Religia porównawcza

Zaawansowane Informacje

Choć możliwe jest śledzenie pochodzenia porównawczej religii do szóstego wieku Grecki myśliciel Ksenofanes, którzy zauważyć, że różni ludzie z reguły ukazują Boga we własnym wizerunku, nie było aż do XIX wieku, że badania porównawcze religii rozpoczął w earnest.

Pod wpływem ewolucyjnych teorii wielu uczonych znaleźć to, co uważa się za ewolucyjnych powiązań między różnymi tradycjami religijnymi.

Wybijają się wśród nich byli F Max Muller, EB Tylor, a JG Fraser.

Dyscypliny zdobyte szybkiego akademickiego uznawania i krzesła zostały ustalone w różnych instytucjach, szczególnie w nowych uniwersytetów Ameryki Północnej.

W Wielkiej Brytanii przedmiotem dąży do zaspokojenia potrzeb imperium i była ściśle związana z studium języków azjatyckich.

Niemcy wzięli go w postaci historii religii, który był postrzegany jako dopełnienie do chrześcijańskiej teologii.

W Stanach Zjednoczonych, pod wpływem instytucji, takich jak University of Chicago, stało się ważnym elementem w wyrazem amerykańskiego liberalnego konsensusu.

W ramach studiów licencjackich z zastrzeżeniem porównawczej religii stał się bardzo popularny pod koniec roku 1960 i na początku lat 1970, w wyniku czego nowe wydziały studia religijne zostały otwarte w wielu uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W jego crudest formie porównawczej religii sprawia, że przy założeniu, że wszystkie religie są zasadniczo. Zatem dziesięć przykazań judaizmu, nauki Jezusa, czterech szlachetnych prawd Buddyzm, hinduskie i różne kody moralne są porównywane do wykazania, że wszystkie zawierają wspólne mianownik, takich jak polecenia do miłości bliźniego. W podobny sposób jest często twierdzili, że pomimo różnic wynika, wszyscy ludzie są kultu najwyższego organu.

Jednakże, poważne badania różnych religii wykazała więcej nieporozumień niż umowy.

Tak więc, podczas gdy może to być prawdą, że English gospodynie domowe i afrykańskich kobiet w Uganda przeprowadzenia parasole, informacja ta mówi nam bardzo niewiele na temat rzeczywistych stylu życia kobiety.

Korzystanie z parasolem, aby chronić siebie z deszczem nie jest taki sam jak przy użyciu go w celu uniknięcia odbicia na słońce.

Podobnie, modlitwy do Boga w chrześcijaństwie i medytacji w Buddyzm może wyglądać podobnie, ale celem każdego zadania jest bardzo różne.

Takie religii jako Theravada Buddyzm w rzeczywistości stanowi mocny argument przeciwko surowej formy porównawczej religii z powodu odrzucenia jego znaczenie wiary w Boga i odmowę istnienie indywidualnych własny rachunek.

W wyniku takich rozważań, badanie religii jako powszechnego zjawiska z różnych wyrażeń staje się coraz bardziej skomplikowane.

Niektórzy badacze nadal zachowują chęć znalezienia podstawą jedności, podczas gdy inne mają wielu opuszczonych tego przedsięwzięcia na rzecz badań z poszczególnych tradycji religijnych, które uznają się być unikatowa.

I Hexham


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


EJ Sharp, porównawcza religii; M Eliade i JM Kitagawa, Eds., Historii religii; Smart N, Przyczyny i wyznań.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest