Ormiański Kościół

Informacje ogólne

W Ormiański Kościół, znany również jako Ormiański Kościół Apostolski lub gregoriański, jest niezależnym kościoła obejmującego większość z Armenian people. Członkostwo jest szacowany na 1600000.

Pod koniec 3D wieku, król Armenia, Tiridates III, została przekształcona na chrześcijaństwo przez św Grzegorz Oświeciciel.

Od 5 wieku Ormiański Kościół obejmował Monofizytyzm, doktryny, że Chrystus w jednej ludzkiej i Boskiej natury. Przestrzeganie Monofizytyzm zachował się Ormiański Kościół oddzielony od innych grup chrześcijańskich. Pod innymi względami, większość praktyk w Ormiański Kościół przypomina tych z kościoła prawosławnego.

Głową Kościoła jest nazywany najwyższym Katolikos.

Jego stałe miejsce zamieszkania znajduje się w Eczmiadzyn w Republice Armenia.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
John Meyendorff

Bibliografia


Gulleserian, Papken, Ormiański Kościół, trans.

Vartapet przez T. Poladian (1939; repr. 1970); Sarkassian, Karekin, Sobór Chalcedoński i Ormiański Kościół (1965); Zahirsky, Valerie, konwersji Armenia (1985).

Ormiański Kościół

Informacje ogólne

W Ormiański Kościół jest jedną z najstarszych oddziałów wiary chrześcijańskiej. Najwcześniej autentyczne rachunki wprowadzenie do chrześcijaństwa Armenia Data od pracy apostolskiej św Grzegorz Oświeciciel, którzy, 303, przeliczone król Tiridates III i członków jego sąd.

Chrześcijaństwo zostało wzmocnione w Armenia przez tłumaczenie Biblii na język Ormiański przez Ormiański mnich i uczony Mesrob św.

Po kościelnych kontrowersje dotyczące podwójną naturę Chrystusa, chrześcijanie Ormiański odmówił przyjęcia decyzji przez Sobór Chalcedoński i utworzyły oddzielne kościoła, czasem określany jako gregoriański Kościół. W 1439 unii z kościołem rzymsko-katolickiego została zaakceptowana przez niektórzy członkowie z Ormiański Kościół.

Zostało to później repudiated, ale grupa katolików Ormiański zaakceptować supremacji papieskiej i władze Katolickiego Ormiański patriarchat SIS lub Cylicji (Bejrut, Liban), który został utworzony w 1742 roku.

Ich użycie Ormiański obrzęd.

Pozostałe większą część Ormiański Kościół kieruje swój Katolikos, którzy mieszka w Eczmiadzyn, w pobliżu klasztoru w Yerevan Armenia.

On jest w nominalnie władzę nad Ormiański patriarcha Konstantynopola i Jerozolima (to jest, zamieszkały w Ýstanbul, Turcja).

Klasztor został kościelnych metropolii z Ormiański narodu od 4 wieku, ale mówi się, że jest najstarszy klasztorny fundacji w świat chrześcijańskich.

W starszych oddział w Ormiański Kościół w Stanach Zjednoczonych, Ormiański Kościół Ameryki Północnej, została w ramach jurysdykcji tego Patrz na Eczmiadzyn od 1887.

W 1957 roku dołączył do tej diecezji Narodowej Rady Kościołów.

Na początku lat 1990 diecezji zgłosiło około 14000 użytkowników potwierdzone w 72 kościołach.

Innym diecezji, która opuściła ciało amerykańskich rodziców w 1932 roku, uznane przez władze danego Zobacz w Cylicji w 1957 roku.

Znane jako Apostolski Kościół Ormiański Ameryki, zgłosiły potwierdził przynależność 30000 w 32 kościołach.


Także, zobaczyć:


Monofizytyzm


Orientalne cerkwiach

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest