ewangelicki)

Arka Noego

Informacje ogólne

Arka Noego była budowa gopher drewna i pokryta smoły, 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysoka (Gen. 6:14-16); jeden podłużny pływających dom trzy historie, z drzwi w bocznych i okna w dachu.

To było 100 lat w budynku (Gen. 5:32; 7:6).

To było przeznaczone do zachowania niektórych osób i zwierząt z potopu, które Bóg był temat do ponad ziemię.

Zawierało osiem osób (Gen. 7:13; 2 Pet. 2:5), i wszystkie "czyste" siedem par zwierząt, i "nieczyste" jedna para, i ptaki siedem par z każdego rodzaju (Gen. 7: 2, 3).

To było w formie podłużnych kwadratowych, płaskie dno pochyłości i dach.

Tradycje w potop, przez które człowiek z wyścigu został skokowa z ziemi, i Arka Noego zostały uznane za istniejące wśród wszystkich narodów.

(Easton Illustrated Dictionary)

Arka Noego

Od: Strona główna Study Bible Commentary przez Jamesa M. Gray

Genesis rozdziały 6-9

The Ark i jego zawartość

6:9 do 7:10 Zawiadomienie wyrażenie "pokolenia", i przypomnieć o tym w instrukcji Lekcja 2.

Kiedy Noe jest używany jako "sprawiedliwy i doskonały," względne poczucie, że jest używana, w którym ktoś jest po prostu idealny i uważa, którzy przed Bogiem i Jego zeznania zgodne z jego życia.

Jest w tym sensie, że co prawda wierzących w Jezusa Chrystusa i jest po prostu idealny.

Co dwa opłat ma się przed Bogiem na ziemi (vv. 12 i 13)?

Co to jest Noe polecił (Łk 14)?

Pomiar na łokieć jest niepewne, jest zwykłym długości 18 cali, sacrum łokieć dwa razy, że długość i geometrycznej, które uważam, niektóre mogą być oznaczało, sześć razy wspólnej łokieć.

Na najniższym obliczania Arki był tak duży, jak niektórzy z naszych oceanicznych liniowców.

Zawiadomienie "przymierza" (Łk 18), i połączyć go z oryginalnym obietnica 3:15.

Dlaczego Noe do podjęcia dwóch żyjących co do arki (vv. 19, 20)?

Co jeszcze był do wzięcia (Łk 21)?

Znajduje się wzmianka o sevens czystych Bestii (7:2), niewątpliwie w celu ofiara w arce i po odstąpienia od niej.

Jeśli dochodzenie zostanie podniesiona tak, jak wiele zwierząt może być zakwaterowani w takiej przestrzeni, należy pamiętać (1), że Arka we wszystkich trzech opowiadań zawartych prawdopodobnie 100000 stóp kwadratowych przestrzeni kosmicznej; (2) czy zwierzęta nie zostały całość zwierzęta znane we wszystkich świat, ale te znane z Noem; (3), że odrębne gatunki zwierząt i ptaków, nawet w naszej epoce, zostały obliczone w nie więcej niż 300.

Mojżesz 'Ark

Informacje ogólne

Arka bulrushes, w którym zostało ustanowione dla niemowląt Mojżesza (np. 2:3) jest wywoływana w Hebrajski TEEBAH, słowo pochodzące z Egiptu TEB, co oznacza "klatkę piersiową".

Było tynkowali ze śluzu i smoły.

W bulrushes których zostało dokonane zostały na papirusie pręt.

(Easton Illustrated Dictionary)

Arka Przymierza

Zaawansowane Informacje Katolicki

W Hebrajski aron, przez które Arki jest wyrażona, nie wezwanie do umysłu, jak te używane przez Arka Noego, duże, ale raczej w klatce piersiowej.

To słowo jest powszechnie określana w święty tekst, tak czytamy w Arkę Świadectwa (Exodus 25:16, 22; 26:33, itp.), Arka z Testamentu (Exodus 30:26), Arka przymierza z Panem (Numbers 10:33; Powtórzonego 10:8, itp.), Arka (Jozuego 3:6, itp.), Arka Boża (1 Samuela 3:3, itp.), Arka Pana (1 Samuela 4:6, itp.).

Spośród tych, wyrażenie "Arka Przymierza" stał się najbardziej znanym w English.

OPIS I STOSOWANIA

Arka była pewnego rodzaju klatki piersiowej, pomiarów dwa łokcie i pół długości, łokieć, a w połowie szerokości, a łokieć i pół wysokości.

Wykonany z drewna setim (niezłomnymi akacji), był on pokrył wewnątrz i na zewnątrz z najczystszych złota, a także złote korony lub obręcz wokół niego pobiegł.

Na czterech rogach, bardzo prawdopodobne, w kierunku górnej części, cztery złote pierścienie zostały oddane, za ich pośrednictwem przekazywane dwa bary z drewna setim pokrył złotem, do przeprowadzenia w Ark Te dwa bary były na zawsze pozostaną w pierścieniach, nawet wtedy, gdy Arka została umieszczona w świątyni Salomona.

Okładka Arki, określany jako "propitiatory" (odpowiadające Hebrajski oznacza zarówno "okładka" i "co sprawia, że sprzyjające"), podobnie było z najczystszych złota.

Po niej były dwa cheruby z kutego złota, patrząc w kierunku siebie, i rozprzestrzenienia się ich skrzydeł, tak aby obie strony z propitiatory zostały objęte.

Co dokładnie te były cheruby, jest niemożliwy do ustalenia, jednak z analogii z egipskiej sztuki religijnej, może on również być rzekome, że zostały one obrazy, klęczącej lub stojącej, skrzydlate osób.

Jest to warte Zauważamy, że jest to jedyny wyjątek od prawa zakazujących Izraelici, aby rzeźbione obrazy, wyjątek tak dużo bardziej nieszkodliwe dla wiary Izraelitów w duchowej Boga, ponieważ Arka była regularnie być trzymane za zasłoną z sanktuarium.

Forma Arki był prawdopodobnie inspirowane przez niektórych artykułów w meble z egipskich świątyń.

Ale nie powinien on być reprezentowany w jednym z tych świętych bari, barks, w którym bogowie Egipt były przeprowadzane uroczyście w procesji, ale miał bardzo prawdopodobne, w ramce po strukturze z Naos złota, srebra lub cenne drewno , Zawierających obrazy bogów i świętych symboli.

Według niektórych historyków nowoczesnych Izrael, Arka, co w sposób analogiczny do Bari wykorzystane na brzegu Nilu, zawarte w świętych przedmiotów czczonego przez Hebrajczyków, być może niektóre święty kamień, błyskawiczny lub w inny sposób.

Takie zestawienie wpływów z opinią, że Izraelici podczas ich krajowych początku życia były nie tylko do bałwochwalstwa, ale do jej formy grossest, Podofilia, że najpierw oni adorowany Pan w nieożywionych rzeczy, a potem oni oddali Mu pokłon w byka, jak to i Betel, i że tylko około siódmego wieku nie wzrosną one do koncepcji niewidzialnego Boga i duchowej.

Ale ten opis Izrael, religijnej historii nie zgadzają się z najbardziej pewnych wniosków pochodzących z tekstów.

W bałwochwalstwo do Hebrajczyków nie jest bardziej udokumentowany niż ich puste pola i usuń; stąd Arka, bynajmniej postrzegana jako w opinii, o której mowa wyżej, powinny być traktowane raczej jako znak, że wybór Pan uczynił Izrael w odniesieniu do swego ludu, i widoczny znak jego niewidzialna obecność w środku jego umiłowanym narodem.

The Ark został po raz pierwszy zawierać przeznaczonych do zeznań, to znaczy tabelach ustawy (Exodus 40:18; Powtórzonego 10:5).

Później był Mojżesz nakazał umieścić w tabernakulum, w pobliżu Arki, złoty statek posiadający gomor manny (Exodus 16:34) i laskę Aarona, który blossomed (Numbers 17:10).

Według autora na List do Hebrajczyków (IX, 4) i żydowskiej tradycji, były one wprowadzane do arki.

Niektórzy komentatorzy, Calmet, hold, że książka napisana przez ustawę Mojżesz również został zamknięty w arce, ale tekst mówi tylko, że książka o której mowa, została umieszczona "na stronie Arka" (Powtórzonego 31:26) ; Ponadto, co należy rozumieć przez tę książkę, czy to był cały Pentateuch, lub Powtórzonego, lub jego części, nie jest jasne, choć w kontekście wydaje się za tym ostatnim interpretacje.

Jednak może to być, uczymy się od 1 Kings 8,9, że gdy Arka była umieszczona w świątyni Salomona, to tylko w tabelach zawartych w ustawie.

W holiest część Arki wydaje się być Oracle, to znaczy miejsce, skąd się Pan jego recepty na Izrael.

"Thence", Pan powiedział do Mojżesza,

dam zamówienia i będą mówić do ciebie w ciągu propitiatory, a spośród tych dwóch cherubów, które są na Arkę Świadectwa, wszystkie rzeczy, które będę polecenia dzieci Izrael przez ciebie "(Exodus 25: 22). I rzeczywiście czytamy w Num., VII, 89, że gdy Mojżesz "wszedł do przybytku przymierza, aby skonsultować się z Oracle, usłyszał głos jednego mówiąc do niego z propitiatory, że było ponad Arka pomiędzy dwoma cherubami ".

Pan wykorzystywane do mówienia do swego sługi w chmury nad sanktuarium (Księga Kapłańska 16:2).

To było bardzo prawdopodobne, także sposób w jaki on skomunikowanie Josue po śmierci pierwszego lidera Izrael (por. Jozuego 7:6-1).

Wyrok został, aby powiedzieć, w samym sercu sanktuarium, mieszkanie Boga; czytamy w tym samym ocenę z fragmentów Starego Testamentu Pan, że "siedzi na [czy raczej, by] cherubów".

W ostatnich latach Izrael historii, żydowskich rabinów, z motywem w bojaźni Bożej do świętości, unikać jakichkolwiek wypowiedzenie nazwy wyrażającej Divinity w Hebrajski język, takich jak El, Elohim, itp., a jeszcze mniej Pan, niepojęty nazwę, czyli nazwę unutterable do każdego ludzkiego języka, zamiast tych, które stosowane metafory lub wyrażenia mające odniesienie do Bożego atrybutów.

Wśród tych ostatnich, shekinah słowo stało się bardzo popularne, ale oznaczało Bożego Obecność (z shakhan, mieszkać), stąd chwały Bożej, i zostały zaproponowane przez wiarę w Bożą obecność w chmury nad propitiatory.

Nie tylko Arka potwierdza w obecności Boga pośród swego ludu, ale również w betokened wojowniczy przedsiębiorstw Izrael; nie mógł odpowiednio większe zło spotka narodu niż zdobycie arki przez wrogów, jak nam się zobaczyć, stało się Pod koniec okresu sędziów i być może również na podejmowanie przez Jerozolima babilońskiej armii, w 587 pne

HISTORIA

Zgodnie z sacrum narracji zapisane w Exodus, XXV, 10-22, sam Bóg dał opis Arki, jak również, że w tabernakulum i wszystkich jego appurtenances.

Boże polecenie zostało spełnione na piśmie przez Beseleel, jeden z mężczyzn umiejętne powołania "do opracowania i do pracy w złoto, srebro, mosiądz, kamienie i grawerowanie i stolarzy w pracy (Księga Wyjścia 37:1-9). Bóg pokazał, że dni Jego przyjemność poprzez wypełnienie tabernakulum z zeznań z Jego chwałę, i obejmującej go z obłoku, że henceforward będzie do swego ludu wiodącą podpisania w ich podróży. wszyscy lewici nie były uprawnione do kurateli z sanktuarium i z Arki, ale urząd ten został powierzony przez krewnych z Caath (Numery 3:28).

W każdym przypadku, gdy podczas pustynnego życia, w obozie było ustawione do przodu, Aaron i jego synowie poszli do namiotu Przymierza i Świętego z Holies, wziął w dół, że zasłona wisiała przed drzwi, zawijane na Arkę Świadectwa w nim , Objęło w Diugoń skóry, a następnie z fioletowym materiałem i umieścić w barach (Numbers 4:5, 6).

Kiedy ludzie rozbił swoje namioty na pobyt na jakiś czas w miejscu, wszystko zostało ustalone ponownie w celu jego zwyczajem.

Podczas podróży do arki poszedł przed ludzi, a gdy był on podniósł oni powiedzieli: "Wstań, Panie, i niech twoje wrogów być rozproszone, a ci, którzy Cię nienawidzą, niechaj uciekną przed Tobą!"

A kiedy było określone, oni powiedzieli: "Wróć, Panie, do mnóstwa wojska Izrael!"

Num., X, 33-36).

Tak zrobił Arka przewodniczy wszystkich podróży i stacje Izrael podczas całego ich życia wędrówki na pustyni.

Jak zostało powiedziane wyżej, sacrum w klatce piersiowej był widzialnym znakiem obecności Boga i ochrony.

Ten ukazał się w sposób najbardziej uderzający w różnych okolicznościach.

Gdy szpiedzy którzy została wysłana w celu wyświetlenia tego Ziemia obiecana wrócił i oddał swoje sprawozdanie, murmurs powstały w obozie, który nie threatenings, ani nawet śmierć autorów z sedition może quell.

Wbrew woli Boga, wielu z Izraelici wyruszyli do góry, aby sprostać Amalecites i Chanaanites: "ale Arka przymierza się do Pana i Mojżesz nie odchodzili od obozu".

A wrogów zstąpił, uderzył i zabił presumptuous Hebrajczyków, którego Bóg nie pomoże.

W następnych dwóch przejawy Pan uprawnienia poprzez Arka, wystąpił w ramach Josue przywództwa.

Kiedy lud do krzyża na temat Jordania,

kapłanów, aby zabrali Arkę Przymierza szli przed nimi, i tak szybko, jak to oni przyszli do Jordania, a ich nogi były skąpaną w części wody, wody, że zszedłem z góry stanął w jednym miejscu, a nawet obrzęk jak góra, były postrzegane afar off.

. . ale te, które były pod biegł w dół do morza pustyni, aż całkowicie nie powiodła się.

A lud marched przed Jerycha, a kapłani, że przeprowadzone przez Arka Przymierza Pana, opasawszy stanął po suchej ziemi, w środku z Jordania, i wszyscy ludzie przeprawili się przez kanał, który był suszony.

(Jozuego 3:14-17)

Kilka dni później, Izrael był oblegające Jerycha.

Na Boga polecenie, Arka została przeprowadzona w procesję wokół miasta na siedem dni, aż do ściany crumbled na dźwięk trąb i do shouts z osób, dając w ten sposób assailing armii wolnego miejsca na otwarcie (Jozuego 6:6 -21).

Później ponownie, po podjęciu i spalanie Hai, widzimy Arka zajmują najbardziej widocznym miejscu w uroczystym assize z ludu, która odbyła się w górze Garizim i górze Hebal (Jozuego 8:33).

Izraelici osiedlili się w posiadanie Ziemi Obiecanej, stało się konieczne, aby wybrać miejsce, gdzie wyprostowany tabernakulum i na bieżąco Arka Przymierza.

Silo, na terytorium Efraima, o podbił w centrum kraju, został wybrany (Jozuego 18:1).

Nie, rzeczywiście, w sposób niejasny, które poprzedza okres ustanowienia Królestwa Izrael, nie znajdujemy w "świątyni Pańskiej" (Sędziów 18:31, 20:18), z High-Kapłana, do którego opieki Arka zostało powierzone.

Czy cenne palladu z Izrael pozostać na stałe w Silo, lub została ona przeprowadzona na temat, w każdym przypadku, gdy wymagane w nagłych wypadkach, jak, na przykład, podczas wypraw wojowniczy?

Ten punkt może być trudno ustalić.

Należy go jak może, narracji, która zamyka Księga Sędziów zakłada obecność Arki w Betel.

To prawda, że niektórzy komentatorzy, po St Jerome, przetłumaczyć słowo tutaj Betel jakby wspólne: (dom Boży), ale wydaje swoją opinię, trudno pogodzić z innym, gdy fragmenty tej samej nazwie znajduje się na te fragmenty z pewnością odnoszą do miasta Betel.

To nie jest miejsce do dyskusji na długich nurków wyjaśnień zgłoszonych do spełnienia trudności, wystarczy zauważyć, że nie uprawnia czytelnika do zawierania, jak wiele uczyniły, że prawdopodobnie istnieje kilka Arks cały Izrael.

Powyższe uwagi dokonane, że Arka została przeprowadzona ewentualnie tu i tam jak w wypadku wymagane jest uzasadnione tym, co czytamy w narrację o wydarzeniach, które doprowadziły do śmierci Heli.

Filistyni mieli prowadziły wojnę Izrael, którego wojska, na pierwsze spotkanie, odwrócił ich plecami do wroga, były całkowicie pokonany i odnieśli bardzo ciężkie straty.

Następnie dawnych przodków z osób zaproponował, że Arka Przymierza jest ściągnięcie do nich, aby zapisać je w ręce ich wrogów.

Tak Arka została z Silo, i takie acclamations powitał go do obozu Izraelitów, jak wypełnić ze strachu serca Filistynów.

Zaufanie, że Pan w obecności pośród swoich armii betokened pewnego zwycięstwa, Hebrajski armii biorących udział w bitwie na nowo, aby wywiązać się z obalenia jeszcze bardziej katastrofalny niż poprzedniego, a co się z katastrofy bardziej kompletne, Arka Boża spadła do ręce Filistynów (1 Samuela 4).

Następnie, zgodnie z biblijnej narracji, rozpoczęła się dla świętej klatki piersiowej szereg wydarzenia peregrinations poprzez miastach południowej Palestyny, dopóki nie został uroczyście przeprowadzone na Jerozolima.

I nigdy nie było wrócił do swojego byłego miejsca w Silo.

W opinii Filistynów, branie Arka oznaczało zwycięstwo nad ich bogami Boga Izrael.

Przyniosły one odpowiednio go Azotus i ustawić go jako trofeum w świątyni Dagona.

Ale następnego ranka znaleźli Dagona spadł na twarz przed Ark; oni Go wskrzesił i ustawić go w jego miejsce ponownie.

Następujące rano ponownie został Dagona leżącego na ziemi, poważnie uszkodzonych.

W tym samym czasie okrutny choroby (może dżuma) uderzył Azotites, a straszna inwazja gryzoni zawładnęła całego otaczającego kraju.

Te zjawiska były przypisane tylko do obecności Arki w murach miasta, i traktowane jako bezpośrednie Pan od wyroku.

Dlatego został on ustalony przez zespół władców filistyńskich, że Arka powinna zostać usunięta z Azotus i przeniósł w inne miejsce.

Przygotowana kolejno do Gat i Accaron, Arka przyniosła ona z tego samego zjawiska, które spowodowane jego usunięcie z Azotus.

Wreszcie, po siedmiu miesięcy, na sugestię ich kapłani i ich wróżbitów, Filistynów rozwiązany zrezygnować z ich jedynym trofeum.

Biblijnej narracji nabiera tutaj specjalnego zainteresowania dla nas, przez nas uzyskać wgląd do nich ducha religijnego wśród tych ludów starożytnych.

Składając nowy koszyk, podjął dwie krowy, które ssące cieląt, yoked je do koszyka, i zamknął ich cieląt w domu.

Tamci Arkę Boga na koszyku, wraz z małym pudełku zawierającym złote myszy i obrazy z ich sprowadza.

Wtedy krowy, od lewej do siebie, wziął ich oczywiście prosto w kierunku terytorium Izrael.

Jak tylko Bethsamites uznane Arki na koszyku, aby wracał do nich, oni poszli radośni, aby sprostać.

Gdy przybył do koszyka dziedzinie niektórych Josue, stał tam nadal.

A jak tam był wielki kamień w tym miejscu, które rozchodzą się w drewno koszyka oferowane przez krowy i jeden Pan do Holocaust.

Z tej ofiary zakończyły się wygnania z Arki w kraju Filistynów.

Mieszkańcy Bethsames, jednak nie długo cieszyć się jego obecność wśród nich.

Niektóre z nich inconsiderately oddanych na pierwszy rzut oka Ark, gdzie były surowo karane przez Boga; siedemdziesięciu mężczyzn (tekst zwykle otrzymała mówi siedemdziesięciu mężczyzn i pięćdziesiąt tysięcy ludzi do wspólnego, ale trudno jest to wiarygodne, jak Bethsames był tylko mały kraj miejsce ) Uderzył w ten sposób, jako kara za ich odwagę.

Frightened przez ten znak gniewu Bożego, Bethsamites wysłał do mieszkańców Cariathiarim, powiedz im, jak Filistyni sprowadzeni do arki, i zaprosić ich do przekazania go do własnego miasta.

Więc ludzie z Cariathiarim przyszedł i przyniósł Arkę i ją do domu Abinadaba, którego syn Eleazara one konsekrowane, aby jego usługi (1 Samuela 7:1).

Rzeczywista Hebrajski tekst, jak również wszystkie tłumaczenia Wulgaty i zależy od jej bliscy, że Arka została z armii Saula w słynnej wyprawy przeciw Filistynom, opowiadane w 1 Samuela 14.

Jest to prawdopodobnie spowodowane błędem w pewnym późnym którzy pisarz, teologicznych powodów, podstawione "Arki Bożej" do "efod".

W Grecki tłumaczenie tutaj daje poprawne czytanie, nigdzie indziej, rzeczywiście, w historii Izrael, nie słyszymy z Arki jako instrument wróżbiarstwa.

Może ona w konsekwencji być bezpiecznie potwierdziła, że Arka pozostała w Cariathiarim do czasu Dawida.

To było naturalne, że po tym książę miał Jerozolima i uczynił z niego stolicę swego królestwa, powinien on pragnienie, aby uczynić go także centrum religijnym.

W tym celu, myślał o wprowadzenie tam Arkę Przymierza.

W rzeczywistości Arka była niewątpliwie wielką czcią wśród ludzi, była traktowana jako palladu, z którymi do tej pory Izrael życia, zarówno religijnych i politycznych, były powiązane.

Dlatego też, nic nie może mieć więcej wniesione odpowiednio o realizacji celów niż Dawida takiego transferu.

Czytamy w Biblii dwa konta z tego uroczystego wydarzenia; pierwszy znajduje się w Drugiej Księgi Samuela (6), w drugiej, znacznie późniejszym terminie, kronikarza ma większość oddanych wraz z byłym uwagę niektóre z elementów odzwierciedlających pomysły i instytucji własnego czasu (1 Kronik 13).

Według narracji z dnia 2 Samuel 6, które stosuje się, Dawid wyszedł z wielką pomp do Baal-Judy, lub Cariathiarim, do przeprowadzenia stamtąd Arkę Boga.

To był położony na nowe zamówienia, oraz podjąć z domu Abinadaba.

Oza i Achio, synowie Abinadaba, kierować do koszyka, ostatni przed spacerem, były w jego boku, gdy król i ludzie, którzy z nim byli, tańca, śpiewu i gry instrumentów, konwojowanych sacrum w klatce piersiowej.

Ten dzień, jednak, podobnie, jak z przyjściem do Arka Bethsames, miał być saddened przez śmierć.

W pewnym punktem w procesji woły angobowana; Oza niezwłocznie wyciągnął rękę, aby podtrzymać Arkę, ale został uderzony martwy na miejscu.

David, frightened w tym wypadku, a teraz chcą usunąć Arki do Jerozolima, miał on przeprowadzane w domu Gethite o nazwie Obed, który był prawdopodobnie w okolicach tego miasta.

Obecność Arki był źródłem błogosławieństwa dla domu, do których zostały wniesione.

Ten news David zachęcać do zakończenia prac miał się rozpoczęły.

Trzy miesiące od pierwszego przekazania, odpowiednio, on wrócił z wielką uroczystość i usunięte Arki z domu Obed-Edoma do miasta, gdzie był ustawiony na swoim miejscu w środku Namiotu, który Dawid rozbił dla niej.

Po więcej było wyrwać z Ark Jerozolima, kiedy David betook się do lotu przed bunt Absaloma.

Podczas gdy król stanął w dolinie Cedron, lud przechodząc przed nim na drodze, która prowadzi do pustyni.

Wśród nich przyszli także Sadoe i Abiatar, noszących Ark kogo, kiedy Dawid widząc, rozkazał powrót do przeprowadzenia Arki do miasta: "Jeśli będę znaleźli łaskę w oczach Pana", powiedział, że "doprowadzi on do mnie znowu do mnie i pokażę jak i jego tabernakulum ".

Zgodnie z tym porządek, i Abiatar Sadoe przewożone z powrotem Arkę Pana w Jerozolima (2 Samuela 15:24-29).

Tabernakulum, które Dawid rozbił się pojawić Arki nie było jednak, aby być jej ostatnie mieszkania.

Król rzeczywiście miał na myśli świątyni bardziej godne chwały Pan.

Mimo że budynek ten miał być gmachu pracy jego następcy, Dawid wziął sobie do serca w celu zebrania materiałów i przygotowania do jego montażu.

Od samego początku panowania Salomona, w tym wince wykazało największą czcią do arki, zwłaszcza, gdy po tajemniczym śnie, w którym Bóg odpowiedział na jego wniosek do mądrości przez obiecujących mu mądrości, bogactwa i cześć, ofiarował całopalenia i ofiary-pokojowy - ofiary przed Arki Pan (1 Królów 3:15).

Przy świątyni i wszystkich jego appurtenances zostały zakończone, Salomon, przed oddaniem, montowane starsi Izrael, że może być uroczyście przekazać Arka od miejsca, gdzie Dawid ustawić ją do Świętego z Holies.

Thence było, najprawdopodobniej, a następnie podjąć teraz, albo towarzyszy ekspedycji wojskowych, lub w celu zwiększenia świetności ceremonii religijnych, być może również do wykonania poleceń złoczyńcom z grzesznika królów.

Jednak może to być, kronikarza mówi nam, że Josias rozkazał lewitom, aby przywrócić jego miejsce w świątyni, i zabranialiśmy im zabrać go stamtąd w przyszłości (2 Kronik 35:3).

Jednak pamięć o jego sacredness został wkrótce umieram.

W jednym z jego proroctwa odnoszące się do mesjańskim razy, Jeremias ogłosił, że byłoby zupełnie zapomniany: "Państwa Członkowskie nie powiedzieć więcej: Arka Przymierza Pan: nie ma ona pochodzić od serca, nie będą oni pamiętać, ani powinny być odwiedzane, że nie ma być więcej "(Jeremiasza 3:16).

Gdzie jest teraz?

Jeremias

W przeciwieństwie do tego, co stało się z Arką na spadek Jerozolima, w 587 pne, istnieje wiele tradycji, z których jeden ma wstęp znaleźć w świętych księgach.

W liście do Żydów Jerozolima do nich, które były w Egipt, następujące szczegóły podane są kopiowane z pisemnym Jeremias:

Prorok, który ostrzegł przez Boga, polecił, aby tabernakulum i Arka powinna mu towarzyszyć, aż przyszedł do niej górskich, gdzie Mojżesz poszedł i zobaczył dziedzictwo Boga.

Jeremias A kiedy przyszli tam znalazł drążonego jaskini a on tam przeprowadzone w tabernakulum i Arki i ołtarz kadzenia, i tak zatrzymana drzwi.

Potem niektóre z nich, aby poszli za Nim, skierował do znaku w miejscu, lecz nie mogli go znaleźć.

A kiedy ona postrzegana Jeremias, oskarżył ich mówiąc: miejsce jest nieznane, aż Bóg zebrać zgromadzenie ludzi i odbierania im miłosierdzie.

A potem Pan pokażę te rzeczy, i majestat Pana pojawia się, i nie jest chmura, jak również pokazał do Mojżesza, a on pokazał jej, gdy Salomon modlił się, że miejsce może być uświęceni do wielkiego Boga.

(2 Księga Machabejska 2:4-8)

Według wielu komentatorów, pismo, z którego ww linie mają zostać skopiowane nie może być traktowany jako organ posiadający Bożego;, co do zasady, cytowania pozostaje w Biblii, co było inspirowane z zewnątrz piśmie; niemożność dating oryginalnego dokumentu sprawia, że bardzo trudno przejść do wyroku w sprawie jej historycznej wiarygodności.

W każdym razie tradycja, która urzeczywistnia, sięgająca co najmniej tak daleko jak dwa wieki przed ery chrześcijańskiej, nie można wyrzucić na zwykłe argumenty a priori.

The Apocalypse of Esdras

Ramię w ramię z tej tradycji, znajdziemy innego, o których mowa w Apocalypse z Esdras, zgodnie z tym ostatnim, Arka Przymierza została podjęta przez zwycięskiej armii splądrowany, że Jerozolima po podjęciu (ESD IV., X, 22).

Jest to z pewnością najbardziej możliwe, tyle bardziej, że uczymy się od 2 Kings 25 żołnierzy babilońskiej, że przeprowadzane od świątyni niezależnie od brązu, srebra i złota mogą ustanowić na ich rękach.

Talmudu

W każdym razie, jedną z tych tradycji jest z pewnością bardziej wiarygodne niż te przyjęte przez redactors z Talmudu, którzy mówią nam, że Arka została ukryta przez króla Josias w najbardziej tajne miejsce przygotowane przez Salomona świątyni w przypadku mogą zostać podjęte i ustawić na ogień.

Było to wspólne przekonania wśród dawnych rabinów, że byłoby znaleźć na przyjście messias.

Bądź taki jak on może, w tym wiele jest niepodważalne, a mianowicie, że Arka nie jest wymieniona wśród appurtenances z drugiej świątyni.

Gdyby nie zachowały się, że najprawdopodobniej zostały już alluded a następnie, co najmniej z okazji uroczystości takich jak konsekracji nowej świątyni, lub ponownego ustanowienia kultu, jak i po wygnaniu w Machabean razy.

Prawda, kronikarza, którzy mieszkali w post-exilian epoki, mówi o Arku (2 Kronik 5:9), że "był tam aż do dnia dzisiejszego".

Ale jest to powszechnie przyjęty na dobrych podstawach, że pisarz wymienionych wykorzystało i przędły się w swojej pracy, bez zmieniających się jak jeden z nich słowo, narracja, należących do byłego razy.

Jeśli, jak poważne komentatorów przyznać, wyżej być odnotowane przejście jednego z tych "ukrytych cytatów", może być stąd wywnioskować, że kronikarza prawdopodobnie nie zamierza dochodzić istnienia Arki w drugiej świątyni.

Arka w KATOLICKIE TRADYCJA

Katolickiej tradycji, prowadzony przez Ojców Kościoła, uznała Arki jako jedno z najczystszych i najbogatszych symbole rzeczywistości nowej ustawy.

To oznacza, w pierwszej kolejności, Wcielonego Słowa Bożego.

"Chrystus", mówi St Thomas Aquinas, "oznacza przez Ark w taki sam sposób jak Arka została wykonana z drewna setim, tak też było ciało Chrystusa składa się z najbardziej czystej ludzkiej istoty. Arka została w całości pokrył złotem, ponieważ Chrystus był napełniając się mądrością i miłością, która symbolizuje złota. Arki nie był złotym wazonie: reprezentuje Jezusa "najświętsza dusza zawierające fulness świętości i godhead, wyobrażał przez Manna. Nie było również laska Aarona, aby wskazać sacerdotal Jezusa Chrystusa kapłan zawsze. Wreszcie kamiennych tablicach ustawy zostały również zawarte w arce, oznacza to, że Jezus Chrystus jest autorem ustawy ".

Do tych pkt dotknął przez Anioł szkół, które mogą być dodawane Wniebowstąpienia Chrystusa do nieba po Jego zwycięstwo nad śmiercią i grzechem jest postrzegany przez najbliższych z Arki do Sion.

Święty Bonawentura również postrzegać w Ark mistyczny reprezentacji Najświętszej Eucharystii.

W podobny sposób Arka może być bardzo dobrze traktowane jako mistyczne figura Matki Boskiej, zwany przez Kościół "Arka Przymierza" - Faederis Arca.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Charlesa L. Souvay.

Przepisywane przez Michaela T. Barrett.

Dedykowane do Sean Mazza W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

KITTO, tabernakulum i Jego Meble (Londyn, 1849); Lamy, De tabernaculo, De Sancta et Civitate szablon (Paryż, 1720); Lightfoot, Works, Vol..

I Descriptio Templi hiersol.; POELS, examen critique de l'histoire de l'Sanctuaire du architektur (Louvain i Lejda, 1897); VIGOUROUX, La Bible et les decouveries modernes (Paryż, 1889), II i III.

Arka Noego

Informacje Katolicki

W imię Hebrajski do wyznaczenia Arka Noego, który wystąpi ponownie w historii Mojżesza "dzieciństwa, sugeruje pomysł na polu dużych rozmiarów, choć autor Mądrości warunkach statku (Mądrości 14:6).

Ten sam wniosek został wyciągnięty z wymiarów nadany mu przez Biblię narracji: trzysta łokci długości, szerokość pięćdziesiąt w, i trzydzieści wysokości.

Forma, bardzo prawdopodobne, foursquare, z pewnością nie był bardzo wygodny dla żeglugi, ale, jak zostało udowodnione przez eksperymenty i M. Jansen Peter Vogt, dokonane Arka bardzo odpowiednie urządzenie do wysyłki ciężkich ładunków i pływających na falach bez walcowania lub pitchingu.

The Ark gofer została skonstruowana z drewna, lub cyprysowego, i bez smeared ciągu z boiska, lub asfalt, aby uczynić go wodą napięty.

Wnętrze zawiera pewną liczbę pokoi rozłożyć na trzy historie.

Tekst wspomina tylko jedno okno, i tego pomiaru łokieć w wysokości, ale nie istniały ewentualnie kilka innych dać do więźniów z arki powietrza i światła.

Drzwi zostały określone w stronę Arki; Bóg zamknął go z zewnątrz, kiedy Noe i jego rodzina musiała gone in Oprócz rodziny Noego, do arki było przeznaczone do uzyskania i utrzymania zwierząt, które były do wypełnienia na ziemi ponownie ( Rodzaju 6:19-20, 7:2-3) i wszystkie żywności, która była niezbędna dla nich.

Po potopie, Arka odpoczynek po górach Armenia (Genesis 8:4 - zgodnie z Wulgaty i Douay, w górach Ararat, zgodnie z autoryzowanych Version).

Tradycja jest podzielona co do dokładnego miejsca, gdzie Arka odpoczął.

Josephus (ant., I, III, 6), Berosus (Eus., Praep. Ev., IX, II, PG, XXI, 697), Onkelos, Pseudo-Jonatana, Święty Efrem, znajdź go w Kurdystanu.

Berosus odnosi się, że część Xisuthrus na statku nadal pozostał tam, i że pielgrzymi wykorzystywane do scrape off asfalt z wraku i uroków go przed witchcraft.

Ormiański tradycji żydowskiej i dopuszczone Ararat jako miejsce spoczynku z Ark W pierwszym wieku pne Ormianie potwierdziła, że resztki mógłby jeszcze być.

Pierwszy chrześcijanie Apamea, w Frygii, wzniesiony w tym miejscu klasztor zwany klasztoru Arki, gdzie było święto obchodzone corocznie dla upamiętnienia Noah's coming out of arki po potopie.

Wystarczy, że uwaga do tekstu Rodzaju 8:4 wspomnieć Ararat jest nieco brakuje w clearness, że nic nie jest powiedziane w Piśmie dotyczące tego, co stało się z arki po potopie.

Wiele trudności zostały podniesione, szczególnie w naszej epoce, w stosunku do stron z Biblii, w którym historia potop i Arka jest najwyższy.

To nie jest miejsce na mieszkanie, na tych trudności, jednak znaczna część może się pojawić.

Wszystkie one zbieżne na pytanie, czy te strony powinny być traktowane jako ściśle historycznych całej, lub tylko w formie ich zewnętrznych.

Zdania, że te rozdziały są jedynie Legendary Tales, wschodni folklor, odbywa się przez niektórych nie-katolickich uczonych, według innych, z których wielu katolików strony, zachowania, zgodnie z haftem z poetycką parlance, pamięć o fakt, wydanego przez bardzo starej tradycji.

Ten widok, była ona wspierana przez dobre argumenty, mogą być łatwo zaakceptowane przez katolickiego; to, w wieku powyżej długości zdania, że każdy szczegół w narracji należy interpretować dosłownie i zaufanych przez historyka, jak korzystać z tłumienia sensu pewne trudności, gdy uznaje unanswerable.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Charlesa L. Souvay.

Przepisywane przez Michaela T. Barrett.

Dedykowane do Sean Mazza W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest