British Israelitism

Zaawansowane Informacje

W koncepcji tej grupy można wstecz do Jana Sadler's książki, praw Królestwo (1649), ale jego nowoczesna forma pochodzi z John Wilson's Nasza Israelitish pochodzenia (1814).

Pierwszy społeczeństwa brytyjskiego Izraelita propagowanie poglądów była Anglo - Saxon Stowarzyszenie założone w 1879 w Anglii.

Dzisiaj British Israelitism jest w spadku i tylko kilka grup pozostają rozproszone, jednak ich wpływ na nieco zniekształcony formularz znajduje się w publikacjach, takich jak Herbert W Armstrong's The Plain Truth.

Nie jest upoważniony wersji brytyjskiej Israelitism, ale następujący zarys podsumowuje swoje główne poglądy.

W Biblii Bóg obiecał Abrahamowi, że tak długo, jak słońcu, księżycu i gwiazdach trwa Izrael będzie przetrwać jako naród.

Od obiecuje znaleźć w OT jest jasne, że Izrael musi istnieć i musi gdzieś dziś miał ciągłe istnienie jako podmiotu prawa krajowego z powrotem do czasów Abrahama.

To oznacza, że wymagane ciągłości państwa Izrael, która weszła w życie w 1948 r., nie może być narodem na Izrael.

W obecnym stanie Izrael jest żydowskie, a zatem nie należy mylić z historycznym narodu Izrael.

Organizowanie różnych argumentów z Biblii i historii, British Israelitism twierdzi, że Anglo - Saxon ludzie są prawdziwe Izrael.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
British Izraelici twierdzą, że po zniszczeniu królestwa Dawida, Sedecjasz, córki (Jer. 41:10) uciekł śmierci w Egipt (Jer. 44:12 - 14) i zdobył schronienia (Isa. 37:31 - 32) w jednym z " wyspy na morzu "(Jer. 31:10), do którego popłynął na statku z Jeremiasza.

Te "wyspy" była Irlandia, gdzie ich potomkowie osiągnął Anglii i stała się królewskim pałacu.

Tak więc Brytyjska Rodzina Królewska jest bezpośrednio związane z rodu Dawida.

Wspólne ludzi, jednak osiągnięte poprzez wędrówki po Anglii na kontynencie Europa, gdzie zostały one "sifted przez wielu narodów" (Amos 9:9).

W trakcie tej odsiewania prawdziwej niektórych Izraelitów pozostała w zachodniej Europa, umożliwiając British Israelitism do roszczenia członków Niemcy, Holandia, i inne części z Anglo - Saxon świat.

Z Izraelita pochodzenia brytyjskiego ludzi ustalono, OT proroctwa są stosowane do historii brytyjskiego imperium.

Ameryka jest wliczone w systemie poprzez zastosowanie Gen. 49:22, który powiedział do przewidzenia emigracja do pielgrzyma ojców, którzy w lewo za ich krewnych w celu ustanowienia nowego narodu.

W uzupełnieniu do podejmowania bardzo literalist świetle Biblii, British Izraelici uwierzyli, że Wielka Piramida Egipt potwierdza te prawdy w jej pomiary, które są świętą.

British Israelitism nie jest sektą lub kultowy, ale raczej stypendium, które znajduje się w wielu kościołach.

Na jego wysokość, około 1900, twierdził on ponad dwa miliony użytkowników.

Dzisiaj jego członkostwa składa się z kilku tysięcy, a osoby starsze.

Dokładnym zbadaniu teksty używane przez brytyjskich Izraelitów do wsparcia swoich argumentów wynika, że lekceważą zasady egzegezy biblijnej.

Nawet jeśli ich argumenty były prawdziwe, Paul's komentarz w kol. 3:11 wskazywałyby, że są one nieważne.

British Israelitism nie uznają, że obietnice Boga w OT były czasem warunkowe (Deut. 28:58 - 68; 1 Sam. 2:30), podczas gdy w innych miejscach prorocze ma symboliczny język poetycki lub jakości.

Historyczne argumenty brytyjskich Izraelici są równie wątpliwy, a nie historyk renomowanych je obsługuje.

Chociaż Biblia nie jest wyraźnie wskazuje fakt, że jest oczywiste, że tak - wezwał Izrael stracił pokoleń były w znacznym stopniu zaabsorbowana w pokoleniu Judy.

I Hexham


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


HL Goudge, British Izrael Teoria; MH Gayer, dziedzictwo Anglo - Saxon Race; B Wilson, ed., Patterns of Sectarianism, rozdz.

10; J Tuit, Prawda was wyzwoli dokonuje; L Deboer, The New Phariseeism.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest