aryjski

Informacje ogólne

Arian jest termin poprzednio używany do określenia zarówno językowej i założyć rasowe kategorii związanych z języka rodziny obecnie znany jako indo-europejskich.

Wczesne uczonych, dotknięte podobieństw wśród starożytnych indyjskich języków, takich jak Sanskryt i starożytnych języków europejskich, takich jak łacina i Grecki, hypothesized istnienie nie tylko w Język praindoeuropejski, ale także z proto-indo-europejskiej grupy rasowe, Aryans .

Ta grupa, twierdzono, miało się na południe i Azja Europa z Azji Środkowej Ojczyzny w serii migracje w 2d tysiącleciu pne.

Dlatego twierdzono, że w przeciwieństwie do skóry ciemniejsze-Dravidians południowej Indie, do północnych Indian były rasistowskie mówiąc, Aryans, wspólnej zejście z narodami Europa Zachodnia.

Dzisiaj, takie argumenty o pochodzenie rasowe są zwykle postrzegane jako niewiele więcej niż spekulacje.

Termin Arian jest teraz używany do wyznaczenia Języki indoirańskie, lub bardziej wąsko, Indo-Aryan (Indic) oddział tej rodziny.

Było wśród Arian-speaking narodów północnej Indie w 2d i 1 tysiąclecia pne, że religia Hinduizm i instytucje Caste po raz pierwszy.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Hilary Stałego i RL Stirrat

Bibliografia


Basham, AL, Wonder, który został Indie, 3d ed.

(1967); Childe, VG, Aryans (1926; repr. 1988); Deshpande, MM, Hook, PE, Eds., Arian i Non-Arian w Indie (1979); Mallory, JP, w poszukiwaniu indo Europejczycy (1991); Zysk, KG, et al., Perspektywy na indo-europejskich języków, kultury i religii (1992).

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest