Kościół Koptyjski

Informacje ogólne

W Koptyjski Kościół jest głównym wspólnoty chrześcijańskiej w Egipt, numeracji między 6 i 7 milionów.

Koptyjski Nazwa pochodzi od słowa Grecki dla Egiptu i odzwierciedla charakter tego krajowych starożytnego Kościoła, która sięga początków chrześcijaństwa.

Gdy kościoła została rozerwana przez oprócz 5 wieku kontrowersji na tożsamość Chrystusa, większość egipskich chrześcijan płyta z Monophysite stroną, która odbyła że Chrystus ma jedną naturę, doktrynę skazany na Sobór Chalcedoński (451).

Monofizytyzm jest jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Kościół Koptyjski.

Koptyjski jest czasem używane w niewłaściwy sposób odnieść się do Etiopii kościoła, ponieważ jego jedności w wierze i bliskie powinowactwo z chrześcijańskiej Egipt.

Kościół w Etiopii, jednak oświadczył, że niezależne od Koptyjski patriarcha w 1959 roku.

W Koptyjski Kościół kierowany jest przez "Papież i patriarcha Aleksandria, Pentapolis i Etiopia," którzy są wybrani przez całą wspólnotę duchownych i świeckich.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
John Meyendorff

Bibliografia


BL Carter, Copts w egipskich Media 1918 - 1952 (1985); OFA Meindarus, Christian Egipt, Faith and Life (1970); K Murad, Koptyjski Egipt (1968); CH Roberts, Rękopis, społeczeństwa i wiary w Early Christian Egipt ( 1979).

Kościół Koptyjski

Informacje ogólne

W Koptyjski Kościół (Arabski qubt; z Grecki aiguptios, "Egyptian"), jest głównym kościoła w Egipt.

Jego imię wskazuje na jego pochodzenie krajowe.

Bezpodstawnych przywiązanie do tradycji apostoł Mark początkowej głoszenie chrześcijaństwa w Egipt.

Ostatnie stypendium sugeruje, że początki chrześcijaństwa egipskiego znajdują się wśród Żydów mieszkających w Aleksandria w 1 wne.

Pod koniec 2 wieku w Aleksandria, główne miasta helleńskiego Egipt, chrześcijańskiej szkoły katechetycznej czele Klemens Aleksandria już nabytych wielką sławę.

Orygenes, założyciel Grecki chrześcijańskiej teologii i nauk biblijnych, a następnie Klemens jako kierownik szkoły.

W 4. i 5. stuleci, dwóch wielkich biskupów Aleksandria bronił chrześcijańskiej prawowierność - Saint Athanasius, przed Arianism, Saint Cyril, przed Nestorianizm.

Niektóre egipskich chrześcijan, jednak odmówił następujące dekrety z Sobór Chalcedoński (451), które określono w osobie Jezusa Chrystusa jako "jeden w dwóch naturach".

Nauki o "dwóch naturach" ukazał się im implikuje istnienie dwóch Christs, boskie i ludzkie, i dlatego z Nestorianizm tainted.

One dotrzymane terminologii Cyryl, którzy mieli mówił o "jedno ciało charakter Bożego Słowa."

Te egipskich chrześcijan, którzy odrzucili Sobór Chalcedoński - Rada przyjęła zarówno w Konstantynopolu (dzisiejszy Ýstanbul) i Rzym - w obliczu opłat Monofizytyzm, że Chrystus ma tylko jedną naturę, zamiast dwóch.

Tylko kilka Aleksandryjczyków pozostał wierny do Chalcedonian prawowierność.

Ponieważ ta mniejszość była popierana przez władze cesarstwa bizantyjskiego, Copts opracowane krajowe i kultury animosity przed panowaniem Bizancjum.

Tę wrogość ułatwiła podboju Egipt przez arabskich muzułmanów w 7. wieku.

Dziś Koptyjski chrześcijańskiej ludności Egipt stanowi znaczną mniejszość około 7 milionów, choć oficjalnych statystyk rządowych obniżyć tę liczbę.

Tradycyjnie Koptyjski Kościół jest kierowany przez Papieża i Patriarchy Aleksandria, którzy są mianowani przez wyborców kolegium duchownych i świeckich, z ostatecznej selekcji wśród trzech czołowych nominowanych w drodze losowania.

Po egipskiego rządu usuwa papieża na pustyni klasztorze w wrzesień 1981, stan stosunków Kościół-były obsługiwane przez komisję pięciu Koptyjski clergymen; papieża został przywrócony do swoich uprawnień na początku 1985 roku.

Z kultywowania tradycji zakonnej pochodzący z początku ery chrześcijańskiej (1st wieku do 8 wieku), Kościół w ostatnich czasach, zachęcać do rozwoju nowoczesnego systemu szkolnego.

W Koptyjski Kościół został również w owocną komunikację z Etiopii, Ormiański, Jacobite, Malabâr społeczności.

Ostatnie dyskusje między Koptyjski ortodoksyjnych teologów i Wschodniej wskazuje, że spory z przeszłości, głównie poprzez werbalne wywołało rozbieżności, mogą zostać przezwyciężone i przywrócenie komunii między tymi dwoma.

Rev John Meyendorff


Także, zobaczyć:


(Wschodniej) Kościół Prawosławny


Orientalne cerkwiach


Monofizytyzm


Chalcedon


Nestorianizm


Apollinarianism


Alexandrian Teologia


Orygenes

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest